Plaatselijk Nieuws. PREDIKBEURTEN. iJ* X"' Zwak, ellendig en altijd vermoeid. RECLAME. waren. Toen werden de huizen, waar het verzet het grootst was geweest door zocht en een drietal personen van wie men gezien had dat zij revolvers had den afgevuurd, gevangen genomen. Een hunner werd op bloote voeten uit zijn huis gehaald, als iemand die uit zijn venster herhaaldelijk een vuur wapen had afgevnurd in de richting van een der commandeerende offi cieren Ook de beide andere arrestan ten waren op heeterdaad betrapt ter wijl zij revolvers losten. Geboeid en tusschen de militairen in, die de loopen der geweren op hen gericht hielden, werden de arrestanten naar het politiebureau op de Katten burgergracht gebracht. Door de politie werden vier gewon den aangetroffen, drie mannen, die schotwonden hadden successievelijk in het been, de knie en den buik, en een viouw, die op drie plaatsen in bet hoofd een schot had gekregen. Ze wer den allen door den geneeskundigen dienst behandeld en daarna naar het Gasthuis gebracht. Er waren echter nog meer getroffe nen, personen die door den genees kundigen dienst zelf dadelijk werden behandeld en zonder tusschenkomst der politie naar het Gasthuis zijn ver voerd. Omtrent een van deze laatsten. een vrouw, die een schot in den buik had, ging later het gerucht dat zij aan de gevolgen bezweken was. Sedert half vijf Donderdagochtend zijn geen ongeregeldheden meer voorge komen. Als maatregel van orde werd na dien tijd Kattenburg san alle uitgangen door de troepen afgesloten en werd 't niemand toegestaan zonder verlof van de politie het kwartier te verlaten. Dit verlof werd alleen gegeven aan die personen, die voldeende bewijzen kon den geven dat zij aan het gebeurde geen deel hadden genomen en werk in de stad moesten gaan verlichten. Latei werd het verbod strenger ge handhaafd en werd, in het belang van bet justitieel onderzoek aan niemand van de mannelijke bevolking toegestaan de stad in te gaan. Nog steeds werd voortgegaan met het doorzoeken der huizen, welke taak voornamelijk de marechaussee was opgedragen. Het gebouw van den Zeemansbond, in de Kattenburgervoorstraal, waar het stakingscomité zijn zittingen hield wordt door infanterie bewaakt. Nie mand mag daar in- of uitgaan. De cavalerie, die ook vrij sterk ver tegenwoordigd was, heeft aan de dem ping van de oproerige beweging geen deel genomen. Haar taak moest zich tot wachtdienst beperken, daar, zooals uit bovenstaand verslag blijkt, het ver zet op de meest crilieke momenten niet op straat, maar van uit de huizen gepleegd werd. Toch heeft ook zij. vroeger in den avond, elders, n.l. in de Czaar Peter straat, moeten optreden waar bijeen werkwillige de ruiten waren ingegooid. Hier kon volstaan worden met eenige charges, waardoor het publiek ver dreven werd. De Stoom vaart-Maatschappij «Neder- landt, Koninklijke Nederl. Stoornboot- Maatschappij, Koninklijke Hollandsche Lloyd, Koninklijke West-Indische Mail dienst. Hollandsche Stoomboot-Maat schappij en de Nieuwe Rijnvaart- Maatschappij hebben arbeidswillige Zeelieden en Bootwerkers opgeroepen blaauwe baard.... meê.... zult krijgen... slaap wel." En het kleine, wilde ding was ingeslapen. Wordt vervolgd. om den arbeid aan hare schepen en etablissementen te verrichten. Naaraanleidingdaarvan heeft «Recht en Plicht» een manifest verspreid, waarin o.m. staat: »De patroons hebben ons om den tuin geleid. De onderhandelingen zijn afgesprongen. De_ patroons hebben deze zoolang gevoerd, tot de feeste lijkheden voorbij waren en in den afgeloopen nacht hebben de handlan gers van het patronaat, de politie en de militairen, de Oostelijke eilanden ir. rouw gedompeld. «Niemand gaat in op de aanbieding der maatschappijen, daar bij zich daatdoor verlaagt tot onderkruiper en als zoodanig in de toekomst zal behandeld worden. «Niemand mag zich dus aanbieden voor en aleer het sein van het bestuur komt, en de zaak in orde is: «Niemand mag zich verlagen om geëscorteerd door politie of militairen naar de werkzaamheden te gaan, daar zulks een fatsoenlijk ai beider onwaar dig is. Gedenk, dat men de beweging in bloed wil smoren en de patroons de moorden van hedennacht op hun geweten hebben. «Bovendien «Vanaf Vrijdagochtend wordt niets geen werk meer verricht in de Amster- damsche Haven en moet dus ook al het particulier werk stilstaan. «Wij vertrouwen dat de particuliere arbeiders hun gegeven woord gestand zullen doen en zonder morren als één man solidariteit aan hunne kame raden zullen betoorien. «Laat ons thans gezamelijk optrek ken tegen de machtige onbuigzame patroons, opdat aan ons, de arbeiders, recht wordt gedaan." Bij de j.l. Donderdag gehouden stemming voor den Gemeenteraad zijn in district I (kiezers 864) opgekomen 613, onwaarde 13, volstr. meerderheid 301, A. Eysink 324; H. P. Goossens 198; J. Overeem 79; F. M van Veen 327; G. van Wijland Jr. 82; zoodal gekozen zijn de heerenEysink en Van Veen, in district II (kiezers 791) opgekomen 687, onwaarde 15, volstr meerderheid 337, F. H. Houbaer340; H. Koning 349; F. G. Lagers '262; J. Overeem 25; A. M. Tromp van Holst 286; G. van Wijland Jr. 29; zoodat gekozen zijn de heeren Hou- baer en Koning, in district III. (kie zers 850) opgekomen 701, onwaarde 9, volstr. meerdeiheid 347, R. van den Burg 208; A. C. Couvée'293H. W. van Esveld 309; J. C. Rolandus Hagedoorn 304; J. Overeem 58; A. G. J. de Rooij 254; A. M. Tromp van Holst 333; K. Visser 57; G. van Wijland Jr. 74; zoodat herstemming is tusschen alle candidaten. Aan het Stedelijk Gymnasium zijn aan het eind van den cursus 1910'11 bevorderd van kl. I tot kl. II Onvoorwaardelijk: P. J. Conyn, I. Dufour, A. M. G. A. van Heioma, D. G. van Lent, H. J. F. Nab, IV. .Rinkel, G. A. Smit, E. D. L. Spelberg, H. de Vries. Voorwaardelijk: H. G. Daams, H. A. J. Hotz, H. B. Spijkerboer; P. D. E. Teixeira de Mattos, M. A. Thiel. Niet: 1. Van kl. II tot kl. III: OnvoorwaardelijkR. A. J. Benjamin; H. J. Biegel; C. M. H. J. Boom; E. IV. K. Cox;W. Craandijk; G. C. M. J. C. Dnfour; L. W. van EsveldB. ReynvaanE. M. Scbeltema de Heere J. H. van IViiligen. Voorwaardelijk: I. Birnie; JIV. C H. Gorter. Niet: drie. Van kl. UI tot kl. IV: Onvoorwaardelijk: C. L. van Beyma tboe King- sma; H. van Dam van Isselt; S. van 't Evnd; J. H. J. Hoog; I. J. Qnerido; M. L. H. Spit; A. H. IVyers. VoorwaardelijkL. van Hocendorp. Niet: vier. Van kl. IV tot kl. V. OnvoorwaardelijkN. Bcckering Vinckes; H. G. J. de BruynJ. G. EscherC. C. Schreuder T. Taconis. VoorwaardelijkTr. H. A. Gurstenaar; M. E. C. Kempen; Tb. J. van der Veer. niet: drie. van kl. V. tot kl. VI onvoorwaardelijk L. C. Bertrand, A. M.Beumce, G. O. Donner, A. van Duyn, L. H. van Essen, H. H. Rievits, M. F. L. M. de Lind van Wijn gaarden, D. F. Sandbrink, L. C. Spijkerboer, D. Haars Sypesteyn. voorwaardelijk: C. de Lind van Wijngaarden. niet: twee. Op de Hoogere Burgerschool alhier zijn met bet sluiten van den cursus 1910/1911 de volgende leerlingen bevorderd: Van kl. I naar II: Kittie Hofstede Crull, G. L van Straaten, W. Hubenet, G. Velleman, T. IV. de Tourton Bruyns, H. A. E. van Dishoeck, Gerrit C. van Schuppen, W.j J. van den Berg, L. Stas, J. v. d. Donker, Corn». M. Kolff, Job». C. Geerts, G. H. Roll, IV. Meursing, Corn». M. Huidekoper, Ant». de Vries, B. Tb. Wunnink, D. Sandbrink, J. F. Brandenburg, J. Oostermeijer, Pb. E. Rintel, F. van Hogendorp, J. W. P. IVassenberg, IV. F. Allebrandi, E. C. Kan, J. Hooykaas, E. E. de Jong, J. C. van Heycop ten Ham, Marinus H. van Scbnppen, J. Birnie, J. R. Koerselman, A. Antmijssen, L. J. Brederode (voorw.), F. J. Spruijt, C. G. J. Teerink, M. L. Smit, A. Marckelbacb (voorw.), Adolpb». van der Meiden (voorw.), H.]Boet. iNict bevorderd werden 16 van de 55 leerlingen der eerste klasse. Van kl. II naar III: D. H. van Schuppen, H. Barendrcgt, A. van Rijn, D. van de Heg, N. W. Lienard Everts, Gerard Bonk, H. C. Schipper, Suzanna Klasser, Douwe van Dalen, Piet Bonk, G. Kruimcr, IV. Bijl, C. A. F. Dootjes, G. W. van de Kaay, L. IV. Wildervanck, K. E. F. Beem, W. Spencer Elce, J. J. Jurrissen, J. van der Steur, J. Rogge veen, E. J. Hilling, C. II. Schoneboom, G. J. v. d. Bovenkamp, .1. D. Berkhuysen, F. M. van Veen (voorw.), H. Croys (voorw.), J. IV. de Bruyn, R. Schouten, G. A. Suermondt (voorw.), G. Naeff, A. van Dormolen (voorw.) Niet bevorderd werden 13 van de 44 leerlingen der tweede klasse. Van kl. Ill naar IV. H. A. de Groot, G. L. M. Baas Becking, H. A. van Hees, G. D. I. Birnie, Geertruida R. de Vries, Thallea G. Taconis, Roeline Hofstede Crull, J. E. Stumpff, Anth». van Dishoeck, R. Koudijs, Maria E. S. Scbuver, J. G. la Seur, W. F. Loge- mann, H. A. Münzebrock, Job». M. M. Lewe van Middelstum, IV. J. H. Schophuijs, J. W. U. Doornbos, J. van der Veen, N. M. C. Holland, Joh». C. A. de Jongh, S. Boelmans ter Spill, J. G. van der Staay, J. Oosterhuis, J. E. F. Alberdingk Thijm, W. E. Kroesen, O. H. Bauer, M. J. van Eijck, K. Zeevat, W. F. L. Mingels, M. de Vries, P. J. Terpstra, D. A. Schreuder, D. van Kolf schoten (voorw.), B. H. Storck, C. G. Bersma, D. Kruimcr, J. Mulder, W. von Hemert, M. W. Hoogenboezem, K. W. Bouwensch (voorw.) Niet bevorderd werden 21 van de 61 leerlingen der derde klasse. Van kl. IV naar V: W. L. M. E. van Leeuwen, J. Kok, Ch. Coster, J. Dekker, J. Bischoff, J. A. H. Bode, H. M. Meier Mattern, Dina Geerts, J. Tan, C. B. Si- benius Trip, Jobett» Schoneboom, W. Meijer, C. W. van II ieringen, B. J. Remmelts, G. B. Rem- melts, S. P. Geerts, J. M. Stcenbeek, H. Zijl, J. G. Kam, P. A. Roggeveen, W. Harmsen, A. de Kloet, J. H. Druif, A. H. Schouten, H. J. Smit, T. de Jong, J. I. Noest, Agnite Zijl. Niet bevorderd werden 17 van de 45 leerlingen der vierde klasse. Door 31 leerlingen der vijfde klasse wordt aan het eindexamen van dit jaar deelgenomen. De groote vacantie duurt van Maandag 10 Juli tot en met Maandag 4 September. Is een tweede toelatingsexamen noodig, dan beeft dit plaats op 4 September en volgende dagen. De toelatingsexamens voor de klassen I, II en III der Amersfoortsche Hoogere Burgerschool, zijn in deze week gehoudenzij hadden den volgenden uitslag: Van de 31 kandidaten voor kl. I zijn toege laten: J. F. Koudijs (Woudenb.), Siedja Brenier (Nijkerk), W. van Haselen (A.), W. A. S. van Straten (A.), A. J. Harp (Vndl.) J. J. Peeters (A.), F. H. van de Poll (A.), A. P. Holtz (A.), J. Vastenburg (Nijk.), Octavie van den Bergh (A.), T. S. van Linge (Maarssen), F. K. J. Koblbrugge (A.), F. H. de Bruijn (AJ. W. Meijer (A.), Corine van Heemstra (De Bilt), F. S. P. Houbaer (A.), J. G. C. P. van der Werf (A.), Henriëtte C. Bolkestein (A.), J. Z Kerkhoff(A.j, en zonder examen N. J. C. Versluys (Batavia). Afgewezen werden 6 kandidaten. Over de toelating van twee kandidaten voor kl. II, die elders een H. B. S. bezoeken, kan eerst later worden beslist. Tot kl. III zijn toegelaten: A. Horsman voorw. en S. W. de Veer, beiden te Baarn. Een kandidaat voor de derde klasse werd afgewezen. Zonder examen is toegelaten tot kl. VC. van Zeventer (Batavia). De heer O. A. L. Spelberg is benoemd tot lid der examen-commissie voor het M. (J. L. O.-diploma. Majoor E. G. Staal van het 7e regiment infanterie overgeplaatst naar het 5e regiment, is belast met het bevel over het 2e bataljon. Overste H. J. Indeweij zal overste A. Holland opvolgen a's hoofdofficier van den staf. Overste Holland had woensdag het ongelok bij een fietstochtje te vallen en zijn knie te breken, f'er auto werd hij van de Hertekop, waar het ongeval plaats bad, naar zijn woning vervoerd. Majoor de Jong en de olï. v. gez. Ie kl. Pesman verleenden geneeskun dige hulp. De 45-jarige R. Riksen koopman in klein fruit, werd woensdagavond op den Ulrechtschen straatweg nabij Soesterberg, dooi dat hij op bet laatste oogenblik verkeerd uithaalde, door de auto van den heer T. v. H. aange reden. Zijn karretje werd ornver ge smakt en hij zelf brak beide beenen en kreeg een zoo ernstige hoofdwond, dat hij reeds overleden was, alsvorens de onmiddelijk met een auto gehaal de dr. Schreuder hulp kon verleeneri. Hedenmiddag hadden aan de Industrie- en Huishoudschool de be vordering naar de tweede klasse en de uitreiking van de diploma's plaats der leerlingen van den opleidingscursus voor huishoudkundige. Aan de opleiding werd deelgenomen door 12 leerlingen in de le en 12 leer lingen in de 2e klasse. Bevorderd wer den 10, n.l. J. Bouman, Putten, J. Callenbach, Nijkerk, A. M. L. Entzin- ger, G. A. van Heukelom, beiden Amersfoort, P. M. H. Meijer Mattern, Baarn, H. A. M. van Pernis, Veenen- daal, M. A. Roesingli, Amersfoort, M. G. Stapel, Berkhout N.-H., J. G de Vries eu B. C. Zijlstra, beulen Amers foort. Na afgelegd examen werd door 9 leerlingen het diploma behaald, ri I. M. Bersma, Amersfoort, R. Cozijnsen, Harderwijk, M. S. Feürstein, Amers foort, F. B. H. de Lange Boom, Hil versum, A. L. Mahler, Ameisfooit, J. E. G. von Riemsdijk, den Haag, J. H. Spruijt, J. C. G. Spruijt en T. J. Zijl stra, ailen Amersfoort. Het 39e jaarverslag der Algem. Nederl. Vrouwen-vereeniging «Tes- selschade«, die over geheel ons land nu reeds 43 afdeelingen en 25 cor respondentschappen telt, vermeld over de Amersfoortsche afdeeling het na volgende: Amersfoort bleef baar candidate aan de Industrie- en Huishoudschool steunen en gaf voorts aan de Afdee lingen Amsterdam, Groningen en Hen gelo bijdragen voor hare candidaten, terwijl van de Afdeelingen Zutphen en Ellecom loten ten bate van zieke werksters werden genomen. Het mocht het Bemiddelings bureau niet gelukken, ondanks herhaalde pogingen, eene candidate te plaatsen Evenmin had het bestuur succes in zijn pogen om in Nijkerk, dat volgens de nieuwe grensregeling bij Amersfoort behoort, eenige belang stelling voor »,lVsselschade« le wekken. liet bestuur der afdeeling bestaat uit de dames Mevrouw Sanders- Huidekoper, mevr. van Beyma thoe Kingma-Fontein, mev. de Douairière Jhr. SandbergEvers en Mejuffrouw O. Cochius. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Oosterschool te Baarn is benoemd Mejufir. A. G. M. den Harlog alhier. Hei Tuinfeest op Soestdijk is bepaald op 14 Juli. Ged. Staten van Utrecht hebben oepaald, dat de opening der jacht op waterwild, het vangen van waterwild met slagnetten en het vangen van eendvogels in een eendenkooi of daar mee gelijkstaand toestel, voor de prov. Utrecht is bepaald op Zaterdag 22 Juli a.s, Dinsdagavond ten 8 uur wordt door de Amersfoortsche Muziek ver- eeniging onder directie van den heer Jochems eene muziekuitvoering ge geven in het plantsoen. Aangezien het meermalen voor komt. dat militairen na hun ontslag uit den militairen dienst, z ch toch in de militaire uniform in hel open baar vertoonen, onder voorgeven geen geld te bezitten tot het aanschaffen van burgerkleeding, is thans aan de commandeerende officieren opgedragen om in voorkomend geval hiervan on verwijld mededeeling te doen aan den off.cier van justitie ter plaatse, ten einde eene strafvervolging te verkrijgen tegen genoemde personen. Vliegende en drijvende Winkels. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Hoorn heeft, naar aanlei ding van een verzoek aan andere Ka mers in zake de bestrijding van de «vliegende en drijvende winkels», een rapport samengesteld, waarin wordt medegedeeld, dat ongeveer de helft dief Kamers (39 in getal) geantwoord heeft. Uit de antwoorden blijkt, dat de handel op verschillende plaatsen groote schade van deze »winkels« ondervindt Te Alkmaar, Ter-Neuzen, Winschoten Delfzijl, Oosterhout en Zutfen is en soms met gunstig gevolg ge tracht het kwaad legen te gaan. Er kennende, dat de gemeente-wetgever niet bij machte is afdoende maat regelen te nemen tegen dezen vorm van concurentie wordt toch door ver schillende Kamers het best geoordeeld de hulp van den rjjkswetgever in te roepen. Lijst van Bi ieven en Briefkaarten, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden van het Postkantoor Amers foort gedurende de '2e helft der maand Juni 1911. Brieven binnenland. D. Schornagel, Bergen op Zoom. Mej. A. van Elven. Haag. Mej. T. Berkhoudt, J. Nooren, Utrecht. Brieven buitenland. Dr. D. Manuel Garcia Lamérori, Madrid. Briefkaaiten binnenland. Mej. M M. Schreuder, Amsterdam. Wed. P. Bralkom, Njjkerk. A. Pauw, Utrecht 2 zonder adres. Briefkaart buitenland. Ph. Schippers, Duitschland. Louis Bredé, Wiesbaden. L. J. v. Keulen, Seattle Washington. 14 drukwerken. ZONDAG 9 JULI. Remonstrantsehe kerk. Voorm. 107» uur, Ds. J. C. Wannée, te Waddinxveeo Evang. Lutli. Kerk. Voorm. 107» uur, Dr. H. J.Toxopeüs. Gereform. kerk (Langegracht). Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 'sAv. 57» uur, Ds. Donner. Collecte voor de Theo!. School. Gereform. kerk (Zuidsingel). Voorm. 10 uur, Ds. Teerink. 'sAv. 57» uur, Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 97* uur, Godsdienstoefening, 's Av. 57* uur, Godsdienstoefening. Chr. Gereform. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. 97* uur. Godsdienstoefening, 's Av. 57* uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben-Haëzer, Muuihuizen 113. Voorm. 10 uur. Godsdienstoefening. Nam. 47» uur, Godsdienstoefening. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. Van 30 tot en met 7 Juli 1911. Geboren: Johannes, z. van Gerrit Hagenbeuk en Grielje van der liorst. Johannes, z. van Karei Jagtenberg en Wilhelmina Geertruida Graanen. Gerardus Wilhelmus Johannes, z. van Aalbert Jordensc en Gerarda Bakker. Gerrit, z. van Dirk de Valk en Louisa Maria Veenendaal. Lijdia, d. van Johannes Vin- gerhoetsen Elizabeth Hoogenboezem. Swaanije d. van Andnes Kaljee en Aaltje Heger. Heger. Eke, d. van Hendrik Lodewijk Wis man en Reina Steutel. Ondertrouwd: Teunis Timmer en Willempje van de Visch. Hendrikus Elzenaar en Catha- rina Anna Verhoef. Jan Jerendsen en Johanna Gatharina Jansen. Getrouwd: Jocob Meijer en Gysberta van Engelen. Gerrit Nieuborg en Margrietha van Laar. Antonie van de Beek en Wil lempje van Essen. Frederik August Tim merman en Elisabeth van Ekelen. Overleden: Jacobus Johannes Sleeking, 38 j., echtg. van Alijda Johanna van der Veen. Evert Ruizendaal. 69 j. echtg. van Hendrika Wels. Cornelia Silver, 21 j., ongeh. Cor nelia Lambertus Jacobus Kuijer, 6 m. Een als levenloos aangegeven kind. Leusden. 30—7 Juli 1911. Geboren: Petronella, Hendrika dochter van Willem van Schaik en Heintje Gerritsen. Jacobus, zoon van Everardus- van Maaren en Johanna van de Pol. Stoutenburg. 30—7 Juli 1911. GeborenAnna Wilhelmina, dochter van Januarius Cornells Visser en Alijda Tondeur. Willem, zoon van Evert van Leijenhorst en Grielje van Wessel. Woudenberg. GeborenNicolaas, z. van Willem Gerrit van Ee en Gijsbertje van Zyst. Willem Tan, z. van Willem Koudys en Neeltje Haverkamp. marktbericht. AMERSFOORT, 7 Juli 1911 Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelen f0.a ff'eren f 0.a f Nieuwe Aardapp. f3.— a f 3.50 zandaardapp. f3.00 a f350 Hoendereieren f 4.10 a f 4.75 per lOOst. Br. eieren f0.a f 0.Boter f 1.30 a f150 per kilo. Mar garine f0.a f 0.Zoetern. kaas f0.afO. kippen f 0.70 a f 1 30 Kuikens f0.60 a f 1.20. Piep kuikens f 0.30 a f 0.80 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 90 a fl 10 p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f0Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.50 a f 1 00 Duiven f 0.40 a f0.50 paar. Magere varkens f af Varkens r. export f 0.a f Zeugen f50 a f 90.0 Biggen f 9 a f 12 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a f000.—Kalfkoeien f 000.— a f 000.—Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 70 heet. Zandaardappelen, 121000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 70 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee. magere varkens Varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 25 zeugen. RECLAME. Verdenkt gij uw nieren wel Zy worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blyft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kon worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó ongemerkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel kunt opmerken danalgemeene zwakte, loom heiden afgematheid. Gy staat erover verwonderd, dat gij steeds achteruit gaat en dat nij u altijd zoo vermoeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch indien verdacht en toch indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden wor den, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in den klanw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren dotseling geheel hun werk staken en uw ge- leele lichaam vergiftigd wordt door het urine zuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urine-afscheiding te regelen. Daarom, wanneer uw urine bewolkt of bran derig is, wanneer de afscheiding in te groote of te kleine mate geschiedt, of wanneer gij rugpijD, waterzuchtige zwellingen, rheumatische pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gy denkt, en uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pil len, die zoovele mannen en vrouwen blijvend genezen hebben. Vraagt uitdrukkelijk Foster's en gij zult de goede krijgen. Zy zyn te Amersfoort verkrijg baar bij den heer A. van do Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 4.75 voor één, oi f 10.voor zes doozen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 2