Wyberf PFAFF NAAI MACHINES WAAROM Prijsaanbieding DE LANDBOUWBAHK TE UTRECHT zijn Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. „DE BIJENKORF UTRECHT. HANGETIKETTEN De Redenaar Tabletten wordt ieder lid van Het Eerste Nederlaodscfae Middenstands-Ziekenfonds Slothoower's Stoomdriiitejj, DRUKWERKEN. Boterfabrieken „Nijkerk en Putten.' ROOMBOTER, dajKljjh juscli vertrMbaar de Heer H. E. VAN SWEDEN, Spui, aldaar. de Heer J. POTHOVEN Azn., aldaar. VARKENSMARKT 5 AMERSFOORT. Phoenix-Brouwerij Behangers en Stoffeerders. Bierbottelarijen. Boekhandelaren. Borstelmakerijen. Coifleuse, Dames- en lleeren- Klcermakers. Drukkerijen Kunsthandel. Loodgieters. Muziekleeraren. Manufacturen. Rijwielhandelaren. Schoenmagazijnen Smederijen. Effectenkantoren. Expediteurs. Koloniale Waren. Stalhouderij. Tuin-Architectuur. V leesch hou werij en. Zadelmakers. van den inspecteur in algemeenen dienst A. J. de Wilde, met ingaDg van 17 October 1917 vastgesteld op f 1800.met 3 tweejaarlijksche ver- hoogingeo van f 100. Door de stijging der materiaalprij zen en der arbeidsioonen achtten B. en W. het weoschelijk de vergoeding voor de in gebruik gegeven lokalitei ten der gemeente te verhoogen, als mede de rechten voor het gebruik van den openbaren weg en die voor het bewijzen van diensten door de gemeentereiniging. Dienovereenkomstig besloot de Raad het bedrag, bedoeld in artikel 3 der Verordening, regelende de in gebruik geving van lokaliteiten der gemeente Amersfoort d.d 29 Februari 1916, met ingang van 1 Januari 1918, nader vast te stellen op f 0.75 per avond en per lokaal. 2'. 1. in te trekken de laatstelijk bij Raadsbesluit van 28 October 1913 No 486 gewijzigde en bij Koninklijk Besluit van 23 Januari 1914 No. 5 goed gekeurde verordening regelende de heffing van rechten wegens diensten door de gemeeotereiniging bewezen II. vast te stellen de volgende Ver ordening regelende de heffing van rechten wegens diensten door de gemeeritereiniging bewezen. Artikel 1. Met ingang van den dag volgende op dien der afkondiging dezer verordening, worden geheven de vol gende rechten I. voor het ledigen van een privaat- of zinkput door middel van een pneu matische luchtpomp, indien de inhoud van den put aan de Gemeente wordt afgestaan a. bij een geschatte inhoudsruimte van 2 M'. of minder f3.voor eiken volgenden M'. ofgedeeltedaarvan f 1.50. b. indien de inhoud van den put niet aan de Gemeente wordt afgestaan, worden bovengenoemde prijzen met 50 pCt. verhoogd. Het openen en sluiten van den put moet door den aanvrager ge schieden. c. Voor elk kwartier of gedeelte daarvan, dat de installatie na aan komst ter plaatse moet wachten, wordt f1.gerekend. II o. Voor eiken arbeid, de ge meente-reiniging rakende, op verzoek van ingezetenen op hunne erven ver richt door een werkman, per uur of gedeelte daarvan f 0.401 b. voor het vervoer van fabrieks- afval, ascb, puin, modder enz. per vracht van een kar, bespannen met een paard, f2. t per vracht van een handwagen f0 60. d. voor het storten op werkdagen tusscben zonsopgang en zonsonder gang op door den Directeur op de vaalt aangewezen plaatsen van grond, rommel, fabrieks-afval, tuin afval en soortgelijke stoffen, per '/i M'. f0.05, puinsoorten (uitgezon derd grove puin, welke kosteloos in ontvangst wordt genomen) per M' f 0.05. III a. voor het leggen, onderhouden en weder verwijderen van een zand- bed op de openbare straat ingeval van ziekte: voor een oppervlakte van 30 M' of minder, volgens aanwijzing van den aanvrager, flO.—voor eiken M> meer f0.30. IV voor het gebruik en verwisselen van beertonnen: a. éénmaal per week verwisselen per ton en per jaar f3 b. voor elke meerdere wisseling per week en per jaar fl. en 3'. vast te stellen de volgende verordening tot wijziging der ver ordening op de heffing van rechten voor het gebruik van den openbaren weg, van openbaar water of van openbaren gemeentegrond en voor diensten door de gemeente bewezen. Artikel 1. De bedragen der rechten genoemd in die verordening onder artikel 2. sub 4, le en 2e zinsnede, worden nader vastgesteld respectieve lijk op fl.en f 0.50 en van die genoemd in dat artikel sub 8e, a, b, le en 2e zinsnede en d respectieve lijk op f 0.75, f 0 50 en f 0.25. Art. 2. De invordering geschiedt overeenkomstig het bepaalde sub c van art. 1 en bet voorschrift van de eerste zinsnede van art. 2, der bij Raadsbesluit van den 29 Februari 1916 vastgestelde en door Ged. Staten van Utrecht bij besluit van 11 Sept. 1916, 3e afd No. 2358/1787 goedgekeurde verordening, waai bij ter zake van bepaalde ontvangsten der Gemeente wordt afgeweken van het bepaalde bij art. 113 der Gemeentewet. Art. 3. Deze verordening treedt in werking op den dag volgende op dien barer afkondiging; alsdan wordt in getrokken de verordening op de hef fing der in den aanhef dezes genoemde rechten dd. 15 December 1914. Besloten werd den havenmeester voortaan te belasten met het meten der in de haven komende schepen, in verband daarmede zijn jaarwedde met f 100 te verhoogen en belang hebbenden voor het meten 3 cent per ton scheepsgewicht te doen betalen. Een voorstel van B. en W. tot over name van een strook grond langs den Utrechtschenweg van G. J. Sssbach werd z. h. st. aangenomen. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek van P. Dekker en W. van den Hoef tot het voorzien der voor buil perceelen staande boomen aan den Soesterweg, welk verzoek B. en W. bij onderzoek gebleken was alleszins gewettigd te zijn, werd be sloten die boomen te doen vellen en de overige langs dien weg staande boomen te doen snoeien. Voorts werden B. en W. gemach tigd aan den Amersfoortschen Be- stuurdersbond en de afdeeling Amers foort der Sociaal Democratische Arbeiderspartij, naar aanleiding van hun adres dd. December 1917 mede te deelen, dat het voornemen bestaat bij nieuw te bouwen woningen of woningen waarin nog geen gas aan wezig is, electriciteit over den munt meter te leveren, vooczoover dit al thans met het oog op de abnormaal hooge prijzen en de schaarschte van het materiaal, mogelijk zal zijn. Over de eventueel te stellen tarie ven kan le zijner tijd van gedachten worden gewisseld. Vervolg en slot in 't volgend nummer. De Directeur van het Centraal Broodkantoor maakt bekend, dat de broodkaart van bet 42ste tijdvak loopt van 25 Februari tot en met 7 Maart. Amersfoort, 25 Februari 1918. Thee en koffie. Het is niet mogelijk gebleken in Maart de distributie van thee weder te doen plaats vinden. Het koffierantsoen is voor het tijdvak van 1 tot 15 Maart bepaald op 0.1 K.G. en voor de tweede helft van Maart, met 't oog op de daarin vallende feest dagen op 0.15 K.G Als datum der candidaatstelling voor de Tweede-Kamerverkiezingen wordt officieus genoemd 25 Mei. Te Utrecht slaagden voor het acte-examen Nuttige Handwerken onze stadgenooten de dames A. van den Donker, H J. A. Broekman, J. Hoogen boom, G. Dikmans, C. M. Goes, C. C. Holtzer en J. P. van Munster. Maandagavond gaf de Vlaamsche Kring in Amicitia een uitvoering De zaal was goed bezet. De opbrengst dient om zieke vrouwen en kinderen te steunen. Opgevoerd werden: »De Ontknooping", een drama in één bedrijf en sTamboer Janssens," een blijspel in twee bedrijven. Het spel was ver dienstelijk, doch de pauze veel te lang, daardoor werd het ook veel te laat. Uitgenoodigd door de Amers- fuortsche afdeeling van de Maat schappij van Nijverheid zalJhr. R. de Muralt uit Den Haag den 4e Maart in hotel Reichmann eene door licht beelden opgeluisterde voordracht hou den over »dijkdoorbraken en de mid delen daartegen». In het Belgische dorp aan den Soesterweg is door de politie bet lijkje opgegraven van een pasgeboren kind, dat mogelijk door geweldpleging van het leven is beroofd. Het lijkje- moet reeds eenige maanden daar be graven zijn geweest. De welbekende auteur de heer M. J. Brusse zal Donderdag 7 Maart voor de leden van het Nutsdeparte- ment eene lezing honden over„De zwervende krantenman". Een nieuwe partij. Men deelt ons mede üal jl. Zater dag alhier is opgericht het ïVerbond tot democratiseering der weermacht». Grondslagen van het verbond zijn Het Verbond tot democratiseering der weermacht (V. D. W.) stelt zich ten doel een georganiseerd optreden te bevorderen van alle burgers en mili tairen, die zich met de volgende grond slagen kunnen vereenigen Het Verbond streeft naar een eco nomische. ptiysieke en militaire weer baarheid der natie en hare koloniën en naar bet doorvoeren van alle con sequenties daarvan, met bestrijding van iedere poging tot militarisme en imperialisme. Het Verbond .uurt aan op demo- cratiseering der weermacht ten opzichte van verhouding, behandeling, oplei ding, verzorging en berechting. Het Verbond spreekt uit, dat op den Staat de verplichting rust om alle lasten te dragen van de nadeelen, welke voortvloeien uit een verblijf in het leger of op de vloot, zoowel in Nederland als in de koloniën, of ten gevolge van oorlog of oorlogsgevaar ondervonden, zoomede om de volledige verzorging op zich te nemen van hare ambtenaren, zoowel burgerlijke als militaire, bij ouderdom en invaliditeit. Het secretariaat van bet V. D. W. is gevestigd te Utrecht, Bilderdijk- straat 66bis. Het Verbond besloot zjjn beginse len in den lande krachtig te propa- geeren, zoowel door middel van open bare vergaderingen als door een eigen orgaan. Bij de a.s. verkiezingen zal bet V. D. W. eigen candidaten stellen. wordt gevraagd, voor magazijn materialen, zooalè verfwaren, ijzerwaren, glas, schoonmaak artikelen enz. Lijst van de materialen waar van prijs wordt aangevraagd ligt bij Gemeentewerken Achter Da- vidsbof No. 2 ter-inzage vanaf 26 Februari WIS tusschen 8'/> uur v.m; en 5 uur n.m. op eiken werkdag. Zaterdags tot 3 uur n.m. Invullingslijsten zijn aldaar kosteloos verkrijgbaar. Prijsaanbieding uiterlijk in te zenden 3 Maart a.s. w.m. 10 uur. JfAGAZIJN CHOORSTHAAT 15—17 BILTSTRAAT 50 Lampekapzljdé gebloemd es vêffen. araperanden geheel tiaar. 1 ampekralen glas en host. ENORME KEUZE EN G0E0K00P. Verzending boven f 10.franco. ONTVANGEN een partij Met nickel rand 50 CENT PER HONDERD SLOTHOUWER S BOEKHANDEL. behoudi steeds door het gebruik van Wyberl-ta- bletten een heldere en onvermoeide stem. Zy |U smaken aangenaam en H§ verfrlsschend en lessdien den dorst BIJ alle apothekers en drogltlcn v Omdat men dan voor geringe kosten voor alle narigheid gewaarborgd is. Prospectus en Invnlbiljet gratis: Hnijgensplein 2 Dei Haag. levering van alle voorkomende Onder Rijks-Contróle. in nette verpakking, byill. Ré N. OOSTERVEEN, Lange- straat 46 en in het 11 final Arnhemschestraat. DE DIRECTIE. Verleent credieten onder borgstelling enz. Verschaft kapitalen onder fé hyp. verband. Neemt gelden in depót. Opent rekening-cóurant met rentevergoeding. Agenten voor Amersfoort en Omstreken "Voor "ieusden en Omstreken DE DIRECTIE. 19 Van ontvangst wyi blad kennis geven. Aanbevelend, R NEFKENS, zending zullen wij in dit Agent Telefoon No. 29. Mineraalwaterfabriek en Bierbottelarij Stoovestraat 12, P. A. v. d. Veer, Aldegondestr. 90. Fontein Schippers, Langestraat 24. Tel. int. 496. F. W. v. d. Wilde, Stoovestraat 12. G. J. Slothouwer,Langestraat 77 J. A.'van Barneveld, Kampstr. 6. Mej. J. Boshuizen, Kromme- straat 52. B. Ruitenberg Hz., Utrechtschestraat 21. G. J. Slothouwer,Langestraat 77. Fontein A Schippers, Langestraat 24. Tel. int. 496. Aanleg van Gas- en Waterleiding. Firma J. Kool, Utr.straat 33. A. J. C. Iflooy, Johan v. Olden- barneveltlaan 8 (Bij den Berken w). B. G. T. Molle, Magazijn »de Faam», Langestraat 79. H. Nefkens, Varkensmarkt 5. J. Grootendorst, Hof 38. Alphons Snoeren Pz., Langestraat 10. L. H. Riezebog, Kampstraat 48. F. van Lanschot's Bank. Muurhuizen 15. Tel. 49 en 135. Wed. Hontelé en W. Fransen. JKruiskamp 128. J. van Genderen, Arnhemschestraat 35. C. Th. Ruygrok, v/h. C. ScHnnrtL. Utrecbtscbestr. 28. Tel. 64. A. W. C. Verlinden, Fred, van Blankenheymstraat. G. en C. de Vries, Appelm. 19B. Firma Gebrs. Van Eeden. Arnhemiohettraat 6.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 2