NIEUWE Nieuws- en Advertentieblad voor de Proviacto Utrecht. sj|| Gemeenteraad. No. 17. Woensdag 27 Februari 1918. 47e jaargang. VERSCHIJNT W0ENSDA6 ER ZATERDAG: Amersfoortsche Courant. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden 1. Franco per post door het geheele Rijk 1.15. Afaonderlgke Nummers 6 Cent. Ingezonden stukken in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag. Uitgever G. J. SLOTHOUWER Bureau: Langeetraat 77. Telephoonn. 09. ADVERTENTlttN: Van 16 regels f 0.90; iedere regel meer 15 Cent. Qroote letters en vignetten naar plaatsruimte. Gisterenavond vergaderde de Ge meenteraad onder praesidium van den burgemeester Mr. Graaf van Randwijck in openbare zitting. Wethouder Eysink en de raadsleden De Kempenaer en Van der Wal waren met kennisgeving afwezig. Na goedkeuring der notulen der vergadering van den 29 Januari volgde mededeeling der navolgende ingekomen stukken: Brief vau den Minister van Slaat, Minister van Binnenlandsche Zaken, dd. 19 Februari 1918, No, 2688i Afd. O, houdende mededeeling dat in de tijdelijke herbenoeming van den heer H. Mooyen Jr. tot leeraar aan de Burgeravondschool zal worden berust. Voor kennisgeving aangenomen. Afschrift van het besluit van Ged. Staten van Utrecht, dd. 11 Februaii 1918, 3è Afd. No. 161/247 waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit dd. 11 Januari 1918, No. 25n tot het kosteloos in onderhoud en in gebrnik aan den Staat der Nederlanden afstaan van een stuk grond deel uitmakende van hel St. Janskerkhof. Voor kennis geving aangenomen. Alsvoren dd. 11 Februari 1918. 5f Afd. No. 92/79, houdende goedkeuring van het 3e suppleloire kohier der inkomstenbelasting dienst 1917, liet eerste suppletoire kohier der riool belasting dienst 1917, hot tweede primitief en het eerste suppletoir ko hier der straatbelasting dienst 1917. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 18 Februari 1918, Afd. 3 No. 353/283, waarbij wordt goed gekeurd het Raadsbesluit dd. 29 Januari 1918 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Huygens- laan aan G. Hakvoort. Voor keunis- geving aangenomen. Brief van Ged. Staten van Utrecht, dd. 11 Februari 1918, 5e Afd. No. 65/85, houdende het ontvangstbericht der Verordening tot wijziging der ver ordening op de tapperijen, koffiehuizen en logementen. Voor kennisgeving aangenomen. Adres ingekomen 23 Februari 1918 van W. Velthuizen en H.B. Rouwhorst, houdende verzoek den gemeentelijken verkoop van fruit in de kiosk aan de Groenmarkt te doen staken. Voor kennisgeving aangenomen. Adres dd. 20 Februari 1918 van J. van Praag, houdende eveneens het verzoek den gemeentelijken verkoop van fruit iu de kiosk aan de Groen markt, te doen staken. Voor kennis geving aangenomen. A.dres dd. 22 Februari 1918 van het Bestuur der Afd. Amersfoort vao den Ned. Bond van Aardappel-, Groenten- en Fruithandelaren, waarin het de medewerking van den Raad inroept om aan den gemeentelijken handel in appelen een einde te maken. Voor kennisgeving aangenomen. Adres dd. 8 Februari 1918 van de Consumenten-commissie houdende een adhaesie-betuiging aan het door de Besturen der Afd. Amersfoort van de S. D. A. P. en den Amersf. Bestuur- dersboDd gedaan verzoek om het reeds verleend crediet ten behoeve der be schikbaarstelling van goedkoope brand stof, te verboogen. Te voegen bjj de andere stukken. Adres dd. 14 Februari 1918 vau B. B. van Iperen, houdende verzoek aan H. M. de Koningin voor te stel len aan B. en W. machtiging te ver strekken om voor het perceel Stations plein 6 eene vergunning voor den verkoop van sterken drank in bel klein te verleenerr boven het maxi mum. Naar B. en W. om advies. Adres dd. 23 Februari 1918 van de Afd. Amersfoort van den Ned. R. K. Textielarbeiders-Bond en den Ned. Chr. Textielarbeidersbond, hou dende verzoek een steunregeling in het leven te roepen voor de textiel arbeiders hier te plaatse, gelyk of ten minste in den geest zooals die is ingevoerd in Enschede, Hengelo, Lei den enz. Naar B. en W. om advies. Adres dd. 20 Februari 1918 van het Bestuur van het Algemeen Pen sioen-comité, houdende verzoek aan het gepensionneerde gemeente-perso neel, weduwen en weezen en op wachtgeld gestelden. een bijslag op het pensioen te willen verleenen, groot 25 pCt. van den pensioensgrondslag. Naar B en W. om advies. Proces-verbaal van de op 29 Januari 1918 plaats gehad hebbende opneming van kas en boeken van den gemeente ontvanger. Voor kennisgeving aan genomen. Brief van B. en W. dd. 1918, Afd. I No. 496, waarbij zij uaar aanleiding van de daartoe door den beer Nieuwen- dijk gedane vraag, de resultaten mede- deelen van de verordening ter be perking van bet tabaksverbruik door kinderen. Brief dd. 11. Februari 1918 van bet Bestuur der Openbare Leeszaal en Bibliotheek, houdende dankbe tuiging voor de toegekende subsidie- verhooging. Voor kennisgeving aan genomen. Alsvoren dd. 12 Februari 1918 van den beer F. Scbreuder, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot opzichter le klasse bij de ge meente-reiniging aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 2 Februari 1918 van de vereeniging van Hoofden van scholen, houdende dankbetuiging voor de verhooging hunner jaarwedden. Voor kennisgeving aangenomen. Alsvoren dd. 31 Januari 1918 van den heer G. de Rijke, houdende dank betuiging voor zijne aanstelling tot opzichter 2e klasse bij de gemeente reiniging en de hem verleende grati ficatie. Voor kennisgeving aangenomen. Brief dd. 28 Januari 1918 van het Burgerlijk Armbestuur waarin het inlichtingen verstrekt omtrent de voorwaarden van opneming in en het doel der Mr. J. P. A. Stichting Voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van de stembureaux voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal in den Kieskring Utrecht werden daarop be noemd: Iste Stemdistrict, (tevens Hoofd- sterabureau) school D. Hellestraat. Mr. J. C. Graaf van Randwijck, voorzitter. Plaatsverv. voorzitter N. Veis Heijn. LedenA. C. R. O. Leinweber, J. J. Berends en R. Groenveld. Plaatverv. leden: H. Noorman, S. W. Melchior, G. Janssen, J. A. Hamers, W. A. van den Bovenkamp en C. M. M. Vermolen. II© Stemdistrict, (schooi Coninck- straat). J. van Wessura, voorzitter. Leden: J. W. Wentzel, H. H de Reuver en G. Dekker. Plaatsverv. leden H. C. A. de Jong, N. van Veen, L, A. Houbaer en Job. Knoppers. 111e Stemdistrict, (school Scbimmel- penninckstraat). Th. J. H. Bianchi, voorzitter. Leden: S. van Vollenhoven, J. W. Putman Cramer en K. Westveen. Plaatsverv. ledenH. Kroes, A. Dooye- waart, J. C. van Eendeuburg en J. Kerkhof!. IVe Stemdistrict (Logegebouw van Persijnstraat). A. M. Tromp van Holst, voorzitter. Leden: F. M. Houbaer, F. J. C. baron van Hardenbroek van Ammer- stol en M. H. E. Hubers. Plaatsverv. ledenJoh. H. van der Meiden, G. J. van Amerongen, J. Bolk, en P. A. J. Blom. Ve Stemdistrict (school Punlen- burgerlaan). Mr. L. Stadig, voorzitter. Leden: J. L. Werner, A. Wapstra en H. J. J. Radstake. Plaatverv. leden C. Renes, J. Bunnik, W. van Gen- deren en A. A. van Haselen. Vie Stemdistrict (school B. Leus- derweg). Mr. Dr. H. T. A. Verhoef, voorzitter. Leden: J. van der Wal Kzn., H. J. de Kempenaer en E. van Vollen hoven. Plaatsverv. leden: J. van de Lijken, P. H. G. Montenberg, J. Me- bius, A. M. E. des Tombe, en Jhr. S. M. Reigersberg Versluys. Vile Stemdistrict (voormalig school gebouw Koestraat). J. W. Jorissen, voorzitter. LedenA. H. van Kalken, J. Hofland en L. A. Baron van Iitersum. Plaats verv. ledenF. J. van Grasstek, L. Ruitenberg, J. Sionige en D. van Schooneveld. VHIe Stemdistrict (school Lange Beekstraat). A. Eysink, voorzitter. Leden: H. Koning, J. Overeem en J. A. Rant. Plaatsverv. ledenJ. Bonk, G. van Wyland, C. Jorne, L. van Wijngaarden en H. Gordeau. lXe Stemdistrict (school Heeren straat). M. R. N. Oosterveen, voorzitter. LedenT. H. J. Nieuwendijk, J. van der Plank en C. J. Verhoef. Plaat verv leden: B- Bomas, W. van Vloten, A. J. Boode en G. van Alphen. Tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan school G werd in de vacature mej. J. T. J. van Schailc benoemd mej. G. J. van Haselen. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd in de vacature A. Eysink benoemd de heer J. Visser. De be noeming van eeo tweeden ambtenaar in de vacature VaD Kalken werd aangehouden. Het afwijzend advies van Burge meester en Wethouders op het ver zoek vaD A C. Beijer en A. Buitenbos om te worden aangesteld tot makelaar in onroerende goederen, lokte heel wat discussie uit. De heer Kroes drong sterk op de benoeming althans van den heer Beyer aan. Ten slotte lokte de voorzitter een stemming uit over het al of niet wenschelijke van het aanstellen van meerdere makelaars en verklaarde de Raad in tegenstelling met zijn vroeger genomen besluit, met 9 tegen 7 stemmen zulks niet wenschelijk. Het afwijzend advies van B. en-W. op het adres van agenten van politie in zake regeling der periodieke ver hooging hunner salarissen werd met 10 tegen 6 stemmen verworpen. Daar bij het begin van den nieuwen cursus op 1 Maart as. het aantal leerlingen aan de openbare lagere school H in klasse I 56, in klasse II 64, in klasse III 64 zal bedragen en splitsing van deze klassen met ingang van genoemden datum derhalve drin gend noodzakelijk is, hebben wij de eer u voor te stellen daartoe te be sluiten, werd tot die splitsing besloten en B. en W. gemachtigd drie tijde lijke leerkrachten aan te stellen. Een voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende bet verleenen van verlof aan onder wijzend personeel werd z. d. en z. h. st. aangenomen. Besloten werd tot instelling eener commissie van bijstand in zake aan gelegenheden bet Lager Onderwijs betreffende en de navolgende ver ordening regelende haar werkkring vastgesteld Artikel 1. Burgemeester en Wet houders worden in de behandeling van de aangelegenheden betreffende het onderwijs bijgestaan door een vaste commissie van vier leden van den Raad, voorgezeten door den Burge meester of een der Wethouders. Art. 2. Jaarlijks in de maand December benoemt de Raad de leden der Commissie. In een tusscbentgds ontstane vaca ture wordt zoo spoedig mogelijk voor zien. Art. 3. De Commissie houdt bare vergaderingen in een der lokalen van het Stadhuis, daartoe door Burge meester en Wethouders aangewezen1. Art. 4. De vergaderingeu der com missie worden door haren Voorzitter belegd, die daarvan, behoudens bij bijzondere omstandigheden, tenminste tweemaal vier en twintig uren te voren aan de leden kennis geeft. Art. 5. De Commissie wordt bij gestaan door een Secretaris, als hoe danig betzij de Secretaris der ge meente of een der ambtenaren ter Secretarie door Burgemeester eD Wethouders, in overleg met de Com missie, wordt aangewezen. Art. 0. Van het verhandelde in de vergaderingen worden notulen ge houden, die door den secretaris der Commissie worden bewaard. Art. 7. De Commissie dient Burge meester eo Wethouders, zoo dikwijls deze bet nuttig en Doodig oordeelen, van bericht en raad omtrent het in art. 1 als baren werkkriugomschrevene. Art. 8 De Commissie is bevoegd aan Burgemeester en Wethouders die voorstellen te doen, welke zij io het belang acbt van het onderwijs. Art. 9. Deze verordening treedt in werking met den dag van hare vast stelling. Aan mevrouw Eysink-Daamen, on derwijzeres aan school A werd op haar verzoek verlof verleend. Vervolgens werd het navolgende verslag inzake Kindervoeding z. b. st. vastgesteld De Raad der Gemeente Amersfoort, Gevolg gevende aan het voorschrift van art. 11 van het Koninklijk besluit van 19 November 1900 (Stbl. no. 202) heeft de eer Uw College te berichten, dat onder volgno. 212 der Gemeente- begrooting voor het jaar 1917 voor subsidiën aan vereenigingen of cora- missiën, die zich het verstrekken van voeding en kleeding ter bevordering van schoolbezoek ten doel stellen, een bedrag van f 450.is toegestaan. Bij Raadsbesluit van 30 Januari 1917, no. 44, werd het geheele uit getrokken bedrag van f 450.aan de Commissie voor Kindervoeding als subsidie toegestaan onder de volgende voorwaarden 1. dat aan den Raad aan het einde van het jaar (deze termijn is bij Raadsbesluit dd. 29 Jan. 1918 ver lengd tot 31 Januari 1918) rekening zal worden gedaan vao de wijze waarop het geld, waarover de Com missie ten behoeve van het verstrek ken van voeding en klneding aan schoolgaande kinderen beschikt, is besteed 2. dat de Commissie aan het Col lege van Burgemeester en Wethou Iers een schriftelijke verklaring inlevert, waarbij zij zich verbindt niet af te wijken van de regeling, genoemd in de artikelen 6, 7 eo 8 van voormeld Koninklijk Besluit; 3. dat de subsidie niet wordt uit betaald, voordat de sub 2 genoemde verklariug is ingeleveid. De Commissie heeft een verklaring ingezonden, dat zij de voorwaarden aanneemt en dat door haar wordt geliandeldovereenkomstig hel bepaalde in art. 35, 2e alinea der Leerplichtwet, zoomede in art. 6, art. 7 en art. 8 van het Koninklijk Besluit van 19 November 1900 (St.bl. no. 202) en dat zij kleeding en voedsel verstrekt aau die school kinderen, van wie geacht kan worden, dat het onderwijs zonder die voeding en kleeding minder resultaat zou heb ben, dan thans bet geval is. Genoemd subsidie van f450.is, onder de bestaande voorwaarden, bij raadsbesluit dd. 27 November 1917 No. 664 met f250.en bij raads besluit dd. 29 Januari 1918 No. 66 nogmaals met f294.12 verhoogd en alzoo gebracht op f994 12. De Commissie heeft bij missive dd. 15 Januari 1918 rekening en verant woording gedaan aan den Raad, van de wijze waarop het geld, ten behoeve der voeding en kleeding van school kinderen toegestaan, is besteed. Gedurende 81 dagen werd aan 10.328 kinderen spijs verstrekt. De totale uitgaven voor voeding, klompen eo kleeren bedroegen f 1237.78. Naar aanleiding van zijn desbe treffende verzoek werd, conform het advies van B. en W. de jaarwedde

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 1