Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. ZINGENDE VOGELS BINNENLAND. Advertentiën. J. A. GOVERS, Schoenen naar maat. Gevraagd NET PERSOON Lamaison Bouwer Co. J. VAN GENDEREN, een half jaar, moet worden bezoldigd. In het reglement tot regeling van de brandweer, wordt echter gesproken van een jaarlijks te genieten bedrag waaruit kan worden geconcludeerd, dat het oude personeel rechten kan doen gelden op het volle bedrag over dit jaar. Het schijnt ons wenschelijk de ruime opvatting aan te nemen en hebben daarom de eer U voor te stellen, ons te machtigen, het personeel der oude brandweer, voorzoover dit niet werd opgenomen in de nieuwe organisatie, de volle vergoeding over 1913 uit te betalen. Ook werd om prae-advies in onze banden gesteld een adres van den heer L. van Achterbergb, oud-brand meester, houdende verzoek hem alsnog de belooning te willen toekennen die verbonden was aan de betrekking van opperbrandmeester, op grond hij die betrekking gedurende driejaren heelt vervuld, wegens ziekte van functio naris. De heer Van Achterbergh beeft go- durende ongeveer twee jaren den ópper- brandmeester vervangen, terwijl deze ziek was en bijna een jaar is de be trekking door hem vervuld, na het overlijden van den heer Schoterman Wij achten het billijk den heer Van Achterbergh daarvoor eene gratificatie toe te kennen van f200.waartoe te besluiten wij U hieibij het voor stel doen. Gemeentereiniging. Op het terrein van den reinigings dienst bevindt zich een groote hoeveel heid puin, afval enz., waardoor een groote nuttige oppervlakte in beslag wordt genomen en waarvan de ont ruiming kostbaar is, omdat, bij gebrek aan een geschikte plaats in de nabij heid, detransportkosten zeer hoog zijn. Naar aanleiding van mededeelingen daaromtrent van den Directeur der Gemeentereiniging is door ons reeds meermalen overwogen, op welke wijze en waarheen, zonder te groote kosten, een en ander zou kunnen worden weg gevoerd, doch het mocht ons tot heden niet gelukken daarvoor eene goede oplossing te vinden. Nu is ons door Watergraaf en Heem raden van het Heemraadschap »de rivier de Eem enz.® een voorstel ge daan om die partij puin, rommel enz., te bestemmen voor het dichtmaken van de oude beekvakken langs de Bar- neveldsche- of Flierbeek even voorbij de terreinen van de kazerne der be reden wapens, welke vakken door ver legging van de beek doelloos zijn geworden. Het College bood daarbij aan, om, wanneer het Gemeentebestuurhetpuin enz. ter plaatse zou willen doen aan varen, daarvoor drie baggerschuiten beschikbaar te stellen en voor een losser op het terrein van het beekvak zorg te dragen. Daar het losmaken en vervoeren van het aanwezige puin op zeer verschil lende wijzen kan plaats vinden, die grooten invloed kunnen hebben op de kosten, komt het ons geraden voor, die werkzaamheden aan te besteden, waarbij echter moeilijk sprake kan zijn van een bijdrage in den vorm, als door het College werd aangeboden, n.l. in het verleenen van hulp bij het lossen. Wij hebben daarom aan het College gevraagd of het in plaats van de eerst aangeboden hulp genegen zou zijn in de op f 650.geraamde kosten van laden, vervoeren en lossen bij te dra gen, waarop wij de toezegging kregen van eene bijdrage van f250.ten laste der Gemeeute blijft dus f400. In het belang der Gemeente achten wij het gewenscht op meergenoemd voorstel in te gaan en van de aan bieding gebruik te maken. Wij hebben de eer U mitsdien voor te stellen het aanbod te aanvaarden, ons te machtigen over te gaan tot het houden eener openbare aanbesteding voorde uitvoering der werkzaamheden en ons een crediet te verleenen van f400.—. De betaling van dit bedrag zal kun nen geschieden uit den post »Reini- gingsdiensta der Begrooting, dienst 1914. Bedrijven, De Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten heeft het voornemen, een centraal bureau voor verificatie op te richten, dat zich zal belasten met de contróle over de bedrijven van de bij hare vereeniging aangesloten ge meenten. Wij zijn van oordeel, dat de Ver eeniging met de oprichting van dit bureau aan de gemeenten een grooten dienst zal bewijzen. Niet alleen, omdat daardoor de gelegenheid wordt verkregen de be drijven door een deskundige voor betrekkelijk weinig kosten te laten controleeren, maar vooral, omdat de gemeentebesturen daardoor in de gelegenheid zullen komen, over tal van aangelegenheden advies in te winnen bij iemand, die door zijn bekendheid met vele gemeente-be drijven, meer dan iemand anders daartoe bevoegd moet worden geacht. Volgens ontvangen mededeeling zullen de kosten voor deze gemeente f 300,a f 400,per jaar bedragen, bij eene verbindtenis van drie jaren. Wij hebben de eer u voor te stel len, ons te machtigen de Vereeniging te berichten, dat de gemeente Amers foort bereid is, aanvankelijk voor 3 jaren gebruik te maken van het verificatie-bureau en ons daarvoor een crediet te verleenen van f 400, per jaar. Woningwet. Plan van uitbreiding. Volgens artikel 28' van de Woning wet, moet het uitbreidingsplan ten minste eenmaal in de tien jaren worden herzien. Uiterlijk 1916 zal dus herziening moeten plaats hebben. De noodzakelijkheid eener wijziging van het bestaande plan van uitbrei ding, wordt echter dermate gevoeld, dat het ons niet geraden voorkomt, den uitersten termijn af te wachten. Aanvankelijk waren wy van oor deel, dat eene partieele herziening de voorkeur verdiende, ook al, omdat deze door eigen krachten zou kunnen wor den geleid. Meer en meer zijn wij echter tot de overtuiging gekomen, dat op die wijze weinig kans bestaat dat een goed geheel zal worden verkregen, en dat het te lang zal duren voor het geheele plan gereed zal zijn. De tijdsomstandigheden maken het naar onze meening veeleer wensche lijk, dat met kracht wordt aangevangen, een nieuw plan te maken, voor de geheele Gemeente; dan alleen schijnt het ons mogelijk een plan te krijgen, dat van een bepaalde gedachte uitgaat en dat de lijnen aangeeft, waarlangs eene harmonische ontwikkeling van de bebouwde kom mogelijk zal zijn. Hiervoor is een deskundige noodig, die zich geheel aan het plan kan geven, zoodat het eigen personeel daarmede niet kan worden belast. Daarom hebben wij de eer u voor te stellen, ons een rediet toe te staan van f250U.teneinde aan een bekwaam persoon het maken van een nieuw plan van uitbreiding te kunnen opdragen. Het blijft daarbij ons voornemen echter, partij te trekken van de kennis, welke de Gemeente-Architect bezit ten aanzien van de plaatselijke toestanden en van de dientengevolge door hem gekoesterde inzichten ten opzichte van de toekomst, zoodat van den beginne af aan een behoorlijke sameuwerking zal worden verkregen. Agenda voor de Openbare Vergade ring van den Raad der gemeente Ameisfoort op Vrij-lag 19 December ltd 13, des middags ten 2 ure. 1. Benoeming van leden voor ver- cbillende Cornmissiën wegens perio dieke aftreding. 2. Benoeming van een onderwijzer aan school E. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer L. A. Baron van Ittersum als ambtenaar van den Burgerlijken Stand en lot vervullen dier vacature, waarvoor wordt aanbevolen de heer P. J. de Groot. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van erlof aan den onderwijzer aan school F. A. Elzinga. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het veileenen van eervol ontslag aan den onderwijzer aan school B, A. Ritsma. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van jaar wedden en pensioengrondslagen voor leeraren bij bet Hooger en Middelbaar Onderwijs. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een rooilijn aan de Koningstraat. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een rooilijn voor den aan te leggen weg, ten Oosten van de Pieter Bothstraat. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van een naam aan de straat achter de Pieter Bothstraat en aan de straat in hel verlengde van de Paulus Buyslaan en tot wijziging van den naam der Pieter Bothstraat. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot splitsing van de 5e klasse van school A en aanstelling van een tijdelijke leerkracht. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een subsidie aan de Tuinbouwrer- eeniging sAmersfoort" voor den tuin- bouw-wintercursus 1913/1914. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ingebruikgeving van een lokaal in het z g. Werkhuis aan de vereeniging »Het Groene Kruis' voor het houden van een cursus in het verleenen van eerste hulp bij bedrijfsongevallen. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het besluit waarbij aan de Ooster Stoom tram Maatschappij te Utrecht ver gunning wordt verleend tot het aan leggen van een tramweg over de aan de gemeente behoorende gronden. 14. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rooien van boomen op verschillende eigendommen der gemeente. 15. Voorstellen van Burgemeester en Wathouders in verband met de in wei king treding van het Grond bedrijf, ter uitvoering van de Ver ordening op het Grondbedrijf. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een Reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot rioleering van de Pothstraat. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hun te machtigen o.er te gaan tot het houden eener aanbesteding voor vervoer van puin, afval enz. van het terrein van den reinigingsdienst. 19 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling van de pen sioneer ing van de gemeente-ambte naren, ingevolge de Pensioenwet voor Gemeenteambtenaren 19,3. 20 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der Ex- ploitatie-begrootipg der gemeeme ►rasfabriek over fiet dienstjaar 1914. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der Ex ploitatie begrooting der gemeente- waterleiding over bet dien-tjaar 1914. 22. Voorstel van B. en W tot uil betaling van gelden aan het personeel Ier oude-brandweer, met praeadvies inzake het adres van L. van Achter bergb, houdend? vei zoek om eene belooning als waarnemend opper- hrarrdmeester. 23. Voorstellen van B en W tot wijziging der Begrooting dienst 1913 en 1914. 24. Voorstel van B. en W. tot aankoop van de woningen aan de Molenstraat no's. 20, 22, 24 en 26. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van de z.g. hergterreinen van de ïMaatschappij Amersfoort tot Exploitatie van On- oerende goederen te Amersfoort." 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van eenige perceeleri grond gelegen aan den Leusderweg en Appelweg van Mr. W. J. daaymans Vader en eenige parceelen grond, ten Zuiden van den Watertoren, van E. J. Ruitenberg. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van gronden der gemeente gelegen in da gemeente Leusden in 1912 aangekocht van Van Manen en Ruitenberg. 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het 7e aanvullingskohier der Inkomsten belasting. 29. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het 2e aanvullingskohier der Straatbe- lasting. 30. Rapport Reclame Commissie, 3e gedeelte. 31 Behandeling reclames Straat belasting. 32 Verleenen van afschrijving van Inkomstenbelastingdienst 1913 wegens vertrek of overlijden. Aanvullings-agenda voor de openbare vergadering voor den Raad der gemeente Amersfoort op Vrijdag 19 December 1913, des namiddags ten 2 uur. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tnt het opnemen van reke- ningcourant bij de Firma Methorst en van Lutterveld. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een crediet voor het maken van een nieuw uitbreidingsplan der gemeente. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tol het verleenen van mach tiging om gebruik te maken van het verificatiebureau der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Kinder-Matinée. Dinsdagavond 30 December as, zal in de Sociëteit Amicitia, alhier, een Kinder-Matinée gegeven worden door de bekende kinderschrijfster Christine Doorman en de dames Hilly Tibo, sopraan en Jacoba Repelaer van Driel, alt. Mej. Kitty Pape, pianiste zal de liederen begeleiden Veel succes heeft Mej. Doorman overal met deze matinees die uitmunten door een fijn en beschaafd kunstgenot, zoowel voor de kinderen, als voor volwassenen Lijst van brieven en briefkaar ten, geadresseerd aan onbekenden, ver zonden van het Postkantoor Amers foort gedurende de le helft der maand December 1913. Brieven (Binnenland.) H. v. d. Bunt. Eist (gem. Rhenen). Mej. C. Olte. Den Haag. T. Verhoef. Utrecht B. Loos. Amersfoort. W. Küssel. Mej. B. v. Brink Amsterdam Mevr. Willemse. Mevr. Hage Soerabaia 1 Briefkaart zonder adres. Ter kaasmarkt van den 15 Dec. 1913 waren aangevoerd 9 wagens, bevattende 3400 K.G. kaas Prijs per 50 K. G. f 31 af 33 Handel vlug. 2'/, -Centetukken. Er is last gegeven om in deze maand nog een millioen of meer 2'/, cent stukken te maken buiten de 2 cnil- lioen stuks dnz«n zomer vervaardigd en de 2 millioen stuks, welke voor 1914 op het rnuntprogamma staan. Vierkante stuivers. De nieuwe vici kaute stuivers zullen volgens den Minister, niet deze week maar bij het begin van tiet jaar 1914 in omloop worden gebracht. De heer B. Pasman te Soester- berg, ving in zijn luin een levende meikever. Het natuurwonder zond hij aan de redactie van het «Nieuwsbladn, die het dieike hartelijk welkom heette in December Stroopersgeschiedenis. Gelijk bekend, is de Velnwe een zeer wildrijk deel van Nederland en de bosschen nabij Wolfbeze schijnen een Eldorado voor stroopers. Menig haasje en nog meer konijntjes zijn dan ook door deze mannen, door mid del van een lichtbak, bemachtigd. Zoo nu en dan hebben er botsingen tus schen deze jachtovertreders en de jachtopzieners plaats. Ook in den loop der vorige week het-ft weder zulk een onaangename ontmoeting plaats gehad met 3 stroo pers uit Bennekom, die door een 6-tal beambten werden overvallen, lie een blijkbaar zeer gevaailijken politiehond bij zich hadden, die een der stroopers in een zeker lichaams deel heeft gebeten. Tegen deze, die niet ontvluchten kon, werd proces verbaal opgemaakt. De andere 2 waren ontvlucht. Het slachtoffer van den bond liet het er evenwel niet bij zitten en heeft tegen de jachtopzieners een klacht ingediend, omdat zij een gevaarlijken hond ongemuilkorfd op de stroopers hadden aangehitst, met het voor den een noodlottige gevolg. Stroopers-brutaliteit De Veluwe met zijn boschrijke gronden is een prachtig jachtterrein. Geen wonder, dat het er wemelt van stroopers en jacht opzieners, die elkander alle mogelijke moeilijkheden in den weg leggen. De macht is even wel aan de jachtopzieners, die het recht aan hun zijde hebben en menig strooper voor den rechter brengen, die hun dan de voordeelen van het stroopen afhandig maken, door ben een boete op te leggen. Om nu die schadeposten voor ieder zoo klein mogelijk te doen zijn, heb ben zij zich georganiseerd in een vereeniging, die zij den naam hebben gegeven van sStroopersbond Draagt Elkanders Lasten." De leden gaan nu gezamenlijk erop uit en na een gehouden jacht- of strooptocht doen zij net als de groote heeren en maken openlijk bekend hoeveel wild zij bemachtigd hebben. Zoo ook in de afgeloopen week, toen zij bekend maakten 44 hazen, 23 konijnen, 8 patiijzen, 7 fasanten, 5 korhoenders en 1 houtsnip te hebben geschoten. Van zoo iets staat men paf! Tijd. Errata. In het ingezonden stuk van den heer Wagtho in ons vorig nummer is in den laatsten zin het woord oMoeilijkweggelaten. De zin moest aldus luiden Maar laten wij daarom eerst kinderen worden en laat geen voorop gezette meening ons in den weg staan op dit zoo moeilijk navorschbaar terrein; enz. Redactie. Bekroningen. Breda 1876. Utrecht 1901. VOORHEEN W. UTENS, LaDgestraat 119 Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit in Rijlaarzen. voor de avonduren een een mooie hand schrijvende, voor het uitschrijven van rekeningen als anderzins. Aanb. onder letter S bureau dezer Courant. Ivortegraclit 22 belasten zich met aan- en verkoop vpn Effecten, Wis- s e Is en Coupons, sluiten prolongatie. Safe-inrichting. het geheele jaar met J. F. RIEMVIS' Verpakte Vogelzaden en Voeders Deze zijn de zuiverste in hanne samenstelling. Zangzaad v. Kanaries 15 ct. per pak Pape gaaienvoeder, rijk ge sorteerd in noten, zaden,pitten,enz.SOct. per pak. Unlverseel- voeder voor Lijsters, Merels,Leeuwerikken, Meezen, Roodborstjes enz, 25 en 13 ct. pér pak. Verkrijgbaar te Amersfoort bij ARNHE MSCHESTBAA T. Telefoon 104. Te Soest bij HENRI GEUBBELS. J. F. RIEMVIS, Zaadhandel, Den Haag. 2

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 2