BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. voorzooveel betreft de overige rechten d Rechten wegens diensten door de Gemeentereiniging bewezen en op brengst van den verkoop van mest stoffen door den directeur der gemeente reiniging. e Leges-gelden door den Ambtenaar van den Bu gerlijken Stand voor zooveel betreft de leges-gelden genoemd in artikel 3, c, d, e en f der betrekkelijke veror dening; de overige leges-gelden door de hoofden van de betrokken afdeeling Art. 2. De in artikel 1 genoemde ambtenaren geven voor alle door hen gedane ontvangsten onmiddellijk een bewijs van ontvangst af aan den belanghebbende. Alle voormelde ambtenaren mogen geen ander bewijs van ontvangst af geven dan uit een register roet stok De stok zal moeten vermelden tot welke bedragen en aan wie bewijzen van ontvangst zijn afgegeven. Zij zijn voorts verplicht de boeken en registers aan te houden, welke door Burgemeester en Wethouders noodig geoordeeld worden. Een en ander wordt ingericht naar modellen, vast te stellen door Burg, en Weth. Art. 3. De ontvangen gelden wor den aan den Gemeenteontvanger uit gekeerd met overlegging van een staal van ontvangsten tegen door dezen af te geven bewijs van ontvangst. Voor zoover betreft de Secretarie en bet Archief wordt deze staat goed gekeurd en geteekend door den Secre taris der Gemeente. Art. 4. De in art. 3 bedoelde uit- keering heeft plaats: a door den Eembrugwachter en den havenmeester vóór den 4en dag der maand volgende op die waarin de gelden ontvangen zijn; b door den marktmeester voor zoo veel de weekmarktgelden betreft weke lijks op een door Burgemeester en Wethouders te bepalen dag en voor zooveel de jaarmarktgelden betreft op den laatsteQ dag der jaarmarkt; c door den Inspecteur van het Bouw- en Woningtoezicht en door den Gemeente-architect vóór den 14en dag der maand volgende op die, waarin de gelden ontvangen zijn; d door den directeur van de Ge meente-reiniging op den len dag der maand volgende op die, waarin de gel den ontvangen zijn; e door de hoofden van de afdeelin gen ter Secretarie en door den amb tenaar van den Burgerlijken Stand vóór den lOden dag der maand vol gende op die, waarin de gelden ont vangen zijn De uitkeering zal vóór den afloop van genoemde iet mijnen steeds on verwijld moeten geschieden, zoodra het kasgeld overtreft een bedrag van a f 600.voor zooveel betreft de kas van den havenmeester; b f 1000 voor zooveel betreft de kas van den directeur van de Gemeente-reiniging; c 1 100,voor zooveel betreft de kas van een der andere voormelde amb tenaren. Art. 5. De voormelde ambtenaren doen op den dag der uitkeering aan den gemeente-ontvanger tevens reke ning aan Burgemeester en Wethou ders door overlegging van een afschrift van den in art. 3 bedoelden staat. Art. 6. Hét toezicht op de inning der ontvangsten is opgedragen aan Burgemeester en Wethouders. Dit toezicht kan aan een lid van het col lege van Burgemeester en Wethouders of aan een daartoe aangewezen amb tenaar worden opgedragen. Burgemeester en Wethouders en het lid van hun college of de ambte naar roet het toezicht belast, zijn bevoegd zich hierbij door een des kundige te doen bijstaan. Art. 7. De -havenmeester en de directeur der gemeentereiniging stellen ten behoeve van de Gemeente zeker heid, respectievelijk ten bedrage van f600 en f1000. De zekerheid wordt opgeheven bij overlijden of ontslag en wel na uit keering van de ontvangen gelden aan den Gemeente-ontvanger en na ver haal van hetgeen de overleden of verwarring ontstond. Aan een verdel gend geweervuur blootgesteld, liunne kameraden, broeders en vrienden om zich ziende vallen, trachtten zij in wilde vlucht aan het gevaar te ont komen sommigen struikelen over hun gesneuvelde stadgenooten, anderen tuimelen over elkander, worstelen, schreeuwen en dreigen, tot honderden van hen onder den voet getreden, in het water gedrongen of door het vijandelijke lood gevallen zijn. Wordt vervolgd ontslagen ambtenaar te dezer zake aan de Gemeente mocht zijn schuldig gebleven. De ambtenaar, die bij verhooging van het bedrag der gestelde zeker heid binnen den door den Gemeente raad bepaalden tijd de meerdere zeker heid n iet heeft gesteldword t beschouwd zijn ontslag te hebben gevraagd Art. 8. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1911. II. «Verordening tot wijziging der verordening op de invordering van rechten voor het gebruik van den openbaren weg, van.openbaar water of van openbaren gemeentegrond en voor diensten, door de Gemeente be wezen Art. 1. In art. 1, lid 1 der Ver ordening op de invordering van rech ten voor het gebruik van den open baren weg, van openbaar water of van openbaren gemeentegrond en voor diensten door de Gemeente bewezen, wordt in plaats van «wordenbou wen« gelezen «worden door den In specleur van het Bouw- en Woning toezicht ingevorderd voorzooveel be treft de rechten, genoemd in art. 2 le, 2e, 5e, 9e, He en 12e dec hef fingsverordening en door den Ge meente-architect, voorzooveel betreft de overige daarin genoemde rechten«. In art. 1, lid 2, wordt in plaats van «Bovenbedoelde opzichter draagt« gelezen, «Bovengenoemde ambtenaren dragen». Art. 2 Deze verordening treedt in werking zoodra ingevolge art. 235 2e lid der Gemeentewet, de Verorde ning op de hefiing van rechten voor het gebruik van den openbaren weg van openbaar water of van openbaren gemeentegrond en voor diensten door de Gemeente bewezen opnieuw is goedgekeurd. III Verordening tot wijziging der verordening tot invordering van leges- gelden in de Gemeente Amersfoort» Art. 1. Art. 2 der Verordening tot invordering van leges-gelden in de Gemeente Amersfoort wordt gelezen «Voor iedere betaling wordt door den ambtenaar, die de betaling ont vangt, een bewijs van ontvangst af gegeven. «Dit bewijs wordt afgegeven uit een egister met stok, waarvan de stok zal vermelden, tot welke bedragen en aan wie bewijzen van ontvangst zijn afgegeven. Van art. 3 dier verordening vervalt lid 1 en wordt in lid 2 in plaats vari »Zij« gelezen «De leges-gelden«. Art. 2. Deze verordening treedt in werking zoodra ingevolge art. 235, 2e lid, der Gemeentewet de verorde ning tot heffing van leges-gelden in de Gemeente Amersfoort opnieuw is goedgekeurd. IV. Verordening op het beheer van het gasbedrijf der Gemeente Amers foort. Art. 1. De dagelijksche leiding van het bedrijf is, onder toezicht van de Commissie tot bijstand in het beheer van de gasfabriek en waterleiding, en onder opperbeheer van Burgemeester en Wethouders, opgedragen aan den directeur der gasfabriek. Art. 2. De invordering van alle inkomsten en ontvangsten van het bedrijf en het doen van alle betalin gen ten laste van hel bedrijf geschiedt door den gemeente-ontvanger, behou dens de uitzondering, neergelegd in lid 2. De ontvangsten wegens den verkoop van bijproducten, cokes en muntgas- levering, en de uitgaven voor arbeids- loonen, vrachtloonen en kleine ver schotten geschieden door den direc teur. Art. 3. De directeur en de gemeente ontvanger houden de boeken van het bedrijf. De boekhouding zal eene volledige verantwoording over alle waarden van het bedrijf moeten geven, zoodat ten allen tijde een volledig overzicht van het bedrijf kan worden verkregen. De diricteur houdt: Een grootboek, journaal, memoriaal, kasboek, gasregister, register van aan- meterplaatsing en wegneming, magazijnboek, copie-rekenboek, dag boek betreffende de technische admi- nistiatie, register van ontvangsten en uitgaven ingericht overeenkomstig de bedrijfsbegrooting. De gemeente-ontvanger houdt: een dagboek van ontvangsten en tgaven, benevens bijboeken voor ontvangsten en uilgaien, ingericht overeenkomstig de bedrijtsbegrooting. De genoemde ambtenaren houden oorts de door Burgemeester en Wet houders te bepalen boeken en registers. Art. 4. Alle betalingen moeten worden gestaafd door behoorlijke quitantiën. De betreffende nota's, rekeningen, enz,, worden vooraf nauwkeurig na gezien en met aanduiding van het onderdeel der begrooting, waarop ze betrekking hebben, door den directeur en den voorzitter van de Commissie van bijstand voor «gezien» en door den Burgemeester en een der Wet houders voor «fiat betaling« geteekend Art. 5. De directeur en de gemeente ontvanger dragen zorg, ieder voor zooveel hem betrefi, roet in achtneming van de onderscheiding neergelegd in art. 2, dat de ontvangsten behoorlijk en zoo spoedig mogelijk ingevorderd worden. De directeur geeft onverwijld aan den gemeente-ontvanger kennis van de ontvangsten, die ten bate van hel bedrijf ingevorderd moeten worden. De betreffende kwijtingsstukken wor den zooveel mogelijk ten kantore van het bedrijf gereed gemaakt. Art. 6 De gemeente-ontvangerzendt wekelijks aan den directeur staten van de door hem geïnde ontvangsten en door hem gedane uitgaven. Deze staten worden door den voorzitter van de Commissie van bijstand voor «ge zien« geteekend. Zij worden onverwijld in de boeken van het bedrijf verwerkt. Art. 7. De directeur ontvangt jaar lijks uit de gemeentekas een voorschot van ten hoogste f2000. De directeur stort, zoodra hij een grootar bedrag dan f3000 in kas heeft, dit meerdere onverwijld tegen quitantie in de kas van den gemeente ontvanger. Art. 8. De directenr stelt zekerheid ten behoeve van de gemeente ten bedrage van f3000. De zekerheid wordt opgeheven na aststelling van de rekening over het laetste dienstjaar, waarin de directeur werkzaam geweest is en na vei baal van hetgeen hij ter zake van zijn beheer aan de gemeente mocht schut dig zijn gebleken. Art. 9. L>e directeur, die bij ver hooging van het bedrag der gestelde zekerheid binnen den door den Ge meenteraad bepaalden tijd de meer dere zekerheid niet heeft gesteld, wordt beschouwd zijn ontslag te hebben gevraagd. Art. 10. De directeur geeft aan Burgemeester en Wethouders, zoo dik wijls zij het vorderen, inzage in de boeken en de kas. Het opnemen van de boeken en de kas kan aan een lid van het college van Burgemeester en Wethouders of een daartoe aangewezen ambtenaar worden opgedragen. Burgemeester en Wethouders en het lid van hun college of de ambte naar, met de opneming belast, zijn bevoegd zich hierbij door een deskun dige te doen bijstaan. De directeur legt maandelijks zijne boeken en registers aan de commissie van bijstand ter inzage en verificatie over ten bewijze waarvan de voor zitter ze namens haar voor «gezien zal teekenen. Maandelijks wordt zijn kas door de commissie van bijstand opgenomen Art. 11. De directeur biedt jaarlijks aan de commissie van bijstand aan a. eene balans van de bezittingen en schulden van het bediijf op 31 December van het afgeloopen jaar; b. eene winst- en verliesrekening over bet afgeloopen jaar. waarvan de indeeling overeenstemt met de door den Gemeenteraad goedgekeurde be drijfsbegrooting c. tot toelichting van de balans een kapitaalstaat aangevende de vermeer deringen en de verminderingen welke de verschillende deelen van het stam- vermogen door uitbreiding en verbe tering eenerzijds en door afschrijving op de waarde en vervreemding van bezittingen anderzijds hebben onder gaan (inventaris van het onroerend goed) en eene specificatie van de financieele verhouding van het bedrijf lot de Gemeente; d. een volledige inventaris der aan wezige goederen op 31 December van het afgeloopen jaar; e. eene ontwerp-begrooting van het bedrijf voor het volgende dienstjaar, met toelichting. De stukken, genoemd onder a, b, c eu d worden vóór 1 Maart, dat genoemd onder e, vóór 1 Mei aange boden. De commissie van bijstand zendt deze stukken aan Burgemeester en Wethouders, vergezeld vari de opmer kingen, waartoe deze de commissie eventueel aanleiding hebben gegeven. Art 12 Bij schorsing, ontslag of overlijden van den directeur wordt zijn kas door Burgemeester en Wethouders opgenomen en, totdat in den dienst is voorzien, bewaard. Burgemeester en Wethouders maken van het bij dit opnemen bevondene proces-verbaal op. Art. 13. De begrooting van het bedrijf voor het volgende dienstjaar wordt jaarlijks bij de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven aan den Gemeenteraad aangeboden. Op de begrooting worden alle baten en lasten van het bedrijf vermeld. Art. 14. De begrooting van het bediijf wordt door den Gemeenteraad vóór de vaststelling van de begroo ting der plaatselijke inkomsten en uitgaven vastgesteld. Art. 15. Burgemeester en Wet houders kunnen op de posten der begrooting. voorzooveel deze posten niet betreffen buitengewone uitgaven en ontvangsten, af- en overschrijven, voorzoover de Gemeenteraad zich niet het verleenen van machtiging daartoe bij de begrooting heeft voorbehouden. Art. 16. Buiten de begrooting om kan geen uitgaaf geschieden, dan met afzonderlijke voorafgaande machtiging van den Gemeenteraad. In buitengewone gevallen echter, van dringenden spoed, kunnen Burge meester en Wethouders tot het doen van zoodanige uitgaaf besluiten, mits zij in de eerstvolgende Raadsvergade ring eene desbetreffende wijziging van de begrooting indienen. Bij weigering van den Gemeente raad de begrooting te wijzigen over eenkomstig de gedane uitgaaf zijn de leden van het college van Burge meester en Wethouders, die tot het besluit hebben medegewerkt, persoon lijk voor die uitgaaf aansprakelijk. Art. 17. Het bedrag, dat als waarde vermindering op de activa moet wor den afgeschreven, wordt jaarlijks bij de begrooting vastgesteld; het wordt als aflossing op het door de Gemeente aan het bedrijf verstrekt kapitaal, in zijn geheel ten laste der uitgaven gebracht. Art. 18. Burgemeester en Wethou ders onderzoeken de hun door de Commissie tot bijstand toegezonden balans, winst- en verliesrekening en de daarbij overgelegde bescheiden en dienen ze, al dan niet gewijzigd en met vermelding van hetgeen Burge meester en Wethouders te hunner verantwoording dienstig achten, bij de indiening van de gemeenterekening bij den Gemeenteraad in. Art. 19. De Gemeenteraad stelt de balans en de winst en veihesiekening vast vóór de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening. Burgemeester en Wethouders zijn bij de beraadslaging daarover tegen woordig, doch onthouden zich van medestemmen. Art. 20. Het besluit van den Ge meenteraad tot vaststelling van de balans en de winst- en verliesrekening strekt aan Burgemeester en Wet houders en aan de betrokken amb tenaren tot ontlasting, behoudens later in rechten gebleken valschheid in be wijsstukken. Art. 21. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1911. Besloten wei d daarna tot reglements herziening van het Burgerweeshuis en tot leden der commissie die met het college van regenten dier stichting een nieuw reglement zal opmaken werden door den voorzitter aangewezen de heeren Plomp, Veis Heyn en van Kalken. Z. d. en met algemeene stem inen hechtten de laad daarop zijn goedkeuring aan eene door B en W. voorgestelde wijziging in de bouwver ordening en daarmede samenhangende strafverordeningen. Op dezelfde wijze werd een ver ordening houdende bouwverboden vast gesteld. Daarna werd een geheel nieuw regle ment op het Middelbaar Onderwijs in onze gemeente met algemeene stemmen vastgesteld. Besloten werd tot toekenning van de periodieke vei hooging der jaarwedde van den tijdelijk- leeraar aan de H. B. S. de heer B. H. Peteri. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders werden z. d. en z. h. st. de porceelen Bolderstraat 42, 4i, 46, 50, 52, 54, 60, 62 en 64 onbewoon baar verklaard. Naar aanleiding van ingekomen reclames inzake de inkomsten belas ting dienst 1910 werd besloten het totaalbedrag met f609 te ver minderen. Alvorens de voorzitter de vergade ring sloot vraagde de heer RuysofB. en W. geen dnngend noodige verbe tering in den toestand van den Leus- derweg willen doen aanbrengen, waarop de voorzitter antwoordde dat deze zaak reeds bij het college van B. en W. in behandeling is, en overleg met het gemeentebestuur van Leusden wordt gepleegd om dien weg afdoende te verbeteren. Hierna werd de vergadering gesloten. De alom gevierde zangeres me vrouw Julia Culp zal 16 December a.s. een concert geven in de zaal van «Amicitia». Op de lijsten voor het Bouw meesterfonds in «Amicitia» en «Con cordia» wordt niet bijster hard ge teekend. Toch welen we dat vele stadgenooten onzen eersten tooneel- speler een goed hart toedragen. Waar zou in deze de fout schuilen? Het bestuur der R. K. Coöpera tieve Verbruiksvereeniging heeft uit hun midden tot vooizitter gekozen den heer S. Kraan en tot secrelaris den heer Th. Huurdeman, deze vormen met den penningmeester boekhouder, den heer J. Beus, het dagelijks bestuur. Het secretariaat ts voorloopig gevestigd Havik 27. Men heeft in voorbereiding de op richting van eene broodbakkerij. Het getal afnemers en de benoodigde gel den zijn reeds aanwezig. Op de tenloonstelliag van aqua rellen, teekeningen en etsen, in de Militiezaal te Amsterdam, werden o m. verkocht de ets van Dirk Harting, de Westsingelgracht, en een ets «Den nen", van den heer van Weezei Errens. - Onder leiding van den heer C. A. Heunks gaf Zaterdagavond de onderofficiers zangvereemging een uit voering in «de Arend,» die volkomen geslaagd is. Dit koor gaat hard vooruit. Niet alleen zuiver, maar ook beschaafd werden de verschillende nummers ge zongen. Mej. J. Schickendantz ver leende welwillend haar medewerking, wat ook blijkens het herhaald applaus zeer gewaardeerd werd. De Rechtbank te Utrecht, uit spraak doende in de zaak van den beer J. J. P. v. W„ apotheker alhier, (door het kantongerecht le Amers foort wegens het niet zorgen dat zijn apotheek bij dag steeds toegankelijk was, veroordeeld tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis), verklaarde het von nis van den kantonrechter nietig wegens vormgebrek. Overwegende, dat de apotheek wel toegankelijk bleek, doch niet was be woond, zooals in de wet werd geëischt, veroordeelde de Rechtbank bekl. (tot 2 maal f 1 boete, subs. 2 maal 1 dag hechtenis, overeenkomstig den eisch van het Op. Min. De wedstrijdeiHte Soestcrberg. Deze zijn uitstekend geslaagd; de motor van Kuiler vertoonde nu eens geen kuren en het gevolg was dat onze oudste Nederlandsche vlieger ver schillende prijzen in de wacht sleepte, o.a. den snelheidsprijs, dien hij ver diende door zijn fiaai afsnijden van de bochten. In de rechte einden ging Koolhoven sneller, maar bij de bochten verloor hij. Wijnmalen kon met zijn tweedekker, die veel wind vangt, niet zoo snel gaan, maar hij veroverde den hoogteprijs en dien voor den langsten duur van de vluchten. Hij vloog totaal ruim anderhalf uur, Kuiler een groot uur, Koolhoven een half uur. De grootst bereikte hoogte was 700, de snelste tfjd over '10 KM. 43 sec. Door Wijnmalen werd f800, door Kuiler f 700, door Koolhoven f 100 verdiend. Er was veel en geestdriftig publiek. H. M. de Koningin heeft het voornemen op Donderdag 8 December naar den Haag terug te keeren. 't Oranjeboekje. rnen ons mededeelt, Naar men ons mededeelt, zal 't Oranjeboekje, liederen voor Janmaat en Soldaat, voor School en Volk, be gin Januari het licht zien. Nederlandsehe Heidemaatschappij. In het Directiegebouw der Maat schappij te Utrecht werd den 21sten November l.l. de jaarlijksche winter vergadering van den Raad van Com missarissen der Nedeilandsche Heide maatschappij gehouden. De Begrooting voor het dienstjaar 1911 werd vast gesteld met een bedrag in ontvangst en in uitgaaf van f 1168337.80. In verband met hetgeen daaromtrent werd gezegd op de laatste Algemeene

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1910 | | pagina 2