NIEUWE *Êt Nieuws- en Advertentieblad voor de Provincie Utrecbl. Gemeenteraad. No. 87. Woensdag 31 October 1317, 46e jaargang. TEBSCHIJlfT WOENSDAG Elf ZATERDAG: Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden 1. Franco per post door het geheele Kijk 1.15. A fion d er lij k e Nummers 5 Cent. Lngeionden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER BureauLaugestraat Tl. Telephoonn. 69. tl>VER1ENTIËN: Van 16 regels f 0.90; iedere regel meer 15 Cent. Groote letters en vignetten naar plaatsruimte. De agenda der openbare vergadering van den gemeentelaad, ofschoon niet minder dan 16 punten bevattende, scheen bij de raadsleden niet veel belangstelling te hebben gewekt, althans 6 hunner, de heeren Van Oosierveen, De Kempenaer, Koning, Hofland, Nieuwendijk en Njjnatten, waren afwezig, waarvan de drie eerst- genosmden onder kennisgeving. De notulen der vergadering van 4 September gaven ook geen aanleiding tot bemerking. Ingekomen waren de navolgende stukken Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 8 October 1917, 3e Af- deebng No. 2575/2130 houdende het ontvangst bericht van de op 4 Sep tember jl. vastgestelde verordening op het gebruik van weegwerktuigen. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het Besluit van Ge- deputeerdo Staten van Utrecht dd. 8 October 1917, 3e Afdeeling No. 2587/2077, waarbij wordt vastgesteld de gemeen te-reken iug over hel dienst jaar 1915. Voor kennisgeving aan genomen. Afschrift van bet Besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht dd. 8 October 1917, 3e Afdeeling No. 2863/2126, waarbij wordt goedgekeurd het 3e aanvulliugskobter der honden belasting dienst 1917. Voor kennis geving aangenomen. Brief van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 15 October 1917, 3e Afdeeling No. 2877/2182 houdende het ontvangsibericbt van de op 5 Octobei 1917 vastgestelde verordening, houdende voorschriften tot voorkoming van brand in gebouwen «aD oudheid kundig belang. Voor kennisgeving aan genomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 15 October 1917, 5e Afdeeling No. 2827/2164 waarbij wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit dd. 23 Augustus j.l. tot aankoop van 3 huizen aan de Eerastraat. Voor kennisgeving aangenomen. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd, 15 October 1917, le Afdeeling No. 596/614, waarbij wordt goedgekeurd eene wijziging van bet Raadsbesluit dd. 28 Novem ber 1916 No. 595 tot verbooging van het aan de Stichting «Volkshuisves ting H" toegekend voorschot voor den bouw van een badhuis met boven- wobing. Voor kennisgeving aange- aangenomen. Afschrift van het Besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht, dd. 22 October 1917, 3e Afdeeling No. 2955/2231, waarbij worden goedge keurd het 2e en 3e piimitief, le en 2e suppletoir-, alsmede het forensen- kohier en het le kobier krachtens art. 15a der betrekkelijke verordening der gemeentelijke inkomstenbelasting over 1917, Voor kennisgeving aan genomen. Brief van den Secretaris van den Raad van State dd. 26 October 1917 No. 345, houdende eene oproeping om in zake het beroëp tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d-1. 30 Juli 1917, Afdeeling 111 No. 1925/1643, waarbij goedkeuring is onthouden aan het Raadsbesluit dd. 26 Juni 1917, No. 342 tot bet aangaan van eene lijdelijke geldlee- ning van ten hoogste f 500000. voor verbetering def binnenstad, nadere memoriën en bewijsstukken, die tot staving der geopperde bezwa ren of bewering noodig mochten worden geacht, voor den 9 Novem ber 1917 in te zenden aan den Raad van State. Voor kennisgeving aan genomen. Brief dd. 5 October 1917 van den Heer Mr. Dr. H. Th. A. Verboef, houdende verzoek hem eervol ont slag te willen verleenen als lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs. Het gevraagde ontslag met ingang van 1 Nov. a.s. eervol te ver- leeneo. Brief dd. 12 October 1917 Af deeling I No. 2762 van Burgemeester, en Wethouders houdende mededeeling «au bun besluit tot het langer dan 35 weken in gemeentedienst houden van verschillende losse werklieden vermeld op een bij dien brief be hoorenden staat. Voor kertnisgeviug aangenomen. Proces-vei baal van de op 15 October 1917 plaats gehad hebbende opneming van boeken en kas van den gemeente ontvanger. Voor kennisgeving aan genomen. Brief dd 16 October 1917 van den Heer H. Beenbakker te Velsen, boudende mededeeling, dat bij zijne benoeming tot Directeur dergemeente- reiniging aanneemt. Voor kennis geving aangenomen. Adres dd. 22 October 1917 van de hoofden van scbolen A en C boudende verzoek de ontworpen salarisregeling voor het onderwijzend personeel der openbare lagere scbolen in dien zin te wijzigen, dat bun voor bet geven van onderwijs in een der moderne talen of wiskunde f 150.wordt toegekend. Adres dd. 24 October 1917 van den beer A. C. Beijer, boudende verzoek om eene aanstelling als makelaar. Naar B. en W. om advies. Adres ingekomen 29 October 1917 van bet Bestuur der vereeniging «Han del en Nijverheids en de R K. Midden- standsvereenigingsde Hanzen houdende verzoek de voorstellen van Burge meester en Wethouders betreflende de berekening der gasprijzen op progres sieven grondslag niet te aanvaarden. Afschrift van het Besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht, dd. 22 October 1917, 3e Afd. No. 2892/2215, waarbij wordt goedgekeurd het Raads besluit <ld. 4 Mei 1917 tot aankoop van bet perceel Hof 7. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het Besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht dd. 22 October 1917, 3e Afdeeling No. 2891/2216, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 5 October 1917 tot aankoop van het gebouw »de Zaaiers. Voor kennisgeving aangeno men. Afschrift van bet Besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht, dd. 22 October 1917, 3e Afdeeling No. 2919/2213, waarbij wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit dd. 5 October 1917 tot verkoop van een perceel grond aan de Anna Paulownalaari aan M. Klijnstra. Voor kennisgeving aange nomen. Afschrift van het Besluit van Ce- deputeerde Staten vau Utrecht dd. 22 October 1917, 3e Afdeeling No. 2918/2214, waarbij wordt goedgekeurd bet Raadsbesluit dd. 5 October 1917 tot aankoop van een perceel grond gelegen aan den Ouden Utrechtscben- weg van bet Besturn van de «Onze Lieve Vrouwestichiings. Voor kennis geving aangenomen. Schrijven dd. 17 October 1917 van het Bestuur der Afdeeling Amersfoort van de S. D. A. P. boudende eene adbaesiebetuiging aan bet adres van bet Bestuur der Afdeeling Amersfoort en Omstreken van den Bond van Nederlaodsche Onderwijzers, inzake eene herziening van het salaris voor het onderwijzend personeel der open bare lagere scholen. Adres dd. 18 October 1917 van het Bestuur van den Amersfoortschen Bestuurdersbond en der Afdeeling Amersfoort van de S. D A. P. hou dende verzoek den petroleumpiijs voor lichtlooze gezinnen aanmerkelijk te verlagen. Te behandelen bij bet des betreffend punt der agenda. Brief dd. 26 October 1917, Afd. I No. 2906 van Burgemeester en Wet houders, houdende mededeeling van de door ben genomen maatregelen inzake conlróle op het brandstoffenverbrüik op de verschillende scbolen en overige gemeentegebouwen, met voorstel hun te machtigen de getroffen regeling te bestendigen en voor Uit seizoen daar voor een crediet te veHeenen van f200. Brief dd. 27 October 1917 Afdeeling 1 No. 2900, van Burgemeester en Wethouders waarbij zij overleggen een afschrift van een circulaire van Gedeputeerde Staten betreffende bet doen van uitkeeriDgeu door het Rijk aan gemeenten, uil de opbrengst der oorlogswinstbelasting, het antwoord dat zij daarop hebben gemeend te moeten geven, alsmede een schrijven van den Minister vau Laodbouw, Nijverheid en Handel, waarbij, mede in verband met genoemde circulaire wordt verzocht om eene beslissiug inzake het doen eener extra uiikeering door bet Rijk aan de gemeente met het oog op de aanwezigheid van een groot aantal Belgische gezinnen eu geïnterneerden, alsmede de tijdelijke versterking van het garnizoen. Brief dd. 27 October 1917, jAfdee- ling I No. 2905, «an Burgemeester en Wethouders, waarbij zij voorstellen de aanwijzing van bot tbans nog door het Hoofd van school F bewoond perceel aan de Beekstraat tot ambts woning voor den nieuw benoemden Directeur van den Reinigingsdienst goed te keuren en machtiging te ver leenen tot bet doen van enkele werk zaamheden, noodig bij de verandering van bewoner. Tot onderwijzeressen in de nuttige handwerken aan de openbare lagere scbolen C en F. werden benoemd de dames J. A. P. M. Jonker en A. Kloosterman. In de vacature Dr. H. J. Reynders, werd tot lid der Commissie vanToc- zicht op het Middelbaar onderwijs benoemd kapitein A. Pb. Louman. Aan den uitgever van het adresboek werd op zijn verzoek conform het voorstel van Burgemeester en Wet houders voor dit jaar een subsidie verleend ter bestrijding der buiten gewone extra kosten aan de samen stelling daarvan verbonden. Mr. Stadig meende, dat daar de gemeente nu in de kosten gaat bij dragen, op meer volledigheid te mogen aandringen. Besloten werd tot aankoop van een perceel ;.rond bij de Eemstraat, be- hoorende aan het St. Pieters- en Blok- lands gasthuis. Op het adres van den heer Omer Buyse om herziening van het tarief voor de levering van water en bet gebruik van beertonoen ten behoeve van Elisabethsdorp werd, conform het advies van B. en W. afwijzend beschikt. Een voorstel van B. en W. om voor een bedrag van f5000.deel te nemen in bet aandeelenkapitaal der op te richten Exportcentrale, word door hen teiuggenomen daar inmid dels vao den minister bericht was ontvangen, dat de inschrijving gesloten is. Besloten werd tot aankoop van een 20 tal beukeboomen met den ondergrond aan den Leusderweg be- hoorende aan den heer H. Fliek. Aao bet Rijk werd in onderhoud en beheer een perceel gemeente grond overgedragen gelegen aan het Sint Jans Kerkboff nabij de cavallerie- {Stallen en manége. I Tot stemlokaal voor het stemdistrict I werd voortaan aangewezen bet Loge- gebouw in de van Persijnstraat. Aan B. en W. werd een crediet verleend van f700.voor de aan koop vao kachels met toebehooren voor het politiebureau. Voorts werdeo B. en W. gemachtigd tot het nemen der noodige maatregelen van verweer inzake de tegen hen ingestelde vor dering van den slager F. J. Willen- borg. Het aan den onderwijzer T. Bever- loo verleende ziekteverlof werd wegens het vooitduren zijner ongesteldheid verlengd. Op bet adres van G. van de Klas- borst om hem te ontheffen van de opgelegde boete voor hel doen weiden van paarden op door bem van de gemeente gepaebtte grond werd con form het advies van B. en W. af wijzend beschikt. Een door den voor zitter voorgelezen ingekomen schrijven van requestrant vermocht geenerlei invloed op de meeoiog der raadsleden iri dezen uit te oefenen. B. en W. werden gemachtigd tot het betalen der door de heeren Molle en Albert Heyn ingedienden schade- staat wegens te late oplevering van de aan ben verkochte perceeleu aan de Langestraat. Eeti strop voor de gemeente van een dikke 'duizend gulden. Aaii deo heer L. Houbaer werd vergunning verleend tot het maken van een beerput in de openbare straat van het door hem bewoonde perceel. Een voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot exploitatie der Cen trale keuken gaf de heer Stadig aan leiding tot de opmerking dal zijns inziens de daarvoor benoemde com missie te ver was gegaan en de wijze van inrichting etc. door den Raad had bobooien te worden bepaald. Ook meende bij, dat waar het hier gold een middel tot brandstofbesparing men niet in de eerste plaats diende uit te gaan van het denkbeeld van het verkrijgbaar stellen van goedkoop voedsel. Wethouder Jorissen diende spr. vari antwoord, en gaf een op somming van het aantal keukenmeiden en kookketels en wees er op dat de brandstol bezuiniging pas in de tweede plaats aan de orde kwam. Voorop had van den aanvang af geslaan te vooi- zien in de voldoende voeding vao bet volk. De heer Overeem wees op het ont breken van een schaft- en wascblokaal voor de geëmployeerden, waarin vol gens den voorzitter reeds was voorzien, en op het betalen van een te laag loon aan de timmerlieden die aan deze inrichting hadden gewerkt. De oprichtingskosten dezer inrich ting bedragen nagenoeg f20 000. Gerekend op eene afname van 6000 porties per week zal zij der gemeente wekelijks f460kosten. Alle raadsleden, uitgenomen den beer Stadig, konden zich daarmede vereenigen. Besloten werd tot het oprichten van een cursus in de Fran-che taal «oor leerlingen der lagere scholen, teneinde hen in staat te stellen met goed gevolg het toelatingsexamen voor de Middel bare Handelsschool en den Rijks H.B S. af te leggen. Daartoe zullen op een nader vast te stellen bezoldiging een of meer klasse-onderwijzers worden aangesteld. Tot terrein waar de Rijks H. B. S. zal worden gebouwd werd aangewezen het door B. en W. aan den Raad voorgestelde stuk gemeentegrond aan de Barchman Wuytierslaan. Besloten werd tot het rooien der boomen op het Onze Lieve Viouwe Kerkhof en van een boom in den tuin van het raadhuis. Goedgekeurd werd een voorstel van B. eu W. om petroleum van gemeente wege verkrijgbaar te stellen togen 22 cent per liter. Waar de prijs thans 44 cent bedraagt wordt geraamd dat dit de gemeente voor bet geheelo winterseizoen op f14300.zal komen le staan. Een crediet tot een gelijk bedrag werd z. h. st. verleend. Vastgesteld werden de begrooting van bet Burgerlijk Aimbestuur dienst 1917 en de gemeen torekening over 1916. Op reclames in zake de inkomsten belasting dienst 1917 werd conform het advies van B. en W., gehoord da reclame commissie, beschikt. Besloten werd tot afschrijving op de plaatselijke directe belasting over 1917 wegens vertrek of overlijden. Ten slotte werd eon nieuw model bescbrijviugsbiljet vooi de Inkomsten belasting vastgesteld zooals dit door B. en W. was ontworpeD. Bij de algemeene rondvraag diende de heer van Kalken namens alle raads leden bet voorstel in om de jaarwedde van den burgemeester vast te stellen

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1917 | | pagina 1