Gemengd Nieuws. 't Was Woensdagavond niet bijster vol in uAmicitia», toen vijf jonge musici een concert gaven. Oor zaak misschien de weinige bekendheid van de uitvoerenden. Het begin voldeed niet erg. Er zat weinig samenspel in bet kwartetSchubert Quartetto op 168. Later op den avond werd het beter en was hun spel zeer goed. De pianist, de heer Joh. Root, toonde op het klavier thuis te zijn. Deze Kaps- vleugel was uit het magazijn van den beer L Klein, alhier. Het best voldeed wel de violist met zijn weergave van Hans Sitt's Concertino op 31. De aan geboden krans was zeker een wel verdiende hulde. De badinrichting aan de Pieter Bothstraat loopt gevaar te verdwijnen. De eigenaar bied haar te buur aan en is ook genegen het gebouw tot elk ander doeleinde in te richten. De heer W. P. A. Smit heeft j.l. Donderdag aan de Utrecbtsche Uni versiteit het doctoraal examen in de rechtswetenschap afgelegd. Deze maand zal geen vergadering worden gehouden van de vereeniging xHandel en Nijverheid». a.s. Maandagavond houdt het plaatselijk Departement van Het Nut zijn eerste ledenvergadering in dit sei zoen. Voordrachten van den heer A. Nieboer uit Soest zullen door muziek nummers worden afgewisseld. Zondagavond gaat hetzelfde pro gramma voor niet-leden tegen lOcent entree. Gemeentewerklieden zijn druk bezig het plantsoentje op het Stations plein tegenover de Koninginrielaan, waarin het gedenkteeken voor Johan van Oldenbarneveld zal worden ge plaatst, te wijzigen. Het borstbeeld van de groote Staatsman wordt de volgende maand uit Brussel, waar het in brons wordt gegoten, verwacht. Zou het niet gewenscbt zijn met het plaatsen en de onthulling tot het vol gend voorjaar te wachten? De beer H. Wiegman, commies le klasse bij 's Rijks directe belastingen vierde j.l. Donderdag, onder groote belangstelling zijn 25-jarig jubilee als rijksambtenaar. De heer P. S. R. Wolterbeek is gekozen tot voorzitter der Commissie van Toezicht op 't Lager Ouderwijs. Mr. P. L. Baudet is benoemd tot lid der vaste keuringscommissie voor rozen te Amsterdam. De keuringen zullen worden gehou den iederen tweeden Dinsdag der maanden Maart tot November. dat oudste Christendom tot Kerk, de Katholieke Kerk. Spreker boudt vast aan den histo- rischen persoon van Jezus, al moest hij toegeven, dat we zeer weinig van hem weten. De bestudeering van het oudste Christendom geeft den indruk van een machtige persoonlijkheid, die niet te benaderen is. De geestdrift der eerste Christenen is alleen verklaren uit den geweldigen indruk door Jezus gemaakt. Dit vinden we ook meer in het N. Testament dan de historische per soonlijkheid zelve. Hierna behandelde spreker het Hellenisme of de Grieksch-Joodsche wijsbegeerte. Dit was in 't kort bet eerste deel der lezing. Het tweede handelde over Jezus, de Messias-gemeente en Paulus. Deze vormt den overgang tot de katholieke kerk. Daarna werd in 't kort over de vier evangeliën gesproken. Het vierde stond steik onderden invloed van eet: wijsgeerige religie. En eindelijk wetd behandeld het ontstaan der Kerk, w. z. de vestiging der kerkelijke autori teit. Hoewel het behandelde onderwerp uilteraard voor leeken moeilijk is, werd spreker toch met aandacht gevolgd dank zij de wijze waarop alles uiteen werd gezet. De bekende heer F.U.Schmidt uit Hilversum sprak Donderdagavond in »Ons Huistt over het nut en de noodzakelijkheid van den strijd tegen koning alcohol. De vergadering was niet best bezet. Spreker vond het noodzakelijk de arbeiders in hun strijd voor algemeen kiesrecht, den 10 uren dag, enz. te steunen, ten einde hen den strijd te vergemakkelijken. Sportterrein Birkhoven. a.s. Zondag Quick IVelox (Wage ningen). Quick II gaat naar B. V. C. II in de Bildt. Aan de Centrale botermijn werden Dinsdag aangevoerd 4900 Kilo onge zouten en 2225 Kilo gezouten fabrieks- boter onder Rijkscontróle. De prijs was f 1.18 a fl.29. De Rechtbank te Utrecht heeft volgens den eisch van 't O. M. vrij gesproken den automobilist, die 25 Juli bij de school aan den Leusderweg een meisje overreed, met doodelijk gevolg. Maandag 21 Nov. zullen de ver lofgangers der Landweer geïnspecteerd wordendes morgens 9 uur, in de Infanterie-kazerne no. 3, de verlofgan gers der Landweerlichting 1904 en de verlofgangers, die in 1910 niet onder de wapenen zijn geweestom half elf de verlofgangers der Land weerlichting 1907; en om twee uur de verlofgangers der Landweerlichting 1910. Herinnerd zij, dat morgen hier alleen geopend is de apotheek van den heer Th. C. V. ter Maat. Hof 2 Ten voordeele van bet bouwfonds der Christelijke Jongelingsvereeniging wordt door de bloemisten te dezer stede een chrysantententoonstelling gehouden io »De Arend» op 15 en 16 Nov. a s. Voor een volle zaal sprak Dr. J. H. Toxopeüs, de nieuwe Luthersche predikant, Donderdagavond in de Remonstrantscbe kerk over: »Het ontstaan van het Christendom". Het onderwerp is te uitgebreid om in een lezing te worden behandeld, doch spreker wilde nagaan, hoe het Christendom in de verschillende gees- tesstroomingen van dien tijd is voor bereid, en verder de ontwikkeling van buiten rekening gelateD, die hem zoo'n belegering zal kosten doch als ge slechts in aanmerking neemt, dat wij bij zoo'n beleg, altijd kunnen voorzien op welk punt hij de storm zal beproe ven, en ons ddér dus het meest ver sterken dat wjj wijders de bezet ting op den bedreigden post kunnen vertienvoudigen, en een onuitputtelij- ken voorraad ammunnitie bij de hand hebben, terwijl de aanvaller slechts met een bepaald getal manschappen kan ageeren over smalle brug, en ie der van hen slechts een onbeduidend aantal patronen bij zich kan dragen, dan is het zoo goed als zeker, dat hij nooit een fort van eenige beteekenis zal bemachtigen. Wordt vervolgd). Vliegen te Ede en Soesterberg. Woensdag 1. I. de eerste dag onzer nationale vliegmeertng is schitterend geslaagd. Wijnmalen was de held van den dag. Drie maal steeg deze onversaagde vliegmeusch op, éénmaal zelfs tot een hoogte van 1000 M, om vervolgens in een prachtigen «vol plané» te da len. Ook voerde Küller twee goed geslaagde vluchten uit, dat hij kon niet hoog komen, daar zijn motor haperde. Koolhoven's monopian is nog niet gearriveerd. Donderdag zijn er slechts vluchts uitgevoerd door Wijnmalen, waaron der èèn meteen passagier. Ktiller's motor was nog »ziek» zoodat deze stoutmoedige aviateur tot zijn spijt niet kon opstijgen. Hij hoopt echter te Soesterberg schitterend revanche te nemen. Vrijdag, waarop de overlandvlucht Ede Soesterberg zou plaats hebben, is er niet gevlogen wegens ongunstig weer. Als het weer het toelaat, zal HEDEN, de vlucht Ede Soesterbeig plaats hebben. Zondag en Maandag wordt er stel lig te Soesterberg gevlogen. Wij hopen dat god Plavius ons nu de komende dagen genadig wil zijn 1 Op beleefd verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente worden de predikbeurten in de St. Joriskerk niet door ons opgenomen. De overige predikbeurten bij de kerk genootschappen zijn op Zondag 13 Nov. geregeld als volgt Evang. Luth. Kerk. Voorm. IO'/» uur Dr. Toxopeiis. Renioiistrantsche kerk. Voorm. IO'/» uur, Ds. Hooykaas. Gereform. kerk (Laxrgegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. 5V» uur, Ds. Donner. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Us. Teerink. 's Av. 5'/i uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. O'h uur Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 0'U uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/t uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen Geb. Eben-Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Nam. 4'h uur, Godsdienstoefening. In verschillende plaatsen in Noord-Duitschland heeft het hevig ge sneeuwd. Volgens een oflicieele mede- deeling uit Hamburg zal, ten gevolge van sneeuwstormen, de corresponden tie met verschillende streken, o.a ook met ons land, vertraging ondervinden. Sequah. Wie herinnert zich Sequah nog? Een der grootste reclamemakers van onzen tijd, die zijn olie tegen rheu- matiek aan den man bracht in druk bezochte meetings met muziek en demonstralies op het levend object. In tijden hebben we niet vaa hem geboord. En nu op eens duikt zijn naam op in een advertentie in een Hollandscb blad, waarin hij een compagnon vraagt «inzake een wonderdadig nieuw middel tegen rheumatiek, samenstelling van Sequah-olie met radium». De steller der advertentie zegt, dat groote zaken gedaan kunnen wordeu. Natuurlijk, wat Sequah doet, gebeurt in 't groot. (Prov. Gron. Cl.) - Prins Heinrich van Pruisen, de broeder van den Duitschen keizer, een bekend automobilist en zeiler, gaat zich ook op de aviatiek toeleggen. Na te Darmstadt zich in de vlieg kunst te hebben geoefend heeft hij Zondag zijn eerste vlucht volbracht door een cirkel van twee kilometer af j te leggen. Bedrog met brandstoffen. Onze waarschuwing tegen bedrog met verkeerde benamingen in het Sept. No. beefttengevolgegebad.dat in de pers door belanghebbende de aandacht gevestigd is geworden op andere misbruiken met namen, en wel a. ten opzichtte van brandstollen (anthraciet en andere steonkoolsoor- ten). Met het oog op het nu inge treden winterseizoen, achten wij het in het publiek belang, bij den inkoop van anthraciet niet alleen de juiste soort te verlangen, doch met niet minder nadruk te eischen dat men deugelijke anthraciet levere, met een gehalte aan minerale (on verhrandbarel stollen van ongeveer 2 a 4 pet. Her haaldelijk ontvingen wij het vorig sei zoen klachten van personen, die stee- nen of steenengruis tot een met on- belanggrijk bedrag bij hun anthraciet geleverd kregen. Men kan zelf zeer goed zonder deskundige hulp zich van de al of niet aanwezigheid van te veel asch of van steenen overtuigen door de asch van een hoeveel kolen terug te wegen, Een kilogram anthra ciet. vooraf gewogen, mag in geen geval meer dan ca. 50 gram onver- brandbare bestanddeelen terug laten. (Mdbl. t. d. Vervalsch.) Een maan-eklips. Prof. Nijland schrijft in »Buiten«: In den nacht van 16 op 17 Novem ber is er een totale maan-eklips in Nederland zichtbaar, onder zoo buiten gewoon gunstige omstandigheden als maar zelden voorkomt. De volle maan zal te 11 u. 4 m. (Amsterdamsche tijd) in de schaduw der aarde treden, na dan al sedert een uur gedeeltelijk door de halfschaduw te zijn ver duisterd, maar dat is nauwelijks te zien. Van 12 u. 15 m. tot 1 u 6. m. na middernacht is de maan geheel in de aardschaduw gedompeld en dan totaal verduisterd en pas te 2 u. 17 m. piijkt zij weer geheel rond als volle maan aan den hemel. Als het weder ons begunstigt zal het belangwekkende vei schijnsel in zijn geheeie verloop goed gevolgd kunnen worden, daar de maan den 16en 's avonds reeds óór zonsondergang opkomt en den 17en pas 's morgens le kwart over zes ondergaat. «De Wageniugsche Berg". De vergadering van aandeelhouders in de naamlooze vennootschap »De Wageningsche Bergs heeft thans defi nitief besloten het orlangs afgebrande hotel te herbouwen, en wel volgens de plannen vari den architect Hellen- doorri. Aan het bestuur is voor den herbouw I een crediet van f40.000. Het te bouwen hotel zal brande. grooier zijri dan het ver- Eeti moeilijke taak. Een jonge man zei eens tot een vriend, die aan den drank verslaafd was: »Neem een blad papieren schrijf aan den eenen kant al het goede en aan den anderen kant al het kwade dat de drank u heeft gedaan.«- «Gij vraagt mij iets onmogelijks «was het antwoord, «want waar een blad papier te vinden groot genoeg om al het kwaad te bevatten, dat die ellendige drank mij gedaan heeft Geen waterverf. Een heer, die in den trein zat tegen over iemand, wiens neus met mooie purperkleur blonk, maakte de opmer king, dat het zijn overbuurman meer geld gekost moest hebben om zijn neus te verven dan hij ooit voor 't schilderen van zijn heele rijtuig had betaald. Dan zal waar zijn«antwoordde een ander. «Maar bedenkt ook dat hij 't niet met waterverf heeft gedaan. Schadevergoeding. Een man stapte een kroeg binnen 't Was te West Hammond, pen stad in Illinois, Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Hij ging een wedden schap aan met den kastelein dat hij twaalf glazen jenever achtor elkande kon uitdrinken. Bij bet negende glas viel hij dood neer. Dat is toch eigenlijk riiets bijzon ders. merkt iemand op. 't Zelfde kunt ge in de Nederlandsche dagbladen ook van tijd tot tijd vermeld vinden Een man ging uit de kroeg naai huis, beschonken. Ook dit gebeurde in de Vereenigde Staten. Hij viel van de trap af, word zeer ernstig gekwest en is voor zijn leven gebrekkig. Ook niets bijzondeis, niet waar? Zoo iets gebeurt in ons va Ier land iederen dag van de week. Maar nu toch iets bijzonders. De zoon van eerst bedoelden man en de vrouw van den tweeden lietrn het er niet bij zitten. Zij klaagden de herbergiers aan, die hun vader en man drank hadden vei kocht en eisch- ten schadevergoeding. En in weerwil van de tegenwerping- gen der drankverkoopeis werden zij veroordeeld, de eerste om 5000 gul den. de tweede om 300 gulden schade vergoeding te betalen aan de klagers. Zoo iets hebt gij er in de Neder landsche bladen toch nooit bij gelezen Maar of het onbillijk is, dat is een andere vraag. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben ;evestigd, of daaruit ziin vertrokken naar andere iemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 2 tot en met den 8 November 1910. GEVESTIGD. K. J. Yermcy, v. Sloutenburg n. Bloemendslr. 20. P. Kortland, v. Schoonhoven n. Lan^e Beekstr. 27 W. van der Mans, v. Zwolle n. Schi'mmelpstr. 48, U. Veenstra, v. Goes n. Langestr. 19. C. de Veer, v. Leeuwarden n. Van Campenlaan 2, H. B. Ponsioen, v. Culemboig n. Langestraat 39, JE. C. Bouwmeester, v. Deo Haagn. Breedestr. '14. H. J. van Gelder, v. Tiel n. Stellingwerfstraat 16 D. Mijs, v. Alphen (Z.-H.) n. Scherbierstraat 11 E. J. Roelofs, v. Nijmegen n. Paulus Buyslaan 1 J. A. I. M. Frenkop, v. Zeist n. Lange Beekstr. 35. S. lsing, v. Hellevoetsluis n. Wolfertstraat 20. D. Spierenburg, v. Rotterdam n. Soesterweg 153. R. J. Enuma, v. Amsterd n. v. Asch v. Wijckstr. 1 A. van de Kamp, v. Barneveld n. Bergstraat 7 J. Thalens, v. Borger n. Kampstraat 82. W. Vclting, v. Borger n. Zuidsingel 20. J. G. W. Schnitzler, v. Nijmegen n. Vlasakkerw. 2. J. V. H. L. Scholten, v. Steenderen n. Arnh.weg40. H. P. Krol, v. Utrecht n. Bloklandstraat 6. A. Meyer, v. Watergraafsmeer n. Rozemarijnst. 20. P. Leenards, v. Dordrecht n. Weverssingel 18. B. Both, v. Utrecht n. Aldegondestraat 42. S. Huisman, v. Apeldoorn n. Krommestraat 21. W. van Diggele, v. Apeldoorn n. Utrechlschcw. 87. J. J. Groenhuizen, v. Hilversum n. Teutstraat 26. C. A. Groenewegen, v. Rotterdam n. Wijersstr. 9. W. Opwyrda, v. Nijmegen n Bisschopsweg 65. H. F. M. van Voorst tot Voorst, v. Den Haag n. Langestraat 108. A. Bluseév. Oud Alblas.v. Den Haagn. Langestr.lOS M. L. van Dieren, v Tiel n Arnhemscheweg 62, C. van IJzendoorn, v. Nijmegen n Gaslaan 9. G. Hoogcveen, v. Hilversum n Soesterweg 235. J. L. C. Ligman, v. Velsen n. Stationsstraat 15. S. de Vries, v. Workum n. Varkensmarkt 3. A. van Ling, v. Zeist n. Utrechtschestraat 35. VERTROKKEN. A. A. Hijmering, v. Bloemendalstr. 21 n. Boxtel. M. C. Schuiten, v. Leusderweg 148 n. Leusden. W. J. van den Berg, v Leusderweg 148 n. Leusden. J. v. d. Berg, v. Beekesteinschel. 48 n. Amsterdam. J. Raven, v. Kampstraat 34 n. Winterswijk. G. Bekkers, v. Muurhuizen 129 n. Utrecht-. A. van den Born, v. Oude Soesterweg 4 n. Sloten. C. Kroon, v. Regentesselaan 17 n. Leeuwarden. N. de Goede, v. St. Jorisstraat 10 n. In'f.-kaz. J. van Beek, v. Langestraat 85 n. Hilversum. H. A. J. H. Linssen, v. Langestraat 89 n. Dordrecht. T. Burger, v. Bisschopsweg 64 n. Amsterdam. J. T. Hendriks, v. Muurhuizen 103 n. Amsterdam. W. Vreeswijk, v. Arnhemschestr. 35 n Loosduinen. D. W. Boltestein, v. Muurhuizen 37 n. Bussum. E. J. Rothoff, v. Zevenhuizen 1 n. Utrecht. T. v. d. Vegt, v. Krankeledenstr. 1 n. Leeuwarden. J. G. v. Achterbergh, v. Soesterw. 333 n. Amsterdam. J. H. A. Martens, v. Arnhwe<* 11 n. 's Gravcnhage. A. T. Martens, v. Arnhemscheweg 11 n. Utrecht. J. v. Eijkelenburg, v. Paternosterstr. 3 n. Leusden. T. v. d. Meulen, v. Kortegracht 12 n. Leusden. N. Brander, v. Beckesteinscnel. 23 n. flooglmrspel. J. Brouwer, v. Zogstraat 8 n. Nijkerk. MARK l'ÜfcKlUHT AMERSFOORT, 11 Nov. 1910 Tarwe f0;Rogge f 0Boekweit f Appelen f4.a f8.feren f 5.a f 10.Nieuwe aardapp. f 0.— a CO.zandaardapp. f2.50 a f2 80. Hoendereieren f 8.a 1 9.—. per 100 st. Br. eieren f0al 0.Boter f 1.35 a f 1 50 per kilo. .VUr- garine f0.a CO.Zoetem. kaas f0.a f0. Kippen f 0.80 a Cl 40. Kuikens fl.a fl 60 Piep kuikens f 0.60 a f 1.00 Ganzen f 0.f 0.Eenden f0.80 a fl.— p. st. Jonge fl.a f 1.25. Hazen f 1.60 a f2 00 Wilde konijnen f 0.50 a f 0.60. Tamme f 0.80 a f 1 50 Dun en f 0.50 a f 0.70 paar. Magere varkens f20.—a f 25.— Varkens export f0.— a fZeugen f50.a f 110. Biggen f 9.a f 14Schrammen fafOVette koeien f 000.— a f 000.— Guste koeien f 000.— a füOO.—Kalfkoeien f 000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. ^Rügge. heet. Boekweit. 120 heet. Appelen. 15 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- en 200 heet, Zandaardappelen, 11000 stuks Hoen- dereieren. stuks Eendeneieren. 600 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. magere varkens Varkens voor exportslagerijen 550 biggen en 15 zeugen. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 4 tot 11 November 1910. Geboren: Johannes Andries Adrianus, z. van Adrianus van Oorschot en Maria Kelder. Hermanus Carolinus Christiaan, z. van Christiaan Lensing en Gerritje Maria Hannesse. Antoon Frans, z. van Julius Anthonius Hassing en Sijtske Vierstra. Douwe Peter Theo, z. van Peter de Bakker en Geertje de Boer. Christina, d. van Johannus Cornelis van Maurik en Christina van Daal. Gijsbertus, z. van Johannes van Keken en Antje van Bogerijen. Gerritz. van Hendrik van Veenendaal cn Johanna Wilhel- mina Vrekenhorst. Ricliardus Wilhelmus, z. van Rijk Schoonderbeek en Antje de Groot. Hendrikus Johannus, z. van Jan Kraan en Clasina Pouwen. Pieter, z. van Klaas Visser en Maria Vahstal. Suzanna Jacoba Elisabeth, d. van Jan Kool en Geertruida Maria van Oven. Antonie Adriaan Cornelis, z. van Antonie[Maas en Alida Cornelia ter Burg. Gerard Adrianus, z. van Gerard Laseur en Grietje Everarda Adri- ana de Regt. Cornelis Jan, z. van Mijndert Pon en Antje van [Doesburg. Derk, z. van Dirk Mulder en Willemina Brouwer. Evert, z. van Hijmen van Surksum en Wijmpje Klomp. Hendrika, d. van Jacobus Verhoei en Martina Mieres. OndertrouwdAliman Johannes Mastro en Petertje Vonhoff. Anton Aloysius Krameren en Hendrika Petronella Krol. Getrouwd: Johannes van Schagen cn Jacoba Hendrika Adolfina Martens. Hendrikus Johan nes van der Veer en Anna Thcresia Martens. Herman Gerard de Greef en Steventje Hazeleger. Cornelis van ^Kolfschoten en Lubbertje van Spriel. Overleden: Evertje Prins, 6 m. Jacoba Giesbers, 24 j., ongeh. Neeltje van Voorst, 5 m. Cornelia van de Bouwmeester, S2 j., wed. Machiel Hamers. Anna Maria Rijpert, 1 m. Neeltje van Effrink, lm. Willem Gerrit van Strohé 77 j., echtg. van Aafien Dijkstra. Elisabeth Buis, 23 j., ongeh. Dirkje Veenen daal, 65 j., echtg. van Aart Kool. Cornelis Kleinveld 6 m. Eva Berg, 72 j., wed. van Ephraim Schcmfeld. Leusdeii. van 4 tot 11 November 1910. Geboren: Joban, z. van Gerrit van der Velde en Anneke Reinders. Hendrikus, z. van Hen drikus van Kampen en Trijntje Huisman. Stoutenburg. van 4 tot 11 November 1910. Geboren: Johannes, d. van Jacobus Koller en Grietje Rutten. Gehuwd: Hendrikus van Dalen en Sophia Bosman. Woudenberg. Geboren: Jan, z. van Jan van Setten en Anna Margaretha van den Brul. Jan, z. van Jan Morren en Neeltje Versteeg. Mathilde, d. van Jan van de Lagemaat en Geertruida Schimmel. Ondertrouwd: Teunis Ploeg en Engelina ter Maten. RECLAME. Vrouwen zoowel als Mannen hebben nier- en blaasaundoeningen. Vrouwen zoowel als mannen zijn onderhevig aan nier en blaaskwalen hun vrouwelijke plichten vorderen vaak zooveel van hun gestel, dat hun gezondheid tenslotte geheel ondermijnd wordt. Gewoonlijk zullen de nieren het éérst aangetast worden, omdat deze het zwaarste werk te doen hebben zij verliezen gaandewifg han geschikt heid om de gevaarlijke vergiften; uit het bloed te filtreeren. Gij wordt humeurig, prikkelbaar en terneer geslagen Des .tnorgens bij het/ontwaken hebt gij een ellendig gevoel in uw rug. Uw urine is be wolkt, met rbezinksel en brandend. Uw oogen zijn misschien opgeblazen /en dof, en uw lede maten opgezwollen; Bij yochtig weer zijn uw leden stram en rheumati«6b, en kunt gij u nauwe-' lijks bewegen zonder dat uw rug u pijn doet. Alleen een nierengeneesmiddel kan ieder spoor y van nieri en blaaskwalen doen verdwijnen, en/ zoolang gij het geringste ken tee ken van de veo-' schrikkelijke ziekte kunt opmerken, zijt gij nipt veilig voor een plotselinge ondergang der nierjb. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een gen^r middel? speciaal en' uitsluitend voor de niererfen blaas. Zij bereiken de werkelijke oorzaak der ziikte. Dit is de redeof dat zij blijvend genezen. Zij vieren de nieten zachtjes tot gezohdheid terug, hertellen hun kracht foin het bloca te filtreeren pn ver- zekere^ eerynatuurlijke werking dei Maar \^oe, langer de nierziekte wordt, des te dieper wortels misschien reeds een hoogcrcl gij vermoedt en kunt gir larloosd j heeft eikt dan wii du^met ojtfettend ge noeg zijn om de echte Fosterfc,4itfgpijn Nieren Pillen te krijgen, dragende de haudteekening- van James loster. Zij zijn te Amersfoort ver krijgbaar bij den heer A. van de Weg Langestraat 23.. Toezending geschiedt franco na ontvangst van- O. H. Sick, v. Utrechtschestraat 30 n. Zaandam, j postwissel a f X.75 voor één, of f 10.voor zes; H. N. Kragting, v. Zevenhuizen 1 n. Utrecht. 1 doozen. 1$,

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2