Gemengd Nieuws. BINNENLAND. de leden tegen het wetsontwerp tot verhooging der Oorlogswinstbelasting waren gerezen, heeft de Minister o a. verklaard, dat de verdere behandeling van bet wetsontwerp in elk geval wordt uitgesteld tot September. Geen postbladen meer! In verband met de schaarschte van papier, zal de verkrijgbaarstelling van de postbladeo met zegelopdruk van 3, 5 en 121/* cent tijdelijk worden gestaakt, met dien verstande, dat, zoolang de tbans aanwezige voorraad strekt, met den verkoop zal worden voortgegaan op de postkantoren in de provinciale hoofdsteden, alsmede te Amsterdam en te Rotterdam. Staatspensioen De afdeeliog van den Bond van Staatspensionneeriog in den kieskring Groningen heeft Minister Treub tele grafisch gevraagd, of hij voor premie- vrij Staatspensioen is. Het telegrafisch antwoord van den Minister luidde bevestigend. Kersen Bepaald is, dat van Meikersen 40% voor de fabriekeD en 60% voor het binnenland moeten geveild worden, terwijl de prijs voor de fabrieken op 30 ets. per KG. is vastgesteld. Oranje kersen worden geheel voor de fabrieken geveild en eveneens voor 30 ets. per KG. afgenomen. Weer wat nieuws! Om de eieren toch boven den maximumprijs te kunnen verkoopen, doen de boeren in Twente de eieren thans van de hand onder den naam van broedeieren Door eenige boeren te Eemnes, is dit jaar een proef genomen met den verbouw van tabak. De plant staat prachtig, de groud schijnt er uitstekend voor. Het program van de Vrijzinnig Democraten werd nu behandeld, ten minste enkele punten. Veel beloven wil spreker niet, zooals Treub doet, want vele beloften kunnen toch niet ingewilligd worden. In het Parlement wordt ook veel beloofd om de kiezers te believen. Spieker verdedigt nu zijn houding in de Kamer en verklaart zijn handelwijze. De levensmiddelenquaestie is van het allergrootste belang, ook na den oorlog. De debatten hierover in de Kamer worden uitvoerig besproken. De crisisrechtspraak en de wet op de productie worden behandeld. Komt er geen uitkomst uit het buitenland dan zullen we in 1919 in de grootste moeilijkheid komen. De productie in ons land moet verhoogd worden, doch helaas! de graanproductie gaat achter uit. De minister moet komen met positieve voorschriften, wat bij altijd heeft uitgesteld. In Engeland en Denemarken gaat bet beter. De partijmannen spreken nu van de rechten van de burgerij, doch ik wil de hongersnood van 1919 voor komen door positieve bepalingen. We moeten krijgen een vooruitstrevende en een conservatieve partij om wat gedaan te kiijgen. Wij Democraten moeten zien, wat we kunnen doen. Wanneer ik u uitnoodig uw stem op een Vrijzinnige uit te brengen, zult je me dat niet euvel duiden. Geen debat. Voor een stampvolle zaal sprak Vrijdagavond in „Amicitia" over den „Politiek-Economischen Toestand" van ons land Minister Treub. LaDg vóór acht uur was de zaal reeds bezet. Velen konden niet worden toegelaten. Even 8 uur opende de heer Kerkkamp de bijeenkomst en heette den spreker welkom. Mr. Treub 'oegon met te zeggen, dat een nieuwe partij van alle kanten bestreden wordt. Voor een nieuwe is noodig aan de bevolking duidelijk te maken, waarom ze getreden is in het verkiezings- werk. De Economische Bond heeft niet ten doel om zich uitsluitend of in hoofdzaak met de ver kiezingen bezig te houden. De Bond is er diep van doordrongen, dat de volgende jaren, wanneer er vjede zal zijn, Nederland alle kracht moet aangorden om weer naar boven te komen. De Staat moet hierin een belangrijk aandeel hebben. De Economische Bond moet hierom tegen wil en dank meedoen aan het verkiezingswerk. De oudere partijen hebben als het ware door den oorlog niet geleerd. Wanneer de strijd om het bestaan zoo buitengemeen moeilijk zal zijn, komt men er alleen met politieke actie niet. De werke lijke kracht moet uitgaan van liet vrije leven en de vrije maatschappij. De werkprogramma's van de verschillende partijen maken de kiezers warm over de nooden van het volk en de voedselvoor ziening. Dit is wel belangrijk, doch is slechts een vraag van hetoogenblik. We moeten hebben vagen zin, voor wat er geschieden moet na den oorlog. Vergeten we de eischen van de toekomst dan is Nederland niet waard een plaat-s in te nemen onder de Rijken van Europa. De verandering doet zich het sterkst gevoelen in de oorlogvoerende landen, doch ook in de neutrale, vooral in Neder land. In de eerste jaren van den oorlog scheen het of wij heel weinig op economisch terrein te lijden zouden hebben. Wii werden beschuldigd van den toestand misbruik te maken. De voor stellingen waren in 't algemeen overdreven. Hoe is het nu Met den dag neemt het volks vermogen en volksinkomen af. De havensteden werken niet meer. Er is geheele stilstand ge komen. Het bouwbedrijf heeft onder de gevolgen van den oorlog geleden, waardoor woningnood is gekomen. De textiel- de metaalindustrie en andere bedrijven, die voor den oorlog bloeiend waren zullen misschien na den oorlog niet kunnen opbloeien. En toch. Ze moeten opleven. Hier is gebrek aan grondstof, aan voorraden. In de oorlogvoerende landen is precies hetzelfde het geval, daar is de levende arbeidskracht boven dien zeer sterk verminderd. Over de heele wereld zal komen een groot gebrek van scheeps- ruimte, waardoor alles zeer hoog in prijs zaL blijven. Op ons kapitaal en op onze wenschen zal een trekkracht door het buitenland worden uitgeoefend, een buitengewoon hooge belasting, hierom zijn we niet verantwoord als we alleen letten op verschillen in de partijen. Hierom moeten we de aandacht wijden aan de welvaart van Nederland. Om deze reden moesten we komen met een eigen program. Waar er zooveel te doen is, mag men er niet aan meedoen de oude strijd leuze weer aan te heffen, die niet meer zijn van dezen tijd. Waar we staan voor inzinking, voor de mogelijkheid om onder den voet te worden geloopen, moeten we de economische belanden niet uit bet oog verliezen. Wanneer er zal zijn weer een theoretische vrijheid van ver keer tusschen de volkeren, dan moeten we deze tot een praktische maken. Is het verkeerd ge zien, als we zeggen laat de verschillen varen, wijdt de volle aandacht aan de stoffelijke wel vaart. Indien men thans het volk verdeelt, zal men het verzwakken. Waarom is er zoo weinig politiek leven in ons land? We worden in beslag genomen door de kwestie van de voedsel voorziening in de eerste plaats en door wantrouwen in de gekozenen. Spreker is voor vrouwenkiesrecht, maar zullen er geen andere dingen kunnen zijn, die eer aan de orde moeten worden gesteld. Art. 192. De strijd op schoolgebied gaat odi zeer ernstige beginselen, maar nu we staan voor groote problemen, zal de strijd nog veel ernstiger gevolgen hebben. Hierom zegt ons program: Laat dit strijdpunt verder rusten. Sociaal Demo craten en [de Vrijzinnig Democraten willen dit ook. De rechterzijde kan de anti-these nog niet loslaten, evenmin als de unie liberalen. Thans is de vraag, hoe zullen we onze kinderen brengen tot de hoogst mogelijke graad van ontwikkeling. De Kamer is absoluut het gevoel van verant woordelijkheid kwijt. Vlak voor de verkiezingen wil ze de belastingen niet behandelen. Wanneer de uitgaven, die nu genoteerd zijn, zullen moeten gedekt worden, zal men al die belastingen moeten aannemen, of men wil of niet. De nieuwe belastingen kunnen niet alleen de rijken gelegd worden, omdat er tc veel nocrig is. De grootste druk zal komen op denmid^D- stand. Ook voor de arbeidende klasse mcc de voorwaarde van het bestaan beter gemaakt \prden. De arbeidende klasse moet door deroorl°g geleerd hebben, dat werkyereis als we^neDaers gemeenschappelijke belangen hebben. De oorlog geeft harde lessen. Georganiseerd overleg met de werkgevers moet den klassenstrijd overbodig maken. Voor monopolistische bedrijven is staatsbedrijf aangewezen. Maar niét voor andere bedrijven. De gevolgen zullen zijn, dat de particuliere energie de particuliere denkkracht verloren gaan. Komen alle bedrijven aan den Staat dan zal Nederland worden overgegeven aan de middelmatigheid. Het samengaan misschien van Sociaal Demo craten en Vrijzinnig Democraten wordt scherp gehekeld, omdat het particuliere initiatief hierdoor gedood wordt. Hoedt u voor secte geest in de politiek, ver schil in godsdienst, in tlasse en groepsbelangen moet niet beletten samen te werken, anders zullen we ons als klein volk niet kunnen handhaven. Gevraagd werdHoe denkt u over het militair weerbaar zijn van ons volk na den oorlog? De groote mogendheden komen misschien wel tot gedeeltelijke ontwapening na den oorlog. De kleine naties kunnen aandringen op scheids gerechten. Misschien is men hiervoor na den oorlog ontvankelijk. Zal de positie van den ambtenaar beter of slechter zijn na den oorlog? M i. veel beter. Uitvoerig werd ook deze vraag beantwoord. Gevraagd is nog met welke groepen zal de Economische Bona samenwerken? Niet met de Sociaal Democratische Arbeiders partij. Dat wil niet zeggen, dat we tegen alle onderwerpen, die door hen aan de orde gebracht worden, zullen stemmen. Wanneer noch rechts, noch links de meerder heid heeft, dan zal m.i. de eenige oplossing zijn een zoogenaamd nationaal ministerie, d.i. een ministerie samengesteld uit verschillende partijen. Zoo'n ministerie heeft onder deze omstandigheden dit voordeel, dat we hebben een zakencabinet, dat gedwongen zal zijn de groote economische vraagstukken te behandelen Een dergelijk mini sterie zal onze steun hebben, want we zoeken naar 't geen ons samenbrengt. Het Zwemfeest j.l. Woensdag door de Amersfoortsche Zwem- en Poloclub „Neptunus" ter viering van haar vijfjarig bestaan gegeven, is een groot succes geweest. De Zweminrichting kon alle belangstellenden schier niet bevatten. Ook het aantal deelnemers aan de verschillende nummers was bijzonder groot. De club werd in haar bestuur met bloeaien ge huldigd. De uitslag der wedstrijden, die vlot van stapel liepen, is als volgt: 1. 80 meter snelzwemmen voor leden van „Neptunus" boren 16 jaar. Ie prijs zilveren medaille, aangeboden door den burgemeester ran Amersfoort: G. r. d. Werf in 1 min. 93/s sec. 2e prijs bronzen medaille, uitgeloofd door „Nep tunus": H. Wolfswinkel in 1 min. 11 sec. 2. 40 meter snelzwemmen voor leden van „Nep tunus" beneden 16 jaar. Ie prijs vergulde medaille, aangeboden door den beer L. Pezie: W. Jans in 39*/* sec 2e prijs diploma: J. M. v. d. Pijpekamp in 40% sec- 3. 40 meter gekleed zwemmen, uitgeschreven door de directie van de Zweminrichting. Vrije deelname. Het pak moet droog 2 a 3 kilo wegen en leeren schoenen. Iedere deelnemer, die deze baan aflegt, ontvangt een diploma. 1. G. van Eeden in 36 sec., 2. L. van Achter berg in 49% sec. 4. 80 meter snelzwemmen, vrije deelname. Ie prijs zilveren medaille, aangeboden door de A. Z. en P. C.A. Minnes, (U.Z.Cin 1 min. 3% sec. 2e prijs, diploma: B. van Achterbergh in 1 min. 4sec. 5. Estafettezwemmen tusschen onderofficieren der Infanterie en der Bereden wapen». Uitge schreven door de directie der Amersfoortsche Zweminrichting. Ieder deelnemer der winnende ploeg ontvangt een kleine bronzen draagmedaille aangeboden door „Neptunus". 1. Infanterie in 2 min. 40 sec. 2. Bereden wapens in 2 min. 48% sec. 6. 40 meter snelzwemmen voor jongens beneden 16 jaar, vriie deelname. 1. J. Kleber in 35% sec. 2. J. de Rochemont in 37% sec. 7. Schoonspringen, vrije deelname. 2. Verplichte sprongen: Zweefduik en Keizersprong. 2. Vrije sprongen. Ie prijs zilveren medaille, aangeboden door de Directie der Amersfoortsche Zweminrichting: W. G. Slot, (Arnh. Z. C.) met 92 punten. 2. G. Trooster (U.Z C.) 91 punten. 3. J. Hogenboom, 83 punten. 8. 40 meter snelzwemmen. Vrije deelnamo. Ie prijs zilveren medaille, aangeboden door den heer J. M. M. Hamers: G. J. Bonk in 26% sec. 2e prijs, diploma: E. G. A. Gerlings in 27 sec. 9. 40 meter snelzwemmen voor leden van „Neptunus" boven 16 jaar. Ie prijs verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer Tj. Visser, Rotterdam: L K. Wegener in 27% sec. 2e prijs zilveren medaille, aangeboden door het Bestuur van „Neptunus": G. v. d. Werf in 30 sec. 3e prijs bronzen medaille, uitgeloofd door „Neptunus": H. Wolfswinkel in 31 sec 10. Popduiken. Vriie deelname. (Niet gekleed). Ie prijs verguld zilveren medaille, rangeboden door de Korfbalvereeniging „Amersfrort": G. J. Bonk in 26% sec. 11. 40 meter schoolslag 40 meter rog- en 40 meter vrije slag (volgens d« proef ran het Nederlandsch Olympisch Comité Oflficieele tijd is binnen 3 minuten). Uitgeschreven door de Directie van de Zweminrichting- Alleen voor onderofficieren.. Ieder deelnaner, die binnen dien tijd aankomt, ontvangt eer diploma. Ie prijs zilveren meaaille, uitgeloofd door „Nep tunus": C. Vlaanderen in 2 min. 13% sec. 2. B Hettern8cheid in 2 irin. 18 sec. 3. W. Castri- cum in 2 min. 25se» 4. M. Koppenol in 2 min. 50 sec. 5. W. Ouweieel in 2 min. 51% sec. 12. 40 meter rog-wemmen. Vrije deelname. 1. G. J. Bonk 37 sec. 2. W. Kooiman in 38% sec. 13. Estafettezwemmen tusschen aspirantleden der A. Z. en C. en van „Neptunus". Ieder deelnemer der vinnende ploeg ontvangt een kleine bronzen drafcHiedaille van „Neptunus". 1. A. Z. en P. C. in 2 min. 39% sec. 2. „Neptunu?' in 2 min. 58% sec. 14. Gyjkhanaraces. Vrije deelname. 4 prijzen. Kunstvo'^werpen. Het 'Oei is, oen of ander voorwerp, b.v. een met piilinepotlood geschreven brief, door ver- schiRnde hindernissen te water droog over te breien. Ue eerste aankomende van ieder der 4 plagen ontvangt een prijs, doch de prijswinnaar, cJé zijn taak het best volbrengt, heeft de eerste Je as. No. 2 de tweede, enz. Een heel aardig nummer, dat veel succes had. 15. Waterpolo. U.Z.C.Amersfoort. Zevental 41. De heer Grootendorst, voorzitter van „Nep tunus", dankte allen, die tot het welslagen van het feest hadden meegewerkt, waarna in de serre van café Otte nog een feestelijke bijeenkomst plaats had, waar het recht hartelylk toeging. Agenda van de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Amersfoort, op Donderdag 27 Juni 1918, des avonds 7'/, uur. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 1. Benoeming van de leden van de Commissie van bijstand in het beheer van de -zaken in betrekking staande tot de rechtspositie van bet personeel der gemeente en zijne bezoldiging. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den beer J. D. Meerwaldt, overeenkomstig zijn ver zoek, eervol ontslag te verteenen als leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. 3. Benoeming van een leeraar in de oude talen aan het Gymnasium (vacature-Meerwaldt). 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van ziekteverlof aan Mevr. de Wed. Rüpp- Sluis, onderwijzeres in de nuttige handwerken. 5. Voorstel vau Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond aan den Zuidsiogel van de O. L. Vrouwe-stichting. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake aankoop van een perceeltje grond aan de Tuinstraat 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om den dienst der Ge meente-Werken voortaan aan te duiden met de woorden «Openbare Werken 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet toe te staan voor de uitbreiding der kantoor lokalen voor de Centrale Boekhouding. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet toe te staan voor de verharding en rioleering van den Isseltscheweg. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan den nieuw aan- gelegden weg. welke verbinding geeft tusschen den rijksweg Eemnes-Hoe- velaken en den Heiligenbergerweg den naam «Randenbroekerweg»te geven. 11 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een subsidie aan de Centrale Commissie voor uitzending van Nederlandscbe kinderen naar buiten. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de Vereeniging «Handelsschool voor Amersfoort e. o.o voor 1918 een verhoogd subsidie toe te staan. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van oen subsidie aan de Konijnenfokkersver- eeniging alhier. 14. Goedkeuring van de ie aan- vullingsbegrooting voor 1918 van het Burgerlijk Armbestuur. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot kwijtschelding van de verschuldigde boete aan de aan nemers van de uitbreiding van school H. 16. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan Jhr. H. B. Gras winkel te Rotterdam het onderhoud van twee graven over te nemen. 17. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van bet contract betrekkelijk het stenografisch raadsverslag. 18. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om afwijzend te beschik ken op het verzoek van het Bestuur der Afd. Amersfoort van den Jonge- lieden-Geheelonthoudersbond om voor het kampeeren van leden van dien bond te mogen beschikken over een der gemeente-terreinen. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van bet Reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur. 20. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om de verordening rege lende de jaarwedden van het onder wijzend personeel opnieuw vast te stellen. 21. Advies van Burgemeester en Wethouders inzake de adressen, waarbij wordt verzocht aan de onder wijzers aan de bijzondere scholen eeD gratificatie toe te kennen. 22. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een subsidie aan een commissie van onderzoek inzake kynematografisch onderwijs. 23. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot uitbreiding van het vaste personeel aan school B. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om ook dit jaar aan het Gymnasium geen overgangsexamens te houden. 25. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake de aanstelling van een woning inspectrice. 26. Voorstel van Burgemeester en Wethouders met betrekking tot het wouiogWt4tTjf. 27. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake de electriciteits- voorziening. 28. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ge- meente-begrooting dienst 1917. 29. Kohier No. 4 inkomstenbelasting dienst 1918. 30. Afschrijving inkomstenbelasting 1918 wegens vertrek of overlijden. 31. Reclames inkomstenbelasting dieost 1917. 32. Afschrijving inkomstenbelasting 1917 wegens vertrek of overlijden. 33. 5e Primitief kohier straat belasting dienst 1917. 34. Reclames straatbelasting dienst 1917. 35. Reclames straatbelasting dienst 1916. 36.3e Primitief kohier rioolbelasting dienst 1917. 37. Reclames rioolbelasting dienst 1917. 38. Ie Suppletoir kohier school gelden dienst 1917/1918 scholen A B C en D. 39. Reclames schoolgelden. Bij het eind-examen aan bet Gymnasium zijn geslaagd J. C. Conijn (Seminarium). J. J. Moolbuizen (Ermelo), J. J. Spit (Hil versum), K. W. Staal (Seminarium), allen voor getuigschrift A.; F. J. Callenbach (Nijkerk), W. J. Deiksen (Leusden), Tb. L. Kortbeek (Amers foort), F. H. van Lent (Nijkerk), allen voor getuigschrift B. Een candidaat werd afgewezen. B(j Kon. besl. van den 19e dezer is de heer H. E. M. van Schaik Ave- liogh (arts) benoemd tot officier van gezondheid der 2e klasse. De heer W. C. Oosterman is benoemd tot secretaris van den Amersf. Bond voor lichamelijke op- voediDg. Dr. J. D. Meerwaldt, leeraar aan het gymnasium, is benoemd tot leeraar in de oude talen aan bet Lyceum te Amsterdam. Mejuffrouw S. H. M. Schwem- mer is door den gemeenteraad van Enschede benoemd tot onderwijzeres aan de plaatselijke inrichting voor spraakgebrekkige kinderen der O. L. scholen. De beer Schulte Nordholt heeft besloten zijne benoeming te Haarlem Diet aan te nemen. In de vacature Teengs is tot bestuurslid, tevens penningmeester der sociëteit «Amicitia» gekozen de beer M. Gerritsen. De heer A. W. Verhoef slhier, slaagde aan de Utrecbtscbe Univer siteit voor het semt-arts-examen. In de Amersf. Zweminrichting behaalden J. H. van Bekkum, B. de Haan, H. J. Isselmuden en G. H. Zonneville het diploma als geoefend zwemmer. Jl. Maandag werd door Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga de rij van cursussen geopend dezen zomer aan de school voor Wijsbegeerte te houden. Denzellden dag werd het nieuwgebouwde aan de school ver bonden Internaat in gebruik genomen, waar de cursisten voor matigen prijs in rustige omgeving kunnen logeeren. Wij herinneren nogmaals onze lezers aan de opvoering op morgen, Zondagmiddag, van Jozeph in Dotban in het openluchttheater van Bitkboven. Kaarten zijn verkrijgbaar in Valkhoff's Boekhandel. Nieuwe aardappelen. De gemeente is in het bezit van een wagon nieuwe aardappelen. Deze aardappelen zijn vanaf Vrijdag 21 Juni 1918 beschikbaar op de Bak en Braadvet Bon No. 73 '/i KG. per persoon. Menu der Centrale Keuken voor de volgende week Maandag: Bruine boonensoep. Dinsdag: Julienne-soep. WoensdagStamppot, wordt bekend gemaakt. Donderdag: Erwtensoep. Vrijdag: Stamppot wordt bekend gemaakt. Zaterdag: Julienne-soep. Verhooglng Oorlogswinst- belasting 1 In een onderhoud dat bet bestuur van de Vereeniging Yan Nederl. Werk gevers met den Minister van Finan ciën bad over de bezwaren, die bij De Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat in de week van 24 Juni tot en met 29 Juni 1918 zal worden verkrijgbaar gesteld op bon No. 74 Groene erwten 1 ons per persoon. Bruine boonen 2 Gedroogd fruit op rijstbon 74. Kaas 20 plus op kaasbon No. 3. 150 Gram per persoon (indien voorradig); van duurdere kaassoorten op gort bon No. 73, 100 Gram (indien voor- radig). Aardappelen 3 K G. per persoon. Vleesch. 1 ons eenheidsworst, (in dien voorradig). Harde zeep op bon No. 27B 1 stuk of 1 ons per persoon. Oorlogszeep. Degenen welke nog in het bezit zijn van bon 72a kunnen alsnog deze week daarop een pakje oorlogszeep ontvangen. Koffie en Thee. Van 15 Juni tot 15 Augustus 1918 wordt (eenmaal) l'/i ons thee afgeleverd op bon No. 21, uitsluitend aan die verbruikers van welke het lichaam der oude koffie-en theekaart is afgestempeld ingevolge inlevering van bon 19. Op bon No. 31 van 16 tot en met 30 Juni ons koffie. Goedkoope melk. Op bon No. 11 tot en met 17 en wel van 23 tot en met 29 Juni. Kindermeel. Op bon 2 der kinder- meeikaart welke geldig is van 18 tot en met 24 Juoi 1918. Buitengewoon rantsoen. Bon 2 dezer kaart is geldig van 13 tot en met 24 Juni 1918. Amersfoort, 19 Juni 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VAN RANDWIJCK. De Secretaris, A R. VEENSTRA. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 14 t. e. m. 22 Juni 1918. Geboren Blanche Maria Gbislaine, d. van Paul Joseph Sonet en Zéna Marie Joseph Ghislaine Margunio. Jeltje Douwina, d. van Tjitte de Boer en Henrica v. NieuwenbuizeD. Sophia Fredrika Maria, d. van Hen- drikus Houtveen en Maigaretha v. den Bedem. Johannes Antonius, z. van Mattheus Johannes v. der Veer en Gebina Johanna Francisca Kiook. Cornelia, d. van Jan Theodorus Kroes en Albarta Johanna Maters. Georgette Jeanne Idalie, d. van Pierre Joseph Vancraybeek en Marie Huber- tine Frère. Constant Albert, z. van Alphonse Clement Tuyttens en Maria Joanna De- Schuymer. Hendrikus Jacobus, z. van JohanDes Hendrikus

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1918 | | pagina 2