ONDERWIJZER 1 MEUBILI •ERING, I 1X V. VAN ACHT 1 Westsingel ngerij, I iffeerderij. 9 TOT i KREYMBORG Go., 300 in ile Mejltóisck laai ERBERGH m*» 34^35. 238 1 V. P. N. H oe n de rzi ekte n BEDRIJFS-= VERZEKERING W. F. A. GROENHUIZEN, REGENJASSEN NOODZAKELIJK OMSBAAR. Slothouwer's Stoomdittaij, Nikkel. jm Hebt gij een nieraandoesing? Advertent ieih SOLLICITANTEN Aiersfoortscl Wissel- en Effectenkantoor FRUIT. REIZEN. Londen 40.—. Parijs f 46.—. Berlijn f 55.—. België f 40.—. Rijn f 37.50. Harz f 75.—. Noorwegen 140.—. Zwitserland f 50.—. AMSTERDAM REISBUREAU „DE GLOBE", DRUKWERKEN, Langestraat 42. Instrumentmaker. Telef. Interc. 83. MARIAPLAATS 3, UTRECHT, vierde huis van den hpek zijde Zadelstraat. Propagaifda Prijs f 23.75. tegen zeer verlaagde prijzen, vanaf f9.90. geven is voor de musch de natuur lijkste zaak ter wereld-, eveneens zon het verloren tnoeito zijn haar te willen overtuigen, dat de daken en veranda's van villa's en bureaux niet alleen bestemd zijn voor den bouw van haar liederlijke nesten van stroo, vodden, lappen en papiersnippers. Verwijdert men vandaag twee nesten, morgen zitten er drie. Onder het devies sXlerkt euch den Grundsatz für das [Leben Nehrr.t Alles, was Ihi knegen könnt Am Grosmut wird kein Btot vergeben Und's schmeckt am besten un- [gegönnt" hebben zij Zuid-Amerika veroverd. Yoor Huis eu Hoi. Hygiëne der lever (Dr. A. Lorand): Het eerste gebod voor de hygiëne der lever voor gezonden en zieken luidt: Men moet het gebruik van vleesch zooveel mogelijk beperken. Daar planten- en melkkost voor de reeds ontaaide lever uitstekend is zal dit natuurlijk ook nuttig zijn voor de nog gezonde lever: ten eerste omdat het haar minder werk veroorzaakt, dus ontziet, en ten tweede daar hier door de geschiktheid tot werken ver hoogd wordt. Bovendien bredt vooral de melkvoeding de groote voordeelen, dat deze de vergiftige darmproducten helpt verdelgen en daardoor het ont staan van ziekten der galbuizen tot op zekere hoogte kan voorkomen. Het gebruik van veel kruiden, medi cijnen en prikkelende middelen, vooral sterken drank, kan de lever veel schade doen. Chronische stoelverstopping leidt dikwijls tot lever- en galziekten. vooral tol het ontstaan van galsteenen Daarom kan men leverlijders het beste met afvoerntiddeleh behandelen. Het spieekt van zelf, dat ook de maag in orde moet gehouden worden, het geen het beste geschiedt door goed kauwen van het voedsel. Matig eten en een ruim gebruik van water is aan te bevelen. Het vei blijf in zeer heete streken schaadt de lever. Het klimaat zelf heeft hieraan echter minder schuld dan wel do levenswijze, die voor zulk een klimaat niet geschikt is, vooral wat het eten en drinken aangaat. In tropische landen moet men eerder vegetarisch en zonker steiken drank leven om gezond te blijven en een normale lever te behouden. Even als voor de nieren zijn zweetbaden ook voor de lover van veel waarde, daar deze de vergiftige stoffen, die anders de lever misschien zouden be zwaren, afscheiden. Daar lever ziekten even erfelijk zijn als alle ziekten der bloedvaatklieren, moet men deze overerving bij de kinderen van lever lijders door alle geschikte voorbehoed middelen tegenweiker. Vogellucht: Bij insectenetende vogels heeft men den regel veel hinder van de onaangename lucht, die de vogelkooi verspreidt. Het beste middel daartegen is: den bodem met gips te bestrooien, en de gipslaag weer met met een zandlaag te bedekken. Na tuurlijk zal een veelvuldige en afdoende reiniging der kooi er veel toe bij brengen om den lucht gedeeltelijk of geheel te verdrijven, althans minder opvallend te maken. Bloemkoolsoep. Voor 10 per sonen. Tijd van bereiding uur Na dat men 400 gram boter met even zooveel meel hoeft vermengd, Iaat men dit met 2'/, liter water en een theelepel Raycel vleesch-extracht sterk koken. Vervolgens kookt met zacht in deze saus, goed schoon err zuiver ge maakte bloem van tweekroppen bloem kool, voegt er zout en geraspte mus kaatnoot bij en proef of dit in vol doende mate gebeurd is, klutst er een paar eierdooiers iu en dient het ge recht op met gevogelte, gruttenmeel, kadetjes of oier-gelei. Schuimpjes: 250 gr. poedersuiker 4eiwitteu, wat vanille-surker. Bereiding: Het eiwit zoo stijf mo gelijk kloppen en er dan vlug de poe dersuiker en vanillie doormengen. Van deze samenstelling door een spuit- zakje of met een theelepel kleine hoopjes vormen op een met boter besmeerd papier, dat op bakblik moet liggen, De koekjes in een lauwen oven zetten, zoodat ze meer uitdrogen dan bakken. Ze moeten niet bruin, maar wel door en door broos worden. Des- verkiezende kan men 100 gram ge snipperde amandelen, hazelnooten of grof gemalen kokosnoot er in werken. De vrouwen hebben graag innemen de echtgenooten, maar toch weer geen echtgenooten, die graag innemen. Observator. BURGERLIJKE STANDEN Amersfoort. van 22 tot 31 Augustus. GeborenEvert, z. van Jan Arlar en Alida Akker. Gijsbertus Johannes, z. van Johannes Antonius Kaspersen Geertruida Maria van der Veer. Lonise, d. van Theodorus Weevers en Cornelia Jeannette de Graaff. Gerrit, z. van Schut en Neeltje Dufournée. Gerhardus Hendrik, z. van Johannes Hendrikus Schuiten en Geertruida Maria Anna Helmerhorst. Johan Antonius Wilhelmina, z. van Joannes Jacobus Hermanus Scholten en Anna Maria Neerincx. Catharina Adriana, d. van Gradus Lambertus Johannes van Meegen en Cornelia Maria Ver stallen. Johanna Christina, d. van Hendrik Snijders en Margaretha van Dijk. Egberta, d. van Franeiscus Eikerhout en Geesje van der Vegt. Petrus Johannes, z. van Johannes Regnery en Janna Hendrika Wilbrink. Ondertrouwd: Coenraad van Nieu- wenhuizen en Everarda Arnolda van Bekkum. Garrit Jan Hekkelman en Willemina Koor. Lucien Adam en Jeannette Gerardina de Vries. GetrouwdJesephus Gerhardus Hum mels en Maria Hendrika Hertog. Arthur van de Waal en Rebecca Troulder. Lambertus Cornelia van den Dungen en Maria Anna Franken. Hendrik Pegman en Hendrika Kraaikamp. Johannes Poller en Wilhelmina Henrietta Johanna van Weelderen. Gerrit Jan Willem Steenhoff en Hendrika Juffer. Overleden Alijda Lamberta Maria Keijners, 30 jr., ongeh. Zwaantje Guliks, 78 jr., wed. van Johannes van Eldert. Jan van Beek, 82 jr., echtg. van Alijda de Vries. Dirkje Bouw, 24 jr., ongeh. Jan Verhoef, 54jr., echtgen. van Deentje Hagenbeuk. Leusrlen. Van 2330 Aug. 1912. Geboren: Jacob Hendrik, z. van Jacob Hendrik de Vries en Wijmpje Malestein. Albertus Arnoldus, z. van Arnoldus Schimmel en Bartha van Beek. Catharina, d. van Cor- nelis van Leeuwen en Maria Berk- huijsen. Overleden: Hendrik Keijzer, 46 j. echtg. van Fijtje Ossendrijver. Woudenberg. Geboren: Gerritje Neeltje, dochter van Dirk van Harskamp en Neeltje van den Berg. Overleden: Hendrikus Wagensveld 18 jaren. RECLAME. Nierkwalen doen verschillende personen op verschillende wyzen aan, want de schadelijke stoffen, die niet door de verzwakte ot zieke nieren aan het bloed onttrokken worden, tasten eerst het zwakste punt van uw gestel aan en dit zwakke punt is zelden hetzelfde bjj ver schillende menschep. Is uw rug zwak en pijn lijk? Hebt g\j zwellingen onder de oogen, in de enkels of handen? Hebt gij last van rheu- matische pijnen, stijfheid der gewrichten, p\jn in de lendenen of heupen? "Vei toont zich neer slag in de uiipë, is hot water van ongewone kleur, hebt gij moeite met de loozing, brande righeid of pijn? Voelt gij u al'ijd lusteloop, terneergeslagen en uitgeput? Dan kunt gij er zeker van zijn, dat uw nieren niet goed wei ken. Onmiddellijke hulp is dan noodzakelrtk, want zieke of zwakke nieren herkryjen nivt uit zichzelf hun oude kracht en gezondheid. Verwaarloozing der eerste verschijnselen doet uw kwaal toenemen en leidt tot gevaarlijke ziekten als niersteen, waterzucht, verzwakte hartswerking, enz. Het geneesmiddel hij uitnemendheid vindt ge in Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de ni?r|ifien afvoeren en aan de nieren en blaas hun kracht-deruggeven om hun gewichtig werk weer behoorlijk te doen. En zonder dat deze organen weder volkomen normaal werken kunt gij uw gezondheid niet herkrijgen. Alleen de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn betrouwbaar. ï^et er daarom op of de handteekening van James Foster op het etiket voorkomt. De echte zijn te Amersfoort verkrijgbaar bij de heeren A. van de Weg, Lan- gestraat 23 en P. de Zwart, Langestraat 94. Toezendig geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. 43 Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, roepen op naar de betrekking van p s aan het Herhalingsonderwijs voor meisj'és te Amersfoort. Sollicitanten naar deze betrek king worden verzocht.-hun op zegel gesteld adrès met sollici tatiestukken aan den Burge meester in te zenden vóór 15 September a.s. Inschrijving van Nieuwe Leer lingen in de klassen voor de eerste gronden der muziek en koorzang, voor solozang, klavier, viool, violoncel en rythmische gymnastiek, alsmede tot oplei ding voor de exaölmS -L, O. op Maandag''2- STeptember e.k. van 12 tot 2 uur, in het school gebouw aan de Krommestraat 56. Aanvang der lessen op Dins dag 3 September. Het Bestuur. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden bij kaalhoofdigheid o( ontijdig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. CERATI, Haarkundige, Zoutsteeg 4, le Etage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen, wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreer onder meer: Een feit' is '_t dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftijd getuigen door hem weder in het bekit van m~mm den haardos te zijn gekomen. opelitee Tetteé IDM i l]0V8]lllI!iS. (Mr. S. G. van Welderen Baron Rengers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën Effecten. Credieten. Incasseering van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. Deposito's Wissels op Btnnen- en, Baltenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar tc zijnen kantore. I Beha I St( Onderafdecling Amersfoort en omstreken. L E Z IN G op 4 September a.s. te 6 uur n.m. in de zaal van den heer OTTE, Heiligenberger- weg, door dr. B. J. C. TE HENNEPE, van de Rijks-seruminrichting te Rotterdam. Onderwerp Wat kan er tegen worden gedaan? Hoe herkent men de gevaarlijke BE SMETTELIJKE ziekten en wat kunnen wij doen om groote sterfte onder onze kippen te voorkomen Toegang vrij, ook voor niet-leden. HET BESTUUR. Wegens den grooten voorraad verzenden wij it f 1 fro. bruto 5 kilo tljne Haudperen en (of) Appelen (10 kilo k ƒ1.75). Remb. 10 cent hooger. Fruitkweekerij »L1MUURGIA", Heijthuiscn. Tel. Interc. No. 2. In AUGUSTUS en SEPTEMBER gaan onze Gezelschapsreizen naar: 5 dagen. 5 dagen. 5 dagen. 4 dagen. 4 dagen. 10 dagen. 13 dagen. 6 dagen. Verder naar Tyrol, Pyreneeën, Italië, Beleren, Rusland, Buda pest, Schotland, Zweden, etc. Alle reis- en verblijfkosten zijn In de reissoB begrepen. le rang Hotels. Programma kosteloos. N.Z. Voorburgwal 345. Amsterdam. WE©Eï*YERKOO©E1*S kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Ochtendvoeders voor Hoenders, kuikenzaden, Krachtvocder voor Duiven, Vogelzaden in pakken en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American linporting-IIouse te MAASTRICHT. Voor Fabrikanten, Winke liers en allen die bedrijf uitoefenen is- eene - (aanvulling der - Brand-Assurantic) Levering van alle voorkomeiide tegen concurreerende prijzen. Als uw Bril gebroken is, een' veertje kapot, een glas stuk, een schildpad of kurkje van uw Pince-nez, wendt u tot ons, wij herstellen alles goed; vlug en billijk. Heeft u een nieuwe Bril, So Easy of andere Pince-nez noodig, komt in vertrouwen bij ons, wij hebben alle soorten en modellen in Goud, doud-cloublé en Ons bijna NSO jajff hier ter stede zaken doen, geeft u de noodige waarborg. Brillen borden geleverd en geslepen op voor schrift van H.H. Doktoren. Diploma van bekwaamheid ter inzage bij 1 vervaardigd volgens het AFTERBURY SYSTEEM, van hoog fijne Schotsche en Engelsche Fantasie-Nouveautés, 1 of 2 rij knoopen, overgestikte naden, mouwen met splitjes. Deze Costümes kunnen door het beste maatwerk niet in deySchaduw gesteld worden. De normale verkoopewaarde van f OQ f/"\4 f QQ Deze Cóstaares.Je varieerend van «O.™ IOI I Or).". G-egarandeerd. -wa,texd.iclat-

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 3