Plaatselijk Nieuws. verleende gratificatie, (aangenomen voor kennisgeving.) Dankbetuiging van Dr. A. H. C, van Driel voor het hem verleende eervol ontslag en pensioen, (aan genomen voor kennisgeving.) Missive van A. H. Hordijk houdende bericht dat hij zijne benoeming tot onderwijzer aan de O. L. School G. aanneemt, aangenomen voor kermis- geving. Adres van J. H. van Veen, houdende verzoek hem te benoemen lot lid der Commissie tot wering van school- verzuim. Te behandelen, zoodra de vervulling van de bestaande vacature aan de orde wordt gesteld. Adres van ValkhoiT Co. uitgevers van het Amersfoortsch Dagblad tde Eemlander,® waarbij zij hun verzoek herhalen om in het vervolg voor de opneming van de officieels kennis gevingen eene toelage te mogen ontvangen. (In handen van B. en W. om advies.) Adres van L. van Willigenburg, vragende voorziening tegen een besluit van Burgemeester en Wethouders, waarbij geweigerd is eene vi ijstelling ten behoeve van bouwaanvrage voor perceelen aan den Liendertschen weg (niet ontvankelijk verklaard). Adr s van J C Snouck v. d. bewoners van de Beukenlaan, houdende verzoek de booinen staande in de Beukenlaan aan de zijde der huizen te doen rooien. Te betiandelen bij no. 11 der agenda. Tot lid der fabricage-commissie (vacature S. J. van Duinen) werd benoemd de heer A. Eysink tot leden der commissie van bijstand in het beheer van de gasfabriek en water leiding de heeren F. Houbaer en A Eysink. Tut lid der reclame-commissie voor de iiiknrn-tenbelasting werd benoemd Ue In-er D. Ruys, terwijl in de com- rni-sie ran aanslag voor de inkomsten belasting (vacature II. vari Esveld Rz werd benoemd de heer P. II. van Haselen. Tot leden van het stembureau bij de veikiezing van een lid-werkman van de Kamer van Arbeid voor de Bouw bedrijven alhier werden benoemd de heeren II. W. van Esveld en S. J. van Duinen en tot hunne plaatsver vangers de heeren A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken en M. R. N. Oosterveen. De navolgende verordening, rege lende de voorwaarden, waarop water uit de gemeente-waterleiding zal wor den verstrekt, word na discussie over sommige ondergeschikte punten vast gesteld Artikel 1. Aanvragen tot aansluiting aan de waterleiding worden schriftelijk tot den Directeur gericht, waarvoor gedrukte formulieren kosteloos aan hel kantoor verkrijgbaar zijn. Zoo spoedig mogelijk wordt van wege den Duecteur een onderzoek ingesteld, en ontvangt de aanvragor opgaaf van de kosten voor water- vei bruik, meter huur en andere bij zonderheden. Na ondei teekening en inzending van eene verklaring, vermeldende, dat genoegen genomen wordt met de opgegeven en in die verklaring te noemen kosten voor waterverbruik en meterhuur, en op welk tijdstip de waterlevering verlangd wordt, kan de aansluiting, en nadat aan art. 5 is voldaan, de waterlevering plaats hebben. Art. 2. Het abonnementsjaar lóópt van 1 Januari tot 1 Januari. De overeenkomst wordt gesloten voor minstens 3 maanden. De driemaandelijksche termijnen worden gerekend in te gaan op 1 Januaii, I April, 1 Juli en 1 October van elk jaar In het kwartaal, waarin de water levering aanvangt, betaalt men slechts voor de nog niet verstreken maanden, met dien verstande, dat men voor de maand, waarin de wateilevering be gint, slechts de helft van bet voor éen maand verschuldigde betaalt, in dien de levering geschiedt na den 15den dag der rnaand. Wanneer de overeenkomst niet zij slechts met zijn geld was gehuwd, ging koud en onverschillig met hem door het leven en zij mocht zich der halve niet beklagen, toen de tijd haar zijn laatste genegenheid ontnam, en zij hem nog slechts een weinig meer dan zijn hond en iets minder dierbaar dan zijn paard was. En van Antonio Vaug- ham hoorde zij geen woord meer Zijne bezitting werd aan vreemden verkocht, na het overlijden zijner moeder; want Antonio wa3 verdwenen en Eleonores hart verloor de laatste hoop hem ooit weer te zien, (Wordt vervolgd.) uiterlijk éen maand vóór het ver strijken van den bepaalden termijn schriftelijk is opgezegd, wordt zij ge acht weder voor drie maanden ver lengd te zijn. Bij verhuizing of bij overlijden eindigt de overeenkomst bij het einde der maand, waarin het vei huizen of overlijden plaats vindt, met dien verstande, dat bet eenmaal betaalde over de ingegane maand niet wordt teruggegeven. Indien een ander in een pand als waterverbruiker optreedt, is hij ver plicht, daarvan onmiddellijk schriftelijk kennis te geven aan den Directeur. Deze bepaling is niet van toepassing op bewoners van perceelen waarvoor de eigenaar de overeenkomst heeftaan- gegaan en de verschuldigde gelden betaalt. Indien een verbruiker tijdelijk, mits gedurende geen korteren tijd dan éen maand, geen water wenscht te ont vangen, geeft hij daarvan uiterlijk acht dagen te voren kennis aan den Directeur, die den toevoer van water doet afsluiten, en op verzoek weder doet openen. De verbruiker geniet in dat geval een evenredige vermindering van den abonnementsprijs. Voor afsluiten en weder openen van den toevoer is éen gulden ver schuldigd. Art. 3. Elk perceel ontvangt zoo veel mogelijk een afzonderlijke dienst leiding. Boven- en benedenhuizen van een zelfde pand kunnen op dezelfde dienstleiding aangesloten worden, indien de eigenaar zich aansprakelijk stelt voor de betaling van het ver bruikte water. Evenzoo kunnen aan- eengebouwde woningen aan éen dienst leiding worden verbonden, mits zij alle worden aangesloten en de eigenaar zich voor de betaling aansprakelijk stelt. Indien perceelen in onderlinge ge meenschap staan buiten de openbare straal, moeten alle perceelen worden aangesloten, waarvan pchter door Burgemeester en Weihouders in bij zondere gevallen onthefling kan worden verleend. De dienstleidingen, van de hoofdhuis tot de afsluitkraan en den meter, worden van wege de waterleiding gelegd. Dit geschiedt kosteloos tot de grens van het particulier eigendom en vorder voor rekening van den belang hebbende. Is de afstand van bet hart der straat tot de grens van hel aan te sluiten peiceel of particulier terrein grooter dan 10 Meter, of zijn, door bijzondere plaatselijke gesteldheden, buitenge wone bezwaren vei bonden aan liet maken der verbinding met hot bui zennet, dan kan de Directeur de meerdere onkosten aan den aan- rager in rekening brengen of wel aansluiting weigeren. Tegen diens beslissing bestaat be roep bij Burgemeoster en Wethouders. Wanneer de Directeur zulks noodig acht, zal de aan v rager voor zijne rekening, op door den Directeur aan te wijzen plaats, een putje moeten maken van voldoende afmetingen, om daarin een afsluitkraan en een meter te kunnen plaatsen. Het beveiligen der dienstleidingen tegen vorst en hel leggen van zink- buizen door grachten of siooten, komt voor rekening van den aanvrager. De directeur beslist in alle voor komende gevallen over de wijdte der dienstleidingen, de plaats waar de dienstleiding gelegd en de meter ge plaatst zal worden. Aansluiting van panden, niet aan het buizennet gelegen, kan alleen verleend worden, als het gezamenlijk bedrag der jaarlijksche abonnementen van de aan te sluiten panden, 10 pCt. bedraagt van de aaniegkosten der door de gemeente te maken hoofd leiding en dit bedrag voor ten minste vijf jaren wordt gewaarborgd. Art. 4. Onder binnenleidingen wor den verstaan alle huis- en andere leidingen met bijbehoorende kranen, inrichtingen, toestellen, enz., die op particulier terrein worden aangelegd. Zij worden aangelegd voor rekening van den eigenaar of den bewoner van hel perceel, hetzij door de gemeente, hetzij door een particulier, in welk aatste geval de materialen zoowel als de aanleg aan de goedkeuring van den directeur der waterleiding zijn onderwoi pen. Het herleggen en herstellen der buizen geschiedt volgens voorschriften en onder toezicht van denzelfden directeur. Voorts gelden voor het leggen van binnenleidingen de volgende bepa lingen 1Het gewicht van en de materialen voor binnenleidingen zijn aan de goed keuring van Burgemeester en Wet houders onderworpen, evenals de wijdte van buisleidingen voor gevel of tuinbesproefing en brandkranen. De Directeur der waterleiding is bevoegd en moet in de gelegenheid gesteld worden een monster dei leidingen te nemen. Het gebruik van loodwit of menie, voor dichtmaken der verbindingen, is verboden. 2. De binnenleidingen moeten een stop of afsluitkraan hebben en zoodanig worden ingericht, dat zij tegen voisl zijn beveiligd. Zij worden afwaterend gelegd, zoodat zij geheel kunnen ledig loopen, waarvoor op het laagste punt een aflaat- of winterkraan rnoet worden aangebracht. 3. Binnenshuis worden de huizen zooveel mogelijk legen de binnen muren aangebracht; buitenshuis op eene diepte van tenminste 0.80 M. in den grond. 4. Bij kruising met riolen, putten, slootei) en dergelijke, moeten de noodige voorzieningen worden getroffen, die aan de goedkeuring van den Diiecteur der waterleiding zijn onderworpen. 5. Geene andere dan langzaam werkendescbroefKranenzijn geoorloofd. 6. Waterclosets mogen niet anders dan indirect (met toepassing van spoel- reservoii tjes) worden aangesloten. 7. Directe aansluiting van stoom ketels is verboden. De aansluiting van liften, watei- motoren, hydraulische persen en der gelijke toestellen vereischt toe stemming van Burgemeester en Wel houders. 8. Wanneer men voor gevel- of straatbesproeiing is aangesloten, moet op duidelijk zichtbare wijze een gevelplaat worden aangebracht, waar aan een slang of een kraan kan worden aangescbroetd. De leiding naar de govelplaat moet een afzonderlijke afsluitkraan binnens huis hebben. 9. Inrichtingen van brandleidingen vereisehen de speciale goedkeuring van Burgemeester en Wethouders 10. De eerste diie klassen van geabonneerde!) mogen slechts éen tapkraan hebben met geen grootere wijdte dan Eng. duim. Burgemeester en Wethouders kun nen, op hunne aanvrage, personen behoorende lot de eeiste drieklassen rangschikken in de vieide klasse. 11. Wanneer men eene verbintenis heeft gesloten tot waterverbruik bij abonnement, is het verboden: a. uilloosbuizen van gootstemen, fonleinbakken, baltoestellen en der gelijke te hebben, die geleid worden in de trechters van privaten b. tapkranen te hebben die aan het einde zijn voorzien van een schroef draad c. op eenige wijze aan de kranen een slang to verbinden. 12. Een bai'toeslel word geacht aanwezig te zijn, wanneer het bad of de badkamer is voorzien van een waterloozing. Art. 5. Waterlevering heeft niet plaats voor dat de leiding door den directeur is goedgekeurd. Bij heproeving rnoet de leiding een inwendige spanning van 10 atmosphee- ren weerstaan de beproeving geschiedt de eerste maal kosteloos, terwijl bij herhaalde beproeving telkens f 1. wordt berekend, te voldoen door den aanvrager. Goedkeuring doet geen verantwoor delijkheid voor de gemeente tegen over den waterverbruiker en den eigenaar van het perceel ontstaan. Verandering aan de leiding is niet geoorloofd,zonder voorafgaande schrif telijke kennisgeving aan den directeur. De veranderde leiding moet opnieuw door hem worden gekeurd. Ait. 6. Op verlangen van de water verbruikers worden, ten behoeve van het aangesloten perceel, voor hunne rekening brandkranen geplaatst. Voor perceelen, die op.het oogen- blik, dat water uit de Gemeente- waterleiding verkrijgbaar wordt ge steld, reeds van een waterleiding uit andere bron zijn voorzien en waarvan de bewoners binnen éen jaar na dat tijdstip het verlangen kenbaar maken, dat zij water uit de Geineerite- waleileiding wenschen te gebruiken, wordt de dienstleiding geheel voor rekening van de Gemeente gelegd en aangesloten aan de binnenleiding. Kosteloos aanleggen van de dienst leiding en aansluiton aari de binnen leiding geschiedt eveneens voor de perceelen waai van de bewoners zich vóór 1 Maart 1913 tot aansluiting verbinden. De bewoners van deze perceelen gebruiken het water tot den dag der opening geheei gratis. Het tarief waartegen het water zal worden geleverd werd vastgesteld zoo als wij het in ons vorig nummer heb ben medegedeeld. Het reglement der brandweer, waar van wij het concept eveneens reeds in een vorig nummer mededeelden, weid z. h. s. aangenomen. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake plaatsing van straatlantaarns huiten de bebouwde kom werd na eenige discussie op voor stel van den heer Oosterveen, aange houden tot de volgende vergadering. Z. d. en z. h. st. werd besloten tot het overnemen van strooken grond aan den Weslsingel in eigendom behoo rende aan den beer C. T. M. Vermolen. Een praeadvies van Burgemeester en Wethouders betreffende een adres in zake controle op den verkoop van groenten, hetwelk wij niet nader kun nen aanduiden, werd eveneens z. d en z. h. st. goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders wer den gemachtigd tot het doen rooien en verkoopen van eenige boomen slaande op het Plantsoen aan den waterkanl nabij de brug aan de Arnhemschepoort. In verband met het desbetreffende adres van den heer Snouck c.s stelde de heer Van Achterbergh voor.de boomen op de Beukenlaan, staande aan den huizenkant, te doen rooien. De voorzittec zou, om het natuur schoon, bet ten zeerste betreuien, wanneer daartoe werd besloten. Op voorstel van den lieer Veis Heyn werd dit adres gerenvoyeerd aan Bur gemeester en Wethouders en het voor stel Achterberg in vei band daarmede aangehouden tot de volgende ver gadering. Achtereenvolgens werden nu zonder eenige discus ie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen en goedgekeurd Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van den termijn van ontruiming van de on- bewootibaarvei klaarde peiceelen Wol- Wolkerstraat nos. 7, 9, 11 en '13. Voorstel van Burgemeester en Wet houder-- naar aanleiding eerier missive van de. Gedeputeerde Staten van Utrecht, betreffende de verordeningen tot heffing en lol invordering van schoolgeld aan de O. L. Scholen A, B, C .-n D. Voorstel van Burgemeester en Wet- houdeis tot het kosteloos in gebruik geven van een lokaal van het z.g. «Werkhuis®. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot wijziging van de begrootmg lienst 1912, (opname 175 000 gulden kasgeld). Vaststelling van hel eerste aan- ullingskohier der Straatbelasting (lot welk bedrag werd niet vermeld). Verleenen van afschrijving in zake Inkomstenbelasting wegens vertrek en overlijden, diet.st '1912. Behandeling van reclames in zake Inkomstenbelasting, dien-t 1912 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tor het verleenen van pensioen en gratificatie aan den gewezen con cierge van het Gymnasium A.J. Bilders. Voorstel van Burgemeesters en Wet houders tot het in gebruik geven van de Gemeentehoekeiij aan de Vereeni- ging «Openbare Leeszaal en Biblio theek te Amersfoort®. Hiermede was de agenda afgehan deld en sloot de vooizitter, daar nie mand meer het woord verlangd, de vergadering. Reservekader. Het eerstvolgend wetenschappelijk examen voor hen, die wenschen te worden toegelaten tot eene verbinte nis als adspirant-vaandi ig bij het reser vekader der infanterie of der vesting artillerie, zal plaats hebben op 11 Febr. 1913 in de gemeenten's-Gravenhage, Assen, 's Hertogenbosch, Bergon-op- Zoom, Leiden, Amersfoort, Breda, Amsterdam, Arnhem, Leeuwarden. H aarlem, Nijmegen, Ut recht,Gorinchem en Den Helder. Zij. dio aan het examen wenschen deel te nemen, melden zich daartoe óór 29 Januari 1913 aan bij den hoofdofficier voor hel reservekader te Gravenhage (Willemstr. 4) onder overlegging van ben extract uit bet gebooi teregister ofeen anderauthentiek stuk, waaruit de leeftijd van de be langhebbenden blijkt. Do aandacht van de jongelieden, die in 1894 geboien zijn wordt vooral gevestigd op de omstandigheid, dat zij zich slechts bij het resei vekader kunnen veibinden tot vóór 22 Maart 1913. Geen Landwccroefeniiigen, Er doet een bericht in de pers de ronde, dat in 1913 geen landweer oefeningen tol het vbirichten van wer- kelijken dienst onder de wapenen zullen worden gehouden. Eigenlijk is dit een ovei bodig bericht, omdat immets die oefeningen om de twee jaren worden gehouden en dus eerst weer in 1914 aan de beurt komen Bij de aanbesteding voor vleesch en vet ten behoeve van de soldaten menages en het militair hospitaal alhier gedurende het tijdvak I Januari -30 Juni 1913 waren drie inschrijvers: Heischl te Utrecht voor f0.749, Van (Jess te Amsterdam *oor I 0.76, Poot te Oveischie voor f0.709 per KG., zoodat, behoudens de goedkeuring van den Minister van Oorlog, de levering aan eerstgenoemde» inschrijver is ge gund. De Amersfoortsche Geheelont- houderszangvereeniging liet Dagende Licht® gaf Zondagavond een uitvoering in »Amicitia«, die uitstekend geslaagd is. Mej Van der Colk hield de openings rede, waarin ze dank bracht aan de Utrechtsche Tooneelvereeiiiging »Ab stiuentia® on aan «Jonge Plicht®. De liederen weiden zeer goed ge zongen. Door de Utrechtsche Tooneelver- eeniging werd opgevoerd «Tot Hoogen Piijs«. Dat dit stuk propagandistische strekking heeft, spieekt vanzelf. Het werd met veel animo gespeeld en maakte op het publiek een diepen indiuk Vrijdagavond zal het Symphonie- orkest van het 5e Regiment Infanterie een concert geven in de groole zaal van »Amicilia«. Het navolgend programma zal wor den uitgevoerd: 1. «Abschied der Gla diatoren®, Marsch, Blankenberg; 2 Ouverture »Frau Luria®, Lincke; 3. »Fin de Siècle®, Valse, Waldteufel; 4 »Ainina«, Serenade Egyptienne, Lincke; 3 Grande Fantaisie sur des motifs de l'Opéra »Rigoletto«, Verdi pauze. 6. Ouverture «Nabucodonosor®, Verdi; 7. «La Manolitac, Ballet, Lam bert; 8. a. #An der Wolga», Polka Mazurka, Strauss; b. «Swcet Lu!u«, American Intermezzo, Aletter; 9. Pot pourri a d «BettelsludenU, Miliöcker. Naar wij vernemen zal de R. K. Openbare Leeszaal worden onderge bracht in perceel 18 aan de Kampstraat Quick heeft Zondag met 03 verloren tegen N. E. C. te Nijmegen. H. V. C. verloor met 2 3 op haar terrein achter Rustoord van Be Quick uit Zuipben. - Onder leiding van den Burge meester Graaf Van Randwijck, had Maandagavond in de groole zaal van «Amicitia® een openbaie vergadering plaats, op initiatief van de Oranje- Vereeniging, ter bespreking van de herdenking van Neèi iands onafhanke lijkheid in 1913 Toen de vooizitter de vraag stelde: «Zal Amersfoort in 1913 feestviei on gaf een daverend applaus een antwoord, dat aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Om een eindeloos gestem te voorkomen noemde de voorzitter eenige namen van ingezetenen met verzoek om van een eventueel werk comité deel te willen uitmaken. Voor zoover deze aanwezig waren, lieten ze zich de keuze welgevallen. Genoemd werden de heeren Jhr. v. d Pol, Mr. v. Traa, luit. Vrijdag, P. J. Frede- riks, kapt. Hoogervorst, kapt. v. d. Moer, architect Beltman, Baron v. Weideren ltengers, J. v. Vollenhoven, Joh. H. v. d. Meiden, R. Kok, opzich ter, M. R. N. Oosteiveen, -S. J. van Duinen, P. Nefkens en J. Sinnige. Dit comité heeft het recht zich zoo noodig uit te breiden. De voorzitter gaf te kennen, niet alleen voor feestviering te zijn, doch ook voor het oplichten van een blijvend gedenkteeken. Nadat geen der aanwezigen ongeveer 70 menschen waren ter ergadering iets meer te vragen of in het midden te brengen had, sloot de Voorzitter de bijeenkomst. In eene onmiddelijk daarna gehou- len vergadering van het comité wer den de funcliën verdeeld als volgt Jhr. W. H. J. van de Poll, voorz., J L van der Moer, onder-voorz., P. J Frederiks, le secr.I J. Cohen, 2e secr.mr. A. van Traa, penning meester. Tot eere-voorzitter werd benoemd de burgemeester, gi aaf van Randwijck, wien de voorz. hartelijk dank zegde voor de aangename, vlotte wijze waarop hij de vergadering heeft geleid, zoo mede voor zijn verdere bemoeiingen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1912 | | pagina 2