Gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws. rlDg om te verkoopen bloot te staan. Ten overvloede wordt nogmaals in berinnering gebracht dat men voor de vastgestelde maximumprijzen aller eerste soort groenten kan krijgen en dat de maximumprijzen zijn: voor bloemkool le soort 12 cent; 2e soort 8 ct.; uitschot 4ct.voor bosjes peen le soort 6 ct. (per bos van 25 wor telen); 2e soort (eveneens per bos vém 25 wortelen) 4 ct.; peulen le soort 18 ct.; 2e soort 14 ct.dop erwten le soort 19 ct.2e soort 15 ct. vroege aardappelen, ronde 10 ct. per K.G., muizen 9 ct. Bij de opening der gisterenavond gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad wijdde de voorzitter, zich van zijn zetel verheffende, enkele woorden van hulde en waardeering aan het ontslapen raadslid S. J. van Duinen, aan wiens groeve hij dien zelfden middag bet woord had gevoerd. Niet in herhaling willende treden wenschte hij alleen in dankbare ber innering te brengen bet vele goeds door Van Duinen in verschillende kwaliteiten voor de gemeente gedaan. Zijne nagedachtenis zal dan ook bij allen in eere blyven. Staande hoorde den Raad deze welverdieode hulde aan. De zetels van de heeren Van Ach- terbergb, Hofland en De Kempenaer bleven gedurende de vergadering ledig. Bij monde van den secretaris den heer A. R. Veenstra hoorden wij daarna dat waren ingekomen Brief van deWed. S. J. van Duinen Ter Beek d.d. 4 Juli 1916, waarbij deze kennis geeft van het overlijden van haren echtgenoot den Heer S. J. van Duinen, lid van den Raad. (Voor kennis geving aangenomen). Koninklijk besluit van 10 Juni 1916 No. 41, waarbij aan de gemeente Amersfoort een voorschot uit 's Rijks kas wordt verleend tot een bedrag van ten hoogste f50.000.teneinde deze gemeente in staat te stellen over te gaan tot den aankoop van gronden en perceelen in het belang der volks huisvesting. (Aangenomen voor kennis geving). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 13 Juni 1916,3e Afd. No. 1528/1135 waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 strekkende om Burgemeester en Wet houders te machtigen tijdelijk kasgeld op te -nemen tot een bedrag van f 1.000.000. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1505/1188, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot aankoop van het perceel Kleine Koppel 2. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1504/1182, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot verkoop van eenige perceelen aan de H. IJ. S. M. (Voor kennisgeving aan genomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1527/1185, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot ondeihandsche verhuring van een ter rein achter Vleutbergen aan de Amers- foortsche Korfbalclub iBlauw-Wit®. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1536/1187, waarbij wordt verdaagd de beslissing op het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot verkoop van grond aan de Nederlandsche Fabriek van Turn- artikelen en Schoolmeubelen v/h. J. H. Keuoen te Amsterdam. (Voor kennis geving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1514/1186, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot overneming van eenige perceelen grond van H. Dieters. (Voor kennisgeving aaugenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1509/1181, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot ingebruikgeving van een strook grond aan M. Scbreuder. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1513/1184, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot overneming van een strook grond aan J. C. L. Huiskamp. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916, 3e Afd. No. 1537/1183, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916, tot aankoop van grond van de stichting »Armen de Poth«. de Pieter Dirkman- Fundatie en de Hoefhamersticbting. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916,3e Afd. No. 1525/1193, waarbij worden goedge keurd de Raadsbesluiten van 30 Mei 1916, tot wijziging der begrootingen dienst 1915 en 1916. (Voor kennis geving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 19 Juni 1916,3e Afd. No 1526/1189, waarbij wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit van 30 Mei 1916 tot wijziging van do begrooting dienst 1916. (Voor kennisgeving aangenomeu). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 26 Juni 1916, le Afd. No. 319/371, waarbij wordt verdaagd de beslissing op de Raadsbesluiten van 30 Mei 1916 tot aankoop in bet belang der volkshuisvesting van eenige per ceelen aan de Hellestraat van C. Prins, P. van de Zuidwind en F. H. S. Vonk. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van GedeputeerdeStaten van Utrecht d.d. 26 Juni 1916 1916. le Afd. No. 324/388, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit van 30 Mei 1916 lot verhooging van een aan de stichting «Volkshuisvesting II* toe gekend voorschot tot f117.960. (Voor kennisgeving aangenomen). Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 26 Juni 1916, 3e Afd. No. 1706/1252, tot vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente Amersfoort dienstjaar 1914. (Voor kennisgevingaangenomen.) Rekening en verantwoording van de Commissie tot wering van schoolver zuim over het jaar 1915. (Voor ken nisgeving aangenomen.) Brief van J. W. Kiel dd. 22 Juni 1916, houdende mededeeling dat bij zijne benoeming tot onderwijzer aan school B aanneemt. (Voor kennisge ving aangenomen.) Adres van J. E. Moltzer dd. 24 Juni 1916, waarbij deze een uitstel van 2 jaren vraagt voor zijne verplichting om den door bem gekochten grond te bebouwen. (Naar B. en W. om advies.) Circulaire van de Wiukeliersver- eeniging dd. 26 Juni 1916, ter mede deeling van het door die vereeniging op de vergadering van 22 Juni t v. genomeD besluit i.z. de distributie van levensmiddelen. (Voor kennisgeving aangenomen.) Adres van Mejuffrouw H. Vonk dd. 26 Juni 1916, waarbij deze ontslag vraagt als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school F, zulks met ingang van 1 September 1916. (Naar B. en VV. om advies.) Adres van de Afdeelingen Amers foort van eenigearbeidersvereenigingen in de bouwvakken, ingekomen 27 Juni 1916, houdende verzoek enkele wijzi gingen te willen brengen in de voor waarden, die bij bet ten uitvoer bren gen van door de Gemeente in het openbaar aanbestede of onder eigen beheer uit te voeren bouwwerken moe ten worden nagekomen. (Naar B. en W. om advies.) Adres van de Afdeeling Amersfoort van den Bond van Ned. Onderwijzers, dd. 28 Juni 1916, houdende verzoek het Reglement op de schoolvergade ringen te willen herzien. (Naar B. en W. om advies.) Adr.es van den Ned. Bond van Werk lieden in Openbare Diensten en Be drijven afd. Amersfoort dd. 7 Juli, waarbij instemming wordt betuigd met de resolutie i.z. loonsberziening op 1 Juli j.I. door een vergadering van organisaties van personeel in over heidsdienst genomen, en verzocht wordt dienovereenkomstig een loonregeling te willen vaststellen. (Te voegen bij de betrekkelijke stukken.) Volgens advies van het college van curatoren benoemde de Raad den heer Tj. Kielstra wiens lijdelijke aanstelling tot leeraar in het Hebreeuwsch aan het Gymnasium met 1 September a.s. ten einde loopt, opnieuw voor één jaar tot tijdelijk buitengewoon leeraar. Zonder eenige discussie of hoofde lijke stemming vereenigde de Raad zich ditmaal met het voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen aan den Minister van Binnenlandscbe Zaken te berichten, dat het voorstel tot overneming door het Rijk van de Hoogere Burgerschool behoudens nadere goedkeuring, onder de reeds in ons vorig nummer mede gedeelde voorwaarden wordt aanvaard. Besloten werd overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het toevoegen aan de com- missiën van toezicht op bet lager en middelbaar van een secretaris, te be noemen uit het secretarie-personeel, waardoor een vlotte en systematische afdoening van verschillende zaken ten zeerste zal worden bevorderd. Het Reglement op het Middelbaar onder wijs en de verordening, regelende de samenstelling en inrichting der com missie van toezicht op het lager onder wijs werden in verband daarmede gewijzigd. Z. h. st. keurde de Raad een voor stel van Burgemeester en Wethouders goed om in de verordening op de straatpolitie bet navolgende artikel op te nemen Het is aan bestuurders van motor rijtuigen verboden, daarmede te be rijden het Plantsoen (loopende om de oude binnenstad) met uitzondering van de verbindingen tusschen: Utrecbtschen weg en Utrechtsche- straat, Arnhemschen weg en Arnhemsche- straat, Hendrik van Viandenstraat en Kleine Haag, Kleine Nachtegaalsteeg en Heeren straat, Hoevelakenschen weg en Kamp straat, Hooglandschen weg en Bloeraen- dalscbestraat, Groote Koppel en Groote Spui, Kleine Koppel en Kleine Spui, 't Laantjatloopendevan den Utrecht- schen weg langs de Westzijde van de Beek naar den Arnhemschen weg), de brug over de Beek tegenover de Van Asch van Wijckstraat. Het is aan bestuurders van rijwie len verboden, daarmede te berijden de brug over de Beek tegenover de Van Asch van Wijckstraat en bet gedeelte van het Plantsoen tusschen den Utrecbtschen weg en den Arn hemschen weg, die een aanvang neemt op 51.50 M. van de Z.-O. punt van de Utrechtsche poortbrug en eindigt op 32 M. van de N.-O. punt van de Arnbemsche poortbrug. Daarna werd vastgesteld de navol gende verordening op te heffing van rechten voor de diensten door het Gemeentebestuur van Amersfoort ver strekt ten behoeve van op de kaas markt gewogen kaas. Artikel 1. Voor de diensten door het Gemeentebestuur verstrekt ten behoeve van op de kaasmarkt gewogen kaas is een recht verschuldigd, bedragende 2'/i cent per 10 Kilogram of gedeelte daarvan, doch ten minste 25 cent. Onder deze diensten zijn begrepen het wegen der kaas, het gebruik van kaasstellingen, en het vervoer der gewogen kaas van de markt naar de door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen opslag-of laadplaatsen. Art. 2. Het recht is verschuldigd door hem, die de aanbieding ter wegingdoet. Art. 3. De invordering van deze belas ting geschiedt overeenkomstig de Ver ordening van rechten voor de diensten door het Gemeentebestuur van Amers foort verstrekt ten behoeve van op de kaasmarktgewogen kaas,vastgesteld bij Raadsbesluit van 29 April 1913, no. 197'. Voorts werd Burgemeester en Wet houders een crediet verleend van f 25.000 tot aankoop van een reserve- voorraad kabels en armaturen van het electriciteitsbedrijf. Besloten werd toe te treden als lid der Algemeene Nederlandsche ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer tegen een jaarlijksche contributie van f 50.—. Nadat nog even zonder eenigejaan- of bemerking en zonder hoofdelijke stemming de kohieren der inkomsten belasting, dienst 1916, 2e gedeelte en der schoolgelden waren vastgesteld en op dezelfde zwijgende wijze de af schrijving van belastingen wegens vertrek en overlijden, over 1915 en 1916 waren goedgekeurd, sloot de voorzitter de openbare vergadering en ging de Raad over in comité- generaal. En voor al deze gewichtige beslui ten had de Raad geen vol kwartier uurs noodig. Zou zulks ook aan de afwezigheid van den heer Hofland te danken zijn? Alle leerlingen der 6de klasse van bet Gymnasium alhier, zijn geslaagd voor het eindexamen voor A P. J. Conijn, H. A. J. Hotz, J. C. Houbaer, K. van der Knoop, P. J. Kooiman, Da. La. van Lent, Ja. A. A. du Quesne van Bruchem, G. A. Smit en P. D. E. Teixeira de Mattos. Aan het Gymnasium werden bevorderd van kl. I naar kl. II: H. N. Bierman (Amersfoort), D. Birnie (id.), J. H. Dnpont (Ermelo), H. H. J. M. Fortmaan (Amersfoort), P. J. Giskes (Seminarinm), P. Brown Gorsira (Amersfoort), J. F. van Haselen (id.), A. R. Heyrligers (Seminarinm), P. \Y van aen Hooff (Amersfoort), G. de Josselin de Jong (id.), La. Ta. Lankamp (id.), F. H. van der Marck (Nunspeet), Ma. Ja. Peyrot (Amersfoort), Ha. Ha. Prins (id.), [Ma. Ma. van Randwijck (id.), J. H. Soheitema de Heere (id.), J. B. Voge laar (Achteveld), Wa. Ja. Ca. van Vollenhoven (Amersfoort), L. K. Wegener (ld.) Niet bevor- Van kl. II naar kl. III: A. G. Beets (Baarn), Ca. Aa. van den Boven- kamp (Amersfoort), P. van den Burg (id.), M. van Haselen (ld.), Ma. Ta. Hoog (id!), Ha.Wa. Kolff (id.), La. Ha. de Lange (Nijkerk), E. Ca. Ongerboer (Amersfoort), Ma. Aa. Palm (id.), J. J. Peters (Seminarium), Pa. E. Ritman (Amersfoert), M. A. van Rijn van Alkemade (id.), F. Schrijver (Harderwijk), J. Visser (Amersfoort), Wa. Ca. Ja. E. Wagtho (id.), J. M. Westra (Nijkerk), Aa. Ja. Wilbrink (Achterveld). Niet bevorderd 7. Van kl. ni naar kl. IV: J. T. Bakker (Seminarium), J. A. Bremer (Hoogland), Ha. Ca. Ga. Fehrmann (id.), Ja. Ta. van Haselen (Amersfoort), A. J. Hoeksema, (Voorthuizen), S. Knoppers (Amersfoort), Ka. Fra. Middelburg (id.). Tb. Moleman (Seminarium), C. F. Nieuwenhuizen (id.), N. Prins (id.), S. C. van Randwijck (Amersfoort),(F. T. van der Steen (Seminarium). Van kl. IV naar kl. V: F. J. Callenbach (Nijkerk), J. C. Conijn (Semi narium), W. J. Herksen (Leusden), D. Koning - - - .a - H-Lln. J. J. (Amers foort), J. J. iipit (Seminarium), K. W. Staal (id.), Pa. Ha. Ca. van Veen (Amersfoort), Ra. Wa. van Vollenhoven (id.). Niet bevorderd: 1. Van kl. V naar kl. VI: Ma. Wa. Best (Amersfoort), Ha. Ga. Donner (id.), Aa. Dumont (id.), C. C. van Essen (id.), Ca. Aa. Ja. Seyffardt (id)., E. D. L. Spelnerg (id.), H. B. Spijkerboer (Harderwijk), P. S. Voge laar (Achterveld), C. van der Wal (Hoevelaken). Aan het eind van den cursus 1915—1916 zijn op de H. B. S. te Amersfoort bevorderd de volgende leerlingen Tot de 2e klasse: B. van Achter bergh, J. M. M. Beaufort, L. Beernink, H. Bekker, P. H.A. Bekking, Pa. Ma. v. d. Berg, W. J. Bijleveld, Ce. Ja Bonk, H. van den Bos, D. Bouman, R. H. Brouwer, A. F. J. de Bruijn, P. L. Burggraaf, M. J. v. d. Colk, Ma. Pha. Dohna, Ne. Wa. Douma, W. van Enst, J. Entrop, J. F. A. v. Weezei Errens, J. W. P. v. Geelker ken, J. H. van Goor, A. Ch. Gray, M. den Hartog, J. A. v. d. Hoeve, C. Hooykaas, A. H. de Klerck, Ca. Kruis, J. H. van Kuik, A. Latenstein van Voorst, J. W. H. v. d. Meene, J. K. G. Möller, Th. Perelaer, Wa. Le. Pet, J. C. P. Peters, C. C. Pleijte, J. J. P. Renes, H. de Roo van Alder- werelt, W. Schokker, J. A. Uding, H. Wijs, Ph. W. Wöhrroann, J. A. Woudenberg, W'. P. Zweers. Niet be vorderd zijn 8 van de 51 leerlingen. Tot de 3e klasse: J. D. Adriaanse, I. Aronson, W. Beernink, Maria Beek, E. Berkhuijsen, B. H. Bierman, J. A. Blok, S. J. B. de Brouwers, G. J. van Buuren, Je. Crop, J. C. E. Gaemers, J. E. de Groot, N. H. van Harpen, W. Heere, Ga. H. M. de Kanter, W. Kooi man, E. J. van Medenbach de Rooy, P. van Oordt, A. H. J. Otto, Je. A. Pet, Ha. J. Peters, J. Plomp, H. v. d. Poll, Joha. Reuvekamp, Na. M. C. Rupp, S. Scbellinger, M. J. v. Schreven, J. Strop, F. W. Wiegman, Re. M. A. Wöbrmann. Voorwaardelijk bevorderd de leerling J. H. L. Stoel. Niet be vorderd zijn 8 van de 39 leerlingen. Tot de 4e klasse: G. van Alphen, A. P. G. Baartman, V. H. v. d. Bergb, Betsy Boet, Corry de Bode, H. M. Brouwer, H. de Brouwers, F. H. de Bruijn, H. A. Cadée, M. Carpentier Alting, P. C. Ebbink, A. J. F. van Weezei Errens, Tb. Evekink, A. C. Hogervorst, J. H. Kets, J. Kooiman, Tb. J. Kramer, Willy Kruis, H. van der Laan, E. Lewe v. Middelstum, P. H. Martin, D. J. A. Middelburg, C. Oliemans, Ga. Ka. Panjer, Ee. Pinke, Ma. Pinke, D. Recter, J. W. D. Schaf- tenaar, R. C. A. Schueler, Suze Sjol- lema, N. J. C. Smit, Maria Stas, C. A. Suermondt, J. P. Tiddens, J. Ver hoef, L. Verhoef, G. J. v. d. Werf. Voorwaardelijk bevorderd de leerlinge He. Bolkestein. Niet bevorderd zijn 3 van de 41 leerlingen. Tot de 5e klasse: W. v. Acbter- bergh Jzn., W. v. Achterbergb Pzn., A. v. Duursen, P. J. v. Eendenburg, Josine van 't Eind, W. v. Haselen, Tinie von Henniog, J. C. Knoppers, M. C. Kok, C. A. Kruis, Th. Lap, J. W. Meijer, H. A. Middelburg, F. Peters, D. de Roo van Alderwerelt, P. W. Schoemaker, Nellij Schokker, H. v. Schreven, J. de Smit, G. A. Stolk, P Wink. Voorwaardelijk bevorderd de leerling F. J. du Quesne van Bruchem. Niet bevorderd zijn 5 van de 27 leer lingen. Aan het toelatingsexamen voor de H. B. S. namen deel 50 candidaten, waarvan er 45 zijn geslaagd, n.l.: I. J». P. Baartman, H. Belonje, W. Balk, W. M. Bonne, B. C. J. Brouwer, B. W. Hopperus, Buma, C. C. Callenbach, B. C. Comijs, Ea. W. Cramer. G. W. van Dedem, J. P. van Doom, J. E. Engel- berts, Ja. C. Gerritsen, jhr. E. v. d. Goes, D. Gomperts, E. L. de Groot, J. W. G. Heunks, F. A. E. v. d. Heide, Ea. C. Gallandat Huet, Tha. A. F. J. M. Jacobs, H. S. de Jong, Ma. E. de Jong, J. W. Kempen, G. A. Kets, B. A. Klein, J. F. Kramer, G. H. P. van de Meene, F. J. L. von Muncking, W. J. Olie mans, H. J. C. J. Osewoudt, H. Panjer, J. A. Pesman, H. Reichmann, Ph. Rintel, J. H. W. de Rocbemont, Ae. E. Rupp, A. Tba. M. Schutze, H, A. Seyffardt, Ha. M. C. Smit, D. C. vao Stempvoort, M. L. Stoel, L. G. van Veen, P. M. v. d. Werf, H. v. Zeventer, v. d. Woerd. Aan de Industrie- en Huishoud school zijn bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse van den opleidings cursus voor huishoudkundige: J. C. Bendeler, D. R. C. Callenbach, M. A. C. ten Cate, J. E. Cousijn, R. A. Dros. Zr. Hildegardis, A. M. v. d. Knoop, M. S. van Melle, A. E. MHIe- naar, M. S. Nap, J. Suermondt, Zr. Walfrieda, G. W. Wilbrink, P. Wijn. 4 leerlingen zijn niet bevorderd. Het diploma voor huishoudkundige is uitgereikt aan: A. Albarda te IJsbrechtum, C. J. Beckering Vinckers te Hilversum, W. L. Boersma, te Winschoten, N. G. Haan te Nieuwe Niedorp, J. Helduman en M. Holleman te Amersfoort, J. E. van Hoorn te Avenhorn, E. de Roy van Zuydewijn te Amersfoort, C. W. v. d. Veen te Baarn, L. L. Vitringa te Harderwijk. Aan 2 leerlingen werd het diploma niet uitgereikt. Ter vervanging van wijlen den heer S.J. van Duinen is Dinsdagavond gekozen tot Voorzitter van het plaatse lijk Nuts-departement dr. H. J Toxo- peüs, die als Secretaris wordt ver vangen door mr. dr. H. Th. A. Verhoef. Aan het plaatselijk telefoonnet zijn thans aangesloten onder: no. 429 G. C. Blanken, aannemer, Aldegondestraat 106, no 434 J. H. Hassing, kleedermakerij, Arnbemscbe- weg 36, no 440 M. Pon, woonhuis, Beukenlaan 7, no. 451 L. van Wijn gaarden, buis- en decoratieschilder, Amhemscheweg 37. Aan het bureau van politie zijn als gevonden gedeponeerd en voor rechthebbenden terug te bekomen een pakje Witte Kruis-loten, een dames- tascb, een zilveren lepel, een ring, een armband en een kolenschop. In de Dinsdag geopende zomer zitting der Provinciale Staten werden alle herkozen of nieuwgekozen leden geïnstalleerd, behalve die voor Utrecht 1, waar een nieuwe verkiezing zal moeten plaats hebben. Tot Gedeputeerden werden gister herkozen de heeren baron. De Wijker slootb de Weerdesteijn, jhr. Bosch van Oud Amelisweerd, mr. Loten van van Doelen Grothe en mr. Bilderdijk: de eersten met op éen na, de laatste met op 4 na algemeene stemmen. Tot buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten werd herkozen mr. Van Bol huis. Aan de Utrechtsche Universiteit slaagden voor het caudidaats-examen in de rechten onze stadgenooten de heeren S. P. Hamers en H. Craandijk. Aan de Universiteit te Utrecht is cum laude bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde onze stad- genoote Mej. J. F. van Veen, geboren te Bussum, op proefschrift over: «De differentiaal vergelijking van Laguerre (eene bijdrage totde theorie der kettingbreuken.)c Te Utrecht slaagden bij het M. U. L. O. examen voor diploma A de dames Ch. J. Donner en H. de Graaf en de beereD P. v. d. Essenburg en B. Koning, allen stadgenooten. Voor het diploma A van M. U. L. O. zijn alsnog geslaagd de jonge dames M. Ch. Herman, A. A. Stocker en H. W. Tollenaar. Door de gemeentelijke reclame- Commissie wordt een wandelkaartje van. Oud-Leusden en omgeving ver spreid dat aan eenvoud niets tewen- schen overlaat. Of het evenwel de wandelaars van veel nut zal zijn zal te bezien staan. Door het in een paar kleuren uit te voeren zou de duide lijkheid zeer zeker zijn verhoogd en het voor de practijk meer waarde hebben gehad. Het Departement «Amersfoort" der Maatschappij tot nut van 't alge- gemeen vel des avonds! School. Del en veranul meester. 2| missie tot grooting vl geen verd| gebracht. - Bij zijn tot ra noemd de I Zwennes etl ZondJ 3 tot 6 uu hotel «Huiil gisch fanfai| den heer uitvoering Bij de lil Verhoeven F verschenen:! voor den 01 den res. le| van Apeldof heer Leo Het uit lied treft di zwierige wof vaderlandsll het Huis va[ Wij twijfl zet door ee[ zal in hoog! terwijl bet f genoemd vo| Volkszang. De aanhief en Componl gave aan Hl blijkens doof antwoord, betuiging Tarwe f 0.-.I appelen f 0.— i V Aardapp. fO.OOil Hoendereieren 1(1 eieren f 7.25 a f 1.60 per Zoetem. kaasl Kippen f 1.20 al kuikens f 0 40 il f 1.00 f 1.50 fT f0.— a f0.- Tarame f 0,80 il Magere varkensll fO.— a fO-.f no.a f 20- koeien f 000.—J a 000—. vaarzen f 00.—1 Pinkstieren f U-( Aangevoerd i heet. Appelen, len, 40 hectZ dereieren, boter, kilo Maj magere 200 biggen, 20 H Op dl V. P. N. wtf Exporteiel f 7.10—f7 41 f 7.40. Slachtgevl Slachtkipil Jonge Hal Oude Hac" Dinsdag 218000 stuks! Eendeiereif Vrijdag 7l 217250 stuk'l VergiftiBloed. Er ii geen Overvloed kwaad ding. tweemaal zoovj ontstaat gedeelul voeding, gedeelkj bij inspanning. Slachtoffers zenuwachtig, slec'l aan hoofdpijn, kweld door plo' te spoedig oud til zich hartkwalen,» waterzucht of <fc| nische nierontstt*f Neemt uw van urinezuur-k^ aardigste vergiftij is. Eet weinig vle voedsel. Drinkt s lichaamsoefening 5J Foster's Rugpijn 1 nieren te hersuM de noodige hulp 1 urinezuur uit het Foster's Ro| urinezuur en an# van niersteen, ^j| zij helpen het °i af te voeren. D'tfj nieren en blaas. Te Amersfoort Jj Langestraat 23.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2