BIJVOEGSEL SIMT MICOtAflS-ÉTfltflQE G. J. SLOTHOUWER. ATERBAG St SOTIHilB BINNENLAND. behoorende bij 'de Ondergeteekende heeft de eer zijne geachte clientèle te berichten dat de in zijn magazijn gereed is. Zij bevat o. m. eene ruime keuze in de nieuwste Pr&Cht- en PiScttWGrKBnj Bureau-Artikelen en eene buitengewoon groote collectie LllX6-PöStp3.pi6r- Beleefd tot een bezoek uitnoodigend, Officieele Publicatie. Plaatselijke berichten. Advertentie». Buitengewone Vinding D KEN, NIEUWE AÜERSFOORTSCHE COURANT Hondenbelasting. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, herinneren belanghebben den er aan. dat zij, die in de maand Januari 1907 eigenaar waren van één of meer honden en de daarop verschuldigde belasting niet hebben voldaan zich ten kantore van den gemeente-ontvanger behooren te ver voegen, ten einde als nog aan hunne verplichting te voldoen. Eveneens zijn tot aangifte verplicht zij, die na het verstrijken der maand Januari een belastbaren hond hebben aangeschaft of het getal hun ner belastbare honden hebben ver meerderd zij, die na het verstrijken der maand Januari, zich in de gemeente hebben gevestigd. Overtreding dezer bepalingen zal worden vervolgd overeenkomstig de bepalingen der gemeentewet. Amersfoort, den 28 November 1907. Burgemeester en Wetheuders voornoemd De Burgemeester WUYTJERS. De Secretaris J. G. STENFERT KROESE. Staatscommissie Middenstand. Woensdag vergaderde, onder voor zitterschap van den heer R. J. P. Tutein Nolthenius, op het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, de Staatscommissie voor den Midden stand. Aan de Rpgeering werd op haar verzoek in verschillende zaken advies verstrekt. Aan de 2e sub commissie werd opgedragen het geven van een advies omtrent de maat regelen die kunnen worden genompn over het veel voorkomend lang uit stellen van betaltDg, ook door goede debiteuren. Vervolgens werd voort gezet de behandeling van het schema voor eene vertegenwoordiging van den Middenstand. Dit onderwerp werd afgedaan. Ten slotte werd een com missie benoemd bestaande uit de heeren Stoop, Laseur, Van der Most van Spyk, Scbaepkens en Schürmann, ten einde van advies te dienen in zake het geven van subsidie aan de Middenstandsbank, Ambtenaren bü de Rijks-Verzekeringsbank. Naar bekend is, moeten de klerken der R. V. B. zich aan een examen onderwerpen, indien zij tot adjunct commies willen bevorderd worden, voor welk examen de minister onlangs de eischen vaststelde. De vereeniging van Ambtenaren bij de Rijks-Verzekeringsbank begreep, dat het een nuttig werk zoude zijn cursussen tot opleiding voor dit examen te organiseeren, waarbij deugdelijkheid van onderwijs zich dienende te paren aan geringe kosten voor de deel nemers. Genoemde vereeniging slaagde hierin volkomen, doordat eenige ambtenaren der Bank, bevoegd tot het geven van onderwijs, zich bereid verklaarden geheel belangeloos de noodige lessen te geven, terwijl bovendien Burg. en Well), van Amsterdam een lokaal van het Untversiteits gebouw voor dit onderwijs beschikbaar stelden. De deelnemers aan de cursussen behoeven thans ter bestrijding van onvermijdelijke kosten, slechts een zeer geringe bijdrage te betalen. Reeds werd Vrijdag 22 dezer met het geven der lessen een aanvang gemaakt. Cursussen in de moderne talen, even eens door de ambtenaars-vereeniging georganiseerd, zullen vermoedelijk in het begin van December aanvangen Weer wappert het Vaderlandsche dundoek in de straten onzer aloude veste. Ditmaal ter eere eener vijftig jarige, die niet enkel nog geen sporen van ouderdom vertoont, maar krach tiger nog bij haar geboorte, datgene volbrengt waarvoor zij in het leven werd geroepen. De Rijschool viert haar gouden jubileum en heel Amersfoort viert feest met haar. Welk een groot aantal voortreffe lijke rift'rs heeft zij niet gekweekt en nog immer wordt de equestrische kunst daar onderwezen op eene wijze, die schitterende resultaten oplevert. Wij mochten gisteren eenige staaltjes daarvan zien. In de fraai met vlagge- doek, groen en verschillende wimpels versierde manége woonden wij eene uitvoering bij van het programma het welk heden voor H. M. de Koningin, H. D. Gemaal prins Hendrik der Nedet landen en alle reünisten zal worden herhaald. De Hongaarsche post met 0 paarden werd door korporaal Bouma gereden, alsof hij vao kind af aan boven op een paard had gestaan Bij het sprin gen door H.H. officieren onder leiding van den len luitenant Jhr Godin de Beaufort werden de hindernissen door allen op prachtige wijze genomen. De quadrille werd door 4 paar onder officieren geïnstrueerd door Ritmeester Grondhout fraai en vlot gereden. De ter afwisseling uitgevoerde gym nastische standen zagen wij nimmer zoo fiaai en correct, een bijzonder woord van lol daarvoor aan den instruc teur, wachtmeester Duizendstra. De mooiste nummers waren wel de paarden in dressuur door h.h. Instructeurs en de «schoolpaarden" door h.h. officieren gereden. Hoe fraai en correct werden de verschillende gangen gereden en schijnbaar zonder inspanning de moei lijkste overgangen uitgevoerd. Het voltigeeren en springen over 8 paarden door huzaren onder leiding van den adjudant-onderofficier pikeur Pijl wordt hun door circus-menschen van beroep niet verbeterd. Een uitnemend gereden Maneuvre a la Flèsche door onderofficieren der artillerie, gëinstrueerd dooi den le luitenant Prins besloot het fraaie programma. Hedenochtend verzamelen zich de uit alle oorden des lands saam- gekomen rëunisten in «Hotel Bellevue" van den heer Reichmann, om vandaar te één uur in een 30-tal rijtuigen, voorafgegaan door de stafmuziek van het 5e regiment infanterie, naar de menége te gaan. De trein van Hare Majesteit arriveert te 1.26 en blijft gedurende het bezoek der Koningin aan het station alhier staan. Er wordt direct van het station naar de manege gereden langs Stationsweg, Soester- weg, Utrechtscheweg, Utrechtschestr., Langestr., Zuidsingel, St. Andriesstr., Heiligenbergerweg en Nachtegaalsteeg H. M. de Koningin vertrekt weder na afloop van het ruiterfeest langs denzelfden weg, terwijl H. D. gemaal, prins Hendrik der Nederlanden, na ten huize van den burgemeester jhr. Barchman Wuytiers de tea te hebben gebruikt, zal deelnemen aan de feestmaaltijd in de groote zaal van «Amicitia." Hoe hoog moet Molière als blijspeldichter niet gestaan hebben, hoe ver zijn tijd zijn vooruit ge weest, dat nu meer dan twee eeuwen later, hetgeen hij schreef nog immer zijn frischheid heeft behouden en nog meer pakt dan menig stuk van heden- daagsche auteurs. En wanneer de «Malade imaginaire" dan daarbij nog gespeeld wordt op een wijze als wij ji. Woensdagavond van de Neder- landsche tooneelvereeniging zagen, is het een dubbel genot roet deze oude klassiek de kennis te hernieuwen. De creatie van den heer Ternooy Apel was overheerlijk. Wij gelooven dat deze tot zijn allerbeste rollen zal behooren. Maar ook op het spel der overige leden van bet gezelschap was weinig of niets aan te met ken. Hoe guitig was het spel niet van Mevr. Van der Horst als Toinette, hoe innemend dat van Mejuffrouw Tilly Lus als Angélique. Ook de jonge juffrouw Van Dijk speelde de Louison onverbeterlijk, De Béline van Mevr. de Boer beviel ons minder, toch weet zij uit die ondankbare rol te halen wat er in zat, getuige de zoogenaamde sterfscène. De grime van den heer Van Warrnelo mocht al minder ge lukkig zijn, zijn spel als de houten klaas Thomas Dtafoirus was onbetaal baar. Ook het nastukje «De Aanbeveling" werd vlot en mooi gespeeld. Het bestuur der sociëteit «Amicitia" kan met recht over zijn keus en het resultaat dezer eerste abonnements- voorstelling tevreden zijn. Sinds eenige dagen liep alhier een gerucht omtrent het bouwen van een R. K. School Thans echter kun nen wij eerst met zekerheid mede- deelen, dat het Bestunr definitief be sloten heeft tot den bouw van een R. K. Jongensschool waarin door Eerw. Broeders onderwijs zal worden gegeven aan kinderen uit den meer- gegoeden en den burgerstand. Het terrein, waarop deze school zal wor den opgetiokken, is bereids aangekocht en gelegen aan de Scbimmelperininck- kade, het hoekterrpin nabij de Groote Koppel. Eembode. Aan de Centrale botermijn werd Dinsdag aangevoerd 2075 Kilo fabrieks- boter onder Rijkskeur. De hoogste prijs was f 1.31, de laagste f 1.16de middelprijs dus f 1.28. Tot ouderling der Gereformeerde kerk aan den Zuidsingel is herkozen de heer M. Scheuder en gekozen de heer J. A. G. Balderhaar ten Velde Tot diakenen zijn gekozen de heeren K. de Gooijer en A. van den Brink. De R. K. Volksbibliotheek wordt heden, Zaterdagavond heropend. Terrein en weder dienende, zal het eerste elftal van Quick aanstaande Zondag hier het tweede elftal van haar iiaamgenoot uit Den Haag ont vangen voor de tweede bekerronde. Op het terrein zullen weder stoe len en ververschingen verkrijgbaar zijn. De firma J. Nefkens alhier heeft aan de Industrie-en Huishoudschool een nieuw model trap naaimachine ten geschenke aangeboden, afkomstig uit de fabriek der firma Gritzner te Dur- lach. De school heelt dit geschenk gaarne aanvaard, ten einde de leer lingen in de gelegenheid te stellen om naast de Singer-machinis tot nog toe in gebruik nog andere sys temen van naaimachines te leeren kennen. Door ds. G. J. de Hoest, sedert 1892 predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Leiden, is met ingang van 1 April emeritaat aangevraagd. Gisterenmiddag omstreeks half één reed P. Schoonderbeek uit Soest met zijn met ledige manden beladen wagen tegen de groote spiegelruit der filiale van de Compagnie Lyonnaise. De kar kwam met zooveel geweld tegen de 1c M. dikke ruit, dat deze in scherven sprong. Het paard zette het daarna op een loopen doch werd door den politieagent Terpstra in de Weijersstraat achterhaald. Door verschillende timmerlieden- vereenigingen alhier is aan h.h. patroons een circulaire gezonden het verzoek inhoudende om het loon op 1 Januari 1908 met 2 cent per uur te willen verhoogen en de werktijd te brengen op 11 uur des zomers en des winters op 10 uur per etmaal. De miliciens der lichting 1907 van liet 5e Regiment Infanterie, niet behoorend tot het blijvend gedeelte, vertrekken heden met groot verlof. Naar wij vernemen, heeft de onderofficicrszangvereeniging van het 5e Regiment Infanterie het voornemen, in de maand December, met mede werking van het symphonie-oikest Jubal, een uitvoering te geven ten behoeve van «Liefdadigheid." De generaal-majoor A. D. Petter heeft het beschermheerschap aanvaard. Postkantoor Amersfoort. De Directeur van het postkantoor alhier maakt bekend dat er 4 nieuwe standaardbrievenbussen zijn geplaatst t. w. Oude Soesterweg 36. Schimmolpenninckstraat 21. Utrechtscbe straatweg hoek van Campenlaan. Varkensmarkt hoek Langestraat 2. en 5 nieuwe hangbrievenbussen t. w. Arnhemscbe weg tegenover de Aldegondestraat. Arnhemsche weg hoek Groote Gasthuislaan. Heiligenbergerweg 31. Kamppoort 90. Kleine Koppel. 10. Behalve die aan de Gasthuislaan zijn deze bussen nog niet in gebruik. De datum van ingebruikstelling en de uren van lichting zullen nader worden bekend gemaakt. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige piedtkbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 1 Dec. geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Remonstrantsche kerk. Voorm. 9'/i uur, Ds. Hooykaas. Godsd.oefening voor jongelieden. Voorm. 11 uur, Ds. Hooykaas. Gewone dienst der gemeente. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Av. 5'/i uur, Ds. Donner. Beide keeren Maandel. collecte. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 5'/« uur, Ds. Teerink. Maandelijksche collecte. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9uur, lezen. 's Av. 5 uur, lezen. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 95/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 51/» uur, Godsdienstoefening. 386ste STAATSLOTERIJ. Eerste klasse. Trekking van 27 en 28 Nov. 1907. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Lkinweber te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen Prijs van f400 op No. 587. Prijzen van f 20. 519 536 559 1244 1274 2207 2218 9827 9833 9839 9840 10081 10086 10100 13052 13072 15012 15016 15369 15778 20230 20243 en 20920. Te zamen 24 prijzen. De tweede klasse trekt van 912 Dec. 1907. Met de-nieuwste steenvorm- maching. 'i/MATADOR'V in alle landeijtgepatenteerd, kan.i e d e r- e en oh middellijk en overal goed- k o Qp e metaplsteenen./ in alle vorjtten makeb-^Jla' complete madhine kost slechts f Attejsten, gratis inlichtmf&iz. door SCHERPER OmDON GEN. Machinefabriek, Geertruidenberg AGENTEN GEVRAAGD. Zij, die m.wferkelijkhehit genezing willen v(t}rfen bij kaalhocsSigheid of ontydig^iiitvallen van 'tjjaar, wen den ziqjiin vertrouwen tofff. CERATI, Haarjfirpdige, Zoutsteeg 4. Uitslui- tend^lslc, etage te fansterdam. Ain h'en, onderzoek tot behlndeling "worden aangenomen, woijit herstel gegarandeerd. Nieuws van den Dag sehreet ond% meer: scheidene van allerlei 'uigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. hier leeftild meer: .feit is 't dat Levering vt tegen cöncurreere voorkomende prjjzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1907 | | pagina 5