BINNENLAND. Plaatselijk Nieuws. dat, wat een eeuw van nationale in spanning wist tot stand te brengen, voor alujd teloor is gegaan. Duiiscbland eiscbt zekerheid, het zal die hebben, precies dezelfde zeker heid die Frankrijk en Rusland en Italië en Nederland genieten een zekerheid, voor een deel op eigen weerkracht gegrond, maar toch nog in veel hooger mate op de wetten en beginselen waaruit het modern Europa is gegroeid. Duitschland staat er op, waarborgen voor de toekomst te erlangeD, het zal ze hebben, precies dezelfde waar borgen, waarmee elke andere staat zich moet tevreden stellende waar borg, dat de tyrannieke hegemonie van welke natie of vereeniging van natiën ook onvermijdelijk moet leiden tot bet in het leven roepen van een coalitie in het overig deel van Europa, een coalitie naar wier wil elke natie, hoe machtig ook, zich zal hebben te voegen. Deze wetten van Europeesche samenleving onder de volken, hebben in den loop der eeuwen alle natiën geleerd en erkend en zij werden altijd op dezelfde wijze ingeprent, in de harde leerschool der ervaring en van den oorlog. Duitschland is thans bezig deze les te leeren en de oorlog zal niet beëindigd kunnen worden, vóór het de les van buiten kent; eerst dan zal de strijd gestreden zijn. Hij zal een einde nemen als de les in het hart van het beele volk gebrand staat, zóó diep, dat ze nimmer zal worden ver geten. Men hoort heel wat gepraat over de vredesvoorwaarden. Zij zijn, om zoo te zeggen, van ondergeschikt be lang. Indien Duitschland zegeviert, zullen geen vredesvoorwaarden in staat zijn de toekomst van Europa te ver zekerenwordt zij overweldigd, dan zullen er zeker geen bijzondere zeker heden van noode zijn, want wat meer dere zekerheid kunnen wij erlangen, dan dat Duitschland tot het inzicht zal gebracht zijn, dat het 't doel, waarvoor het ten oorlog ging nimmer kon bereiken. Landstormplichtigen jaarklassen 1916 en 1910. Naar wij vernemen zullen 1 Augus tus de landstormplichtigen der jaar klasse 1916, bestemd voor de veld artillerie in werkelijken dienst worden gestelddie voorde zeemacht tusschen 6—40 Augustus en op 17 en 18 Augustus de overige land storm- plichigen der jaarklasse 1916 en de jaarklasse 1910 de dienstplichtigen, toegewezen aan de infanterie, wier geslachts namen beginnen met A. C. en D. en de dienstplichtigen toege wezen aan de genietroepen, wier geslachtsnamen beginnen met A. tot en met F. De landstormplichtigen, die thans nog niet worden opgeroepen, zullen vermoedelijk 1 October en ten deele omstreeks 10 November a.s. worden opgeroepen. Klein verlof. Officieel. De dienstplichtige onderof ficieren, korporaals, en manschappen, der lichting 1907 van de bereden wapens, de pantserfortartillerie en de torpedisten zullen Vrijdag 28 Juli in bet genot van onbepaald (klein) verlof worden gesteld. Weer bruinbrood? Naar de N. Gr. Ct. verneemt, schijnt binnenkort weer een «bruinbrood- periode» te verwachten te zijo. Zoowel in meelhandelaren- als in bakkerskringen is dienaangaande reeds een en ander bekend. Ds. A. S. Talma, t Woensdagavond te 7 uur is ds. A. S. Talma in bet Diaconessenhuis te Haarlem kalm ontslapen. Ds. A. S. Talma werd in 1864 te Angeren geboren. Na zijn studie in de theologie werd bij 29 Januari 1888 beroepen te Heinenoord: in 1891 ver trok hjj naar Vlissingen en vier jaar later werd bij predikant te Arnhem. Den eersten stap op den politieken weg zette bij in 1894, toen bij te Dordrecht in het openbaar de candida- tuur van dr. Kuyper verdedigde met een rede over ïMammon-kiesrecht en Mannenkiesrecht». In 1901 werd bij tegenover mr. Troelstra, tot lid der Tweede Kamer voorTietjerksteradeel gekozen. Hij narn toen afscheid van bet predikambt en ging zich uitsluitend aan de politiek wijden. In 1905 werd hij opnieuw tegenover mr. Troelstra voor hetzelfde kiesdistrict gekozen. Den 12en Februari 1908, na den val van bet ministerie. De Meester, trad bij op als Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in het Ministerie- Heemskerk. Den 19en Juli 1914 trad ds. Talma weer op als predikant te Bennebroek. In het sociale leven bewoog hij zich vóór zijn ministerschap o.a. als redacteur van het orgaan van het werkliedenverbond «Patrimonium». Alg. Hdbl. «Zoo slim als een boer», zal weldra onder de spreekwoorden op genomen moeten worden. De Regeering neemt alle rogge in- beslag, doch bij den volgenden oogst zal de Minister leelijk met de banden in het haar zitten. Vele Meierijsche boeren zijn van plan, voortaan grootendèels rogge en haver onder elkander te zaaien. Dat geeft een goed beschot als veevoeder, doch is voor de bakkerij absoluut ongeschikt. Eindh. Dgbl Bij het j.l. Woensdag gehouden admissie-examen voor het Gymnasium zijn toegelaten tot kl. I: J. W. Bast (Amersfoort), Ha. Belonje (id.), N. M. H. van der Burg (id.), L. W. Doude van Troostwijk (Den Haag), H. F. Ebels (Beerta), La. Ga. van Gendt(Heusden), Ja. Ca. Gerritsen (Amersfoort), A. F. Heidoorn (Seminarium), E. Ca. Gallan- dat Huet (Amersfoort), E. Knevel (Ermelo), La. Ma. E. Lamour (Amers foort), J. H. E. Meesters (Nunspeet), E. M. J. Rant (Amersfoort), J. Ritman (id.), J. E. Scholtens (id.), E. J. Veenen daal (id.), C. M. Veenbuysen (Harder wijk), Ma. Ja. Veldhoen (Amersfoort), S. C. de Vries (id.), J. van Zanten (Seminarium). M. A. Zwart (id.). Tot kl. II: W. H. Avelingh (Amers foort), O. Burghardt (id.), C. Hooy- kaas (id.). Tot kl. VI A: J. R. van den Broek (de Bilt). Middelbare Handelsdagschool. Aan het einde van den cursus 1915/16 zijn bevorderd: Tot de 2e klasse: A. Beckers, A. P. Block, E. Boekenoogen, G. v. Buuren, A. Duin, A. Hassing, H. G. van Hengel, W. Kamperman, B. Kamperman, J. Kleijn, M. L. Kruisveldt, J. Massa, E. Smits, J. de Vries en W. 0. van Zalin- gen, allen te Amersfoort; P. C. Bo- geart, F. F. Marsman, A. N. Hindriks, A. C. v. 't Hof en C. Jansen, allen te Zeist; J. J. v. d. Born te Terschuur W. de Greef te Woudenberg; M. B. Middelkoop te Scherpenzeel en A. L. Stijn te Baarn. Niet bevorderd 4 leer lingen. Tot de 3e klasse: J. Beck, M. W. J. A. van Dijk, J. Houbaer, J. D. de Jong, Z. van Nimwegen, C. Scholte, G. H. Barneveld, R. v. Dijk, C. Groot, J. Henenkamp, B. J. Hoekstra, E. Klaase, A. v. Leyenhorst, Th. G. A. Meyer en Tr. Yffs, allen te Amersfoort; G. van Wessel, Th. v. d. Woord en K. Kuyken, allen te Baarn; J. Biele feld en J. W. v. d. Wal te Hilversum; J. E. van Coevorden en J. de Weert te NijkerkC. J. Bogeart, J. Geldof en S. van Houte te Zeist; M. L. Kleyn te Woudenberg; W. v. d. Wal te Bussum en W. van Fastenbout te Soesterberg. Niet bevorderd 11 leer lingen. Tot de 4e klasse: W. Tj. J. M. W. van Dijk, J. M. C. B. van Dijk, J. Frank, W. Huyboom, W. J. Huiskamp, G. v. Ooik, M. J. Rintel, E. Wagenaar, C. C. H. van Doorn, J. van Eys, G. W. van Goor, H. J. Graansma, J. van Huyzen, J. te Kulve, J. van Noordt, L. H. Serré, A. Vermolen en D. Vonk, allen te Amersfoort; F. de Boer en W. E. Hatt te Zeist; K. van Boeijen te Putten; E. de Bruin, M. v. d. Kolk en K. Pappie te Hilversum; D. v. Hamersveld en F. G. van Meerten te BaarnJ. F. Kleyn te Bussum; W. Ruysch te Barneveld; D. C. van Voorst te Woudenberg; C. Kastelijn te Soesterberg en P. A.J.B. Vos te Veenendaal. Niet bevorderd 4 leerlingen. Aan het eindexamen werd deel genomen door 18 leerlingen. Hiervan zijn geslaagdW. v. Buuren, W. van Es, A. Faber, H. de Haan, M. Hooge- woud, H. F. Koster, J. Kuyters, J. L. A. Riem Vis, R. Urbach en J. Wijk, allen te Amersfoort; L. Bogtman, H. F. de Groot, S, v. de Kap, M. van Kreveld en W. Volmer, allen te Hilversum; J. v. d. Bovenkamp te Veenendaal en J. Renes te Scherpenzeel. Niet geslaagd 1 candidaat. Tot predikant bij de Chr. Ge reformeerde kerk alhier is beroepen Ds. L. H. Beekamp te Arnhem. J Burgemeester en Wethouders zullen in de eerstvolgende openbare vergadering den Raad voorstellen ten behoeve van buitengewone uit gaven eene leening aan te gaan van f 1.500.000. Op uitnoodiging van den urgen tie-raad voor vrouwenarbeid tijdens de mobilisatie hield Dr. J. W. Jorissen jl. Dinsdag te 's-Gravenhage eene causerie over de taak en de werk wijze van het Ned. Roode Kruis, in verband met het doel van den urgen tie-raad. Tot tijdelijk ambtenaar ter ge meente-secretarie alhier is benoemd de heer G. Keyzer, volontair ter ge. meen te-secretarie van Stad aan Haring vliet. Onze stadgenoote mej. Cornelia van Ouwerkerk behaalde het diploma A voor bewaarschool onderwijzeres. A.s. Zondag zullen tusschen Excelcior I uit Hilversum, «Onder Onst uit Oosterbeek en de Amersfoortsche Korfbalclub op het Sportterrein Birk- boven Korfbalwedstrijden gehouden worden om de zilveren medaille. Het opnieuw bestrateD van de Kleine Koppel is bij aanbesteding door den Burgemeester gegund aan den laagsten inschrijver J. van Gent voor f 6455.Het hoogst was ingescbre ven door G. van Es met f 9500. Aanstaande Maandag 17 Juli wordt door de Amersfoortsche Muziekvereeniging, directeur den heer A. L. Maas (onder leiding van den heer A. v. d. Brande) een uitvoering gegeven in het plantsoen. Aanvang 8 uur. 1. Marsch. L'Entréeen ville (Armée Beige) L. Canivez. 2. Ouverture. Le Roi d'un JourAdr. Rinchardt. 3. Wals. Doux Mystères (Grande Walse) A. Korn. 4. Fantaisie. Primavera (fantaisie Originale) F. J. Schweinsberg. 5. Ter bevordering der volkszang Volks(-school) liederen uit „Kun je nog zingen, zing dan mee!" No. 31. De Vlaamsche Leeuw. No. 32. Aan mijn Vaderland. 6. Marsch. Le 51ème Mili taire Beige a grand effet pour 1881H. Reuland. 7. Ouverture. Nuit fantastique L. Boucard. 8. Wals. Nelly (valse de concert) A. Reuland. 9. Fantaisie. La fille du RégimentJos. Kessels. 10. Finale. TEKST DER LIEDEREN. De Vlaamsche Leeuw. Zij zullen liem niet temmen, Den fleren Vlaamschen leeuw, Al dreigen zij zijn vrijheid, Met kluisters en geschreeuw! Zij zullen hem niet temmen, Zoolang een Vlaming leeft, Zoolang de leeuw kan klauwen, Zoolang hii tanden heeft. Zij zullen hem niet temmen. Zoolang een Vlaming leeft Zoolang de leeuw kan klauwen, Zoolang hij tanden heeft! Zoolang de leeuw kan klauwen Zoolang hij tanden heeft. De tijd verslindt de steden, Geen tronen blijven staan, De legerbenden sneven, Een volk zal niet vergaan De vijand trekt to velde, Omringd van doodsgevaar, Wy lachen met zijn woede, De Vlaamsche Leeuw is daar! Refrein Zij zullen hem niet temmen, enz. Hij strijdt nu duizend jaren, Voor vlaan'rens dierbaar lot, En nog zijn zijne krachten In al haar jeugdgenot. Als zij hem macnt'loos denken En tergen met een schop, Dan richt hij zich bedreigend En vrees'lijk vóór hen op! Refrein Zij zullen hem niet temmen, enz. Wee hem, den onbezonnen, Die valscb en vol verraad Den Vlaamschen leeuw komt streelon En trouweloos hem slaat! Geen enkel handbeweging, Die hij uit 't oog verliest; En, voelt hij zich getroffen, Hij stelt zijn mane en briest! Refrein Zij zullen hem niet temmen, enz. Het wraaksein is gegeven, Hij is hun tergen moe; Met vuur in 't oog met woede Springt hij den vijand toe: Hij scheurt, vernielt, verplettert, Bedekt met bloed en slijk, En zegepralend grijnst hij Op 's vijands trillend lijk. Refrein Zij zullen hem niet temmen, enz. Aan mijn Vaderland. Heerlijk land, ik heb u lief, Om do schoonheid van uw velden, Waar de ruischende aren melden, Dat uit zee uw grond zich hief, Dat uit zee uw grond zich hief, En ontworsteld aan de baren, Hieldt gij onver wrikbaar stand. U ter eere ruischen d'aren. U ter eere ruischen d'aren: „Leve 't oude Nederland! Leve 't oude Nederland! Nederland, ik min uw grond Om de wouden, die er prijken, Waar vol kracht een heir van eiken Van uw volk den roem verkondt, Van uw volk den roem verkondt, Toen een vijand aan kwam snellen Hield het als die eiken stand. En geen zwaard kon 't nedervellen, En geen zwaard kon 'fc nedervellen, 't Dapper volk van Nederland, 't Dapper volk van Nederland! 'k Heb u lief om d'Oceaan, Die mijn duinen komt begroeten, En als hulde aan haar voeten Zingt van Neêrlands heldendaan, Zingt van Neêrlands holdendaan, Om hem allen dan, wier namen d'Echo ruischt langs beemd en strand. Min ik land en volk te zamen, Min ik land en volk te zamen Min ik U, mijn Vaderland, Min ik U, mijn Vaderland! Bij het plaatselijk telephoonnet zijn alsnog aangesloten onder 431. A. C. v. Buren. Arnh.str 21 449. L. J. Hemels, Kampstr. 50. 457. W. v. Beek. Kerkstr. 4. 462. B. Nieweg. Langeslr. 105. 463 Dr. F. W. Hagen, Hof 10. 464 Dr. A. G. Prins, Arnhemstr. 21 Overzicht omtrent het verroer en de op brengst der Amersfoortsche Tramwegmaatschappij gedurende de maand Juni 1915 en 1916. 1915 1916 Meer. Aantal passagiers 8599 9231 635 Verroeropbrengst 429.50 f 463.40 f 33.90 Dagkilometeropbr. 7.95 8.58 0 63 Totale opbrengst 449.50 543.40 93.90 Dagkilometeropbr. 8.32 10.06 1.74 De eenden te Hoogland. De «puien» houders zullen ons weder verlaten. Bijna alle eenden, circa 50.000 zijn verkocht enzul len alle geslacht worden. Vele mannen zijn daarmee bezig in een minimum van tijd zijn ettelijke dozijnen gedood en in kisten gepakt. En dat alles voor Duitschland, dat gaarne f2.per stuk geeft. Terwijl in andere jaren een oude eend (dat is er een van ongeveer 3 jaar) voor een bagatel van de hand gaat, maakte men er nu een goede zaak mee. De Volendammers waren tot deze ver koop en masse wel genoodzaakt en om den duren voederinkoop, zoodat het niet loonend is om puien te houden, en omdat de dieren als gemeen eigen dom worden beschouwd. Nog een maand, en met de eenden zijn de Volendammers van hier ver dwenen. «Centrum». BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 7 tot 13 Juli 1916. Geboren Jannetje, d. van Denijs van Roon en Maria Anna Huts. Johan nes, z. van Bastiaan Jonker en Gijs- bertba Steenbeek. Cornells Johannes, z. van Wilhelmus Verhaar en Jannetje Zobten. Jan, z. van Willem Bessem en Neeltje Boon. Gerritje, d. van Bartus van den Hazel en Johanna Her mans. Johanna Adriana, d. van Martinus Woerdman en Everarda Maria Brouwer. Leendert, z. van Geerard Maria Vermue en Frederika Wilhelmina Johanna Kamermans. Anna Catbarina, d. van Joannes TheO' dorus van Nes en Boudina Theodora Bruineman. Wilhelmina, d. van Hendrik van den Berg en Jacoba van Colmjon. Wilhelmina Maria, d. van Jacobus Johannes Brits en Johanna Adriana de Groot. Johannes Petrus Theodorus, z. van Potrus Jsbannes van Kalleveon en Sophia Wakelkamp. Hendrikus, z. van Hendrikus Veenen daal en Anna Peternella van Eijkelen- burg. Adriaan, z. van Adriaan Johan Scbtedon en Elselina van den Broek. Gabriella Annetta Alida, d. van Julius Anne Brederode en Jacoba Wilhelmina Langerveld.Antonia, d. van Antonie Heere en Aaltje van Oostenbrugge. Metje, d. van Georgius Eversen en Eiisabelh Heere. Hendrik, z. van Jan van de Steeg en Hermina Barten. Ondertrouwd: Theodorus Commis saris en Everarda Epskamp. Lucas van der Veen en Alida Mante. Peter Hubert Saelmans enWilhelmina van de Vlasakker.Leonard Rudolf van Eeden en Clara Josephina Maria Schellen. Getrouwd: David Poons en Sientje Klasser. OverledenCornells Robert Mein- ders, 42 j„ echtg. van Jeanelte Alida GeorgineSlok Soede. Evertje Meijer, 82 j ongeb. Hendrik Gijteubeek, 7 d. Teunis Jansen, 61 j., ongeh. Wouter van Asselt, 20 jongeh. Léon Fortimasson, 32 jr., ongeh. Johanna Catharina Wessels, 64 j., ongeh. Paulus, Kooreman, 75 j., eebtg. van Maria Meijer. Jan Hen drik Hulst, 43 j., echtg. van Eyberta van Beusekom. Leusden. Van 7—14 Juli 1916. Ondertrouwd: Martinus Gelder en Anna Catharina Pothoven. Overleden Willem van Leijenhorst, 81 j., echtg. van Maria Bunt. Stoutenburg. Van 7—14 Juli 1916. Overleden: Willem van Burgsteden, 58 j., ongeh. Woudenberg. GeborenJannetje, d. van Gerrit van den Berg en Everarda Jetten Alida Cornelia, d. van Gerrit Veen- vliet en Kneltssen Goossens. Ondertrouwd: Jacob Jansen, 24 j. en Gerarda Kolfschoten, 20 j. Overleden: Odina Meerbeek, 11 m. Cornelia Lansing, wed. van Mar tinus Elzenaar, 81 j. MARKTBLRIUHT. AMERSFOORT, 44 Juli 4916. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit f 0. appelen f 0.a f 00.— Peren f 0.a f 0.Nieuwe Aardapp. fO.OO k f 0.zandaardapp. f3.00 a f3.50 Hoendereieren f 7.k f 7.25 p. 100 st. Bruine eieren f 7.25 a f 7.50 per 100 st. Boter f 1 60 a f 1.60 per kilo. Eendeneieren f 0.a f 0. Zoetein. kaas f 0.a f 0.per 50 kilo Kippen f 1.25 a f 1.75 Kuikens f0,a f 0.Piep kuikens f 0 40 a f 1.00 Ganzen 10. a f 0.Eenden f 1.00 a f 1.50 p. st. Jonge fl.00 a f 1.40. hazen f 0.a f 0.Wilde konijnen f 0.00 a f 0.00 Tamme f0.80 a f 1.20 Duiven f0.70af0.80 paar Magere varkens f 00. a f 00. Varkens export f 0.a 10 Zeugen f 70.a f 130.— Biggen f 10.a f22Schrammen f0.a f 0.Vette koeien f 000.a f 000,Guste koeien f 000. a I 000—. Kalfkoeien f 000.— k f 000.—. Kalf- vaarzen f 00.k f00.Os f000.k f000. Pinkstieren f a f 000. Kalveren f 10.k f 12.— Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge. heet. Boekweit. heet. Appelen. heet. Peren. heet. Kleiaardappe- len, 50 heet. Zandaardappelen, 140000 stuks Hoen dereieren. 0000 stuks Eendeneieren 100 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas. stuks Vee magere varkens Varkens voor exportslagerij 250 biggen, 20 zeugen, 7 kalveren. Op de centrale eierveiling der V. P. N. werden aangevoerd: Exporteieren 83804 stuks. Prijzen f7.00—17.60. Eendeieren f7.00 f7.10. Slacbtgevogelte. Middenprijs. Slachtkippen f 0.84 per K.G. Jonge Hanen f 0.90 per K G. Oude Hanen f 0.80 per K.G. Dinsdag 11 Juli, Regeeringseieren, 240607 stuks, prijzen van f 5.40f 5 90. Vrijdag 14 Juli, Regeeringseieren 131261 stuks,prijzen van f5.70f 6.30. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. torens Districtsbeurs voor Interconun. Arbeids- bemiddeling. Achter Davidshof No. 2. Telephoon Int. No. 374. Geopend: alle werkdagen van 8!/j12!/i en ▼an 671/» uur; Zaterdags van 8*/a12'/i uur. Aanvragen van Werkgevers op 13 Juli. le. Volwassenen. 3 banketbakker. 1 magazijnkecht. 1 bloemist. 1 rijwielhersteller. 2 boekbinder. 3 schoenmaker. 3 broodbakker. 1 pianist. 4 dagmeiden. 1 sehrijver-teekenaar 2 dienstbode. 1 spekslager. 1 keukenmeid. 1 straatmaker. 4 kleermaker 1 vuurwerker, (uniformwerker). I winkelbediende. 1 kok. 1 zeepzieder. 4 letterzetter. 1 zager. 2 lompensorteerders. 3 wafelbakkers. 1 machinale-hout- 1 eierschouwer. bewerker. 2 veldarbeiders. 2e. Leerlingen en Jongens. 5 dagmeisjes. 2 loopjongen. 1 aankomend 1 loopmeisje. teekenaar. 15 meisjes voor bet 3 inpakster. afhalen van bessen Aanbiedingen van Werkzoekenden op 13 Juli. lc. Volwassenen. 4 breisters. 1 dagmeiden. 1 gouvernante. 1 handelsreiziger. 1 kantoorbedienden (mann.) 1 kantoorbediende (vrouw.) 1 kinderjuffrouw. 1 kleermaker. 1 linnennaaister. 3 loodgieter. 2 hulp i. d. huishou ding. 1 koffermaker. 3 metselaar. 1 pakhuisknecht. 1 schilders (huis). 1 schoenmaker. 2 sjouwer. 1 stoker. 4 stopster. 2 stucadoor. 3 timmerlieden. 1 verstelnaaister. 11 werkvrouw. 2 winkeljuffrouw. 2 tapijtwever. 1 veldarbeider 10 losse arbeiders. 2e. Leerlingen en Jongens. 1 dagmeisje. 1 verstelnaaister. Voor aanvragen van werkkrachten door patroons woonachtig buiten de gemeente raadplége men de opgave op de stads- aanplakplaatsen. Alle aanvragen en aanbiedingen te richten tot de arbeidsbeurs Achter Davidshof 2, teleph. int. 374. RECLAME. Gij kunt er door zijn aangetast zonder hel te toelm. Nierkwalen bekruipen u onverdacht. Zij kunnen jaren bestaan, zonder dat de patiënt zich ervan bewust is en plotseling onder gevaarlijke vormen optreden. Eenvoudige rugpijn is soms een waar schuwing. Daarom zijn rugpijn (zelfs licht en voorbijgaand), troebele urine, met bezinksel, voortdurende aandrang tot loozing, hoofdpijn, duizeligheid, moeite bij bukken, opzwelling der voeten en een algemeen onwelzijn verschijnselen, die men van het eerste oogenblik af dient te behandelen. Verwaarloozing dezer ver schijnselen leidt tot ernstige kwalen als niersteen, waterzucht, nier- of blaasontsteking, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstellen de goede werking der nieren en blaas, reinigen de urinewegen en verdrijven het urinezuur de groote oorzaak van rheumatiek, jicht, ischias, nier steen enz. en eveneens het overtollige water, dat waterzucht veroorzaakt. Zij kunnen zonder gevaar door iedereen, mannen, vrouwen, grijsaards en kinderen gebruikt worden. Te;.Amersfoort verkrijgbaar bij A. van de Weg, Langestraat 23. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van nevenstaand handels merk, 29

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2