4 All DRANKMISBRUIK DE WITTE WINKEL Voor Huis en Hof. Veertigste jaargang. Advertentiën. OVERTOLLIG HAAR Firma J. JANSEN, Firma J.JANSEN, Lamison Bouwer Co. Muurhuizen 39 mm m 73 TIIIÏERSMAGAZIJN dienst en begaf zich naar Parijs. Daar ging het hem niet goed en ten slotte werd hij portier of uitsmijter in een klein café-chantant, voor welke be trekking hij door zijn kloeken lichaams bouw zeer geschikt was. In die be trekking trok Prins (Jnibalo de aan dacht der politie, die zijn buitengewone lichaamskracht wel in haar dienst wilde hebben en nu is hij agent van politie in het 16e en 17e district. lie uniform staat zeer goed bij zijn bruine gelaatskleur en de Prins hpeft niet lang moeten zoeken toen hij loiul- zag naar een levensgezellin. Hij trouwt in zijn tegenwoordigen stand niet met een prinses, maar met een knappe, jonge groentevrouw. Abonnementen op de spoorwegen. Op een vergadering, gehouden door de llandelsvereeniging «Noord-Bra bant" te Tilburg werd met algerneene stemmen besloten een reuzenpetitie op touw te zetten, teneinde verbete ring te bekomen van de krenkende pit onbillijke bepaling die voor alle houders van abonnementen op de spoorwegen in Nedeiland tnans gel den door de willeke urige wijze waarop een houder van een abonnement op de spoorwegen gedwongen wordt bij gebrek aan plaats deze te moeten verlaten teneinde in een lagere klasse als waartoe zijn abonnementskaart geldig is, plaats te nemen. Luchtvaart. Een geheimzinnig luchtschip. Van bet eiland Alderney wordt gemeld, dat daar 's nachts een hel verlicht luchtschip dat van Frankrijk kwam, over bet kanaal vloog. Op het eiland veroorzaakte het schouwspel veel op zien. Het luchtschip voer zoo hoog, dat men niet kon waarnemen, hoeveel passagiers er in waren. Een verbeterd bericht. Wij lezen in de Avondpost: Het bericht van de Ned. over een luitenant, die hier een paar ton zou hebben verspeeld, behoeft een kleine rectificatie, naar ons is gebleken. Ten eerste betreft het hier geen luitenant, maar een hoofdofficier van een der bereden wapens. Ten tweede beloopt het bedrag geen paar ton, maar nog iet de helft. En ten derde heeft bier niet zoozeer een speelhuis schuld als wel een ook buiten financteele zaken zeer «bekend» geldschieter hier ter stede, in wiens handen de oflicier was gevallen, en die bem een betrekkelijk klein bedrag had geleend, dat spoedig tot 't bovengenoemde was opgeloopen door de rente. Met deze rectificatie is het bericht verder juist. Brutaal? Toen de gemeenteveldwachter van Rijsenburg gisteren een oogenblik zijn rijwiel onbeheerd liet staan, schijnt een handige dief daarvan geprofiteerd te hebben, althans het rijwiel is ont vreemd en tot heden niet terugge vonden. Canada. Door het hoofdkwartier van het Leger des Heils te Amsterdam wordt medegedeeld, dat er een groot aantal aanvragen om inlichtingen in verband met emigratie naar Canada inkomt. Teneinde nu personen, die van plan zijn naar Canada te gaan, de meest juiste inlichtingen te kunnen verstrek ken, komt een stafofficier van bet Canadeesche Leger des Heils, adjudant Tudge, naar Nederland. was er niet. Zou, waarschijnlijk, ook van zoo'n vadertje niet gediend wezen, had 't veel te goed... Als «meneer" hoorde van Hein... Van dat d'r vader... Later, een week of wat later, toen Hein de Zwart, betrokken in een nieuw zaakje van inbraak, met zijn advocaat vertrouwelijk zat te praten, heeft hij ook van dien avond verteld... En, Jdat ie er zich, zoo verschrikt en bedroefd als-ie was, over dat heele- maal-onverwachte, niks meer van her inneren kon, dan dat Ka hem de deur voor den neus had dichtgekletst. En dat-ie de trap weer was afgesukkeld van die woning twee-hoog... En dat-ie toen, net-precies of iemand die z'n twee handen besturend, leidend, op zijn schouders had gelegd, weèr, bin nen 't halfuur, terecht was gekomen bij Rooie-Kareltje zoodat Teun, en Rooie-Luk, en de Zwammers, en al de anderen hadden geschreeuwd van «Bravo, zie je nou wel, daar is toch Heintje weêrHèb ik 't niet gezegd?" De oude, al-verhardende boef, had, terwijl hij van 't geval vertelde, den hem toegevoegden verdediger aange- Deze officier staat aan het hoofd van 't werkverschaflingsbureau vari het Leger des Heils te Winnipeg. Hij is niet alleen in Canada geboren doch is daar sedert jaren in het emigratie- werk betrokken en beeft, in verband daarmede, Canada hei baaldelijk door reisd en is daardoor beter in staat dan iemand anders, juiste inlichtingen te geven. Adjudant Tudge zal een korte reis door Nederland maken en gaarne iedereen persoonlijk te woord staan. Hoe de Indiërs denken over de vlieg machines blijkt o. a. uit een gesprek dat wij meegedeeld vinden van een Indiër die te Calcutta de vliegproeven van den Belg Julius Tyck bijwoonde. »Dat is het grootste van alle won deren ter wereld", zeide hij, toen hij de machine omboog zag gaan. «De Engelschen zullen nog een middel ontdekken om de dooden te doen op staan Weet gij hoe het gaat?" En toen men bem vertelde dat het vliegtoestel door een machine werd voortbewogen,zeide bij: «Maarzijkun nen too veren, niet waar, en de toeschou wers doen gelooven dat zij boven in de lucht zijn, terwijl zij zich in wer kelijkheid beneden bevinden." En toen hem gezegd werd, dat de luchtvaar- ilers geen toovenaars waren, zette hij een ongeloovig gezicht. De vlieger steeg toen tot zeer groote hoogte, zoodat het toestel er uit zag als een witte duif en dat versteikte den Indiër nog meer in zijn geloof dat het tooverij was. »Is de luchtwagen van gewoon hout, of van hout uit een geheim woud, dat nooit door menschen is betreden? Als het geen tooverij is, dan moet het hout van een ons onbekende soort zijn. Komt het misschien uit bet land der Dzjins (booze geesten) en i£ het betooverd?" Toen zweeg bij een poos. «"t Is verwonderlijk 1" zei hij toen. «Neen, de machine laat den luchtwa gen niet vliegen, maar in het hout zit een Dzjin, en die laat het omhoog gaan. Of misschien ook zit hij in de machine, want de Sahib zegt, dat de machine den luchtwagen laat vliegen." En toen men hem vroeg, of hij geen lust had, eens mee te gaan op een vliegtocht, schudde bij het hoofd. «Het is duivelswerk en wij moeten ons daar niet mee bemoeien. Ik heb gehoord, dat vele menschen door die luchtwagens den dood hebben gevon den, en dat bewijst dat er een Dzjin in zit, die den vlieger doodt als hij toornig wordt." En alle technische verklaringen ble ven zonder uilwerking op hem. Een mislukte spiritistische séance. Donderdagavond werd een druk be zochte spiritistische séance gehouden in café Vogelzang te Groningen, voor afgegaan door een lezing, die goed van stapel liep. Toen de gewone vei- tooning een tafel die verdwijnt, wag gelende voorwerpen, giiezelstemming onder het publiek, totdat, naar de N. Cr. Ct. meedeelt, eensklaps een lichtbundel, zoeklicht gelijk, op het tooneel werd geworpen. Een gelach van de meuschen, die nu duidelijk draden konden zien, die van het voor werp naar achter de coulissen liepen, waar zij vetmoedelijk in de handen van de «behulpzame geesten" zouden berusten. Maar voor dat de electrische zaklantaarn, door een der wantiou- wendste aanwezigen meegebracht, nog meer licht over deze geheimzinnige zaak kon werpen, was het gordijn reeds neergelaten. Eenige lijd vei liep. Weer ging het gordijn op. De «spiritist" deelde mee dat hij een rnan van de tafel zon doen verdwijnen. De bewuste man klom er op, kreeg een zwarten koker om zich heen. De koker werd wegge nomen en de man was ook verdwe- keken. «Ik bezweer u, meneer," zei Hein de Zwart, dat dien avond, nadat ik was vrijgekomen... Als Ka me toen niet gezegd had... Als... Als 'k niet gemerkt had, dat mijn Lientje... In een uiterste, misschien voor zijn bedorven leven, laatste beweging van récht te gevoelen om te worden ge loofd, stak de inbreker de hand uit naar z'n advocaat. «Gelooft u dat wel?" vroeg hij, en de tranen biggelden over het vuile, vermagerde gezicht van den gedege nereerde. En de jonge advocaat kon zich niet weerhouden om zijn blanke, welver zorgde vingers te leggen in de smerige hand van den boef. Want hij voelde, op dat oogenblik, te staan tegenover menschelijk leed, dat eerbied en mede lijden vvaard is... MaItee Coebeaü. nen. Maar hij had zijn toevlucht in de hanebalken gezocht, waar eenlge aanwezigen hem duidelijk waarnamen, toen hij probeerde op die alledaagscbe manier van 't tooneel te verdwijnen. 't Publiek werd bij zulk een bedrog ontevreden. Men wilde zijn geld terug en drong achter het tooneel om den ondernemer op te sporen. Deze gaf het publiek eindelijk zijn zin, doch met de verzekering, dat de bezoekers ongelijk hadden, 't Laatste gedeelte van de séance zou 't belangrijkste zijn. Daarin toch zou worden aange toond, dat alles wat nu gebeurd was bedrog was geweest, om 't publiek tegen het spiritisme te waarschuwen. Die waarschuwing kwam echter wel wat te laat. De entravé-japonnen, zoo bericht men uit Parijs, zullen weldra worden vervangen door een nieuwe kleeder- diacht, die het loopen wat gemakke lijker zal maken voor de trouwe volg- sters der mode. De boeien der lot hippelpasjes gedwongen dames worden geslaakt en de van onderen nauwslui tende rokken wordeneenjupeculotte", een kleedingstuk dat veel gelijkt naar een zouaven-pantalon, of ook wel naar de kleederdracht der Turksche vrou wen een pantalon met een over hangend rokje. De eerste draagsters van de nieuwe kleeding zullen eerstdaags op den Boulevard verschijnen, en in hel aan staand seizoen zal men er vele bij de wedrennen van Auteuil en Longchamps kunnen bewonderen. In Denemarken komt den laatsten tijd het kookboek van dr. Hindstede zeer in zwang. Diens voedingssysteem heet gezond en goedkoop. Bovenaan staan de wor telgewassen. De volgorde 'is juist het omgekeerde van de tegen woordige: granen, boter, fruit, wor telvruchten, melk, eieren, groenten, erwten, suiker, vleesch. Dr. Hindstede zegt, dat zijn vrouw, nu ze met z'n achten zijn, niet meer huishoudgeld noodig heelt dan 18 jaar geleden, toen ze met z'n drieën waren: de uitgaven voor eten en drinken zijn van 60 ct. tot 21 ct. per persoon gedaald. Meer dan f600 per jaar werd bespaard, terwijl alle leden van 't gezin gezon der en beter waren dan voorheen. Uit een artikel, geschreven door dr. Donath te Bennekom: «De Hollandsche vrouwen kunnen niet wonen in een vuil huis of werken in een rommel En daar hebben zij gelijk aan. Maar nu moesten wij eigelijk eveneens kun nen aantoonen, dat ons volk ook zin delijk is op het lichaam. Maar jawel. Ik roep alle geneesheerén op om te gètuigen, dat zij dagelijks gelegenheid hebben om zich te verbazen over de weinige zoig, die aan de verpleging van de huid wordt besteed Wanneer een dokter onvoorbereid genoodzaakt is om een rug, een borst, voelen of andere lichaamsdeelen te onderzoeken, één tegen tien, dat hij dan wat te zien krijgt,wat ietwat op een zindelijke huid gelijkt. Wat ik te zien kreeg, was soms om te walgen Vergiftiging door herfsttyloos: Prof. Schrodt zoo vertelt een Duitsch blad bad onlangs eenige exempla ren van de herfsttyloos onderzocht, waarbij hij stuifmeel aan de vingers had gekregen. Met ongewasechen han den at hij daarna een boterham. Spoe dig daarop kreeg hij hevige buikpijn en zakte ineen; hij niesde hevig en scheidde veel speeksel af. De doktoren vonden hem zonder adem en zonder pols. Eerst na een half uur gelukte het den paliënt bij te kiijgen; eerst na eenige uren waren de vergiftigings verschijnselen geweken. De vergiftiging was ontwijfelbaar. Men zij dus voor zichtig met deze bloem. Van medische zijde wordt gewaar schuwd tegen het gebruik van rol of crépé, behoorende tot de moderne kapsels. Menige vrouw of jong meisje moet de schadelijke gevolgen bier van hebben ondervonden, ontstaande door het broeien en hel onvoldoende toe treden van lucht door de poriën der huid; de haarwortel veizwakt en het haar valt uit. Het advies van den dok ter luidde: schaf de erëpé af! Maar dan vervalt het moderne kapsel! Er moeten echter reeds moderne ci èpé's vervaardigd worden, geheel en al zon der den schadelijken rol en uitsluitend van natuuilijk haar; men heeft ze in alle modellen en tegen matige prijzen. Mevrouw Marie van Amstel te Rotter dam geeft gaarne inlichtingen hierom trent. Een goed plakmiddel is uiensap, n op of ook te zwart wanneer r op metale Lijm, dex- laat daaro voorwerp het sap 't Hecht r Volgens dr. Dumsi gen hond aanbevole lijk oplosl rende 46 van 10 g dtend. Men lette er op ot ook te zware diarrhee intreedt. Voor jonge hondjes en voor pups is 3-maal daags een theelepeltje voldoende. Het middel is nog al duur: ongeveer 60 ets. per 10 gram, alleen dus bij waardevolle hon den toe te passen. Men geve ook het bezinksel. Tijdig toegediend, moet bet een probaat voorbehoedmiddel zijn. Opgave van de Vereeuiging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit ziin vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 1 tot en met den 7 Febr. 1911. GEVESTIGD. W. F. Vrugt, van Inf.-kazerne n. Kleine Haag 6. T. Adriaans, van IJselstein n. Utrechtschew. 18. D. Broekhuizen, van Nijkerk n. Utrechtschew. 97 J. Glavimans, van Besoyen n. Breedestr. 42. H. C. Cruys, van Hilversum Daar Wijerstr. 6. H. F. Meijer, van Leusden n. Kroontjesmolen 7 J. Holtman, van Friemersheim (Duitschland) n. Oliesteeg 6. H. Simons, van Amsterdam n. Arnhemschew. 17 H. J. Truin, van Bergen op Zoom n. Hendrik van Viandenstr. 14. G. van Dijk, van Hoogland n. Hoogew. 51. J. Veth, van Bussum n. Hooglandschew. 20. C. M. J. van der Plas. v. Hardinxveld n. Plant soen 4. W. A. C. Daman, van Botterdam n. Bceken- steinschelaan 11. J. Alving, van Rotterdam naar Nieuwew. 5. M. M. Mculman, van Bussum n. Koninginne- laan 1. J. Weide, van Groningen n. Utrechtschew. 127. C. M. J. Verwoert, v. Rhenen n. Utrechestr. 28. VERTROKKEN. A. van 't Sant, van Koninginnelaan 5 n. Den Haag. H. A. Bouwman, van Leusderw. 98 n. Leusden. A. van de Kraats, v. Wocstijgerw. 38 n. Leusden J. v. Dijk, v. Paulus Buiisl. 18 n. Lisse. W. C. de Gans, van Zand 26 n. Erraelo. D. Barreveld, van Arnhemschew. 130 n. Buiksloot A. Donkersteeg, van Woestijgcrw. 65 n. Buiksloot. H. A. de Groot, van Muurhuizen 87 n. Amsterd. A. Rekelhof, van Zuidsingel 76 naar Amsterd. A. Prins, van Pieter Pijperstr. 7 n. Leusden. A. Smeding, wed. J. W. Kamerling, van Hendrik van Viandenstraat naar Assen. G. Wegen, van Achter Luiaard naar Assen. H. Minke, v. Johan van Oldebarncveld 2 naar Utrecht. C. C. Kenninck, van Muurhuizen 76 n. Rotterd. C. Prins, v. Muurhuizen 76 n. Egmond-aan-Zee. H. Stoffels, van Utrechtschew. 34 n. Den Haag. F. C. Oldigs, van Schmimmelpenninckstraat 7 naar Amsterdam. J. A. M. Okhuysen, van Langesrraat 19 n. Breda P. Groot, van Lienderscheweg 18 naar Amborn (Duitschland). E. Schuuring, van Woestijgerweg 33 n. Leusden C. Dietiker, v Bloemendalschestr. 28 n. Eokhuizen D. Kraaikamp, van Schimmelpenninckstraat 54 naar Amsterdam. B. Kraandijk, van Hof 21a naar Hoogland. J. H. Ising, van Wolfertstraat 20 n. Amsterd. P. van de Kamp van Woestijgerw. 51 naar Veenendaal (Utrecht). P. M F. v. Herwaarden, van Borsrr. 21 naar Hilversum. F. G. Sandtman, van Plantsoen 3 n. Amsterdam C. Noorduijn, van Wijerstr. 6 n. Nijmegen. J. C. Jochems, van Kortegracht 7 naar Scher- penzeel. W. Numan, van Utrechtsc-heweg 137 naar Ave- reest. C. W. P. Groenveldt, van Hciligenbergerweg 27 naar Soestdijk (Gemeente Baarn). G. J. Buter, van Hoogcweg 114 naar Hoevelaken. A. Godvliet. van Zuidsingel 6 naar Amsterdam. J. H. Rauwenhorst, van Plantsoen 3 naar Hes- selingen (Gemeente Staphorst). op gelaat, hals of armen schaadt de schoonheid der vrouw. Geen beter middel daartegen, dan Dr. PERL's ANTI K KI NIN .Onschadelijk voor de huid. Per flacon f 1.75, fr. p. post f 1.90. Brueghelstraat 267, den Haas. WEOE^VE^KOOPE^S kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Ochtendvoeders voor Hoenders, kuikenzaden, Krachtvoeder voor Duiven, Vogelzaden in pakken en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American Importing-House te MAASTRICHT. PROLONGATIËN, VREEMD GELD, WISSELS. J Zfi, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. wordt radicaal genezen door ons heilmiddelUNICUM", ook bij geheime toepassing. Per flacon 60 ct., franco p. post 75 ct. Brueghelstraat 267, den Haag. belasten zich met «an- cn verkoop van Effecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. ZUIVER WOLLEN-; HALFWOLLEN-: KATOENEN-TRICOT-: RAMEH-EN NET-: ONDERGOEDEREN Fabrikaat WJansen C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, telephoon 70. Abonneert U op het KATHOLIEKE onder Redactie der beste Kath. Letterkundigen. Maandel\jksverschijnen 48 pag. groot formaat over2 kolommen, prachtige lectuur als: Romans, Novellen, Historische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den eer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. Prachtige Qoedkoope Lectuur. P. STOKVIS-WATERREUS. Uitgever, 's-Bosch.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3