9 VOOR DE KINDERKAMER. 630 Eikeboomen. Mij. „RECHTSZEKERHEID Y. FABER, Soesterweg 14. RUITENBERG Hz., B. A. SIDDRÉ, Advertentiën. PUBLIEKE VEBKOOPING BOOMEN. Publiek verkoopen: Lamaison Bouwer Co. Müurhuizeii 39 AmersfoorM Wissel- ei Effectenkantoor TE BEKOMEN IN RUIL - een prachtige wandkalender 1910 - vier verschillende schilderijtjes in lijst Zie verder de circulaire rond de zeep. UNIFORMEN DAMES- EN HEERENKLEEDING NAAR MAAT. BONTMANTELS. - PELSJASSEN. - LIVREIEN. SPUISTRAAT 224, AMSTERDAM. M nh.andel. ViE Blanc Moussenxdu Méöoc. Een ceïllnstreerd maandblad voor let kleine volkje. Veel complimenten maakte de Amerikaan niet. Hij zocht zijn kamer weer op en liet zich zoo nnn mogelijk zien. Des anderen daags Woensdags dus, bestelde hij een rijtuig en nu bezocht hij in gezelschap van den talk, vel schillende Amsterdamsche juweliers, onder wie ook de firma Halbersladt en Hakker. Valkenburgerstraat 5. Voor elkaar hielden de juweliers, uit con- currentie-oogpunt natuurlijk, de nieuwe lelatie zorgvuldig geheim. Immers men meende hier met een nieuwen grooten Amerikaanseben alnemer te doen te hebben. Mr. Dickson zeide bij zijn bezoeken aan de juweliers, hoofdagent te zijn van de Waltham Watch Company te Cincinnatie en voortaan de brtllanten te Amsterdam te zullen koopen, om dat hij te New-York zooveel betalen moestHij toonde inderdaad scbitte rende aanbevelingsbrieven van de W'altham Watch Company, van de First National Bank te Cincinnati en van een Vrijmetselaarsloge en was vooils van een pas van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika voorzien, alles ten name van Charles F. Dickson. Bij dit bezoek aan juweliers werden geen zaken gedaan, maar Mr. Dickson droeg de firma Halberstadt en Hakker op een partij brillanter., die zijn hooge goedkeuring hadden mogen verwerven, gereed te maken. Des anderen daags zou hij dan terugkomen. Men ziet, de Ameiikaan maakte geen overdieien haast zijn slag te slaan. Hij speelde zijn rol prachtig, het niet de minste emotie bij de schittering der diamanten blijken. Woensdagnamiddag ging Mr. Dickson nog met zijn tolk naar de Joaillerie Fiancaise en deed daar een niet aanneembaar bod op een zeldzamen bruinen steen. Deze manoeuvre had blijkbaar de bedoeling zijn hotel omgeving in hoogen dunk te brengen over zijn financieele soliditeit. Hij had n.l. een paai duizend gulden geboden. Na Donderdag het Rijksmuseum bezocht te hebben, begaf Dickson zich des namiddags met zijn tolk naar de firma Halberstadt en Hakker om zijn slag te slaan. Men had een partij fraaie groote bnllanten vooi den oplichter gereed gemaakt; 84 stuks, te zamen wegende 74 karaat, alles eerste klasse goed en van het zuiverste water. Daarbij bevond zich één groote brillant van 3'/, karaat-, die pas van de schijf kwam en zóó schitterend bewerkt, dat de firma er trotsch op was. f30,000 zegge dei tig mille werd gevraagd. Zooals een goed koopman doet, bekeek Mr. Dickson de brillanten stuk voor stuk bij hel licht en verklaarde den koop gesloten. Was goedkooper dan te New-York, zei hij Mr. Dickson betaalde met twee chèques van 1000 pond sterling elk eti een cbèque van 500 pond sterling. Op de «Unionof Londen and Smidhfield Bank" te Londen. De chèques waren van de Waltham Watch Company en door Dickson onderteekend. De oplichter kreeg zijn brillanten in keurig verzegeld pakketje, zooals gebruikelijk is in den diamanthandel mede. Hij vertelde de firmanten zelfs, dat hij Vrijdag naar Londen zou ver trekken, en tot Vrijdagavond in het Amstelbotel bleef toeven. De heeren Halberstadt en Hakker gingen nog had de baas al tegen z'n vrouw ge zegd »mot-ie weg. Dan komt, Keesje Yier-oog vrij... Dat is een andere kerel!" «O zoo" beaamde het wijf, en ze was blij, dat die Hein Dikkers weg ging... »Toch is 't een arme bliksem" zei een van de logés, die het gesprek gehoord had «laatst heeft-ie me zijn historie verteld. Hoe-ie ertoe gekomen was om voor een meid, waar-ie ver kikkerd op was, en die cadeautjes woü hebben, te stelen... Hij mot 'n heele nette betrekking hebben gehad... Maar as-je Hein Dikkers hoort, dan mot-je toch zeggen, dat een mensch, al wil-ie nog zoo goed, toch in rare dingsigheden kan raken... Voor-ie 't zelf weet!... Och, als ik u was, baas Lenting, zei-ze..." «Bemoei jij je met je eigen zaakies, vader!" voegde de waard den ander toe... «begin jij maar liever met je briefie van de vorige week..." Maar de vrouw die logé te vriend moest houden gaf de baas een knip oogje... Deze gromde nog wat... van zich bemoeien met zaken, die je..." Maar de logé beseffend dat het geraden was om «de minste" te zijn, had al een ander chapiter aangeroerd... uit voorzichtigheid... den baas tevens een borrel gepresenteerd... zoodat de vrede weer hersteld was... men over, Donderdagnaniiddag, na bet afsluiten van den koop, met de chèques naar de Amsterdamsche Bank. De chèques waren getrokken op Londen, de daarop voorkomende handteekening was de Amsterdamsche Bank (die te voren geenerlei inlichting verstrekt had onbekend, zoodat even bij de ïUnion of Londen and Smitbfield Bank" ge informeerd moest worden en dan konden als alles klopte de firmanten hun geld kiijgen. De chèques werden naar Londen opgestuurd, zijn daar echter ten gevolge van vertraging te laat aangekomen. In elk geval werd 's Vrijdags niets vernomen. En de heeren Halberstadt en Hakker, wetende da l hun nieuwe Amerikaansche»relalie des avonds vertrekken zou, werden wel een beetje ongecust. Zij begaven zich te 7 uur Vrijdagavond naar het Amstelhotel. Mr. Dickson ontving hen allerhofie lijkst, maar zei zijn vertrek, met den Staatsspoortrein van 7.40 uur naar Vlissingen niet te kunnen uitstellen, totdat antwoord bij de Amsterdamsche Bank ontvangen was: »If you don't accept the chèques, you can get your diamonds backDeze laatste en tegelijkertijd hoogste troef hielp. De heeren Halberstadt en Hakker vlogen er in. Neen, iemand die zoo royaal weer de goederen wilde over geven, kon geen schurk zijn. Oh,no! dat was de bedoeling niet. Ze geloof den gaarne, dat de zaak in orde was, hieldeu zich gaarne aanbevolen... Te 7.40 uur reisde mr. Dickson, na buigende hotelgrooms behoorlijk befooid te hebben, in alle kalmte met de diamanten in zijn bezit van de W. P. af, Of hij met de Vlissingscbe nachtboot werkelijk naar Engeland is overgestoken of onderweg naar Vlissingen zijn reis heeft onderbroken, is niet bekend. Maar wel... dat hij verdwenen is, met achterlating alleen van zijn signalement. Zaterdagochtend kwam eerst bericht van de valschheid der chèques bij de Amsterdamsche Bank binnen. Zaterdagmiddag kwam het raderwerk van politie en justitie in werking. De oplichter had toen een fameusen voorsprong. Een der gelijk brutaal gespeeld stukje oplich ting is hier zelden aanschouwd. Vermoedt wordt, dat de chèques en de andere papieren door den op lichter gestolen zijn en ten name van Dickson zijn gesteld, welke naam hem mogelijk evenmin toebehoort dan de 74 karaat biillant! De justitie heeft uitgebreide maat regelen genomen. Eeu opzienbarende arrestatie. Ter aanvulling van ons vorig bericht kan gemeld worden dat een der feiten van oplichting waai aan Dieters zich heeft schuldig gemaakt hierop neerkomthij zou in de statuten van «Neerland's Grondbezit" hebben doen voorkomen dat eenige seriën van het maatschappellijk kapitaal zouden zijn geplaatst en volgestort Op die wijze heeft bij zich geld verschaft en daarvoor grond gekocht waarvan de waarde veel geringer is dan hij beeft opgegeven. Een der feiten van verduistering, waarvan Dieters verdacht wordt, is dat hij over een groot aantal aan- deelen van «Neerl. Grondbezit," waarop niets was betaald, ten eigen bate heeft beschikt door ze in onderpand te geven. Hein Dikkers, die z'n congé zou krijgen, niet meer praatte in gelagkamer van slaapsteê... Twee menschen zag ik in het hartje van de «city", op druk middag uur, die elkaar rakelings voorbij gingen. De een was de voortsjokkende, half havelooze zwerver... En de andere was eene dame, met hoed van gigantesken omvang. Bij elke schrede wuifden de groote, witte veêren; zoodat men de dame op verren afstand kon zien nade ren... Een glinsterende ketting rikke tikte op haar boezem. De mantel, dien zij droeg, was bezet met sierlijken bontrand. Haar robe ruischte met het frou-frou van kostelijke ?tof, in zwierige plooien omhuivend haar kleine, slanke figuur, over het trottoir. En aan een koordje had de elegante, die door een muur van zwoel parfum werd omgeven, een snoezig hondje, beesije met pootjes als lucifers en angstige kraaloogjes in het smal- spitsige snuitje... De menschen keken naar het doddige beestje. De heeren hadden meer attentie voor de elegant- geparfumeerde. En soms wierp zij lonkoogjes naar iemand; speelde er, heeleventjes, 'n glimlachje van o-ben- jij-'t over haar gelaat, waarvan de lijnen wegdoezelden onder laagje VAN De Ontvanger der Registratie en Domeinen te AMERSFOORT zal op Vrijdag den 17 December 1909 's morgens II uur in het verkooplokaal van «hetboompje", te Amersfoort aan den Heilige- bergweg bij opbod, tegen contante be taling en zonder opgeld, op den rijksweg Amersfoort Renswoude. De boomeh moeten uiterlijk 1 April 19IO worden gerooid, terwijl elke boom binnen 14 dagen nk het rooien moet zijn wegge ruimd. Voorwaarden liggen ter lezing en nadere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van ge noemden Ontvanger. belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inricli triig. Zfi, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit ia 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. voorheen W. CR00CREWIT WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIKTEN, COUPONS, DEPOSITO's, EFFECTEN, PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. poudre-de-riz... Die twee ontmoetten eikair. Ik zag, hoe op het vale bongergeziebt van den jongen, die wegens diefstal eenige maanden in de gevangenis bad ge zeten, de schrik over 't weerzien een vale, grauwe tint verspreidde... Hoe er iets leven ging in de matte, inge zonken, kracbtelooze oogen... Iets van verdriet... En van nog andere aan doeningen... Ook zag ik trekje van walgende minachting grijnzen om het fijne wip neusje der elegant-geparfumeerde... Die deed of ze den schooier niet her kende... Die, iets haastiger, leek me zoo, voorttrippelde... De groote witte veêren wuifden statig-rythmisch. En het hondje van de lucifers-pootjes trippelde meê... De half-havelooze, die aan het eind der maand door baas Lenting op straat zou worden gezet, had even omge keken... Toen boog hij 't hoofd wat dieper, klemde de circulaires, die hij moest rondbrengen, wat-vaster onder den arm. En sjokte terwijl de plompe schoenen in de modder plasten, weêr voort in de volte, wriemelend, om den man van het jonge, al-ge broken leven... MaItee Corbeau. VOOR EN VOOR 59, IHrechtschcstraat 21. (Statuten goedgekeurd bij Kon. Besluit van 9 April '08 No. 34) belast zich op zéér billijke voorwaardenmot de behandeling van alle zaken op handels- en civiel-rechtelijk gebied; met de vertegenwoordiging van crediteuren in faillissementen; met het aanbieden van onderhandsche en gerechtelijke accoorden; met het incasseeren van duhieuse vorderingen; met het vormen van maatschappijen, alle formaliteiten inbegrepen met het ontwerpen van notarieele en onderhandsche aktenenz. enz. Leden der Maatschappij genieten reductie van tarief. De Heer Y. FABER, assuradeur Soesterweg 14, heeft zich bereid verklaart inlichtingen omtrent Rechtszekerheid te geven. Medoe Champagnisé Sec. 1.50. N.B. De Vins Blanc Mousseux du Médoc zijn zuivere Witte Bordeaux Wynen langs natuurlijken weg gecbampag- niseerd. Zij hebben minstens 2 jaar flesch. Onder de goedkoopere mer ken nemen zij de eerste plaats in. Algemeen Assurantie- en Administratiekantoor. Beslist goedkoopste en soliedste adres voor Brand-, Zee- en Binnen vaart-Verzekeringen op Beurspolis, Ongelukken-, Glas-, Post-, Inbraak-, Nering-, Aansprakelijkheids-Verzekeringen, Levens verzekering, Pensioenen, Lijfrenten, Nederl. Spaar- en Incassobank Hypotheken, Borgstelling. OQCóQOO© Dit veelgeprezen tijdschriftje voor kinderen van vijf tot acht jaar, brengt elke maand een scliat van kleine Vertelseltjes en Gedichtjes, waardoor men het kleine volkje prettig kan bezighouden, terwyl het oplossen der een- loudige raadseltjes en het nateekenen of kleuren der plaatjes een nuttig en aangenaam tijdverdrijf is. Voor een jaargang van 12 afleveringen met ongeveer ÏOO plaatjes is de prijs slechts f I.80 (franco per post f 1.95.) Men kan bij alle Boekhandelaren inteekenen. Naar plaatsen waar geen boekhandel gevestigd is geschiedt de toezending ge regeld en franco per post door den Uitgever P. VAN BELKU9I Azu. te Zutpheu. <^©>®!®o®©o®©o®©^©o®©o®(a!)®©<>©®o<g©()®.®o©©o©eo®

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1909 | | pagina 3