WIJNHANDEL. B. A. SIDDBÉ, IE KAN KOKEN. SLAPERDIJK Aanbesteding. 2 geiueubileerde Kamers DE WITTE WINKEL Advertentie». SLAPERDIJK. aanbesteden: het onderhondsrerfwerk van verschillende üe- meentegebonwen. Het bouwen van een Villa aan de WUIJTIERS- LAAN te Amersfoort. Amersfoortscl Notaris C. A. VAN BLARICÜM VERKOOPEN: Koetslinis ei Paardenstal efl Huis Notaris C. A. VAN BLARICÜM VERkOOPE WEILAND WEILAND Rijn- en Moeze Mtn, SHERRY en Portwijnen. Vermonth, Malaga. Medicinal ToEayer AnsM. Langestraat 74. Lamaison Bouwer Co. Muurhuizen 39 Nu begint het Engelsche elftal zich eenigermate sterker te gevoelen. Hun aanvallen werden zekerder en Göbel beleeft menig benauwd oogenblik. Steeds wordt Engeland sterker en het is te denken dat er een doel punt gemaakt moet worden. Zoo is het ook, want Webb ziet een oogen blik langs den bal vrij te krijgen en met een hard laag schot plaatst bij den bal in den rechterhoek. Deze bal was voor onzen doelverdediger beslist onhoudbaar. Engeland leidt met 1—0. Na den aftrap zit Holland dadelijk weer goed op den bal, maar de En- gelscben hebben nu den smaak beet gekregen en zoo zien wij telkens weer aanvallen der Engelschen, die, steeds combineerend op het Hollandsche doel aankomen. Een geweldig hard schot van Woodward wordt door onzen Göbel schitterend gestopt, doch de Arn hemmer kan den bal, die ontzettend hard aankwam, niet ver genoeg weg- weiken, zoodat hij dadelijk daarop weer een bal te verwerken krijgt van Webb, wat hij naar behooren verricht. In deze periode van het spel krijgt Göbel zeer veel te doen. Alles wordt echter door bem op schitterende wijze weggewerkt, vooral de zekere, kalme wijze van werken van dezen jongen internationalen doelverdediger bracht het publiek dikwijls in extase. Toch komen de Hollandsche voor waarts dikwerf genoeg in actie en zij doen zelfs meermalen uiterst ge vaarlijke aanvallen. Toch is Engeland nu de meerdere en zoo genieten de toeschouwers van het inderdaad sublieme combinatie spel der Engelsche voorhoede. Maar de verdediging, speciaal Göbel, is schitterend. Alles wordt verwerkt Zelfs zagen wij hem vallende een bal stoppen en coinet slaan, toen hij zag dat een Engelschman, Berry naar wij meenen, hard toeliep. Die hoekschap leverde niets op en zoo was het Hollandsche doel weer een oogenblik buiten gevaar. Holland valt steeds vurig aan, Welcker en Rulïelse combineeren nu vrij goed, doch bet handige spel van Knight verhindert doelpunten. Ook Van Berckel en Jan Thomee verrichten in combinatie uitstekend werk, doch de laatste schiet bard in de banden van Brebneren voor dezen eminenten doelverdiger js het niet moeilijk dezen harden bal te ver werken. De terugkeerende bal, door de Engelschen goed opgebracht, wordt daarop keurig door De Korver onder schept. Holland heeft nu weer eenig over wicht. Wij zien achter elkaar ver schillende mooie aanvallen, waarbij vooial het mooie spel van Mannus Francken op den voorgrond treedt. Een angstig oogenblik beleeft het Hollandsche doel als Göbel op een goed schot uitloopt. Otten stopt ech ter den bal, waarop Hoare kans ziet het leder boog over het doel te schieten. Göbel is gedurende dit deel van het spel in schitterende conditie en ver dedigt zijn doel met een koelbloedige kalmte, die de oprechte bewondering van alle toeschouwers afdwingt. De rust gaat nu in met 10. Als de spelers het veld verlaten, krijgt onze doelveidediger een uit bundige ovatie. stompte, trapte op het lichaam van arm, gemarteld vrouwtje... Een paar weken later zaten zij beiden in de kamer van den officier van justitie, wien de toedracht van het geval was uitgelegd, in alle bijzonderheden. Hand-in-hand zaten ze, de twee ouden- Toen bracht hij haar rimpelige, sinds dat laatste nog zwakker, nog mager der geworden knuistjes om zijne lippen. Hij zoende ze... En langs de grijze knevels dropen tranen... In de wreede, scherpe grijze oogen was de smart weêr even opgeleefd- Zij had haar haast-doode, haast- uitgeleefde hoofdje gelegd tegen den schouder van der man, die haar, in zijn driftopwelling, mishandeld had, getrapt en geslagen... De officier had 't dien ochtend, tamelijk druk, maar toch wachtte hij even vóór den dienstdoenden veld wachter te schellen om de arme twee menschjes. En... En om zichzelf... want wie, achter de schrijftafel van Z.E.A. heen, de officier goed in de oogen zou hebben gekeken— Die had... MaItee Coebeao. Na de pause. Om vier uur komen beide elftallen weer in het veld. Dadelijk valt Enge land aan, maai zij komen niet ver, want èn De Korver èn Bosschart èn Otten zijn daar om den aanval der Engelschen te breken... Jan Thomee komt nu even los, doch loopt, na een mooie ren, te ver door, zoodat Cuth- bert ruimschoots gelegenheid heeft den bal weg te trappen. Holland beeft nu weer een zeker overwicht en zit geregeld op het En gelsche doel. Wel komen de Britten somtijds los, doch Bosschart, een ge weldige middenspeler, speelde keurig en hield alles. Prachtig mooi brengt de vooi hoede op. doch Jan Thomee zoekt het doel te veel ter zijde en schiet ver naast. Ook Engeland brengt zoo nu en dan een bezoek aan Göbel's veste, doch ook hier is het schot niet zeer juist. Berry althans schiet ver over. Nog ettelijke malen komt de Engelsche voorhoede terug, Berry rent langs de lijn, zet voor. doch Woodward schiet juist naast. Gedurende eenigen tijd is nu het verdeeld, in welke periode Ruffelse schitterend speelt. Holland heeft daarna weder eenig overwicht. Onze voorhoede doet nu een prach- ligen aanval, maar de achterspeler Knight is het groote struikelblok. Alle aanvallen stuitten op dezen pracht- speler, ook een van Mamnus Francken, die, gehetl alleen, zonder eenige hulp op hel Engelsche doel aanrent, doch helaas over schiet. Steeds meer overwicht krijgt Hol land, steeds veelvuldiger worden de aanvallen der Oranjemannen. En naar mate de aanvallen veelvuldiger wor den, gioeit het enthousiasme van het overtalrijke publiek. De Engelschen laten zich echter door niets afleiden. Zij vallen steeds weer met dezelfde mathematische juist heid aan: Beriy is de ster van de voorhoede, terwijl hij goed gesteund wordt door Webb Toch zijn de Hol landsche aanvallen het gevaarlijkst. RulFlse doet een pogiugom te scoren, maar nog juist te rechteitijd springt Knight ie voorschijn en trapt het dreigende leder juist voor het doel weg. Holland heeft in deze periode beslist geen geluk. Een angstig oogenblik beleeft liet Hollandsche doel bijna onmiddelijk daarna als wederom Berry goed aan valt. Göbel is echter op zijn post en redt op uitstekende wijze. Steeds is Holland, wat gevaarlijke aanvallen betreft, in de meerderheid Dan is het van Berckel, dan weer Mannus Fiaricken de gevaarlijke man, maar helaas, alle pogingen om Brebcer te passeeren mislukken Deze uit muntende doelverdediger heeft een keurig oog op het spel en weet uit muntend te beooideelen of en wanneer hij uit moet loopen. Telkens is het dat Engelsche achter stel, dat reddend optreedt. En de Hollanders hadden in deze pedriode toch zeker een doelpuntje verdiend. Schitterend is het verdedigende spel van Hörburger, die dikwerf de toe schouwers in veriukking brengt door zijn handige »trucs«. Nog strandt een mooie aanval vari Holland op buitenspel. Ten slotte doet Engeland nog een mooien aanval Wight zet keurig voor, Webb loopt juist voor den bal heen en... 't Hol landsche doel is buiten gevaar. Nog eenige seconden en 't is tijd en dan heeft Engeland gewonnen met 10. Het fluiije van den heer Marum klonk nog over het veld, toen reeds de eerste toeschouwers hel terrein opliepen. Weldra was het geheele veld be dekt met rneuschen, die in hun groote vreugde over het mooie spel van het Hollandsche riationaal-ieam dit elfial omringden en naar de kleedkamers begeleidden. Langzaam bewogen zich daarna de duizenden door de groote, breede oprijlaan van Roozenburg huis waarts, maar lang duurde het voordat allen weer in Amsterdam waren aangeland. Na atloop van den wedstrijd te ongeveer 7 uur weid in llotpl American een gemeenschappelijke maaltijd ge houden Daar spraken achtereenvolgens de heeren Warmen, vooiz N. V. B Wagstalle Simmons, leider van het Engelsche tearn, rar, Crump, de oudste vice-voorzitler van den Engelschen V. B. Muiier, eere voorzitter N. V. B Wynands, eerelid van den N. V. B. Deze laatste bood namens de vereeni- ging het Koggeschip een krans aan i V. Woodward, den aanvoerder der Engelschen aan De heer Warner offreerde elk der Engelsche spelers een herinnerings- chartvari aan dezen wedstrijd. Tribune ingezakt. To omstreeks half een zakte plotse ling het middengedeelte van de staan- tribune aari de zijde van den Midden weg in. Op dit gedeelte stonden on geveer 250 bezoekers, en een aantal hunner zakte met de tribune mede. De meesten kwamen er met lichte kwetsuren af. Een jongmensch uit Delft kreeg kneuzingen aan den rug en aan een paar ribben. Hij was echter nog in staat den wedstrijd bij te wonen en werd na afloop per ziekenauto naar het Centraal-Station gebracht, vanwaar hij per trein naar zijn woonplaats ging Met dezelfde auto begaf zich een bewoner der Wijt- tenbachstraat naar huis, die bij het inzakken der tribune den voet had gekneusd. De tribune was voor dezen wed strijd nieuw gebouwd. Zondagavond nog had de gemeente-architect van Watergraafsmeer haar goedgekeurd. De vermoedelijke oorzaak van het inzakken is, dat de draadnagels waar mee de planken dei tribnne aan elkaar waren vastgemaakt, onder het gewicht doorgebogen zijn, zoodat de planken losraakten. Er was dan ook geen en kele plank gebroken. (Hbl.J Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 5 April tot en met den li April 1911. GEVESTIGD. W. van Driessel, v. Zeist n. Soesterweg 31. M. H. 3. van Lent, v. Groningen n. Langestr. 101 A. Drop, v. Rotlerdim n. H. v. Viardenstr. 28. H. P. Schreuders, v. Haarlem n. Zuidsingel 53. H. van den Heuvel, v. Hoogland n. Muurb. 117. R. van den Heuvel, v. Hoogland n. Muurh. 117. J. G. Fijnvandraad, van Homburg (Duitschland) naar Tolstraat 16. H. de Goede, v. Veenhuizen n. Hellestraat 48. H. v. Surksum, v. Veenhuizen n. Koningstr. 3. H. J. Wesseling, v. Oost lndié n. VanPersijnsir. 2. G. van Deth, v. Uirecht n. Schimraelp.kade i6. M. A. H. Neyssel,v. Vlaardingen n. Beekest.laan6. W. van der Veer, v. Stoutenburgn. St.Annastr. 17. R. van Dijk, v. Inf kaz. n. Bloklandstraat 6. H. C. Seller, v. Gameren n. Bloklandstraat 6. P. Groot, v. Inf. kaz. n. Liendertscheweg 18. E. de Ruiter, v. Nijmegen n. Ald-gondestr. 72. H. Jepkes, v. Amsterdam n. Arnh.weg 66. C. E, Gall, v. Amsterdam n. Arnh.weg 66. F. Frederiks, v. Utrecht n. Aldegondestr. 4. Peter van den Berg, v. Oost-Indiê n. Kromme- straat 29. P. van Barreveld, v. Deventer n. Driest 26. VERTROKKEN. A. M. G. van Hoytema, wed. Stoms van Leeuwen, v. Van Campenlaan tl n. 's Hage. bi. Ruylenberg, wed. A. Malestein, v. Itreupel- straat 7 n. Utrecht. W. Kuipers, v. Langeslraat 8 n. Hoorn. J. "Vonk, v. Langestraat 97 n. Amsterdam. A. Gouw, v. Hellestraat 24 n. Veenhuizen. J. J. de Groot, v. Krui-kamp 4t n. Amsierdam. M. van Zanten, van Arnhw. 180 n. Ermelo. J. Stork, v. Schimmelpennincksir. 6 n. Dongen. J. van Schalkwijk, Soesterweg 271 n. Barneveld. J. Bosma, v. Koningstraat 117 n. Weesp. F. G. J. Brinkman, v. Hoogeweg 18 n. Soest. T. de Kruyff, v. Woestijgerweg 39 n. Soest. G. Heino, van Kampstraat 72 n. Amsterdam. E. Jansen, v. Monnikenpad 39 n. Zeist. M. W. Ultee, v. Stationsstraat 33a n. Kampen. J. G. W. de Bruyn, v. Nieuwstraat 19 n. Doorweerd (Wolfhezen). C. v. IJzendoorn, v. Gaslaan 9 n. Amsterdam. E. I. van Coevorden, v. Johan v. Oldenbarne- veldlaan 42 n. 's-Hage. M. L. Holleman, v. Joh. v. Oldbl. 42 n. 's-Hage. D. v. Plateringen, v. Joh. v. Oldbl. 42 n. 's-Hage. J. Mazuger, v. Vijverstraat 17 n. Waalwijk. J. van Brummelen, v. Arnh.w. 5 n. Scherpenzeel. H. M. Simons, v. Utr.weg 40 n. Antwerpen. L. Simons, v. Utr.weg 40 n. 's-Hage. A. van Leeuwen, v. Gr. Gasthl. 35 n. Leusden. A. L. van der Schoot, v. Stellingwerfstr. 3 n. Leusden. J. Mertz, van Bolderstraat 62 naar Laren. Voor de hartelijke deel neming in het smartelijk verlies van mijnen geliefden echtgenoot breng ik bipdeze mijnen oprechten dank. Mevrouw VAN ESVELD— Busschek. VERGADERING VAN HET COLLEGE tot de DIRECTIE van den met GEËRFDEN van dat Water schap op Dinsdag den 25 April 1911, des voormiddags te elf en drie kwart uur, in een der lokalen van het hotel "De Vebgülde Zwaan", aan de Utrechtschestraat te Amersfoort. Het College voornoemd De Voorzitter M. W. F. J. DE JONG. De Secretaris H. E. VAN SWEDEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS derGEMEENTEAMERSFOORT zullen op DONDERDAG 4 MEI 1911 voormiddags 11 uur in het openbaar ten Raadhuize volgens bestek no. 5 Bestek is verkrijgbaar op het bureau Gemeente-werkenWest singel 7 tegen betaling van f 0.35. Op Maandag 24 April, des voormiddag te elf uur, zal in Hotel jRElCHMAN te Amers foort worden aanbesteed: Bestek en teekeartngen tegen betaling van f2.50 verkrijgbaar bij den Architect E. P. J. SMITH te Amersfoort. (Mr. S- G. van Weideren Baron Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Effecten. Credieten. Incasseering van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld Deposito's Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. (ZUIVER WOLLEN 7 HALFWOLLEN-: HAT0ENEN-TRICOT-: RAMEH-EN NET-: ONDERGOEDEREN föbnKaaf WJansen C. VAN WAGENINGEN LANGESTRAAT 74, TELEPHOON 70. te AMERSFOORT is voornemens op ZATERDAG C MEI 1911, des avonds ten 7 ure, in bet Koffie huis "bet Vaukje" aldaar, in het openbaar te Binnen de stad Amersfoort Het kapitaal. no. 4 met Erf en Tuin aan de Arnhemscbestraat nabij de Var- kensmarkt en uitkomende aan de Koesteeg, benevens annex ruim no. 5 daarnaast aan de Koestraat te zanren groot 4 Aren, 19 centi aren. Te veilen eerst in 3 perceelen, en daarna in massa. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 6 Augustus 1911, of zooveel vroeger als nader mocht worden overeengekomen. Te zien des Dinsdags en Don derdags en den dag der verkoo- ping van 1 tot 4 uur, op vertoon van een bewijs, afgegeven door voornoemden Notaris, ten wiens kantore nadere inlichtingen te bekomen zijn. Breeder bij Bil- letten. te AMERSFOORT is voornemens op WOENSDAG 10 MEI 1911, des namiddags ten 5 ure, in bet Koffiehuis van G. SCHIMMEL, aan den Ham te Hooglandin bet openbaar te In de gemeente Hoogland Nos. 1, 2 en 3. Eenige Kampen in den polder „de Slaag" aan den Slaagscbenweg, aan elkander gelegen ter gezamentlijke grootte van 9 Hectaren, 57 Aren, 90 centiaren. Verhuurd tot Kerstmis 1911 voor f505.'sjaars. Nos. 4 en 5. Vier Kampen gelegen in den polder „Neer- zeldert", aan en nabij den Zel- dertschenweg, te zamen groot 6 Hectaren, 75 Aren, 60 centiaren. Verhuurd tot Kerstmis 1911 voor f242.50 'sjaars. De perceelen 1, 2 en 3 zullen eerst afzonderlijk en daarna te zamen worden geveild. Breeder bij Billetten en nadere inlichtin gen ten kantore van voornoemden Notaris. Een DAME, m. 1., vraagt I Juli en Suite, bij voorkeur met balcon op bet Zuiden, met volledig pension op of bij den Berg. Schriftelijk antwoord met opgaaf van conditiën onder letter K aan bet Bureau van dit Blad. belasten zich met aan- en verkoop van Effecten, Wis sels en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid of ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J.CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zeal s'eeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, w.jrdt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Zoo juist verschenen: Gelll. Handboek voor degenen, die de keuken in bet algemeeD en de behandeling der gerechten in het bijzonder willen leeren. Voor Nederland bewerkt door II. M. S. J. DE IIOLL, Directrice der Industrie- en Huis houdschool te Amersfoort. 500 bladzijden met 271 afbeeldingen. PRIJS Ingenaaid f 2.Geb. f 2.40. Voorbanden bij den boekban delaar G. J. SLOTHOUWER.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3