S. SMIT B. RUITENBERG Hzn. HctthiWithoosstr. 9. Probeer eens 't schoeisel GEBRS. KROES Gemeenteraad. de ENGELSCHÉ STOFFEN AMSTEL^-BIEREN minerale Wateren LIMONADES J. v. HAMERSVELD Jr. Utrechtschestraat 49 Plaatselijk Nieuws. Begrootingen kosteloos. wie zal dat ou durven beoordeelen? De duigen hebben bun verloop gehad en ik ben van meening, dat wij in bet vervolg allen slecbts moeten den ken aan de middelen om het Duitscbe volk weder op te ricbten en om ons uit duizend wonden bloedend vader land weer tot gezondheid te brengen. Ik persoonlijk bevind mij geenszins in een toestand van diepe vertwijfe ling of van apathie. Ik beschouw al dit gebeurende als studie-objecten, die ik in mijzelf verwerk. Voor mijzelf en mijn familie wil ik onder de totaal veranderde omstan digheden friscb en eerlijk een nieuw leven opbuuwen. Met groot verlangen echter wacht ik op bet oogenblik, dat ik in Duitschland weer een plaatsje, zij het ook nog zoo bescheiden, zal kunnen innemeq, om daar met alle kracht mede te werken aan den wederopbouw van mijn ge liefd vaderland. Het heimwee in mij wordt van dag tot dag sterker. Tel. Uit het Schoenmagazijn van LANGESTRAAT 78 TELEPH. 351 Kwaliteit en t^kkundige bediening doet u nirnrnec-.tot een ander adres be sluiten. Aan 't zelfde adres uitvoering van solied reparatiewerk. Aanbevelend, ALS BOVEN. Middenstandgraad Naar het Persbureau »Aga" ver neemt, is de benoeming van leden voor den middenstandsraad zeer bin nenkort te wachten: in dezen raad zullen benoemd worden zoowel voor aanstaande mannen der middeostands- vereenigingen als bekende midden standers en economen op bet gebied van bet middenstandsvraagstuk. Als voorzitter van dezen raad worden o.a genoemd de Amsterdarascbe hoog leeraar prof. mr. Anne Anemaenhet Karperlid baron Van Wijnbergen, resp oud secretaris en voorzitter van de commissie voor de middenstands- enq >èie. In de j.l. Dinsdagmiddag gehouden openbare vergadering van den Ge meenteraad waren de raadsleden van Nijeatten. Houbaer, Koning en Ooster veen afwezig. De notulen der vorige vergadering, die niet ter visie hebben gelegen, konden daarom niet worden goedge keurd en werden aangehouden tot de volgende vergadering. Ingekomen zijn de navolgende stukken Afschrift van bet besluit van Ge deputeerde Staten van Utrecht d.d. 7 Juli 1919, waarbij wordt verdaagd de beslissing op bet raadsbesluit van 3 Juni 1919, strekkende om ter be strijding van den aan de stichting »St. Ansfridust ie verleenen geldelijken steun ten behoeve vao grondaankoop en woningbouw. Kennisgeving. Schrijven d.d. 26 Juli 1919 van het bestuur van den Amersfoortschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding houdende verzoek te besluiten bet terrein aan de Barchman Wuytierslaan gelegen voor.de in aanbouw zijnde R H.B.S.. zoodanig in te richten voor speel- en spoi tterrein, dat bel aan dele stellen eischen voldoet. Advies B. en W. Schrijven d.d. 15 Juli 1919 van het Bestuur der Algemeene R. K. Ambte naarsvereeniging houdende verzoek bet daarheen te leiden, dat bij bet vervallen der huidige duurte- eu kin dertoeslagen een salarisregeling in de plaats trede, die zonder bet grond- salaris te drukken, niet alleen reke ning boudt met bet vervallen der hoofd (duurte) bijslagen doch ook met de speciale behoeften der gezinnen met kinderen. Te behandelen bij punt 2 der agende en voor zooveel het laatste gedeelte betreft om advies B. eQ W. Schrijven d.d. 19 Juli 1Ó19 van jhr. J. W. Godin de Beaufort e. a. allen bewoners van den Heiligenbergerweg, houdende verzoek zoo spoedig mogelijk over ie gaan tot rio'eerwg van ge melde" weg voor afvoer van menage- en hemelwater. Advies B. en W. Sch ijven dd. 22 Juli 1919 van het bestuur der Chr. Nat. School voorL en M. U. L. O. albier, houdende ver zoek te willen bevorderen, dat tbans reeds met gemeld bestour een over eenkomst wordt aangegaan, waarbij de gemeente zich verplicht een school te bouwen en de vereeniging aan neemt alle daaruit voortvloeiende gel delijke nadeelen voor haar rekening te nemen. Advies B. en W. Overgaande tot de agenda behan delde de raad in de eerste plaats de regeling der jaarwedden van personeel in dienst der gemeente, welke groo- tendeels conform het advies van B. en W. werden vastgesteld. De regeling gaat in 1 Januari 1919. In verband met deze nieuiye rege ling zullen Gedep. Staten worden ver zocht de jaarwedde van den burge meester, den secretaris en van den ontvanger te willen herzien. De heer Hofland herinnerde B. en W. aan hunne belofte zich te zulleo uitspreken over den 8-urigen werk dag en zou gaarne weten wat de be doeling is met «geleidelijke in voering j, waarop hem door wethouder Jorissen en den heer Kroes namens de com missie wordt gezegd, dat een bolder de bolder invoeren van den 8-uren dag niet mogelijk is. De tijd met de invoering gemoeid bangt slecbts af of er spoedig goed personeel is te krijgen. Bij bet onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuwbenoemd) raads leden wordt tot toelating van 17 leden besloten. Tegen toelating van den heer Me- bius, als zijnde onderwijzer bij bet lager onderwijs en derhalve vallende onder art. 23 letter i wordt bezwaar gemaakt en z. b. st. tot zijn niet-toe- lating besloten. Ook was de meerderheid der com missie van rapporteurs voor de niet- toelating van den beer baron Van Hardenbroek als zijnde secretaris der Hunrcommissie. De raad was het echter met deze opvatting niet eens en besloot met 9 tegen 6 stemmen tot zijne toelating. Aan mej. E. M. G. van Berkel wordt op baar verzoek eervol ontslag ver leend als tijdelijk leerares in de na tuurwetenschappen aan de Handels school en aan mevrouw A. v. d. Veen Mante, onderwijzeres aan school B. een tijdelijk verlof toegestaan. Daarna werden conform bet advies van B. en W. de huurwaarde vast gesteld der localiteiten van O. G. Coenen en H. Martens, voor de vast stelling van bun aanslag van bet ver gunningsrecht. Volgens advies van B en W. werd besloten afwijzend te beschikken op bet verzoek van B. Smit, om ont heffing van de bepalingen waaraan moet voldoen de localiteit waarin ver lof tol verkoop van alcobolboudenden andere dan sterken drank wordt ver leend. Besloten werd tot aankoop van gronden en gebouwen in bet Soester- kwartier ten btfboeve van het grond bedrijf en tot inbreng dezer gronden in «enoemd bedrijf. DAMES-en HEERENKLEERMAKERIJ O HST T"S7-.A_£T Gr ETST U T R ÉCHTSC H EST RA A T 26 - TELEPHOON 243 Op bel verzoek dei Oranjevei eeniging tot bet afstaan van een terrein voor te houden feestelijkheden op den ver jaardag van H. M. de Koningin wordt goedgunstig beschikt en als terrein daarvoor aangewezen bet voetbalveld van »H. V. C.» Het ontwerp-besluit tot vaststelling van bet uitbreidingsplan der Gemeente werd z. h. st. aangenomen evenals een voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 3 Juli 1919 tot het verleenen van geldelijken steun aan de stichting »Sint Ansfridust ten be hoeve vaD grondaankoop en woning bouw. Naar aanleiding van een adres van de bewoners van het Schilderskwartier om te voorzien in bet gebrek aan bergruimte machtigde de raad B. en W. daarop te antwoordeo, dat de Gemeente genegen is, waar noodig steenen schuurtjes te doen bouwen, mits men daarvoor 40 cent per week meer huur wil betalen. Een voorstel van B. en W. mei betrekking tol bet Wouitigbedrijf met rapport der commissie tol onderzoek in zake Gemeentelijke Woningbouw en bet antwoord daarop van B. en W. wordt op voorstel van den beer Holland aangehouden tot een volgende ver gadering. In beginsel werd besloten tot ver breeding der Bergstraat. De heer Hofland pleitte nog voor bet behoud der tuintjes daarin gesteund door Mr. Stadig, maar met 11 tegen 4 stemmen besloot de raad dit stukje stadsscboon op te ofleren aan bet verkeer. Besloten werd tot verbetering der rioleering van den Dievenweg. Aan B. en W. werd op bun verzoek een crediet verleend tot het instellen eener levensmiddelencommissie, die later door den Raad zal worden benoemd. Daaroa werden verschillende ko hieren vastgesteld. Een crediet van ƒ4500.werd B. en W. toegestaan om de nieuwe barak voor besmettelijke ziekten te instal- leeren, noodig geworden door de uit breiding van roodvonk. Bjj de rondvraag wijst de heer Holland er op dat bet Kon. Nat Steuncomité binnenkort zal ophouden te bestaan en spreekt de wenscbelijk- beid uit een commissie te benoemen om te onderzoeken in hoeverre de pl.m. nog 350 werkeloozen dan geholpen kunnen worden. De beer Ruitenberg wijst op de onvoldoeude vleesch- keuring. De beer Kroes zeide ielstover de voor den torenbouw geleverde zand steen en de heer Overeem bad het over het conflict tusschen de werk lieden en den aannemer van de woning bouw aan den Woestijgerweg, waarna de voorzitter de vergadering sloot. •^.aacxerefo oxt VRAAGT PRIJSCOURANT Door den Amersf. Bond v. Lich. Opvoeding is aan den Raad veizocht bet terrein aan de Barcbraan Wuy tierslaan, gelegen voor de in aanbouw zijnde Rijks H. B S., zoodanig in te ricbten voor sportterrein, dat bet aan de te stellen eischen voldoet. In de «Toelichting» wordt er op gewezen dat de beide bij den Bond in gebruik zijnde terreinen aan de Kruiskamp en achter Rustoord niet voldoen aan de eischen aan een be hoorlijk ingericht sport- en speelter rein te stellen. Daarbij komt nog, dat steeds meer aanvragen inkomen om van de terreinen gebruik te mogen maken. Behalve voor openluchtspel aan leerlingen van openbare en bij zondere scholen worden de terreinen gebruikt door de R. K. Voetbalclub >Rapiditas«, de Kaatsclub «Frisia», de Cbrist. Jong. Ver. Psalm 119 9, de Voetbalclubs H. V. C. en Amers foort en de Ver. »Ons Jongenshuis». Waar een zoo druk gebruik van deze velden reeds wordt gemaakt, is bet te begrijpen dat de behoefie wordi gevoeld aao een ruim speelterrein, waarde verschillende clubs ongestoord bet openluchtspel kunnen beoefenen. De ongelijkheid der bestaande velden, de belling van bet terrein achter Rustoord en het niet afgezet zijn der velden maken, dat de leiders steeds meer klagen, dat zij niet kunnen be reiken, wat zij zoo gaarne wenschen. Hedenmiddag te balf twee zwem wedstrijd over 2 K.M. Beginpunt Roodebrug, eindpunt Zweminrichting. Een zeer groot aantal dames en heereo heeft er voor ingeschreven. Programma van bet hedenavond acht uur door de Amersfoortscbe Muziekvereening, (directeur F. de Goeij) in het PlaDtsoen te geven Concert 1. Volkslied. 2. Marsoh Marche Folies Bergère. 3. Ouverture Dans la Bruyère A. Govaert. 4. Wals Doux Myatère A. Korn. 5. Fantasie Le Trouvère potpouri sur 1' Opera Pauze. Verdi. 6. Ouverture Lustspiel Ouverture de Keler Bela M. J. H. Kessels. 7. Wals A Toi. Valse de E. Waldteufel par J. Bouchel. 8. Fantasie Danai A. Marsal. 9. Marsch The Calumliran C. Fraujais. 10. Volkslied. VaD de 4e groep van het eind examen zijn o.m. geslaagd D. J. Adriaanse en J. Strop, leerlingen der Rijks H. B. S. albier. Bij de door deo Kon. Ned. Onder off. scbermbond te 's Gravenhage uitge schreven wedstrijden werd in den Korpswedstrijd-sabel den 2e prijs be haald door de 5e Infanterie-brigade vertegenwoordigd door de adjudanteo Katerberg en Verstege en den sergt. maj. H. B. de Vries. Door vier leden der A. Z. P. C. werden op de wedstrijden der Bre- dascbe Zwemclub j.l. Zondag niet minder dan 9 prijzen behaald. In bet z.g. schilderskwartier van Mierenveldsiraat bij de Leusder- weg is heden geopend bet naar alle eischen des tijds ingerichte Schoen- Leder- en Fourniturenmagazijn van onzen bekenden stadgenoot de beer R. Smit. Het magazijn ziet er keurig uit, wij wenscben den beer Smit succes eu hopen dat bij met een druk bezoek vereerd mag worden, wij raden echter onzen lezers aan eens een kijkje te gaan nemen. In het voormalig gebouw van de achielvereeniging «Prins Hendrik" Willem vaD Mecbelenstraat alhier is thans een fabriek onder den naam N.V. Vernikkelinricbting «Prins Hendrik" geopend. Wij waren in de gelegenheid een kijkje te gaan nemen en waren overtuigd dat door de directie niets onbeproefd is gelaten om baar fabriek een modem aanzien te geven. Het Elisabeths dorp, bet Alberts dorp en bet Belgische dorp aan de Soesterweg zijn verdwenen. Voor bet vervoer der woningen waren niet min der noodig dan 33 scheepsladingen en 54 wagons. De enkele woningen die van eerstgenoemd dorp nog staan zijn aangekocht voor rekening der Neder- landsche regeering. In het Centraal Bestuur van de gecombineerde commissies ter bestrij ding der ODgemotiveerdeprijsopdrijving van levensbehoeften beeft zitting na mens de moderne arbeidersbeweging de beer Van Mecbelen, namens den Chr. Besturenbond de heer Hollander en namens de R.-K. werklieden ver eeniging St.-Joseph de beer Van Empelen. Vertegenwoordigd zijn onge veer 2800 georganiseerde arbeiders. De heer J. J. van der Linden behaalde te Haarlem de acte voor gymnastiek L O. le luit der art. F. W. Laupman en 1e luit. der cav. C. F. A. de Bruijn, beiden van bet O.-I. leger, worden 1 October e.k. gedetacheerd bij de Rij en Hoefsmidscbool alhier. Door de recherche werd zekeren K. aangehouden als verdacht van dief stal te Hoogland en verduistering te den Haag. Tegen een bewoner van de Leusder- weg werd wegens overtreding der ijkwet proces verbaal opgemaakt. AaD de kaasmarkt werd j. I. Maandag aangevoerd 14 wagens, be vattende 3350 K.G. kaas. De prijzen golden van 70.tot ƒ78.50 per 50 K. G. Over 't algemeen was er weinig vraag. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 25—31 Juli 1919. Geboren Wilbelmina Geertruida, d. v. Jan Meerbeek en Hendrikje v. Nieuwenbuizen Elisabet, d. v. Manus v. 't Klooster eD Tya Doornekamp Jan, z. v. Hendrik Brouwer en Lub- bertje v. de Bunt Johannes, z. v. Evert v. den Hoek en Aaltje v. de Velden Hendrika Poulina, d. v. Pieter Steenbtek en Komelia Meyer Jan Albert, z v. Geuit Nijbof en Maria de Hoog Jacob, z. v. Willem Wiersma en Botlje Pasma Johanna Jenny, d. v. Joban Lodewijk Schaefer en Jenny Johanna Theodora Arnoldina van Vanboven. Ondertrouwd: Lambertus van Hoeyeo en Maria Mostertman Hendrik Schipper en Maria v. de Kieft Jan v. Esveld en Bertha van Harsselaar Peter Arnold Scbarwachter en Jacoba Christina v. den Akker Abraham Bartels en Rozette Troulder Hen- ricus Jacobus Tiele en Maria v. Ver- sendaal. GehuwdPeter v. den Hoolï en Johanna Elisabeth Baniiiiik Wil helmus Johannes Ewald en Peironella Sophia Brugmann Coenraad Veer en Johanna Catbarina Maassen Wichman v. 't Hazeveld en Eymertje Gerriije v. Dijk Harm Egbert Dijken en Geertruida Wilhelmina Jans Willem Readers en Elisabeth Bijtelaar. Overleden: Cornells Ising, 5 jr. Gerard Antonie Elisa Jagtenberg, 57 jr., eebtgen. v. Johanna Christina Peironella Boerwinkel Aartje v. Boeschoten, 57 jr., wed. v. Hendrikus Brons Aris de Loosdrecbt, 60 jr., echtgen. v. Trijntje v. Zanten Cornells Knuyl, 26 jr., ongehuwd Jacob Bouwmeester, 56 jr., wedr. v. Aaltje Beek Heintje Consenheim, 75 jr., wed. v. Hartog Abraham de Vries Elisabeth Maria v. 't Wel, 64 jr., echigen. v. Tbeodorus Johan nes Oostinjen Antonia Hendrika v. Noordenburg, 18 jr. ongehuwd. Leunden. Van 25—1 Augustus 1919. Overleden: Willemijnije van Altena oud 87 jaar echtgenoote van Aalt Bakker. Stoutenburg. Van 251 Augustus. GeborenWilhelmus zoon van Wulferi Tolboom en Elisabeth Grift. Alyda Peternella docbler van Petrus Antonius Wijntjes en Geertruida Woutersen. Cornells Hendrika dochter van Johannes Janssen en Gerharda Wilbelmina Tberese den Bul te. Overleden: Gerrit van den Gend, oud 75 jaar ongehuwd. Woudenberg. Van 24-31 Juli 1919. GeborenHendrik, zoon van Frans van Kolfschoten en Cornelia van de Waerdt; Peter, zoon vaD Peter van de Glint en Hendiika Pater. Overleden: Rijk van de Waerdt, 1 jaar. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Uvans Siatrictsbaori voor Intercoms. Arbiidi- bemiddeling. Aehter Davidshof No. 2. Telephoon Int. No. 374. Geopend: alle werkdagen ran 812!/i e* ran 6'/a7l/i aar; Zaterdags ran 8'/j12'/a uur. Aanrragen ran Werkgevers op 31 Juli 1919. 1 dagmeiden 1 letterzetters 1 dienstboden 1 koperslager (leerl.) 10 blikinlegsters 10 metselaars 2 kantoorbedienden 4 schilder vrouw11 timmerlieden 1 kappersbedienden 1 rerstelnaaister 1 kuiper (nat) 1 typiate Aanbiedingen van Werkzoekenden op 31 Jnli. 1 bedrijfsleerling metaalindustrie 3 boekdrukkers 1 beh anger-stoff. 1 breister 7 broodbakkers 1 Electriciens(leerL) 80 grondwerkers 1 houtdraaier 1 glasmaker 2 fabrieksmeisjes 1 Grof-bankwerker 2 kantoorbedienden maDn. 2 kantoorbedienden vrouw. 1 kindermeid 2 kleermakers 1 koetsier 2 kruideniersbed. 2 loopknecht 114 losse arbeiders 2 machinale-hout- bewerker 1 metaalschaver 2 timmerlieden 1 kantoorwerksters 1 mach. poetser 5 magazijnknechts 26 opperlieden 3 schilders 6 schoenmakers 19 sigarenmakers 3 sigarensorteerders 5 slagers 1 spiegelvergulder 1 steendrukker 1 olieslager 1 politoerder 1 reizigers 1 schippers 1 stokers 1 straatmakers 2 tuinlieden 1 suikerwerker 5 vcldarbeiders 5 voerlieden 1 werkvrouwen 1 winkelbediende 1 uniformpetten- maker 1 Zadelmakers Toor aanvragen van werkkrachten door pa- troone woonachtig buiten de Gemeente raadplege men de opgave op de itads-aanplakplaatsen. Alle aanvragen en aanbiedingen te richten tot de Arbeidsbeurs, Achter Davidskof No. f TeL Int. «74. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 1 Aug. 1919. Tarwe f0Rogge f0.Boekweit f0. appelen f afPeren f 15.af 18. Klei-Aardapp. f 0.00 a f 0.—. Zandaardapp. f 4. a f5.Hoendereieren f 14.75 a 115.75 p. 100 st. Bruine eieren f 00.00 a f 00.00 per 100 st. Boter f 3.10 a f 3.30 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00. Zoetem. kaas f 0.a f 0. per 50 kilo Kippen f 1.50 a f3.Kuikens f0.00 a fO.OO Piopxuikens f0.40 f 1.10. Gan zen f 0.a f 0.00. Eenden f 0.00 a f 0.00 p. st. Jongen f 1.50 a f 1.75. Hazen fO.OO a fö.OO. Wilde konijnen fO.OO a fO.OO. Tamme fl.50 a f3.Duiven f140 a f 1.50 paar. Magere varkens f120.a f180.Zeugen f200.a f340.Biggen f30a f54.Drachtige zeugen f300.a f400.Schrammen f0.—a f0.Vette koeien fOOQ.— a f0000.Guste koeien f 000.a f000.Kalf koeien f000 a f000.Kalfraarzen f00.a f00.Os fOQO.a f000.Pinkatieren f0.— a fO.OO, Kalveren f26.- a ƒ26.—.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2