BINNENLAND Plaatselijk Nieuws. Oproep. Gemengd Nieuws. minastraat—Verlengde Wilhelminastr. Spoorbaan Nijmegen-Kesteren; d. dat, begrensd door Utrechtschenweg— Soesterweg-het voetpad, loopende vanaf de Brouwerstraat naar de Van Persijn- straat—Van Persynstraat en Wijersstraat. Art. 2. De terreinen, in artikel 1 ge noemd, mogen slechts bebouwd worden met woonhuizen, die geen lagere werke lijke jaarlijksche huurwaarde dan drie honderd gulden hebben. Aan deze huizen mag geen andere bestemming gegeven worden dan die van woonhuis. Art. 3. Het bepaalde in de artikelen 1 en 2 is niet van toepassing ten aanzien van een gebouw, waarin een inrichting wordt gevestigd, waarvoor een Hinder wetsvergunning is verkregen. Art. 4. Overtreding van de bepalingen dezer verordening wordt gestraft: a. wat betreft de overtreding van eene bepaling, vastgesteld krachtens de Woning wet, met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden b. wat betreft de overtreding van eene bepaling, vastgesteld krachtens de Ge meentewet, met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Art. 5. De bestuurders van een rechts persoon zijn, ten aanzien van de naleving van de bepalingen van deze verordening door die rechtspersoon, aansprakelijk. Tegen den bestuurder, van wien blijkt, dat de overtreding buiten zijn toedoen is gepleegd, wordt geene straf bedreigd. Nederland en de Oorlog. H. H. de Koningin heeft aan de souve- reinen van Oostenrijk en Servie een tele gram gezonden, waarin H. M. herinnert aan het besluit van de 2de Vredescon ferentie betreffende de geschillen tusschen de staten (arbitrage.) H. M. de Koning in heeft beslist, dat er oorlogsgevaar bestaat in den zin van art. 186 der Grondwet. Aan de hier te lande verschijnende nieuwsbladen, is vanwege de Ministeries van Oorlog en van Marine een schrijven gezonden, waarin het mededeelen van alle berichten, betrekking hebbende op troepenbeweging enz., in 's lands belang ten strengste wordt verboden. Nederland'» onzijdigheid t De Ministers van Buitenl. Zaken, van Justitie, van Marine, van Oorlog, en van Koloniën, daartoe door H. M. de Koningin gemachtigd, brengen in de „Staats Ct." ter kennis van een ieder wien zulks aan gaat, dat de Nederlandsche Regeering in den tusschen de met Nederland bevriende Mogendheden Oostenryk-Hongarye en Servie uitgebroken oorlog volstrekte on zijdigheid zal in acht nemen en dat ter handhaving van die onzijdigheid eenige bepalingen zijn vastgesteld, welke te vinden zijn in de „Staats-Ct." van Donder dag 30 Juli. De Koninklijke boodschap ten geleide van het wetsontwerp, betrekking hebbende op het in dienst houden van de militie en den overgang naar de landweer is gisteren aan de Tweede Kamer verzonden. DE MOBILISATIE GELAST. Het oproepingsbesluit, waarbij alle miliciens en landweermannen gehouden zijn met spoed op te ko men, is gistermiddag half 2 door H. ill. de Koningin geteekend. De Tweede Kamer is bijeengeroepen op Maandag 3 Augustus 's namiddags halftwee. De Effectenbeurs te Amsterdam is ook heden gesloten. Het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bond „Vrede door Recht" heeft in ant woord op zijn telegram van Maandag aan den koning van Servie het volgend tele gram ontvangen: „De ontvangst berichtend van het tele gram van den bond aan Z. M. den Koning van Servie gericht, heb ik zooeven bevel gekregen de aandacht van den bond te vestigen op ons antwoord op de nota van Oostenryk-Hongarije, waarin de regeering van Servie, gedreven door den wensch om het geschil op vreedzame wijze op te lossen, voorstelde de zaak te onderwerpen aan het Hof van Arbitrage te 's Graven- hage. Dit voorstel is niet aangenomen. Jankovits." De Cadetten der Koninklijke Militaire Academip, die dezer dagen tot officieren zijn benoemd, zullen Woensdag 5 Augustus a.s. worden beeedigd en in functie gesteld. Landweergrenswacht en Landweer kustwacht zy'n heden opgeroepen. H. M. de Koningin denkt den 14en Augustus weder naar het Loo terug te keeren, wanneer namelijk de internationale toestand een langer verblijf in de resi dentie niet noodig maakt. Gedenkteeken bij Quatre-Bras. Door de comité's in Belgie en hier te lande is besloten, op 't gedenkteeken alleen in medaillons aan te brengen bronzen afbeeldsels van de hoogere aan voerders der Nederlandsche troepenafdee- lingen by Quatre-Bras, met name den Prins van Oranje, korpscommandant, de generaals De Constant Rebecque, chef van den generalen staf, de Perponcher, divisie commandant, Van Bylandt en Van Merlen, alsmede de kolonel Bernhardt, hertog van Saxen Weimar, brigadecommandant. De Nederlandsche officieren in Albanië. Uit Durazzo wordt bericht: By overhandiging van de ontslagaan vrage door de Hollandsche missie deelde generaal De Veer den koning mede, dat de Hollanders Albanië op het oogenblik niet zullen verlaten, maar dit gezamenlijk zullen doen, nadat de toestand verbeterd is. Leger en vloot zijn thans opgeroepen om hun plicht te doen voor het vaderland. Tienduizenden zonen des lands, van allen rang en stand, zullen in de eerstvolgende dagen weken wellicht - groote ont beringen zich getroosten in kantonnementen, door verblijf dag en nacht in de open lucht. Met vrij groote stelligheid mag worden verwacht, dat er tal van zieken zullen komen, van wie er wellicht vele te Amersfoort zul len moeten worden verpleegd. Het comité voor Amersfoort en omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis heeft zich bereid verklaard, een deel van de zor gen voor die verpleging op zich te nemen. Het doet thans een oproep tot alle inge zetenen van Amersfoort en omstreken om milde bijdragen om het comité in staat te stellen, zijn doel te bereiken. Waar Nederland heeft getoond voor het verzachten van het lijden van Scrven, Mon- tenegrjnen, Lurken, Grieken en Bulgaren zulke groote sommen over te hebben (ge tuige de ambulances in den Balkan uit gerust door het Nederlandsche Roode Kruis) meent het comité met volle vertrouwen dezen oproep te mogen richten tot de burgerij, waar het thans geldt Neerland's eigen kin deren. Bijdragen worden gaarne ingewacht door alle Bestuursleden. Het vraagt ook persoonlijke hulp. Enkelen boden zich daarvoor reeds uit eigen beweging aan. Oproepingen daarvoor zullen zoo spoe dig mogelijk uitgaan. Het Bestuur van het Comité: Mr. J. C. graaf Van Randwijck, Eere- Voorzitter. J. W. Jorissen, Voorzitter. Mevrouw E. W. van den Bergh— baronesse Van Ittersum, Onder- Voorzitster. P. J. Frederiks, le Secretaris. M. H. E. Seeuwen, 2e Secretaris. Mej. M. I. Azijnman, Penningmeesteres. N. E. Blok. M. baronesse Van Ittersum—Stroeve. Mej. J. H. Krudop. Mevr. N. Toxopeus—Stopendaal. Dr. P. Fehrman, te Hoogland. Dr. Visser, te Achteveld. Amersfoort, 31 juli 1914. Agenda voor de openbare vergadering van den Raad der Gemeente Amersfoort, op Maandag, 3 Augustus 1914 des avonds ten 8 ure. 1. Benoeming van een onderwijzer en een onderwijzeres aan school B. 2. Benoeming van een onderwijzeres aan school G. 3. Benoeming van een leeraar in de Nederlandsche Taal en Letterkunde aan de Hoogere Burgerschool en her Gymnasium. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van eervol ont slag overeenkomstig verzoek van Mejuf frouw N. J. Boukamp, onderwijzeres aan school F. 5. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot splitsing van klassen aan de scholen A, B en C. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van verlof aan den Gemeentesecretaris overeenkomstig zyn verzoek. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake het doen van een voorstel aan Gedeputeerde Staten omtrent nadere regeling van de jaarwedde van den Ge meenteontvanger. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het opmaken van een aan beveling van 6 personen te zenden aan den Commissaris der Koningin ter voor ziening in 3 vacatures in het College van Zetters ontstaan wegens periodieke aftreding. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om machtiging te verleenen tot het sluiten van een contract voor de levering van rijwielen ten dienste van verschillende Gemeenteambtenaren. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aanleggen van wegen aan den Zuidkant van den Berg, over de ter reinen aangekocht van mevrouw de Wed. Roos Vlasman langs de trambaan Zeist- Amersfoort en tot verharding van den Kalkweg. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om in verband met het voor gaande over te gaan tot het leggen van gas- en waterleidingbuizen en electrici- teitskabels langs die wegen. 12. Aanbieding van het verslag der gemeente-gasfabriek en waterleiding over 1913 met voorstel van Burgemeester en Wethouders i.z. de verdeeling van de winst der gemeente-gasfabriek over 1913. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aanbrengen van afsluiters en spuikranen in de waterleiding. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om een crediet te verleenen voor het aanbrengen van bliksemafleiders op de gebouwen der gasfabriek. 15. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van perceel Lange- straat No. 3. 16 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van grond aan D. J. N. van Kesteren. 17. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het vaststellen van de boek waarde van verschillende eigendommen van het grondbedrijf. 18. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van een ver hoogd crediet voor de opruiming van puin, afval enz. van het terrein van den reinigingsdienst. 19. Voorstel van Burgemeester tot het leggen van een riool in de Krankeleden- en Lieve Vrouwestraat. 20. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot in gebruik geving van een lokaal van de School in de Beekstraat aan het Utrechtsch Genootschap voor Land bouw en Kruidkunde tot het houden van een cursus in veekennis. 21. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wyziging der Gemeente- begrooting dienst 1914. 22. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der Begrooting voor het Grondbedrijf dienst 1914. 23. Aanbieding der Gemeenterekening dienst 1913. 24. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van de kohieren der schoolgelden over het dienstjaar 1914 voor de scholen A, B, C en D. De Directeur verzoekt ons mede te deelen, dat het postkantoor van heden af tot nader order des avonds te 7 uur zal worden gesloten, terwijl het aantal bestellingen van vijf op drie is teruggebracht. Het telefoon- eu telegraafkantoor blijft den ge- heelen dag en ookdes nachts geopend. Rijkspostspaarbank. De directeur der Rijkspostspaarbank, Mr. Busing, schrjjfc ons: Uit de talrijke aanvragen om terug betaling, welke dezer dagen plaats hebben, is het den Directeur der Rijkspostspaarbank gebleken, dat bij sommige inleggers door de oorlogsberichten ongerustheid gewekt is over de veiligheid hunner spaargelden. Door hem wordt er daarom op gewezen, dat voor die ongerustheid geen enkele grond bestaat. Immers, de Staat der Nederlanden waarborgt zon der eenig voorbehoud aan de inleg gers de teruggaaf hunner inlagen en de betaling der verschuldigde renten. Wat er ook gebeure, d i t staat dus vast, dat de inleggers kapitaal en rente zullen terug ontvangen. De gelden, die de inleggers terughalen en onder eigen bewaring nemen, kunnen door verschillende omstandigheden als oneerlijkheid, brand, enz. verloren gaan, doch wat bij de Rijkspostspaarbank is ondergebracht blijft te allen tijde hun eigendom, zij kunnen het niet verliezen. Houders van Staatsschuldboekjes wor den er op gewezen, dat de Staat de vol ledige nakoming waarborgt van de ver plichtingen, welkë aan de Spaarbank tegenover hen zijn opgelegd. Wij maken onze lezers opmerkzaam dat waar eerst was aangekondigd dat Zaterdagavond in de Bioscoop „de Arend" wegens verbindtenissen slechts één voor stelling zou plaats hebben, volgens achter staande annonce twee voorstellingen, te 7 en 8'Ik uur gegeven zullen worden. De Ritmeester Jhr. J. K. vanNaerssen van het le Regiment Huzaren is benoemd tot Ritmeester-Adjudant bij het Korps. De Liendertscheweg is, wegens bestratings- en rioleeringswerken, tot nadere afkondiging afgesloten voor rij en voertuigen. Men is druk bezig met het leggen van den electrischen kabel in den Utrecht schenweg. Daarna kan dan het trottoir worden voltooid, waardoor dezen drukken verkeersweg een geheel ander aanzien verkrijgt en een zeer groote verbetering ondergaat. Aan de Middelbare Technische School voor de Bouwvakken te Utrecht werd bevorderd van het 3e naar het 4e jaar de heer J. G. F. van Achterbergh Jzn. en van het 4e naar het 6e jaar de heer P. A. Jonker. Pastoor F. Paping, wien de voor bereiding van den bouw der R. K. kerk in het Leusderkwartier werd opgedragen, heeft zich overwerkt en zal eenigen tijd rust moeten nemen. Ds. A.Junod, Evangelisch Luthersch predikant te 's Gravenhage, hoopt aan staanden Zondagochtend voor te gaan in de Luthersche kerk alhier. In de Doopsgezinde kerk zal de gods dienstoefening worden geleid door Ds. M. Honigh, uit Franeker; die der Gerefor meerde Gemeente, in „Amicitia", door Ds. G. Elshoven, uit Rotterdam. In de Remonstrantsche kerk wordt geen godsdienstoefening gehouden. Van de 3e groep van het eind examen der H. B. S, in de provincie Utrecht zijn geslaagd: G. H Th. M. Anten, G. J. van den Bovenkamp, Ma. Wa. Deerns, Ce. Ba. Eijken, Ma. Aa. Foreest, Ma. Je. van Gelder, Aa. Ma. Hartsema, J. W. C. Hopman, Ce. Le. Je. Kooiman, C. Leeflang, J. G. la Seur, Ja. Ja. van Vloten, J. van Thiel de Vries, He.de Weert, Aa. Eh. Sa. Wesselmann. Twee candidaten hebben zich terug getrokken, vier werden afgewezen. Zigeuner-practijken. Aan een Rijksweg langs het Noord- hollandsch Kanaal worden sommige plaatsen tegenwoordig bezocht door benden Zigeuners. In onooglijke woon wagens slaan een aantal donker uit ziende mannen, vrouwen en kinderen hun bivak nu bier, dan daar op. De mannen houden zich daags bezig met visschen in het kanaal, terwijl de vrou wen er bedelend op uit trekken. Doen zij daarmee den inwoners veel over last aan, erger maken de mannen het, die hun paarden 's nachts in de bouw landen met granen, aardappelen en erwten jagen, nadat zij er soms onder het oog van den eigenaar, van ge nomen hebben, wat ze voor hun eigen onderhoud noodig hebben. De bevolking is over bet geheel bang voor het ruwe volk, dat met pistolen en messen dreigt. Alleen een sterke politiemacht kan bet in be dwang houden. Dat het ïteren op den boer" goede winst geeft, bleek dezer dagen toen de mannen in een herborg, waarvan zij tiouwe bezoekers blijken, een por tefeuille gevuld met bankpapier toon den en een andermaal toen aan de politie een losprijs van f 1000 werd geboden voor een dievegge, die door baar in hechtenis genomen was. N. v. d. D. Schrielheid bij de huwelijks inzegening. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente te Utrecht deelen in het Predikbeur tenblad mede, dat meermalen in bun vergadering stemmen opgingen, om het bedrag van de collecte bij iedere huwe lijksinzegening afzonderlijk in bet openbaar te vermelden aangezien er meermalen bij die gelegenheid voor de armen slechts een geringe bijdrage wordt afgezonderd opdat niet al leen predikanten, ouderlingen en dia kenen, maar alle gemeenteleden van dezen misstand overtuigd zouden wor den. Zij brengen nu als eerste poging daartoe ter kennis der gemeente, dat de collecte voor de armen bij een buitengewone huwelijksinzegening 2e klasse, dus van min of meer welge- stelden, acht-en-dertig cent (2 dub beltjes en 18 losse centen) bedroeg! Zou een open schaal niet beter wer ken dan publiciteit? Een nieuwe revolutie? Men beweert in kringen, die op de hoogte worden geacht van de Rus sische toestanden, dat het tsarenrijk aan den vooravond staat van een nieuwe revolutie. Zelfs wordt gezin speeld op een militair complot om den tsaar door grootvorst Michael te vervangen. Dit laatste zal wel fan tasie wezeD, doch het eerste geens zins. Daar wijzen tal van verschijn selen op. Het is opmerkelijk, met wat een ongebreidelde snelheid de agitatie onder de werklieden zich verspreidt. Sedert de dagen der revolutie is zoo iets niet gezien. Het openbare leven in St. Petersburg begint er sterk den invloed van te ondervinden. De fabrie ken zijn verlaten door het werkvolk, de tram heeft het verkeer gestaakt. Het aantal stakers wordt tusschen de 200 en 250.000 geschat. Eenige bla den zijn gisteren niet kunnen ver schijnen. De straten der voorsteden worden door sterke politiemachten be waakt en hier en daar is gevochten waarbij de werklieden met steenen de aanvallers waren. Zij verschansten zich in de huizen en werden daarin door de politie bestormd. Meer dan 30 tramwagens werden omgegooid en als barricaden gebezigd, meer dan 200 tiarawagens werden vernield. Het aan tal gekwetsten is niet bekend in den regel worden de gewonden door bun kameraden meegenomen. Aan de Poe- tilof-fabriek klonken gisteren herhaal delijk kozakken-salvo's. Even buiten Petersburg hebben stakers zelfs een passagierstrein tot stilstand gebracht. De machinist werd gedwongen van zijn machine te stappen, de reizigers om de rijtuigen te ver laten. De telegraafpalen langs den spoorweg werden omgeworpen. Thans wordeD de treinen voorafgegaan door een losse locomotief, waarop een piket soldaten. Ook elders in den lande breidt de stakingsbeweging zich uit. In Riga staken 40.000 man. In Bakoe dreigt watergebrek door staking van het personeel der waterleiding. De Russische fondsen dalen ter beurze sterk, vooral industrieele waar den en in het bijzonder aandeelen in scheepsbouwwerven. De gisteren gehouden ministerraad heeft zich langdurig beziggehouden met den toestand, door de politieke staking ontstaan, vooral met de be richten, dat het spoorwegpersoneel onbetrouwbaar wordt geacht. Naar het heet zou de Russische revolutionnaire partij op 'n revolutie aansturen, voor het geval Rusland in een oorlog gewikkeld mocht worden. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 23 tot en met 30 Juli. GeborenAnna Maria, d. van Hendrik van Vulpen en Elisabeth van Ooik. Johanna, d. van Gerardus Hendrik Bliekendaal en Kornelia Maria Krielen. Gerard Jan,z. van Hendrik Wannin gen en Johanna Weide. Martinus, z. van Franciscus Berendse en Hen- drika van Asselt. Jantje, z. van Hendrik van Gioke! en Jannige Hars kamp. Leenije, d. van Jan Tommei en Alijda van der. Velden. Adriaan Nico, z. van Anthonius Kuijer en Alijda Scbooriderbeek. Gerrilje, d. van Joseph Verhoef en Hendrika Pampus. Tonia Alijda, d. van Jacob Vivié en Elsina Fontijn. Philippus Arnoldus, z. van Marinus Manné en Johanr.a Schutten. Marten, z. van Gerrit de Gans en Aartje van der Horst. Anton Martin Marie, z. van Barend Smetz en Elisabeth Johanna Maria van Mierlo. Willem Gerrit Aart, z. van Aalbertus Boshuizen en Johanna Barendina Maria Dieters. Een natuurlijk kind. Ondertrouwd: Theodorus JohanQes Buissink en Maria Anna Anthonia van Heedel. Johannes Antonius Hoes en Johanna Frederika van den Hoven. Frederik van den Hoven en Elisabeth Joanna Hendrika van Wandelen. Hendrik van Mameren en Neeltje Pijl. Johannes van der Pol en Antonia Wilhelmina ten Hoven. GetrouwdHerman de Metter en Adriana Johanna Willemijntje Heins. Nicolaas van Velzen en Elisabeth Johanna Steenbeek. Jacobus Clarisse en Hendrika Wilhelmina van Goor. Anthonius Vonk en Lijsbet Terpstra. Hermanus Johannes Bouwman en Maria Frederika Smit. Overleden: Antoon van den Brink, 6 mnd. Doraline Annette Schütze, 3 dagen. Petronella Johanna Pos, 10 mnd. Wouter van den Brink, 73 jr., echtg. van Batiana Jacoba Kesteloo. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 31 Juli 1914. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0.— appelen f 0.a f0.— Peren f 7.a f 10.00. Nieuwe Aardapp. f 0.a f 0.00 zandaardapp. f2.a f 2.50 Hoendereieren f 3.50 a f 5.10 p. 100 st. Bruine eieren f 0.a f 0.per 100 st. Boter f 1.40 a f 1.55 per kilo. Margarine f 0.a f 0. Zoetem. kaas f 0.a f 0 per 50 kilo Kippen f 0.70 af 1.10 Kuikens f 0.80 a f 1.20 Piep kuikens f 0 30 a f 0.80 Ganzen 10. a f 0.Eenden f0 80 a f 1.00 p. st. Jonge f0.80 a fl.20. Hazen f0.a f0.Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00 Tarnme f 0.40 a fl.Duiven f 0.50 a f 0.GO paar Magere varkens f 00. -if 00,—Varkens r. export f 0.a f 0 Zeugen f 40.a f 80.Biggen f6 a f 12 Schrammen f 0.a f 0.Vette koeien f 000.a f 000.Guste koeien f 000.— k f 000.—Kalfkoeien f 000.— a f000. Kalf- vaarzen f00.— i f00.— Os f000.—i f000.— Pinkstioren f üOO.i f 000. Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen 30 heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 300 heet. Zandaardappelen, 120.000 stuks Hoen dereieren. stuks Eendeneieren, 300 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee 00 magere varkens Varkens voor exportslagerij 300 biggen 30 zeugen. RECLAME. Is het een nierziekte? Ja, indien gy waterzuchtige zwellingen rond de oogeD, in de enkels of polsen hebt; indien gij voortdurende aandrang tot urineloozing, bezinksel in het water, branderige pijn bij de loozing hebt; indien uw slaap verstoord is en gij iederen morgen vermoeid opstaat; indien gij stekende pyn in den rujj en de lendenen hebt of rheumatisehe pynen m de ledematen; ischias, rheumatiek, jicht, steen* uremie kunnen de gevolgen ervan zyn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen nier en blaaskwalen, doordat zij de zwakke of xieke nieren genezen ey versterken, ei? ha ar zoodoende in staat stellen om haar gewichtig werk. het filtreeren van het bloed, behoprtijk te verrichten. Uw leven hangt van uw nieren af, want iedere drie minuten, dag en nacht, wordt het bloed door de nieren gevoerd. Haar te verwaarloozen is gevaarlijk, doch indien gy haar gezond houdt, houden zij u gezond. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen dit voor u doen en haar genezen, indien zij ziek zyn. Te Amersfoort verkrijgb. by A. van de Weg, Langestr. 23. Toezending geschiedt franco na Aontv. v. postwissel f voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk 30

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1914 | | pagina 2