Jil9 Gemengd Nieuws. Advertentiën. Heferenkleeding en sjjniformen oaaK^Maat. Specialiteit ia Rijbroeken. Onder groote belangstelling zoo wel ran burgerlijke als militaire zijde werd Woensdagmiddag 't stoffelijk overschot van sergeant-majoor Boote Heere, van 't 16e reg. inf., ter aarde besteld. De begrafenis had met militaire eer plaats, terwijl de kapel van bet 5e reg.,kapelmeester Bikkers, de plech tigheid met treurmuziek opluisterde. Terwijl 't kamerlid Wijk door ons werd opgemerkt waren officieel ver tegenwoordigd 't bestuur der onder- ofïiciers-vereeniging »Ons Belangt, de schietvereeniging mWilhelminat, de onderoBicieren-soceteit »Eensgezind- heidt, de bond van oud-onderofficieren en de Vrijwillige Landstorm. Nadat verschillende afgevaardigden van bovengenoemde vereenigingen 't woord hadden gevoerd dankte de heer Reinboud namens de familie voor de eer den overledene bewezen. Voor de op 14 Mei a.s. te houden Raadsverkiezingen werden Dinsdag de volgende candidatenlijsten ingediend: Vrij*. Dem. Kiesvereen. nAmersf. belang" (in alle 3 distr.) A. van Nijnatten. Mr. di. H. T. A. Verhoef. A. M. Tromp van Holst. Corn. Ruitenberg. A. C. R. O. Leinweber. J A. Rant. H. v. d. Knoop. Mej. E. Middelburg. Mevr. Wed. T. H. J. Belonje. J. Heere. W IJfs. Vrije Lib. en Lib. Unie (alle 3 diatr.) H. J. de Kempenaer. L. v. Wijngaarden. F. J C. baron van Hardenbroek vao Ammerstol. F. M v. Veen. W. J. C. Bruining. M. Gerritsen. Mr. A. van Traa. Mevr. Sanders. E. Kleyn. E. v. Vollenboven. S. B. Boas. R.-Kath. (alle 3 distr.) H. Kroes. Th. H. J. Nieuwendijk. S. Kraan. J. W. Jorissen. G. J. Nooidman. A. J. Spiekerman. C. W. G. Hehenkamp. F. A. Tb. v. Ditshuizen. C. M. J. i. Hamersveld. F. M. Houbaer. F. Bosman. Anti-Rev. (alle 3 distr.) N. Veis Heijn. M. R. N Oosterveen. Mr. L. Stadig. B. Kerkhoff Sr. R. v. d. Burg. H. v. Haseleo. Joh. T. de Lange. M. Pon. D. Ruys. J. Bast. J. v. d. Werff. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat ook van cbrist-hist. zijde nog een lijst ingediend zou worden. S. D. A. P.: Lijst 1e district: 1. Hofland. 2. Overeem. 3. Noordewier. 4. Mebius. 5. Rekke. 6. Polder. 7. Mevr. v. MourikOversier. 8. De Mots. 9 Quint. 10 Jansen. Voor het lie District de 7 eerst- genoemden, vervolgens 8. Kroon. 9. Fremouw. 10. Meijer. Voor het 111e District: 7 als boven. 8. Voskuilen, 9. Lambrecbts. 10. Du Pree. In de vergadering van Volks huisvesting werd Mej. E. Middelburg herkozen als bestuurslid. De winst- en verliesrekening over 1918 sloot met f 4671,84V> 't eind cijfer der balans is f124662,221/», terwijl de huuropbrengst sedert 1912 van f7396,40 tot f7436,40 liep, vermeer dei den delasten van f2107 totf276477. Het reservefonds is thans f 5160,76'/i groot. Na afschrijving is de balans- waarde der 70 woningen met schuur tjes en onbebouwde terreinen thans f 101.667,20. Het dividend is bepaald op 3 pCt. Zaterdag en Zondag a.s. zal in de Ambachtsschool alhier een tentoon- sielling gehouden worden van voor werpen, weikstukken, teekeningen enz door de leeilingen dier school ver vaardigd. Er heeft zich alhier een Van Oldenbarnevelt-comité gevormd met 't doel den 13 Mei, den dag waarop Van Oldebarnevelt vóór 300 jaar stierf, te herdenken. Dit comité, waarvan de Burge meester mr. J. C. Graaf van Rand- wijck 't eerevoorzitterscbap beeft aan vaard, bestaat uit: Jonkvr. C. de Bosch Kemper en de beeren: J.'van Beek, J. Bolk, W. Cioockewit W.A.z.n. H. J. de Kempenaer, Prof. F. Ken- ninck, Mr. B. P. van der Mark, Ds. W. J. Meiners, Dr. R. Miedema, Tb. J. Nieuwendijk, M. R. N. Oosterveen. Dr. H. J. Reinders, Luit. Kol. C. Sandt van Nooten A. M. Tromp van Holst en Mr. M. Tydeman. Dr. R. Miedema, voorzitter, W. Croockewit W.A.zo. secretaris en de heeren Dr. H. J. Reinders en A. H. Tromp van Holst vormen 't dagelijksch bestuur. De bedoeling is op 13 Mei een eenvoudige buide te brengen. Terwijl voor een blijvende hulde plannen in voorbereiding zijn. Nadat de abonnemeots-concerten, niettegenstaande de moeilijke tijds omstandigheden, gelukkig ten einde gebracht zijn, deelt het concertbureau Hans Augustin mede, dat deze ook in het a.s. seizoen wederom zullen plaats bebbeD. Met kunstenaars van den eersten rang wordt onderhandeld, zoo dat den abonné's wederom groot genot op muzikaal gebied te wachten staat. Voor 't examen in de nuttige handwerken slaagde Mej H. van Manen alhier. Door de recherche zijn, in per ceel Kamp 72. 2 minderjarige meisjes opgespoord uit Nijmegen, die door de politie naar de ouderlijke woning zijn teruggebracht. De heer J. Stamperius, arron- dissements-schoolopziener zal tot 7 Mei a.s. afwezig zijn, wegens de examens in Zeeland. Zondag is in alle R.-K. kerken in 't land een schrijven voorgelezen van 't Episcopaat, waarbij wordt voor geschreven na de morgendiensten te bidden de litanie der H. Maagd met 't oog op 't steeds dreigende gevaar voor revolutie uit 't buitenland. Gisteravond Werd er een uit sluitend Pisuisse avond gegeven in Amicitia, daar onze bekende conféien- cier alleen 't woord had, evenals al tijd trouw bijgestaan door Jan Hem- sing. Hoewel Pisuisse steeds verzekerd kan zijn van succes, zouden we, toch aan willen raden in 't vervolg niet steeds met 't horloge in de hand 't programma af te werken. Dit ont neemt veel van den intiemen avond. Woensdag a.s. hopen we hem met 't geheele gezelschap wederom te be groeten. Dinsdagmiddag staakten de werk lieden, werkzaam aan den bouw der gemeente-woningen aan den Woestij- gerweg, aannemers D. Jansen Zonen te Aalten. Het uurloon voor timmer lieden en metselaars is 40 ct. en 36 ct. voor bijwerkers, terwijl in de stad 48 en 45 ct wordt uitbetaald. 't Aantal stakers is ongeveer 200, terwijl aan de staking zoowel leden der confessioneels als der neutrale vakorganisaties deel nemen. Woensdagmorgen is 't werk weer hervat op advies der besturen van de vakvereenigingen met aankondiging der staking tegen Vrijdag, wanneer aan de looneiscb niet werd voldaan Politienieuws. Iemand uit Baarn is bekeurd wegens het rijden met paard en wagen over de Bloemendalsche brug, tevens werd er proces-verbaal tegen bem opge maakt wegens het verstoren der open bare orde. Aangifte is gedaan van diefstal van een rijwiel in de Muurhuizen. Een bewoner van de Aldegonde- straat 42 geeft kennis van ongewenscht nachtelijk bezoek aan zijne woning en tevens van beschadiging van zijn deur. Aangifte is gedaan dooreen be woner van de Schimmelpenninckstraat van vermissing van twee witte molton dekens. Een militair is in arrest gesteld wegens openbare dronkenschap. Uit de benedengang van bet gebouw openbare werken is wederom een rijwiel ontvreemd. Twee militairen uit Utrecht zijn aangehouden als verdacht van diefstal van een koflei met damesondergoed. Uit gebrek aan bewijs zijn ze weer op vrjje voeten gesteld moeten worden. Door de politie zijn twee minder jarige personen op transport gesteld naar Leeuwarden. Een vischventer uit Spakenburg is bekeurd wegens standplaats nemen met zijn viscbwagen. Een houdster van een verlof lokaliteit is bekeurd wegens bet toe laten van jeugdige personen in die lokaliteit. De sluiswachter heeft voor de sluis gevonden een vat, inhoudende een vetsoort. Op het vat komt voor de naam «Renania". Tot heden is er nog geen eigenaar van gevonden kun nen worden. Aangifte werd gedaan door een bewoner van de Barchman Wuytiers- laan van diefstal van 2 fietsen uit een loodsje achter zijn woning door een bewoonster dierzelfde laan van vermissing van eenige matjes en vloer kleed en 'n kokosmat. De recherche deed onderzoek en nu bleek de tuin knecht de dader te zijn. Bekeurd werd een militair wegens fietsen op den weg beneden de socië teit »Amiciiia«; en een inwoner van Stoutenburg wegens 't onbeheerd laten staan van paard en wagen. Aan een 3-tal doortrekkende per sonen werd nachtverblijf aan 't po- litie-bureau verstrekt. Door de politie uit Utrecht is alhier een minderjarig meisje overgebracht, dat, alhier woonachtig, uit de ouder lijke macbt is ontzet. Bij onderzoek bleek zij heimelijk harr dienst te Horssen te hebben verlaten, alwaar zij was besteed door 't liefdegesticht te Venlo. Het kantongerecht alhier deed de volgende uitspraken tegen ingeze tenen dezer gemeente. B. Z wegens in dronkenschap orde verstoren, f 5 of 5 dagen hechtenis. D. L, wegens een vuur aanleggen zoodanig dat daardoor brandgevaar kan ontstaan, f 4 of 4 dagen hech tenis. G. J., wegens openbare dronken schap, f 5 of 5 dagen hechtenis. G. v. V., wegens overtr. jachtwet, f 20 of 20 dagen hechtenis en verb, verkl. en vernietiging strikken. P. J. A. R wegens overtr. Woning wet, f20 of 20 dagen. J. K., wegens overtr. Huurcomm. wet, f 15 d. 20 dagen. A. G., wegens overtr. Leerpl.wet f 3 of 3 dagen. L. H. W., wegens te laat electrisch licbt branden, f 4 of 4 dagen Door de Arrondissementsrecht bank te Utrecht werden de navolgende vonnissen geveld De 22-jarige T R., visscber te Baarn. die van het perron alhier een pak zijde had ontvieemd en tegen wien 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot 1 jaar met aftrek van het preventief. L. v. G., 24 j., en C. v. G., 21 jaar, beiden los werkman te Leusden, be schuldigd van diefstal van een boom ten nadeele van J. A. de B., ieder tot 2 dagen gevangenis. A. W., 36 j., koopman alhier, wegens verboden vervoer van verscb tund- vleesch, tot ƒ20.— boete subs. 20 d. hechtenis met verbeurdverklaring. Statenverkiezingen. Wij geven hieronder een vergelijkend overzicht van het aantal stemmen, dat de verschillende partijen bij de Kamerverkiezingen van verleden jaar in de gemeente Amersfoort verwierven en bij de stemming, welke eergisteren voor de Prov. Staten gehouden werd. 1918 1919 Aantal kiezers 6265 6014 Aantal geldige stemmen 5459 48u3 Roomsch-Katholieken 1460 1409 Anti-Revolutionnairei! 694 602 Christelijk-Historiscben 217 195 Vrij-Liberalen 429 484 Liberale Unie 137 223 Vrijzinnig-Democraten 506 626 S. D. A. P. 1311 1271 S. D. P. (communisten) 77 32 Economische Bond 183 Christen-Socialisten 11 21 Verbood tot Democr. der Weerm. 191 Kleinere linksche partijen 222 Kleinere rechtscbe partijen 86 Van de Amersfoortsche candidaten verkregen alhier Op de r.-k. lijst: Kroes 40, Kraan 24. Op de vrij-lib. lijst: Van Traa 299. Op de vrijz.-dem. lijst: Nijuailen 249. Tromp van Holst 297. Op de a.-r. lijst: Van dan Burg 58. Op de unie-lib. lijst: Van der Meiden 94, mevr. Sanders 26, Van Vollenhoven 49. Op de soc.-dem. lijst Mebius 74. Uitslag Statenverkiezingen Utrecht. Gekozen zijn5 Christel. Histori- schen, 12 Katholieken, 8 Antirevolu- tionnairen, 2 Vrijz. democraten, 8 S. D. A. P., 2 Unie Liberalen, 4 Vrij liberalen, dus 25 rechts en 16 links. Tot dusver was de verhouding 13 Antirevolutionnairen, 10 Roomsch- Katholieken, 9 Christelijk Historiscben, 6 Liberalen, 2 Vrijz democraten en 1 S. D. A. P.-er, dus 32 rechts en 9 links. Nieuwe goudontdekking in Siberië? Een telegram uit Omsk meldt, dat in de buurt van de Angararivier, een zijtak van de Jeniseï, een terrein ont dekt is, waarin bet zand goud voor komt. Ook is vastgesteld, dat de Tiumenrivier, die in de Aldanrivier uitmondt, veel alluviaal goud bevat. Deze rivier ligt op een afstand van een 300 mijlen van Jakutsk verwij derd. Overleden aan Spaansche griep. Uit de mededelingen van hi-t Cen traal bureau voor de Statistiek blijkt, dat van JuliSeptember 1918 in ons land aan Spaansche griep gestorven zijn 815 personen, in October 3208. November 10.676, December 2885, Januari 638 en Februari 318. Schilderijendiefstal. Drie kostbare schilderijen, een waarde verlegenwoordigende van iOU 000 Mk die voor een kunsthandel te Berlijn bestemd waren, zijn tijdens het trans port van Zuid-Duitschland naar Berlijn gestolen. De schilderijen waren in een kist verpakt. Met zekerheid is nog niet vastgesteld, of de schilderijen tijdens het transport, dan wel toen zij nog in de magazijnen van den kunstbandelaar waren, ontvreemd zijn. Er is 3000 mark uitgeloofd voor bem, die aanwijzingen kan verstrekken. De priktolbroek. Een Engelsch tijdschrift voor heeren mode komt met de tijding, dat de Amerikanen voornemens zijn de Engel sche markt met Amerikaanscbe bee- renkleeding te overstroomen. Het blad is er van overtuigd, dat bet publiek de Amerikaanscbe kleeding metgraagte zal koopen, wegens de uitmuntende afwerking en de nieuwste modellen. En het ziet reeds de gedemobiliseerde Engelscbe jongelingschap bet khaki verruilen voor het verbijsterende costuum, dat in Biittanmë tot dusver nog slechts in de variélé's en op de landingssteigers der Amerikaanscbe booten te Liverpool was te zien, n.l. de pakjes met de gewatteerde schou ders, de sterk getailleerde slipingsen en de wijde zouavenbroeken, welke den zeer teekenenden naam van prik tolbroeken dragen. Een bericht uit New-York meldt dat de eerste transatlantische lucht postdienst van de wereld te Atlantic Ciiy zal worden gevestigd. Augustus Dost, secretaris van den Amerikaan- scben luchtvaartbond, heeft medege deeld, dat de luchtschepen voor dei transatlantischen dienst op dezelfde wijze zullen woiden uitgeklaaid als gewone mailbooten. Zij worden ge registreerd volgens de bepalingen van de afdeeling lucbtvaartinspectie vari het departement van handel. Als luchthaven is aangewezen het terrein van de Aero-club in het cen trum van Atlantic City gelegen en dat een oppervlakte van 160 bunder beslaat. Tot leden der uitgebreide bestuurs commissie behoort ook de Noordpool reiziger admiraal Perry. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 4 tot en met 10 April 1919. GeborenJohanna Sophia, d. van Johannes van Bogerijen en Everarda van 't End. Lambertus Johannes, z. van Petrus Hendrikus Smink en Catrina Johanna Wilhelmina Meijer. Jan Frederik, z. van Hendrik Reems en Maiia Cornelia Brandseo. Dirk, z. van Dirk van de Kamp en Jannetje van der Horst. Antonia, d. van Jacobus Marinus Verhoef en Wilhel mina Geurtsen. Jan, z. van Albertus Pot en Janna Bos. Catrina Paulina, d. van Hendrik van Daal en Chiisiina de Vries. Evert, z. van Reijer Koudijs en Anna Doornekamp. Hendrik Willem, z. van Jan Hendrik Cornelis van der Lip en Anna Bngiua Wilhel mina van der Lee. Wilhelmina, d. van Wilhelmus Scbaick en Catharina Petronella Bastiaanse. Harmen, z. van Christiaan van Offeren en Fiede- rika van de Weerd. Cornells Jacobus Wouterus, z. van Cornells Jacobus Wouterus van Eimeren en Nannie Petronella Straatman. Ondertrouwd: Koop Stiekel en Fre- derika Alijda Wijnands. Wouter van der Meulen en Hendrika Johanna de Gioot. Christiaan Hendrik Blom en Wilhelmina Bernardina Martha Johanna Beekman. Pierre Jean Jacques Mounier en Maria Christina Engelina R-djnders. -Pieter Vlug en Cornelia Pothoven. Wilhelmus FiederikusSpijkei'en Sophia Fiederika Houtveen. Heodrik Tammer en Hendrika Vennis. Overleden: Alida de Kruijf, 41 j., ongeb. Bote Heeren, 54 j., echtg. «an Paulina Gertruda Maria van Hest. Wilbelmyna Pijpers, 84 j., wed. van Gerardus van Es. Gemeentelijke Arbeidsbeurs tevens Districtsbeurs voor Intercomm. Arboidi- bemiddeling. Achter Davidahof No. 2. Telephoon Int. No. 374. Geopend: alle werkdagen van 8*/^121/, em van 23 nor; Zaterdags van 8'/j12'/» uur. Aanvragen van Werkgevers op 10 April 1919. 2 behangers 3 dagmeiden 1 dienstbode 1 fabrieksarbeider 1 behanger (halfwas) 1 behanger-stoff. 2 kappersbedienden 1 kleermakers 1 loodgietersleerling 1 electro-monteur 1 loopjongen 10 metselaar 1 opperlieden 1 rijwielhersteller 1 id. (aank.) 1 schilders 1 id. (leerling) 3 winkelbedienden Aanbiedingen van Werkzoekenden op 10 April. 1 banketbakker 6 bankwerkers 1 behanger 1 boekbinder 2 boekdrukker 10 broodbakkers 1 electricien 1 fabrieksarbeidster 53 grondwerkers 1 houtdraaier 1 fabrieksnaaisters 1 glasmaker 1 electricien (leerling) 1 boomkweeker 1 chauffeur 6 kantoorbedienden mann. 4 vroui 1 keliner 5 kleermakers 2 koetsier 3 kruideniersbed. 1 kuiper 1 letterzetter 3 loodgieter 3 loopknecht 163 losse arbeiders 3 mach.-houtbew. 3 mach -bankwerker 4 hulpmonteur 1 groentenkweeker 1 magazijnmeester Voor aanvragen van werkkrachten door pa troons woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op de stads-aanplakplaatsen. Alle aanvragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, Achter Davidsbof No. S. Tel. Int. 374. 3 handelsreiziger 1 lompensorteerder 1 magazijnkneebt 4 metselaar 3 meubelmaker 2 monteur 20 opperlieden 1 schilder (huis) 13 schoenmaker 28 sigarenmaker 8 sigarensorteorder 13 slagers 1 steendrukkers 1 steno-typiste 1 spiegel vergulder 1 olieslager 1 meubelmakers (leerling) 1 politoerder 2 schippers 3 stokers 3 straatmakers 1 stukadoor 3 suikerwerker 12 timmerlieden 3 tuinlieden 5 veldarbeider 7 voerlieden. 2 werkvrouwen 1 winkelbedienden 2 zadelmaker 2 wevers MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 11 April 1919. Tarwe f0Rogge f0.Boekweit f0. appelen fafPeren faf Klei-Aardapp. f 0 00 af 0.Zandaardapp. f 0.00 a 0.00 Hoendereieren f14 50 a 115.00 p. 100 st. Bruine eieren f 00.00 a f 00.00 per 100 st. Boter f 3.80 a f 4.20 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00 Zoetem. kaas f 0 a f 0. per 50 kilo. Kippen f2.50 a f5.00 Kuikens f 0.00 a f 0.00 Piepkuikens f 0.a f 0.Gan zen f0.a f0.00. Eenden f 1.50 a f2.50 p. st. Jongen fO.OO a fO.OO. Hazen fO.OO a f 0.00. Wilde konijnen fO.OO a fO.OO. Tamme f2.00 f4.50 Duiven f 1.50 a f 1.80 paar. Magere varkens f70.a f100.Zeugen f150.a f 350.Biggen f 30.a f 50.Drachtige zeugen f000.a f000.Schrammen f0.a f0.Vette koeien f000.a f 0000.Guste koeien f 000.a f000.Kalfkoeien f000 a f 000.Kalfraarzen f 00.a f 00.Os f000.a f000.Pinkstieren f0.a fO.OO. Kalveren f10.a f25 Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe heet. Rogge heet. Boekweit. 00 heot. Appelen. 0 heet. Peren. beet. Zandaardappe- len. heet; Kleiaardappelen 30000 stuks Hoen- dereieren 000 stuks Eendeneieren. 60 kilo boter, kilo Margarine, Kilo kaas stuks Vee 10 magere varkens. Varkens voor exportsiagcrij 100 biggen, 4 zeugen, 36 kalveren. il 61 Scherp concurreerenïïé prijzen.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2