OraijG-feeniM BEDWJFS-= VERZEKERING PREDIKBEURTEN. Gemengd Nieuws. Oude BoeMn en Trenten Mevrouw HANSEN, GelderscHe-Kade42, Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor NOODZAKELIJK en ONMISBAAR. Slothonwer's Stooniflrnkkerü, Is uw kwaal misschien een nierkwaal? Advertentie». MAR1ATHE0D0RA JANSEN, j AM FOORT. LEDEN-VERGADERING en Winkelhuis voning Het bonven van met afzi DRUKWERKEN, J. van Eck, A. P. J. de Looze en M. S. Slagter. Men meldt ons, dat van Eeden's Tragi-comedie IJsbrand, nog ïri dit speelseizoen zal worden opgevoerd in Hannover (Deutsches Theater); Koningsbergenin Pr. (Schauspielhaus); in Essen, in Zurich (Stadttheater) en in Liegnitz (Sommeriheater). De vereeniging van Russischetooneel- schi ijvers, evenals de Italiaansche, heb ben zich het vertaalrecht en het recht van opvoering voor hunne landen verzekerd van dit weik. dat zulk een groot succes heeft mogen behalen. H. R. Krapels. Een van onze beste medeburgers, een man over wiens voorbeeldig en arbeidzaam leven het een voorrecht is le schrijven, viert binnenkort zijn zilveren jubilee. 26 Juni a.s. isn.l. de heei II. R. Krapels, chef van het Centraalstation te Amsterdam, vijl en twintig jaar in dienst der [lolI IJzeren Spoorwegmaatschappij Zijn staat van dienst luidt aldus: Na eenige jaren voor de Nederl. Rijnspoorwegmaatschappij te Arnhem Zevenaar en Elten werkzaam te zijn geweest werd Krapels 26 Juni 1886 benoemd tot onder-stalionehef te Nijmegen. Reeds 1 Augustus 1887 volgde zijn benoeming van stationchef te Cranenburg. 1 Februari 1893 werd hij benoemd tot stationchef te Olden- zaal. 1 April 1906 tot stationchef le klasse te Bentheim, twee jaar later tot chef van het Aniersfoortsche sta tion, en toen de heer Van Vassen overleden was, riep de H. IJ. S. M den heer Krapels naar Amsterdam om hem met ingang van 1 Juni 1907 de leiding van het Centraalstation op te dragen. Ook hier heeft Krapels uitnemend werk verricht. Man van nauwgezette plichtsbetrachting, voorbeeld van stoere werkkracht en or.verflauwbaien werk lust, heeft hij bij zijn bestuur van het Centraalstation opvallende orde en regelmaat in den dienst geschapen en daarbij ook terecht aan een goed aspect van het geheel de noodige waaide toegekend. De nieuwe weste lijke viaduct rnet nieuwe sporen en wissels en Let pneumatischelectri- sche semhuis kwamen tot stand zon der vertragingen in den dienst, maar niet minder opvallend is juist de regeling van het verkeer op buiten gewone tijden. Ter gelegenheid van de Juliana-feesten in de hoofdstad hebben wij er nog op gewezen boe chef Krapels met zijn onderzijn leiding goed geschoold, streng maar opgewekt dienend personeel, den toestand vol komen te beheerschen wist en zonder eenig incident in volkomen orde een reuzen praestatie toonde, zooals te voren nimmer aanschouwd was: een vervoer n.l. van een vijftigduizend personen in enkele uren. De gang van zaken aan het Amster- damscbe Centraalstation toont, wat ook en vooral in de moeilijkste tijden goede samenwerking vermag onder bekwame en energieke leiding. Zijn druk en verantwoordelijk ambt van stationchef absorbeert de bijzon dere werkkracht, waarover de. heer Krapels beschikt, geenszins. Met tal van andere aangelegenheden houdt hij zich bezig. Zoo legde hij zich toe op de opleiding van II. IJ. S. M.-personeel voor het examen van commies voor den Stationsdienst. Omstieeks 1901 werd door de veieeniging van H IJ S. M.-personeel te Amersfoort een cursus opgelicht, waar Krapels de eenige leeraar was om de deelnemers in alle vakken te bekwamen. Toen de Coöp. vereeniging »Voor Allen der H. IJ. S M.» opgericht werd, heeft hij veel bijgedragen not het instellen van opleidingscursussen in verschil lende plaatsen. Aan den Amersfoort- schen cursus bleef de heer Kiapels leeraar totdat men hem naar Amster dam riep. Als bestuurslid van de onderwijsinstelling van genoemde Coö peratie bleef hij echter zijn belang stelling loonen en zijn goede zorgen asn die voor vele spoorwegambtenaren zoo belangrijke cursussen wijden. In verschillende examen-commissies werd hem natuurlijk een plaats ingeruimd, terwijl van zijn hand inmiddsis een werk verscheen onder den titelKen nis der voornaamste Spoorwegen van Europa». Nadat de Coöperatie »Voor Allen» opgericht was, trad Krapels als hoofd correspondent te Amersfoort op. waar hij o.m. door lezingen over de Coöpe ratie den bloei der jeugdige onder neming krachtig bevorderde. Maar zijn voornaamste arbeid dateert toch van later, n.l. nadat hij in 1909 voorzitter der verbruiksinstelling van ïVoor Al len» geworden was Aan zijn stuw kracht dankt deze thans reeds een omzet van een half millioen per jaar. Melden wij dan nog, dat de a.s. jubilaris voorzitter is van tie 5000 leden tellende Herstellingsoordvetvetii ging van 11. IJ S. M -personeel, en nog verschillende andere functies be kleedt, dan hebben wij onze lezers bij benadering een beeld gegeven van wat onze stationchef praesteert en o. a van de leidende qualiteiten, waarover deze werker beschikken moet. De heer Krapels is thans achten veertig jaar oud. Mag hij met vol doening en rechtmatigen trots terug zien op den kwai t eeuw noesten arbeid, die weldra achter hem ligt en waar voor hem zeer bijzondere hulde wacht, voor de II. IJ. S. M. in hel bijzonder, voor de maatschappij in het algemeen is er een reden te meer tot verheuging nu van hem nog zooveel kan en mag verwacht worden. Handelsbl. Naar wij vernomen hebben, zijn de bullettpn voor de aanstaade hier t. r steile te houden landbouwtentoon stelling gegund aan de heeren Kolf schoten en van Doom alhier. Coers' Liederen van Groot-Neder land. De Vereeniging: Het Nederlandsche Lied heeft aan hate leden weer een bundel Liederen van Grool Nederland, verzameld door F. R. Coers Frzn. gezonden en wel: Zeven Liedekens van minne, bestaande uit: Arnoureus- Liedt. O Angenietje. De eerste Carileen. De tweede Carileen. De derde Carileen. De vierde Cari leen. Mijn róselijn gingh, op een dagh. Lijst vari Brieven en Briefkaarten, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden van het Postkantoor Amers foort gedurende de le helft der maand Maart 1911. Brieven Binnenland L. Schouten, Amersfoort Letter H. Z. N. bureau v. d. blad, 1 Biief kaarten Binnenland. Mink Reinders, Amsterdam. Will. Middegaal, Kampen. Wed. Mijnands, P. Standtbard, Een briefkaart zonder adres. Brief Buitenland. Walewijk, Antwerpen. Briefkaarten Buitenland. M. S. Coppens, Anderlecht bij Bruxelles. G. Vlieger, Recklinghausen Elf onbekende drukwerken Herinnerd zij dat Zondag hier alleen geopend is de apotheek van den heer D. H. G. Ittman, Langestraat. ZONDAG 19 MAART. Remonstrantsche kerk. Voorm. 10'/» uur, Ds. Hooykaas. Evang. Luth. Kerk. Voorm. 10'/» uur. Dr. H. J.Toxopeüs. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Dotiner. 'sAv. 5'/» uur, Ds. Donner. Beide keeren Maandel. collecte. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur. Prof. Dr. H Bouman. Hoogleeraar a. d. Theol. School te Kampen. 's Avorids5'/» uur, Prof. Dr. H. Bournan Beide keeren collecte hulpbehoevende Kerken. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. O1/» uur. Godsdienstoefening, 's Av. 5 uur, Godsdienstoefening. Clir. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm 9'/» uur, Godsdienstoefening, 's Av. 5'/% uur, Godsdienstoefening Hersteld Apost. Gemeeute in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben Haëzer, Muur huizen 113. Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. Nam. 4'/» uur, Godsdienstoefening. Bij de geboorte van tweelingen wordt wel eens de vrees uitgesproken dat het zwakke kindertjes zullen zijn en dat zij niet oud zullen worden. Dat die viees volstrekt niet altijd ge grond behoeft te zijn, bewijst het tweelingpaar T. en J. van der Schief, te Tjalleberd (in Friesland), die giste' ren, 17 Maart, hun 82sten verjaardag hebben gevierd. Jubileum. De directeur der Gemeentelijke Gas fabrieken te Amsterdam, de heer J van Rossom du Chattel, heeft Woensdag zijn reeds aangekondigd zilveren jubi leum als leider van het gasbedrijf gevierd. Van verschillende zijden, o. a. van de Vereeniging van Gasfabrikanten van de ambtenaren bij de gasfabrie ken te dier stede, van collega's van elders, ontving de jubilaris vele blijken van belangstelling en waardeeiing. De Vereen, van Gasfabrikanten zal hem op Donderdag 23 d6zer een feest maal aanbieden. De Kegelclub »J'eb ze niet an 'n touwtjes le Utrecht, zal ter gele. genheid van haar 5-jarig bestaan een «Groot Nationaal Kegelconcourstt hou den van 20 tot en met 29 Mei a.s. iri de zalen van den heer H. Zomerdijk sBuitenlusts Maliebaan, aldaar. Dan nog trouwlustig. Onder de paartjes, die voor den ambtenaar tanden Bui gerlijken Stan i te Kampen verschenen, om ui onder trouw te worden opgenomen, bevonden zich twee verpleegden uit de Gast-en Proveniershuizen. De bruidpgom deed dezen tocht voor den 4en keer, en is 72 jaar oud, terwijl het bruidje 62 lentes tellende, voor de 3e maal met dit doel ten stadhuize opging! Maartsche buien! Als iels niet alledaagscb, kan wor den gemeld, dat de echtgenoote van C M. te Den Bommel en 7 zijner kinderen in Maart jarig zijn De vergiftiging te Nieuwe Meer. Vrouw Hoogenbout, die te Amster dam was losgelaten, is nu op last van de Haarlemsche justitie in het Huis van Bewaiing ingesloten. Tegen haar is rechtsingang met last tot instructie verleend wegens den moord door haar op haar echtgenoot gepleegd. Reeds heden werd de instruc tie geopend door den rechter-commis- saris en den subst.-oflicier van justi tie. Ook een barer broeders wetd gehoord. Van Exter drijft zijn ontkennen zoover, dat hij zelfs beweert niets een te weten hoe arsenicum er uil ziet. /Haarl. CU. Te Ruinen (Drhebben Burg. en Weth. een onderzoek doen instel len naar den toestand van den toren, welke noodzakelijk herstellingen be hoeft Deze toren dagleekent van 1423 en maakt deel uit van de Hervoimde Kerk, aldaar, eertijds de kerk van een vroeger aldaar bestaand klooster, dal voor het eerst vermeld wordt in eene oorkonde van 1141 Tot 1215 was het een manneklooster der Benedic tijner-orde, daarna hoofdzakelijk eei vrouwenklooster, hetwelk in 1325 overgebracht werd naar Dikninge. De kerk was in April 1597 met honderd soldatan bezet; in 1627 werd zij door ingelegerde soldaten jammer lijk bedorven en in 1631 hersteld. Den 9 December 1660 werden kerk en toren zeer door storm gehavend, doch in 1663 nogmaals hersteld. De kerk is thans rechthoekig van grondplanbel onderste gedeelte van het schip is van tufsteen, het boven- edeelte is uit 1423 Een kapel tegen de twee oostelijke vakken ten zuiden van de kerk en het smallere koor werden in 1837 afgebroken wat nog van het koor was overgebleven, werd in 1888 verwijderd. In den toren hangt een klok, welke MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 17 Maart 1911. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelenf6.a fll.t'eren f 0.a f .Nieuwe Aardapp. f 0 a f0.zandaardapp. 13.a f330 Hoendereieren f3.60 a f4.per 400 st. Br. eieren f0.a f 0.Boter I 4.40 a f i.60 per kilo. M*r- ganne f0.a f 0.Zoetem. kaas f0 a f 0. üppen f 0.90 a f 2Kuikens fl.a f150. Piep kuikens f 0.a f 0.Ganzen f 0.k 10.Eenden f0 90 a fi.20 p. st. Jonge fl.a fl.30. Hazen f 0.k f 0 Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.80 a f4 40 Dun en f 0 60 a f 0.80 p.<ar Magere varkens f 15. - a f 25 Varkens r. export f 0.a f Zeugen f 80 a f 100, Biggen 9.a f 14 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a fO00.—Kalfkoeien f000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f O00.a f 000. Aanyevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. 25 heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 450 heet. Zandaardapt elen, 180000 stuks Hoen- dereieren. stuks Eendeneieren, 400 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka-s. stuks Vee. 80 magere varkens. Varkens voor exportslagerijen 450 biggen en 25 zeugen. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 10 tot 17 Maart 1911. Geboren: Maria Antoinette Catharina, d. van Arend Albertus van der Veen en Henriette Catharina Elisabeth Simons. Greta Johanna d. van Zeger Koops en Johanna WilleminaDis- bergen. Catrina Maria, d. van Mijndert Bot- tenburg en Geertje van Yulpen. Teunis An- tonie, z. van Jacobus van Eldert en Jansje Langelaar. Grietje, d. van Wouter van Putten en Helena Lablans. Reinier, z. van Gerardus Willebrordus Heere en Janna Wisgerhof. Anna Hendrika, d. van Johannes Martinus Wil- lemsen en Margrietba Bekker. Cbristiaan, z. van Christiaan Joban Mattheij en Wilhelmina Hendrika Wassink. Maria Bernardina, d. van Johannes Jacobus Peperzak en Maria Bernardina Siemons. Wijnanda, d. van Gerrit Zevenboom en en Janna flendriksen. Albert Jan, z. van Hendrik Jan Hassink en Maria Yeenendaal. Antoine Marie Joseph, z. van Simon Paulus Hubert us Boshouwers en Marie Lucie Jcannettc Victoire Kallen. Christina, d. van Theodorus Hubertus Dekker en Hendrika Wilhelmina Wil- lems. Roeloffina Maria, d. van Christiaan Eontijn en Adriana Gerth. Jan, z. van Jan Reijnders en Heintje Ruizendaal. Diederik, z. van Jan Renes en Hendrika Stoevenbeld. Willem, z. van Teunis Onwezen en Aaltje van Klooster. Hendrik z. van Elbert van den Burg en Rijkje van Elven. Johannes Alphon sus, z. van Johannes Franciscus Anbel en Anna Maria Elfrink. Twee buiten huwelijk geboren kinderen van het m. geslacht. Ondertrouwd: Teunis Antonie van Drie en Wilhelmina Helena Roelands. Willem van Schoonhorst en Margaretha Catharina Gossé. Jan Hartogsvcld en Jannetje van den Hoek. Getrouwd: Jan van Drie en Nelletje Lijnsvcld Johannes Hendricus Schuiten en Alijda Rosina Ubelt. Hendrik van Dijken Johanna Geer- truida Maria Bos. OverledenTheodora Koliin, 23 j., ongeh. Een als levenl. aangeg. kind Jansje Altena, 33 j., echtg. van Gerrit Nijhof. Arnolda Brennis, 85 j., wed. van Martinus Wildeman. Cornelis Goote, IS mnd. Teunis Renes, 56 j., wed. van Leendert van Dicrmen. Teunis Antonie van Eldert, 1 dag. Emerentia Hoef sloot, 74 j., ongeh. Heintje van Putten, 38 j., echtg. van Antonie ter Horst. Leusden. van 10 tot 17 Maart 1931. Geboren: Wulfert, z. van Wulfert Tolboom en Elisabeth Grift. Gerrit, z. van Hendrik van Buren en Dirkje van Schalms Evert Jan z. van Jan Willem Westerik en Dirkje Lambrcchts Cornelia, d. van Barend Jansen en Aartje van Wilgenburg. Ondertrouwd: Rcnger van Buren en Stijntje van de Craats. Overleden: Gerarda van Bern, oud 54 jaar echtg. van Johannes Jansen. Geurtje van den Eshof, oud SI j. wed. van Willem van Beek. Stoutenburg. van 10 tot 17 Maart 1911. Geboren: Wilhelmus Johannes z. van Ever- hardus Antonius Lammers en Marie van Diemen. Overleden: Hermanns van Moorst oud 50j., echtg. van Dina Hulshof. Woudenberg. Geboren: Alberta Wilhelmina, d. van Hendrik Westerhuis en Cornelia Vink. Ondertrouwd: Faas Lokhorst en Janna de Kruif. Overleden: Eduard Gerrit Brouwer, 6 dagen. (te Rosmalen) Jannetje van den Wetering, 75 j., wed. van Cornelis Meerbeek. RECLAME. Er zijn tal van vrouwen, die voortdurend aan zenuwhoofdpijn lijden, die zich altijd even afgemat gevoelen en last hebben van uitputtende pijn in de lendenen en den rug, en van aanvallen van duizeligheid, flauwten en lusteloosheid, doch die niet begrijpen wat haar eigenlijk-scheelt-. Gewoonlijk dienen de nieren biervoor aanspra kelijk gesteld te worden. Zij zijn zwak of ziek en kunnen zoodoende uw bloed niet rein en krachtig houden, en gij'kunt niet gezond zijn tenzij dit behoorlijk geschiedt. Stelt het geen dag/uit om,te beginnen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wanneer gij waarschuwingen als de bovenstaande opmerkt die bij Vfêrwaarloozing zicj^poedig zul len uitbreiden en leiden kunne^ofc' gevaarlijke ziekten. jf .-f' Foster's Rugpijn -Nieren ElDetyéijn een speciaal geneesmiddel voor de nipftn en dan ook alleen voor de nieren! Zij gapéii de 2'ëzondheid aan deze belangrijke organen Terug en- wanneer de nieren gezond en sterk zijn, breagen deze gezondheid aan alle andere organen döor het volkomen ge zonde bloed, dat dan uw lichaam doorstroomt. Wacht u voor namaakten leji or daartoe op, dat de handteekening van "JSm'es Foster op het etiket voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij den heer A. van de Weg, LaDgestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen. voorzien Sacrame den,in d tachtig liefde beh /overleed, 'de H.H. »en- rmderdpp van r ge" -, tante en oudtante Mevrouw wed. van den Heer MICHAÊL VAN BEEK. Namens de Familie: D. P. HAMERS- vak Beek. C. M. M. VERMOLEN. H. C. A. DE JONG. 5 Amersfoort, 16 Maart 1911.1 op DdNDERDAG 23 MAAKT a.s. 'savonds/ten 8 ure, in het Café mn de/ HeeiyÉJTTE, Hei- ligenbfrgwe Pi|W 1. Bespil lijkheden. 2. Benoeming dlr comrfnssie tot het nazien agj tekening en verantwoording. HET BESTUUR. Ondergeteekende i9 voornemens namens zijn pripeijieal op Vrij dag 24 Maart e.ki des voorm. II uur in hotel »'t: Wapen van Zeist» aan Jte bestaden onderlijk Zeist, ver perjtel ten kantore van dedapehitect J. M. PAAP, Heerenstr.TÏ, Zeist. a. d. Do: Bestek e: krijgbaar f0.5t lyn worden overgeif waarde door Mj Oude end Utrecht. (de hoogste «weg 31, Astrologiste, Charakter, Heden, Verleden en Toekomst, is ver huisd van O. Z. Voorburgwal 256 naar bovenhuis bij bet Centraal station Amsterdam, dag consult, ook per brief. (Mr. S. G. T- KORTEGRACHT 11. Telegramadres*,, Wisselkantoor" Tel: Infetc. 1^6. L Emtff - -4neassgering van Wi3selfc en Quit: Coupons. Vreemd Geld. Assurantiën. Credieten Deposito's Wissels op Btnnen- en Buitenland Verhuurt loketten in zijn daar- voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van den zich in vertrouwen Haarkundige, Amstl steeg 4, boven den - Aan hen, die na' i behandeling worden wordt herstel gegiir - Het Nieuws va onder meer: Een feit is 't dat hier wonende personq leeftijd getuig/n dooi in het bezit den haardos te zijn gekomen. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene 'thaar, wen- otJ.CERATI, Jdam, Zout- pper. liderzoek tot aangenomen, Üeerd. i Dag schreel fcderscheidene van allerlei hem weder 'van - (aanvulling der - Brand-Assurautic) Levering van alle voorkomende tegen coucurreercnde prijzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3