Gemeenteraad. .Posterijen. Nieuwjaar. Mejfhet oog .op den grooten toe vloed; van poststukken bij de jaars wisseling wordt het publiek verzocht voor het binnenland bestemde brieven, briefkaarten, prentkaarten, visite kaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur 1 Januari wenscbt te doen bestellen, te voorzien van twee elkaar schuin snijdende strepen, getrokken over de geheele adreszijde, en die stukken reeds op 26. 27 of 28 Decem ber ter post te bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling worden gereedgemaakt, blijven tot 1 Januari op de kantoren van bestemming be waard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de besfelhngen opgenomen. Waarschuwing voor werkzoekenden! Belanghebbenden worden gewaar schuwd niet naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika te gaan in de ver wachting aldaar werk in fabrieken te New-York en omgeving te vinden, daar zij zich waarschijnlijk daarin teleurgesteld zouden zien. In geen geval behoort verzuimd te worden, alvorens naar Amerika te gaan, inlichtingen aan het consulaat- generaal te New-York te vragen. Handel en Nijverheid. Donderdagavond vergaderde deze vereeniging in »de Zwaan". Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, kwam aan do orde bet verslag van den afgevaardigde naar de vergadering tol stichting van de vereeniging >Ka- naal door de Geldersche Vallei". Door deu heer A. L. Versluys werd dit verslag uitgebracht. Ingekomen zijn: een driemaande lijkse!) overzicht van de Coöp. Centrale Middenstands Credietbank een schrijven van het Amersf. Dag blad inzake de enquête en een verzoek van het voorloopig Comité voor plaatselijke keuze. Iri Januari zal vermoedelijk een lezing worden gehouden door den heer Koenraad uit Amsterdam. De heer Fontein vraagt hoe bet boetestelsel zal moeten werken. In de volgende vergadering zal hieiover een voorstel worden gedaan. Op voorstel van den heer Versluys wordt bepaald, dat op de volgende convocatie wordi vermeld, dat bet boetestelsel is in gevoerd. De heer Eggink herinnert aan de invoering van den toeslag op de D- treinen en stelt voor een motie aan te nemen, waarin het verzoek tot in trekking ervan wordt gesteund. Dit wordt aangenomen. Hierna wordt de vergadering ge sloten. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Vrijdag 19 Decem ber 1913, des middags te 2 ure. Voorzitter de Burgemeester Van Randwijk. Secretaris de heer A. R. Veenslra. Afwezig de heeren Van Kalken en Briët. Na opening der vergadering door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Brief van den Minister van Binnenland- sche Zaken, dd. 10 December 1913, no. 18186, afdeeling O, waarbij wordt mede gedeeld de goedkeuring van het besluit dd. 25 November 1.1. ter benoeming van Tj. Kielstra tot tijdelijk buitengewoon leeraar in de Hebreeuwsche taal en letterkunde aan het Gymnasium. (Voor kennisgeving aangenomen. Brief van Gedeputeerde Stalen van Utrecht, dd. 8 December 1913. 3e afd No. 813, waarbij wordt toegezonden een afschrift, van het Koninklijk Besluit van 20 Noveber 1913, no. 53. waarbij aan de gemeente tot 1 September 1916 vrijstelling wordt verleend van de verplichting tol het oprichten van een burgerdagschool. (Voor kennisgeving). Brief van den Minister van Landbouw, Nijverheid eu Handel, dd. 9 December 1913, ie afd. no. 9893, waarbij wordt be- rieht, dat bij Koninklijk Besluit van 2 Dec. 1913, no. 52 is bepaald, dal de Rijksland- bouwwi nterschool voor de provincie Ulrecht in de gemeente lUtrecht zal worden ge vestigd. (Voor kennisgeving aangenomen), Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 1 December 1913, 1 afd. No. 61, waarbij worden toegezonden de besluiten van dat College, dd. 1 December 1913, ie afd. No. 61, tot goedkeuring van de raadsbe sluiten dd. 19 Juni 1.1. no's 276c en 276e tot het aanvragen en aanvaarden uit's Rijks kas van voorschotten en bijdragen tot be strijding der kosten van aankoop van de perceelen Sectie A,no's 1369, 787, 788, 789, 804 en 1831 (Liendertschen weg) en sectie E no's 84a en 84b (Rommelenburg.) (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 8 December 1.1. 3e afd. No. 156, houdende goedkeuring van hel Raads besluit dd. 25 November 1913 tot vast stelling van hel 6e aanvullingskohier der inkomstenbelasting, dienst 1913. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 8 December 1913, ie afd. No. 61, tol goedkeuring van het raads besluit ds. 22 Augustus 1.1. no. 372, tot het aanvragen en aanvaarden uit 's Rijks kas van een voorschot van f 3000, tot be strijding dar kosten voor het doel omschre ven in art. 32c der Woningwet en tot het aanvaarden eener bijdrage uit 's Rijks kas lot betaling van de annuiteiten, verschuldigd voor het verkregen voorschot. (Voor ken nisgeving aangenomen.) Besluit van Gedeputeerde Stalen van Utrecht, dd. 8 December 1913, 3e afd. No. 227 tot goedkeuring van het raads besluit dd. 25 November 1913, No. 542 tot het doen van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting, dienst 1913. (Voor kennisgeving aangenomen.) Besluit van gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 8 Dec. 1913, 3e afd. No. 806 lot goedkeuring van het Raadsbesluit, dd. 25 November 1913, No. 540, waarbij de Burgemeesler en Weihouders de bevoegd heid wordt gegeven het opnemen van de boeken en kas van den Gemeente-Ont vanger op te dragen aan een lid van hun College of den Commies ter Secretarie, chef der afd. Financiën. (Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dd. 8 December 1913, 3e afd. No. 809 tot goedkeuring van het raads besluit dd. 25 November 1913, No. 537 tot aankoop van een strook grond van H.L. van Eybergen voor f200.(Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 8 December 1913, 3e afd. no. 776, waarbij wordt verdaagd de be slissing op het raadsbesluit van 25 November 1913 tot het aangaan van meerdere over eenkomsten betreffende den bouw van een nieuw schoolgebouw door de Ver eeniging «Ambachtsschool voor Amersfoort en Omstreken." (Voor kennisgeving aan genomen). Adres van eenige ingezetenen houdende verzoek om van gemeentewege onverwijld een voldoend aantal arbeiderswoningen te doen bouwen en deze beschikbaar te stellen ook voor de armslen. (Naar B. en W. om advies.) Adres van het Bestuur der Afd. Amers foort der Soc. Dem. Arb. Partij en den Amersfoortschen Bestuurdersbond om van gemeentewege onverwijld een voldoend aantal arbeiderswoningen te doen bouwen en deze beschikbaar te stellen ook voor de armsten. (Naar B. en W. om advies.) Adres van den Amersfoortschen Christe- lijken Besturenbond, houdende verzoek de prijzen van cokes aan de Gasfabriek der gemeente lager te stellen. (Naar B. en W. om advies.) Adres van Joh. G. F. van Achterbergh houdende verzoek een straat te mogen aanleggen tusschen den Ouden Soesterweg en den Soeslerstraatweg. (Naar B. en W. om advies.) Adres van S. van Kolfschoten, houdende verzoek inzake huur of koop van eigen dommen der gemeente onder Leusden. (Naar B. en W. om advies.) 1Benoeming van leden voor verschillende Commissiën wegens periodieke aftreding. Met het oog op dit punt der agenda, vraagt de heer Leinweber om in geheime vergadering over te gaan, en wordt de openbare vergadering zoolang geschorst. Na heropening der openbare vergadering hebben de navolgende benoemingen plaats. Benoeming van 2 leden der Commissie van Wetgeving wegens aftreden der heeren R. G. Rijkens en J. C. Rolandus Hagedoorn. Herbenoemd R. G. RijkensenJ.C. Rolandus Hagedoorn. Benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens aftreden der heeren A. H. van Kalken en 1. ter Schuur. Herbenoemd A. H. v. Kalken en 1. ter Schuur. Benoeming van 5 leden van de reclame commissie inzake de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1914, wegens aftreden der heeren A. M. Tromp van Holst, J. van de Wal Kzn., A. H. van Kalken, M. R. N. Oosterveen en P. S. R. Wolterbeek. Benoemd A. M. Tromp van Holst, J. van de Wal Kzn., A. H. van Kalken, M. R. N. Oosterveen en P. S. R. Wolterbeek. Benoeming van 4 leden der Commissie van bijstand voor den Keuringsdienst we gens aftreden der heeren F. M. Houbaer, J. W. Jorissen, J. C. Rolandus Hagedoorn en P. van Achterbergh. Benoemd F. M. Houbaer, J. W. Jorissen, J. C. Rolandus Hagedoorn en P. van Achter bergh. Benoeming van 2 leden en 2 adviseerende leden der Commissie van bijsland in het beheer der Gemeentereiniging wegens af treden van de heeren A. M. Tromp van Holst en J. van de Wal Kzn., leden en T. van Daal en N. Wolfswinkel Gzn. advi seerende leden. Benoemd A. M. Tromp van Holst en J. van de Wal Kzn. leden, T. van Daal en N. Wolfswinkel Gzn, adviseerende leden. Benoeming van 3 leden der Commissie van bijstand in het beheer der Fabricage wegens aftreden der heeren A. M. Tromp van Holst, A. Eysink en H. Kroes. Benoemd A. M. Tromp van Holst, A. Eysink en H. Kroes. Benoeming van 4 leden der Commissie van bijstand in hel beheer der Gasfabriek en Waterleiding, wegens aftreden der heeren N. Veis Heyn, D. Gerritsen, A. Eysink en F. M. Houbaer. Benoemd N. Veis Heyn, D. Gerritsen, A. Eysink en F. M. Houbaer. Benoeming van 4 leden der Commissie van bijstand in het beheer van Birkhoven wegens aflreden van de heeren A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, D. Gerritsen en H. Kroes. Benoemd A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, D. Gerritsen en H. Kroes. Benoeming van 4 leden van de Com missie van bijstand voor de financiën wegens aftreden der heeren D. Gerritsen, N. Veis Heyn, H. Kroes en J. van der Wal Kzn. Benoemd D. Gerritsen, N. Veis Heyn, H. Kroes en J. van der Wal Kzn. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs wegens aftreden van den heer H. de Jong. Benoemd H. de Jong. Benoeming van 3 leden van de Com missie van Toezicht op het Lager Onder wijs wegens aflreden van mevr. Gerard van Sijsen—Besier, mevr. Rolandus Hage doornSchutte en mr. H. J. M. van den Bergh. Benoemd mevr. Gerard van Sijsen Besier,mevr.Rolandus Hagedoorn—Schutte en mr. H. J. M. van den Bergh. Benoeming van 2 leden van hel Scheids gerecht wegens aftreden der heeren C. M. Cremer en J. Hofland en van 2 plaatsver vangende leden de heeren A. Herschel Bzn. en G. Slam. Benoemd C. M. Cremer, J. Hofland, A. Herschel Bzn. en G. Slam. Benoeming van 4 leden van het Bur gerweeshuis wegens aftreden der heeren H. W. van Esveld en Jhr. J. W. A. Barch- man Wuyliers, mevr. Heyligers—Reinhardt en mevr. Van de NoordaaVan Wisse- Iingli. Benoemd de heeren H. W. van Esveld en Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers, mevr. Heyligers—Reinhardt en mevr. Van de Noorda—Van Wisselingh. 2. Benoeming van een onderwijzer aan school E. Tot onderwijzer aan bovengenoemde school werd met algemeene stemmen be noemd de heer E. Th. van Slooten van Nijkerk. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ont slag aan den heer L. A. Baron van Ittersum als ambtenaar van den Burgerlijken Stand en tot vervullen dier vacature, waarvoor wordt aanbevolen de heer P. J. de Groot. Aan den heer L. A. Baron van Ittersum werd het ontslag eervol verleend en tot vervulling dier vacature werd met alg. stemmen benoemd de heer P. J. de Grool. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof aan den onderwijzer aan school F. A. Elzinga. Verleend. 5. Voorslel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ont slag aan den onderwijzer aan school B. A. Rilsina. Eervol verleend. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van jaarwedden en pensioengrondslagen voor leeraren bij het Hooger en Middelbaar Onderwijs. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een rooilijn aan de Koningslraat. Als boven. 8. Voorslel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een rooilijn voor den aan te leggen weg, ten Oosten van de Pieter Bothstraat. Als boven. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het geven van een naam aan de straat achter de Pieter Bothstraat en aan de straat in het verlengde van de Paulus Buyslaan en lot wijziging van den naam der Pieter Bothstraat. De Pieter Bothstraat wordt herdoopt in Willem van Mechelenslraat en de straat in het verlengde der Paulus Buys laan ontving de naam: Bernulsuslaan. 10. Voorslel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot splitsing van de 5e klasse van school A en aanstelling van een tijdelijke leerkracht. Na een vraag van de heeren Wolterbeek en Achterbergh, die door den voorzitter en de heer Rijkens wordt beantwoordt, wordt dit punt ook zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een subsidie aan de Tuinbouwvereeniging «Amersfoort" voor den tuinbouwwintercursus 1913(1914. Verleend. 12. Voorslel van Burgemeester en Wet houders tot in gebruik geving van een lokaal in liet z.g. Werkhuis aan de vereeniging «Hei Groene Kruis" voor hel houden van een cursus in het verleenen van eerste hulp bij bedrijfsongevallen. Verleend. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het besluit waarbij aan de OosterStoomtram maalschappij te Utrecht vergunning wordt verleend tot het aanleggen van een tramweg over de aan de Gemeente behoorende gronden. De heer Van der Wal zegt, dat het van groot belang is te bepalen, dat de Gemeente het recht voorbehoud buizen enz. in de afgestane grond te mogen leggen. Hij heeft in het voorstel van Burgemeesler en Wet houders daarover niets gelezen. De voorzitter en de heeren Van Esveld en Kroes zijn het niet met bovengenoemde spreker eens, daar men de grond toch in eigendom behoud en er zoodoende geen enkel recht bestaat om dit te beletten. De heer Van Achterbergh zegt, dat de heer Van der Wal toch gelijk heeft en zou het daarom wel goed vinden, dat de voor gestelde bepaling van den heer Van der Wal in het besluit werd opgenomen. Nadat de Voorzitter betoogt heeft, dat dit onnoodig is, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. 14. Voorslel van Burgemeesler en Wet houders totrooien van boomen op ver schillende eigendommen der gemeente. Aldus besloten. 15. Voorstellen van Burgemeesler en Wethouders in verband met de in werking treding van het Grondbedrijf, Ier uilvoering van de Verordening Of> hel Grondbedrijf. De heer v. d. Wal is van oordeel, dat door dit voorstel, zij die na ons komen Ie zwaar belast zullen worden en doet daarom een voorstel hetwelk hij later weder intrekt, nadat de heer Jorissen opmerkte, dat het beter was geweest, dat de heer v. d. Wal zijn voorstel schriftelijk ter kennis van B. enW. had gebracht, waarna dan de leden van den Raad de zaak beter onder oogen had den kunnen zien. Hierna wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Bij de artikelsgewijze besprekingen stelt de heer Jorissen bij arl. 2 voor, de tijd van afreding te bepalen op 65 jaar. De heer Gerritsen zou de leeftijd gaarne op 70 jaar willen zien, waarmee de heer Jorissen zich ten volle kan vereenigen. Het voorstel Jorissen, voldoende ondersteund, wordt met alg. stemmen aangenomen. Bij arl. 5 vraagt de heer Leinweber of hier bedoeld wordt, oudste lid in jaren, hetgeen door den Voorzitter toeslemmend wordt beantwoord. Nadat de volgende artikelen zonder discussie zijn afgehamerd wordt hel regle ment in zijn geheel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 17. Voorstel van Burgemeesler en Wet houders tot rioleering van de Pothstraat. (Aangenomen.) 18. Voorslel van Burgemeesler en Wet houders om hun te machtigen over te gaan tot het houden eener aanbesteding voor vervoer van puin, afval enz. van het terrein van den reinigingsdienst. Verleend. 19. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot regeling van de pensioneering van de gemeente-ambtenaren, ingevolge de Pensioenwet voor Gemeenteambtenaren 1913. Aangenomen. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders lot vaststelling der Exploitatie- begrooting der gemeente-gasfabriek over het dienstjaar 1914. De heer Leinweber wil de ambtenaren der gasfabriek, die door de walerleiding meer werk hebben gekregen, meer salaris toekennen. De heer Van Achterbergh is voor loons- verhooging, als het verdiend wordt. Hiermede kan de Voorzitter zich ver eenigen. De begrooting wordt hierna onveranderd vastgesteld. 21. Voorstel ven Burgemeesler en Wet houders tot vaststelling der Exploitatie- begrooting der gemeente-waterleiding over het dienstjaar 1914. Z. h. st. vastgesteld. 22. Voorslel van B. en W. tot uitbe taling van gelden aan het personeel der oude-brandweer, met preadvies inzake het adres van L. van Achterbergh, houdende verzoek om eene belooning als waarnemend opperbrandmeester. De voorzitter deelt mede, dat er nog twee adressen zijn ingekomen en wil met het oog hierop een ander voorstel indienen. De heer Van Achterbergh stelt voor, daar de loonen altijd toch al zoo laag zijn geweest, om het volgend jaar ook nog uit te betalen. De voorzitter zegt, dat wanneer de loonen te laag waren zij verhooging daarvan hadden kunnen vragen. Hij vindt, dat het loon het karakter heeft van een Nieuwjaarsfooi, gelijk ook de heer Jorissen het noemt, daar het altijd de week na kerstmis wordt uitbetaald. De heer van Achterbergh zegt nog, dat zij meermalen om loonsverhooging hebben gevraagd en vindt het geen Nieuwjaarsfooi. De voorzitter brengt thans het voorstel van den heer Van Achterbergh, om ook nog in 1914 uit te betalen, in stemming, welke voorslel met op twee na algemeene stemmen wordt verworpen. Hierna wordt het voorstel van Burge meesler en Wethouders aangenomen. 23. Voorstellen van Burgemeesler en Wet houders tot wijziging der Begrooting dienst 1913 en 1914. Aangenomen. 24. Voorslel van Burgemeester en Wet houders tol aankoop van de woningen aan de Molenstraat Nos. 20, 22, 24 en 26. Aan genomen. 25. Voorslel van Burgemeesler en Wel- houders lot aankoop van de z.g. bergter- reinen van de «Maatschappij Amersfoort tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Amersfoort". Nadat hierover de heeren Van Achter bergh en Wolterbeek het woord hebben ge voerd, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 26. Voorstel van Burgemeesler en Wet houders tot aankoop van eenige perceelen grond gelegen aan den Leusderweg en Appelweg van Mr. W. J. Saaymans Vader en eenige perceelen grond, ten Zuiden van den Watertoren, van E. J. Ruitenberg. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 27. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van gronden der Ge meente gelegen in de gemeente Leusden in 1912 aangekocht van Van Manen en Ruitenberg. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 28. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tol vaststelling van hel 7e aanvul lingskohier der Inkomstenbelasting. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 29. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van het 2e aanvul lingskohier derSlraatbelasting. Zonder hoof delijke stemming aangenomen. 30. Rapport Reclamecommissie, 3e ge deelte. Zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. 31. Behandeling reclames Straalbelasting. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 32. Verleenen van afschrijving van In komstenbelasting dienst 1913 wegens ver trek of overlijden. Zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. 33. Voorslel van Burgemeester en Wet houders tot het opnemen van rekening courant bij de Firma Methorst en van Lutterveld. De lieer Jorissen vraagt of het de be doeling is alleen rekeningcourant met ge noemde firma te openen en geen gelden op prolongatie te beleggen. De voorzitter antwoord hierop, dat het de bedoeling is alleen rekeningcourant te openen en dat in beleggen der gelden op prolongatie de gemeente geheel vrij is. (Z.h.st aangenomen.) 34. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een crediet voor het maken van een nieuw uitbreidings plan der gemeente. De heer Wolterbeek is van oordeel, dal de gemeente-archilect dit uitbreidingsplan moet maken en geen vreemde. Dat deze het met zijne gewone werkzaamheden wel druk zal hebben wil hij gaarue aannemen. Maar zegt hij, waar een wil is, is een weg. De heer Van Achterberg kan het ge voelen van den heer Wolterbeek geheel deelen en kan zich mei het voorstel van B. en W. niet vereenigen. Hij oordeelt, dal het beste is, dal een teekenaar de gemeente-architect helpt en dal aan een commissie de teekening ter beoordeeling wordt overgelegd. Hij zal echter gaarne voor het voorgeslelde crediet Stemmen. De heer Vels-Heyn is het geheel met den heer van Achterbergh eens. De heer Jorissen voelt er ook veel voor, maar is bang, daar er zooveel werk is, dat het te lang zal duren, eer het uitbreidings plan klaar is. De heer van Achterbergh is van oordeel, dat het een eer is voor de gemeente- architect om dit te mogen maken. De Voorzitter zegl, dat de gemeente- archilect verbazend veel werk heeft, maar als het mogelijk is, is hel hem best. De heer Kroes oordeelt, dat, wanneer de gemeente-architect, een tuin-architect tot hulp krijgt, het uitbreidingsplan een mooi geheel kan worden. De Voorzitter zegt, dat de gemeente architect doet, wat hij doen kan. De heer Kroes kan zich niet begrijpen, dat waar het werk een groote eer is, hij dit van zijn schouders af laat nemen. De Voorzitter meent, dat hier een mis verstand plaats heeft. De heer Van Esveld zegt, dat de heer Beltman het maken van het uitbreidings plan onmogelijk kan uitvoeren, daar het wel langer dan een jaar zal duren. De heer Beltman heeft volgens spreker zijn eergevoel voor de gemeente opgeofferd. Hierna wordt met op een na algemeene stemmen besloten de debatten Ie sluiten, waarna het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. 31. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van machtiging om gebruik te maken van het verificaliebureau der Vereeniging van Nederlandsche gemeenlen. z. h. s. aangenomen. Hiermede is de agende afgehandeld. De voorzitter vraagt goedkeuring tot aankoop van het perceel Langestraal 5, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. De heer Van Achterbergh wijst nog op het auto-ongeluk, dat de vorige week heeft plaats gehad en dat meerder toezicht op de Utrechtscheweg gewenscht is. De Voorzitter antwoord dat daar reeds meerder toezicht is en sluit daarna de ver gadering. Hel is etu kuDsi geworden, vei klaarde Lord Noithcliffe, om goed ie ad»eueeien en naai male lede», die wat noodig had of wat aanbood was ■egonnen zijn wenschen in eeti dag- Had bekend te maken, was ook het "ooroordeel verdwenen, dat alleen ge- idverteeid werd om mindei waardige artikelen aan den man te brengen. »)AKK i-hiilH'l xMKRSFOORT 19 December 1913. Tarwe f0Rogge 10 boekweit f0. poelen f 4.a f8.— I'eren f 0.a I 00.Ktei- vardapp. f0afO zandaerdapp. f2.10 «f'2 30 'oendereier. n I 7.75 8.70 p. 100 si Bruine eieren 8 70 a i 9.25 pcrlOost. Boter 1.45 160 per kilo. to .r «'ine f 0.— a f 0. fnetein k«as f Oa 0per 50 kilo \ippen 090 a f 150 Kuikens fl 25 2.— Piep- ikens f0 60 a f 1.Ganzen li», a f0Eenden f 1 00 a f1.25 p. st Jonge f 1.20 a 11.40. Hazen 1.75 a f2.50 Wilde kol ynen 050 a 1 0.60 Tamme II.a 12 25 Oneen fO.SOa 10.60 paar vlagere varkens 00 a 00 Varkens», ei ort f 0 a i 0 - Zeugen f 60.a i 100.Biggen 8a '12—, Schrammen fO.a f0.Vette koeien l 000.— a HOU.Guste koeien 000. - llO".KaUkoei n 000.— a l'O'i. Kalf- aarzet, '00.- a f00.— Os 1000— a I 000.— i'mkiitieivn fUoO.a i non. taiieevoerd waren ongev.er heet T-rwe heet Hugge heel. Boekweit. 40 heet. vppelen neet Peren. h■-cl K eiaardappe- l«i 60 heet Zaudaardap. el«n, 40 00O stuks, Huen- dereieren nus Eendeneieien, 400 kilo noier, kilo Marg rine. Kilo ka-s stuks Vee magere «arkens Varkens voor exports.agerij 400 tu. gen 15 reugen BKCLAMÉ. Heupjicht, Pijn in den ru^ kau üet eerste kenteekun 6ijn van heuj jicht (ischias). De pijn kan zich verder oitwikkelen naar de. h» upen en vandaar langs het been, waardoor het loopen onmoge lijk wordt gemaakt. Deze aandoening kan 100 hardnekkig zijn, dat men zelfs operaties heeft voorgesteld om haar te doen verowqnen. De aanwending van zalf, j-meersels, enz. op de aangedane plaatsen brengt niet h^t gewenschte resultaat, omdat zij slechts een tijdelijke verlichting geven. Z\j tasten uw kwaal niet in haar wortels aan, d. w. z. in het urinezuur, dat-niet door de nieren verwijderd werd. De eenige juiste behandeling is de oorzaak van uw kwaal te doen verdwijnen, het urine zuur, hetwelk de weefsels en sp'ereo heeft aangetast. Foster's Rugpijn Nieren Pillen her geven aan de nieren de kracht om haar werk naar behooren te doen, waardoor het urinezuur met de urine uit hel lichaam wordt verwijderd, en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheuraatucheu aard wordt weggenomen. Te Ameisfooit verkrijgb. bij dn h.b. A. van de Weg. Langestr. 23, en P. de Zwart, Lan- gestr. 04. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel i f jïf f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handeN- Tjuwt £]dpfi|fj&Lmerk 30

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1913 | | pagina 2