BINNENLAND. BUITENLAND Gemengd Nieuws. Aan het Postkantoor Amersfoort en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd in October ingelegd bij de Rijks-Postspaarbank f38953 66 en daaruit teiuggevraagd f4318 73. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 15 782. In de Staatscourant No 257 zijn de statuten vermeld van de R. K. Militairen-Vereeniging onder patro naat van Sl. Georgius. Het onderzoek van de verlof gangers der Landweer, zal hier plaats hebben op Maandag 21 November, in de Infanterie-kazerne No. 3. Het veel genoemde, vroolijke blijspel «Hotel De Poestt, dat reeds meer dan vijftig malen achtereen te Amsterdam is opgevoerd, zal ook in Amicitia worden vertoond en wel vermoedelijk op Zaterdag 12 November. Het zeer vermakelijk blijspel wordt door het gezelschap van den heer Jacques Sluijter, waartoe verschillende bekende tooneelspelers(sters) behoo- ren, met groot animo gespeeld. Programma voor Zondag 6 November. Op Birkboven Quick I Z. A. C. uit Zwolle. Quick II gaat naar Utrecht tegen S. F. C. spelen. Hedennacht omstreeks half een werd de nachtelijke stilte gestoord door bet luiden der brandklok. De Kollerfabriek van den heer S. J. van Duinen aan de Kampstraat stond in lichte laaie. Daar het perceel des nachts onbewoond is werd de brand te laat bemerkt en was het heele geoouw reeds een vuurzee, voor een der spuiten water gaf. Het perceel brandde totaal uit terwijl de belen dende huizen heel wat waterschade kregen. De nieuwe brandladder ontving baar vuurdoop doch er zal bij den gemeentelijke watei leiding heel wat meer druk moeten worden gegeven als nu door de Utrechtsche, om haar practisch bruikbaar te maken. Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 6 Nov. geregeld als volgt: Evang. Luth. Kerk. Voorm. lO'/i uur. Prof. Dr. H. A. van Bakel, Hoo-1. Evang. Luth. Semi narium te Amsterdam. Remonstrantsche kerk. Voorm. 9'/i uur, Ds. Hooykaas. Godsdienstoef. voor jongelieden. Voorm. 11 uur, Ds. Hooykaas. Gewone Godsdienstoefening. Doopsgezinde Kring. Het Logegebouw Van Persijnstraat No. 1. Voorm. lO'/i uur, Ds. J. W. van Stuyvenberg, Doopsgezind Pred. te Westzaan. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. ö'/'j uur, Ds. Donner. Collecte voor de Emerituskas. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 's Av. 5'/i uur, Ds. Teerink. Maandel. collecte. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9V» uur, de Heer H. J. Vaarties van Dordrecht. 's Av. 5 uur, de Heer H. J Vaarties. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal «de Zaaier". Voorm. 9'/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. o1/» uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben Haëzer, Muui huizen 113 Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'ii uur. Godsdienstoefening. H. M. de Koningin-Moeder zal den 14en November a.s. in het land terugkomen. H. M zal zich alsdan van König in het Odenwald rechtstreeks begeven naar Het Loo. De Groothertogin Marie van Mecklenburg, Moeder van Prins Hen drik, wordt Maandag a s. op Hei Loo verwacht, ten einde eenigen tijd bij hare verwanten door te brengen. hazen dood. Apropos, zoo aanstonds verwacht ik van Zijl ook, ik ben ver langend te weten, wien of wat hij nu weer over den hekel zal halen. Heb je al nieuws van buiten?// Wordt vervolgd). Prins Hendrik is voornemens in de tweede helft van November een paar weken in Mecklenburg te gaan ver blijven. Zondagsrust voor de post. De Minister van Landbouw Nijver heid en Handel heeft volgend rond- schiijven gezonden aan Kamers van Arbeid en andere colleges: Door den Minister van Waterstaat wordt mijne aandacht erop gevestigd, dat het ter post bezorgen van dien-t- stukken des Zaterdags in den namiddag of avond voor de postambtenaren niet onomvangrijke werkzaamheden op Zondag tengevolge heeft. Ten einde te handelen in den geest van het algemeen streven om de Zon dagsrust van bet personeel in Staats dienst zooveel mogelijk te bevoideien, verzoekt genoemde Minister mijne medewerking om ertoe te geraken /lat des Zaterdags na '12 uur 's middags dienststukken welke geen spoed ver- eischen, niet ter post zullen worden bezorgd. Aangezien ik mij met destrekking van du verzoek geheel kan vereenigen, heb ik de eer u uit te noodigen voor het vervolg te handelen overeenkomstig den wensch van den Minister van Waterstaat. Vliegen te Ede en Soesterberg. Alles wijst er op, dat de a.s. vheg- demonstraties in de vliegkampen van Verweij en Luaard, een nationaal karakter zal dragen. Aanbiedingen van Fransche avia- teurs moesten van de hand gewezen worden. Zoowel van Cor Kiiller als Frits Koolhoven zijn enthusiaste brieven ontvangen, waarin zij melden, geens zins bij deze zuiver hollaridsche vlieg demonstraties wensehen te ontbreken Doordat Wijnmalen Vrijdag te Parijs moet zijn, om daar zijn rechten voor de commission aviaiique van de Aéro club te verdedigen, zijn de vliegdemon- straties iets later gesteld. Vandaar dat Zaterdag 5 November NIET wordt gevlogenzooals weleer het plan luas. Het definitieve pragramma luidt thans als volgt: Wopnsdag 9 Nov, vliegen te Ede. Donderdag 10 Vrijdag 1:1 i> en Soesterberg (overlandvlucht). Zaterdag 12 Nov. id. Zondag 13 en Maandag 14 Nov. vliegen te Soester berg. Of er 15, 16, en 17 Nov. ge vlogen zal worden is nog niet bekend. Vrijdag 18, Zaterdag 19, Zondag 20 en Maandag 21 Nov. wordt te Soes terberg gevlogen. Wij sporen alle Hollanders en voornamelijk de Amers- foorters aan, zooveel mogelijk deze vliegmeting bij te wonen. Daardoor huldigt men niet alleen onze drie kranige avialeurs, maar sympatiseert ook met het streven van de H. H Verwey en Lugard, aan wien we toch, op 't gebied der aviatiek veel te danken hebben. Op dus naar Ede en Soeiterberg, zij de aanstaande weken onze leus 111 Het Concertbureau de Haan meldt ons, dat Agnes Soi ma na haar tournée in België den 1 lden November weder in ons land terugkeert om nog eenige gastvoorstellingen te geven met het Ensemble van het «Neue Deutsche Schauspielbaus» te Berlijn van: »Die Zwillingschwester», welk werk door Ludwig Fulda voor haar geschreven werd. Bij de uitgevers H D. Tjeerik Willink Zoori te Haarlem zullen, zoodra de Octroonvet de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen, het licht zien: »De Octrooiwet, verklaard en toegelicht aan de hand der gewisselde stukken en van de debatten in de Eerste en Tweede Kamer derStaten- Generaal, door C. L. van Balen, hoofd redacteur van «Het Vaderlands en een kleiner werkje «Praciische Weg wijzer in de Nederlandsche Octrnoi- wet« van de hand van denzelfden schi ij ver. De Vereeniging tot bescherming van dieren in de Vereenigde Staten ijvert in den jongst»n tijd sterk voor verscherping der straffen voor koet siers, die hun paarden mishandelen. Zij heeft zich de medewerking ver zekerd van het hoofd/Ier New-Yorksche politie en deze heeft nu in alle stallen, die onder toezicht van de New Yorksche politiestaan.een biljet laten aanplakken van deri volgenden inhoud: Verzoek van het paardMeester, ik richt het volgende verzoek tot u: G°ef mij te eten ep lesch rnijn derst Verleen mij nadenzwarendagelijkschen arbeid een plaats in een zindelijken stal Spreek met mij, want ik ben gevoeliger voor een goed woord dan voor teugels en zweep; streel mij en leer rnij met pleizier te werken. Sla mij niet als ik omhoog moet trekken en trek niet aan de teugels als het naar beneden gaat. Ais ik u niet dadelijk vat, giijp dan niet dadelijk riaar de zweep, maar kijk eens ria, of de teugels misschien niet dooreenge- slrengeld zijn en of het ijzer mij geen pijn doet. Als ik geen eetlust toon, onderzoek dan triijn tanden. Snij 1 mij de staart niet af, want zij is mijn eenig verdedigingsmiddel tegen de lastige vliegen. En als ik door ouder dom zwak of invalide ben geworden voorooi deel rnij dan niet tot den hongerdood, maar maak zelf een einde aan mijn leven, zoodat ik niet noode- loos behoef te lijden Vergeef mij. dat ik met deze nederige bede tot u kom, in naam van hem, die ook in een stal het levenslicht heeft gezien. Opening van liet Zuid-Afrikaansche parientent. Gisterenmiddag heeft de plechtige opening van het eerste parlement der Zuid-Afrikaansche Unie plaats gehad in tegenwoordigheid vau den hertog en de hertogin van Connaught. prinses Patricia en lord en lady Gladsione. In zijn openingsrede gaf de hertog van Connaught uiting aan het leed wezen der konings, omdat deze zich thans het genoegen rnoet ontzeggen Zuid-Afnka te bezoeken. »Z. M. weet.a zoo vervolgde de hertog, »dat gi] een tyd van smart en verwarring hebt doorleefd en dat misverstand en strijd gruote rampen over uw land hebben gtbracht, dit alles echter zij begraven en vergelen. «De koning is overtuigd, dat alle Zuid-Afrikaanders naar kracht zullen ai beiden voor het welzijn vari hun groot, schoon land en hij smeekt God. dat de opi ichting derUnie moge blijken een duurzame weldaad voor allen te zijn en dat zij zal bijdragen tot den voorspoed en de welvaart van Zuid- Afnka en het Brilsche lijk.» Een trein-ldylle. Het volgende avontuur beleefden eenige reizigers op de lijn tusschen Kleef en Duisburg. Het was 's morgens zeven uur, juist had de tiein het station Calcar ver laten en stoomde langs het plaat-je. Opeens stond de trein stil bij het hotel«Ziirn Ritlern. Wat nu? Dit is toch geen halte plaats, mokten de reizigers en allen stoven naar het coupétaarnje om te zien, wat er te doen was. Daar leunde een jongen, leerling van de »Realscliu!e« wijd uit het raampje naar buiten en riep«Mutter, ich habe meine Hefte vergessen Eenige oogenblikken later kwam uit een huisje, tegenover de spoorbaan gelegen, een moedei ijj aangesneld met eenige boeken en schrifien in haar hand, liep naar het tuinhek en reikte over de omheining heen aan een conducteur de boeken en schriften over. De treinleider nam ze met een «Danke scliöna aan. De conducteur toog nu naar den vergeetachtige!) Schiller en meteen vriendelijk »Bitte« gaf hij hem de schoolboekjes over. Direct daarna klonk het fluitjp, en de trein zuchtte verder. L K Op den straatweg te Hoevelaken kwam een wagen beladen met stroo van den landbouwer W. Lornan onder Nijkerk vermoedelijk doordat beiden of een van beiden niet voldoende uit weken in botsing met een kar van G. van Manen van Terschuur De kap en het tuig werden hierdoor bescha digd, terwijl het dochtertje van v. M. door den schok van het voertuig viel en zich ernstig aan het hoofd bezeerde. V. M. heeft van een en ander aangifte gedaan bij de politie, die de zaak onderzoekt. Laat dit uw dienstmeisje lezen: Ga lederen morgen schoon bewas- schen. met glad gekamd haar, met niet krakende schoenen, nétjes aange kleed, aan den arbeid. Zeg den heer en de vrouw des huizes vriendelijk «goeden morgen«. Maak bij uw werk zoo min mogelijk geruisch, sla niet met deuren, werp niets op den grond zet niets hard neer. Pak geen deuren of gepolijste meubelen met natte han den aan. VVasch uw handen en doe een schoone schort voor, eer ge hrt bed opmaakt. Poets in de keuken geen srhoeeen en maak daar gpen klepren schoon, maar doe dat in een afzon derlijke ruimte of buiten. Maak den bodem van de kookpannen ook van buiten schoon, daar anders bij het ko ken een onaangename lucht wordt ver spreid. Melkpannen moet ge niet gelijktijdig niet andere vette pannen schoonmaken: kook ze dikwijls met soda uit, spoel ze na met fiisch water en zet ze in de zon. Zijn de spijzen uit de pannen gedaan, doe er dan dadelijk warm water in, opdat de resten beter loslaten; met dit water mag echter nooit omge- wasschen, daar reuk en smaak dan den volgenden dag nog te bemeiker' zouden zijn. Leg messen en voi ken nooit met de handvatsi-ls in het wa ter, de lijm zou zich kunnen oplos-en en het lemmet uit het handvaisel gaan. Doe nooit zilver met andere voorwerpen, vooral niet met scheipe blikken lepels, gewone messen en vorken, in liPtzeltde waschwater. Neem bij fijn porselein het uatei niet al te Deel, daar anders hel glazuur te lij den heeft, doe hij het afdrogen van het porselein eerst de vuile schort af en wasch de handen om de keuken- doekpn te ontzien. Weet ten slotte: dat ge niet aan de deui moogt luiste ren en met de keukenschoi t m de kamer moogt komen. STOOM VAARTBERICHTEN. Opgave Alex. Mackintosh Co. Stoomv. Maatschappij Nederland. ss. Kon. Willem II, vertrok van Columbo 27 Oct. s s. Kon Willem III, arriveerde te Batavia 23 Oct. s.s. Piin-es Juliana, vertrok van Columbo 29 Oct. ss. Rembiandt, arriveerde te Sout hampton 30 Oct. s.s. Kon Wilbelmiua, arriveerde te Genua 31 Oct. Stoomv. Maalsch. Holl. Amertkalijn, s.s. Rotterdam, passeerde Prawie- point 26 Oct. s.s Nieuw Amsterdam, passeerde Scilly 23 Oct. s.s. Noordam, arriveerde te Rotter dam 21 Oct. s.s. Rijndam, vertrok van New-Yoik 25 Oct. s.s. Potsdam, arriveerde te New- York 25 Oct. Stoomv. Maatsch. Kon. Holl. Lloyd. s.s. Hollandia, arriveerde to Rio de Janeiro 31 Oct. s s. Frisia, arriveerde te Amsterdam, s.s. Zeelandia, vertrok van Rio de Janeito 27 Oct. s.s. Amstelland, arriveerde te Am sterdam. s.s. Zaanland, ariiveerde te Santos 28 Oct. s.s. Rijnland, vertrok van Lissabon 17 Oct. s.s. Maasland, arriveerde te Buenos Aires. s.s. Delfland, arriveerde te Amster dam. s.s. Eamlatid, vertrok van Buenos Aires 27 Oct. Stoomv. Maatschappij Nederland. s.s. Oranje, arriveerde te Port Said 1 Nov. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en MJVERIICI D", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 26 Ootober tot en met 1 November 1910. GEVESTIGD. J. E. van Beek, v. Nijmegen n. Stellingwerfstr. 13. T. Schuurman, wea. E. Hoenderdaal, van Nij megen, naar Stellingwerfstraat 13. M. A. Breman, v. Dalfsen naar Kampstraat 82. T. van Tintelen, v Den Haag n Aldegondestr. 97. J. 't Hoen, van Utrecht n. Bissehopsweg 83. M. T. J. Janssen, van Huisscn n. Nieuwslr. 29. J. J. van Pcllecom, v. Leeuwarden n. Utr weg 74. S. Jongsma, van Zeist naar Westerstraat 4. J. van Kootcn, v. Utrecht n. Aldegondestr. 16. F. J. Klatte, wed P. Fólkel, van Baarn naar Schimmelpcnninckadc 6 A. W. Nieuborg, van Alkmaar n. Bolleweg 1. H S. Les, v. Amsterdam n. Arnhemschew. 51v. E. Romijn, van Utrecht naar Davidshof 1. A. O Vlaander, v. Axel naar Beestenmarkt 12 W. Wetering, v. Helmond n. Arnhemschepoortw. 6. P. Keizer, van Oost-Indië naar Soesterweg 10. J. Nel, van Ter Neuzen naar Havik 14. P. Vonhoff, v. Amsterdam n. Stellingwerfstr. 21. H. W. Tinneman, v. Leusden n. Westcrstr. 6. A. M. T. Ringers, van Utrecht n. Westcrstr. 6. A. W. Helrnertors', v. Heusden n. Krommcstr. 19. J. F. Pot, van Duitschland n. Aldegondestr. 28. A. E. Kobus, wed. C. P. J. Verhoeven, van Utrecht naar Arnhemscheweg 19. A. A Flik, van Den Haag n Langestraat 1. C. Groenewóud, v. Nijmegen n. St Jorisstr 27. K. v. Koot, v. Den Haag n. Arnhemschew. 11. M. S. C. Rennvaan, van Amsterdam naar Van Asch van Wijckstraat S. J. Ordelinan, v. Deventer n. Blankenheimstr. 7. VERTROKKEN. G Busqnet, van Arnhemschew. 160 n. Leusden. W. Willebroer, v Arnhemschew. 160 n. Leusden. H. Braat, van Bergstraat 41 naar Baarn. J. T Stroeve, van Hof 4 naar Willemsoord. M. Vonk, van Havik naar Tiel. H. A Jekel, van Soesterweg 122 naar Utrecht. JF. Herschleb, van Schimmelpenninckstraat 62 naar Hattem. C. Coster, van Hendrik van Viandenstraat 10 naar Batavia (N.O.I.) M. van Somcrcn, v. Soesterw. 2 n. Hilversum. M. v. Moorselaar, v. Hooglandschew. 28 n. Zeist. J. Mestebeld, van Appelmarkt 2 naar Dalisen. J. Mouthaan, van Soesterweg 53 n Rotterdam. A. M. van Appelen, van Blocmendalschestr. 45. naar Amsterdam. A. Meeteren, van Oliesteeg 2 naar Amsterdam. C. Meeteren, van Oliesteeg 2 naar Den Haag. M. H. Gorkum, v. Paulus Buijsl. 1 n. Utrecht. C. C. van Gorkum, v. Paulus Buijsl. n. Den Haag. C J. van Rees, v. Pieter Botstr 9 n. Utrecht. I. de Leeuwe, v. Muurhuizen 109 n Amsterdam. A. H. Unger, van Soesterweg 153 n Rotterdam. B. Cramer, echtgenoot van H. van Straaten, van Bergstraat 23 naar Soerabaia (N.O.I J. A. Jochems, v. Kortegracht 7 n. Scherpenzeel. C. J. Dolman, v. Arnhemschew 188 n. Den Haag. M. H. Klaassen, van Withoosstr. 18 n. Bussum. M. v. d. Water, v. Hendrik v. Viandenstraat 2S. naar Santpoort. P. J. M. van Valkenhoef, van Weverssingel 36 naar Amsterdam. W. G. Wenting, v. Bloemendalschestr. 4 naar W. B. Wissing, van Langestraat 4 n. Arnhem. BUKGERLIJkE STANDÉS Amersfoort. van 28 October tot 4 November 1910. Geboren: Jannetje Alberta, d. van Pieter van Gerderen en Jannetje Kreikamp. Jacob, z. Jan Meijers en Margaret ha van Binnendijk. Jan z. van Jacobus Commijs en Adriana Heijkoop. Elisabeth, d van Gerrit Snijders en Maria Pefronella Meijer. Hendrikus Johannes z van Hendrikus Johannes Cirkel en Sara Margaretha van Binnendijk. Wilhelmina Petronella Maria Adriana, d. van Cornelis de Ruijter en Anna Christina Jacobs. Cornelis, z. van Gerrit Drieenhuizen cn Neeltje Sijtzema. Hendrikus Bernardus z. van Hendrikus Bernardus Rouw horst en Clasina Velthuizen. Marinus Adria nus, z. van Marinus Alberlus Gouw en Petronella Lucia van Niftrik Aart, z. van Cbristiaan van Putten en Nclletjc van den Brink. Johanna Wilhelmina, d. van Joannes Kok en Willemina Koenen. Jan Arend Godert, z v. Lodewijk Arend baron Van lttersum en Maria Henrietta Stroeve. Ondertrouwd: Andries Hermanns Paats en Margaretha Hermina Johanna van Empel. Dirk van der Linden en Francisca Adriana Claus. Dries Bakkenes en Everdma ten Hoven. Teunis Hoogeveen en Stijntje Tim merman. Johannes van de Werke en Dorothea Eleonora Korthof. Adrianus Petrus Weisscher en Johanna Maria Schoond er woerd. GehuwdCarl Friedrich August Fickert en Maria Genovcva Sleeking. Mijndert Rotten burg en Geertje van Vulpen. Adrianus Ar- noldus van Hamond en Aanetje Alijda Hijmering. Wilhelmus Johannes van den Berg en Maria Catharina Schuiten. Overleden: Teunis van Ouwerkerk, 74 j., wedr. van Gijsberta Meijer. Een als levenl. aang. kind van het vrouwelijk geslacht. Geertje Kok. 85 j., wed. van Harmen Evcrtsen. Jan Meeruijk, 57 j., ongeh. Bertha Brigetta Leeuwenkamp, 3 w. Joanna Maria van San ten, 62 j., ongeh. Wilhelmina Petronella Maria Adriana de Ruijter, 11 uur. Geertrui dra Maria Bauer, 81 j., wed. van Bernardus Kraanen. Leusden. van 28 Oct. tot 4 Nov. Geboren Catharina Johanna, d. van Johannes Kluver en Rijkje van Elven. Paulus, z. van Paules Klijer cn Cornelia van de Vendel. Ondertrouwd: Hendrik van den Broek en Alijda Puik Cornelis van Dort en Maria de Kruiff. Overleden: Een als levenloos aangegeven kind van het Vrouwelijk geslacht. Antonia van Zwol, 4 mnd. Stoutenburg. Overleden: Lutje van de Berk, oud 21 j., echtg. van Jan Duinsbergen. Johannes Gerar- dus Verhoef, 1 mnd. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 4 Nov. 1910 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f Appelen f4.a f8.— Peren f 4 a 110.Nieuwe tardapp. f 0 a f0 zamiaardapp. 2.50 a f2 70. Hoendereiprtn f7.50 a f 8 50. per 100 st. Br .'eieren f7.50 a f8Boter :'1.40 a M.50 per kilo. M tr- jarine f0 a f 0.Zoetem kaas f 0.afO. Kippen f 0.90 a f 1 40. Kuikens f 1.a 11 50 Piep kuikens f 0 50 a f 1.00 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 80 a f1.p. st. Jonge fl.a f 1.20. Hazen f150 a f2 00 Wilde koi xjnen (0 50 a f0 60. Tamme f 0.60 a f 1 90 Dun en f0 50 a f 0.70 p.ar Magere varkens f 20.a 25.— Varkens export f 0.a fZeugen f50.a f 100. Biggen f 10-a i" 15Schrammen fafOVette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a f000.—Kalfkoeien f 000.— f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.— Os f 000.a f 000. Pinkstieren f üOO.a f 000. RECLAME. VrouwejL behoeven niet altijfclydende Je zijn. Wanneer gii steeds/fast hebt van pijn in nw rug, verschrikkelijke' hoofdpijn, duizeligheid en schemeringen voorile oogen, rheuqiatiscbe pijnen, hartkloppingen, e/fi gij u afgemat'gevoelt, hoewel gij nauwelijks njfct uw bezighedori begonnen zijt, denkt gij er flfan wel aan wat/de oorzaak van uw kwaal is?/ Vele vrouwfcn zijn ertoe ge/eigd om dergelijke verschijnselen toe te schrijve/aan hun vrouwelijk gestel, niet /vetend welk ccA gewichtig werk de nieren le hervullen hebbafi en niet wetend hoe vaak deze rielaDgrijke organen juist bij de vrouw aangedaan/worden. De nieren zijn tie .zuiveraars van het bloed en verschijnselen als cfe bovenstaande toonen aan, dat zij hi|n werk niet behoorlijk verrichten. Velen verwaarlozen deze eerste verschijnselen en zonder twijfel dften zich dffarna erpstige ongesteldheden voor die\een tptale veruoésting der nieren ten gevolge heVberf. Verdraagt daarom de eerste verschijnselen niet met gelatenheid, doch begint onmiddellijk met het genezen uwer nieren,-de bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend ,Voor dc nieren en blaas. Zij versterken de nieren fen maken hen volkomen - geschikt voor hun belangrijk werk Ze komen dé blaas te hulp en voeren tie prikkelende onzuiver heden af, die de bovenstaande verschijnsel^' ver oorzaakten en waaruit Jevens waterzucht? rlieu- matick, lendenjicht, unnestoornissen oèz. ont spruiten. J Foster's Rugpijn NiAen Pillen (lejimp de juiste spelling van aen naanf) zijn te Amersfoort ver krijgbaar hij den heer|A van de Weg, Lange- itraat 23 Toezending gA^ied>ffaneo na ontvagst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10.—voor zes doozen. 12

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2