DE JAGER en loon GJ 11F01ÜEN. Plaatselijk Nieuws. KENNISGEVINGEN. PLAATSELIJKE WONINGGIDS. Advertentiën. MAISON FIRfitt J. KOOL Loopuit (S. D. A. P.) en D. Wijnkoop (S. D. P.) Stemming 3 April. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; Gelet op artikel 8, le lid, der Distributie wet 1916; Heeft goedgevonden te bepalen dat met ingang van 20 dezer, rijst van welke soort ook aan den ver bruiker niet mag worden geleverd, dan tegen afgifte van bons, geldig voor Regeeringsrijst, of in gemeenten waar geen bonstelsel is ingevoerd, met inachtneming van het voor rijst vastgestelde rantsoen. Amersfoort, 20 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDW1JCK. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel beeft goedgevonden met ingang van heden in te trek ken zijnejbeschikking dd. 1 Februari jl. No. 9866, afdeeling Handel, houdende verbod om melk, melkbestanddeelen of melkproducten le bezigen bij de bereiding van brood. Amersfoort, 21 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gezien de artikelen 2 en 8, derde lid, der Distnbutiewet 1916 heeft goedgevonden, met ingang van beden vast te stellen een maximum prijs in den kleinhandel vau versche kipeieren van 8 cent per stuk. Amersfoort, 21 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWIJCK. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amersfoort maken bekend, dat in de week van 25 tot 31 Maart 1917 verkrijgbaar zal worden gesteld op bons No. 9 van het bonboekje: Bruine boonen. Rijst (ook verkrijgbaar op bon No. 9 voor groene erwten en bon No. 6 9 voor havermout). Gort. Zeep. Aardappelen (voor zoover voorradig). Op bon No. 9 voor bak en braadvet zal worden verstrekt brandstollen n.l. HL. antbraciet of 75 turven of 60 briketten. Gezouten varkensvleescb op bon No. 9 van gezouten spek en wel: 1 gestreept bonboekje 400 gram. 2 800 3 i 1200 4 1600 Amersfoort, 22 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Voorzitter, De Secretaris, VAN RANDWIJCK. A.R.VEENSTRA. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend, dat van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel de volgende circulaire is ontvangen Naar mij is gebleken, is van mijne circulaire van 6 Februari 1917, No. 12204, afdeeling Handel, in verschil lende plaatsen misbruik gemaakt, doordat leveranciers weigerden tegen contante betaling te leveren, terwijl zij bij levering op crediet aanzienlijk hoogere bedragen berekenden dan de door mij vastgestelde maximumprijzen. Derhalve wordt thans door mij bepaald, dat de door mij voor den kleinhandel vastgestelde maximum prijzen gelden voor elke alleveiirig. al dan niet a contant, echter met dien verstande, dat bij levering op crediet een toeslag mag worden be rekend van ten hoogste per maand, indien het crediet wordt ver leend op uitdrukkelijk verzoek van den kooper. U gelieve hiervan de noodige be kendheid te geven. Amersfoort, 22 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd. VAN RANDWIJCK. Cokes. De Directeur van het Levensmid delenbureau maakt bekend, dat met ingang van Maandag 25 Maart aan de gasfabriek verkrijgbaar is op de bon welke door B. en W. dezer Ge meente voor brandstof geldig is ver klaard 1 HL. geklopte cokes a f 1.35 of 1 HL. parelcokes h 1.25 afge haald aan de fabriek Bezorgloon 7'/» cent. Zij die nog «enige voorraad brand stof bezitten worden verzocht op de betrokken bon uit hun bonboekje geen brandstof te koopen, doch deze bon te vernietigen. Vorderiug. De Burgemeester der Gemeente Amersfoort maakt bekend dat volgens besluit van den Minister van Land bouw. Nijverheid en Handel ingevolge art. 5 der Distributiewet 1916 een ieder die ongelooide huiden en vellen der na te noemen soorten in voorraad heeft, gehouden is op 24 Maart a.s. aan den Burgemeester der Gemeente waar de goederen zich bevinden, op gave te doen van de hoeveelheid en den aard dezer goederen te weien le. kalfsvellen beneden 9 K.G. 2e. kalfsvellen van en boven 9 K.G. pinkevellen daaronder begrepeD. 3e. schapeblooten. 4e. inlandsche runderhuiden (vaar zen, ossen, koe en stierhuiden). 5e. paardenhuiden. 6e. Indische buffel- en runderhuiden en andere escotische huiden en vellen de hoeveelheden voor elke der zes bovengenoemde groepen of afzonder lijk op te geven De bedoelde opgaven zullen moeten worden gedaan door hen. die de goederen onder zich hebben, onver schillig of zij al dan niet eigenaar zij o. Amersfoort, 22 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd. VAN RANDWIJCK. Hij die nalaat eene opgave te doen als bedoeld bij art. 5 enz. Hij, die in strijd met bet bepaalde in art. 5 opzettelijk enz. Agenda voor de openbare ver gadering van den Raad der Gemeente Amersfoort op Dinsdag 27 Maait 1917, des namiddags ten twee uur. 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Benoeming van een onderwijzeres in de Nuttige handwerken aan de openbare Lagere school H. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag, als onderwijzer aao de openbare Lagere school H, aan R. Frantsen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling der Ver ordening op bet Herhalingsonderwjjs in verband met bet geven van onder wijs in het koken. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders in zake den duurtetoeslag voor onderwijzers. 6. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling der Ver ordeningen op de heffing en de in vordering van schoolgeld voor het openbaar Lager onderwijs in verband met de opening van een school, letter H. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Emmalaan, groot 700 M', aan H. J. Goudswaard voor den prijs van f 2.25 per M1. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Pieter Both- laan, groot 527 M>, voor f 2.— per M\ aan N. Heylijgers. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van een tuin met koepel, gelegen aan de Bloemen- dalsche poort, aan J. G. Haas. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhuur van het huis «Berg en DaU aan het Rijk. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te ver leenen tot verbouw van aardappelen op terreinen der Gemeente. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van machtiging aan hun College, de tram rails op te breken en te verkoopen of voor de Gemeente te gebruiken. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het profiel voorden Ouden Utrecbtscheweg. 14. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders tot ruiling van per- ceelen aan de Karaperbinnenpoort met J. van Dijk. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot omlegging van een gedeelte van den Stationsweg bij bet station. 16. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders, tot aanwijzing van het perceel Kleine Koppel 2 als woning voor den Havenmeester, tot verhuur van het kantoortje in de Koppelpoort aan het Rijk, en tot het verleenen van eervol ontslag aan J. van de Lijke als tijdelijk Havenmeester. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, overeenkomstig het ver zoek van B. B. van Iperen aan Hare Majesteit de Koningin te verzoeken, Burgemeester en Wethouders te machtigen om voor een lokaliteit van bet perceel Stationsplein 6 als buiten gewone inrichting voor maatschappe lijk verkeer eene vergunning tot ver koop van sterken drank boven het vastgestelde maximum te verleenen 18. Afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op bet adres van de Amersfoortsche Vereeniging tot Bestrijding der tuberculose om een subsidie van f 1200. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van eenige verordeningen in verband met de in werking treding van de Distributie-wet. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te ver leenen tot afwijking van het bepaalde in art. 6 sub a van het Werklieden reglement. 21. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling v ia den pensioensgrondslag van W. Fröger, als Administrateur der Gemeente gasfabriek en Waterleiding, en van L. A. baron Vau Ittersum, als Contro leur der Gemeente-belastingen. 22. Voorstel van Burgemeester eD Wethouders lot vaststelling eener Verordening op de heffing van een Rioolbelasling. 23. Vaststelling 7e gedeelte kohier Hondenbelasting, dienst 1916 24. Vaststelling primitief kohier Hondenbelasting, dienst 1917. 25. Staat van afschrijving van In komstenbelasting wegens vertrek of overlijden, dienst 1916. 26. Reclames Inkomstenbelasting, dienst 1916. 27. Vaststelling le suppletoiie ko hieren der schoolgelden, dienst 1916/17 (Gymnasium, Hoogere Burgerschool, scholen A, B, C en 28. Reclames schoolgelden, dienst 1916/17. Wij vernemen, dat het Leger des Heils zijn jaarlijkscbe Week van Zelfverloochening houdt, beginnende Zaterdag 24 Maart; en wetende met welk doel dit Leger arbeidt over de geheele werold, wenschen wij hun alle mogelijke succes toe. Het moge waar zijn, dat er dik wijls bij het publiek wordt aangeklopt om steun, maar één ding is zeker: de Leger des Heils-meuschen staan altijd vooraan, waar het werk van liefdadigheid en ondersteuning betreft. Gedurende het koude weer, dat wij dezen winter hadden, stonden vele zalen van bet Leger, goed verwarmd, den geheelen dag open voor de men- schen, die een warm plekje zochten en misschien thuis geen brandstof hadden. In die zalen werd warme koffie ge schonken en werden 's middags porties warm eten uitgereikt aan behoeftigen. Tweemaal daags gingen vriendelijke Legerzusters er op uit om heete koffie te schenken voor de honderden mau- nen, vrouwen en kinderen, die bij de gasfabriek in Amsterdam uren lang in de koude stonden te wachten op cokes. Het komt ons voor, dat één reden waarom het publiek zich steeds bereidt toont het Leger des Heils te helpen, deze is, dat de Legerluidjes zoo bereid zijn, zichzelf te helpen. Daarvan is de Zelfverloocbeningsweek b.v. een tref fend bewijs. Zooals welbekend is, komen de Heilsoldaten hoofdzakelijk voort uit de arbeidersklassen, en zijn ze dus menscben wier verdiensten niet zoo ruim zijn, dat zij zelf veel kunnen bijdragen tot uitbreiding van hun werk. Ze hebben daarom een week in't jaar vastgesteld, waarin ze zich een of andere zaak ontzeggen, om met het aldus bespaarde geld hun werk te helpen uitbreiden. De helft van het geld, dat in de Z.V.-week bijeenge bracht wordt, komt teu bate van het werk in het eigen land, terwijl de andere helft wordt besteed voor den zich steeds uitbreidendeu zendings- arbeid in Indië, China, Japan, Korea, Afrika, enz. Dit jaar heefl men nog een bijzonder doel, om daarvoor een deel der op brengst van de Z.V.-week te besleden, en wel de oprichting van een tehuis voor behoeftige ouden van dagen, dat den naam van «Avondstond-tehuis" zal dragen. Wij maken gaarne melding van deze zaak, in de hoop, dat het weldadige publiek zijn bijdragen zal voegen bij hetgeen de Heilssoldaten zelve bijeen brengen, om zoodoende een wetk te helpen uitbreiden, waarvan thans al gemeen de groote waarde wordt er kend. Men kan hiervoor bijdragen zenden aan den boofd-officier van het Leger des Heils in Nederland, Kommandant Hugh E. Whatmore, Prins Hendrik kade 49-51, Amsterdam, of aan het korps in eigen woonplaats, met bij voeging van de woorden «voor de Zelfverloochenings-aanvrage". Donderdag vergaderde de Ver eeniging «Ambachtsschool voor Amers foort en omstreken" ocdervoorzitting van den heer Kam. De heer Buys was verhinderd ter vergadering aan wezig te zijn. De notulen van 12 Oct '16 werden na lezing goedgekeurd. Hierna was aan de orde de rekening en verantwoording over 1916. In komsten f 35.451.69'/» uitgaven f44.147.99'/». Nadeelig saldo van f 8696 03.' Dit is zoo groot, doordat de begrooting voor 1916 le laag was geraamd en in de tweede plaais om dat door den oorlog vele posten hooger zijn. De gemeente heeft in Januari de geheele subsidie voor 1917 uitbetaald, waarmee de loopende posten konden worden voldaan. In dit jaar zal het nadeelig saldo met f 1300 en dus ongeveer f10 000 worden. Hierom stelt het bestuur voor aan Rijk, Piovincie en Gemeente een hoogere subsidie te vragen. De rekening is nagezien, aldus mr. dr. Verhoef en in volkomen orde bevonden, hierom werd de penning meester gedechargeerd. Jaarverslag. Hieraan ontleenen we, dal het aantal leden 141 bedroeg, dat der donateurs 3. De heer D. Gerritsen werd herdacht en in her innering gebracht het vele, dat hij voor de vereeniging gedaan heeft. De heer Jac. Hoveris Greve werd in hel bestuur gekozen. Het personeel vervult rnet ijver en toewijding zijn taak. Het aantal leer lingen bedraagt 210, dat van de tech nische aldeeling 40. Dr. Prins gaf een cursus in eerste hulp bij be drijfsongevallen aan 45 leerlingen De avondteekencursus werd door 156 leerlingen gevolgd. Nadat nog werd meegedeeld, dat de tentoonstelling zal worden ge houden 30 en 31 Maart eu 1 April sloot de voorzitter de vergadering. Naar men ons mededeelt zal de firma Methorst van Lutterveld zich per 1 April a.s. vereenigen met de F. van Lanschot's Bank, welke op dien datum hier ter plaatse een kantoor zal vestigen. De heet Mr. A. van Traa zal als Directeur der Bank optreden. De heer E. Roodhuyzen hier hield gisteravond een lezing met licht beelden in Amicitia voor een groot en aandachtig luisterend publiek over 1)eli. Het gehoor bestond voor het grootste deel uit jongelui van de hoogste klassen van de verschillende scholen. Daar de heer Roodhuyzen vele jaien in Deli heeft geleefd en gewerkt kon hij zijn publiok aangenaam bezig hou den en veel leerrijks mededeelen om trent het leven in deze streken en de toekomst van jongelui, die wat geleerd hebben en wat durven. De lichtbeelden waren zeer duidelijk en kwamen het gesproken woord in niet geringe mate te hulp. Een woord van lof aan den spreker voor zijn aangename en hoogst nuttige en belangwekkende lezing. De Vereeniging Handelsschool voor Amersfoort en Omstreken zal haar jaarlijksche algemeene vergade ring houden op Maandag 26 Maart a.s., ter behandeling van het Jaarverslag de Rekening en verantwoording van den penningmeester; het Verslag van de Commissie tot nazien der rekening en verantwoording over 1916 en de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de beeren Joh. H. van der Meiden, Th. H. J. Nieuwendijk en Mr. L. Stadig. MAHKÏBI-.K1UHT. AMERSFOORT, 23 Maart 1917. Tarwe f 0.Rogge f 0.Boekweit 10 appelen f 0.00 a f00.— Beren f a f Klei- Aardapp. f0 00 a f 0.zandaardapp. fO.OO a f 0.00 Hoendereieren f8 50 a f8.90 p. 100 st. Bruine eieren f 8.90 a f 9.10 per 100 st. Boter s 2 00 f 2.25 per kilo. Eendeneieren f 00 00 a f 00.00 Zoetem. kaas f 0.a f 0.per 00 kilo Kippen f 1.50 a f 2 50 Kuikens f 0,a f 0 Piep kuikens fl.00 a f2.25 Ganzen (O. a f0..Eenden f0 00 a fO.OO p. st. Jonge fO.OO a fO.OO. Hazen f 0.00 a f 0.00 Wilde komjnen f 0 00 a f 0.00 Tamme f 1.50 f3 00 Duiven f0.G0af0.80 paar Magere varkens f30.— i f 45. Varkens r. exporx f 0.a f 0—Zeugen f 00.— a f 000. - Biggen f 12.a J 20Schrammen f0.afO.Vette koeien f 000.k f 000,Guste koeien f 000. k l 000—. Kalf koeien f 000.— k f 000.—. KaJf- vaarzen f 00.a f 00.Os f000.a f000. Pinkstieren f a f 000. Kalveren f 8.k f 10.— Op de centrale eierveiling dei V. P. N. werden aangevoerd: Exporteieren 132666 stuks. Prijzen f 8 60—f 9.30. Eend-eieren f9.10f9.30. Regeeringseieren. Dinsdag. Aange voerd 125500 stuks. Prijzen f6.80 f7.40 per 100. Vrijdag. Aangevoerd 121000 stuks. Prijzen f7.10—f7.40 per 100. Opname van perceelen onder deze rubriek geschiedt tegen betaling van f 0.50, terwijl voor de bemiddeling van het Amersfoortsch Woningbureau, Schimmelpenninckstraat 25, lid van den bond van Makelaars in Vaste Goederen enz. bij koop, verkoop, huur of verhuur il 1% betaald wordt. Te Koop: Winkelhuis Langestraat. id. Varkensmarkt. Villa Utrechtsclieweg. Dubbele Villa Oldenbarneveldlaan. id. Koninginnelaan. Bouwterrein Berkenweg. id. Anna Paulown&laan. Te koop centrum N.-Brabant. 220 Heet. Bouw- en Weiland. Geheel met mooie resultaten ontgonnen. Pachtopbrengst f 9000.Koopprijs ƒ800.per H.A. Hyp. 100 mille. Tc Huur: Gevraagd gemeubileerde Villa voor de zomermaanden. 1 perceelen 5 ƒ250. 2 v ƒ300.—. 2 f f 350.—. 1 t, f 400.—. 1 ƒ500.—. 1 Etage of Bovenhuis al of niet gem. 1 Winkelhuis Langestraat of Utrecht- schestraat. Appartementen Gevraagd 1 zit- met 2 slaapkamers op goeden stand. RECLAME. Zoo dikwijls te wijten aan zorgeloosheid. De meeste huidkwalen en de verschillende vormen van aambeien (jeukende, bloedende en uitwendige aambeien) zijn gewoonlijk te wijten aan een verkeerde leefwijze en verwaarloozing. Een te rijke voeding, onvoldoende lichaams oefening, onregelmatige en opgehouden stoelgan» te weinig slaap en overwerking leiden tot bloed ziekten, verstopping en zenuwachtigheid drie tewoone oorzaken van eczema, dauwworm, gor- elroos, psoriasis, puisten en aambeien. Een eenvoudige, geregelde leefwijze en de ge- zondheidrtegels, die het gezond verstand ons zegt, zijn de beste voorzorg. Tot bestrijding van het ongemak en tot genezing wordt Foster's Zalf aanbevolen. Deze bizondere zalf bevat alle noodige ver zachtende, antise]jJty3ch£.ötï genezende eigenschap pen». Zij past de meest gevoelige of ontstoken nuid, en geeft verzachting vanaf de eerste aan wending. Een voordeel is, dat de zalf niet te spoedig opdroogt on niet te gemakkelijk kan worden weggewroven. Bij het gebruik verdwijnen spoedig de ellendige prikkeling, jeuk en ontsteking en Foster's Zalf mèok^uccesvol zclfsjjwj hardnekkige gevallen van inwenmg'é'rtïtWved^ige en bloedende aambeien. Ook bij winterhanden en -voeten, huid uitslag en insectenbeten. Geen huis diende zonder Foster's Zalf tc zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Amersfoort verkriigb. bij A. van de Weg, Lan- gestr. 23. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel ƒ1.75 p. doos. 31 S J LANGESTRAAT 60/62. TELEPHOON.H5. Utrechtschestraat 33.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 2