Maagpijnen, Lendeppen. Gemengd Nieuws. Advertenliën. Inwijding van let Sportterrein „BI R K HOVEN". Wedstrijden op 28 April 1909. Mü. RECHTSZEKERHEID. SPUISTRAAT 224, AMSTERDAM. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor si nUlil' Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep RECLAME. Een enkele dezer ziekten zon voldoende zijn het leven ecner vronw ernstig te verstoren. Men kan zich dus de vreugde voorstellen van Mej. J. Vervoort die zich tegelijk van deze beide ziekten verlost heeft, dank zij de behandeling met de Pink Pillen. Mej. J. Vervoort, geb. Koendcrman, wonende D. 14, Oostkade te Hellevoetsluis,schrijft ons inderdaad het volgende: Mej. Vervoort. „Ik ben hoogst tevreden de kuur met de Pink Pillen tc hebben gevolgd want nu leid ik niet meer. Ik heb veel geleden aan lendepijnen, en dit gedurende langen tijd, zoowel over dag als des nachts. Bovendien heb ik erg aan de maag geleden. Ik verteerde mijn voedsel niet en heel dikwijls moest ik mijn eten weer uitbraken. Geen geneesmiddel had mij kunnen verlossen van die twee kwalen, en ik wist niet meer wat er van mij worden zou, toen ik het geluk had de Pink Pillen te hooren roemen en de genezingen te vernemen die zij bij talrijke personen hadden te weeg gebraoht. Ik ben toen de Pink Pillen gaan gebruiken en die hebben mij spoedig van mijne maagpijnen verlost. De Pink Pillen hebben mij ook versterkt en ik ga voort ze te gebruiken om geheel en al beter te worden". De Pink Pillen hebben in dit geval wel hare groote kracht getoond en een maal te meer be wezen welk een herstellende werking zij op geheel het gestel uitoefenen Onze gewone onge steldheden kom-n, naar de groote meerderheid der geneesheeren beweert, voort uit de zwakte van het bloed. Het bloed dat niet meer de nor male samenstelling heeft, het verarmde bloed, voedt de organen niet meer, deze verzwakken zoo als iedereen doet die slecht of onvoldoende govoed wordt, zij werken slecht en die slechte werking gaaf altijd met pijnen gepaard. In het geval dat ons bezig houdt, hebben de Pink Pillen het bloed verrijkt en gezuiverd met de snelheid die hen eigen is. Zoodra was niet het urinezuur, dat de lendepijnen veroorzaakt, verdreven en weggevoerd, en daardoor het bloed rijker geworden, of de maag trok partij van dien rijkdom van het bloed, en van zwak is zij sterk geworden; de maagpijnen zijn opgehouden, de spijsverteering is gemakkelijk geworden, en de zieke die nu haar spijzen beter -verteerde, kon van haar voedsel winst hebben en dus hare krachten terugkrijgen, zooals zij dit zelve zegt. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, plaatse lijke pijnen, zenuwuitputting. Prijs f 1.75 de doos, f 'J.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-dépothouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor Amersfoort en omstreken bij de firma's A. van de Weg, J. van de HoofT, Langestraat 107, en P. de Zwart Langestraat 1 "29 en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Ter gelegenheid van den ver jaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, Maandag a.s. zal het garnizoen een parade houden aan de Regentesselaan. De nieuw benoemde militie 2e luitenants zullen in plaats van denl7en den 24en April a.s. beëedigd en in functie gesteld worden. De akte voor onderwijzeres werd behaald door de jongedames A. S Buyen van Weelderen en F. M. E. L. van Kooten. De heer A. B. van der Klein behaalde te Amsterdam diploma A. voor Handenarbeid, (karton en klei). Onze vroegere stadgenoot dr. P. Groeneboom, thans conrector aan bet gymnasium te Assen, is benoemd tot rector aan het gymnasium te Sneek. Bij gunstig weder geeft Maan dag 19 April 's avonds te 8 uur de Amersfoortsche muziekvereeniging haar 1ste openbare uitvoering in het plantsoen onder Directie van den Heer J. A. Jochems. Programma. No. 1. Volksliederen. No. 2. Neer- landsch Hoop. Nationale Feeslmarsch, F. J. Schweinsberg. No. 3 Ouver ture Babolinette, O. Coquelt. No. 4. Wals Rèveusse, L. Tollet. No. 5. Fantaissie Une Sovreê d' antomme aux Ardennes, A. Govaert. Pauze. No. 6. Marsch Man tegen man, Knechtel. No. 7. Ouverture Hidalgo F. J. Schweinsberg. No. 8. Marsch Neerlands Hoop M. J. H. Kessels. No. 9. Volksliederen. Tot voorzitter der Amersfoortsche muziekvereeniging is in plaats van den heer L. E D. Langeveld gekozen de heer G. A. Steppé. Naar wij vernemen heeft de heer J. A. Jochems ontslag genomen als Directeur der Amersfoortsche Muziek vereeniging. De heer W. Ittmann behaalde te Amsterdam, bij het nationaal kegel concours in den personeelen wedstrijd met 42 punten den zevenden prijs Handel en Nijverheid. De Vereeniging Handel en Nijver heid hield Woensdag 14 dezer haar jaarvergadering in «de Zwaan' onder voorzitting van den heer van Duinen. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan het jaarverslag ontleenen we het volgende: Er werden 13 bestuurs vergaderingen gehouden, die zich al tijd ook bij verschil van meening ken merkten door onderlinge waai deering en streven naar samenwerking. Niet alle bestuursleden wonen echter ge regeld de vergaderingen bij. Algemeene maandvergaderingen wer den er 11 gehouden. Eén is er uit gevallen, waarvoor de lezing van ds. Vunderink over bet arbeidscontract plaats bad. Het getal leden, dat gemiddeld de vergadering bijwoonde was 16,17 het vorige jaar en 24 het jaardaarvoren. Gemiddeld 5 pCt. van de leden bezoch ten de vergaderingen. Ernstiger me dewerking zou het bestuur zeer aan genaam zijn. Het aantal leden bedroeg op I Apt tl 08 201, 1 April '09 198, alzoo een vermindeiing van 6 leden Financiën. De ontvangsten hebben over het loopend boekjaar bedragen f547,46, tie uitgaven f571.55, nadee- Itg saldo f 2 i,09. De afdeelirig incasso behandelde 42 i order, ngen tot een bedrag van f 1223.40. Hiervan werden betaald 18 vorderingen toteen bedrag van f386.90. Oninbaar waren er 10. Er weiden 85 infotmaties verstrekt. Aan de op touw gezette reclame «Amersfoort als woonplaats" is steeds doorgewerkt en is thans zoover ge vorderd, dat de commissie binnenkort kail rnededeelen of de uitgave van hi-t luxe boek al of niet zal doorgaan. H. en N trad in den loop van het jaar toe tot de «Vereeniging tot be «Lijding van den woeker." Aan de oranje vereeniging en aan den alhier gehouden wedstrijd van de Stenografenclub «Grootea werd een zilveren medaille aangeboden Op de nilnoodiging van de Eetn- lander werd een bespreking gehoudt n omtrent tiet niet plaatsen van adver- tentiën inzake vliegende winkels; evenwel zonder resultaat. Het rapport van de commissie in zake gesplitste bestekken is gereed en kan eerstdaags worden tegemoet gezien. De wei kzaamheden betredende voor lichting omtrent de wet op het Arbeids contract, de veriliepiDg Eemmond en de onderlinge Glasverzekering worden hierna gememoreerd, als ook de lezing van den inspecteur van «Fatum*. Het resumé van het verslag kan luiden: «De Ver. H. en N. begint meer en meer een belangrijke te worden,* De voorz. dankt den Secr. voor dit uitvoerig verslag en hoopt, dat hij nog lang zijn krachten aan de ver eeniging zal kunnen wijden (Applaus). Punt 2 van de agenda rekening en verantwoording van den penning meester. Namens de financieele commissie bestaande uit de heeren van Zalingen, Frederiks en de Jongh brengt laatst genoemde verslag uit. Alles in orde bevonden. Het vorig jaar is met een nadeelig saldo van f74 17'begonnen de rekening van dit jaar is f24 09 nadeelig saldo, alzoo een vooruitgang van f 50. De voorzitter dankt den penn. voor zijn nauwkeurig beheer. Punt 3 Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren van Duinen, Ousterveen, Berns en ter Maat. Allen werden herkozen. Punt 4. Ballotage. Negen heeren worden als lid aangenomen. Punt 5. Ingekomen stukken. Ie Een bulletin van den heer Ehrik Schuurman over «Onderl Brandverz.a en 2e. een schrijven van den Bond. dat behandelt het Middenstandscon gres op 13, 14 en 15 Juli a.s. te Amsterdam. Punt 6. Mededeelingen. Woensdag 21 Apnl zal een vergadering van de onderlinge Glasverz. Mij. worden gehouden. De heer v. der Wal deelt mede, dat de vragenlijst wettelijke aansprakelijkheid betrefTende, binnen een paar dagen aan de leden zal worden rondgezonden. Hij wekt op, de lijst goed ingevuld en onderleekend aan het Bestuur op te zenden. De voorzitter brengt in herinnering, dat de marktcommissie nog niet ontbonden is en vertrouwd alles nog wel een gunstige wending zal nemen. De heer P. van Achterberg vraagt of het niet op den weg van H. en N ligt liet adres aan den Raad-Om legging weg Bokhoven testeunen. Het geldt hier een belang van den middenstand, als kan worden aange toond het plan 200 000 gulden voor deel zal geven. De voorz. wil dit gaarne bij het Bestuur aanhangig maken, boewei bet voor bon nog de vraag blijft of het op den weg van H. en N. ligt. De vraag is zijn de zaken zooals ze worden voorgesteld. Het is de gewoonte ingrijpende zaken eerst in bestuuis- vergadering te behandelen en vei schaf ons eens de noodige inlichtingen en cijfers, opdat we kunnen oordeelen. De beer van Achlerbergh de adressant wijst op de Gemeente Amsterdam, die jaren geleden besloot dure grond te koopen en met deze exploitatie schatten verdiende. Hij ver zekerde, dat Amersfoort minstens f 150.000 kan verdienen als zijn voor stel wordt aangenomen. Zooals de zaken nu staan zal Birkboven woiden een last inplaats van een lust. De belasting betalende burgers zullen het weldra bemeiken. Wordt een gewoon stukje gioi.d geschikt voor huizenbouw dan is de waardevermeerdering groot Dit zal bier het geval zijn. Ieder des kundige zal dit toegeven. Nog is bet niet te laat den weg te verleggen. Hij heeft alleen het belang van Amers foort op 't oog. Op het behang ont wei pi hij een teekeniiia om de geheele zaak zoo duidelijk mogelijk te maken. Een voordeel van f 135.000 is te be halen De heer v. d. Wal zegt, dat hij over de zaak niet kan oordeelen, waarom hij voorstelt, dat het bestuur niet den heer v. A. de teneinen eens zal gaan bezichtigen. Daarna zalmen zien. wat er gedaan moet worden. Enn ander lid wenscht het bestuur ook nog door een deskundige te doen bijstaan. Do voorzitter waar.-chuwt voor over haasting. De heer v. d. Meiden vroeg, waarom bij met vroeger met zijn voorstellen was gekomen Nu is het toch hoogst waarschijnlijk te laai. Hierop kan de heer v A. nu nog geen antwoord ge ven. Uit'Oerige discussies ontstaan. Ten slotte stelt de heer Luykx de volgende motie voor: De vergadering, gehooid de mede deelingen van den heer v Achterbergh betrefTende de aan te leggen weg naai Birkboven, gelet op de bereidvei klaring van het Bestuur om deze zaak met den heer v. A. en nog een ander des kundige te onderzoeken, spreekt de wenschelijkheid uit, dit onderzoek zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben, en draagt het Bestuur op deze motie ter kennis te brengen van den Ge meenteraad. Bij acclamatie aangenomen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Het tweede elftal van Quick speelt morgen op haar terrein aari den Leosderweg tpgen A. W. II (Bussum). Voor de volgende bekerronde moet Quick spelen tegen de winnaar (J. V. V. Quick Nijmegen. Lijst van Brieven en Briefkaarten, geadresseeid aan onbekenden verzon den van het postkantoor te Amer-fooi t over de le helft van April 1909 F. J. Burie Amsterdam P. van Beurik Rotterdam Mad. v. Geer, villa Kimona te Pas Amsterdam Mej. B. de Jong J. Stuysels Bussum Eerw. Broeders st. Leo Gesticht Eiitkelo Coenraad Hilgoorn 's Gravenh. Mej. Hoi tense Maria Bruxelles I. Bloch Solingen A. Kraaikamp Op beleefd verzoek van den Keikeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door oris opgenomen. De overige piedikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 18 April geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur, Ds. de Meijere. Reraonstrantsche kerk. Voorm. IO'/j uur, Prof. Dr. F. Canne- gieter van Utrecht Gereforiti. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds Donner. 'sAv. 5'/i uur, Ds. Donnei\_ Gerefonn. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. Proefpredikatie ter voorbereiding voor de viering v. h. H. Avondm. en openbare geloofsbelijdenis. 'sAv. 57> uur, Ds. Teerink. Beide keeren coll. Theol. Faculteit der Vr. Universiteit. Vrije Gerefornt. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, lezen. 's Av. 5 uur, Lezen. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5V* uur, Godsdienstoefening. Londen is een groote afnemer van Egyptische kwartels. Deze koop waar moet levend worden aangeroerd, zal ze door de handelaars worden aanvaard. Zateidag is de grootste bezending van deze vogels aangeko men, die ooit in eene reis werd over gebracht. Den 25en Maart werden te Alexandrië honderd duizend levende kwartels ingescheept. De lading werd Zaterdag te Manchester gelust en in speciaal daarvoor ingerichte wagens van de Great Northern naar Londen vervoerd. Met de verzoigirig der vo gels aan boord waren zes mannen belast, die hen tweemaal per etmaal van zaad en water voorzagen. Voor de voedering der dieren werden hon derd zakken van 100 K.G.elk verbruikt. Men schrijft uit Amerika dat de regeering der Vereenigde Staten onder handelt met die van Spanje, om deze er toe te krijgen dat cok zij Castro niet verooi looft zijn tenten in een der Spaansche koloniën op te slaan. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 10 tot 17 April 1909. Geboren: Matthea Hendrika, d. van Johan Izaak Borger en Maria van den Heuvel. Cornelis Albertus, z. van Cor nells Albertus Quint en Alberta van Dier- men. Cornelis, z. van Jan Hendrik Jacobus Lips en Aafje Koolhaas. Frans, z. van Reinier Meijer en Sijtske Bouman. Catrina, d. van Johannes Meijer en Clara van Bogerijen. Johan Gerardus, z. van Nicolaas Gfjben en Antonia van Dijk- Alijda Petronella Maria, d. van Petrus Juhannes Helmerhorst en Anna Hendrika van Nes. Antonius Hendrikus, z. van Gerardus Adrianus Segveld en GeertruidaKlarenbeek. Gerarda Adriana, d. van Johannes Marinus Weiter en Adriana van Westerlaak. Maria, d. van Aalt van Norden en Maria van den Brink. Ondertrouwd: Albertus van Doorn en Rosina Maria van der Mast. Hermanus Wouterus JohannesFortuin en Willemina Ferahout. Getrouwd: Quirinus Johannes Worsteling en Elisabeth Maria Brinkman. Aart Brons en Teunisje van Zoeren. Wouterus Hermanus Christiaan van Esveld en Willemina Johanna Fenna Rost. Overleden: Cornelis Pot, 68 j., echtg. van Alijda Kaal. Johanna Benneker, 69 j., echtg. van Gerrit Koenen. Hendrik de Man, 4j. Gerrit Gerardus Tombroek, 55 j., echtg. van Dina van Niekerk. Maria Margaretha Theresia Lungen 77 j., ongeh. Leusden. van 2 tot 16 April 1909. Geboren: Anna, d. van Antonie van Roomen en Jannetje Tolboom. Johanna Hendrika, d. van Johannes Smit en Jan netje Middelaar. Evert, z. van Jacob van Asselt en Rengertje van der Hoef. Wilhelmina, d. van Willem Willemse en Gerarda Maria van Bekkum. Geertje d. van Zeger van Dijkhuizen en Stijntje van de Kamp. Henricus Antonius z. van Adrianus Cornelis Beijer en Maria Sophia van Zuilen. Johanna, d. van Christianus Kuit en Catrina Wilhelmina Bouhuys. Dirkje Jannetje, d. van Gerrit Kraan en Maria van den Broek Overleden Jacoba ter Burg, oud 76 j., ongeh. Gerrit van Egdom, oud 11 maanden. Stoutenburg. GeborenWilhelmina Anthonia, d. van Anthonius Staal en Ribje van Burgsteden. Joannes, z. van Gerrit van de Belt en Maria van de Brug. MARK l BERICHT. AMERSFOORT, 16 April 1909 Tarwe f 0,Rogge f 0.Boekweit f 0. Appelen f4 a f 7.Peren f0.a 10Klei- aardapp. f k f 0.Z uidaardapp. i 2.— a f 2 20 Hoendereieren f3.50 a f 3 80 per 100 st. Eenden f u.a f0.Boter fl.15 a f 1 30 per kilo Mar garine f0.— a f0.Zoetem. kaas f0 afO. Kippen f 0.90 a f 1 40 Kuikens f1a f 1 50 Piep kuikens f 0 00 a f 0 00. Ganzen f0.a f0..Eenden f0 90 a f 1.20 p. st. Jonge fO.OO a fO.OO. H.izen f 0 a f 0 Wilde koi ijnen f 0 00 a f 0 00. Tamme f0.70 a f120. Dun en f 0.50 a f 0.70 p tar. Magere varkens f 00. - af 00. Varkens export f 0 a f Zeugen f 50.— a f 60Biggen f8.a f 12Schrammen fafVette koeien f 000.— k f 000.—Guste koeien f 000 k f 000.Kalfkoeien f 000.a f 000.Kalf- vaarzen f 00.a f 00.Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet Tarwe heet Rogge. heet. Boekweit. 10 heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- Jen 80 heet. Zandaardapi elen, 140000 stuks Hoen dereieren stuks Eendeneieren. 900 kilo Hooi- boter, kilo Margarine, Kilo ka^s. stuks Vee. magere varkens Varkens voor exportslagerijen 350 biggen en 20 zeugen. STOOMVAARTBER1CHTEN. Opgave Agentschap Alex. Mackintosh Co. Kon. Holl. Lloyd. Het s.s. Amstelland vertrok van Santos 12 April. liet s.s. Delfland passeerde Teneriiïe 12 April. RECLAME. GEEN VERWONDERING TS AMERSFOORT, Natuurlijk niet, dit is slecht een geval meer. De Heer J. Oehlmann, Bene len Buurt 336 te VVageningen, deelde ons 24 Felruari 1905 mede: Sedert geruimen tijd heb ik gesukkeld meteen vlijmende pijn in de leden en ii den rug. On ophoudelijk had ik hier last van en langzamer hand had zich hieruit rheumatiek gevormd, die zich nu eens hier dan weer da3>- openbaarde. Ik had eveneens duizelingen en veel benauwd heden, welke door plotselinge huiieringen wer den gevolgd. De urine kwam vet lal met een pijnlijk, branderig gevoel en met mijn eetlust was het treurig gesteld; al het ^oede, wat verteld "werd omtrent Foster's Rugj ijn Nieren Pillen, was voor mij een aanleiding hier eens een proef mede te nemen. Ofschoon ik in den beginne daar niet veel vertrouwen in 1 ad, ver heugt het mij toch daartte te zijn ovei xegaan, want na een dag of zes bekwam ik ret Is een groote verlichting en tien dagen later was ik geheel en al van mijn pijnlijke ziekte b. vrijd. Wannesr ik cöit nierlijders mocht ontmo -ten, zal ik niet nalaten hen op Uw geneesmidd. 1 te wijzen. 1 Augustus 1907, dus twee en een half jf ar later, zeide de Heer Oehlmann ons: De ni *- nierziekte, die ik indertijd met Uw Pillen g - nezen heb, is niet teruggekeerd. Ik ben thans volkomen gezond en zal gaarne andere lijders op Uw uitstekende geneesmiddelen wijzen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op welke wijzej die U goeddunkt, (w* g«) J. Oehlmann. Mogelijk zal men U een ander geneesmiddel te koop aanbieden met de bemerking seven goed" of ujuist hetzelfde". Gij vergist U, wanneer ge dit gelooft, want er bestaat geen ander genees middel neven goed" voor de nieren of njuist hetzelfde" als Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den Heer A. van de Weg. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a F. 1.75 voor één of F. 10.voor zes doozen. 11 Punt II van het programma 2.30 n. m. Concours een spannen, toebehoorendc aan landbouwers (wier uitsluitend bedrijf landbouwer is), ge spannen voor een tilbury of sjees. Iste Prijs f75.—, 2de - 25.—, 3de - 10.—, 4de - 5. (Inleggeld f 2.50). Inschrijvers, die hunne in schrijving gestand doen, doch geen prijs winnen, ontvangen hun inleggeld terug. Inschrijvingen sluiten Donder dag 22 April, des avonds te 12 nur, hij den Secretaris te Amers foort (den Heer H. ME U USING, Soesterdwarsstraat No. 23). Willende voldoen aan veler verzoek zal de RECHTS KUNDIGE ADVISEUR in den vervolge te AMERS FOORT te consulteeren zijn. Voorloopig eiken MAANDAG van 9'/: tot 4uur Muoehoizen 113. voorheen W. CR00CKEWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIÉN, VREEMD GELD, WISSELS. zeep aller dames is de alleen echte van BERGMANN Co Radebeul want deze alleen geeft een zacht, rein gezieht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en schoone tint. A 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bij: J. y. d. Hooff.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 2