THEE PFAFF" Naaimachines H. NEFKENS, Mr E. Brandsma. Varkensmarkt 5, AMERSFOORT. DE LANDBOUWBMK TE UTRECHT Vraagt prijscourant onzer Plaatselijk Nieuws. BINNENLAND. Advertentiën. J. A. GOVERS, Schoenen liaar ITlfXat. „DE BIJENKORF" Net burgermeisje Boterfabrieken „Nijkerk en Putten". ROOMBOTER, öa&eHjls versch verkrjjfiliaar c!e Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar de Heer J. POTHOVEN Azn., aldaar. "J welke nog ZONDER prijsver- hooging geleverd worden. Verschillende modellen in voorraad. Vertegenwoordiger: '\N kj Behangers en Stoffeerders. Bierhottelarijeii. Bockhandelaren. Brandstoffen. Cuisiniers. Dames- en Heeren- Kleermakers. Delicatessenhandel. Drukkerijen. Heerenkleed ing- Magazijnen Haarden en Kachels. Koloniale Waren. Loodgieters. Manufacturen. Rijwielhandelaren. Schoenmagazijnen. Voederartikelen. Zadelmakers. een inkomen hebben van f2000. of minder. (Naar B. en W. om advies.) Adres van Rebecca Catbarina Kiiijzer, echtgeiioote van Beruardus BoeKboudt dd. 31 Oct. 191Ö, houdende verzoek op baar terrein op den Bisheuvel een weg te mogen leggen, met de bedoe ling dat terrein tot villapark in te richten. (Naar B. en W. om advies.) Adres van de Afd. Amersfoort van den Ned. Bond van werklieden in Openbare Diensten en Bedrijven, dd. 30 October 1916, houdende verzoek aan het personeel in dienst der ge meente een loonsverboogiog van f 1.50 per week toe te staan, in verband met den abnormalen toestand. (Te behandelen bij de begrooting.) Adres van het Salaris-Comité uit de 4 Bonden van Overheidspersoneel, aangesloten bij het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen, dd. 31 October 1916, waarbij wordt medegedeeld een motie, aangenomen op twee vergade ringen van organisaties van personeel in overheidsdienst, op 15 October j.l. en verzocht maatregelen te treffen om aan den heerschenden nood van dat personeel tegemoet te komen. (Te behandelen bij de begrooting.) Adres van de Afd. Amersfoort van den Ned. R. K. Bond van Personeel in dienst van Openbare Lichamen en Bedrijven dd. 3 November 1916, hou dende verzoek om verbetering in de positie der werklieden in dienst der gemeente, door een loonsverhooging van f 1.50 per week. (Te behandelen bij de begrooting.) Onmiddelijk daarna doet de voor zitter de publieke tribune ontruimen en volgt een geheime zitting van vijf kwartier gedurende welken tijd verslaggevers en publiek zich in de niet verwarmde benedengangen mocht zien te vermaken. Na heropening der openbare ver gadering werden tot leden van het stembureau bij de verkiezing van een lid voor de gemeenteraad in hel le district gekozen de heeren A. H. van Kalken en J. A. Rant. Tot hunne plaatsvervangers de heeren F. M. Houbaer, H. J. de Kompeoaer, A. J Looxema van VVelderen baron Rengers, Mr. L. Stadig, A. F. Sutherland, E. van Vollenhoven en W. Wolft. Tot voorzitter werd gekozen wethouder A. Eysink. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden gekozen de heeren N. Vels- Heyn en A. Eysink, tot hunne plaats vervangers de heeren J. A. Jorissen en A. M. Tromp van Holst. Daarop kwam aan de orde de ge meente-begrooting dienst 1917 en werd de rest van den avond gewijd aan de algemeene beschouwingen. De beer Hofland sprak ongeveer anderhalf uur en pleitte in hoofdzaak voor loonsverhooging der gemeente werklieden, waarvoor hij de in uit zicht gestelde belastingverhooging met 1.2 veranderd wilde zien in 1.3 of desnoods 1.4. De heer Van Nijnatten bepleitte bezuiniging, wees op het groote aan tal gemeentelijke telefoontoestellen en fietsen, achtte het wenscbelijk dat het kantoor van den gemeenteontvanger naar bet raadhuis werd verplaatst en brak een lans voor een vrijen Zondag voor de politieagenten, die nu soms 17 dagen achtereen dienst doen alvo rens een vrijen dag te hebben. Na repliek van den voorzitter en dupliek van den spreker was het inmiddels omstreeks 11 uur geworden en werd besloten de vergadering te verdagen tot Donderdagavond. Alvorens de vergadering werd ge sloten, werden de navolgende voor stellen van Burgemeester en Wethou ders zonder discussie en zonder hoof delijke stemming aangenomen: Tot bet verleenen van eervol ontslag, overeenkomstig verzoek, aan mej. J. H. van Achterbergh, onderwijzeres aan school G; tot het verleenen van ziekteverlof aan mej. M. C. E. Beek, onderwijzeres aan school A; om machtiging te verleenen tot splitsing der eerste klasse van de Herhalingsschool tot vaststelling van jaarwedden en pensioensgrondslagen van leerareo, verbonden aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool Voorstel van het College van cura toren van het Gymnasium tot wijziging van het Reglement van bet Gymnasium te Amersfoort, in verband met invoe ring van 3 dagen herfstvacantie. Voorstel van B. en W. tot verwijde ren van de pomp bij het perceel Langestraat No. 90 en tot vei koop van deo vrijkomenden grond. tot opneming van gronden, aan gekocht van den heer W. Kleber, mevrouw Stiekkel Schoemaker en de familie Koppen in bet Grondbedrijf; tot verkoop van ongeveer 7400 M« bouwterrein, ad f2.50 per M>, aan jhr. A. W. den Beer Poortugaal; tot wijziging der Gemeente-begroo ting, dienst 1916; tot wijziging der Begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1916; tot wijziging der Begrooting van de Gasfabriek, dienst 1916; tot wijziging der Begrooting van de Waterleiding, dienst 1916; tot wijziging der Begrooting van het Electriciteits-bedrijf, dienst 1916. Aan den Raad is verzonden bet volgende adres: Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, J. H. H Schoof en C. Wijnen respectievelijk Voorzitter en Secretaris van den Nederlandschen Boud van Werklieden in Openbare Diensten en Bedrijven, afdeeling Amersfooit, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 12 Januari 1915, ge vestigd te Amersfoort ten huize van den tweeden ondergeteekende Hei- ligenbergerweg 45'; ést zij zich, in opdracht van boven genoemde organisatie, tot uwen Raad wenden mot het beleefd maar dringend verzoek en daarmee de zeer hooge stand der prijzen van de eerste levens- benoodigdbeden zoolang aanhoudt, aan het personeel in dienst der Ge meente Amersfoorteenloonsverhooging van f l.50 per week toe te staan, 't Welk doende, enz. Voor een nadere motiveering van dit verzoek verwijzen zij naar een uitvoerige Memorie van toelichting. Kathleen Parlow. Het Ie Abonnementsconcert is, wat trouwens te verwachten was, een schitterend succes geweest. De zaal van «Amicitia» was zoo vol, dat velen zich met een staanplaatsje in de rijen moesten vergenoegen, doch ze troostten zich dit, bekoord als ze ook werden door het wonder heerlijke spel van de ongeëvenaarde kunstenares. Aan den vleugel de beer Louis Schnitzer, die zich van zijn moeielijke taak uitstekend kweet. Tegen een huzaar is proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van een rijwiel van een zijner kameraden. Het rijwiel is door de politie in beslag genomen. Hetgeen nHet Roode Kruis" beoogt voor menschelijke slachtoffers van den oorlog, streeft de sedert kort opgerichte vereeniging »De Roode Ster" na voor de even beklagens- waardigedieren.diein den strijd worden gewond. Thans is ook hier ter stede opge richt een afdeeling Gooi- en Eemland van die vereeniging, welke samen werkt met den militair-veterinairen dienst. Het Bestuur is thans saamgesteld als volgt: Jhr. W. E. Engelen, te Hilversum, Voorzittermevrouw Sand- berg tot Essenburg—Coblijn, te Amersfoort, Secretares, mevrouw De VoogtKoch, te Amersfoort, Penning meesteres; dr. R. H. J. Gallandat Huet, eerstaanwezend paardenarts van het garnizoen te Amersfoort; W. van den Heuvel, te De Bilt; G. C. D. d'Aumale baron Van Hardenbroek van Hardenbroek, te Zeist; A. M. E. des Tombe, te Amersfoort en F. E. Blaauw, te 's-Graveland. Bij Kon. besluit van 3 dezer is tijdelijk benoemd, bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot reservemilitair-apo theker 2de klasse,de land weerplichtige eerste-luitenant H. H. van der Zoo de Jong, van het 19de bataljon land- weer-infanterie Voor het op te richten Chr, Militair Tehuis op de Vlasakkers is f2700 bijeengebracht. Om tot de op richting over te gaan is f7000 noodig. Ter kaasmarkt werden 6 No vember 1916 aangevoerd 11 wagens wegende 2125 KG. De prijzen liepen van f62. tot f67" p. 50 KG. Weinig vraag. O verricht omtrent het verroer en de op brengst der Amersfoortsche Tramwegmaatschappij gedurende de maand Oct. 1915 en 1916. 1915 1916 Meer. Aantal passagiers 7580 8369 789 Yervoeropbrengst 380.75 /417.60 36.85 Dagkilometeropbr. 6.82 7.48 0.66 Totale opbrengst 407.12*,, 482.83 75.715 Dagkilometeropbr. 7.29 8.65 1.36 Handel met Engeland. De Londensche correspondent van het Hbl. vernam, dat na langdurige onderhandelingen de vertegenwoor digers van bet Nederl. Landbouw Export-Bureau tot een bevredigende schikking geraakt zjjn Met de British General Trading Company. Het resultaat hiervan is dat de uit voer van een deel der Nederl. land bouwproducten naar de landen der geallieerden verzekerd is, en boveo- dien het vervoer naar Nederland en deinvoer uit Engeland in Nederland van verschillende grondstoffen, voedings middelen enz. De details van de getroffen regeling konden nog niet worden medegedeeld. Te Wouw (Noord-Brabant) werd een soldaat, nadat bij zijn commandant en eenige officieren beleedigd en be dreigd had, in het arrestantenlokaal onder het gemeentehuis opgesloten. Het duurde echter niet lang of hij trachtte zich uit zijn gedwongen loge- mnt te breken, waartoe bij Je deur half vernielde en daarna poogde door het gat heen te kruipen. Dit werd hem door een passeerend officier belet en een post ter bewaking voor de deur geplaatst. Even later stak de arrestant zijn ligstroo in brand en tegelijkertijd trachtte hij, door de in middels geforceerde deur, te ont vluchten, Dit lukte echter niet en de post $oest een schot in de lucht lossen, om de aandacht van de wacht te trekken teneinde den arrestant uit zijn hachelijke positie te verlossen. Inmiddels sloegen de rookwolken uit het gemeentehuis en liep dit groot gevaar, daar vlak boven het arrestanten lokaal een hoeveelheid in beslag ge nomen smokkelwaar, grootendeels vet opgestapeld lag. Het vuur werd in den aanvang ge stuit met eenige emmers water door militairen aangebracht, slecbts de stroozak en zijn |krip zijn verbrand. De soldaat is onder gewapend ge leide naar Rozendaal vervoerd. Bij den uitgever J. Waltman te Maassluis zagen twee alleraardigste boekjes van Christine Doorman het licht getiteld: »Dauwdrupke« en lEen veelbewogen vrucht in een speelgoed winkel van karakterpoppen». Is de naam van de schrijfster een voldoende waarborg voor een aangenamen kinder lijken tekst, de illustraties van Wijnand van Dam doen daar niet voor onder. Op goed papier gedrukt en van smaakvolle omslagen voorzien, laat de uitvoering niets te wenschen over. Bekroningen. Utrecht 1901. Ureila 1876. VOORHEEN W. UTENS, Larmestraat 119. Eerste klasse Reparatie-Inrichting. Specialiteit in Rijlaarzen. MAGAZIJN CIIOORSTRAAT 15—17 BILTSTRAAT 50—56 UTEECHT. LanpekapzIJde gebloemd eD effen, areperanden geheel klaar, aopekralen glas en bont. ENORME KEUZE EN GOEDKOOP. Verzanding bozen f 10.franeo. 20 jaar P.G zag zich gaarne geplaatst als Winkeljuffrouw tevens genogen in de huis houding behulpzaam te zijn. Kan zoo eoo- dig direct in dienst treden. Indien mogelijk intern (deck. geen vereischte). Br. ond. lett. H'aan VALKHÖÏT'S Hof boekhandel. Onder Rijks-Contróle. in nette verpakking bijM. R. N. OOSTERVEEN, Lange straat 46 en in het filiaal Arnhemschestraat. DE DIRECTIE. Verleent credieten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder I». hyp. verband. Neemt gelden in depót. Opent rekening courant met rentevergoeding. Agenten voor Amersfoort en Omstreken Voor Lensden en Omatreken DE DIRECTIE. Geeft vergenoegde gezichten om de theetafel. Agent Phoenix-Brouwerjj Telefoon No, 29. Mineraalwaterfabriek en Bier bottelarij Stoovestraat 12. P. A. v. d. Veer, Aldegondestr. 90. F. W. v. d. Wilde, Stoovestraat 12 G. J. Slothouwer, Langestraat 77 Kok's Aiithraciethandel, Utrechtscheweg 71. De Jager A Zoon, Langestraat 6062. B. Ruitenberg IIz., Utrechtschestraat 21. „Het Kaashuis", Langestraat 89. G. J. Slothouwer, Langestraat 77. „De Adelaar", J. van Zuiden, Langestraat 44. Haarsma ól Schaars. Langestraat 45. Hoogevreg 14. Telef. 410. Telef. 378. Van Gent Co., Pieter Pijperstraat 7. J. van Genderen, Arnhemschestraat 35. Aanleg van Gas-en Waterleiding. Firma J. Kool, Utr.straat 33. B. G. T. Holle, Magazijn >de Faam», Langestraat 79. II. Nefkens, Varkensmarkt 5. Firma W. van Beek, Kerkstr. 4. J. A. Govers, Langestraat 119. J. Grootendorst, Hof 38. Alphous Snoeren Pz., Langestraat 10. C. Spelt Gz., Heiligenbergweg. Firma Gebrs. Van Eeden, Arnhemschestraat 6.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1916 | | pagina 2