Electro MÉcli Bin S. SMIT PIANO'S BAT0" rijwielen B. RUITENBERG Bzn. Math. Withoosstr. 9. Beg-ootinqen 'kosteloos AMSTEL-BIEREN MINERALE WATEREN LIMONADES J. v, HAWERSVELD Jr. Utréchtschestraat 49 agent voor Amersfoort J. V. D/KOMMER Bloemendalschestraat 34 Reparatie-inrichting Plaatselijk Nieuws. STOFFEN dei EN&Ét$CHE S LOUIS KLEIN V L E U G E L S ÜTRE CHTSCHESTRAAT BOEKENTAFEL. Probeer eens 't schoeisel GEBRS. KROES wordt medegedeeld dat de benoemiog van R. van de Velde tot leeraar in de oude talen aan het Gymnasium wordt goedgekeurd. Voor kennis geving aangenomen. Besluit van Ged. Staten waarbij wordt goedgekeurd bet raadsbesluit lot verkoop van een perceel bouw terrein aan de Sluisstraat aan I En gelsman. Voor kennisgeving aan genomen. Adres van P. van Veenschoten houdende verzoek eeu tegemoetkoming te willen verleeoen in de kosten van verandering van zijn huis waartoe hij verplicht is tengevolge van het ver barden van den Leusderweg. Naar B. en W. om advies. Adres van de Centrale Commissie voor uitzending van Ned. kinderen naar builen, houdende verzoek een bijdrage te verleeoen voor kinderen uitgezonden uit de gemeente van ƒ0 25 per kind en per dag. Naar B. en W. oai advies. Adres van E. de Greef waarbij be zwaren worden gemaakt tegeo bet voorstel inzake onteigening van gron den aan den Soesterweg. Te be handelen bij punt 8 der agenda. Na de voorlezing dezer lange lijst deed de voorzitter de deuren sluiten en volgde een geheime zitting van omstreeks drie kwartier. Na heropening der openbare vergadering volgt eenige discussie naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten, waarin de salarissen van Burgemeester, Secre taris en Ontvanger werden voorgesteld. Ten slotte werd het voorstel der com missie om bet salaris van den burge meester vast te stellen op f7400 f 8000, aangenomen iriet 3 stemmen tegen. Het salaris van den secretaris wordt gebracht op f6400f7000 en dat van den gemeente ontvanger op f4000 f 4600, het eerste met 11 tegen 3 stemmen, het laatste met 13 tegen 1 stem. Tot leeraren aan de Handelsschool werden benoemd de heeren P. J. G. Lammers (Wiskunde), H. Groeneweg (Duitsch), tot leerares mej. A. C. M. Werf hout (Fransch) en tot tijdelijk leerares mej. Mever (natuurkunde) Het rapport der Commissie totonder- zoek inzake Gemeentelijke Woning bouw en het antwoord daarop van Burgemeester en Wethouders, werd teruggezonden aan de commissie. Goedgekeurd werden de voorstellen van B en W. tot verkoop van per- ceelen bouwteriein aan de Huygens- laan, de Daam Fockemalaan en de Puns Frederiklaan. Besloten werd om, na gepleeg'd over leg met de eigenaars, de onteigening aan te vragen van eenige perceelen bouwterrein in het Soesterkwartier ten behoeve der woningbouw. Een voorstel van B. en W. tot bet verleenen van een voorschot voor den bouw van 60 woningen aan de stichting V. 1. O. S. wordt na eenige discussie aangehouden. j&^rciersfooxt VRAAGT' PRIJSCOURANT Besloten weid het crediet aan B. en W. voor het bouwen van drie arbei derswoningen Achter de Kamp te verboogen en eveneens een verhoogd voorschot uit 's Rijks kas daarvoor aan te vragen. Besloten werd de localiteit die de gemeente van de Sociëteit «Verecnt- ging tri huur beeft, en waarin tot dusverre het levensmiddelenbureau was gehuisvest, wederom in te buren en tri te richten tot 3 tijdelijke school lokalen. Op het adres van het Bestuur dei- Christelijke Nationale School inzake het bouwen van een school in bet Woestijgerwegkwartier wordt conform het advies van B. en W. geantwoord. Daarna kwamen aan de orde de voorstellen van B. en W. tot wijziging van verschillende belastingverorde- uiiigeu. De heer Hofland wil het onbelast baar gedeelte voor noodzakelijk levens onderhoud voor ongehuwden zien vast gesteld op f650.voor gehuwden op f 750.De heer Stadig 'wijst op de fliiantieele gevolgen daarvan en zou de kinderaftrek willen verhoogen van f50 tot f75.ongeacht het aantal. Nadat de Voorzittei verklaard heeft dal B. en W'. de dooi den heer Hofland aangevoerde cijfers niet kun nen aanvaarden, wordt diens amende ment met 11 tegen 3 stemmen ver worpen. Het voorstel Stadig werd aangenomen. De voorstellen van B. en W. werden voorts ongewijzigd aan genomen. Op bun verzoek werden B. en W gemachtigd tot bet aanstellen van personeel aan de gasfabriek boven den leeftijd als maximum bij het werk liedenreglement vastgesteld. Op het verzoek der afd. Amersfoort van de «Vereeniging tot bevordering der bijenteelt in Nederland" om eene jaarlijkscbe subsidie werd conform bet advies van B. en W. beschikt. Aan de plaatselijke afdeeling der Vereeniging U. M. O. werd vergunning verleend tot bet aanleggen van rijwiel paden door de Leusderheide. Voorts werden B. en W. gemachtigd tot de benoeming van een inspecteur bij het Woningbediijf en Bouw- en Woningtoezicht. De benoeming eener Commissie tot Levensmiddelenvoorziening werd aan gehouden. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordeningen regelende de voorwaarden tot levering van elec- trischen stroom en water, werd, nadat de heer Stadig zijn bezwaren daar tegen ontwikkeld had aangenomen met algemeene stemmen, de zijne uit gezonderd. Op voorstel vau B. en W. weiden in de Begrooting eenige wijzigingen aangebracht in verband met de ge nomen besluiten. Bij de rondvraag deed de heer de Kempenaer het verzoek om in het nieuwe gebouw voor groenten- en fruitveilingen, ook particulieren gele genheid te geven om te koopen. De Voorzitter zegde overweging toe. Op voorstel van den heer Nieuwen- dijk werd met algemeene stemmen besloten het tractement der Wethou ders te verhoogen tot f 2500.met een pensioensgrondslag van f 1000. Nadat de Voorzitter de scheidende raadsleden en wethouders die niet herkozen zijn met een enkel woord heeft dank gezegd voor al hetgeen zij in het belang der gemeente hebben verricht, sloot hij de vergadering. Distributie. De broodkaart 107e tijdvak (rood gekleurd) loopt vau 23 tot en met 31 Augustus 1919; terwijl die van het 108e tijdvak (zwart gekleurd) gel dig is van 1 tot en met 9 Sept. 1919. B. en W. maken bekend, dat van 25 Augustus tol en met 6 September 1919 zal gedistribueerd worden: Bon no. 79 der Alg. bonkaart 7 ons suiker. Voor kinderen: Leeftijd beneden jaar op bori 19 der kiDdermeelkaart 1'/, ons kinder meel. Leeftijd 2 jaar op bon 19 der kindermeelkaart 3 ons kindermeel. Bon no. 27 der suikerkaart 7 ons suiker. Woensdagmiddag vergaderde de Soc. Dem. Raadsfractie ter be- spieking van het door baar gestelde urgentie program en daarmede in verband de samenstelling van het Dag. Bestuur. Van de overige raadsleden waren slechts aanwezig de vrijz. democrat, beeren Leinweber en Ruitenberg. De heeren Tromp van Holst. M. van Traa en van Hardenbroek hadden bericht gezonden verhinderd te zijn, terwijl van de rechtscbe raadfractie bericht was ontvangen dat zij niet aanwezig zoude zijn, om reden zij van een be spreking geen nuttig effect verwachtte. ■en HEERENKLEERMAKERIJ ESTRAAT 26 243 ufftECHTSCHESTF ==TMït;pfio(Wi In eene vergader ing der Rechiscbe raadsfractie bleek men algemeen van oordeel, dat in de lijn der evenredige vertegenwoordiging aan de sociaal democratische fractie een wetbouders- zetel toekomt. De soc.-democr. fractie is schriftelijk hiervan in kennis gesteld met verzoek haar candidaat te willen Gedeputeerde Staten hebben het beroep van den heer Mebius tegen bet raadsbesluit, waarbij bij niet als lid van de Raad werd toegelaten op grond van zijn onderwijzersscbap, niet ontvankelijk verklaard. Maandagmiddag omstreeks half twee brak een zware binnenbrand uit in het door den heer R. Levy bewoonde pand aan de Langestraat. De vlammen grepen zoo snel om zich heen dat de familie zich slechts kon redden door uit een der ramen van de derde verdieping te springen, in het ijlings ontboden brandzeil. Mevrouw en de heer Levy kwamen er heelhuids af, doch de huishoudster mej. Bekking moest met zware in wendige kwetsuren naar het zieken huis worden g<*btacht. Hoewel brand weer en politie spoedig ter plaatse waren kon niet worden verhinderd dat de bovenverdiepingen schoon uil- branden. Omstreeks 3 uur was men de brand meester. Na vierdaagscben kamp werd het eerste concours der Amersfoortscbe Billardclub geëindigd. Winners waren in de eerste klas: de heer R. J. van Eimeren le prijs, de beer G. J. Blom 2e prijs. In de tweede klasse de heer F. G. van Hoven le prijs, de beer H. Louis 2e prijs, terwijl de heer R. J. van Etrneren bovendien nog een extra prijs bemachtigd voor de hoogste serie. De fraaie prijzen werden door den heer Klaassen, die ze had uitgeloofd, met een hartelijke toespraak aan den winners overhandigd. In een te Maassen gehouden Zwemwedstrijd werden door de heeren Van Tweel en Rouwetidaal, beiden leden der plaatselijke vereeniging «Neptunus" prijzen behaald. De Amersf. Gymnastiekver- eeniging «Excelsior" beeft de Konink lijke Goedkeuring op hare statuten verkregen. Op bare laatst gehouden vergade ring werd besloten tot oprichting eener Dames Gymnastiek vereeniging, als onderafdeeltng der A. G. V. «Excelsior*. Te 's-Gravenbage slaagde voor de acte Duitsch L. O. de beer O. A. Golicke, alhier. De kapitein H. A. C. Fabius, kapi tein bij den Generalen Staf, is in rang en ouderdom bij het 1e regt. Huzaren overgeplaatst eu komt alhier in garnizoen. Morgennamiddag wordt het nieuwe voelbalteriein van H. V. C. gelegen aan den Isseltscheweg meteen match tnsscben die vereeniging en «'t Gooi I* feestelijk geopend. Bij de Donderdagmiddag in hotel Reichmann gehouden aanbesteding van 110 ééogezinswoningen en 2 winkel huizen, op een terrein nabij bet «Zwarte Bergje* te bouwen voor rekening dor vereeniging «Sint. Anfriduso werd in geschreven door H. Moerenburg, Oisterwjjk f630 000 G. Hubers, Dordrecht, f675 000. H. Weyts, Den Bosch, f 078.000. H. ter Thij. Enschedé, f766.400. T. Overtoom, Schagen, f788.740. Gildwijk en Ten Haefl, Amsterdam f793.900. H. Kuiper, Utrecht, f799.900. D. Kaay, Winkel, f805 000, H. Evert, Deventer, f819 000. H. Prins, Winschoten, f823.230. H. van Zijl, Zandvoort. f825 000. D. Jansen, Aalten, f824.930. Onvlee, Baarn, f855.000. G. van Nes, Amersfoort, 1875.400. De gunning werd in beraad ge houden. De Zwernclub «Neptunus* gaf j I. Donderdagavond voor Irden en gonoodigden een zwemfeest in de Zweminrichting. De uitslag der verschillende daarbij gehouden wedstrijden luidt als volgt I. 25 meter schoolslag voor asp.leden van «Neptunus* die nog rtoott een prijs behaalden 1. H. Bokking 26 sec.; 2. N. A. van Woudenberg 26 sec. (na loting). II 50 meter schoolslag voor aspi ranten, vrije deelname: 1. W. M N. J. Jans. «Neptunusa 52'/i sec.; 2 J. C. van Leeuwen U Z. C. 55sec.3. G Soeten, U Z C. III 50 meter vrije slag voor leden van «Neptunus* die nog nooit een prijs behaalden I. A. Bey 44'/» sec.; 2. W. Wildeman 49Vi sec.3. D. Vonk 49'/» sec IV. 100 meter wisselslag (school-, rug-, Engelscbe, vrije slag) voor leden: 1. Th. Bey 1.54V» sec.; 2 A. v. d Tweel 1.56'/» sec. V. 100 meter vrije slag, vrije deel name 1. L Wegener 1.21'/»; 2. Th. van Haselen 1.313. H. Rouwendaal 1.44. VI. 120 meter wisselslag (proef A B. v. L. vrije deelname boven 30 jaar: 1. W. Ribberink2.26'/»; J. Vreeswijk 2.30. VII. 50 meter gekleed zwemmen: A. Coomans de Ruiter A. Z. bd P. C. 49'/»; J. van Meerten U. Z. C. 0.59'/». VIII. Schoonzwemmen A. Coomans de Ruiter 73; Tb. van Haselen 65. IX. Scboonspringen Tetenburg 91; Stoel 72; Tboen 70. X. Polowedslrijd voor de le klas U. P. Z. B.: «Neptunus*A. Z bd P. C. II 0—5. Rust 0—2. Verdacht van verschillende dief stallen te Hoogland gepleegd is door de politie alhier aangehouden zekere P. De recbeiche betrapte 3 jongelui op beeterdaad op het stelen van peren. Tegen een caféhouder in de Langestraat is proces verbaal opge maakt wegens de aanwezigheid van gasteD na bezetten tijd. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een straatventer, wegens on deugdelijke gewichten. Een Nationaal Wegencongres in 1920. Naai aanleiding van een voorstel van de Wegen Commissie van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nedeilaud, is door den Raad van Be stuur v. b. Kon. inst. v. Ingenieurs in de Woensdags 13 dezer gehouden Insiituutsvergadering voorgesteld, om gezamenlijk met den A. N. W. B. voor le bereiden bet in September 1920 houden van een eerste nationaal Wegencongres. Een voorloopig pro gramma van vraagpunten is reeds opgemaakt. Vermoedelijk zal het Con gres verdeeld worden in 3 secties, terwijl het in de bedoeling ligt aan het grootscb opgezette plan levens eeu tentoonstelling te verbinden. Aan de kaasmarkt werden j.l. Maandag aangevoerd 28 wagens be vattende 8000 K.G. kaas. De prijzen golden van f 66 tot f 73 p. 50 K.G. Er werd gaarne gekocht. Een telegram van den Inspecteur van het Middelbaar Ondei wijs te Am sterdam aan een leeiaur der Rijks Hoogere Burgerschool alhipr heeft niet minder dan vijf dagen noodig gehad om zijn adres te bereiken Wij ontvingen vanv den Generalen Staf een expl. van «De manoeuvre van Limbuig*, een studie over <1e strategische po-itie van Limburg door kapitein «Ronduit*. Met bnholp van een drietal kaarten begint de auteur dat het er voor Fi ankrijk en België zooveel te slechter had uitgezien, wanneer ons Limburg tot Bolgië had behoord. Het is te hopen dat hel boekje in voor hen verstaan- baien vortn onder de oogen der Bel gische en Franscheanuexionisten komt. Wij vermeenen dat zij den wel van hun landhonger zouden genezen. Uit het Schoenmagazijn van LANGESTRAAT 78 TELEPH. 351 Kwaliteit en vakkundige bediening doet u nimmer tot een ander adres be sluiten. Aan 't zelfde adres uitvoering van solied reparatiewerk. Aanbevelend, ALS BOVEN. Ter j.l. Woensdag gehoudeD paardenmarkt werden aaQgevoerd 500 paarden en 70 veulens en 120 hitten. Voor luxe-paarden werd besteed van f950 tol f1250. Werkpaarden golden f500.tol f800.slacbtpaarden f250tot f450.veulens f 200. tot f 400 en hitten f200.tot 450. Over het algemeen was de handel flauw. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 15 tot 21 Augustus 1919. Geboren: Joban, z. van Joban van den Esschert en Betje Braakman. Johanna Aleida, d. van Jacob Martinus Westhof en Jannetje Mulder. Cor nells, z. van Hendricus Sparnaay en Margaretha van Efferen. Marten, z. van Hendricus de Vries en Wijbigje Regt'op. Gerrit, z. van Jacobus Hendiicus van den Hoeven en Gesina Jacoba van den Berg. Lena Johanna, d. van Albertus Jan Hendrik Wunda- rink en Ztna Hermina Post. Geertje, d. van Willem Agenanten Maria Hart man. Regneer Rudolph Pabhs, z. van Rudolph Pabus van der Mark en Jacoba Cornelia Solleveld. Phihppus, z. van Peter van den Hoek enJobaooa Hagebeuk. Reiniera Wilbelmina, d. van Willem Wtllemse en Reiniera van Kleinwee. Ondeitrouwd: Johannes Antonius Peperkamp en Ida Adrtana Flos. Andries van den Heuvel en Lamber- dina Lunshof. Jao Scbreuder en Heintje Bos. Drees Bakkenes en Elisabeth Cornelia Alijda Uding. Arie van den Pol en Geertruida Jo hanna vau Surksum. Christiaan Johannes Alexander de Köoingh en Heintje Vaneveld Gehuwd Lambertus van Hoeyen en Maria Mostertman. Abraham Bar- tels en Rozetle Troulder. Melis van Maaren en Hieke Heistra. Wouter Klok en Elisabeth Snijders. Johan nes Kommerkamp en Jaantje van Bekkum. Gijsbert Johannes van Harten en Alijda Bast. Wilhelmus Hermanus de Bode en Elisabeth Jo hanna van Voorst Vader. Overleden: Alberta Slekelenburg, 15 m. MartinaFrederika Vermeulen, 42 j., echlg. van Pieter Vink. Woudenberg. Geboren: Elizabeth, d. van Bart Ter Maten en Maatje Versteeg. Ondertrouwd: Jan Esser, 29 j. en Willempje van Harten, 27 j Cor nells Meerbeek, 23 j. en Gijsbertba van de Meent, 21 j. MARKTBERICHT. AMERSFOORT, 22 Aug. 1919. T»fwe 10Rogge 10.Boekweit 10. appelen f 10.a f 20.Peren f 6.a f 15. Klei-Aardapp. f 0.00 a f 0.Zandaardapp. f 4.50 a f 5 25 Hoendereieren f 13 25 a t 14.p. 100 st Bruine eieren f 00.00 a 100.00 per 100 at. Boter 13.10 a 13.30 per kilo. Eendeneieren f 00.00 a f 00.00. Zoetem. kaasfOa 10. per 50 kilo. Kippen 12.00 a f3.50 Kuikena 10.00 a fO.OO Piepkuiken» f0.60 af 1.50. Gan-' een f 0.— a f 0.00. Eenden f 0.00 a f 0.00 p. at. Jongen f 1.50 a f2.50. Hazen fO.OO a fO.OO. Wilde konijnen fO.OO a f0.00. Tamme fO.OO a f 0.Duiven f 1 50 a f 1.70 paar. Magere varkene f80.a f130.Zengen f200.a f350.Biggen f35a f50.—. Drachtige zeugen f300.a f400.Schrammen f0.— a f0.Vette koeien f000.— a f000.Guste koeien f000.a f000.Kalf koeien f000. a f 000.Kalfraarzen f 00.a f 00.O» f000.— a fOOQ.— Pinkitierea f0.— a fO.OO. Kalveren f 00.a f 00

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2