BEDRIJFS-= VERZEKERING mm NOODZAKELIJK ONMISBAAR. Gemengd Nieuws. Yoor Huis en Hof. Reorganisatieplannen voor - het Lager Onderwijs. Reisbureau „De Globe", L. J. VAN DEN BERGH, DRUKWERKEN, Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 9'/i uur. Godsdienstoefening. 'sAv. 5 uur, Godsdienstoefening. Chr. Gerel'orm. Gemeente. Lokaal »de Zaaier". Voorm. O3/* uur Godsdienstoefening, 's Av. 5'/i uur, Godsdienstoefening. Hersteld Apost. Gemeente in de eenheid der Apostelen. Geb. Eben Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 uur, Godsdienstoefening. Narn. 4'/> uur. Godsdienstoefening. in de woning van de patiënte en bedolf een zakje onder den drempel van de huisdeur. Dat zou den boozen geest wel tegenhouden. De toevallen zijn nog niet opge houden De komende zonsverduistering. De weerkundige medewerker van de nZutph. Ct." schrijft: Den 17den April a s. zal, zooals bekend is, eene zonsverduistering plaats hebben, dn hij de daarvoor gunstige luchtgesteldheid, mede zichtbaar 2ijn zal in ons iand. Zij zal tot de merk waardigste eclipsen behooren. Men heeft mij verzocht, dienaangaande iets te willen rnededeelen. De eclips is ringvormig, voor ons echter gedeeltelijk. Ook zal de ver duistering voor een small» strook van Europa waarschijnlijk totaal zijnde berekeningen dienaangaande stemmen niet overeen. Volgens de gegevens, ontleend aan de ïConnaissance des Temps" zal de duur der totaliteit in Spanje 6 seconden, in de Vendée 4 en nabij Parijs 2 seconde» bedragpn en zal de eclips bij Luik weder als ringvormig worden waargenomen. De zou koint in Venezuela verduis terd op, alwaar de eclips ringvoimig zal zijn; de lijn der centrale ver duistering loopt verder door Engelscb Guyana, gaat door den Atlantischen Oceaan in N. Oostelijke richting en komt in het Noorden van Portugal in Europa Van daar gaal ze over N Westelijk Spanje, door de Golf van Biscaye, Frankrijk binnen, richt zich vervolgens naar Parijs, door België naar Hamburg en verder door de Oostzee naar St Petersburg, om in Siberië de Aarde te verlaten. De eclips blijft ringvormig (of to taal) alleen voor de plaatsen, in, ot dicht gelegen bij bovengenoemde lijn, ongeveer drie K. M. slechts aan beide zijden daarvan en wordt daarbuiten gedeeltelijk. Die gedeeltelijke bedek king is echter voor ons land groot, volgens de gegevens ongeveer vijf en negentig honderdsten. Het midden der verduistering heeft in onze stieken kort na den middag plaats, dus wel op den meest geschikten lijd. De kolenmijnarbeiders in de Borin- age ^Henegouwen), die al sinds zes weken het werk staakten en zich tot dusverre rustig hielden, hebben zich door den hongersnood, die onder hen begint te heerschen tot gewelddadig heden laten verleiden Op verscheidene plaatsen zijn wagens met brood en andere levensmiddelen door troepen uitgehongerde mannen en vrouwen aaugehouden en geplun derd en het kwam al herhaaldelijk tot botsingen van volksmenigten met gendarmes en militairen, waarbij ook gewonden vielen. Het ziet er in de dorpen van de mijnstreek tieurig uit De mannen loopen winkels rond; de kinderen bedelen; in de winkels van bakkeis slagers en melkveikoopers is niets meer te koop en de vroegere klanten hebben ook geen geld om iets te koopen. Er zijn 34,000 stakers, die met hunne gezinnen (80,000 personen) gebrek lijden. Vijftienduizend zijn aangesloten bij den bond en hebben nog eenig geld, waai mede zij bet nog een week kunnen uithouden, naar zij beweren. Maar de meesten hebben volstrekt niets meer. Er is een hoofdelijke stemming gehouden over het al of niet hervatten van het werk maar de uitslag daar van is nog niet bekend. Behekst Een ilink gebouwd 15-jarig meisje te Heerenveen, leerlinge van de school voor M. U. L. O., aldaar, dochter van een weduwnaar (haar moeder over leed nog niet lang geleden), kreeg verleden week plotseling zenuwtoe vallen, die zich telkens herhaalden en de krachten snel deden afnemen. Men lichtte den vader in, dat hier een booze geest in het spel was en deze geloofde dit. Hij ging naar den duivelbanner B. in bet naburige Knijpe en deze oordeelde, dat het meisje be hekst was. Hij gaf den vader genees middelen mee om op de borst te leggen en kwam den volgenden dag Inktvlekken ver w ij deren. Vlekken van aniline-inkt kunnen verwijderd worden door ze te be vochtigen met sterken alcohol, welke met een weinig salpeterzuur is aan gemaakt. Menigeen zal de moeite niet te veel zijn om op deze wijze een kostbare teekening of geschrift te redden. Wil d verzen de n Wanneer men wild over zekeren afstand wil ver zenden, is bet goed de wonden te wasschen met een weinig zout water, of wat nog beter is, met goeden brandewijn. Vervolgens neemt men de voorzorg de ingewanden weg te nemen en in het lichaam kleine stukjes kool te brengen. Kool tocb is een rier beste bederfwerende middelen. Uitwendig omringt men het wild met welriekende planten b.v. salie, lau rierbladeren. thijm, enz. Deze plan ten hebben n I. de eigenschap de dikke vliegen verwijderd te houden, ter wijl de geur van bet wild uitstekend blijft. Observator Herhalingsoefeningen Militie 1912. Staat, aanwijzende voor hoelang de daarin vermelde verlofgangers van de militie te land in 1912 krachtens art. 111 der Militiewet 1901, voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst komen. KORPSEN. Lichting 1905. de regimenten infanterie de compagnieën hospitaalsoldaten de compagnieën wielrijders het korps pontonniers de regimenten vesting-artillerie het korps pantserfort-artillerie het regiment genietroepen, met uit zondering van de miliciens-tele grafisten Lichting 1906 het korps torpedisten de regimenten infanterie de compagnieën wielrijders de compagnieën hospitaalsoldaten Lichting 1907. de regimenten veld-artillerie, met uit zondering van detreinafdeeÜDgen. het korps pontonniers de regimenten vesting-artillerie het korps pantserfort-artillerie het regiment genietroepen, met uit zondering van de miliciens-tele grafisten Lichting 1908 het korps torpedisten Lichting 1909 de regimenten huzaren de regimenten veld-artillerie, met uit zondering van de treinafdeelingen. het korps rijdende artillerie het korps pontonniers de regimenten vesting-artillerie het korps pantserfort-artillerie het regiment genietroepen, met uit zondering van de miliciens-tele grafisten Lichting 1910 het korps torpedisten Lichting 1911 de regimenten infanterie de compagnieën wielrijders de compagnieën hospitaalsoldaten de mitraiiieur-afdeelingen (hieronder ook te begrijpen de mili ciens van andere lichtingen, die in 1913 hunne eerste-oefening aanvingen, met uitzondering echter van hen die ten gevolge van verleende ontheffing van den werkelijken dienst eerst in 1911 voor eerste-oefening onder de wapenen kwamen). Getal dagen. 26 26 26 11 13 13 11 12 26 26 26 26 26 19 19 26 19 20 26 26 26 26 26 26 19 26 26 26 26 Opgave van de Vereeniging „HANDEL en NIJVERHEID" van personen die zich in de Gemeente hebben gevestigd, of daaruit zijri ver trokken naar andere Gemeenten met vermelding van woonplaats, van den 7 tot en met den 13 Februari 1912. GEVESTIGD. Jan Geerling van Enschede naar Krom- mestraat 10. Altda Budding v. A'dam n. Burgerb. 22. Grietje ten Bosch, van Apeldoorn n. Prinses Marieiaan 1. Frederikus Arnoldus Paping, van Bus- sum naar Langegracht 4. Rengert Jan Zeijpveld, v. Driebergen naar Arnbemschestraat 24 Eveitje van Eijken, van'Venlo naar Joh. van Oldenbarneveldlaan 20. Evert van Bteukelen, v. Stouteriburg naar Soesterweg 304. Tonia Versteeg, van Hoevelaken naar Pieter Botbstraat 3. Egbert Jonker, v. Utrecht n. Muurh. 3. Wilhelmina Puts, van Oisterwijk n. Pieter Pijperstraat 41. Valdemar Nicolai Wachtelbienner, v. Bremen naar Stationsstraat 33a. Jan Marinus Henri van Lelyveld, van 's Hage naar Plantsoen 8. Clara Oppenkamp, van 's Hage naar Plantsoen 8. Gerardus Fbilippus van Kuijzen, van Osterfeld Duitschl.) n. Koningstr. 80. Hendrikus Klein, van Weesp naar Stellingwerfstraat 13. Haziena van Diggele, van Noordwijk naar Utrechtscheweg 22. Antonius vah de Vlasakker v. A'dam naar Groote Gasthuislaan 5. Elisabeth Gerardina Hanken.v. Deven ter naar Schimmelpstr. 62. Gerardus Jacobus de Groot v. Utrecht naar Puntenburgerlaan 24 Hendricus Gerardus Johannes Rientjes, van Heerlen naar Langestraat 102. Nicnlaas Gerardus van Gemert, van Hoorn naar Bergstraat 41. Petronella Clasina van Doorn, van Alphen (Z H.) naar Muurhuizen 143. Gert itje Hendrika van Ee, van Barne- veld naar Hoogeweg 98 Willem Frederik Bellaart, van Zalt- Bommel naar Stationsstraat 21a. Hendrika van Laar, van Stoutenburg naar Asch van Wyckstraat 21. Huibrecht Issenhoven, tan Leusden naar Veldspaat 8 Alberius Christianus Huts, v. Arnhem naar Kampstraat 14. VERTROKKEN. Maarten Buis, van Arnb.str. 24 naar Boskoop. Willemina Wels, van Utr weg 108 naar Amsterdam. Barbara Broekman, van Aldeg str. 2 naar Amsterdam. Christiaan Bliekendaal, van Heilb.weg 54 naar Leusden. Mat ia Leenards van Weverssingel 8 naar Amsterdam. Jan Koeman v. Koning i. '1 n. Arnhem. Jobs. Hendr. Jusephus Aug. Helle brekers van Zuidsingel 13 naar Rotterdam. Egbeit Louis van Son van Arnh weg 24 naar Oosl-Indië. Eduard Gerard Johan Werner, van Plantsoen 8 naar Assen. Jacobus Carolus Gerde v. Soesterweg 24 naar Utrecht. Arie Scbuilenburg v. Schimmelp str. 14 naar Gouda. Everardus den Blanken v. Langegracht 21 naar Utrecht. 'l'heresia van Mechelen v. Soesterweg 169 naar Hilversum. Petronella Maria Wellerd, van St - Agathastraat 24 naar Bussum. Joh. Wilh. van den Staaij van Arn- hemscheweg 55 naar Scheveningen. Joh. Jacobus Visser v. Stationsstr. 19a naar Weesp. Pieter Michon van Krankeledenstraat 1 naar Nijmegen. Tanna Jacoba Zijlstra van Sroallepad 2 naar Amsterdam. Coinelis Marie van Walen van Lan gestraat 3S naar Muiden. Aartje Vedder van Langestraat 108 naar Hilversum. Johannes van Winterswijk van Kor- tegracbt 2 naar Haarlem. Jan van Dijk v. Soesterw. 308 n. Doorn. Jan Willem Bleyenburg van Bloemen- dalschestr. naar Rotterdam. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 8 tot 15 Februari 1912. Geboren: Adrianus Cornells Johan nes, z. van Johannes Cornelis Josephus van Luijn en Johanna Maria Engelen. Gerardus, z. van Teunis de Graaf en Cornelisje Kraak. Johannes, z. van Matthijs Theodoor Louwerens en Johanna van de Velden. Johanna Hendrika, d. van Albertus te Beek en Reinira van Laar. Evert, z. van Willem Evert Kamerbeek en Sara Eleonora van Minnen. Gerrit Hubeitus, z. van HendrikusSebastianus Flos en Grietje van 't Hoog. Christianus en Gerardus Hendrikus Bernardus, z. van Johannes Bernardus Rouwhout en Catharina Velten. Ondertrouwd: Gijsberlus van den Hoele en Johanna Clasine Gerritsen. GetrouwdJacobus Gijsbertus van Leur en Maria Catharina Woudenberg. Geriit Dirk Oelp en Maria Eve- rarda van Bekkum. Reinier Kok en Adriana Staal. Willem Rijk Hienekamp en Johanna van Selm. Fianciscus Aloy?ius Fischer en Ever- dina Henrietta Paulina Welters. Willem Cornelis van Tienen en Maria van Valkenhoef. UverledenHendricus Johannes Wilhelmus Zikking, 18 j., ongehuwd. Hendrik Koopmans, 51 jr., echte, van Wilhelmina Dijk. Antonius Theodorus Daatzelaar, 6 jr. Wouter de Lang, 85 jr., wed van Elisabeth Verdaasdonk. Herrnanus Elberse, 52 j., echt. van Maria de Groot. Johannes Lavoor, 75 jr.. wed. van Jannetje Bolland. Fennelje Batavier, 8 mnd Jan van de Kuilen. 42 jr., echtg van Tjitske Bol. Marijtje Water, 76 jr., wed. van Robertus Hendrikus Blom. Cornelis Ramse- laar, 15 jr., echtg. van Geertruida van den Uithoorn. Helena van Hoeijen, 5 jr. Een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht. Leusden. van 916 Februari 1912. Geboren: Aaltje, dochter van Petpr Galjee en Margje van der Vecht. Gijsbertha, dochter van Antonius Berg en Gijsbertha Tolboom. Ildephonsus Maria, zoon van Nicolaas van Doorn en Wilhelmina Maria Roch. Antje, dochter van Karei van Asselt en Hasina de Kruijf. Klazina, dochter van Antonius van der Linden en Johanna van Keulen. Overleden: Een als levenloos aange geven kind van het mannelijk geslacht. Woudenberg. Geboren: Elizabeth, dochter van Aalt van Kempen en Alida van der Wiel. Aaltje, dochter van Jan van Setten en Anna Margaretha van den Btul. Jan, zoon van Cornells van Schoonhoven en Adriana Johanna van Scbaik. Gehuwd: Steven Versteeg en Susanna Hendnkse Overleden: Willempje Meerveld, 2 weken. MAHKTBMUCHT. AMERSFOORT, 1G Februari 1912 Tarwe f 0,Rogge f 0Boekweit f Appelen f8.a f 12.l'eren f 0.a f Nieuwe Aardapp. f 0a f0.zandaardapp. 2.50 a f2 75 Hoendereieren f 5.50 al 6 30 p.lOOst. Bruine eieren 00a fBoter "1.60 a f 1.75 per kilo. Mir- zarme f0.a f0.Zoetem kaas f 0.a f 0. Kippen f 1.00 a f2.00. Kuikens f 1.50 k I 2.25. Piep kuikens f 0.80 a f 1.20 Ganzen f 0.a 10.Eenden f090 a f 1 20 p. st. Jonge fl.a!f1.40. H.tzen f 0.a f0Wilde koi ïjnen f0 40 a f 0.50. Tamme f0 80 a f 1 50 Dun en f 0.50 a f0 60 p«ar Magere varkens f 18. - a f 24 Varkens r. export f 0.a 1 Zeugen f60.a I 90.— Biggen f8 a f 15 Schrammen f a f 0 Vette koeien f 000.a f 000.— Guste koeien f 000.— a fUOO.— Kalf koeien f 000.— a f 000.—Kalf- vaarzen l'OO.a f 00.—Os f 000.a f 000. Pinkstieren f 000.a f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. 15 heet Appelen. 0 heet. Pei>n. heet. Kleiaardappe- len, 80 heet. Zandaardapi elen, 60000 stuks Hoen- dereieren stuks Eendeneieren. 400 kilo boter, kilo Margarine, Kilo ka.»s. stuks Vee. 80 magere varkens Varkens voor exportslagerijen 400 biggen en 10 zeugen. RECLAME. Gevraagd. Meermalen wordt een geneesmiddel gevraagd tegen de kwellingen van aambeien. Voor hen, die Foster's Zalf kennen, zal bet niet moeilijk mallen deze vraag te beantwoorden. Allen, die aan aambeien lijden, weten hoe hinderlijk, pijnlijk en kwellend deze kunnen zijn. Dikwijls is het den lijder onmogelijk te staan, te liggen of te zitten en weet hij niet welke houding h\j moet aannemen om de pijn tot bedaren te brengen. Aardbeien komen ge woonlijk meer bij vrouwen voor dan bij man nen; zij worden vaak veroorzaakt door hard nekkige verstopping en verlponen zich dikwijls na de geboorte van een kind. Voor aambeien, hetzijin- of uitwendig, is Foster's Zalf het geneesmiddel bij uitnemend heid. Vabaf de eeiste aanwending doet haar verzachtende werking zich gevoelen en talrijk zijn de gevallen, waarin na het gebruik van slechts één doos de patient van zijn lyden ver lost was. 5 Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Amersfoort iyerkrygbaar by de heeren A. van de Weg, Langestraat 23 en P. de Zwart, Langestraat 94. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k k.*?5 voor één of f 10.— voor zes doozeD. Advertentiën. {f Diakenen van de Ned. Herv. Gemeente alhier brengen ter kennis van de leden der Gemeente dat zij voornemens zijn om op Maandag den 19 Februari 1912 aan de huizen dier leden te houden de 3e of laatste Wintercollecte welke zeer ia hunne milddadig heid wordt aanbevolen. Namens het College Aan V;. Diakenen, vnd. '"De-h3m. Diaken H. VAN OMMEREN. Amersfoort, 17 Februari 1912. Afsluiting der Waterleiding. De Directie maakt bekend, dat wegens werkzaamheden aan de hoofdbuis de WATERLEIDING naar en in de gemeente Amersfoort TIJDELIJK zal worden AFGE SLOTEN in den nacht van Dinsdag op Woensdag aanstaande (2021 Februari 1912) en wel van Dinsdagavond 10 uur tot Woensdagmorgeji.3 out! Amersfoort, 16 Februari 1912. »1| Maandag 19 Februari a.s. des avonds te 8 uur in „De Zwaan". Onderwerp Toegang vrij. Debat gewenscht. In FEBRUARI gaan onze gezelschapsreizen naar: De Riviera 85. Duur 9 dagen. Italië 125.—. Duur 10 dagen. Algiers f 160. Duur 10 dagen. Spanje f 160. Duur 10 dagen. Verder naar BRUSSEL, PARIJS, LONDEN, BERLIJN, etc. Alle reis- en verblijfkosten inbegrepen. Voortreffelijke llhtels. Be kwame leiding. Beschaafd ge zelschap. Nu reeds wijzen wij op onze hoogst interessante uitstapjes naar ZWITSERLAND ƒ47.50. Naar BERLIJN ƒ35.—. Naar LOURDES ƒ65.—. Vertrek in Mei. Programma's gratis verkrijgbaar. N.Z. VOORBURGWAL 345, Amsterdam. TA3STDiLI2TS STATION STRAAT 10 tTTEÉCHT. -= IM BS )1L Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bijkaalhoofdigheidof octy'dig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CE RATI, Haarkundigc, Zoutsteeg 4, le Etage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel .gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreel onder meer: Een feit is 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bezit van den haardos te zyn gekomen. 1 Amersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor (Mr. S- G. ra Welderea Baron Renders) KOETEGKACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën. Effeoten. Credieten. Incasseering van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. Deposito's Wissels op Binnen-- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is eene - (aanvulling der - Brand-Assurantie) Slothoower's StooiMerjj, Levering van alle voorkomende tegen concurreerende prijzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3