Advertentiën. Wordt gezocht BURGERDIENST. ANNA SCHIEBER zij baar intrek had genomen, een pension, in de omgeving van de Neude. Daar trof de heer Van Leeuwen boven dien twee mannen, eveneens vreem delingen. De geheele familie was evenwel een dag later plotseling afge reisd) doch daar het pensiongeld was voldaan bestond geenerlei aanleiding hen verder in het oog te houden. De kassiersfirma zond de in beleening ontvangen effecten enkele dagen later op naar Amsterdam, vandaar ontving zij tot haar bevreemding bericht, dat al de ellecten voorkwamen op een bulletin van de Fransche politie onder het opschrift «frappé d'opposition«, wijl alle stukken van diefstal afkomstig waren. Reeds had 'n deurwaarder van Parijs verzet aangeteekernl tegen den verkoop der gestolen eflecten. Het Utrecbtsche bankiersbuis kreeg de beele zending terug, als waardeloos papier en heeft die nu nog in baar kluizen liggen. Drie maanden later, op den dag van de maskerade in de lustrumweek, kwam des middags op betzelfde ban kierskantoor een vreemdeling, thans een Fransche mijnheer, dieeengroote hoeveelheid effecten ter verzilvering aaubood. effecten van precies dezelfde namen, als die welke 3 maanden terug door de dame waren beleend. Men hield den vreemdeling aan de praat, en waarschuwde telephonisch den heer Dammers, die terstond eernge rechercheurs er op uit zond, om den vreemdeling aan te houden. Deze toonde zich over zijn aanhouding in de hoogste mate gebelgd en eischte dat hij onmiddellijk op vrije voeten zou worden gelaten. Hij deelde mede, Walter Dubois te heeten, rentenier van beroep, zonder vaste woonplaats, geboren te Straatsburg; bij fouillee ring werden eflecten op hem bevonden, lot een waarde van f20.000. Hoe hij aan die papieren kwam? Daarwenschte hij geen opheldering van te geven. Hij vertelde nooit eerder in Utrecht te zijn geweest, doch de heer Van Leeuwen herkende in hem dadelijk den persoon, die met de bewuste Fransche dame en pension was ge weest Ook de pensionhouders ber kenden hem terstond; maar bij ont kende pertinent ooit hier en pension te zijn geweest, de veelbesproken Fransche dame kende hij heelemaal niet en de pensionhouders had hij nooit van zijn leven gezien. Men be sloot hem vootloopig in bewaring te houden. De heer Dammers seinde naar Straatsburg of Dubois voorkwam in de registers van den burgerlijken stand, maar kreeg ten antwoordDubois hier niet ingeschreven. Bij een nieuw verhoor doelde de verdachte mede, daags vóór de aan bieding der effecten te dezer stede, uit Keulen te Utrecht te zijn aangekomen. Maar dat klopte niet met een papiertje, dat men in 's mans zakken vond. waar uit bleek, dat bij dien dag in Rotter dam was geweest. De tweede lezing was toen, dat hij eerst in Rotleidam was geweest en vandaar met zijn vrouw naar Keulen was gereisd; in Keulen had zijn echtgenoote tegen hem gezegd »Ga jij nu even in Utrecht deze effecten verkoopen." Waarom zijn vrouw zoo'n voorliefde had voor Utrecht dat moest men maar aan z'n vrouw vragen en niet aan hem. Waar z'n echtgenoote in Keulen logeerde dat wist hij niet. Van de beleening in Maart wist hij niemendal af, dat waren zeker andere Fransche lieden geweest. Het verhaal van Keulen kwam de politie ook al ongelooflijk voor. want de ver- Zij niet!" «Zoo denken alle verliefden!" «Maar gij oordeelt als een blinde over de kleuren Bij haar is alles licht en geen schaduw." «Natuurlijk, voor dat men haar ge sproken heeft." "Spreek met haar en ge zult anders oordaelen." "Wensch dat niet," zei Jim lang zaam, "ge zoudt anders misschien met recht te vreezen hebben, dat uw vrij aadj e mislukte. Mannen van uw soort zijn te week geschapen om vrouwen te behagen. Die engelen van hen maakt, voor dezen worden zij duivels, geloof mij, ik ken ze. En nu, bleeke dweeper, goeden nacht! Het gezelschap waar heen wij nu nog gaan, past u niet. Daar komen slechts sterkhartigen bij een, die met vrouwenharten spelen als met pepernoten, en ze breken als speeltuig. Goeden nacht!" en met heeschen lach verliet Jim Fulton den kelder, gevolgd door zijn tuimelenden Sancho Panza, Bob Smidt. Richard Hanimer, de Duitsche schoenerkapitein, liet echter het hoofd op de borst zinken als een zieke vogel. Hij had zijn smart in de voelende borst van een mensch gezaaid en spot dachte had een spoorkaartje van Arn hem in zijn bezit. Inmiddels had de heer Dammers zich in verbinding gesteld met de firma De Clerq en Boon Hartsinck te Am sterdam, welke kassiersfirma in het bezit was van bet hierboven bedoelde bulletin van gestolen effecten. In Am sterdam controleerde men de gelds waardige papieren, op Dubois gevon den, en van het eerste tot het laatste kwamen zij op hel bulletin voor; men had dus zekerheid, dat alle f20 000 aan effecten, gestolen waar was. De Franschman werd «geberlillionneerd». van z'n aanhouding werd een uitvoerig proces-verbaal geschreven en het ge heele dossier vervolgens opgezonden naar Parijs. De «procureur de la répu- blique» verzocht daarna de aanhouding van Dubois, omdat men in bem den medeplichtige meende gevonden te hebben aan zes inbraken en diefstallen, rondom Parijs gepleegd. Den volgenden dag arriveerde te Utrecht een inspecteur van de «service de sureté» uit Parijs. De Fransche politie-ambtenaar herkende in Dubois zekeren Host, een gevaarlijk individu, die reeds meer dan 20 jaar gevangenis straf onderging ter zake van verschil lende misdrijven. De inspecteur was in het bezit van een oud portret van de vrouw van Host, en algemeen werd de gelijkenis bevestigd met de dame, die in Maart te Utrecht effecten bad beleend. Zij onderging óók reeds eenige malen gevangenisstraf, o.a. een straf van tien jaar in de gevangenis van Brussel. De beer Dammers ging met den Parijschen inspecteur naar de Maasstad. Het daar ingestelde onderzoek leverde op, dat Dubois ook in Rotterdam had getracht papieren te verzilveren, bij een bankiershuis vertellende, dat hij zich metterwoon in Nederland wilde vestigen en voornemens was in Sche- veningen een villa te gaan bouwen. Men had echter in de Fransche effec ten geen zin en gaf Dubois den raad het elders te probeeren. Behalve in Rotterdam, heeft men ook getracht in Den Haag gestolen eflecten te verkoopendaar was het echter niet Dubois die opereerde, doch zekere Anthonie, de tweede heer die in Utrecht en pension was in Maart. De heer Dammers met den Parijschen inspecteur hebben dus óók in de resi dentie een onderzoek ingesteld Antho nie had er kamers gehuurd voor 8 dagen, toen hij de eflecten aanbood. De kassiersfirma, die hij daarvoor had uitgekozen, vroeg inlichtingen in Parijs en kreeg ten antwoord dat er op de papieren beslag was gelegd men wenschte dus niet van bem te koopen. Anthonie is plotseling ver dwenen zonder gebruik te maken van de kamers, die hij reeds had gehuurd, en waarvoor hij het pension vooraf had betaald. De effecten waren van dezelfde soort als Dubois in Utrecht aanbood en zijn vrouw in Maart j.i. Van Dubois of Host kunnen we nog melden, dat bij bij een bankier in Rotterdam een safe-loket bad gehuurd om er effecten in te bewaren. De politie vond er drie pakketten met gelds waardige papieren, allemaal van dief stal afkomstige effecten, die rtatuurlijk in beslag zijn genomen. De Fransche regeering heeft de uitlevering van Dubois alias Host aangevraagd. (U. D.) Fruit. Men schrijft uit de Betuwe De gevallen regens in de afgeloopen geoogst. Waarom was hij ook vertrou welijk geweest, en nog bovendien op deze plaats en jegens die menscken? Hij kende Fulton wel reeds lang, ten gevolge van de aanraking waarmede zeeschepen met de kleine stoomslepers komendoor welke zij in deChicago-rivier en daaruit geboegseerd worden, maar hji had eigenlijk nooit vriendschap voor den cynischen gezel gekoesterd, die over de vrouwen oordeelde als 07er koopwaar. Fulton was machinist op den stoomsleper Pilot en de kapitein had hem heden in Wood's museum ontmoet, hetwelk zij te zamen verlieten. Hanimer zag in het onderaardsch lokaal in de rondte als iemand, wien het toen het te laat was inviel, dat hij onvoorzichtig de geheimen van zijn hart openbaarde. Hij zag de wanden aan, als wilde hij ze vragen of zij hem ook zouden uitlachen om zijn verheven geloof aan de vrouwen, en toen ont moette zijn blik het vriendelijk gezicht van den kastelein Mike Klein. Mike Klein is een kastelein, wien men de goedhartigheid, het verster kend bier en de sapppige metworst letterlijk op het gezicht ziet, en die de vrouwen voor het beste houdt en ze hoog waardeert. Hij lachte derhalve week hebben een weldadigen invloed gehad op cien stand der fruitgewassen, 't Zag er dan ook treurig uit, daar vele vruchten, vooral de vroege peren en appelen, bij massa's afvielen. Bij de gehouden groote fruitveiling was weer veel animo, de verkoop ging vlug en er werden hooge prijzen besleedpruimen werden op het hout verkocht voor 78 cent per pond, appelen en peren naar gelang van soort en kwaliteit f 1116 per H.L. Men vraagt zich bij zulke prijzen dik wijls af; hoe kan daarop nog iets ver diend worden en toch is het aantal koopers nog groot. Bij velen zal echter het eind den last dragen. Pruimen worden steeds meer aan gevoerd en vinden tegen goede prijzen willige koopers; men besteedt voor blauwe pruimen 5% 7Vi cent per pond, witte pruimen 7'/,11 cent, wijnpruimen 816 cent, kroosjes 61/»S'/vcent.EngelschekrozenlS'/j ct. gele idem 1112'/» cent, abrikoos- pruimen 1620 cent. Er is ve6l vraag naar vroege peer- en appelsoorten, de aanvoer is nog niet bijzonder groot en de vruchten zijn klein van stuk, de prijzen zijn als volgt: kruideniers- peren 5'/» 10 cent per pond, suiker peren 4—5 cent, koningsperen 7% ct., dirkjesperen 57 cent.abiikoosperen 13 cent, glasappels 7'/i cent, tafel appels 8 cent, zure appels 8'/, cent. coloniappels 85/» cent, zoete appels 5'/»6 cent. De bessenpluk is.zoo goed als afge loopen, nog enkele kleine partijijes kwamen ter veiling, die hooge prijzen opbrachten, verkocht werden voor 1620 cent. De pluk van witte en zwarte bessen is geheel geïndigd. Over 't algemeen is men tevreden over den bessenoogst, bet beschot viel nog al mede en de prijzen liepen in 't laatst steeds hooger. Aanvoer op de veilingen van tafel peren en ander fruit was niet zoo groot als gewoonlijkprijzen waren als volgt; beekhuispeeren 78'/» ct., per pond, keizerinperen 710 cent, le pualiteit handperen 67'/t ct., perziken kleine 24'/, cent per stuk groote 512'/, ct., frambozen 1213 cent, moerbeien 20 cent per pond, morellen 20 25cent, abrikozen 40—50 cent per 100 stuks, tomaten le qualiteit 5—8 cent, 2e qualiteit 34 cent, komkommers werden veel aangevoerd en vonden vlug koopers, witte golden 4'/,6'/» cent per stuk, gele 44'/i cent, groene le qualiteit 4'/»—61/» cent, 2e qual. 2J/»3'/, ct., augurken 1525 cent per 100 stuks Aanvoer overige producten matig. Prijzen bleven tamelijk vast (net vlug gen handel. Voor Huis en Hof. Jan Champagne geeft de volgende regelen voor ouders, die hun kinderen willen bederven; 1. Geelt altijd uw kinderen al wat zij vragen, vooral als zij het van u eiscben met tranen eri veel geschreeuw 2. Vaders en moeders, ge zult gedurig voor uw kinderen toonen, dat inzake van de opvoeding tegenstrijdige gedachten hebt. 3. In 't voorbijgaan moogt ge aan uw kinderen wel eenige goede lessen geven, maar laat hun toch niet zien, dat u zelf daar iets aan gelegen is 4. Soms moet ge aan uw kinderen de gelegenheid geven getuigen te zijn van uw eigen twisten en krakeelen onder elkander. 5. Ge zult al het mogelijke in bet werk onwillekeurig ook den goeden kapitein toe, en deze sloeg gerustgesteld zijne oogen neder en beschouwde zich inwendig. Maar aan den wand van den kelder glimlachte zelfs het konterfeitsel van den bloedigen Rinaldini om den zonderlingen man, die zijn glas onaan geroerd latend, aan de tafel zat, als de droomende keizer Barbarossa. Het weder had zich niet verbeterd. De met sneeuw gemengde regen maakte de zijpaden der straten bijna onbe gaanbaar, want de meeste zijpaden of trottoirs van Chicago onderscheiden zich van alle troittoirs in de wereld hierdoor, dat men trap op trap af moet klimmen zoodra een straat ze snijdt. In vele straten liggen de houten zijpaden vijf, zes of zeven voet boven de grondvlakte der straten en de daarop neder voerende trappen zijn uitgesleten, steil en bij nat weder glibberig. De twee nachtvogels, die zoo even Mike's kleine zaal verlieten, begaven zich naar de westzijde der stad. Zij gingen de Kinziestraat op, de brug over, lieten het Milwoukee-depot links liggen en wendden zich naar de Kanaal straat, die destijds nog niet geplaveid stellen om uw kinderen een hoogen dunk van zich zelf te gevendaarom moet ge steeds in hun tegenwoordig heid verbaasd staan over hun spits vondigheid, hun geestigheid, hun vernuft, hun voortreffelijkheid. 6. Ge moet uw vertroetelingen laten lezen al wat onder hun banden komt; slechte lectuur is bijzonder geschikt om hun geest en hart te bederven. 7. Vader moet van kindsbeen af de jongeDS mee naar de herberg nemen; daar leeren ze den hoogen toon, de stoutheid om over alles mee te spreken, en worden «mannelijka. 8. De moe der van haar kant zal niet vergeten diep in de harten harer dochters te ontwikkelen de begeerte naar opschik en weelde. 9. Ge zult ook, spaarzame ouders, uw kinderen, zelfs wanneer ze nog heel klein zijn, veel, heel veel zakgeld gevenzoo worden ze door drongen van de machtspreuk: «Geen geluk zonder geld!« 10. Spreek in tegenwoordigheid uwer kinderen steeds met afkeuring of geringschatting over hun meesteis en allen, die over hen gesteld zjjn dat is het beste middel om allen eerbied en gezag tedooden. Vele huisvrouwen hebben te klagen over slakken in 't omhulsel van de huispomp, welke diertjes 's nachts te voorschijn komen. Zij hebben slechts wat keukenzout binnen dat omhulsel te strooien, om van die plaag verlost te worden. Dreigt een gevecht tnsscben uw hond en een andere, trek dan niet zegt «Der Polizeihund« een der vechters bij den halsband, want dan brengt ge eerst recht de poppen aan 't dansen. Loop zoo gauw mogelijk door en roep uw hond met een korten stoot op het fluitje, tot u. Hebben zij elkaar te pakken, tracht dan uw eigen hond bij den staart uit het gedrang te trekken. Een flinke straal doet eveneens wonderen en koelt den strijd lust. Slaan, zelfs bard ranselen baten meestal niet, maar het blazen van tabaksdamp in de neusgaten van den bijter doet hem wel eens loslaten. Dit doet hij zeker als men zijn neus even aanraakt met het eind eener brandende sigaar. Gevaar is hierbij in 't minst niet. Zeer nadeelig kan het drinken zijn van ijskoud sodawater, gelijk in het warme seizoen in de hallen op straat (in Zwitterland en Duitschland) wordt verkocht. De regeering in Duitschland heeft dan ook in een publicatie tegen de op stiaat te koop geboden minerale wateren, koud gedronken, gewaar schuwd, daar deze zeer gemakkelijk ernstige spijsverterings-storingen kun nen teweeg brengen. Is water drinken gezond? Het ge neeskundig tijdschrift vat zijn beschou wing daarover aldus samen 1. Water is voor ons lichaam onontbeerlijk. 2 Het gebruik van water is derhalve voor ons lichaam dringend noodzake lijk. 3. Waterdrinken is bevorderlijk voor de spijsvertering 4. Onmatig watergebruik, d.w.z. te veel, te beet of te koud water kan voor de gezond heid zeer schadelijke gevolgen hebben. Tijdens den slaap aldus Dr, Hirschstein te Hamburg scheiden de nieren meer stollen uit, die als eindproducten der stofwisseling zijn op te vatten en daaronder voorname lijk stikstof, phosphor- en zwavelzuur. Gebrekkige uitscheiding van afvalpro- dukten kan tot tal van ziekelijke aan doeningen leiden. Bij gebrek aan slaap en een chaos van moerasgrond, slechte zijpaden en verdachte lokalen was. «Waarheen voert ge mij eigenlijk, Jim?" vroeg Bob Schmid, dien het weder wakker had gemaakt, na een poos. "Ik voer u tot menschen, bij wie het goed is te zijn, Bob," antwoordde de toegesprokene. "Die schijnheilige Dick heeft mij met zijn liefdepijn droefgeestig gemaakt als een stervende kater en ik moet nog vroolijk zijn, zoo ik niet van louter zenuwachtige meisjes en zuchtende dutchmeii droomen zal." Bob Schmidt antwoordde niet 1 Of hij had te veel met den weg onder zijne voeten te doen, of hij stemde met Jim's aanmerking op Dick niet over een. Hij strompelde trap op traf af en verwenschte herhaaldelijk de onverant woordelijke zijpaden. Plotseling gleed hij uit en verdween iu de diepte, Jim echter vroeg met ingehouden lach of hij zich bezeerd had. «Niet ik, zoo veel ik weet," liet Bob zich uit de diepte hooren, "maar misschien hij op wien ik gevallen ben." "Drommels!' ligt hier onder iemand?" vroeg Jim en haastte zich bij zijn vriend te komen. "Maakt licht, als ge kunt, Jim, naar ik voel moet de arme drommel geheel zullen juist de sterkste zuren 24 a 48 uur in het lichaam achterblijven. Een Fransch geneesheer, Prof Lan- douzy, heeft met een geweldige massa cijfers en proefnemingen op groote schaal in oen lezing tc Parijs aange toond, dat wij niet kunnen eteö. Op het punt van do voeding, welke toch een hoogst belangrijke rol speelt in het menschenleven. bestaat er zoo betoogde hij nog volstrekt geen wetenschap en bewandelen wij den proefondervindelijke!! weg. De men schen hebben zich tot nog toe meer met de voeding van de dieren dan met hun eigen voeding bezigge houden. Volgens Landouzy's meening nemen de stikstofverbindingen (eiwit stoffen) in onze voeding een veel te groote plaats in. Gedachten: Gelukkig zij, die zich in eigen huis werkelijk thuis gevoelen. Menige vrouw maakt het haar man onder een onweer duidelijk, dat hij haar in storm veranderd heeft. Al het logisch denken der mannen weegt niet op tegen het fijn voelen der vrouwen. Observator. RECLAME. voor eeD MEISJE van 20 jaar P. G. goed kunnende werken, voor half September, een Brieven fr. lett. C 3150 Zeister Boek- en Kunsthandel, Zeist. Een mooi, nobel, zielvol boek, j j rijk aan echten levenslust. Tijdspiegel. NAAR T DUITSCH VAN prijs 2.50, gebonden 2.90. Boeken als dit moeten in vele talen spreken om vele harten te bereiken, die een opwekking tot levensvreugde en'vertrouwen be hoeven. Nitmce Courant. Vraag het gratis prospectus aan I Uwen boekbandelaar of aan den uitgever G. J. SLOTHOUWER te Amersfoort. stijf bevroren, zijn en het zou toch goed zijn te weten of er nog leven in hem is." Jim haalde een lucifer uit zijn zak, kroop onder het tegen wind en regen beschuttend zijpad, dat door balken gesteund, minstens zes voet boven het grondvlak der straat lag, ontstak een waslucifer en liet er het licht van op het lichaam vallen. Het was een be jaard man in arbeiderskleeding, wiens bovenlijf onder het zijpad lag, terwijl het andere gedeelte op de straat dicht bij den trap lag, van welke Bob was ge vallen. Jim betastte het gezicht van den stijven, op den rug liggenden slaper het was ijskoud; hij voelde hem de pols maar vond die niet; hij bracht zijn hand onder het blauwe hemd van den man het hart had opgehouden te ploppen. "Hij is dood!" zei Jim, «stoor hem niet en laat ons gaan." Bob echter was met het onderzoek niet tevreden. Hij haalde een spiegeltje uit zijn zak, wreef de oppervlakte blank en bracht het aan den mond van den verstijfde. Toen hij het zakspie- geltje ophief; vertoonde het bij het licht van den waslucifer, een licht dof plekje de man ademde dus nog. Wordt vervolgd.)

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1911 | | pagina 3