u DRANKMISBRUIK DE WITTE WINKEL Advertentiën. JOANNA JACOBA NEYSSEL j Be Paptalitsclie strafzaak. RIJ KSNORMAALIHRICHTIMG AMERSFOORT. Amersfoortscl Wissel- ei Effectenkantoor Firma J.JANSEN, Munrhuizen 39 r/i 72! OVERTOLLIG HAAR Firma J. JANSEN, was bij er iederen avond. Boven op z'n slaapkamertje had hij nog het kastje met de twee portretten er op. Dikwijls nog als hij 's avonds thuis kwam zat hij met dat oude portretje van z'n vrouw in de band. En dan gebeurde het telkens weer, dat hij den volgenden morgen weg bleef van z'n werk en 's avonds naar de kroeg liep en dronk. De menschen, bij wie hij woonde, hadden bem eindelijk weg gestuurd, omdat hij zoo vaak dronken was en slecht betaalde. Een tijdje was hij nog bij andere menschen geweest maar dat had niet lang geduurd. Toen had ook z'n baas bem weer wegge stuurd. En toen. Nu stond hij voor de rechtbank Moedeloos, ten einde raad, had hij door de stad geloopen. Hij wist niet meer, waar hij naar toe moest en wat hij moest doen. Hij verlangde alleen maar stil ergens te zitten en niet meer te werken en te sjouwen. Als de politie hem maar oppakte, hem in de gevangenis zette! Dien middag had hij van een uit stalling een rieten leunstoel wegge nomen en aan een meneer verkocht Daarna was hij naar het politiebureau geloopen. »Hebt u gehoord? De officier heeft tien maanden tegen u geèischtvroeg de president, toen het requisitoir was voorgelezen. Hij knikte. »'t Is best meneer,zei hij, »best.« Maar toen de veldwachter bem weg bracht, vroeg hij zachtjes: »Mag ik het portretje meenemen naar de ge- vangenis?t Het barrevoets-loopcn in het natte gras. Het «barrevoetsloopen in het natte gras,« volgens Kneipp, is een der meest populair geworden aanwen- dingsvormen der Kneippkuur. Wie tegenwoordig om gezondheidsredenen barrevoets gaat of sandalen aan de voeten draagt, heeft in de oogen der menigte het Kaïnsteeken, «Kneipp- gast«, op het voorhoofd. En het barre- voets-loopen is niet eens een speciaal Wörishöfer gebruik. Het is een be standdeel der lucht-licht of atmos- pherische kuur, door Rikli en dooi andere nestoren der physische-diele- tiscbe geneesmethode reeds als een kuurmiddel van den eersten rang aan bevolen, lang voor iemand pastoor Kneip nog slechts bij name kende Reeds Dr. Munde zegt in zijne «Hy- drotherapie« »Bij habitueele verstop ping heb ik ook dikwijls de diepere koude voetbaden, evenals het loopen met bloote voeten op een natten kouden vloer, voornamelijk des mor gens in den dauw van het gras met succes aangewend. Het barrevoetsgaan in het natte gras om het even of bet door dauw, regen of besproeien met water nat gemaakt is is een verhardend middel, dat niet alleen afleidend op hoofd, borst en onderlijfsorganen werkt, maar ook de voeten versterkt en staalt. Het is het allernatuurlijkste koude voetbad, waarvan de werking nog verhoogd wordt door den gelijktijdig daarmee verbonden weldadigen invloed van lucht en licht en door de ermee gepaaid gaande lichamelijke beweging. Het loopen in het gras duurt in den regel 1040 minuten. Men be gint met een korteren tijdduur en verlengt hem van dag tot dag. De voeten worden na afloop der procedure niet afgedroogd dit onthoude men bijzonder goedmaar snel van het mogelijk aanklevende vuil gerei nigd en dan in volkomen droge kousen en schoenen gestoken. Men neme dus geen vochtige kousen en zorge er bij bet uittrekken van deze, voor het begin der wandeling, voor, dat ze op een droge plaats gelegd worden. De werking van het barrevoets- loopen in het natte gras is een soort gelijke, als die van het koude voetbad en het is ook voor dezelfde ziekte- vormen aangewezen. De regeling der bloedverdeeling en van den bloedsom loop, die door het barrevoetsloopen bewerkt wordt, heeft den gunstigsten invloed op bet geheele levensproces, maakt de menschen bestand tegen den invloed van het weer en tegen aandoeningen. Zwakke personen, kunnen met hel barrevoetsloopen beginnen op den door de zon verwarmden, drogen grond. Zij mogen aanvankelijk bijv. slechts 510 minuten lang met bloote beenen loopen bij toenemend sterker worden, kunnen zij het langer vol houden en pas als zij weer in 't bezit zijn van het volle noodige reactiever mogen, kunnen zij overgaan tot het barrevoetsloopen in bet natte gras. Men kan nauwelijks iets meer be- hagelijks bedenken, dan het barre voetsloopen in den frisschen dauw. De aanhangers van Kneipp kunnen thans in hun schik zijn. Een Bolog- neesch professor, Negro, heeft uitge maakt, dat de dauw sterk radio-actief is, en dat wij als wij er op bloote voeten in rondstappen, in directe aan raking komen met deze eigenschappen; ergo dauwtrappen de voorkeur. Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 11 tot en met den 17 Jan. 1911. GEVESTIGD. A. Berendse, van Nijmegen naar Leusderweg 164. A. van 't Sant, van Den Haag naar Koninginnel. 5. S. P. H. Boshouwers, v. Maastricht n. Parallel weg 32. C. A. van der Werf, van Den Haag naar Punten- burgerlaan 12. G. Roordink, van Veenendaal n. Zuidsingel 69, n. H. Smit Duyzentkunst, van Amsterdam naar Havik 17. P. H. A. van Aelst-, v. Maastricht n. Breedestr. 12. G. de Jong, van Blaricum n. Van Persijnstr. 2, D. C. Bakkenes, van Hoevelaken naar Schim- melpenninckkade 11. M. A. ten Ham, v. Barneveld n. Utr.weg. 109. J. van Laar, van Stoutenburg naar Van Asch van "Wijckstraat 21. J. A. van der Dungen, van Brummen naar Langcstraat 117. A. Teunissen, van Groenlo naar Soesterweg 61. C. A. de Vrije, van Ede naar Tolstraat 8. F. A. Frowijn, v. Ootmarsum n. Schimmelp.str. 4. M. van Hilren, v. Amsterdam n. Kampstr. 72. A. C. Hubert, van Den Haag naar Tolstraat 10. B. F. G. Neven, van Amsterdam naar Punten burgerlaan 7. J. T. A. van Milligen, van Amsterdam naar Koninginnelaan 1. P. Landzaat, van Leusden naar Soesterweg 61. P. de Boer, van Harderwijk naar Soesterweg 153. J. C. Hak, van Ede naar Achter de Kamp. R. Kuis, van Nijkerk naar Prinses Marielaan 3. M. Smallegange, van Nijmegen n. Arnh.weg 55. "VV. van Essen, v. Nijkerk n. Liendertscbeweg 5. J. van Eykelenburg, van Leusden naar Groen markt 1. W. J. Kraancn, v. Apeldoorn n. Koningsstr. 3. A. H P. de Pree, van Maarsscveen naar Konin ginnelaan 1. W. Veenedaal, van Maarsseveen naar Konin ginnelaan 1. VERTROKKEN. G. E. P. Hackenbroek, van Joban van Olden- barneveldlaan 14 naar Utrecht A. Haseleger, v. Langegraebt 23 n. Amsterdam. W. A. van Hedcl, v. Parallelweg 22 n. Baarn. U. B. van Bentum, ecbtg. v. P. H. Ouwerkerk, van Pieter Pijpersstraat 9 naar Apeldoorn. P. Bockweg, van Langestraat 14 naar Weesp. C. L. van iEykelenbuzg, van Oude Dievenweg 14 naar Feijenoord. C. Ames, van Mnurhuizcn 11 naar Feijenoord. C. J. Plomp, v. Heiligenbergerweg 4 n. Arnhem. A. Wakelkamp, van ^Heiligenbergerweg 4 naar Arnhem. J. Nel, van Havik 14 naar Gouda. A. van Es, van Gaslaan 23 naar Oldemarkt. J. J. F. Lïingen, van Van Asch van "Wijc^str. 1 naar Bingen (Duitscbland). P. M. van Angeren, van Kampstraat 39 naar Hilversum. F'. A. V. Mulder, v. Langestraat 43 n. Utrecht. E. de Groot, van Hellestraat 10 naar Utrecht. J. Glavimans, van Breedestraat 42 naar Besoyen. A. N. S. IV. L. Coblijn, van Stationstraat 17 naar Haarlem. J. H. Heesterman, van Nieuwstraat 24 naar Amsterdam. J. A. J. Frederiks, v. Utrechtscbestr. 36 n. Tiel. J. Arlar, van 2e Wolfertdwarsstraat 15 maar Vlissingen, J. F. M. A. Brinck, van Hooglandscbeweg 16 naar Oost-Indië. A. Kriek, v. Utrechtscheweg 110 n. Amsterdam. Wed. N. B. Magnin Boldagtje, van Van Cam- penlaan 4 naar Arnhem. J. Hoefman, v. Leusderweg 108 n. Amsterdam G. W. C. Vunderink, van Hendrik van Vianden- straat 7 naar Haarlem. P. van Barreveld, van Bloemendalschestraat naar Deventer. E. H. van Oldc, wed. J. F. Fijting van Walsem, van Langestraat 79 naar Scnerpcnzeel. E. van de Pol, v. Utrechtscheweg 97 n. Nijkerk J. A. Neyenesch, van Blankenheimstraat 4 naar Arnhem. Voor Huis en Hof. Dr. J. de Groot schrijft in «Vragen v. d. Dag": «Een hard ei is zeer goed verteerbaar, indien het fijn gewreven is, en het is des te beter verteerbaar, naarmate het beter gekauwd wordt. De betrekkelijk moeilijke verleerbaar- lieid zit 'm niet in het gekookt zijn van het eiwit, maar in de slechte erdeeling". Verd-er: «Een goed ge klutst ei is gemakkelijker verteerbaar dan een er uit den dop, zóó ingeslikt, en mengt men een goed geklutst ei aan met water, melk of bouillon, dan is bet nog gemakkelijker verteerbaar, om de eenvoudige reden, dat het in dien toestand fijner verdeeld is." «Roer eieren zijn gemakkelijker verteerbaar dan gekookte eierenGebakken eieren zijn het slechtst verteerbaar." «Door zorg te dragen voor het gebit, en de tanden en kiezen, als er niets aan hapert, niet te laten trekken, maar tijdig te laten plombeereo, kan men menigmaal het ontstaan van maagziekten voorkomen." Het zetmeel, in vele voedingsmid delen voorkomende, ondergaat door het speeksel in den mond een zoo/Jartige verandering, dat het omgezet wordt in meer oplosbare stoflen en dus reeds gedeeltelijk ver teerd in de mafig komt, zoodat deze minder bezwaard wordt en van de werkzaamheid van den_darm minder gevergd wordt. Om deze reden is het zoo noodig, zetmeelboudende spijzen, als brood, aardappelen, erwten en boonen, en ook rijst, goed te kauwen. Een middel om vochtige muren droog te maken, deelt de aBayerische Mölkereizeitung" mee. De muren van een kerk waren vreeselijk nat. Ze wer den toen op raad van den architect aan den buitenkant met heete lijnolie be streken en toen met dit mengsel: 3 K. G. groene zeep opgelost in 24 Liter kokend water, waarbij toen 6 Liter gekookte lijnolie gevoegd werdvervol gens werden 3036 platen goede Keulscbe lijm geweekt en in 10—12 Liter water gekookt; 1 deel gips en wat doode hop werd toegevoegd en toen met eerstgenoemd mengsel ge wreven. Met een korten kwast werd de stijve massa, aldus verkregen, op gestreken, zij werd zeer hard; zelfs een aanhoudende regen van 36 nur deerde niet. Na 5—6 dagen werd alles in de olieverf gezetna anderhalf jaar waren de muren nog droog. Velen fietsen in den winter Diet om de koude. Men behoeft deze sport daarom niet te laten. Men zorge slechts voor een warme bostbedekking, door een flink wollen vest en jekker b. v. zoo noodig aangevuld met een Hink stuk grauw papier op de borst. Bij strenge vorst, als de handen en voe ten zouden lijden, doe men papieren voethuizen onder de kousen, en drage wollen handschoenen, of een dubbel paar gewone. Aldus beschut kan men de heerlijke en gezonde fietssport ook in den winter zonder hinder beoefenen. Reinig de stammen uwer hoornen met een stalen boomborstel; hierdoor vernietigt ge de coconneijes, waarin de rupsjes van den donsvlinder over winteren; in 't voorjaar, als de eerste blaadjes uitloopen, komen anders de i upsjes weer op de vlakte en vinden de tafel gedekt, de lichtgrijze cocoo- netjes zitten als snoeren in de gleuven en spleten der stammen. Ter overdenking: «De mensch sterft niet, zei eens een Franschman hij doodt zich zelf door eeo onverstan dig leven." Geheel waar is deze uit spraak niet, kan zij niet zijn. Er blij ven altijd invloeden, omstandigheden, die staan buiten onze macht. Maar een kern van waarheid is niet te ontkennen: menig leven wordt inde jeugd moedwillig vei kort. Observator. INGEZONDEN. Antwerpen, den 21sten Jan. 1911. Den WelEd. Heer Hoofdredacteur van N. Amersfoortsche Courant Amersfoort. Ml Het zij mij vergund, naar aanleiding van een artikel, mij betreffend, dezer dagen in de i>New-York Herald verschenen en door de meeste Hol- landsche bladen overgenomen, eenige plaatsruimte in uw geacht blad te vragen, ten einde eenige rectificatie te geven van hetgeen daarin wordt medegedeeld. Wat dit artikel betreft, moet ik in de eerste plaats bekennen dat ik niet begrijp, hoe een dagblad, als de »A'. -ï' Herald", de verantwoordelijkheid wil dragen, om zulke belachelijke ver zinsels uit te bazuinen en dan nog wel afgaande op de mededeelingen van iemand, die mijn zaak heelemaal niet kent; de Belgische wielrenner in kwestie, zoowel als de j>N.-Y. H.," slaan beiden den bal mis, door te zeggen dat ik zonder middelen was toen de idee bij mij opkwam (ook) te gaan vliegen. Het ligt echter niet op mijn weg en het is ook niet mijn plan, aan een ieder een beknopt ver slag te geven, van mijn finantiëeleii toestand, op het oogenblik dat ik van plan was, mij op de vliegkunst toe te leggen, doch ik kan UEd. wel de verzekering geven, dat ik als gang maker, het laatste jaar, voor ik met vliegen begon, een kapitaaltje vergaard heb, groot genoeg om in de eerste en noodzakelijkste onkosten te kunnen voorzien, en wat de kwestie der geld- leening aangaat, die is te gering, om er verder over uit te wijden. Genoeg zij het UEd. te weten, dat de sommen, die de sN.-Y. H." opnoemt, betref fende de geldleeningen en de ver diensten kolossaal overdreven zijn en op verre na niet met de werkelijkheid overeenkomen. De verdere mededeelingen, die zij doet als zou ik voortaan geen wed vluchten of vliegdemonstraties meer houden, worden gelogenstraft door het feit, en door de algemeene bekend heid, die het heeft, dat ik in de maand December j. 1. nog een »Bleriot" toe stel aankocht, speciaal gemonteerd en met de bedoeling de vërschillende records te slaan. Het weer in België is mij echter zoo zeer ongunstig ge weest, dat bet mij onmogelijk was, goed werk te leveren. Doch uitstel is geen afstel, zegt een Hollandsch spreek woord, en dit hoop ik binnenkort te bewijzen. Verre van mij is dus de ge dachte het vliegen vaarwel te zeggen, juist het tegendeel en wat de gedachten betreft, die volgens de r>N.-Y. H." bij mij zouden zijn opgekomen, dat ik vroeg of laat het slachtoffer van een ernstig ongeluk zou worden, ook deze bewering is volkomen valsch, nooit kwam mij zulks te binnen. Dat ik van plan ben, mijn beide broeders in het vliegen te onderrichten, spreek ik geenszins tegen, doch ik vind de mededeelingen der N.- Y. H hierover alweer voorbarig en zelfs zeer gewaagd. Ook vind ik hel wat al te kras van genoemd blad reeds finantiëele ver klaringen te doen, omtrent het op maken van contracten, enz. en moet ik bekennen, dat dit blad hieivan meer weet dan ik zelf. Ziedaar dus, Mijnheer de Redacteur, wat ik over dat artikel te zeggen heb en ik hoop wel, dal mijn verklaringen duidelijk genoeg zullen zijn, om te doen uitkomen, in hoeverie men het wAmerikaansche" aitikel als juist kan en mag beschouwen. Uit mijn naam dus, verzoek ik UEd. beleefd hetzelve krachtdadig tegen ti spreken en mochten mijn mede deelingen niet duidelijk genoeg zijn, zoo ben ik steeds ten uwen dienste, om verdere inlichtingen te verstrekken. Mijn hartelijken dank voor uwe wel willendheid en belangstelling in deze zaak, alsook aau bet Nederlandsch publiek, waarvoor ik de grootste achting koesier. Met de meeste Hoogachting. Uw dienaar, JAN OLIESLAGERS. *y* Heden overleed onze I geliefde Echtgenoote en Moeder in den ouderdom van 55 jaren. Amersfoort, 24 Januari 1911. J. GERd. KLFBER. J. KLEBER. J. J. KLEBER. J. A. KLEBER. C. J. M. KLEBER. Eenige kennisgeving. HETiVRIJE TOONEEL. J. H. SPEENHOFF en NAP. DE LA MAR. Vrijdag 27 Jan. 1911 in de Soo. AMICITIA, Amersfoort. OPVOERING VAN OLIESLAGERS VLIEGT. Kluchtspel in 2 bedrijven. Verder optreden van: J. H. Speenhoff, dichter-zanger. Mevr. C. Speenhopf-Prinz, liedjes. Nap. de la Mak, nieuw repertoir. Tot slot der voorstelling: Satire in 2 afdeelingen. Aanvang 8 uur. Voor prijzen der plaatsen zie groote biljetten. te Zij, die ,1 April e.k. den leeftijd van ten minste 14 jaren hebben bereikt en verlangen tot de lessen van bovengenoemde inrichting te worden toegelaten, gelieven zich vóór 16 Pebr. e.k, schrifte lijk aan te melden bij den onder- geteekende onder overlegging van: 1°. een geboorte-acte; 2°. een _of meer getuigschriften 3°. eene verklaring van ouders of voogden, dat zij voornemens zijn hem (haar) voor het onder wijs te bestemmen. De Directeur, N. VAN VEEN. Amersfoort, 25 Januari 1911. voorheen W. CR00CKEW1T WAzn. KORTEGRACHT 7. ASSURANTIËN, CREDIETEN, COUPONS, DEPOSITO's;- EFFECTEN, PROLONGATION, VREEMD GELD, WISSELS. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertropwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die- na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer: Een feit is 'tdat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zfin gekomen. wordt radicaal genezen door ons heilmiddel „UNICUM", ook bij geheime toepassing. Per flacon 60 ct., franco p. post 75 ct. Bruéglelstraat 267, den Haag. Lamaison 3 Bouwer Co. belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. ZUIVER WÜLLEN-i i HALFWOLLEN KArGENLN-TRICOT-: RAMEH-'EN NET-! ONDERGOEDEREN fvabrlKaaf WJanser» C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, TELEPHOON 70. op gelaat, hals of armen schaadt de schoonheid der vrouw. Geen beter middel daartegen, dan Dr. PERL's ANTI KRIN1N.Onschadelijk voor de- huid. Per flacon f 1.75, fr. p. post f 1.90. Brueghelstraat 267, den Haag.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3