PRIMA WIJNEN f Electro-Tectmiscli Bureau S. SMIT B. RUITENBERG Hzn. „BAT0" rijwielen t vanaf 5i ffiath. Withoosstr. 9. li Nieuwe ENCELSCHE STOFFEN Mï BEM1-SAIS0NS, II1ÉEB OÏÏSJASSEN tl DMES-COSTÜUMS agent voor Amersfoort J. V. D. KOMMER themendalschestraat 34 Reparatie-inrichting I. VLKESClIHftHWER, Plaatselijk Nieuws. i J.v.HAW£^VEL0Jr. d it ij Probeer eens 't schoeisel GEBRS. KROJES Begrootinyen kosteloos. f LOUIS KLEIN da Handelsdagschool. Aan den onder wijzer M. W. van Achierbergh werd wegens ziekte vei lof verleend. Aan B. en W werd een crediet verleend van f 4001).voor aanschaffing van 12 Meter brandslang met 2 verdeel- stukken en een crediet van f 235. lot het aanbrengen van electnscbe verlichting in de brandweer-bewaar plaats, Achter Davidshof. Verschillende voorstellen van B. en W. tot verkoop van perceelen bouw terrein en vei huring van perceelen werden aangenomen. O ISTT'V <3-3=2"ïïT Tel. 243. UTRECHTSCHESTRAAT 26 Coupeur aan huis te ontbieden. Besloten werd om acnler het politie posthuis aan den Soestei weg een schuui tje aan te brengen voor bewaar plaats van brandstollen en rijwielen Vervolgens werd besloten tol het aangaan van een contract met J Groe- nendaal voor het vei richten van werk zaamheden aan de O. L. Viouwe-toren. I)e Koesteeg zal worden gerioleeid Bi) het Gyuina-iura zal een bewaai- pl.ais vooi rijwielen weiden aange bracht, waarvooi B en VV een crediet weid toegestaan van 117ö. B en W. werden gemachtigd sollici tanten op te roepen voorde betrekking van adjuuct-directeur bij openbat e werken. Inzake het adres van den heer P. J. A. Kiaassen om vei betering van het pleintje Achter de Arnhemsche poort- wal wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Een voorstel van B. en W. tot het veileenen van een toeslag op brand stoffen wordt na bestrijding door de soc. detnocr. raadsleden Polder, Kraan en H' flaud op voorstel van den beer Oostei veen aangehouden totdevolgende vergadei Ing. Hei afwijzend prae-advies van B. en W. inzake beschikbaarstelling van katoen tegen vei minderde pi ijs wordt na eeriige discussie met 8 legen 7 stemmen verworpen. Een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van nipj. W. P. M. van de Poel om als vroedvrouw te worden aangesteld wordt evenals een daarmee in vei baud staand voorstel van den heer Holland, om vroed w ouwen toegelaten tot de armenpi actijk een loon van f400. per jaar te garandeeren, aangehouden tot een volgende vergadei ing. Een subsidie van f lUO.werd toe gekend voor de samenstelling van eet. adresboek voot 1920. Een nailer vooistel tot vei breeding derBergsnaat, waai door de beplanting althans ten deele zal worden behouden, werd z. h. st. aangenomen. Een verordening tot regeling van den ontsmettiugsdienst werd vast gesteld. Voorstellen van B. en W. tot wijzi ging van de veroideiungen tot beffing van schoolgeld voor het genot van openbaar lager onderwijs aan de scholen A, B C, D E F. G en H werden z. h. st aangenomen. Vastgesteld wer ten het 5e suppl. kohier Inkomstenbelasting 1918; bet 3e prim, kohier Inkomsten belasting 1919; bet le suppl. kohier Inkomsten- bpla-tine 4919; het 9 priin. kohier Straatbelasting 191*; het 9 prim, kohier R.oolbelasting i9i8; hei 4e ptitn. kohier Straatbelasting 1919; het 4e ptim. kohier Rioolbelasting 1919; het 2e suppl. kohier Straatbelasting 1919; hei le suppl. kohier Rioolbelasting 1919; het kohier schoolgeld Handelsdag school 1918/19 en het kohier schoolgeld Handels avondschool 1918/19. Afschrijvingen Inkomstenbelasting 1919. Reclames Straat- en Rioolbelasting 1918. Reclames Straat- en Rioolbelasting 1919. Allen z. b. st. aangenomen. Besloten werd tot intrekking van liet raadsbesluit van 30 September 1.1. inzake het verleeuen van een verhoogd voorschot aan de bouwvereeniging Sint Botufacius en tot hel verhuren van het perceel Kampstraat 92 aan A. Bakkenes. Bij de rondvraag zegt de heer Overeem. dat bij den woningbouw de millitairen bier gewoon als woning zoekenden moeten worden beschouwd. De heet Hofland deelt deze meening. De heer Leinweber stelt voor nu dadelijk deze quaestie ter hand te opmen. D« heer Oveteem vestigt de aan dacht op enkele ambtenaren, vergeten tiij de loonsverhooging. Spr. vestigt de aandacht op de straatverlichting dei buitenwijken. De Voorzitter; over die ambtenaren komt een voorstel van B. en W. VVetb. Veis Heijn deelt mede, dat de finanliele toestand der gemeente noodzaakt beperking in bet herstel der straatverlichting De verlichting zal intact worden gehouden, doch de uitbreiding zal niet le plotseling en te omvang'ijk zijn. De heer Voskuilende Arnhemsche weg vanaf de spoorlijn tot de choco ladefabriek is gevaarlijk door duister nis: ook hij zijn woning aan de Laaglandsche weg is het droevig. De heer Rekké was getuige van het vernteleD van lantaarns door de jeugd. Hij doet een beroep op de gemeente- naren, om op de jeugd toe te zien. Weth. Veis Heijn zal eens een kijkje gaan nemen op de door den heer Vo-kuileu genoemde punten. Ook hij is onaangenaam getroffen door de baldadiger, die lantarens vernielen. Spreker hoopt eveneens, dat de oudeis hteiop zullen toezien MEUBELFABRIKANT, Hof 4$, Amersfoort, Layering van complete m euSnFeipringen tegen prijzen die elke concur rentie vfeet hoofd bieden. VraagV,.offerte zonder verbinding/**"" De beer Noordewier stelt voor coöpe ratie! schoenen *e koopen. De militaire schoenen, die goede werkmansscboe- nen zijn, leenen zich niet voor den Zondag. Spr. vestigt de aandacht op het adres der bewoners van den Woestij- gerweg, waar de toestand onhoud baar is. De Voorzitter antwoordt, dat een voorstel tot trottoir-aanleg zal worden ingediend. De heer Kraan ondervindt, dat voortdurend personeel in gemeente dienst wordt genomen, buiten bemid deling der arbeidsbeurs om. Weth. v. Hardenbroek betoogt dat dit berust op misleiding van die arbeiders. Nasluiting der openbare vergadeiing, gaat de Raad over in geheime zitting. De Directeur van het Leveus- middelenbureau maakt bekend, dat de broodkaart 115e tijdvak (voor witte brood de groen gekleurde) geldig is van 3 tot en met 11 November 1919. In de week van 3 tot en met 8 November 1919 woidt op bon no. 5 - tjf) der Suiket kaart 2'/, ons goed- koope suiker vei kocht. Hel bestuur van den Raad van Ai beid in het district Amersfoort is samengesteld als volgt; Voorzitter: Ad. ter Cock, Hilversum; plaatsver vangend voorzitter: A. J. van Over- straten Dooijes, Hilversum; Werk gevers-lid: W. van Schalk, Amersfoon plaatsvervangend werkgevers-hdH. Meursing, Amersfoort. Werknemers-lid: H. Brouwet, Hil versumplaats ver vangend werknemeis- lid: N. Veger, Amersfoort. Werkgevers-leden en plaatsvervan gende werkgevers-leden: 1. lid: S. Bak ker, Bussumpl. lid: P. Dekker Jbzn., Hilversum; 2. Lid: W. v. d. Hen gel Jzn., Stoutenburg; pl. lid: J. H Hassing, Amersfooit; 3. lid: H. Meui- sing, Amersfoort; pl. lid: Bern. W C. Emons. Hilversum; 4. lidW. van Schaik, Amersfoort; pl. lid: H. J Weiijens, Bussum. Werknemers-leden en plaatsvervan gende werknemers-leden: 1. lid: H. Brouwer, Hilversum; pl. lid: B. A. Wannemakers, Bussum; 2. lid: N. Veger, Amersfooit; pl lid: T. C. R. Smit, Amersfoort; 3. lid: G. van Wijland,Amersfoortpl. lidB. Nooi de- wier, Amersfoort4. lidW. de Zoeten, Nijkeik; pl. ltd: R. Nieuwboer, Spa kenburg, Sr J 1.35 PER FLESCH VRAAGT PRIJSCOURANT Het Departement Amersfoort dei Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft bet navolgend werkprogramma voor den komenden winter vastgesteld. Vrijdag 21 November en Donderdag 18 December a.s. Jkvr. Dr C H. de Jonge uit Utrecht lezingen (met licht beelden) over: «Vlaamscbe Schilder kunst van Van Eyck tot Rubens". De eerste voor dracht zal behandelen «Hei Portret", de tweede «Het Landschap". Dondotdag 29 Januari 1920 en Woensdag 18 Februari 1920, de Heer A. F. J Pornelje Inspecteur van het Kon. Zoöl. Gen. Natura Artis Magistra te Amsterdam, over «Dierenleven in Artis" (met lichtbeelden). In Maart 1920 de Heer L Landry voordrachtavond met «Werken van Mullatuli Daarnaast zal hel Departement trar hlen een reeks van bioscoop voorstellingen te ot gaiiiseeren een dienste van de volksontwikkeling en «au de school, waarbij dus enkel films van opvoedkundige waai de (kijkjes op het gebied van de uatuui, industrie, dierenleven) zullen worden vertoond met deskundigen uitleg. Tevens stelt het zicli voor pogingen aan te wenden om hier te Amersfoort «-en onlwikkeltngsraad te stichten, waarin personen van verschillende ichting en partij in eendracht het probleem van de geestelijke ontwikke ling van do burgeiij onder de oogen te zien en tot een bevredigende op lossing trachten te brengen. De beer Jan Burgers, meester knecht in de bakkerij van den heer A. J. van Zalingen hoopt den 2e November den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar als jongmaatje bij genoemden patroon in dienst trad Uit het Schoenmagazijn van LANGESTRAAT 78 TEIEFH. 351 Kwaliteit en vakkiliTïfige bediening doei u nimmer Iqt een ander adres be sluiten. X Aan 't zelfde adrës -uitvoering van tolied reparatiewerk. Aanbevelend, ALS BOVEN. Hier ter stade is opgericht een Kamermuziekvereeniging. Het doel daarvan is, om bet muzi kale leven alhier tot meerdpren bloei te brengen. Ieder muziekliefhebber kan als lid toetreden. Op de maande lijks te houden bijeenkomsten worden door hen, die door bet Bestuur worden uitgpnoodigd, de andere leden van hun muzikale gaven te doen genieten, kametmuziekweiken uitgevoerd Het Bestuur hoopt zoodoende de beste der muzikale krachteo ondei de dilettanten hier tor stede te leeren kennen, en hen er toe te brengen zichopde vetdere ontwikkeling hunner talenten toe te leggen, zicb met anderen te combineeren en de leden in staat te stellen met vele muziek werken kennis te maken. Het Bestuur bestaat uit de dames: Mej. M. Knottenbelt en Mevr. van Haselen-Couwenberg en uit de heeren Jhr. W. A. Oitt, P. J. Tiggers en J. Hoog. Tot leeraar inliet Nederlandscli en de Correspondentie aan de Handels avondschool is benoemd de heer A J. Huyskens. De heer A. Baai t, directeur der ambachtsschool is benoemd tot lid der commissie voor het afnemen van het examen in de praktijk vau bet ambachtsonderwijs. De heer A. Elsinga, onderwijzer aan de openb. lagere school aan de Beekstraat, is benoemd te Epe. De heer J. F. Schultink, leeraar aan de Handelsdagscbool alhier is benoemd lot leeraar aan de Rijks- H. 11. S. te Hoorn. De telepaat Romeijn die op 3 November in «de Ratten van Amster dam" in Amicitia als hypnotiseur zal optreden, legde Donderdagochtend voor de verslaggevers van een paar plaatselijke bladen proeven van zijn bekwaamheid af Waarlijk een bandig bedachte reclame. Het Kamerlid Wijnkoop komt hier spreken op een openbare ver- nadering der communistische partij op 11 November a.s. Zondagavond j.l. trad in Amicitia voor een tamelijk gevulde zaal op het looneeleiivemble directie Adolf Bouw meester met 't stuk «Generale repetitie van een kostbaar leven.a Hel kostbaar leven is in dezen een graaf, die volop schulden heeft en in banden valt van woekeraais. Er werd meermalen har telijk gelachen om de werkelijk aardige looneeltjes. Bouwmeester zelf was eebt op dreef en vertolkte zijn rol op komi sche wijze. Ook een woord van lof voor den Amerikaan, die verdienstelijk bet ge broken Nederlandsch sprak, voorwaar geen gemakkelijke taak. Ook de anderen speelden met animo en zaten de rollen er goed in 't Lastige hen gelen naar den souffleur werd niet "pgemerkt. We bopen van harte dit gezelschap nog meerdere malen dezen winter hier ie zien en dan Ijpfst voor volle zalen De Amer-Jooi tsche Rijiuigmaat schappij houdt heden op te bestaan. In eene door de plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen georganiseerde bijeen komst in hel logegebouw op Maandag 8 November a.s. zal de beer G. Bolke steijn, inspecteur M. O., spreken over hel voortgezet onderwijs voor meisjes. Maandagmiddag raakten in de Utrechtschestraat twee voor een mili taire proviandwagen gespannen paar den op bol. Op'de Langestraal werd een oud moedertje omver gereden, dat met vrij ernstige hoofdwonden per politiebrancard naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Op de Kampstraat botste de wagen 'egeri de bakkerij van den heer Knui- vers, waardoor de dieten tot staan werden gebracht. De bestuuiders waren intijds van de wanen gesprongen en bekwamen daar door geen letsel. Bij de Dinsdag gehouden eind- veiling der Heerlijkheid «Stoutenburg» waarbij de massa m koop werd ge biacbt, is geen enkel bod gedaan, waardoor dus de perceelen werden toegewezen aan de respectievelijke koopers, behalve het kasteel, dat door den notaris was opgehouden. Met de in bet voorjaar gehouden veiling mede wier opbrengst I 401.350 beliep heeft «Stouienburg» dus in het geheel op gebracht f 1.037 081. Bij de door den architect Van Schaik gehouden aanbesteding van den herbouw van het afgebrande perceel Groote Spui 21 ziju ingekomen 4 biljetten. Van der Linden te Hilversum schreef in voor f26.200. A. v. d. Brink f 32.810 G. van Nes ƒ32.930.en E. de Bruin te Hoog land voor f 33 300. Een juffrouw uit Hoogland werd ten huize van hare naaister alhier plotseling ongesteld en zikte ineen. Dr. G'oneman, ijlings geroepen, kon slechts den dood constateeren. In een ingezonden stok in dit nummer wordt geld gevraagd om aan de kinderen der openbaar lagere scholen een prettig Sint Nicolaasfeest te kunnen beieiden. De commissie zal zeker bij niemand aan doovemans deur kloppen. Want ofschuon in deze dure lijden elk dubbelje een paar maal wordt omgekeerd alvorens te worden uit gegeven, voor dit zoo sympathieke doel zal eenieder naar vermogen toch gaarne willen bijdragen. Aan de kaasmarkt werd op 27 October aangevoerd 25 wagens be vattende 5850 K.G. kaas. De pi ijzen deden van f70.— tot f76.— per 50 K.G. Er werd flink gekocht. Rijks-Postepaarbank. De Directeur der Rijks Postspaar bank brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Nov. en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk ter verificatie en rente bijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvangst. BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. van 2430 October 1919. Geboien: Wilhelmus Cornells, z. v. Bernardus Hendrikus Gerhardus Byen en Teunisje van Zoeren Cornells, z. v. Jan Leijenhorst en Adriana Spelt Mink Anton Woltber, z. v. Rinze de Vries en Syke Wever Rainier, z. v. Anthonius den Ouden en Alberta v. Wessura Heudnk, z. v. Dirk Versteeg en Geri ilje ter Maten Aieida, d. v. Franctscus Autonia Maria Kurvers en Calharina Maigareiha Kraaikamp Martina, d. v. Coentaad Lodewijk den Herder en Johanna Kok Piet Jacob, z. v. Louw Bloemhof eu Jannetje Jochems Henriëtte Wilhelmina, d. v. Hendrik Anton Cornells Fabius en Jonkvr. Pauline Wilbelmine Louise v. den Brandeler Petronella Wilhelmina, d. v. Pieter Jobannes Borrias en Petronella Wil helmina Ham Cat banna Christina, d. v. George Chrisuaan Frederik Koning en Adriana JohaDna van de Brand Wilhelmina Adiiana, d. v. Antony Drop en Wilhelmina Johanna Elisabeth Reijnvaan Een buiten huwelijk geboren kind Wijnandus Adiianus, z. v. Jan Arlar on Alida Akker Wouter, z. v. Cornells Prins en Leonarda de Heus Jannetje Gertarda, d. v. Jacobus v. Gent en Jannigje v. Kolfschoten Henriëtte Louise, d. v. Johanna Fianciskus Baptist Weber en Maria Elisabeth Vonk Jacobus Pieter, z. v. Johannes Theodorus Cornelis v. Barlingen en Petronella Maria Wellerd Willem Evert, z. v. Willem Kr«ikamp en Gerritje Bosch Martha Janna d. v. Leendert de Valk en Martba de Bruin. OndertrouwdPetrus Simon Leo- nardus Holstein en Hendrika v. Boeyen Christiaan Albert Abram van Wou denberg en Alyda van der Velden Cornelis Leonardus Scheerder en Elisabeth van Eykelenburg Chris- tianus Johannes Duijf en Henriette Louisa Eversen Tbeodorus v. 't End en Barbara Vivié Eghertus Adrianus Vos pn Johanna Zeggelaar

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1919 | | pagina 2