NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Pr©wii©l® Utrecht. N.>. 19. FEUILLETON. Zaterdag 4 Maart 1910. 45e jaargang VEBSCHWNT WOENSDAG EN ZATERDAG GEMEENTERAAD. Amersfoortsche Courant .4 K O N N .1 E N T s 21IJ 13 i Per 3 maanden inat Zondagsblad 1.15; Franco per post door hot geheele Kijk 1.25. Afzonderlijke Nnmmers 3 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. 8 Uitgever G. J. SLOTHOUWER BureauLansestraat 17. Telephaoiin. 01). iU VER1 ENTIËN: Van 16 regels 0.50; iedere regel meer 71/, Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. fVervolq Bij raadsbesluit van 29 Juni 1915, No. 260, werden B. en W. gemachtigd hei geprojecteerde rijwielpad in de Vondel laan te laten vervallen en op de vi ijkomende plaats eenig laag plant soen te doen aanbrengen. Bij de behandeling van de vraag welk soort beplanting znu worden aangebracht, werd door hen tevens overwogen het aanbrengen van eenige beplanting op de Daam Fockemalaan bij de aansluiting op de Baichman Wuyiierslaan en langs het voethekj* langs de trambaan, beplanting van het vak tusschen Vondellaan en Huygens- laan, beplaniing lerreintje gelegen in hel Ira Costaplein eri beplanting van bol terreinljè, gelegen aan de Emma- laan, en den Utrecbtsohen weg. De kosten van deze beplanting ui worden begroot op Ie Daam Fockemalaan en Barcbman Wuytierslaan 1625. 2e Vondellaan (middenge deelte) f625. oe Terreintje tusschen Vondel- laan en Huygenslaan 400. 4e Da Costaplein 375. 5e Eminalaan-Utrechschewpi; 195 Totaal I 2220 Ten einde de noodtge afwisseling te kunnen aanbrengen, zijn tusschen de beplantingen waterpartijijes ont worpen iri liet terieinlje tusschen Vondellaan en Huygenslaan en het Da Costaplein. De kosten voor het maken van waterdicht werk zijn niet begrepen onder bet bovenstaande en woideri begroot op f1250, zoodat de totaalkosten f 3470 of rond f 3500 zullen bijdragen. Ten gevolge van het vervallen der rijwielpaden is een bedrag van f2500 overgehouden, zoodat do meerdere kosten f 1000 zullen bedragen. B. en W. stelden daarom voor hen te machtigen tot het aanleggen der plantsoenen over le gaan en te be sluiten het crfidiet voor wegenaanleg Ie vcihüogeu niet 1000. De heer Jorisseu wenscht geen cent te besteden *oor de verfraaiing van het nieuwe stadsgedeelte alvorens de toestand in de oude stad was ver beterd, die gewoonweg onhoudbaar is. Dit bezorgde hem van den beer Holland een verwijt van «narrigbeidï. De heer Holland vond dat men het eerie best kon doen zonder het andere te moeten nalaten. Ook de beer Kroes weer, op de smerigheid der straten, die om ze schoon te maken slechts e»en met een lange bezem werden geaaid en begreep niet waarom er niet meer van de waterleiding gebiuik werd gemaakt De heer De Kemperiaer verklaarde zich 'óór bet voorstel mits voor voldoend politietoezicht zou worden gezorgd. De voorzitter antwoordde dat een ver betering der gemeeritereiniging weid overwogen en hoopte nn maar dat wanneer Burgemeester en Wethouders met voorstellen daaromtrent zouden komen, de beereti zich niet zouden laten afschrikien door de kosten. Het voorstel van B. en W. werd daarna met 13 tegen 3 stemmen die van do heeren Jorissen, Kroes en Houbaer aangenomen. Een voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de stichting Volkshuisvesting ll«, ten behoeve van het bouwpn van een badhuisje met bovenwoning en lokaal voor den toe- zichtboudenden beambte, een voor schot toe te kennen van f 10 000, werd na een opmerking van deri heer Oosterveen, dat dit bedrag door den tijds omstandigheden met minstens f2500moest worden verhoogd, op1 voorstel vari deri heer Kioes aange-l houden tot een volgende vergadering. Besloten werd in het belang der. Volkshuisvesting. VanG van Kalleveen, te Amersfoort, vrij van hypotheek en onbezwaard, met alle heeischende en lijdende erfdienstbaarheden, aan te koopende, perceelen Westsingel nos 14 en 13, j Hellesteeg nos. 4 en 2 kadastraal be- i kend Gemeente Amersfoort Sectie E, nos. 189. 190, 187 en 188 le zamen groot 107 M\ onder aftrek van onge veer 12 a 15 M', door genoemden G. van Kalleveen bij het hem toebeboo- rende perceel Sectie E, no. 191 aangetrokken, zulks voor de som van f 3200 en onder voorwaarde, dat de Gemeente bij eventueele slooping der betrekkelijke perceelen zich verplicht den Zuidelijken zijgevel van het ge noemde perceel sectie E no. 191 af te pleisteren met portland-cement -specie, do goot daarlangs te herstellen en de houten schutting, vormende dd scheiding tusschen dit perceel en de eventueel te maken openbaren straat, te vei vangen door een gemetselden muur, terwijl bovendien de watervoor ziening ten behoeve van bet perceel sectie E, no. 188 van de pomp, lig gende op bet open terrein achter perceel sectie E, no. 191, komt te vervallen. Van mejuffrouw C. A. van Hamersveld te Amersfoort, vrij van hypotheek en onbezwaard, met alle heerscbende en lijdende erfdienstbaarheden, aan te koopen de perceelen aan de Molenstraat nos. 23 25, 27 en 29 kadastraal bekend Gemeente Amersfoort Sectie E nos. 4470 4169. 4038 en 4891, te zamen groot 166 M benevens een strook grond op de kadastrale kaart nog met aangegeven deel uitmakende van het perceel Sectie E no. 70, groot ongeveer 100 Mr, een en ander voor de som van vierduizend vijfhonderd en vijftig gulden. Voorstellen van Buigemeester en Wethouders in verband met de regeling van de jaarwedden van concierges aan de openbare Lagere scholen, gaven tot heel wat discussies aanleiding en werden, nadat een voorstel van den heer Leinweber om de tiacte- mt riten te brengen op f 70U.was aangenomen met 13 tegen 3 stem men, door Burgemeester en Wet houders teiug genomen, om een nadere legeling van werkzaamheden der be trokkenen te ontwerpen. Daarop werd aan Burgemeester en Weihouders machtiging verleend om aan den Minister van Financiën te berichten, dat de gemeente Amersfoort bereid is do nieuwe regeling omtrent de werkloozon verzekering te aan vaarden, op den voet der circulaire van 19 Januari 1916, afd. W. V. r.o 4672. Voorts werden Burgemeester en Wethouders gemachtigd 1. liet straatwerk der Gemeente te doen uitvoeren in beheer bij den dienst van Gemeente-weiken; 2. m vasten dienst van Gemeente weiken aan te stellen 2 straatmake.rs en 2 handlangers, tegen het loon onder B van dit besluit bepaald; 3. voor het leggen van buizen en in het algemeen voor werkzaamheden ten behoeve van de gasfabriek, water leiding en electriciteits- werken, in rekening te brengen aan de Bedrijven den kosten den prijs aan arbeidsloon en aan verloren of niet meer bruikbaar materiaal, verhoogd mot 20 pet; B. de Verordening tot regeling van de loooen der Gemeente-werklieden, vastgesteld 26 M i 1914, aan te vul len in artikel 1 onder 1 met: Monteur electrisch bedrijf. f 16. Handlanger -11.50 Watergasmaker- 15. Handlanger wafergasmaker -11.50 Porier- 15.— Artikel 1 onder II met: Timmerman- 13. Metselaar- 13. Schilder- 13. Smid 13. Loodgieter-13.— Su'aalrnaker- 13.50 Tuinman- 13. Opperman- 11 50 Straatmaker handlanger -11.50 Plaiitsoenarbeider -11.50 Kantonnier-11.50 Handlanger-11.50 en de woorden «vakman f 13« «met- vakman fT1.50« te laten vervallen. Voorstellen van BurgemeesUr en Wethouders tot vaststelling en wijzi ging van eenige verordeningen in verband met invoering van Centrale boekhouding, gaven geen aanleiding tot discussie en werden z.h.st. alle aangenomen. Bij den storm eo hoogen vloed op 14 Januari 1.1. beeft zich in de E?m, circa 200 Meter boveri den loswal te Baarn, zandbank heeft gevormd waar door de scheepvaart wordt belem merd. Naar schatting moet 600 a 700 M' zand verwijderd worden. Ten eiride zoo spoedig mogelijk de zandbank weg le krijgen, werd door B. en W, een crediet verleend van f 1000 aan Gemeente weiken, waarop door den Directeur telegrapbiscb een baggermolen werd gehuurd. Daar bij aanwezigheid van den baggermolen met betrekkelijk weitrig kosten ook andere hinderlijke on diepten kunnen worden weggenomen, hebben wij daarvoor een crediet ver leend van f500. B. en W. vroegen nu de hen ge- tiofïen maatregelen goed te keuren en alsnog, een crediet te veileerieti van f 1500 en te besluiten, daarvoor op de Begrooting dienst 1916 een bedrag uit te trekken. Nadat op een viaag van den heer Leinweber of deze baggermachine reeds gunstig werk had verricht, den Wethouder van Openh. Werken geant woord bad, dat zulks belaas nog niet het geval was (de machine is op weg naar bier gezonken) werd bet voor stel van B. en W. z.h.st. aangenomen. Eeri voorstel van Burgemeester en Wethouders tot bet instellen van eene contiole over het financieel beheer van vereenigingen, die door de Ge meente worden gesubsidieerd, werd z.d. en z.h.st. aangenomen. Niet alzoo een voorstel van B en W. tot bet aanstellen van een hulpbode. Dit maakte weder verschillende lon gen los. De heeren Jorissen, Holland en Leinweber vonden een salaris van f 6. per week te min voor een flinke be- ambie, terwijl gewichtige stukken toch Naar het Duitecli van Estclla Sehönberg. 6 Toen Oscar vernomen had, clat de gewonde weer hersteld was, had hij zich eenigszins teruggetrokken doch nu riep hij schertsend: „Nu, zijn de geneeskundige onderhandelingen ge ëindigd en kan men weer een verstandig woord spreken?" „Spreek maar op," lachte Virginie, „op voorwaarde, dat ge niet over wisselkoersen of dergelijke zaken wilt praten, waarvan de naam alleen mij schrik aanjaagt „Wat ik ter sprake wilde brengen," gaf Oscar eenigszins geraakt ten antwoord, „zijn onze muzikale oefeniugen. Hebt ge de duetten al in-gestudeerd, die ik u gebracht heb?" „Eerlijk gezegd, neeD, Oscar! Maar daar ik heden niet in een stemming ben, iemand iets te weigeren, wil ik uw wensch vervullen en de oefeningen be ginnen." „Dan zullen wij Herman verzoeken, ons te accom- pagneeren," zei Oscar verheugd. „Nietwaar Herman, doe je dat?" „O, dat zou heerlijk zijn,'' riep Virginie opgewekt, uit. De aangesprokene maakte een afwerend gebaar en zei: Ik zou uw gezang slechts bederven. Sedert jaren heb ik geen toets aangeraakt, de muziek is mij geheel vreemd geworden!" „Nu ziet ge, Virginie, hoe droog de wetenschap een mensch maakt! Kunt gij, die zoo met muziek dweept, het hem vergeven, dal hij zoo nuchter ge worden is?" „Nuchter?" herhaalde zij, „neen, dat woord is te leelijk, dat wil ik niet op Herman toepassen!" „Noem mij gerust zoozei Herman lachend. Ik zelf heb somtijds het gevoel, alsof ik, trots mijn jonge jaren, eigenlijk tot een ander geslacht behoor." „Hoe vreemd," sprak Oscar nadenkend, „jij ge voelt je midden in de twintig niet meer jong en ik zie vooruit, dat ik met dubbel zooveel jaren nog niet oud zal wezen!" „Alle naturen zijn niet gelijk," antwoordde Her man, ernstig lachend. Maar hij maakte een eind aan 't onderhoud, door Virginie te vragen, of het hem vergund was, nu ook haar vader zijn opwach ting te maken. Juist toen zij wilde antwoorden, vernam men voet stappen en even later stond de overste, een groote, statige verschijning op den drempel. „Laat het voorstellen maar, kind," sprak hij, „ik zie zelf wel, wien ik voor mij heb. Mijnheer van Gerstein dokter Gerstein, zeg mij maar, hoe ik u moet noemen." Wordt vervolgd).

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 1