Een VA LD A Pastille PIANO'S PRIMA WIJMEN „BATO" rijwielen Plaatselijk Nieuws. J. A. VAN BARNEVELD Gemengd Nieuws. B. SCHOOLEMAN SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. BINNENLAND. LOUIS KLEIN VLEUGELS ORGELS VOOR Se uit gaat! DE ECHTE VALDA -TÈ-OEERUJKEN VALDA H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193 agent voor Amersfoort J. V. D. KOMMER Bloemeridalscheslraat 34 Reparatie-inrichting LECTRISCH LICHT- EN UtACHTINSTALLATIES. TELEFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Monsterkamer nret uitgebreide sorteering kronen, zijden kappen, staanlampcn, enz. De oorlogswinstbelasting verdeeld I Minister De Vries heeft in (Je Eerste Kamer meegedeeld, dat binnen kort een wetsvoorstel is te wachten om 00 millioen gulden uil de Ooi logs winstbelasting te verdeeleri onder de gemeenten. De broodkaarten wegl Naar wij vernemen is de afschaffing van èe broodkaarten eerlang te ver wachten. Zij staat in verband met den toe voer van ineel en daarom wordt de opheffing in hoofdzaak alleen door de staking in de havens vertraagd. N. v. d. D. Nationale Bond tegen Revolutie. Te 's Gravenhage is Woensdag een bijeenkomst gehouden, belegd door bet voorloopig comité tot sticht.ng van een Nationalen lJond tegen Re volutie, met de bedoeling lot de con- stitueering van den Rond over te gaan, waai toe dan ook besloten werd. De taak van den nieuwen bond, aldus zeide de voorzitter, de heor H Z. Zegers de Beyl, is niet dezelfde als die van den burgerwacht en geens zins was het de bedoeling met de stichting van dezen bond afkeuring uit te spreken over den arbeid der burgerwachten, die de mannen prac tisch weei baar maakt, terwijl de nieuwe bond geestelijk werk wil ver richten. Ds. Jansen wees erop, dat, hoewel de vrede is geteekend, de toekomst voor de gansche wereld nog nimmer zoo donker was als thans. Europa staat aan den rand van (Jeu afgrond en zal onafwendbaar ten gronde gaan, al de nuchtere zelfbezinning het niet wint van de revolutie-verdwazing. Spreker schetste den toestand in Oostenrijk, in Duilschland, in Rusland en vergeleek daannee in alleszins gun- sligen toestand in ons land die tot dankbaarheid moest stemmen. Doch deze dankbaarheid is veire. Ook te- viedenhetd, werklust, een gevoel van saamhoorigheid trefltn wij in ons volk niet aan, terwijl een machtige partij dag en nacht arbeidt om ook in ons land het weitig gezag omver te wer pen^ Daarom wil spreker ondei instem ming der vergadering verklaten het den plicht van iederen Nederlander te achten, het gevaarlijke revolunori- naire drijven met alle macht te helpen keeren, daarbij achter de wettige Regeering slaande. De heer Zalrnan, een te Rotterdam woonachtige Turksche fabrikant, zegt uit ervaring den geesel van liet bols jewisme te kennen. Hjj beeft, zijn fabriekspersoneel de opioeping doen lezen en het trad vrijwel in zijn geheel als lid van den bond toe. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door een Oekrajieriei,den beer Thiessen, uit Apeldoorn, die de Rus sische omwenteling meemaakte en het Nederl. volk met klem toeroepen wil zich te hoeden voor het bolsjewisme en den stroom van ellende die daaruit voortvloeit. Spr. is goed opdeboogle van hetgeen de communisten hier in bet land willen vooi bereideneen f MJJJZLLEK UTRECHTSCHESÏRAAT krachtige partij moet daartegen front maken. Naar de Rott. verneemt, heeft de heer H. Colijn het voornemen zich binnen een jaar los te maken van de Bataafsche Petroleum-Maatschappij. In de te Utrecht gehouden anti- revolutionnaire deputaten vergadering is de heer U. Colijn met 509 stemmen tot voorzitter en de heer A. F. W. Idenburg met 481 tol 2den voorzitter gekozen. Dr. A. Kuyper werd met algemeene. stemmen tot eere-voor- zitter benoemd. Levensmiddelen voor Duitschland? Eenige Duitsche gevolmachtigden zijn thans reeds in Den Haag aan gekomen om besprekingen te houden over hoeveelheden en prijzen van levensmiddelen, welke door Nederland ter uitvoering der op 31 Maart ge- teekenda overeenkomst betreffende de verstiekking van een voorschot van 25 rnilltoen gulden voor den aan koop daarvan zouden kunnen worden geleverd. Andere gevolmachtigden zijn nog onderweg. Donderdag 22 April a.s. in Hotel Reicbmann zijn jaarvergadering. »De Toorts" bevat het pro gramma voor den 1 Meidag. 's Morgens om 8 uur samenkomst op de Varkensmarkt voor een morgen wandeling. 's Middags straatdemonstratie met banieren en muziek. Opstellen om half 2 uur op den Hof, vertrek 2 uur. Om half 4 heeft er een meeting plaats in het plantsoen nabij de H. v. Viandenstraat, met muziek- en zang uitvoering in de gemeentelijke muziek tent, die door B. en W. welwillend is afgestaan. Spreker Jan Reijnders, Lid van de Piov. Staten en van den gemeenteraad van Utrecht. 's Avonds hebben er twee avond vergaderingen plaats,één in «Amicitia" en één in «de Kroon", beide met medewerking van muziek, zang- en tooneelvereeniging. In «Amicitia" spreekt P. Moltmaker, Lid van de Prov. Staten en van den Gemeenteraad van Utrecht, en in «de Kroon" B. R. Bakker, voorzitter van de Utrechtsche Raadsfractie. RECLAME. Kinderen B'J Itel "aur °f "on school gaan. alvorens -OMi een verwarmd va Irek naar huilen le gaan in noudc of vochtigheid^ wam eer gij slechlc, door stof of microben verontreinigde lucht inademt. Volwassenen Straat, in gioole magazijnen, in den schouwburg, bij zieken, onder idle omstan digheden waar koude, vochtigheid, tocht, stof en microbes een gevaar opleveren. Grijsaards Voor wie de minste borslaandocnlng ernstige gevolgen ■d - A*crn hebben, vóór het opstaan en naar bed gaan en op die oogenbhkkpn van den dag, Aaarop het zaak is te waken vooreen gfer goede wcrkingïilcr luchtwegen, hïpbt steeds den mond ter voorkoming van.besmetting, bescherming en versterking van KEEL. LUCHTPIJP en LONGEN Maar-l^t wel. slechts Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in Nederland uitsluitend in doezen a 1per doos met den l naam Vtsch en Jachtakten. De Bur gemeester der gemeente Amersfoort maakt bekend, dat ter gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn blanco aanvragen ter bekoming van jachtakten en vjscb- of hengelakten, voor het nieuwe seizoen, aanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 30 Juni van hei volgende jaar, en noodigl belanghebbenden uit hunne aanvragen ter bekoming dier akten, zooveel mogelijk, vóór den 1 Mei e k. ter secretarie in te dienen. Door Burgemeester en Wethou ders is eene commissie benoemd, be slaande uit de heerenJaarsma, directeur van onder wijs, Dr M. van der Hoeve, schoolarts, rector B. H. de Groot en H. Langendonk, directeur van «Kindcizorg", met het doel hun college voor te lichten bij de regeling van de beroepskeus. De orthodoxe kiesvereeniging «Evangelie en Belijdenis" vierde j.l. Dinsdagavond in eene bijeenkomst in de Sinl-Joriskerk haar 25-jarig bestaan. De heer H. Knoop, proponent tot den H. dienst, heeft het beroep naar de Gereformeerde Gemeente te Scbouwerzijl aangenomen. De heer de Visser, directeur van het Rijksopvoedingsgesticht heeft be dankt als ouderling der Ned. Herv. Gemeente. De Kapitein J. T. Heins van het 16e Reg. Inf. te Amersfoort is belast met het bevel over de 7e Compagnie Politietroepen te Groningen. Tot president-commissaris der fabriek van melkproducten «De Gel- dersche Vaileiis gekozen de heer J. K. Knottenbelt van «Vinkenboefa en tot commissarissen de heeren J. H. Hassing en J. J. Polderman. De heer P. v. d. Burg alhier is benoemd tot bestuurslid der vereeni- ging van zelfstandige tandtecbnici. Het departement Amersfoort der Maatschappij van Nijverheid boudt De oliefabrieken Cal vé-Delft hebben er slag van om voor bare producten doeltreffende reclame te maken. Wij ontvingen ven baar een in alle opzichten keurig uitgevoerd kwartetspel, op welks kaarten afbrei dingen der fabrieksgebouwen, de vei werkte grondstoffen, de fabrikatie, de verpakkingenende toepassing der ver schillende producten in de keuken in fraai gekleurde afbeeldingen. De directie stelt dit spel, evenals haar receptenboek]?, voor belangstel lenden gratis vei krijgbaar. Een ver zoek om toezending aan de afdeeling «Reclame* is daartoe voldoende. De piijs der melk is begin dezer week met 2 a 3 cent per littr ver laagd. Ter kaasmarkt op '12 April j.l. werden aangevoerd 4 wagens, be vattende 925 K.G. kaas. Men be steedde van f62.lot f63.per 50 K.G. Alles werd vlot van de band Het beste adres voor alle soorten prima POETSARTTKELEN ENZ. \|SIEN BLIJFT Voorzichtig met Duitsclie hoeden 1 In Duitschland komt bij mannen veelvuldig een hoofduitslag voor, die zeer hardnekkig is en begint waar de rand van de hoed drukt. Het is den geneeshBeren gebleken, dat dit veroorzaakt wordt doordat voor den binnenrand der boeden veelal een soort wasdoek inplaats van leder wordt gebruikt. Men zij derhalve bij het koopen van boeden speciaal van Duitsch fabrikaat op zijn hoede. In Groningen maken vele familiën zich gereed voor het aanstaand ver trek .naar Amerika De adverteerder is vergeleken bij een visscher, die dikwijls nieuw aas moet aanslaan en zich overtuigen moet of het water, dat bij uitkiest, vischrijk is. Hij moet, oveoals die visscher, ook geduld oefenen en niet ophouden, als bet succes niot dadelijk hem achterna loopt. Als de°°eerste hondei d gulden geen succes opleveren moet hij ten tweeden male met twee honderd gulden probeeren. En als dan het resultaat nog gering is, moet hij den inzet weer verdubbelen. De aan houder wint. Volgens de Engelsche bladen heeft het negende Russische coin- tnunistencongres, dat te Moskou ver- gadeide de mop uitgehaald om aan Clemenceau en Churchill toe te kennen de orde van de Roode Vlag, «ter erkenning hunner verdiensten voor de internationale revolutie" In de Ned. Herv. kerk te Eenines- Binnen bevindt zich in het portaal onderden toren een steen in den muur, waarop de lof der «spoelkunsw (de weverij), bezongen wordt. liet rijm op dezen steen luidt «Hout de spoelconst in eeren, Want alle menschen behoeve cleeren, Gbelyck 't bij alle verstandigen [bekent is, Dattet gewevene in de gheboorte [noodigh en nae de dood 't laatste present is. Luce 2. Matthei 27. Rijk Gerus.a Daaronder staan drie figuren, op den dood betrekking hebbende, n.l. een paar gekruiste beenderen, een zandlooper en een zeis. Vermoedelijk is het oorspronkelijk een zerk geweest boven het graf van een wever. De bolsjewieksche prinses I Vorige week op een dag stond aan bet station Seppe een tijtuig, waar mede blijkbaar de een of andere grootheid moest worden afgehaald Want er kwam uit het Noorden een extra-trein aanstoomen, bestaande uit één wagon, éérste klasse. De eenige passagier was... de com munistische mevrouw Roland Holst, die uit Hilversum komende zich naai haar buitengoed te Zundert begaf. «Tijd.a De kunst om lang te leven. De eerste medische ambtenaar van een der grootste Amfcrikaanscbe ver zekeringsmaatschappijen raadt zijn aangeslotenen aan '1. Erger ja niet. 2. Ga veel in de frissche lucht. 3. Wees matig. 4. Laat je eens per jaar genees kundig onderzoeken. 5. Word niet dik. De zorgeloosheid van den doorsnede Amerikaan brengt de levensverzeke ringsmaatschappijen in vertwijfeling. Hij wacht met een arts te raadplegen tol hij ongeneeslijk ziek is en stoort zich dan nog weinig aan den genees heer. Het zuivelbedrijf niet vrij Naar wij hernemen, is <ioor niet minder dan '14 organisaties uit zui- velkringen, waaronder zoowel de zui velfabrieken als melkinrichtingen en veehouders begrepen waren, tot den Minister van Landbouw bet verzoek gericht, om het geheele zuivelbedrijf (productie, prijzen, enz.) vrij te laten. Door den Minister is hierop afwij zend beschikt, onder mededeeling, dat gistermiddag de belanghebbenden in de gelegenheid zouden gesteld worden om aan het Departement van Land bouw te vernemen, op welke gronden de Minister bezwaar maakte, aan liet verzoek der zuivel-organisaties gehoor te geven. Practisch socialisme. Eerste soldaat: Ze zeggen, dat die buurman van jou een practisch socialist is. Tweede soldaat: Dat zal wel. Hij gapt mijn sokken, rookt mijn tabak op en ik laat me hangen als hij ook niet aan mijn meisje schrijft. jr VANAp/ pJ 1.35 PER FLESCH 'fi J.v.ttAMERSVELDJr. VRAAGTPRUSCOURANT BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 9 tot en met 15 April. Geboren: Albert, z. v. Jan Prins en Martha Francina Kamman Hendrik, z. v. Wouter van Kotlaareo Wilhel- mina van Vliet Engelina d. v. Wouter van Korlaar en Wilhelmina van Vliet Johannes, z. v. Aalt van de Pol en Adriaanije Bruggraaf Dirk, z. v. Klaas Pater en Annigje Schipper Cornells, z. v. Rikkert van Drie en Wijntje Voskuil Jan Hendrik, z. v. Geuit Jan Stokkers en Maria Johanna UeijsBaiberaAnna Bertba, d. v. Heinrich Anton Bremer en Catharina Maria Wijngaards Cathariua- Elisabeth, d. v. Jan Fiits Snijdewint en Maria Grotendorst Theodora Adriana Maria, d. v. Adri- anus Jacobus Josephus van den Boom en Maria Jacoba de WitteWillem, z. v. Willem Kruis en Aleida van der Louw Rika Cornelia, d. v. Gerrit Antoon van Zwol en Alijda van Kolf- schooten Johannes, z. v. Anton van Ouwerkerk en Geertuida Bonsel Wilhemus Fredericus Jozephus Maria, d. v. Johannes Wilhelmus Christian Jansen en Cornelia Antonia Bollen Ainoldus, z. v. Willem Karmen en Neellje Manten Hendrikus, z. v. Gijsbert van de Kieft en Eefje Dolle man Anne Marie, z. v, Anne Bui- tenbos en Maria Johanna Broertjes Joannes Hendrikus, z. v. Hendrikus Sandbrink en Joanna Christina den Ouden Barnardus Wilhelmus Maria, z. v. Barnardus Walet en Kaaijo van Maurik Chi istiaan Johannes Theo- dorus, z. v. Barnardus Walet en Kaatje van Maurik Hendrik, z. v. Aart Doornekamp en Francina Walet Clazina, d. v. Klaas van Dijkhuizen en Stijntje van Ginkel Maiia Cor nelia, d. v. Warnder Syuut en Maria Cornelia Mais Jeannette Cornelia Mai ia d. v. Josephus Hendrikus An- tonius Maria van Lier en Wilhelmina Cornelia Maria Cools Elisabeth, d. v. Arnoldus van de Wakker en Al berta Hagebeuk Theodora, d. v. Ntcolaas van den Berg en Petronella Johanna Wijnen. Ondertrouwd: Nicolaas Scboonder- beek en Engelina Johanna Elisabeth van Dieén Aotonius Michilus Mar- tinus Dulfer en Debora Coenradina Boersma Aaldert van Zachten en Johanna Maria Reintjes öregorios Stephanus Bouw en Rengertje Florijn Geert .Jan Bakker en Liefke Heijs. Gehuwd Jacobus Johannes de Groot en Petronella Alijda Scheerder Ja cobus Hermanus Pruim en Maria Alida den Hartog Willem Priem en Catrina Verboef Bernard de Levie en Roosje Zadoks MaHnus van Bloemendal en Geertruida Gerritdina Kotstens Johannes Jacobus Mtddegaal en Maria Elisabeth Verhoeven René Paul Molle en Helena Maria Leyendekkers Anthonie Jacobus Aaldeiink en Johanna Winkelman. Overleden Petronella van de Vlas akker, 2 j. Joanna Hofman, 75 j., ong. Hendrik Bennink, 85 j., wedn. van JohaDna van de Water.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2