Plaatselijk Nieuws. gekeurd het derde forensen-kohier tot hef fing van de inkomstenbelasting in deze Gemeente over 1918, vastgesteld bij Raads besluit van 25 Febr. op een bedrag van f 167.84. Als voren. Schrijven dd. 24 Maart 1918 van het bestuur der Afd. Amersfoort e. o. van den Bond van Ned. Ond., houdende verzoek aan de Tweede Kamer en den Minister van Onderwijs, enz. een adres te richten met verzoek het wetsontwerp betreffende de jaarwedden der onderwijzers zoodanig te wijzigen, dat le de Massificatie vervalt; 2e de gemeenteraad de bevoegdheid krijgt uit de Gemeentekas de wettelijke jaarwedden te verhoogen. Missive van B. en W., waarbij wordt meegedeeld, dat aan den adjunct-gasmeester J. Bouman een salaris is toegekend boven 't minimum. Voor kennisgeving aan genomen. Als onderwijzer aan de school voor Voorgezet lag. ond. wordt benoemd de heer A. B. van der Klein, onderwijzer aan school F alhier. Tot lid van 't Burg. Armbestuur, vaca ture C. Tuithof, wordt benoemd, de heer S. Kraan met 16 st., de heer F. Schippers verkreeg 3 st. Hierna volgden de benoeming van leden en plaatsverv. leden voor de stembureaux voor de verkiezing van leden van den Raad en leden van de Prov. Staten. Bij de behandeling van 't advies van B. en \V. op het adres van Gebr. v. d. Hoek en Gebr. Cirkel, sleepers alhier, om in aanmerking te komen voor werk der ge meente, merkt de heer Ruitenberg op, dat zelfs jongens met een hittenkar werkten. Gaarne zag hij alle voerlui over gelijke wijze behandeld. Wethouder Eysink antwoordt, dat geen jongen maar een jonge man werkte en dat de billijkheid in alles wordt betracht. Het voorstel van B. en W. tot verhooging van de verleende credielen voor den aanleg van den Oude Utrechtscheweg, le en 2e gedeelte, met f 1200, ten laste van het Grondbedrijf, wordt z. d. of h. st. aange nomen. Bij dat tot het verleenen van credielen ten laste van het Grondbedrijf voor den aanleg van wegen rondom de,nieuwe Hoo- gere Burgerschool en voor den aanleg van een stratenplan over de Industrieterreinen, merkt de heer Ruitenberg op, dat er reeds genoeg terrein op den Berg is. Verder vraagt hijwelke verharding voor de wegen voor de industrieterreinen zal gebezigd worden en of publieke aanbesteding zal plaats hebben, vooral daar 't hier een groot werk betreft. De heer Stadig vraagt, hoe de indeeling der terreinen gedacht is bij de nieuwe haven. Gewenscht is, dat de opslagplaatsen met de lange zijde langs de havens gebouwd worden. Wethouder Eysink antwoordt, dat de wegen bij de industrie-terreinen met klinkers zullen verhard worden en 't werk zal worden aanbesteed. Bij den verkoop van grond voor pakhuizen zal niet minder dan 25 M. wor den afgestaan. De heer Ruitenberg geeft in overweging de spoorlijn langs de haven te leiden. Wethouder Eysink merkt op, dat de diepte van de terreinen en voor opslagplaatsen 40 M. zal zijn, terwijl de gebouwen op de kademuur zullen verrijzen. De Voorzitter antwoordt den heer Ruiten berg, dat de aanleg van wegen op den Berg is geschied voor werkverschaffing, terwijl Burgemeester en Wethouders zich de vrij heid voorbehouden bij groote werkloosheid weer daartoe over te gaan. Wethouder VelsHeijn maakt duidelijk, dat het meest practische is, dat de pakhuizen aan de achterzijde de haven en aan de voor zijde de spoorlijn krijgen, zoodat van beide afvoerwegen gebruik kan worden gemaakt. Het voorstel wordt hierna z. h. st. goed gekeurd. Zonder discussie of h. st. wordt goed gekeurd de splitsing van het Bureau voor Maatschappelijk Werk en het doen over brengen van de afdeeling Maatschappelijk Werk bij de Secretarie. Aan Dr. A. Smit wordt eervol ontslag ver leend als leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. Mejuffrouw P. G. H. Beijer, tijdelijk onderwijzeres in de Nuttige Handwerken aan school H mocht geen definitieve be noeming erlangen op haar adres. Z. d. of h. st. worden vervolgens goed gekeurd de voorstellen tot toetreding der Gemeente als lid van het Nationaal Congres voor Vakonderwijs; dat om aan H. M. de Koningin wederom vrijstelling tot oprichting van een Burger avondschool te verzoeken, en dat tot ver hooging van het, voor het in artikel 32c der Woningwet omschreven doel, beschik baar gestelde van 165000.— tot ƒ215000. De heer Ruitenberg betreurt het afwijzend advies van Burgemeester en Wethouders op het verzoek van de slichting „St. Ansfridus" om een voorschot ingevolge de Woningwet van ƒ842.000.—. Het is spr. niet recht duide lijk, waar het omgaat. De heer Nieuwendijk vraagt of er tech nische bezwaren bestaan tegen den bouw der woningen. Burgemeester en Wethouders zeggen toch is er, wat aangaat den opzet van het plan, een bezwaar aanwezig dat in williging van het verzoek onmogelijk maakt. De grond, dien de stichting voor den bouw wenscht aan te koopen, is n.I. thans eigendom van de vereeniging „Tuindorp", aan wie die grond indertijd door deze Ge meente werd verkocht. Nu bevat de ter zake betrekkelijke overeenkomst tusschen dé ver eeniging „Tuindorp" en de Gemeente een bepaling, volgens welke de aanleg van wegen, op het betrokken terrein geprojecteerd alleen kan geschieden op verzoek van „Tuindorp" en door genoemde vereeniging moet worden bekostigd. Het zou dus niet in overeen stemming met deze bepaling zijn, dat aan de stichting „SI. Ansfridus" de verplichting wordt opgelegd voor den aanleg der wegen zorg te dragen, hetgeen blijkens de over gelegde stukken de bedoeling is. Is de prijs der woningen dan te duur? Spr. meent van niet: de koopprijs is niet hooger dan aan den Soesterweg. De heer De Kempenaer ligt toe, dat het contract met „Tuindorp" hier belemmerend werkt. Wethouder Jorissen zet hierna uiteen, dat de beperkende bepalingen omtrent den wegenaanleg op verzoek der Vereeniging „Tuindorp" zelf is ingelascht, zoodat die aanleg niet kan geschieden dan op verzoek van „Tuindorp" zelf, welke Vereeniging men dus niet kan dwingen. De heer Van Nijnatten wil Tuindorp geen douceurtje verleenen en meent dat de Raad moet zeggen: Tuindorp kom je verplichtingen na. Wethouder Jorissen acht de beste op lossing, dat St. Ansfridus zich met Tuin dorp versta. De heer Kroes "verklaart, dat Tuindorp rechten en plichten niet genoeg scheiden kan. Het recht moet worden hoog gehouden. Het afwijzend advies van B. en W. wordt goedgekeurd met 17 tegen 1 stem (Nieu wendijk). Bij de behandeling van 't voorstel van B. en W. tot het toekennen van een uit- keering aan allen, die op 1 April 1919 in dienst van de gemeente zullen zijn, merkt de heer Kroes op niet hooger te willen gaan dan f 3000. Wethouder Jorissen zegt, dat zij die f 3000 salaris hebben ook den toeslag kunnen gebruiken. Met wijzigingen kome men aan bij de definitieve regeling, opdat de be doeling terstond te helpen, niet worde tegengewerkt. De heer Hofland wijst aan, dat er loon derving zal plaats vinden. Het verschil dient nabetaald te worden. De Voorzitter zegt, dat 't verschil zal worden bijbetaald, zoodra na georganiseerd overleg de zaken besproken en geregeld zijn. Dit overleg kan echter geen rekening houden met wat nog niet is. De heer Van Nijnatten merkt op, dat 't woord voorschot of voorloopige toeslag genoeg zegt. De Voorzitter stelt namens B. en W. een kleine redactie-wijziging voor in 'l voorstel, waardoor B. en W. elk geval op zich zelf kunnen beoordeelen, welk voorstel z. h.st. wordt goedgekeurd. De heer Van Kalken verdedigt zijn stand punt in vorige vergadering aangenomen tegenover deGeitenfokvereenigingen dringt aan om f 100 subsidie te verleenen. Wethouder Jorissen merkt op, dat de overheid wel hulp kan verleenen, maar dan moet de vereeniging ook iets doen. Kunnen de leden geen 2 cent per week bijdragen, dan moet de vereeniging als een ontijdig geborene maar sterven zijnde ziekelijk en leringachtig. De heer Van Kalken verwacht van een medicus een geneesmiddel en niet zulk een kras optreden. De heer Kroes begrijpt niet, dat 160 leden volgens de statuten haar plicht niet kunnen nakomen, daarom wil hij beginsel vastheid toonen. Hel afwijzend praeadvies van B. en W. wordt goedgekeurd met 12 tegen 7 stemmen. De heer Stadig wil gaarne f 500 ver leenen tot herstel van 't oudheidkundig monument Lieve Vrouwestraat hoek Lieve Vrouwe Kerkhof doch wil den eigenaar een servituut opleggen, wat ook de heer Kroes verlangt, hoewel deze erkent, dat geen autoriteit in dezen den eigenaar tot iets kan dwingen. De Voorzitter verzoekt den heer Stadig als jurist B. en W. een middel aan de hand te doen tol oplegging van een servi tuut. Met 17 tegen 2 stemmen wordt de subsidie verleend. In 't voorstel van Burgemeester en Wet houders om hen te machtigen met de boekdrukkers in deze gemeente, voor zoo ver deze zijn georganiseerd in den N. B. van Boekdrukkerijen, de R.-K. Vereeniging van Ned. Drukkerspatroons en den Bond van Christelijke Drukkerspatroons een contract voor de levering van drukwerk af te sluiten, vindt de heer Ruitenberg iets, dat stuit. Gem. dwang in 't land der vrijheid. Hij stelt daarom voor de woorden: „voor zooverchristelijke Drukkers patroons" weg te laten. Wethouder Jorissen merkt op, dat het alleen gaat omtrent de arbeidsvoorwaarden, welke bij gen. vereenigingen beslist goed zijn. De heer Overeem zegt, dat de gemeente verplicht is die organisaties te steunen, welke onder 'n collectief contract werken, daar de arbeidsvoorwaarden daar 't best geregeld zijn. De heer Van Nijnatten zegt, dat de over heid geen partij mag trekken en wil daarom niet tot uitsluiting van wien dan ook mee werken. De heer Hofland merkt op, dat men bij 'tplan van B. en W. veel administratieven omslag ontgaat en dit voorstel uit loyaal standpunt bekeken, dient aangenomen te worden. Wethouder Jorissen zegt, dat de gemeente de zekerheid moet hebben, dat zij, die direct of indirect voor de gemeente werken, dit doen onder een goed collectief arbeids contract. Het voorstel Ruitenberg wordt verwor pen met 9—8 st., waarna 't praeadvies van B. en W. met 12—5 st. wordt aangenomen. De Voorzitter maakt er den leden op merkzaam op, dat 't reeds half 6 is. Hierop gaan de volgende agenda-punten alle z. d. of h. st. onder den hamer door. Alleen wil de heer Ruitenberg genotuleerd zien, zich buiten stemming te hebben ge houden bij punt 22, betreffende den aan koop der perceelen Achter de Kamp 2, 4, en 6, Sectie E, nos. 1476 en 2213, in het belang der Volkshuisvesting; terwijl punt 27, nam. het voorstel van B. en W. om hen te machtigen den Staat der Nederlan den te vrijwaren tegen eventueele schade, voortvloeiende uit de op het voor de Rijks Hoogere Burgerschool bestemde terrein, rustende servituten, van de agenda wordt afgevoerd. Wethouder Jorissen deelt vervolgens mede, dat op 22 en 23 April te Arnhem een congres zal worden gehouden ter be strijding van 't Nieuw-Mallhusianisme. Met 't oog op het groote volksbelang stellen B. en W. voor lid te worden van dit congres. De heer Van Nijnatten noemt dit een onderwerp waarover nogal wat te zeggen valt en vraagt verdaging. De Voorzitter merkt op, dat juist heden 't adres is ingekomen, vóór 10 April ant woord wordt ingewacht en de contributie slechts f 5.— bedraagt. De heer Hofland heeft bezwaar, dat dergelijke voorstellen rauwelings in den Raad gebracht worden op 't eind der ver gadering. De Voorzitter antwoordt, dal B. en W. de zaak van te groot belang achten om er niet op in te gaan. De heer Van Nijnatten komt nog eens op voor de motie, door de vrijz. dem. fractie ingesteld, in zake den 8-urigen werkdag. Vreezende voor uitstel, wenscht hij een uitspraak van den Raad over deze materie, daar misschien toch niet terstond over de heele linie deze arbeidstijd is in te voeren. Wethouder Jorissen opmerkende, dat waar de heer Van Nijnatten zooeven heeft opgemerkt, dat de Overheid geen partij mag trekken, zij het in dit geval wel moet doen. Spr. geeft de verzekering, dat spoedig deze zaak kalm en goed van alle kanten zal bezien worden in overleg met de be langhebbenden. De heer Kroes wekt op deze zaak niet holderdebolder af te doen. De heer Hofland zegt: Laat de heer Van Nijnatten nu eens vertrouwen stellen in 't georganiseerd overleg, want uw voor stel is ontijdig. De heer Van Nijnatten wil wel ver trouwen stellen in de toezegging van B. en W., maar acht 't toch goed, dat de Raad zich principieel uitspreekt. De heer Ruitenberg herinnert nog eens aan 't rapport van de Bouwcommissie, reeds in vorige zitting toegezegd. De heer Eysink antwoordt, dat de meest mogelijke spoed zal worden betracht. De heer Stadig merkt op, dat de com missie heeft voortgemaakt, zooveel zij kon en dat 't rapport reeds 4 maanden ter Secretarie ligt. De woningbouw kan op die wijze geen voortgang maken. Spr. dringt aan op ant woord van B. en W. in volgende ver gadering. De heer Kroes zegt, dat de Commissie reeds 5 Nov. 1918 gereed was met haar rapport. Het verwondert hem dus, dat men nu nog op spoed moet aandringen. Men wacht nog steeds. De Voorzitter zegt spoedige afdoening toe en sluit te 5.50, daar niemand meer 't woord verlangt, de bijeenkomst. V. D. De dienst in de Remonstr. Kerk zal morgenochtend worden geleid door Dr. C. E. Hooykaas te Rotterdam Zondag had de 2e en laatste ronde plaats van de schietwedstrijden der Amersfoortscbe Burgerwacht, welke een groot succes hebben gehad. Men zie daarvoor onderstaand staatje er maar eens op na: le ronde. 2e ronde. 2 2 2 2 2 2 O O O O O O m S CN 1/0 2 O* *3 O a k. O c a t" O .2 JT is* is* ■g* "o CO cj V— ~o e ai "o E"< ï3 f2 1. pr. Wachtmeester van Tilburg 39 43 43 45 46 50 266 2. pr A. Stenfert. 45 41 46 38 40 53 263 3. pr. S. 13oas 42 35 46 46 41 50 260 4. pr. Luit. Colen- 42 30 48 43 37 54 254 5. pr. L. B. J. Serré 44 39 37 47 40 43 250 6. pr. B. Kraal 38 42 36 46 40 38 240 Bij ontstentenis van den heerOoster- meyer, commandant, sprak de heer Stenfert de aanwezigen toe, en wees hij er op, dat in een tijd van woelen en roeren als we thans doormaken een groot aantal burgers zich belangeloos en spontaan bij de Burgerwacht hebben aangesloten. Hg hoopte, dat nog meer deren mochten volgen, zoodat de Burgei wacht zich steeds moge uit breiden, om, indien zulks noodig mocht zijn, flink te kunnen optreden en alle verzet tegen de openbare orde den kop te kunnen indrukken. Den heer Colen- biander, le Luitenant der Cavalerie, werd een woord van dank gebracht voor zijn leiding en tact, waardoor een aangename vei houding was ontstaan tusschen mibtair en burger, een ver houding, zei de heer Sienfeti, welke overal kon en moest heerscben. Ook aan wachtmeester Van Tilburg, die voor het schietmateriaal zorg droeg, werd een woord van dank gericht De lauwerkrans, door den beer Vier dag beschikbaar gesteld voor den le prijswinner, werd onder applaus den wactitmeesterVanTilburg ovei handigd Luitenant Colenbrander dankte voor de tot hem gerichte woorden en ein digde met de beste wenscheo voor de Amersfoortsche Burgerwacht. De prijzen, door toedoen van com mandant Oostermeyer beschikbaar gesteld, zullen Zondag 30 Maart aan de prijswinners woiden uitgereikt. In 't logegebouw hield de heer Veenstra zijn 2en avond over ge meente-politiek. deze aanvangende met een beschouwing over de gemeente huishouding. Noch de Grondwet, noch de Gemeentewet omschiijft de taak der gemeente. Alleen als Rijk of Pro vincie in dezen iets voorschrijven is de gemeente in baar doen beperkt. Art. 150 der Gemeentewet verhindert al te vreemde besluiten van den Raad, die steeds meester is in eigen huis houding. Gioote veranderingen heefi echter de loop der tijden gebracht: van staatsonthouding is 't gekomen tot bemoeing van dien kant. In zijn 25-jarige loopbaan heeft -pr. heel wat veranderingen meege maakt. Niemand beeft ooit kunnen denken, dat de gemeente-administra tie zulk een uitbreiding zou krijgen. De begrooting van Amersfoort was b.v. in 1852 f 72 000, thans is deze geraamd op 2'/» millioen. De bevolking was wel klein, maar de verhoudingen zeggen genoeg. Vooral in zake onderwijs is er groot verschil. In 1852 was daarvoor f 4758 noodig, thans f 296 000. Drie onderworpen treden in de ge meentelijke buishouding vooral op den voorgrond t.w.volksgezondheid, volks welvaart en volksontwikkeling, ovei welke onderwerpen spr. dan verder uitweidt De taak van den Raad voor de toe komst ontwikkelend, komt spr. tot 't werk der commissies, waarbij dient gelet op de -volgende stelregels: 1. De Raad, de werkelijke vertegen woordiging der gemeente, is tevens de hoogste macht, en kan bestaan uit mannen en vrouwen. 2. Openbaarheid moet de hoeksteen vormen van 't t emeentebestuur. Ook de vergaderingen der commissies moe ten zooveel mogelijk in 't openbaar geschieden. 3. De taak der gemeente moet zich vijj kunnen ontwikkelen, zonder wet lelijke belemmeringen. 4. De Raad moet de volle zegging schap hebben over de gemeentelijke gelden. Wordt 't systeem van com missie vergadei ingen toegepast, dan moet ook de begrooting in evenveel deelen gesplitst worden als er com missies zijn. Het zitting nemen van niet-raadv leden in deze commissies viudt in spreker een verdediger. De gemeente financiën zullen door den heer Veenstra in de volgende week woiden behandeld. Dat Amersfoort heel wat Zeeuwen herbergt, bleek wel op de piotest- vergadering tegen de annexatie-plan nen van België. De groote zaal van »Amicitia« was flink gevuld. Onder de aanwezigen werd ook de Burge meester, mr. J. C. Graaf van Rand- wijck. opgemerkt. Het strijkorkest der Ned. Padvin dersvereeniging bracht op verdienste lijke wijze eenige nummers ten gehoore. (jok »Amersfoort'sManrffenkoor« kwam met een goed gekozen programma Verschillende volksliederen, o.a. 't Zeeuwscheen «Holland's Grorie* wer den gezongen. Tusschen de verschil lende muziek- en zangnummers sprak de heer J. Stamperius uit Hilversum een rede uit tegen de bovengenoemde annexatie-plannen. Ook nu weer bleek de heer Stamperius een uitstekend redenaar. Met de historie in de hand betoogde bij, dat Zeeland bij elkaar hoort en dat ook Zeeuwsch-Vlaande- ren een historisch stuk zijn van Ne derland. Duidelijk deed de heer Stam perius uitkomen, dat dit laatste ge west bij uitstek Nederlandscb is en er dus geen enkele reden bestaat voor een andere natie om daarop maar aanspraak te kunnen of mogen maken. Aan 't slot van den Zeeuwscben avond is de volgende motie aange nomen en naar 't anti-annexatie- comilé te Middelburg verzonden: De aanwezigen op den Zeeuwschen avond te Amersfoort protesteeren krachtig tegen elke poging van België om grondgebied van Nederland los te maken eri getuigen, dat' iedere los scheuring van Zeeuwsoh gebied in strijd is met de beginselen waarop de Volkerenbond in de nieuwe inter nationale rectitsoide is gegrondvest. In de »Eembodea komen telkens opmerkingen voor om toch D.Jorissen, aftredend Wethouder, weer in den Raad le brengen. Pastoor Hoorneman schrijft thans, waar een wil is, is een weg, desnoods met advies van de door de Haagsche commissie ioi opstelling van een Katb. Gemeen teprogram. (Dc. Jorissen weusehte n.I. hel dooi de R.-K. kiesvereemging ontworpen Gemeenteprogram niet te teekenen). Pastoor Hoorneman wekt den mid denstand en de werklieden op om met terzijdestelling van alle nevenkwesties »in 't algemeen belang de candidatuur van Dr. Jorissen krachtig te steunen. Want ook zij, die zich in eenig punt niet kunnen vereen.gen met't optreden van Dr Jorissen, zull.-n wel willen erkennen dat, èn voor 't aanzien der Katholieke pariij èn voor het welzijn onzer goede stad Ameisfoort Dr. Jo rissen niet als raadslid en wethouder kan worden gemist of vervangen. Volgens «de Eembode« verzocht een groep leden der R -K. kiesver- eernging een buitengewone leden vergadering bi)e--n te roepen ten einde tot de mogelijkheid te komen om punt 6 van 'l gemeenteprogram in dien zin te wijzigen, dat er voor dr. Jorissen geen bezwaren meer be staan om dat piogram te onderlee- kenen. Burgemeester en Wethouders wenscheo de afdeeling Maatschappelijk Weik onder te brengen bij de Secie- tarie en de overige deelen in den bestaanden dienst vereenigd te laten onder den titel »Bouw- en Woning toezicht en Woningbedrijf.» Als hoofd der nieuwe afdeeling stellen Burgemeester en Wethouders «oor mejuffrouw N. Muller te benoemen en haar ook te doen optreden als directrice der Arbeidsbeurs. Zooals wij in ons raadsverslag meedeelden isde gaslevering verbeterd. Ons kort overzicht belette ons meer te vermelden. Thans zij vermeld, dat met 1 Apnl de gasraritsoeneering is opgeheven, wat te danken is aan de watergasfabricage. Door den voldoen den vooriaad van olie, hout enz. kan, ondanks de kolenschaarscbte de pro ductie, weer vrijgelaten worden. De duurste pujzen komen te ver vallen. Voor de bepaalde boeveelheid voor noodzakelijk onderhoud gelden de laagste prijzen, voor de rest wordt de middenprijs berekend. Ook voor electi ïciteitsgebruik is de rantsoeijee- ring opge,heven, behalve voor de nij verheid. door welke volgens mimste- i leel besluit nog slechts 75% mag gebruikt worden. De beide maquettes van het Grondbedrijf der Gemeente Amersfoort zijn tentoongesteld in het Museum Flebite. De heer J. van Loenen, Hoofd opzichter van Gemeentewerken, komt als no. 1 voor op de voordracht voor Directeur van Gemeentewerken le Goiincbem. Vierde Abonnemente-Concert. Op het 4e der door het Concert bureau Hans Augustin georganiseerde Concerten, Vrijdag 4 Apiil, zal in de plaats van den door ziekte verhinderden Edwin Fi-ch«r optreden de gevierde Pianiste Myra Hess, die, nadat de oorlog geëindigd is, voor de eerste keer weder uit Londen naar Nederland kan komen. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 21 tot en met 27 Maart 1919. Geboren: Jan, z. v. Jan v. Drieen Nolletje Lijosveld Maria Francisca d. v. Franciscus v. Kersbaver en Francisca Maria Luyckx Johan Albert z. v. Jan v. Mourik en Hendrika Everarda v. Schoonhorst Teutlis Everardus, z. v. Jan v. Dijk en Heintje Bloemendal Johanna Lousina, d. v. Gerrit de Vrij en Lousina Anna v. de Werken Cornells, z. v Cor nells de Groot en Hendrika Francisca Wakelkamp Froukje d. v. Jouke Faber en Gerarda Kuyk Johanna Hendrika, d. v. Gijsbertus Gerrit v. Nus en Alyda Hendrika Arler Evert, z. v. Wulfert Hofland en Cor nelia v. de Hoef Jan, z. v Jan v. de Munt en Teuntje Schuurman Joannes Josephus, z. v. Joannes Josepbus Ramon en Maria Herzog

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2