Gemengd Nieuws. ingezonden. Yoor Huis en Hof. Advertentiën. J. A. GOVERS, Schoenen w»or maat. Wissel- en Effectenkantoor ^/?0öïw Wereld f.1.50 l.KILO'IBUS Mej. C. v. Wapingen ae avondlessen in handwerken door mej. v. Beek. Het gebouw heeft belangrijke onder houdswerken gevorderd en definantiën vereischten veel zorg. De voorzitter dankt den secretaris, den heer Wesseling, voor de heldere wijze, waarop hij het verslag heeft samengesteld. Het aantal internen is 10. Komen er evenwel meer, daar is nog voldoende plaats voor. De bloei van de inrichting ligt voor een groot deel aan de leiding. Hierom is het te hopen, dat er iemand ge vonden zal worden, die de plaats van de directrice, die met Sept. vertrekt zal kunnen innemen. Voor haar uit stekende leiding bracht de voorzitter haar openlijk hulde en dank. In Jan. 1913 heerschte hier in schoolgebouw diphterilis. Gelukkig is het bij dit eene geval gebleven De Directrice heeft bij haar gewone werkzaamheden de patiënte persoon lijk verpleegd. Hiervour werd baar lof gebracht. Een woord van dank bracht de voorzitter aan de dames bestuursleden die uit den aaid der zaak beter dan de mannen weten, wat tot bloei van de school gedaan moet worden. Hierna sloot hij de vergadering Over wijlen Koning George van Grie kenlaud worden tal van levensbijzon derheden gegeven, die alle bevestigen welk een eenvoudig, gemoedelijk en vredelievend man hij is geweest. Hij was voor ieder toegankelijk, ieder kind in Athene kende hem en durfde hem aanspreken, Op zijn landgoed had hij het jagen verboden en in bet gebouw had bij gaten laten maken, zoodat de vogels onder zijn eigen dak konden nestelen. Hij was niet alleen een groot dierenvriend, maar bovenal een vriend der armen. Men stelde de hulp die hij altijd verleende te meer op prijs om dat hij toch een van de armste, slechtst bezoldigde vorsten in Europa was. Zijn civiele lijst bedroeg niet meer dan 1 325,000drachmen, nog geen f600,000 een luttel bedrag voor de koninklijke huishouding met al wat er aan vast was. Het was dan ook zóó onvoldoen de dat Engeland, Rusland en Frank rijk hem ieder nog f48.000 gaven. Bij zijn eenvoudige levenswijze is de koning er eerst ongeveer tien jaar geleden toe overgegaan om een hof- trein te bestellen, maar deze bestond uit slechts twee waggons, zoo een voudig mogelijk ingericht. Hij wijdde zich liefst geheel aan zijn gezin en was liever landheer in de stilte op het land dan koning in de stad. Het heeft bem veel gekost te moeten scheiden van zijn eenige geliefde dochter, Prinses Marie, toen deze met een Russischen Grootvorst in het huwelijk trad. De stryd tegen de hoedeupennen Bij eenige groote firma's te Amster dam ligt volgens het Handbl., tot en met 31 Maart volgend adies ter tee- kening Aan den Gemeenteraad van Amster dam. De ondergeteekenden, meerdeijari- ge inwoners van Amsterdam, verzoe ken uwen Raad met gepasten eer bied, zoo spoedig mogelijk te willen overgaan tot het verordenen van straf op bet in het openbaar dragen van hoedenpennen, waarvan de punten niet gevaarloos zijn gemaakt. Zij meenen dat deze geringe be perking van een misbruikte vrijheid volkomen gerechtvaardigd is door het gevaailijk letsel dat met onbedekte hoedenpennen kan worden toegebracht en reeds meermalen is toegebracht. Amsterdam, 31 Maart 1912. 23 Maart 1845 dus 68 jaar geleden was het ook Paaschfeest. In een Amsterdamsche courant stond een paar dagen te voren de volgende advertentie: «Den 23sten Maart 1845 verkoopt C. Wijs Beste eieren op het ijs. B\j goed droog weder zal er gedu rende de aanstaande Paaschdagen een fraaie Tent, van buiten met vlag gen en wimpels, van binnen met kostbare drapeiies gedecoreerd en goed verwarmd, op den Buiten Amstel geplaats worden, waarin best eieren (hard of zacht naar verkiezing) zul len verkocht worden. Ter heriunering aan dezen zoo merkwaardigen winter zal men daar tevens kunnen hekomen Geschilderde Paaseheieren, waarop zal geteekend staan: Gekocht op het ijs den 23sten Maart 1845.® Paaschstormen in Engeland. »Bank Holiday® heeft in Engeland een uiterst kalm verloop gehad. De koude en stormachtige Paschen met zijn grauwe luchten en koude winden heeft velen Londenaars den lust be nomen, het drukke gewoel der stad te ontvluchten en ontspanning aan het strand of in het vrije veld te zoeken. Daardoor was het te verklaieo, dat talrijke restaurants, schouwburgen en andere plaatsen van vermaak veel drukker bezocht waren dan andere jaren. Een andere oorzaak daarvan was, dat door de vernielzucht der kiesrecht- vrouwen plaatsen als Windsor Castle, Hampton Court en de broeikassen in Kew Gardens niet voor het publiek geopend waren. Maar het weer speelde de hoofdrol Te Londen had de storm een snelheid van 120 K.M. per uur. Tallooze schoor steenen en dakpannen vlogen letterlijk door de straten. De omnibussen dreig den door den storm te worden om geslagen en helden zoo gevaarlijk over, dat de meeste menschen uitstapten Ook langs de Zuidkust van Engeland heeft de storm danig huisgehouden. Te Woi thing, bij Brighton, werden alle banken en muziektenten langs het strand weggeslagen. Te Hastings kwam de vloed plotseliug zoo hoog, dat wan delaars, die zich op 6 M. afstand van de zee bevonden, tot aan hun knieën in het water stonden. De restauiants liepen onder en te Hove werden een rij buitenhuisjes, die gelukkig nog niet bewoond waren, vernield. De voordeelen van een adver teutie boven alle andere soorten van reclame 1. De courant wordt ter hand ge nomen, wanneer men werkelijk het oornemen beeft om te lezen. 2. Het adverteeren is een middel dat dagelijks kan worden toegepast. 3. Het adverteeren is niet duur, in aanmerking genomen bet aantal lezers, dat men er door bereikt. 4. Men richt zich ook tot menschen die men b.v. bij het zenden van circulaires zou vergeten. luidruchtige gulheid en liefst in tegen woordigheid van anderen, zij doen het met een omslag waardoor zij de aan dacht op zichzelf vestigen met een opzettelijkheid waardoor zij zichzelf allereerst op den voorgrond plaatsen Hun doen heeft iets joviaal goed hartigs, maar feitelijk is het ijdel en begeerig. Ook dit weldoen is geen wel doen. Beperking van het kleeden kloppen. Het opgeworpen stof van de kleeden Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U bet volgende als Ingezonden op te nemen. De afdeelirig Gooi- en Eeroland der Ned. Vereen, tot bescherming van dieren mag met voldoening op het afgeloopen jaar terugzienbet ledental werd vermeerderdte Amersfoort met 24, te Baarn met 32, te Bussum met 7, te Hilversum met 35, te Zeist met 6, te Soest met 4, te Driebergen met 15, te De Bilt met 2, te Amsterdam met 18, enz. Het doel, dat de vereeniging beoogt zegt haar naam; een naam, die de sympathie moet opwekken van elk weldenkend mensch en van ieder, die ware beschaving op prijs stelt. Dierenbescherming toch veredelt den menscb, doet hem minder ruw zijn, leert hem daardoor eerbiedigen het leven, hetwelk God aan al Zijn schepselen gaf. Dierenbescherming is geen ziekelijke dierenvertroeteling, maar een aanwenden van doelmatige hulp aan bet dikwijls zoo ergerlijk gekwelde dier. De vereeniging doet daarom ook een beroep op aller pensoonlijke bulp en verzoekt: 1. niet te begunstigen lieden, die hun trek- of lastdieren niet behan- bandelen zooals het toekomt aan het dier, dat hun lasten verlicht en hun het dagelijks brood helpt verschaf fen 2. geen nuttige vogels te knopen, te vangen of hun nesten te verstoren 3. zich te onthouden van kleedirig, oedsel, sieraad of vermaak, waaraan dierenmishandeling ten grondslag ligt; 4. men eische van zijn leveranciers, als voorwaarde voor de clandisie. een goede behandeling der trekdieren. Mochten nog velen zich gedrongen gevoelen, de vereeniging als lid te steunen. Aanmelding daailoe kan te allen tijde geschieden bij den 2e Secretaris, Jhr. J. A. SANDBERG. Amersfoort, 25 Maart 1913. Uirechtschestraat 35. Zorg voor het kinderlichaam. Een van de belangrijkste afwijkingen van het kinderlichaam is wel de zij- delingscbe ruggegraatsverkromming, waaraan bijna geen schoolgaand kind, en met name weinige meisjes, in dit tijdperk ontkomen. Zoo ergens, dan heeft hier de school voornaamste schuld. Doch zoo men thuis reeds van de prilste jeugd af heeft verzuimd de de aandacht te schenken aan stand en houdig van het kind in verschil lende omstandigheden, in de eerste jaren door een kindermeisje dagelijks eenige uren in éénzijdige houding laat ronddragen, of men bij het leeren I is nog veel gevaarlijker dan het slof loopen steeds aan één en denzelfden der straten. Het is geconstateerd, dat arm heeft voortgetrokken, kan men het stof der kleeden en der bedde- zeker zijn, dat het kind den aanleg dekens zeer rijk is aan bacleiiën en tot scheefworden mede op school beeft hat dus bij gevallen van tuberculose, gebracht. Te vroeg leeren loopen, diphteritis, mazelen, roodvonk, iuflu- voorovergebogen en zijdelingsche hou- I enza, of andere besmettelijke ziekten ding bij het verrichten van huiswerk ze'fs bij groote voorzichtigheid heel en handenarbeid, zijn zaken waarte- wat gevaarlijke ziekleoverbiengers in gen de moeder met vrucht kan wa- zulk een kleed zitten. En nu zou het ken. geoorloofd zijn dat bijv. onze buur man zulk een verzameling van bac- Eksteroogen. De zoogenaamde teriën elk uur van den dag in onze eksteroogen of likdoorns ontstaan ge- keuken en slaapkamers zou mogen woonlijk door den druk van te nauwe verspreiden? Het beste was, wanneer of te wijde schoenen op de teenen. evenals in Weenen, verboden werd waardoor langzamerhand een verdik- op de binnenplaatsen kleeden te klop- king der huid en na verloop van eeni- pén. Vooral in tuinon kan het klee- gen tijd een hoornachtige kern ge- detiklopp enzeer lastig zijn, daar men vormd wordt, die op het beenvlies elk uur van den dag opgeschrikt kan van de teenen drukt, waardoor de worden, doordat zijn buurman aan pijnen veroorzaakt worden. Door het het schoonmaken is. Wie een tuin dragen van passende, niet te nauwe heeft, en dit voor zijn kinderen zeer en niet te wijde laarzen of schoenen waardeert, is het kleedenkloppen dei- kan dus het ontstaan verhinderd buren een bedrijf dat hem een der worden Uok kan men hierdoor in schoonste genoegens bederft. Wi verbinding met nu en dan herhaal- men echter niet zoo streng optreden de warme voetbaden de eksteroogen dan zou het toch wenscbelijk zijn in vele gevallen doen verdwijnen, wanneer men hel kloppen op slechts Niet altjjd is dit evenwel het geval, bepaalde uren toestond, opdat ieder dan zijn er andere middelen noodig dan in dien tijd de ramen kan slui- om dit te bewerkstelligen Gevaarlijk ten tot het ergste stuiven vuorbij is. is het zoo geliefkoosde «snijden*reeds menigmaal heeft dit bloedvergiftiging Carbolzuur. tengevolge gehad. Een der eenvoudig- Zuiver carbolzuur kan men uit ste en goedkoope middelen om ekster- kleederen verwijderen, door deze met oogen te verdrijven is heet water, een ruime hoeveelheid water te be waarbij een weinigje Arnica-tinctuur handelen ook kan zuiver carbol- wordt gevoegd. Een vierdubbel ge- zuur met alcohol worden weggewas- vouwen linnen lapje, in die vloeistof schen Onzuiver carbolzuur is slechts gedoopt, wikkelt men om de ekster- te verwijdeien door middel van sterke oog voorziene teen; men bindt er een '°°g' Of dit kan geschieden zonder flanellen barid om, welke thans tot de kleerderen te beschadigen, is moei stevigheid van het verband enkele 'ijk te zeggen daar er hierbij afhangt, malen om den voet geslagen wordt, welke kleederen behandeld worden. Na een week laag eiken avond zulk Koper schoonmaken, een omslag gemaakt te hebben, die den geheelen nacht blijft liggen, kan Men kookt eenige aardappelen heel de losgewerkte eksteroog gemakkelijk zacht, doet er een handvol zout op verwijderd worden. roert alles tot brij en houdt deze Ook het dagelijksch bestrijden, ge- warm. Daarin doopt men het kopei durende een week, met het Collodium stuk voor sluk» wrijft het na met fijn Salicylisatum, in elke apotheek ver- zand, spoelt het tweemaal in water krijgbaar, is een goed middel. Tegen na> en droogt bel in de zon of op de pijnen bij weersverandering is het ('e warme kachel, na het met zeem- inwendig gebruik van derde decimaal- 'aP doeken te hebben afgenomen, verdunning van Rhus toxicodendron Op deze wijze is eenmaal per maand aan te bevelen. Sommige laten ter schoonmaken voldoende wanneer er verdrijving van eksteroogen bij het althans geen bijzondere reden tot vervaardigen der schoenen op de leest aanslaan is. een stukje leer aanbrengen op do Eenvoud in de Opvoeding, plaats der eksteroogen. Tusschen de teenen ve.d.ijft men ze wel door zei »Zekor« ,r' on*e fholen dient nog met een stukje watten van elkaar te veranderd, vereenvoudigd 'besnoeid! Maar in onze gezinnen 7 UI liever, in hetgeen van 't gezin uit voor de jeugd wordt gedaan want in het gezin zijn de jongelui dikwijl niet veel meer dan om te eten, te slapen, en om 't huiswerk af te raffelen. Overlading op onderwijsgebied wor de bestieden! Maar die andere, zeker Bekroningen. houden. Geven is een kunst. Wie iets geeft moet den ontvangen de geheel vrij laten in de wijze waar op bij het geschenk wil besteden, waarop hij het wil plaatsen of ver bruiken. Hij moet waarlijk afstand kunnen doen, anders is zijn geven geen geven. Indien bij zich zekere nlet mmder. schadelijke,^bet te veel rechten op de schenking voorbehoudt, erdeelt hij eenvoudig bet bezit en schept daardoor een oorzaak van ver drietelijke conflicten. Wanneer men niet zooveel vertrou wen in den ontvangende stelt, dat men waardeering van bet geschenk en een doelmatig gebruik ervan kan verwachten, doet men beter te hou den wat men heeft. Geven is zaliger dan te ontvangen. Er zijn menschen, die, alvorens te geven, zich laten bidden en smeekeri. Ze zien zelf wel dat er een nood te lenigen, een leegte te vullen is, maar wenschen niet te geven vari hun overvlopd, alvorens een dringend ver zoek hen bereikt. Komt dit verzoek, dan geven zij genadiglijk, maar verwonderen zich er over, dat zij er zoo weinig dank voor oogsten. Dat »geven zaliger dan nemen is; onder vinden zij niet. Zij voelen te zeer dat de dank, die men hun toebrengt niet gul is. Hoe zou dit ook, waar het hun zelf aan gulheid ontbrak! Doe wel en zie niet om. Er zijn menschen die geven met de ooiopgezette bedoeling: dank te oogsten. Zij geven schijnbaar gul en dikwijls ongevraagd Maar zij doen het met aan genietingen van allerlei aard, ongemerkt de geheele maatschappij zóó veiradelijk binnengeslopen, dat men er zich, zoowel voor volwasse nen als kinderen, nauwelijks of niet van bewust is?" Observator. RECLAME. Breda 1870. Utrecht 1910. VOORHEEN W. UTENS, Laneestraat 119 Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit i n Rijlaarzen. Zij, die in werkelijkheid genezing willen vinden by kaalhoofdigheid of ontydig uitvallen van 'thaar, wen den zich in vertrouwen tot J. OER ATI, Haarkundige, Zoutsteeg 4, le Etage, Amsterdam. Aan hen, die na onderzoek tot behandeling worden aangenomen wordt herstel gegarandeerd. Het Nieuws van den Dag schreet onder meer; Een feit sa 't dat onderscheidene hier wonende personen van allerlei leeftyd getuigen door hem weder in het bezit van dén haardos te zy'n gekomen. Gelieve vooral op te letteo (Mr. S. G. ra Weideren Baron Renaers) KORTEGRACHT 11. Telegramadres „Wisselkantoor" Tel: Interc. 176. Assurantiën Effecten. Credieten^. Incasseerlng van Wissels en Quit: Coupons. Vreemd Geld. Deposito's Wissels op Blnnen- en Buitenland. Verhuurt loketten in zijn daar voor speciaal gebouwde kluis (Safe Deposit) volgens tarief, op aanvrage verkrijgbaar te zijnen kantore. Scholl Engberts Scholten ALMELO, ZUIVER WOLLEN OND E RKLE O ING. (fabrikaat wjanse/l) Verkrijgbaar bij DE WITTE WINKEL AMERSFOORT. WEDERYEHKOOPEHS kunnen in alle plaatsen NEDER LAND en BELGIE geplaatst worden voor onze bekende Ochtcndvoeders voor Hoenders, kuikenzaden, en Gekleurde Spiraal Voet ringen voor Pluimvee. Vraagt conditiën bij het American linporling-lloiise te MAASTRICHT.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 3