Pastilles „De Getale Vallei" J. H. VAN BRUSSEL Fabriek «n Melkproductes Bloemendalschestr, 3 J. A. VAN BARASEVELD Plaatselijk Nieuws. Waakt in ieder Jaargetijde voor de veiligheid en gezondheid van De echte Vj Pastilles VALDA H.H. WINKELIERS! BORSTELWERK poetsartikelen enz. Zeer yérfrisschend SEC C&EAM SODA 035 per glas. Lunchroom „Prinsesse" Gepasteuriseerde melk in flesschén metCapsulesluiting. Volle Tpwe melk, Room- karnemelk, Roomboter onder rijkscontrole. B. SCHOOLEMAN bezetting. Valkenburg was trotsch geweest op dit gezelschap. Met een welgemeend »Tot Weer ziens" en met bloemen werden de heer en mevrouw Brondgeest ge huldigd. Op 17 en 18 Juli beginnen de voorstellingen in de tuinstad »Berg en Bosch" te Apeldoorn, waar vier weken achtereen op iederen Woens dag, Donderdag en Zondag een voor stelling zal plaats hebben. Het openlucht-theater in »Berg en Bosch" is speciaal met het oog op de opvoeringen van het 13e eeuwsche ridderspel ïBeatrijs, de Keizerbruid" van Mr. Van Delft en Dr. Krijn, in gericht, zoodat het stuk beter nog tot zijn recht zal kunnen komen dan in Valkenburg, waar het theater zich niet leende voor grootsche ridder spelen met tournooi en ridderslag. Henri Brondgeest wil in Apeldoorn laten zien, wat hij in dit opzicht vermag. ELECTWTECHNISCH BUREAU TELEFOON 26» Aanleg\wan licl\t- en kraifhtinstallaties, Telefoons, Schellen en Bliksem afleiders. Zeelt. Gedurende den crisistijd werd met steun van de regeering een der sma kelijkste zoetwater visscben nl. de zeelt gedistribueerd. Nu de regeeringsbe- moeiingen hebben opgehouden en het Rijks Centraal Bureau voor den afzet van visscherijproducten is opgeheven, dreigt de consumptie van zoetwater- visch in Nederland in 't bijzonder van zeelt weer af te nemen Dit is zeer zeker te betreuren, vooral ook, omdat het visscherijbedrijf met een afzet van zeelt in het binnenland in de tegen woordige omstandigheden ten zeerste gebaat zou zijn. Immers deze visch werd vroeger bijna uitsluitend voor export bestemd en vooral naar Duitsch- land gezonden, waar zij zeer gezocht is. Thans evenwel is de uitvoer, ten gevolge van de transportmoeilijkheden en lagen stand der valuta's niet wel mogelijk, zoodat het zeer zeker en in het belang van den consument en in 't belang van de visscherij zou zijn, wanneer door het publiek ook dit jaar weer de volle aandacht aan de zeelt werd geschonken, wat deze viscbsoort dan ook volkomen waard is. De prijs dor zeelt is thans bijzon der laag en wij hebben reden om aan te nemen, dat eerste kwaliteit zeelt thans wel voor circa 50 cent per pond aan het publiek kan worden geleverd. Mochten er viscbwiokeliers, parti culiere personen, hotels of vereenigin- gen zijn, welke geen adressen kennen, waar zij de zeelt kunnen betrekken, zoo is de Nederlandsche Heidemaat schappij (Hoofdafdeeling »Zoetwater- visscberij») te Arnhem, boteid hen daarby voor te lichten. Dc prijs der steenkolen! De Nijverheidsraad heeft aan den Minister van Landbouw een schrijven over den steenkolenprijs gezonden. De Raad vraagt zich af, of nu niet de tijd gekomen is om te trachten ook op dit gebied weder naar den normalen toestand terug te keeren. Dit kan alleen geschieden, door voor alle afnemers den kolenprijs gelijk te maken. Aangezien de andere brandstof afnemers, in de eerste plaats de nijverheid, bij het tegenwoordige stelsel toch eigenlijk den toeslag op de huisbrand betalen, zou de Raad zulk een gelijkmaking bovendien billijk achten, daar daardoor de in dustrie, die toch al met veel moeilijk heden als verhoogiDg der loonen, verkorten arbeidstijd, duurdere grond stoffen, den lagen stand van ver schillende buiterilandsche valuta enz. heeft te kampen, zou worden ont heven van een haar ten onrechte op gelegden last. Zulks klemt nu nog meer dan vroeger, daar bij den steeds stijgenden prijs van buitenlandsche kolen, bet verschil tusscben deze kolen en de Limburgsche steeds grooter wordt en dus ook de toeslag, welken de industrie voor den huisbrand heeft te betalen, steeds stijgt. Deze toeslag bedroeg tot dusver ongeveer f4, doch is bij den thans verhoogden steen- RECLAME. UWE ademhalingsorganen jt da antiseptische,-- verzachtende, en opwekkende ter BESCHERMING tfan Uw KEEL, LUCHTPIJP en LONGEN ter BESTRIJDING vlui alle ziekteM'er ademhalingsorganen. Zorgt er voor, til de stndS^oj^elid^iniiteji. dat U se steeds bij de hand hebtVolk-ziet U erdaaelijk van, maar weigert onver biddelijk de pastilles, die U bij het gewicht voor enkele stuivers zouclWiiimnen koopenwant het is ALTIJD namaak^iLbent er slechts zeker van te verkrijgen, indien O ze koopt in dooien oan Fl, ooorzien VAN DEN NAAM kolenprijs van het Centraal Ver- rekenkantoor voor brandstoffen op- geloopen tot ruim f8 en het laat zich aanzien, dat in de toekomst, wordt deze regeling gehandhaafd, dit prijs verschil nog meer zal toenemen. Men bedenke verder, dat tot de industrie die den hoogen prijs betaalt, ook de gasfabrieken behooren. Terwijl het gebruik van gas voor verwarming met het oog op brandstoffenecooomie aanbeveling verdient, wordt door de bestaande regeling de verbruiker van gas echter belast boven den ver bruiker van steenkolen en wordt daardoor juist het gewenschte gas verbruik tegengehouden. In elk ge val zouden dan de gasfabrieken met de huisbrand zijn gelijk te stellen. Bij de door den Raad aanbevolen gewijzigde regeling zal de huisbrand- prijs hooger worden. Hoewel de Raad over het algemeen, alles wat het leven duurder maakt, niet aanbeveelt, is hij van meening, dat tegen de ver hooging van den tot dusver kunst matig beneden het normale peil ge houden huisbrandprijs geen bezwaar bestaat. Ook al zou een geringe loonsver- hooging biervan het gevolg zijn, dan zou daardoor worden bereikt, dat loonen in overeenstemming komen met wat in verband met de wette lijke levenskosten door de indu strie als behoorlijk loon moet worden betaald. De Raad staat op het stand punt dat met alle indirecte toeslagen op de loonen moet worden gebroken. Ongetwijfeld zal de nijverheid be reid zijn, de consequenties, die uit dit gezonde beginsel voortvloeien te aanvaarden. Het beste adres voor alle soorten prima SJS EN BLIJFT KAMPSTRAAT 6 TELEF. 193 Jongfriesche Beweging. Zondag i8 Juli a s. zal te Baarn in het Stationspark een openlucbt- samenkomst plaats hebben, uitgaande van de «Jongfryske Mienskipa. Door de heeren W. Th. Zwart, voorzitter van de »Mienskip« en Waling Dijkstra, voorzitter van de nBütenófdielingï, voormannen van de Jongfriesche beweging, zal het woord worden gevoerd, door het zangkoor van bet Selskip nFrysldni te Utrecht (Direc teur de heer G. P. Vryburg) zullen verschillende Friesche liederen ten gehoore worden gebracht. Friezendagen als deze zijn het vorige jaar door de »Büten6fdielingt met groot succes gehouden te Oud-Valke veen en te Bergen (N.-H.). De Burgemeester zal voor eenigen tijd afwezig zijn. Hij wordt vervangen door den oudsten Wethouder, den heer N. Veis Heijn. De jongste raadsbesluiten hebben althans dit goede gevolg gehad dat zjj de Amersfoortsche burgerij uit baar rustige rust heeft wakker ge schud. Van verschillende zijden ver nemen wij het oprichten van vak- voreenigingen terwijl bet aantal leden van ^Handel en Nijverheid* de laatste dagen met eenige tientallen is toe genomen. Hoezeer wij ons over deze her nieuwde activiteit der handeldrijvende middenstanders verbeugen meenen wij hen toch nu reeds te moeten waar schuwen dat zij zich van de resultaten hunner vereenigingen geen ai te groot denkbeeld moeten vormen. Het Dagelijks Bestuur onzer gemeente toch lapt alle vakorganisaties een voudig aan zijn laars. De plaatselijke vereeniging van boekbandelaren weet daarvan mee te praten. Rijks-Postspaarbank. De Directeur der Rijks-Postspaar bank brengt ter algemeens kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand Juli en waarop de reote over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogeljjk ter verificatie en rente bijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Posterijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt tegen bewijs van ontvangst. De beer J. U. van Drooge is door de Nederl. Voetbalbond her benoemd als lid der Commissie van Beroep. De le luitenant der cavalerie van het O.Ind. leger C. F. A. de Bruijn wordt 30 Sept. a s. van zijne detachee ring bij de Rq- en Hoefsmidschool ontheven. In de j.l. Dinsdag aangevangen zomerzitting van de provinciale Staten van Utrecht is de beer Job. v. d. Meiden als lid dier staten geïnstal leerd. Op het te Rotterdam gehouden concours hippique werden door stad- genooten de navolgende prijzen be haald. Schoonste rijpaard. Brither to Baak van luit. A. D. G. van Zijp. Springconcours B open voor alle klassen. 3e prijs Mieke bereden door luit. Van Zijp. 4e. prijs Pijke bereden door luit. Jhr. van den Brandeler. 6a prijs Ericitine II bereden door luit. Daniels. Nevermind van luit. P. C. L. Blom verwierf een eervolle vermelding. De uitgesloten bouwvakarbeiders geven hun pogingen om de werk willige arbeiders tot neerlegging van bet werk over te balen niet op: Tot dusverre echter zonder succes. De politie is steeds aanwezig ter voorkoming van ongeregeldheden. Voor een stampvolle zaal in »de Keizerskroon» sprak de heer Kaptein uit Amsterdam, lid van bet hoofdbestuur der moderne organisatie van Bouwvakarbeiders over de uit sluiting in de bouwvakken. Spr. behandelde in het kort de geschiedenis van het ontstaan dezer nitsluiting en weet deze geheel en al aan de houding der patroons. De houding der Christelijke en Katholieke organisaties werd aan heftige kritiek onderworpen. Donderdagavond werd op een druk bezochte bijeenkomst in de groote zaal van »Amicitia« de afdee- ling Amersfoort van den Nationalen Bond tegen Revolutie opgericht met 415 leden, statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld. Mevr. van Lelyveld Van der Wijck en de heeren Dr. B. Keulen, L C. Beijnen, B. Kerkhof. Bo. H. L. H. van Isselmuiden, J. A. Snoek werden tot bestuursleden gekozen en door de Algemeene Vergadering gemachtigd zich een dame als zevende bestuurs lid toe te voegen. Aan het stedelijk Gymnasium werden bevorderd van kl. 1 naar kl. II Nora L. Berkhuysen, Zeist. Jacoba B. M. ten Bosch, Amersfoort. C. Brunt, Rhenen. Johanna G. J. van Elfrinkbof, Nijkerk. Anna M. Hana, id. H. J. Hana, id. J. D. van der Heide, Amersfoort. F. N. Helder, Ermelo. Bertha A. E. Kissing (N.-Indië). Catharina J. Kolff, Amersfoort. Mary A. van Laer, id. Hendrika A. A. Leezer, id. Elisabeth M. van Lonkhuyzen, id. H.Nieweg, id. P. J. Ootmar, id. Christine Palen, id Hacbelly de Pool, id. A. van Rams- horst, Nijkerk. Hendrika J. Ruitenberg, Amersfoort. L. A. Ruitenberg, id. P. N Ruys, id. Alida G. van Schagen, id. R. T. Scboltens (N.-Indië), Catha rina Wegelin, Amersfoort. Anna B. F. Wöhrmann, id. A. H. S. van der Wyck, Hoevelaken. Geertruida H. Zonnevylle, Amersfoort. Niet bevorderd 4. Bevorderd van kl. II naar kl. Ill: F. Boerwinkel, Amersfoort. Cornelia S. ten Bosch, id. Anna M. Broeder (N.-Indië). P. J. Eekhout, Amersfoort. Johanna J. C. Groneman, id. H. P. J. B. Jans, Seminarium. P. H. Kemper, Amersfoort, voorw. P. J. de Klerk, Harderwijk. C. II. F. Kleyn, Amers foort. Anna C. Palm, id. Aliome Jo hanna Ruys, id. K. J. E. Slagmolen, id. Louise S. Tak, Veenendaal. Anna A. van Traa, Amersfoort. Anna Th. C. Verboef, id. B. C. Visser, id. Niet bevorderd 4. Bevorderd van kl. Ill naar kl. IV: J. W. Bast, Amersfoort. Hermien Belonje, id. R. Bijleveld, id. Helene B. van Essen, Veenendaal. Lucie G. van Gendt, Heusden. W. Gerritsen, Amersfoort. Johanna C. Gerritsen, id. Johanna F. Heuvelink, id. E. Knevel, Ermelo. Monica K. Kruisinga, Amers foort. D. W. H. Patijn, Den Haag. Ina E. Uyldert, Amersfoort. C. M. Veenhuizen, Harderwijk. Margaretba J. J. E. J. E. Veldhoen, Amersfoort. Th. Weevers, id. W. G. van der Wyck, Hoevelaken. J. A. J. van Zanten, Seminarium. Niet bevorderd 2. Bevorderd van kl. IV naar kl. V: D. Birnic, Amersfoort. N. M. H. van der Burg, id. Marie J. ter Cock, Hilversum. Bertba E. van Essen, Vee nendaal. Tine G. Helder, Ermelo. A. R. Heyligers, Seminarium. Louise M. E. Lamons, Amersfoort. Engelina M. J. Rant, id. J. E. Scholtens (N.-Indië), Pb. W. Wöhrmann, Amersfoort. M. A. Zwart, Seminarium. J. B. Vogelaar, Achterveld. Niet bevorderd 1. Bevorderd van kl. V naar kl. VI: W. II. Avelingb, Velp. H..N. Bier man, Amersfoort. O. Burgbardt, id. J. F. van Haselen, id. P. G. van den Hooff, id. Adriana G. Kleyn, id. Louise T. Lankamp, id. G. W. Molle- rus, id. J. J. Peters, Seminarium. Margaretba J. Peyrot, Amersfoort. Hermine H. Prins, id. Magdalena M. van Randwijck, id. M. A. van Rijn van Alkernade (N.-Indië). J. H. Schel- tema de Heere, Amersfoort. J. Visser, id. Wilholmina C. J. E. Wagtbo, id. Wilhelmina J. C. van Vollenhoveri, id., voorw. Bij het Toelatingsexamen voor bet Gymnasium zijn geslaagd Voor klasse I: Groep I: Th. Bak ker, Seminarium. 'C. M. de Beaufort, Leusden. II. van den Briel, den Haag. *C. J. A. van Hardenbroek van Am- merstol, -Amersfoort). Groep II: Ch. E. Havelaar. Amers foort. H. G. Hesselink, Voortbuizen. 'A. E. Leverland. Amersfoort. Groep III: P. J. Liefrinck, Amers foort. *C. B. Ootmar, id. Groep IV: K. van de Pol, Hoog land. W. C. H. van Reede, Amers foort. A. J. Roys, id. voorw. Groep VC. J. van Slooten, Amers foort. A. J. W. Vogelaar, Achterveld, voorw. L. D. Vorstman, Amersfoort. Groep VI: 'A. Weevers, Amersfoort. *B. M. Wegelin, id. A.J. D. de Win ter, id. Voor klasse III: "E. M. Snellen, 's Hertogenboscb. Voor klasse Vla: 'Y. Meyer, Amers foort. Tot de 6e kl. is nog toegelaten de leerling der 5e kl. A. D. Algera, Amersfoort. Aan de Industrie- en Huishoud school werden van de opleidingsklasse voor huishoudkundige van het 1ste naar het 2de jaar bevorderd: L. Bacb, te Zeist (voorwaardelijk); B. M. A.J. Brandt; N. Bolken, Amersfoort; C. C. Borger, Amsterdam M. E. Comerell, Rbenen; J. de Groot Broekman, Amsterdam; E. Heere, Baarn; S. J. E. Hasselo, Hilversum; G. C. v. d. Hooff; A. M. Koning; L. F. E. Kruisinga, Amersfoort; A. C. Th. Nijboff, Veenendaal; Z. Postma, Hil versum; J. G. Pluyter; G. G. Post; M. G. Roelants; J. G. Salomons, AmersfoortG. M. Toose, Rotterdam A. J. C. Vitringa; A. L. Willemsen, Harderwijk. Drie leerlingen werden niet be vorderd. Het diploma van huishoudkundige werd uitgereikt aanC. Brandes, 's-Graveland S. Dumont, Amersfoort; J. Evekink, Eefde; W. Glasz, Utrecht; J. M. J. A. Hoogendijk, Alpben a/d. Riju; N. fl. A. de Groot v. Emden, Bussum; A. M. J, Lamsvelt, Bussum M. E. v. Lennep, Apeldoorn; C. Valeton, Apeldoorn; E. M. Waghto, Amersfoort; H. M. E. Witte, Bussum; Zr. M. Nicandra en Zr. M. Valeria Denekamp. Aan één leerling kon het diploma niet worden uitgereikt. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Overzicht van de werkzaamheden der Arbeidsbeurs gedurende de maand Juoi 1920. Afdeeling voor mannenAanvragen van werkgevers 173; aanbiedingen van werkzoekenden 576; aantal plaat singen 63. (Over de maand Juni van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 280, 814 en 169). Afdeeling voor vrouwen: Aanvra gen van werkgevers 77aanbiedingen van werkzoekenden 16; aantal plaat singen 4. (Over de maand Juni van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 28, 21 en 4). Ter kaasmarkt op 5 Juli j.l. werd aangevoerd 41 wagens bevattende 7200 KG. kaas. Men besteedde van f 60.tot f 67.per 50 KG. De partij ging vlug van de hand. SMALLEPAD 12 - Telefoon 423. ECTRISCn LICHT- EN ACHTINSTALLATIES. TEEpFOONS, SCHELLEN, BLIKSEMAFLEIDERS. Ilonsterlkyicr met uitgebreide sorteering kronen, zijden kappen, staanlampen, enz BURGERLIJKE STANDEN. Amersfoort. Van 2 Juli tot en met 8 Juli 1920. Geboren Dirk Jan, z. van Cornelis de Graaf en Aaltje van den Hoek Andries, z. van Gosse Tilstra en Elisa beth Groeneveld Maria Johanna

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1920 | | pagina 2