BUITENLAND. Advertentien. Mev#:HANSEN, Het kwaad verergerde steeds. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. om vergunning tot het stofvrij maken van den Rijksweg in gunstige over weging te nemen. Ten slotte verwijst de minister het gemeentebestuur, als het denkbeeld eener bijzondere belasting voor motor rijtuigen, naar zijn ambtgenoot van financiën, doch deelt terloops mede, dat bij bet aanhangige ontwerp tot wijziging der wet op de personeele belasting dienaangaande voorzieningen zijn voorgesteld. De minister heeft zich dus wel gemakkelijk van de zaak afgemaakt. Het Rijk betaalt dus de kosten niet, maar wil toch wel eenig voordeel van de auto's hebben. Zou het nu niet beter zijn, dat de opbrengst van de belasting op automobielen aan de andere gebruikers van 's Rijks wegen ten goede komt, door de wegen stof vrij te maken? Gaat het wel aan zich er af te maken met te zeggen, het Rijk heeft alleen voor het doorgaand verkeer te zorgen Heeft de minister zelf nooit eens bemerkt, door de Rijkswegen zoo onbeperkt mogelijk open te stellen voor automobielen, dat die wegen voor andere gebruikers eigenlijk niet te gebruiken zijn? 't Is te hopen, dat de minister nog eens tot andere gedachten komt of dat anders in de Karner maatregelen be raamd worden, om te voorkomen, dat sommige personen te grooten hinder aan hunne medeburgers ver oorzaken. RECLAME. De Pink Pillen hebben het verjaagd. De Heer Hert, Havenstraat 117, Delfshaven, schrijft: Mijn vrouw, die nu 32 jaren oud is, leed gedurende vele jaren aan bloedarmoede en aan pijn in de lendenen. Alles wat men haar had geraden om te doen, heeft zij gedaan, maar dat alles is, helaas, volmaakt vruchteloos geweest. Geen verbetering, geen verlichting, integendeel, de toestand van ae zieke was verergerd. Het kwaad nam voortdurend toe en wij waren uiterst ongerust. Mijn vrouw, getroffen door de talrijke rijk en^zuiverj daaruit^ voort als verichilld stelling', niet j Daar ^lle j bloei krach als het bloetf raakt meer f rke bet taakt Mej. A. Hert: (Cl. de Vries.) verklaringen van genezing door de Pink Pillen, die mén in alle bladen kan lezen, en bovendien door ;d het goede dat zij ora zich heen over dat middef hoorde zeggen, heeft ze ook willen ge bruiken. Al het goede dat men van de Pink PillenTzegt is verdiend. Het is aan een ^enees- middol onmogelijk meer goed te doen dan de Pink fPillen aan mijn vrouw hebben gedaan Zij hdgben haar hersteld, versterkt, genezen, zoc goed at er niet hotfmin^te spoor van haar ziek overblijft. Deze Volmaakts uitslag is bovend: cvat nog teuneer opmerkelijk j hebben gten bovennatuur! bdig mensflhelijke macht. !ht het bloed'le vernieuwen, maken. Al mqzc kwalen k« dat ons bloeayi om even t; redenen, zijlfcnormale beer heeft. forganen vaii hetlfflichaam f putten, zijn die djganen vej| verarmd is, en geh^lft het orgj - „b meer van streek. De PinlpPillen stellen u in staèjaan ita bloed alle verlangde zuiverheid en rijSRun ff geven. Het is daarom en ook wegens haa-^jtfacht op het zenuwstelsel dat zij bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijn, heupjicht en rheumatiek genezen. Prys f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar hij A. van de Weg, drogist, Amersfoort, en A. de Vries, Kerkstraat, 90, Hilversum. Generaal Drude moet hebben ge zegd, dat het veebten te Casablanca, naar hij hoopt, gedaan is, maar dal men, als bet nog niet gedaan was, groote moeilijkheden zou hebben te overwinnen, daar de Mooren in het binnenland bun kamp opsloegen, op 29 kilometer afstand van Casablanca. Een wapenstilstand, zoo verklaarde Generaal Drude aan den berichtgever van de Matin, is niet gesloten. Er zijn eenige mannen te Casablanca ge komen, die zeiden dat zij namens de stammen vrede kwamen vragen en beloofden, dat er voorname stamhoof den zouden komen maar die hoofden zijn niet versahenen. De onderhande lingen, zoo voegde de Generaal er bij, gaan trouwens den Consul aan. De Fransche troepen te Casablanca maken hun winterkwartieren gereed. Er worden houten hutten gebouwd voor de manschappen. Men beweert, dat de twee Sultans een overeenkomst hebben gesloten omtrent het verdeelen van de heer schappij maar intusscheri is Moelei nog aan 't samenspannen met per sonen in de naaste omgeving van zijn broeder. Moelei Hafid zou voorts van plan zijn, een bezoek te brengen aan Generaal Drude. De buitenlandsche handel van Casa blanca zal weldra worden hervat en de stadswijk, die door het bombarde ment werd vernield, zal herbouwd worden. De consuls te Mazagan hebben ge protesteerd tegen de schietoefeningen die de Fransche schepen houden in de nabijheid dier stad, omdat daar door de inwoners zoozeer aan 't schrik ken worden gemaakt. Ook te Tanger is onlangs groote ontsteltenis ver wekt door schietoefeningen van den Franschen kruiser Desaix. Do gouverneur der provincie Soes beeft zijne dochter tot vrouw gegeven aan Moelei Hafid. Te Oedzjda, waar het weder on rustig begint te worden, is door twee Marokkan op een Fransch officier van gezondheid geschoten. Beiden zijn in hechtenis genomen. De millionair John S. Cook, te Chicago, heeft zich in het Mercy- Hospital aldaar onderworpen aan een operatie, waarbij een groote boeveel heid bloed uit zijn lichaam werd overgebracht in dat zijner zuster, Mevr. Welch, die zeer ziek was en zonder zijne zelfopoffering waarschijn lijk zou zijn gestorven. Mevr. Welch is nu buiten gevaar en de Heer Cook heeft geen andere nadeelige gevolgen ondervonden, dan dat hij zich verscheidene dagen lang flauw en zwak gevoelde. Na de welgeslaagde proefnemingen met het bestuurbare luchtschip van Majoor v. Parseval, zullen ook nieuwe proeven worden genomen met het luchtschip van Graaf Zeppelin, dat bij de proeftochten in October van ver leden jaar zoo goed voldeed. Na eenige oefeningstochten boven het meer van Constanz, wil v. Zep pelin een vaart van langen duur on dernemen, om te zien boe lang hij met zijn bestuurbaar luchtschip in het luchtruim kan blijven. Ter bevordering van een billijke evenredigheid in het door elke Ge meente te leveren gedeelte in het provinciaal aandeel in de Nationale niiiitio hebben Gedeputeerde Stalen v&n Utrecht besloten, sommige Ge beenten samen te voegen. Voor zooveel betreft de lichting .oor de Nationale militie van het jaar 1908 zullen o.a. saamgevoegd worden de GemeentenDoorn en Maarn, Leus den en Woudenberg en Westbroek en Acbttienhoven. Mejuflrouw H. C. Kerkhoff is ook voor den komenden cursus belast met het geven van onderwijs in de handwerken aan de herhalingschool, gevestigd in de openbare Lagere school der 1ste klasse no. 13 te Amsterdam. Mejuffrouw M. te Winkel, te Lopik, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier. Aan het Commissariaat van politie is gedeponeerd een van valsch- heid verdachte gulden. Daar zijn tevens inlichtingen te be komen omtrent een gebreide ceintuur, op den openbaren weg gevonden. Door den Minister van Oorlog is aan de firma H. Gerritsen de levering gegund van de fourages voor de hier garnizoen houdende bereden troepen gedurende het tijdvak 1 November 1907 tot 31 October 1908. De Burgemeester dezer Gemeente zal 25 dezer een diner aanbieden aan de leden van den Gemeenteraad in den huize De Haas. Het Ie elftal der A. F. C. Quick speelt a.s. Zondag een oefenwedstrijd tegen A. U. te Bussum, terwijl het 2e elftal op haar terrein aan den Leusderweg de onderofliciersvereeni- ging Wilbelniina ontvangt. De miliciens van de lichting 1904, welke by bet 5e regiment infanterie nog voor herhalingsoefe ningen onder de wapens waren, ver trekken heden met groot verlof. In de plaats van wijlen ds. H. J. ter Haar Romany is tot voor zitter van het bestuur der Gabrie- Mahenschool benoemd ds. W. J. Mei- ners. Maandag en Woensdag a.s. wordt door de officieren van het le regiment veldartillerie van Amersfoort en Utrecht een regimentswedstrijd gehouden. Maandag een afstandsrit over pl.m. 40 K.M. welke binnen 4 uren moet worden afgelegd om te mogen deel nemen aan de wedstrijden op Woens dag d.a.v., welke bestaan uit een gehoorzaamheidsriten een snellieidsrit. De afstandsrit gaat van «De Bilt" langs den «Viersprong" van de wegen benoorden Maarnvan daar langs de «Batterij" op den Zeisterberg over Oud-Leusden, iangs bet wachthuis bij M. P. 17 beoosten station Soester- berg, de Stompert, wachthuis nabij de Palz, station De Bilt, dorp De Bilt eindpunt. Te 9 uur v.m. wordt afgereden door de officieren uit Utrecht in het dorp De Bilt; door die uit Amersfoort in Oud-Leusden. De wedstrijden op Woensdag heb ben in den voormiddag plaats op de heide nabij de hoeve van de «Veeartse nijschool". Hier volgt de gebeele staat van gevallen van mond- en klauwzeer, gedurende Augustus voorgekomen in deze provincie: Abcoude 2118 (bij runderen van 68 eigenaren); Achttienhoven 80 (6); Baarn 17 (2); Benschop 482 (22); Breukelen 987 (37); Bunschoten 6 (1); Eemnes 114 (9); Haarzuilen 302 (9); Harmeien 1352 (40); Hoen- koop 473 (19); Houten 23 (1); Jut- phaas 20 ("2); Kamenk 5253 (127); Kockengen 1254 (32); Laag Nieuw koop 778 (21)Linscooien 1568 (47) Loenen 316 (.15); Loenersloot 512 (17); Loosdrecht 120 (7); Lopik 468 (16); Maarssebroek 24 (1)Maarssen 216 (9); Maartensdijk 160(8);Mont- foort 324 (7); Mijdrecht 3384(100); Nigtevecht 325 (7)Oudenrijn 53 (3); Polsbroek 622 (22)Ruwiel 528 (18) Snelrewaard 950 (3); Tienhoven 43 (1); Utrecht 42 (2); Veldhuizen 92 (3); Vinkeveen 2138 (70); Vleuten 123 (4); Vreeland 663 (17); West- bioek 14 (1); Willeskop 877 (30); Willige-Langerak 10 (1); Wilms 1417 (51); IJsselstein 47 (3); Zeg veld 1932 (54); Zuijlen 40 (2;. In de gebeele provincie 30267 (959). Den Heer J. A. Jochems Directeur der Amersfoortsche Muziekvereeniging is met ingang van 1 October a.s. benoemd als Directeur van hei Christe lijk Harmonie-Gezelschap te Zeist. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige piedikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 22 Sept. geiegeld als volgt: Evang. Lutli. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. 101'» uur, Ds. H. L. Oort van Utrecht. Gercforui. kerk (Langegrackt). Voorm. 10 uur, Ds. T. Hoekstra, prod. te Hazerswoude. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Hoekstra. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Avonds 5'/i uur, Ds. Teerink. Buitengewone collecte voor de Tbeol. School te Kampen. Vrije Gereiorm. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 91/» uur. Godsdienstoefening. sAv. 5'/» uur, Godsdienstoefening. Bij gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin aan Oostburg op Zaterdag 14 September werd door de dorpen Breskens en Schoondijke zeer langzaam gereden, om de be woners in de gelegenheid te stellen H. M. te zien en hulde te brengen. Te Breskens was een kind van zekere S., dat reeds langen tijd ongesteld is, op een rustbed voor het raam gelegd, ten einde van daar H. M. te kunnen zien. Deze, daarmede in kennis ge steld, wuifde het kind in het voorbij rijden zeer vriendelijk toe. Op hare terugreis naar Breskens verzocht Zij den burgemeester haar te waarschu wen als zij weer aan dat zieke kind kwamen, en weer wuifde de Koninklijke hand den patiënt toe, die overgeluk kig was H. M. zoo goed gezien te hebben. Noord-BrabantscheKöpenick. Eergisteren stond voor de Recht bank te 's-Hertogenbosch terecht M. D. 25 jaar veldartillerist, in garnizoen te 's-Bosch, die na zich in korporaals- pak te hebben gestoken, op verschil lende plaatsen voorgaf gezonden te zijn door zijn commandant om paarden te koopen voor de veld-ar'.illerie te 's-Bosch en die dit spelletje op de markt te Gemert eveneens willende spelen, door de marechaussee aldaar werd herkend en aangehouden. Het O. M. eischte tegen hem ter zake van oplichting drie maanden ge vangenisstraf. (»N.-Br.") Vroege winter? Men meldt ons uit het eiland Tbolen Er werden hier reeds ganzen waargenomen op hun trek uit het hooge Noorden; de verschijning daar van, die gemeenlijk eerst begin October plaats heeft, zou volgens weet profeten wijzen op een vroegen en strengen winter. In de laag gelegen nweihoeken" vertoeven gedurende de wintermaan den in deze streek een verbazend getal dezer wintergasten en waar ze aan het uitschietende graan veel schade kunnen berokkenen, vragen tal van personen aan den com missaris der Koningin een buitenge wone machtiging tot het schieten van schadelijk gedierte. Gemakkelijk laten deze waakzame diereu zich evenwel niet verschalken. Een buitenkansje. Zaterdagmiddag vervoegde zich ten kantore van den directeur der Utrecht- sche tram een dame, die een bedrag van f 125 beschikbaar stelde ter uit- deeling onder het personeel der maat schappij. De geefster, die baar naam geheim wilde houden voegde er aan toe, dat zij dit geld wensi-hte te geven als een blijk van waardeering van de beleefdheid, die zij steeds van de tram beambten bad ondervonden. Zijn onze inlichtingen juist, dan worden er door eenige invloedrijke stadgenooten pogingen aangewend om gelden voor het personeel bijeen te krijgen en zijn er tot dat doel circu laires verspreid. (U. D.) In Rusland is het verbruik van brandewijn dit jaar in buitengewone mate toegenomen. Volgens ofïieieele opgaven is in de eerste zes maanden van 1907 32,950,000 wedro brande wijn gebruikt, tegen 33,600,000 in het gebeele jaar 1906. Een wedro is 12.2 liter en zoo hebben de Russen in de eerste zes maanden van dit jaar ruim 400 millioen liter brande wijn verbruikt. Te Hilversum hebben lot op dit oogenblik onbekende dieven de groote druivenkast van den Heer F. Olie geheel ledig geplunderd. De politie, doet onderzoek. In de buurtschap Telgt (Ermelo) is een droevig ongeluk gebeurd. Een dochtertje van den winkelier W. Beelen geraakte bij het spelen met baar hoofdje verward in de touwen van een schommel. Toen de ouders 't bemerkten, was 't reeds te laat Dr. Dupunt, die geroepen werd, kon slechts den dood constateeren. Te Culemborg kreeg een paard in de weide een gevallen vlieger op het achterlijf, waarop het door schrik aan het loopen ging en in prikkeldraad van een hek terecht kwam. Het dier bekwam daatdoor zooveel verwondin gen, dat 't afgemaakt moest worden. MARKTÖhRlUHT. AMERSFOORT, 20 Sept. 1907. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0.— Ippelen f 3.i f 7Peren f 3.a f 8.Klei- aardapp. f 0.00 a f 0 Zandaardapp. f 1.70 a f 1.80 Hoendereieren f4 60 af 5.00 per 100 st. Eenden fü.a f O.Boter fl.15 a f 1.25 per kilo. Mar garine f0.a f0.00. Zoetem. kaas f Kippen f 0.60 af 1.00Kuikens fl.af 1.30 Piep kuikens f 0.30 a f 0.70 Ganzen f 0.f 0.Eenden f0.90 a f 1 20 p. st. Jonge fO.OO af 000. Hazei, t 0.00 f 0.Wilde konijnen f 0.00 a f 0 00 Tamme f 0.40 a f 0 80 Duiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens f 14.00 a f20.00 Varkens v. export f 0.a f 00.Zeugen f 50.— f 70.—. Biggen f 8.a f 12.Scluarnmen f 00.a f 00 Vette koeien 000.a f 000.Guste koeien f 00.— a f000.— Kalf koeien f 0.00 a fO.OO Kalf- vaarzen f00.a f00.Os f000.a f000. Pinkstieren f 000.— f 000, Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet Rogge; heet. Boekweit; 50 heet. Appelen 90 heet Perenheet. Kleiaardappe- len: 150 heet. Zandaardappelen80000stuks Hoen- dereieren stuks Eendenceren 1100 kilo Gras- boter; kilo Margarine; kilo Kaas; stuks Vee 10 magere varken9, varkens voor exportslageryen 400 biggen en 20 zeugen. BURGERLIJKE STANDEN, Amersfoort. van 12 tot 19 September 1907. Geboren: Geertruida Johanna, d. van Jacob van Nimwegen en Evertje Smit. Willemijntje, d. van Jacob Dirk van Gelder en Christina Johanna Doojjewaardt. Philip, z. van Nathan Hilversum en Jentje van der Horst. Johanna Theo dora Cornelia, d. van Pieter de Winter en Adriana Kraaikamp. Breunis, z. van Breunis Vastenburg en Geertje van den Ham. Gerardus Adrianus, z. van Johannes Lablans en Johanna Krabbe. Christina Dina Cornelia, d. van Barnar dus van Keeken en Cornelia van de Hoef. Petrus Johannes, z. van Johan nes van der Pol en Sophia Margaretha van Oostveen. Engelbertus, z. van Cornelis Engelbertus Schulpzand en Ca- tharina Constantina Schippers. Gerritje, d. van Gerrit Kaal en Gjjsberta van de Koojj. Eetje Adriana, d. van Geurt Hendrik van den Hoek en Lena Valen- tina van de Wetering. Ondertrouwd: Adrianus Cornelis Com- mijs en Catrina van Eijs. Jan Evert van den Berg en Cornelia van de Bijl. Getrouwd: Helmert de Mots en Wille mijntje van 't Boveneind. Gjjsbertus van Meeteren en Maria Everarda de Vries. Hubrecht Johannes Fremouw en Jo hanna Margaretha Jansen. OverledenSusanna Hendrika van Keu len, 7 j. Cornelis van Mourik, 29 j., echtg. van Gerritje Hemmers. Leusden. van 13 tot 20 September 1907 Geboren: Lubbartus, zoon van Aalt Muis en Beertje van den Ham. Overleden: Josephus Hendrikus Wiss, oud 6 m. Aleida van den Heuvel, oud 74 j. weduwe van Jan Beijer. Stoutenburg. van 13 tot 20 September 1907. Geboren: Hendrik zoon van Hendrik Kuijt en Alida van Egdom. Woudenberg, van 13 tot 20 September 1907. GeborenGysbertha dochter van Jochem van Doorn en Gerritje van 't Net; Evert Matthijs, zoon van Bernard van de We tering en Hendrika van Essen. OndertrouwdFrans Nicolaas Koudijs 27 jaren en Hendrika van de Wetering 21 jaren. Overleden: Clara Lagerweij, 6 weken, Rijk Snitselaar, gehuwd met Jannetje; van Reenen 45 jaren. RECLAME. SLAPELOOZE NACHTEN. Een inwoner van Utrecht geeft onderstaand een geneesmiddel aaij, dat voor alle lijders aan aambeien en prikkeh.-nde-.huiduitslag van groot belang is. Mejuffrouw 11/ M. Cruijr, Lange Roosendaal 11 te Utrecht, «ieldt ons Het is reeds een heele tijd dat mijógelfjarig kind verschrikkelijk veel last had vanlmcn vinnige uitslag in het gezicht. Het werd jpoe langer hoe,'erger en op sommige plaatsen \wrden het zelfs gjveren. Het was treurig om aan afzien hpe zijngezondheid er onder leed en wij tfachlen zeker ifltt een ongeneeslijk iets te doe# te hebben. Tdbn wij toevallig hoorden van d» genezingen door Foster's Zalf tot stand gebraadt, aarzelden wij dan ook niet daar een proejjfciede te nemen en waren wij zeer verwon en het kind reeds bij de eerste toepassing erlichting bekwam en toen wij nog veertien met de zalf waren doorgegaan, was ons lijn kwaal genezen, ondcrg^&endc ♦crklaar dat het boven- htig U het publiek te ;lke wijze die U dat men geeft, dezelfde die Meiufl WIJ WAARSCHUWE! maken koopers er op atti de handteekening van Ze is te Amersfoort ve: A. v. d. Weg. Toezendin] ontvangst van postn issel f10,voor zes doozen. .U goeddunkt, de échte Foster's Zalf uw Cruijs gehad heeft. .TEGENHAMAAK en t, dat dp iedere doos ster voorkomt. ijghCar bij den Heer chiedt franco na "f 1.75 voor één- of -y- -voor de hartelijke bewij zen tfan '-.deelneming ontvangen gedjfrendè'., de ziekte' en het over lijden van onze geliéfde Dochter, Zjfster en Betrawdguster, betuigen g'ij onzen injtfgencthnk. J^N. F. KKETELL, Kapt. derNXnfié., 5: en kinderen. AANGENAAM en GEZELLIG voor efin jongmensch bij Voorkeur bij een B./of G. en liefst een of twee jonge inwonen. Jtferpiflcht eene tapkamer^ Br. fr. DEN BOER's - De van ouds bekende en ,jwijd beroemde Planeetlezej+s is te cojfeultëeren, OudeziMs Voos Stad bias, boveq A mate brief. *5.0. E, Melkhuis,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 2