BERICHT. BEDRIJFS-= VERZEKERING @flfememee Advertentiën. B. J. VAN ENST, AFWEZIG, NOODZAKELIJK en =OHMISBAAR. U REISBELASTING. Aambeien en huidziekten. Amersfoortscli Wissel- en Effectenkantoor wie ook was ik bekend j\'0. fyfeime schuilhoeken der uit- bosschen in de omgeving. jaap heb ik die doorkruist om j de Meimaand vogeleieren te zoeken of in Augustus bramen te plukken. Dinsdagavond nu, toen mijn vrouw zich reeds lang ter ruste begeven had, uit vrees voor hevige oppositie had ik haar wijselijk mijn voornemen ver zwegen trok ik ter nachtelijke excursie uit, mijn hond aan een touw meevoerende want wat is tegen woordig een politieman zonder hond en onder mijn regenjas een »rostend roer» verborgen. Een dikke esschen- knuppel voltooide mijn bewapening. Zoo uitgerust, had ik ze wei alle vier durven staan, meende ik. Trotsch liep ik door de buitenwijken der gemeente naar de bosschenmijn hand jeukte, ik voelde mij zóó strijd lustig, dat ik hoopte, zoo spoedig mogelijk den kamp op leven en dood met de boeven te kunnen beginnen. Weldra lag het dorp geheel achter mijhet maanlicht bescheen helder de boscchen Ik vertraag mijn tred; ik ben nog zeer moedig en hoop nog steeds op een ontmoeting, maar het is toch een beetje huiverig, zoo geheel alleen in het holle van den nacht door de bosschen te zwerven, onvei lig door gevaarlijke boeven. Ik heb spijt, dat ik zoo juist mijn hond heb losgelaten, die nu ver voor uit gesneld is, Bang ben ik niet, maar durf Bello toch niet roepen of fluiten, de boeven zouden het kunnen hooren en het op een loopan zetten... Ik haal nu mijn geweer van onder mijn jas te voorschijn en span den haan, om op alles voorbereid te zijn. Men kan nooit weten... Langzaam, 't is vreemd, maar mijn hart begint te kloppen, ofschoon ik toch niet bang ben sluip ik door bet dichte bosch. Opeens begint Belio luidrnchtig aan te slaan. OnraadEindelijk wat ik zoo vurig verlangdeIk ben nog moedig, al staat mijn harl bijna stil en beven mijn handen als had ik de koorts. Dat zijn de zenuwen, die den moedigste overmeesteien. Ik kruip achter een boom. om niet door de boeven gezien te worden en wacht af, het geweer tegen de wang... Het is donker in dit dichte bosch, de stralen der maan dringen nie' door het dichte loover door. Toch zie ik iets langs op verren afstand naderen... een wezen, dat over den grond schijnt te sluipen en dat mijn hond verwoed blaffend blijft bespringen. Het wezen nadert steeds meer. Op dit kritieke oogenhhk moest gehandeld worden, 't Kon mijn leven kosten. En me de historische woorden her innerend, die Cambronne waardig denzelfden ochteud de Bossche agent Oomen gesproken had bij het arres teeren van Roos, gilde ik met boven- menschelijke stem «Blijf liggen, of gij zijt een kind des doods !t Roos was zoo beleefd, te blijven liggen, maar mijn boef schoof al meer en meer nader. Op levensbehoud bedacht en denkend aan mijn jonge vrouw, brandde ik los. Een knal weergalmde door het bosch een akelig wanhopig gehuil volgde en ik rolde met mijn geweer in het mos... Ik moet een heelen tijd bewuste loos daar gelegen hebben, tot ik mij opeens voel aangegrepen. Toen, ik wil het eerlijk bekennen was ik niet moedig meer. Ik dacht dat ik het bestierf van schrik. Ik had zeker misgeschoten en ik voelde reeds een eindje staal van tien centimeter in mijn buikstreek, tot belooning van mijn dapperheid en assistentie der politie. Ik hield mijn oogen dicht en riep alle heiligen aan, toen ik opeens de welbekende stem hooide van onzen goeien velwachter, die mij bij mijn kladden had. Toen sprong ik op en omhelsde de man van louter gelnk. Ik geloof, dat ik den braven man op dit oogen- meer ook nietzelfs had zij nog geen rechte achting voor den knaap, dien zij in ontwikkeling veel vooruit was. Hoewel nagenoeg even oud als zij, was hij nog altijd de bloode knaap en Terkeerde nog in dat ongelukkige tijdperk van den «volgroeiden jonge ling". Er kwam een spotachtige glim lach om haar lippen, die echter spoe dig plaats maakte voor een edeler uitdrukking, welke van medelijden, van welwillendheid en bescherming ge tuigde, en... de tijd zou het aan 't licht brengen. Wordt vervolgd.) blik bijna half dood gedrukt heb van vreugde. De veldwachter herkende mij ook spoedig en nu moest ik mijn zonder linge positie uiteenzetten. Nog een beetje bevend legde ik hem mijn nachtelijke excursie uit; drukte op mijn goede bedoelingen, en weer moediger geworden, wees ik er op, welke gewichtige diensten ik de justitie had kunnen bewijzen. En nog stout moediger geworden, riep ik ten slotte uit »Ik heb hem getroden!» Ik bedoelde een der boeven. Vergezeld door den veldwachter ging ik zoeken, en vond ten slotte onder een struik mijn bond, wiens eenen poot ik doorschoten hadEn in de nabijheid van Bello lag een bunzing, die in den strijd met den hond half dood gebeten was. Ik had een bunzing voor een boef aangezien Toen alles opgehelderd was, haalde de goeie veldwachter zijn boekje voor den dag en beduidde mij, dat hij procesverbaal tegen mij moest op maken wegens het dragen van vuur wapenen zonder verlof! Toen nam ik mijn armen Bello in mijn armen en sukkelde naar huis. Mijn vrouwtje was den volgenden ochtend zeer bedroefd van mij te ver nemen, dat Bello met zijn poot onder een kar had gelegen. Toen zij er den veearts bijhaalde en het geval vertelde, moet de man vreemde oogen opgezet hebben. Kiezerslijst toevalligheid. Als no -22179 staat op de kiezers lijst van 'sGravenhage vermeld: Nederlanden Z K. H. Hendrik Wladimir Albrecht Ernst Prins der Hertog van Mecklenburg (woonplaats Noordeinde 68). Als no 22180 (onmiddelijk daar onder) staat vermeld: Nederlanden Willem der (woon plaats: Naaldwijkscbesiraat 68). Het adresboek vermeldt als het be roep van den laatstgenoemde: boek drukker. Het samentreffen van deze beide namen is wel een eigenaardig toe val, en het kan waarschijnlijk alleen op de kiezerslijst voorkomen. Een tweede toeval is, dat de kiezer, die met den Prins den naam ïder Ne- derlanden« gemeen heeft, toevallig den voornaam Willem, den meest voorkomenden voornaam der Oranjes, draagt, en een derde toeval, dat hij hetzelfde huisnummer heeft als de gemaal onzer Koningin. Vad.) Verschaeve is met Pottum als passagier Donderdagmorgen om 4 uur te Soesterberg opgestegen, om naar Ede te vliegen. Door een afwijking («misteekening", noemde Pottum het) van het kompas en een vrij sterken wind in de flank dreef men Noor delijk af. Na een half uur vliegens daalde men om zich te oriënleeren en bleek te Vaassen geland. Daar steeg men weer op, om bij den Hoog Buurloschen weg (tusschen Apeldoorn en Hoen- derloo) op de Ugchelsche heide up- nieuw te landen. Deze daling, die nogal steil was wegens de geringe breedte van bet door bosch begrensde terrein, ge schiedde overigens vlot, om ongeveer 6 uur in den morgen. Dienzelfden morgen 4 uur waren in het vliegkamp te Ede de vlieger H. Bakker en zijn passagier, luit. Van Heyst opgestegen, om Verschaeve te gemoet te vliegen. Zij dwaalden in Arnhemsche richting af door den mist en daalden, nadat Van Heyst met behulp van kaart en kompas den weg gevonden bad, na een half uur weer te Ede. Toen Verschaeve niet aankwam, gingen de volgauto's uit op zoek. Daarin namen plaats de vliegers Bak kers en Hilgers de leerling-vlieger Loomans, mevr. Vetschaeve en mevr. Pottum en een paar mecaniciens. Te Apeldoorn vonden zij den uit den koers geraakten Farman-biplan Van Apeldoorn uit was er veel belangstelling. Vbor een rechter te New-York ver scheen dezer dagen een aardig jong getrouwd vrouwtje, die tegen haar schoonmoeder procedeerde, wijl deze den vrede van haar huis had verstoord. «Mama zoo vertelde het vrouwtje skwam bij ons logeeren en vond alles zooals ik het deed verkeerd Zij stoorde zich niemandal aan de regels van het huis zooals wij die hadden vastgesteld en trachtte oneenigheid te brengen tusschen Jack zoo heette de echtgenoot en mij». Aldus de eiscberes. De rechter dacht na en sprak: «Schoonmoeders xijn een min of meer noodzakelijke in stelling. Zij zijn zelden constitutioneele monarchen en vergeten dat ook zij schoondochters geweest zijn. Naar rnjju ineening moest de wet haar ver bieden langer dan 10 dagen bij haar kinderen te logeeren.De jonge vrouw won het proces. Weg met de drank. Het gebeurde op een klein Noord- Hollandsch dorp Moeder is doodziek, kinderen en vrienden staan in spanning bij de legerstee, angstig starend naar de kreunende zieke. Het is zichtbaar, dat ze door hevige onrust gekweld wordt. Ieder der omstanders gist wel wat er in het gemoed der arme moeder omgaat. Eindelijk daar klinkt van moeders lippen door het stille vertrek één woord: »Gerrit!" Wanhopig kijkt men, op 't hooren van dien naam, mekaar aan. Gerrit, ja Gerrit, de geliefde oudste zoon is verre. Gerrit is in de ge vangenis! Wat te doen? De dorpsgeestelijke zal probeeren, wat bij kan. Goddank, hij mag komen 1 Voorzichtig wordt het moeder mede gedeeld. En ja, daar komt hij onder politiegeleide. Dtt gezicht bespaart men de moeder. Gelukkig sluit zij haar zoon in de vermagerde armen. Nu tevreden en dankbaar gestemd, blikt ze nog eens door het vertrek en zacht en langzaam klinkt het: »Ocb, hij was wel goed maar die drank deed het." 't Waren haar laatste woorden. Opgave van de Verecuiging HANDEL en NIJVERHEID", van personen die zich in de Gemeente heb'oen gevestigd, of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermelding van woonplaats, van den 12 Juli tot en met den 18 Juli 1911. GEVESTIGD. W. van Essen van Maartensdijk n.Noordatraat 12. J. v. d. Hoogen v. Hillegom n. Arnhemschestr. 5. W. G. C. van Apeldoorn v. Ermelon. Arnh.str. 12a. H. H. Arlar van Oost-IndiS naar Zogstraat 17. W. van der Meiden weduwe van Adriaan Hoo- gerhout van Mijdrecht n. Nicasiusstraat "26. A. Smits van A'dam naar Zuidsingel 71. M. MogendorlT v. Amsterdam n. Langestraat 13. A. M. van den Bosch van A'dam n. Westerstr.36. A. H. de Raad van 3e Kaz.str. 3 n. Davidshof 1. C. M. T. J. Hoen v. Infanterie Kazerne naar Bloklandstraat 6. N. J. L. Grossier van Maastricht n. Stationstr. 5a. J. C. Gestman van 's Hage naar Zuidslngel 9. A. J. Hertog van Wjjhe uaar Havi^ 28. C. Koops, weduwe van Willem Frederik Carel Scholten van Soest naar Eemstraat 13. J. Koót van Barneveld naar Achter de Kamp 3. H. Koperberg v. A'dam n. Mooierstraat 11. J. L. Werner v. Armhem n. Puntenburgerl. 3. D. Langereis v. Arnhem n. Schimmelpenninck- straat 19. T. J v. d. Berg, wed. v. Christ v. Leusden n. Drieringenstraat 10. A. M. L. v.d. Bold v. Heusden n. Westerstr. 19. P. J. van den Briel van 's Hage n. Utr.weg 22. C. Lensink van Rheden naar Kampstraat 3i. C. G. Beenen v. Rotterdam n. Hooglandschew. 21. C. Bosma van Hasterland naar Kampstraat 20. M. C. Loot van Heythuysen naar Havik 17. M. E. van Hamersveld van Bloemendaal naar Utrechtschestraat 6. VERTROKKEN. W. L. Alberts van Hoogstraat 18 naar Leusden. G. van den Hoef van Kampstraat 66 naar Soest. J. Hovestad van Monnikenpad 61 naar Leusden. G. Snoet van Soesterweg 279 naar Soest. H. Windhuizen v. Muurhuizen 117 n. Mijdrecht. G. Enzerink van Johan van Oldebarneveldlaan 16 naar Rotterdam. K. Kaayk van Arnh.weg 168 naar Zaandam. J. R. Popma v. Zevenh. naar Schiedam. R. v. Kommer v. Kampstr. 17 n. A'dam. J. v. Sleendelaar v. KI. Koppel 13 naar Nijkerk, W. Bakker v. Leusd.w. 56 n. Helder. A. Voskuylen van Groote Koppel n. Haarlem. J. Adam van Monnikenpad 45 n. Soest. E. de Winter echtgen. van W. Timmer van Monn.pad 15 naar Soest. H. Visserman v. Beekest.l. 28 n. Soest. W. J. Kraanen v. Koningslr. 3 naar A'dam. Dragt van Parrallelweg 2 n. Velp (Rheden). U. V. Polman v. Langestr. 39 n. Alkmaar. A. van Eegben van Heiligenbergerweg 27 naar Naarden. No. 17 22 Juli -1911. dliilliifriirr i d "t u'mhMiit i Dit zeer actueel nummer bevat o.a. Zeven foto's van de Zeeliedenstaking te Amsterdam die een duidelijk beeld geven van de verwoesting, door de kogels der infanteristen aangericht. Het neerleggen van een krans op het graf van H. Gerhard door het Hoofdbestuur van de Vereeniging »Dageraad« te Amsterdam. De Feestviering van de Amster- damsche Vereeniging »Tuinwyck«. Het Concours-Hippique te Axel met 5 foto's. De troebelen in Marokko. De groote brand te Zaandam, waarbij zes menschen het leven lieten, met foto's van de begrafenis der slacht offers (in het geheel acht foto's). De Dordtsche Motorboot- en Zeil wedstrijd. De eerste steenlegging van het nieuwe Raadhuis te Purme- rend De Eurbpeesche rondvlucht (vlucht over het kanaal). Het eerste Nederlandscbe bergingsvaartuig. Een duizendjarig feest in Normandië, met 5 photo's. Kegelconcours van ïLimburgiatt te 's Hage. Vereeni ging »het Eereteeken voor menscb- lievend Hulpbetoon, Prins Hendrik. Een landgenoot in den vreemde. Ten slotte Portretten van bekende landgenooten, boeiende Schetsen, de rubriek van Redacteur X, het kinder nummer «Ons Prinsesje» en bet ver volg van den nieuwen roman, gititeld „ZIJN EED GETROUW" door Beatrice Walsh. De geabonneerde wonende wenscht zich te abonneeren op het weekblad „PAK ME MEE", tegen den prijs van 3'/j cents thuis bezorgd. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 44 tot 21 Juli 4911. Geboren: Wilhelmus Antonius, z. van Wil helmus van WageDingen en Hendrieka Hop mans. Jacoba, d. van Martines Riegen en Wilhelmina Kraan. Geertruida Evelina, d. van Willem Alexander Pothout en Geertruida Eveline Mark. Gijsberta, d. van Arie Agenant en Hendrika Woutera van Kuijzen. Marie Elisabeth Leonore, d. van Nicolaas Antonie Arnold van Kempen en Jacolina Adeleida Bri- gitta van Goethem. Evertje, d. van Frans Schimmel en Evertje van de Pol. Anthonie z. van Hendrik van Vulpen en Elisabeth van Ooik. Gerrit, z. van Gerrit de Vries en Jannetje Buis. Woutera Maria Geertruida, d. van Hendrik van Roozendaal en Mina Staal. Arnoldus Frederikus, z. van Petrus van de Zuidewind en Aaltje van Bekkum. Antonia Debora, d. van Karei Veenendaal en Maria Johanna van Wyland. Gysbertus Cornelis, z. van Wouterus Menso Vink en Johanna Mar tina Schoenmakei's. Alijda, d. van Cornelis Daatzelaar en Hendrika Cornelia de Groot. Wilhelmus Johannes, z. van Johan Hendrik Peter Dinkelberg en Johanna Maria Schultink. Ondertrouwd: Hendrikus Everardus van Bekkum en Johanna Vial. Hendrikus Leo- nardus Ras en Jacomina Oldénhof. Nicolaas Hazendonk en Aaltje Hoogland. Wilhelm Herman Carl Emil Ising en Maria Catharina Stam. Johannes Wilhelmus Harms en Klaasje Pruim. Johannes de Groes en Arnolda van Doornik. Getrouwd: Teunis Timmer en Willempje van de Visch. Hendrikus Elzenaar en Catharina Anna Verhoef Lodewyk Albert Sassen en Johanna Alia de Lange. Overleden: Maria Kuiks, 7i j., echtg. van Peter van den Ham. Evert van den Hoek, 63 j„ echtg. van Evertje Schoonderbeek. Een als levenloos aangegeven kind. Woudenberg. Geboren: Willem, zoon van Arie Schimmel en Johanna van de Vliert. Anlje, dochter van Gerrit Rijksen en Evertje Hennen. Leusden. 14—21 Juli 1911. Geboren: Christina, dochter van Jacobus Kraan en Johanna Dorland. Franciscus Hen drikus, zoon van Marinus Johannes de Koning en Dirkje van Bennekom. MARKTBLRIUHT. AMERSFOORT, 21 Juli 1911. Tarwe f 0;Rogge f 0.Boekweit f appelenf0.a fPeren f 0.a f .Nieuwe Aardapp. f 1 90 a f2.20zandaardapp. fl.90af220 Hoendereic-ren f 4.a f 4.50 per lOOst. Br. eieren f0.a f 0.Boter 1.32 a f 1.45 per kilo. Mar garine f 0.a fO.Zoetem. kaas f0.afO. Kippen f 0.70 a f 1 25 Kuikens fO.60 a f 1.10. Piep kuikens f 0.30 a f 0.70 Ganzen f 0.a f 0.Eenden f0 90 a f 1.10 p. st. Jonge fl.a fl.20. Hazen f 0.a f 0Wilde konijnen f 0.a f 0. Tamme f 0.80 a f 110 Duiven f 0.40 a f 0.50 paar. Magere varkens f a f - Varkens t. export f 0.a f Zeugen f 50 a f 80. Biggen f 9.a f 12 Schrammen fa f0.Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000. a f 000.— Kalfkoeien f 000.— a f 000.—. Kalf- vaarzen f 00.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f U00.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 200 heet. Zandaardappelen, 130000 stuks Hoeu- dereieren. stuks Eendeneieren. 700 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka^s. stuks Vee. magere varkens Varkens voor exportslagerijen 300 biggen en 15 zeugen. RECLAME. De kwellende prikkeling en jeukende pijn van aambeien, eczema, roos, dauwworm, huid uitslag, winterhanden en -voeten, of eenige andere jeukende huidaandoening wordt onmid dellijk verzacht reeds door de eerste aanwending van Foster's Zalf. En zelfs hardnekkige gevallen, die jaren lang weerstand boden aan andere behandelingen, moeten spoedig zwichten voor deze heelende zalf. Foster's Zalf is bizonder verzachtend, heelend en antiseptisch. Niet alleen geelt zij baat in ieder geval, waarhij de gebruiksaanwijzing zorg vuldig wordt opgevolgd, doch ook zijn de ge nezingen blijvend. Foster's $alf is te Amersfoort verkrijgbaar by den heer A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 35 ARTS, ia van ZONDAG- 28 JULI tol ZATERDAG 12 AUGUSTUS Do overige burger-geneeshceren nemen de praktijk waar. (Mr. S. G. van Welderen Baron Rengers) KORTEGR ACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Credieten. Coupons. Deposito's Effecten. Incasseering van Wissels en Quit: Vreemd Geld. Wissels op Binnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene (aanvulling der - Brand-Assuruntic) Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bfj kaalhoofdigheid of ontfjdig uitvallen van"t haar, wen den zich in vertrouwen fot J. CERATI, Haarkundige, Amsterdam, Zout steeg 4, boven den kapper. Aan hen, die na qnderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegararfdeerd. Het Nieuws van den Dag schreei onder meer: Een feit ia 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder 'in het bezit van den haardos te zijn gekomen. Er zijn onder de minvermogen den velen, voor wie een verblijt van eenige weken in de buiten lucht tot herstel van gezond heid een onschatbare weldaad zou zijn. Evenals vorige jaren richt daarom onze Vereeniging aan allen, dif voor gezondheid of voor genoegen op reis of naar buiten gaan, bet dringend ver zoek haar van hun reisgeld EEN GULDEN of MEER te willen afstaan, ten einde aan minder bevootrechten en daaronder in de eerste plaats aan kostwinners dit voor hen zoo gewenschte geneesmiddel te kun nen bezorgen. Ten vorigen jare werden op deze wijze 489 per sonen, waaronder 4 uit Amers foort geholpen, en reeds hebben velen zich ook dit jaar weer aangemeld. Iedere gift, onder het motto „Reisbelasting" wordt dankbaar aangenomen en in het jaarverslag verantwoord. Amersfoort 1911. Hej. D. A. SIDDRÉ, Muurhuizen 99. Mevr. GRONEMANDoornbos, Utrechtscheweg 10. Mevr. Baresse VAN ITTERSUM- Stroeve. P. Bothstraat 1. Mevr." RUYSCH LEHMAN DE LEHNSFELDv. Lanschot Hübrecht. Soesterweg 1. Mevr. KNOPPERS-v. Eijbergen. Weverssingel 7.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3