Voornaam m Mevr. HANSEN Wormbonbons „Kenha" Gemengd Nieuws. Adverteiitiën. ONDERWIJZER De kwellingen van Eczema. Wissel- en Effecteniantoor StokDaarfljes-Lelienmelk-Zeep imi 00 T 01 VERS MAGAZIJN FirmaGebrs.HAMERS. WOUDENBERG. DE PRIMA ROOMBOTER De prijs is thans ƒ1.60 per Kilo. H. A. BOSSHARDT. Renionstrantsche kerk. Vooim. 9uur, Ds. Hooykaas. Godsdienstoef. voor jongelieden Voorm. 11 uur, Ds. Hooykaas. Gewone Godsdienstoefening Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur. Ds. Donner. sAv. 5'/i uur, Ds. Donner. Beide keeren coll. Theol. School Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm- 10 uur, Ds. 'feerink. 'sAv. 5'/i uur, Ds. Teerink. Maandelijkscbe collecte Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur, de Heer H. J. Vaa ties van Dordrecht. 'sAv. 5 uur, de Heer H. J. Vaarties. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 9'/i uur, Godsdienstoefening s'Av. 5'A uur. Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben Haëzer, Muui huizen 113 Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. Nam. 4'/i uur, Godsdienstoefening. 3»2ste STA VI M.O i KKt.l. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 2 en 3 Febr. 1910. (1950 loten). Ten kaDtore van den Collecteur A. C. R. O. Leutweeer te Amersfoort (Breedestraat 22) zijn aan de navol gende nummers te beurt gevallen: Prijzen van f70. 3365 6265 7991 8941 8950 8958 16021 16236 en 16266. Te zamen 9 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 3375 3388 4807 7994 8916 8927 8942 8959 15656 15673 15694 16039 16043 16244 16268 16269 en 16270 Volgende trekkingen geschieden: 7—11 Febr. 1910. Behalve de premie van f 30.000 voor den laatst uitkomenden prijs van f1000 of hooger en de premie van f 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, zijn ingebleven de navolgende prijzen: 1 van f15.000, 1 van f 10.000, 1 van f5000, 17 van f1000, 19 van f400, 21 van f200, 46 van f100 en 1071 van f70. Waar is dr. Cook? Pennsylvanië, West Indië, Spanje, Zuid Frankrijk en Baden hebben elkaai reeds de eer betwist, dr. Cook, de noordpoolberucbtheid, te herbergen. Dat wil zeggen dat men van zijn tegen woordige vei blijfplaats nog niets af weet. Daar zijn goede redenen voor. Mis schien vreest de dokter een uitbarsting der volkswoede ten zijnen koste, maar dan wel ten onrechte. Het publiek passionneert zich niet zóó voor pool- quaesties. Bovendien het publiek is er ingeloopen, en zou 't verstandigst doen, niet boos te worden, maar om den schavuit te lachen. Er zijn echter wel benadeelden. De »N. Y. Herald» bijv. zou geen ongelijk hebben, den dokter om schadevergoe ding aan te spreken tenzij't pool- veihaal en al de drukte er omheen op z'n Amerikaansch tóch als reclame wordt beschouwd. Misschien zijn er nog wel anderen die aan den avon- tuuilijken reiziger geld tekortkomen. In elk geval zit de Amerikaansche justitie hem na, beweert men. 't Jongste hardnekkige gerucht be helst, dat dr. Cook veipleegd wordt in het sanatorium Eberbach, in Baden. Twee Amerikaansche journalisten heb ben dezer dageri, van Straatsburg uit, pogingen gedaan om het fijne van de zaak te weten te komeneen hunner hield zich zwaar ziek, de ander had zich vermomd als bakkersjongen. Maar beiden werden ontmaskerd en door den directeur de deui uitgezet. Vol gens een ander verhaal is Cook wel te Eberbach geweest, maar al weer vertrokken en vei toeft hij thans in Beieren. Voorshands is hij dus nog even onvindbaar als de bewijzen voor zijn pooltocht. De komeet voor vijf centen. In het «Rotterd. Nbl.« wordt ver haald, hoe een mijnheer op den Cool- singel werd aangeklampt door een »jopperachtig venije« die vroeg of hij de komeet niet eens wilde zien. En wat moet dat kosten? Omdat u 't bint... een duppie... alla vijf centers, maar da's spotgoed koop. Ik kan 't er haast niet voor doen. Hij stak zijn hand uit en ik lei daar vijf centen op, zeker dat 'k zou worden beetgenomen, maar dat wou ik wel. Nou, laat zien dan die komeet. Komp u een beetje an de hui zekant, deed bij geheimzinnig. Zij behoeve 't niet allemaal gratis rme te bezichtige. En tegen een winkelpui aangedrukt, stak hij voorzichtig, niet te hoog, zijn rechierhand op met een gespreiden wijsvinger. Daar, da's nou de komeet, die gele ster daar bove de mole, hij het z'n staart tijdelijk ingehaald... Ik ben geen astronoom, maar dat hij me de komeet niet wees, wist ik zeker. Want bij wees naar de noor- derlucht. Toch keek ik belangstellend Mooi is tie, wat? zei hij terwijl hij de vijf centen rammelend liet glijden in 'n diepen broekzak. Ja t is bepaalt een faine komeet, sprak hij voort, met de blij bewonderende stem van een uitvinder bij het pronk- werk zijner handen. Maar ineens schoot de jopper in hem op. Tegen een vooi bijgaanden jongen, die mij hemelwaarts kijken zag en dus meekeek: Hou je brutale snotoogen voor je, aapschold hij Mot iedereen mee- kaïke! Heb je vaif centers gedepo neerd? Stuk ellende, zal me daar me negosie bederve... nee' wa' zeg nou. En de handige kleine man tikte alweer een meneer, die er óók nog al onnoozel uitzag, op den schouder. Het navolgende is nog sterker! In Salzburg hebben een dozijn gal genbrokken hun streek als volgt uit gehaald. Een van hen plaatste eenige avon den geleden, toen de maan nog niet op, doch de hemel onbewolkt en hel der was, op de groote markt van de stad een grooten sterrenkijker, dien hij zorgvuldig naar het firmament richtte, gewend naar den westelijken hemel. En na even getuurd en gezocht te hebben, begon hij opgewonden te doen, en liep en juichte, dal hij de komeet in den kijker had. Er was niet eens zooveel noodig geweest om een aantal Salzburgers om zijn toestel te verzamelen, waaruit blijkt dat er overeenstemming bestaat, tusschen die van Salzburg en van Amsterdam Want toen de sterrekijkende man daar zoo te keer ging liep het volk te hoop; er waren er een aantal die het relletje aanwakkerden —dat waren zijri handlangers en haastig de om de markt gelegen koffiehuizen en kroegen waren binnerigeloopen om de bezoekers daarvan naar buiten te roepen. Natuurlijk bleven er slechts weinigen rustig achter hun bierij' zitten, want bijna iedereen stormde naar buiten, om vlug zijn beurt te krijgen bij den sierrenkijker. De man op de markt wist zijn publiek bezig te houden gelijk onze Kokadorus stond hij te praten en terwijl hij niemand aan de beurt liet komen om zelf door zijn toestel naar de komeet te turen, draaide hij zijn astronomische verhandeling met zulk een smijigheid af, dat niemand er aan dacht, zijn stamtafel zoo gauw weer op te zoeken. Maar eindelijk was zijn theoretische voordracht afge- loopen, en nu werden de Salz- burger burgers in de gelegenheid gesteld zelf voor den kijker plaats te nemen. Men hoeft niet te vragen welk een gedrang daar op die markt ont stond 1 De burgerij zag evenwel niet veel, want het toestel was een blikken bus en de lens was van gewoon venster glas, al was er niemand, die dat zoo vlug merkte. En toen zij het merkten, was het reeds te laat; want als zij terugge keerd waren in koffiehuis en kroeg bleken daar hun pelzen en jassen en wandelstokken, en alles wat ze er in het ook door kelners en kastelein ei laten café achter hadden gelaten, verdwenen. Het Salzburger politie-rapport ver meldde den volgenden ochtend 283 gestolen kleedingstukken, doch wat het officieele rapport niet vermeldde was dat de dieven overal gedrukte kaartjes hadden achtergelaten, waai op medegedeeld werd, dat in verband met de nabijheid van de komeet de dampkringswarmte zooveel aan hel stijgen was, dat niemand in Salzburg meer een oveijas noodig zou hebben Wanneer zij het kan, dan zal de komeet van het lachen kwispelen met haar staart! Men lette er eens op, als zij van avond wellicht vyeer te zien komt. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 28 Januari tot 4 Februari 1910. Geboren: Albertus Theodorus, z. van Hendrikus Gerardus van Kalleveen en Petronella van Ruitenbeek. Johanna, d. van Albertus Kaal en Neeltje van den Hazel. Anna Maria Theodora Bertha, d. van Antoon Willem Josef Marie van Hemert en Roelina Wolterdina Goossen. Antoon, z. van Reijer Koudijs en Anna Doornekamp. Betsie, d. van Wouter IJfs en Aaltje Jeltje Hoogerbeets. Josephina, d. van Andries Hermanus Koene en Maria Hammer. Hendrika Johanna, d. van Johannes van Bogerijen en Everarda van 't End. Johanna Petronella, d. van Petrus Johannes Ver heuvel en Cornelia Buijs. Gijsbertus, z. van Gfjsbert van de Vis en reintje de Bruin. Maria Geertruida, d. van Hendrik van den Essenburg en Maria Geertruida, Bos. Everdina, d. van Everardus Lan- gras en Hendrika Johanna Bnuhufjs Renger, z. van Jan van de Biezen en Evertje van de Veen. Een buiten huwelijk geboren kind van het vrouwelijk geslacht. Petronella, d. van Jacobus Gouw en Elisabeth Hagenbeuk. Petrus, z. van Petrus Wassink en Johanna Her mina van den Brink. Aloysia Francina Elisabeth Maria, d. van Johannes Cornelius Bruns en Josephina Gesina Dominica van Dongen. Gerardus, z. van Hendrik Bolders en Antje Hilborst. Josephina Maria, d. van Antonius van Luijtelaar en Gerarda van Hamersveld. Ondertrouwd: Louwinus van Daal en Gerritje Tombroek. Jannes Holtman en Jannetje Schut. Getrouwd: Willem Frederik Carel van Helsdingen en Anna Maria Dorothea Boer winkel. Theodorus Johannes Verhaar en Cornelia Wilhelmina Berg. Simon Gerardus Kortbeek en Adriana Johanna Maria Nefkens. Petrus Johannes Jaquet en Geertruida Theodora Rosier. Joseph Charles Snijders en Johanoa Tuithof. OverledenKlazina Hagenbeuk. 6 mnd. Sophia Volkers, 20 mnd. Theresia Geertruida Oosterbeek, 73 j., wed. van Johannus Hermanus van Munster. Johanna Antonetta Snijders, 69 jr., wed. van Johannes de Geest. Willem Smit, 44 jr., echtg. van Maria Adriana Elfrink. Gerard Heideveld, 2 mnd. Hubertha Wilhelmina van Noort, 25 jr., ongeh. Sander van Nejjkerk, 78 jr., wed. van Elisabeth van 't Hoenderdaal. Een levenloos aangegeven kind van hetvrou welijk geslacht. Angelique Elisabeth Jeanne Tjjdeman, 74 jr., echtg. van Jan Jacob Heerma van Vos. Anna de Metter, 79 j-, ongeh. - Marinus van Effrink, 3 mnd. Grietje Wagenmakars, 67 jr., echtg. van Willem Frederik Hendrik Tabernal. Adrianus de Wit, 11 d. Leusden. van 28 Jan. tot 4 Februari 1910. Geboren: Elbert, z. van Gerrit Wallert en Elisabeth Snijders. Overleden: Maria Klazina Harskamp oud 33 j. ongehuwd. Banendina de Kruif, oud 11 m. Luitje van de Berkt oud 75 jaar echg. van Thomas Wtjnands, Woudenberg. Geboren: Jacobus, z. van Johannes Clement en Willempje Buis; Elizabeth, van Jacob van Asselt en Petronella Hoogeweg. GehuwdPeter Mulder en Hendrika Wagensveld; Johannes Oeterus Hart- hoorn en Petronella van de Weerd. Sollicitanten naar de betrekking van in het rekenen aan het her halingsonder wijs voor meisjes, worden uitgenoodigd hunne stuk ken aan Burgemeester en Wet houders te zenden vóór 15 Februari a.s. Salaris f30.per wekelijksch lesuur per cursus. Aan elk solied Persoon wordt Gr ZEUL.3D verstrekt a 5 pCt. (Hypotheek 4 pCt.) Ook zonder borg Men schrijve met vertrouwen onder lett. A 10, Alg. Arivr Bur. ROUMA Co., Amsterdam. MAKKIBLKIUHT. AMERSFOORT, 4 Februari 1910 Tarwe f 0,Rogge f 0.Boekweit f 0.- Appelen f 3.a f 6.Peren f 4.a f 6.Klei- aardapp.^ f0 k f0.—zandaardapp. fl.90 a f2.10 Hoendereieren f 4 50 a f 5per 100 st. Eenden f0.a f0Boter M.60 a f 1.75 per kilo. Mir- garme f0.a f0.Zoetem. kaas f0.kfO. Kippen f 0.80 a f 1 20. Kuikens f 1.af 1.50 Piep kuikens f 0 00 a f 0.00. Ganzen f 0.a f 0..Eenden f0 90 a f 1.20 p. st. Jonge fl.00 a fl.30. Hazen f0 00 a f 0 00. Wilde kot ijnen r 0.50 a f 0.60. Tamme f 0.80 a f0 40. Dun en f 0.50 a f 060 p«ar Magere varkens f20.- a 30. Varkens*, export f 0.— a t Zeugen f 60.a f 100.Biggen a i 15 Schrammen faf - Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000.— fo00.—Kalfkoeien f 000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.k f 00.—Os f 000.a f 000. Pink8tieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 60 heet. Appelen. 20 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- en 120 heet. Zandaardapi elen, 50000 stuks Hoen dereieren stuks Eendeneieren, 700 kiio boter, kilo Marg<rine, Kilo ka-s. stuks Vee. 30 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 20 zeugen. RECLAME. De kwellingen en piin, die eczema (prikkelende huiduitslag) veroorzaakt, zijn maar al te goed bekend aan den ongelukkigen lijder. Zoodra de jatient warm wordt, begint de huid onuitstaan- jaar te jeuken en kan hij bijna niet nalaten om de huid op de aangedane plaatsen open te krabben. Wanneer eczema uitbreekt op de handen en het gelaat is dit niet alleen onooglijk en kwel lend, doch zal het zich bovendien dikwijls spoe dig uitbreiden. Foster's Zalf is een balsem zonder weerga Zij zeer verkwikkend en verzachtend, en reeds de eerste aanwending geeft een opmerkelijk ge voel van verlichting. Al naarmate met de toe passing der zalf wordt doorgegaan, hcelen de jeukende inzinkingen en aangedane plaatsen der huid, en bijna altijd is één doos voldoende om een duurzame genezing te bewerkstelligen. Fos ter's Zalf kent zijns gelijke niet voor eczema, aambeien, puisten en gord cl uit slag, schurft, of eenige andere jeukende huidziekte. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel ii f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen. 19 voorheen W. CROOCKEWIT WAzn. KORT p GRACHT 7. ASSTJRANTÏÉN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO'S, EFFECTEN, PROLONGATIÊN, VREEMD GELD, WISSELS. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeug dig uiterljjk, witte fluweel-zachte huid en verblindend schoone tint Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul a 50 Cts. per stuk verkrijgbaar bijJ. v. d. HOOFF. geeft volgens opgave der geboorte opheldering in alle zaken, voorspelt de toekomst en het verledcne, ook per brief. Oude Zijds Voorburgwal 25# AMSTERDAM over het Stadhuis. Tl Li t Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uit/allen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Abonneert U op liet KATHOLIEKE Maandelijks verschijnen 48 pag, gi ootfoi maat over 2 kolommen. Romans, Novellen. Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raad sels, Logogrief, Rebus, enz. enz. Hoofdverhaal ROBESPIERRE. Prijs 65 CENT per 3 maanden Eerste afl. ter inzage bij den boekhandel en bij P. STOKVIS-WA TERREUS. Uitgever, 's-Bosch. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN JANSEN TILANUS FRIEZENVEEN ZIJN VERKRIJCBAAR BIJ Zacht purgeerend. Zeker werkend, Zoet smakeqd. Iedere bonbon bevat 0.025 gr. Santonine. KRAEPELIEN HOLM Apothekërs-Itöfïeveranciers, ZEIST. 11 GERECHTIGD TOT HET VOEREN VAN HET RIJKSBOTERMERK. (Nederlandsche Wapen met Bijschriften) vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905 (Staatsblad No. 213). dezer fabriek, welke onder Rijkstoezioht wordt bereid, wordt door J. HEIJERS, Burgerbuurt 20 aan buis bezorgd. Ieder potje boter moet gestempeld zijn met bet Rijks-contrölemerk. De Directie-'deelt tevens mede, dat vanaf 1 Mei bet depót bij den heer Moesink is opgeheven en de verpakking in luxe potten thans verkrijgbaar is bij J. MEIJERS. WITTE GOEDEREN in meest uitge breide sorteering. Blouses en Rotten. Garen Band Tricotgoederen. Levering Franco. Persoonlijk be zoek op aanvrage. HOFLEVERANCIERS. - OPGERICHT 1832.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 3