ZSèe&fom Burgerlijke stand Soest. Ingezonden stukken. D. F. VOIGT Baarn. Kerkberichten. GEBOREN: Jannetje Adriana, d. v. H. Zuylen en L. A, Mulder, Hartmanlaan 6; Wilhelmina Jacoba, d. v. J. Willemsen en ;c. de Rooy, Kerkpad Z.Z. i; Gerardus Adri- nnus Cornelis, z. V* C. L. v. Wijk en C* J. M- Kerkvliet, Veenzcram i; Egbert Johannes. t. v. W F- Tobi en I. Leeuwe, A* Paulow- nalaan 8 GEHUWD: P. Tensen, 25 jr. en G. M. van Wely, 20 jr., Birktstraat 45. OVERLEDEN: Aafke Boomsma, 89 j- ongeh., Burg. Grothestr. 37; Gezina Lohuis, 69 j., geh. m. J. v. Schalkwijk, Talmalaan 3 Anthonia Catharina Bekker, 84 j., wed v. E. v. d. Laan, Heideweg 52; Cornelis Daniël van Krieken, 87 jr., geh. m. G. v. d- Made. Eigendomweg 92; Elisabeth Schuurman,; 7.1 jr., wed van A- Quint, Verl. Postweg 42; Dirkje Hekkers, 8 jr., Smitsweg 29. GEVESTIGD: G. v. Blankers (inw.), Dorresteinweg 86; B- z- Horn-van Roekei, Kampweg 30; M. Teerling-Krijgsman, Beetz- laan 28; R. Lenten (inw.), Dorresteinweg 31; A. Hazewindus (inw.), K. Brinkw. 22a; A. Lenarduzzi (inw.), Braamweg 92; A. G. Hazewindus (inw.), K- Brinkw. 22a; M. C, Janssen (inw.), Vredehofstr. 2; T. M. Schut- Pfanstiehl (inw.), B- Grothestr. 37\ L. M. Antonini (inw,), Braamweg 82; W- v. Schaik (inw.), Vinkenweg 39; A- W. C. Spelt (inw.), Heuvelw. 2b; L. v. d. Linden (inw.), Rade- makerstr. 13; A. Phaff (inw.), Soesterb.str. 97; M. Roos-Schrieken, Soesterb-str. 97; M. 'Struylaart (inw.), Vredehofstr. 2; M. de Goede (inw.), Rademakerstr. 25d; E. Hoede- maker (inw.), Da Costalaan 7b; A- Hulleman (inw.), Julianalaan 26; H- Vissink (inw.) Julianalaan 26; D. Janzee (inw.), Luchtvaart- afd.; M- Ypes (inw.), Steenhofstr. 7; E. Kochs (inw.),; Amersf.str. 119; H. L. Goed- liuys (inw.), Hartmanlaan 96; F- Verkley, Lange Bergstraat 26 VERTROKKENM G. Haye, v. Burg. !jGrothestr. 30 n. A'dam, Heerengracht 111; J. J. Koopman m. g., v. Amersf-str. 91a n. 'A'foort, v. Oldenbarneveldlaan 6; J. Schou ten m. g., v. Verl. Postw. 30 n- A'dam, Ves- 'jyucistr. 130 I; B. v. Laar m. g., v Dijkhuisstr. [20 n. Groningen, J. B. de la Faillestr. 4b; verzekerd «Ie tolk te zijn van allen die aan wezig waren, met nogmaals mijn dank te beluigen aan bovengenoemd Bestuur en de hoop uit te spreken, dat clit spoedig wed* eens zulk een onvergeteÜijken avond zal or- ganiseeren. U, geachte Redactie beleefd dankend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend,, S. SOESTER EIERVEILING. Op de Woensdag gehouden veiling wer den de volgende prijzen genoteerd: Groote eieren f3.30, kleine eieren f2.70 en Eendeneieren f2.75- Alles per 100 stuks. [;C. Vrijman, v- B Grothestr. 69 n. 's-Graven- feage, Loosd.weg 695; P- C. Duckers, van [ikerstr. iS n. Heemstede, Binnenweg 43; J. )de Bruin, v. Laanstr. 48 n. Baarn, V. v. 'Goghstr. 2a: Th. M. Braam, v. Kerkpad N.Z- 41 n. Dalfsen, Wilhelminalaan 29; P- H. J. 'ty. Esch, v- Soesterb.str. 172 n. A'dam, We teringschans 110 II; J. v. d. Spaa, v. Maaren- jstr. 19, n. A'dam, Reitdiepstr. 10 II; J. H. iDolfin, vn. Vossevedlaan 40 n. Amsterdam, R.einwart'.t» 22 VERRuiS-D. W. C. Teysse, v. Hartweg 24 V. Hartweg 4a; J- v. Vliet m. g., v Dorre- Bteinw. 83 n. Molenstr. W.Z. 22; J. Eutter m. g-, v. Den Blieklaan 46 n. KL Engen,daal- ,weg 15; G. H. Assink m. g., v. Beukenlaan ;U5a n. Harlmanl. 34; A. P. Wolfsen m. g-t v. jMolenstr. W-Z. 15 n. Soesterb.str- 69; A. |/Westerveld m. g., v. Laanstr. 56 n. Kostver- lorenweg 5a; A. Kreté, v. Soesterb.str. 69 n, P. Utr.weg 2b; T. J. Bremer, v. A- Paulow- nalaan 4 n. Sophialaan 12; W- v. Schoon- Jiorst, v. Nieuweweg 6 n. Klaarw.weg 79; H. Th. v. d. Veem m. g-, v. Ossendamweg 33 n. Van Lennepl. 10a; J. H. R. Koolwijk, W. Julianalaan 77 n- Stadh.laan 68; G. v. Rootselaar, v. Beukenlaan 14 n- Noorderw. -31; C. v- d. Breemer-v. Hofslot, v. Kerkp- '"Z.Z. 5 n. Ferd. Huycklaan 16; J. Maassen, jr. Kon.laan 11 i n. Kon.laan 100; A. J- Bud- Iding-Boeklagen, v. Middelwijkstraat 35 n« Kruisweg 4. FRIESCHE VEREENIGING. Woensdagavond hield de Friesche Vereen. Freonskip en Eenfald" in de zaal van hotel Eemland een „buitengewoane gearkomste". Voor deze avonden bestaat altijd veel be- langstelling, ook nu weer was de zaal van Eemland goed gevuld. De avond werd ingeleid met een „iepenings- wirdje" door den voorzitter, den heer Roorda. Hij heette allen hartelijk weikom, vooral de voorzitter van de afdeeling Amersfoort. Hierna werd door allen staande 't „Fryske Folksliet" gezongen. Door een tooneelgezelschap werd vervol gens opgevoerd: „Libbensdoel" (Levensdoel) van O. Nieuwenhuis1. Er werd op een zeer vlotte wijze gespeeld en herhaaldelijk hadden de spelers een har telijk applaus in ontvangst te nemen. Tusschen de bedrijven speelde Mej. F. Flapper eenige keurige nummertjes op de piano. Na opvoering van het tooneelstuk dankte de heer Roorda de medewerkenden voor het gebodene en de belangstellenden voor hun aandacht. Tot twee uur was vervolgens het woord aan „The Musical Stars" en de dansmeester. EINDELIJK IJS! Be vele schaatsenliefhebbers zullen na de paar „Lente-dagen"', die we vorige week meemaakten, wel niet gedacht- hébben, dat er zoo spoedig een algeheeie weersverande ring zou plaats hebben. Dinsdag is :tt gaan vriezen en wel in zoo'n sterke mate, dat Donderdagmorgen reeds de baan van „Soest Vooruit" geopend werd. 't Ijs is prachtig glad en velen zullen ongetwijfeld weer naar de mooie baan trekken. Door „Soest Vooruit"' zijn eenige verbe teringen aangebracht, o.a. werd de baan eenige meters verbreed, terwijl ook 't club- gebouwtje, dat een beetje vervallen was, vernieuwd werd. 't Ligt in de bedoeling van „Soest Vooruit"' om, als de vorst aanhoudt, de gebruikelijke wedstrijden te organiseeren. den, heeft deze prettige kennismaking dik wijls 'n blijvende vestiging tot gevolg gehad. In het request wordt er nog verder op gewezen, dat moeilijkheden op financieel ge bied op den duur zijn te overwinnen, doch vernietiging van natuurschoon een nimmer meer te herstellen nadeel .oplevert. Requestranten meenen het dan ook een daad van wijs beleid en vooruitzien te moeten noemen, indien getracht wordt door een uiterste zuinigheid 't ongerepte natuurschoon, niettegenstaande de voortschrijdende ontluis tering van het landschap in het algemeen, juist te Soest te bewaren. Het verkoopen en in exploitatie brengen van bedoelde terreinen meenen zij dan ook te moeten vergelijken met het verkoopen van „kostbare antiquiteiten" en verru.len daarvan voor „waardelooze bazargoederen." Zoowel om deze als wel om nog enkele andere redenen verzoeken zij daarom aan den Raad hun goedkeuring aan dit besluit te willen onthouden. 1 De Voorzitter beloofde dat Soest-Zuid bereid was om te vechten voor haar bos- schen tot bij de hoogste instanties en ver zocht de leden om, mocht het weer noodig zijn een protest-vergadering te houden allen daaraan deel te nemen. Hierna werd ge pauzeerd. Na de pauze bracht de Rondvraag nog een lange lijst van min of meer persoonlijke aangelegenheden die door de Voorzitter vlot beantwoord werden. Ook eenige zeer oorspronkelijke strijd middelen werden aangegeven. De heer Ran b.v. wenschte een massa-optocht naar 't ge meentehuis, terwijl de heer van Eeden meer voelde voor een massa optocht op papier. De heer Buite kondigde aan, dat hij in de Soester bladen een brief zou pubiceeren aan de Gemeenteraad om hen voor de actie te winnen. Te ongeveer 10.30 uur kon de Voorzitter de vergadering sluiten. BefMAws. Wg raden 'een ;eder aan, Jch zoo tijdig mogelijk van een plaatsbewijs te voorzien. Deze zijn zoolang de voorraad strekt te bekomen bij den secretaris, den heer B. Lagemaat, Korenweg 3, en in Sitter's Schoen- handel, Van We edestraat 7B. Naar wij vernemen belooft deze uitvoe ring voor liefhebbers van muziek en tooneel, genotvol te worden, aangezien er door dd Harmonie enkele zeer hoogstaande muziek nummers zullen worden uitgevoerd en een zeer aardig tooneelstuk voor dezen rijd "zal worden gegeven. Tevens zal er, behalve en kele andere attracties, een gezellig strijkje verder het geheel opluisteren en zal men na afloop nog gezellig bijeen blijven. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen aan het Politie-bureau. Kinderbril met hoornen montuur, een paar motorbandschoenen, een vulpen, glacé hand schoen, leeren handschoen met kap, groene ceintuur, kinder,wantje, schroevendraaier, en nummerbord van een auto. Heuvelw eg. ARBEIDSBEURS. In totaal stonden heden ingeschreven 486 personen, waarvan 18 vrouwen. Voor de verschillende ambachten gelden de volgende getailen. 44 Metselaars, 63 opperiiedin, 27 timmerlui, 59 grondwerkers, 39 schilders, 39 tuinlieden, 16 chauffeurs, 65 losse arbeiders, 9 stucadoors WERKZAAMHEDEN PALEIS SOESTdUK- Naar wij vernemen zijn de eerste werk zaamheden betreffende de verbouwing en uit breiding van het Paleis opgedragen aan de N.V- Van Breukelen Meuffels, Bouwbedrijf, alhier. 1 I Reeds dezer dagen werd met deze werk zaamheden begonnen. AANHOUDINGEN Op verzoek van de politie alhier werd te Amersfoort aangehouden zekere J. E. al hier, die zich had schuldig gemaakt aan dief- staal van allerlei goederen. Een handelaar deed aangifte van diefstal van een groote partij ledige zakken en het onderzoek bracht aan het licht, dat E. de dader was. Hij werd naar hier overgebracht en ingesloten- Als heler werd in Amersfoort aangehouden zekere O., die zich in verband met dezje diefstallen schuldig maakte aan heling. Buiten verantwoording der Redactie. .Geachte Reaacii- Gaarne zag ondergeteekende onderstaand stukje opgenomen in uw veel gelezen blad. i Het is mij een behoefte langs dezen weg 'dank te brengen aan het bestuur der S.W-O. voor den kostelijken feestavond, dien hef verleden Woensdag, met medewerking van Zulke prima krachten, voor de werkloozen van Soest heeft gegeven. Alleen reeds het initiatief, een dergelijken avond voor de van alles verstoken werk-* looze nte organiseeren, is zeker halde waard ;en is die avond dan ook naar verdienste volkomen gesiaagd. De aanwezigen hebben voor de volie 100 pCt. genoten. De lieftalige „Mevi-Stars", deze kleintjes van nauwelijks 9 jaar hebben het pubiek tot in de ziel geroerd met haar prachtig spel en keurig zingen en wanneer ik mij aan een voorspelling mag wagen, zullen zij ieerlang sterren worden van den eersten rang. Zij werden welverdiend met kransen gehul digd. The Musical Stars'' (een band die er zijn mag) in hun keurige wit met zwarte jasjes, wisten hun gehoor te streelen met de meest uitgezochte muziek en dat op waarlijk mees terlijke wijze. Bravo, Musical Stars, alle lof voor uw buitengewoon fijn spel. Het alleraardigst tooneelclubje met zijn klucht: „Een vermakelijke vergissing"' mag er eveneens zijn en werden de Dames wel verdiend gedankt met bloemen. Het kap- en sminkwerk, uitgevoerd door den Heer Ries v. Rouw endaal was als steed9 weder uit muntend. En dan te weten, dat al deze medewer kenden dat alles geheel belangloos hebben gedaan. De prachttoeren der Acrobaten, de..,.. Maar het zou mij te ver voeren, alles, te willen beschrijven. Daarom .wil ik feesluiten en ben er van JAARVERGADERING VAN SOEST-ZUID Woensdagavond is in hotel „De Bosch- vijver" de jaarvergadering van „Soest-Zuid' gehouden. Een 40-tal leden woonde deze vergadering bij, die vooral belangrijk was, omdat er richt lijnen zouden worden gegeven aan de actie tot behoud der Soester bosschen. De voorzitter, de heer v. d. Plas, opende de vergadering en sprak een late nieuwjaars- wensch uit. 1 De notulen werden zonder verandering goedgekeurd. Uit het jaarrverslag van den heer De Graaf bleek, dat 't ledental iets was teruggeloopen, n.1. van 140 leden tot 133. Het verslag was in een zeer aantrekkelijk^ vorm gegoten en werd met applaus door de aanwezigen ontvangen. Bij afwezigheid der penningmeester las hier op de heer Van Eeden het verslag van den periiiugmeestei* voor. De ontvangsten over 't jaar 1936 bedroegen f319.82,5, de uitgaven f 17973, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f 140.09,5. Ook de penningmeester werd hartelijk be dankt voor zijn zuinig beleid. Hierna werd de kascommissie benoemd, die de boeken controleerde en uitstekend in orde bevond. De bestuursverkiezing bracht geen veran dering, daar de aftredende heeren: Van Eeden en Dr. Donker bij acclamatie herkozen wer den. Punt 8 van de agenda was de clou van den avond. In een kort overzicht zette de voor zitter uiteen, wat er door Soest-Zuid reeds gedaan was om verschillende verbeteringen aan te brengen in Soest. Het groote punt van actie bleef echter voor de vereeniging de actie tot het behoud van de Soester Bosschen. Soest-Zuid wordt in deze actie gesteund door „Soest-Vooruit" en door de Soester Bouwkring. Ook de pers heeft herhaaldelijk een lans gebroken voor dit mooie doel. Als laatste maatregel is door de drie ge noemde vereenigingen een request ingediend aan den Raad der Gemeente. In dit request wordt o.m. betoogd, dat waar zij thans tot hun ontsteltenis hebben vernomen, dat er plannen bestaan om tot be bouwing van het boschcomplex,, dat gele gen is ten westen van het Sanatorium Zon negloren, aansluitend aan de Middenlaan te Soestduinen, over te gaan, zulks huns in ziens noodwendig zal leiden tot vernietiging van natuurschoon in belangrijke mate. Juist het ongerepte natuurschoon in bosch en duin, aldus requestranten, vormt een der grootste aantrekkelijkheden der ge meente, een aantrekkelijkheid welke tot ge volg beeft, dat jaariijks een groot aantal pen siongasten Soest als vacantieoord en recrea tieoord uitkiezen. Behalve dat vele inwoners in het pen sion- en hotelbedriif hierin een bestaan vin- V. A- V, SOESTERBERG. De bekende Voetbal- en Athletiek-Vereen. „Soesterberg" zal binnenkort haar derde Lus trum vieren. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om deze 15e verjaardag van de vereeniging op luisterijke wijze te vieren. Er is een speciale Lustum Commissie in het leven geroepen, bestaande uit de heeren: F. Peters, P. M. Drost, E. v. d- Berg, P. Romijn en F. de Bruin. De feestelijkheden werden Donderdagmid dag ingezet met de opening van een Fancy- Fair. Na weken van hard werken is het gelukt om in „Huis ten Halve" een buiten gewoon aantrekkelijke fancy-fair te organi seeren, die in de komende dagen ongetwijfeld veel Soesterbergers zal trekken. De opening geschiedde door den E ere voorzitter van de vereeniging, Kapt. Vlieger A. Steup. De Eere-voorzitter wees er op, dat er in Soesterberg tal van vereenigingen zijn, die zich beijveren om het leven van de Soes terbergers te veraangenamen. Op gebied van muziek, tooneel, sport en vele andere takken is Soesterberg een vooraanstaand dorp. Een vereeniging is er, zij draagt de naam van' het dorp, die m de harten van de Soes terbergers een voorname plaats inneemt. Het is de oudste vereeniging in het dorp. De vereeniging „Soesterberg" gaat zich opmaken voor de viering van haar derde Lustum en heel Soesterberg gaat dit feest meevieren. Deze fancy-fair is de vroolijke aanhef van van dit feest. Maar niet alieen de bedoeling om feest te vieren heeft bij het organiseeren van deze fancy-fair voorop gestaan. Fancy- fair beteekent liefdadigheidsbazar, Spr. hoopt, dat de Soesterbergers daadwerkelijk zouden toonen de bedoeling van deze fancy-fair goed te begrijpen. I Hierna werd gezamelijk een rondgang door de zaal gemaakt. BAZAR VAN DE SOESTER TURNCLUB. Naar men ons mededeelt zal van Vrijdag tot en met Maandag a.s. door de Soester Turnclub een bazar worden georganiseerd Hotel Eemland, ten behoeve van het verkrijgen der noodige geldmiddelen voor noodzakelijke aanschaffing en onderhoud van gymnastiektoestelten voor deze vereeniging. De opening zal Vrijdagavond plaats hebben. Men heeft aan dezen bazar het karakter gegeven van een „Eerste Soester Markt dag", wat ongetwijfeld zeer origineel is; ve le attracties en prijzen zijn voor de bezoe kers beschikbaar. Op een succes voor de club mag dus we worden gehoopt SOESTER HARMONIE. Wij verwijzen nog even naar de adver tentie in dit blad, aangaande de uitvoering van bovengenoemde Vereeniging op a.s. Woensdagavond 3 Febr., te 8 uur, in de groote zaal van Hotel Eemland. Als gevolg van het feit, dat deze uit voering wordt gegeven voor begunstigers en donateurs (trices), zijn er slechts een be trekkelijk klein aantal kaarten over voor de CONCERT Door de gemengde zangvereeniging „Wij Willen Zingen" is Donderdagavond een vocaal concert gegeven i/i Religie en Kunst. Medewerking werd en eend door Mej F'. Hut sopraan en Mej. R- Bartelsman, piano. Het geheel stond onder leiding van den heer Jan Bartelsman. De vele aanwezigen hebben kunnen ge nieten van een met veel smaak gekozen en prachtig uitgevoerd programma. Vooral het derde nummer van het pro gramma werd zeer gewaardeerd, n.1. het „Panis Angelicus" van Cesar Franck voor koor, sopraan en piano. Tijdans de pauze werden Mej. Hut en Mej. Bartelsman bloemen aangeboden. Na de pauze zong het kinderkoor een bui- gewoon aardige Bloemen cantate. We ston den verbaasd over 't muzikale geheugen van de kleintjes. Ofschoon de cantate vrij lang was, wisten ze steeds op tijd in te vallen en de juiste toon te pakken. De jeugdige soliste verdient ook een woord van lof. Tot slot van den avond werd de bekende wals van Johann Strausz uitgevoerd: „Aan den schoonen blauwen Donau". 't Komt ons voor dat de zaal wel wat klein is voor een dergelijk zwaar nummer. Overi gens werd er met veel élan gezongen. Door den voorzitter werd aan den bekwa men dirigent van dezen avond 'n fraaie kunst geschiedenis aangeboden als blijvende her innering. Een der leden van het koor sprak daarna 'n woord var dank aan den scheidenden voor zitter. Het geheel is een uitstekend geslaagde uit voering geweest en we hopen „W.W-Z." nog dikwijls in onze zalen te mogen hoor en. AFD. K.J.M.V. OPGERICHT. Donderdaga.ond is in 't geborw St. Jozef een afdeeling van de Kath. Jonge Midden- standsvereeniging opgericht. Een 15 tal jon gelui had zich in de kleine zaal verzamelt. De vergadering werd bijgewoond door den Z. E. Pastoor Vos, Kapelaan Oostveen en een gedeelte van 't bestuur der R.K. Mid den standsv er eeniging Alvorens tot de oprichting over te gaan werd in een vlotte rede doel en streven der K.J.M.V. uiteengezet door den heer Clop- penburg, bondssecretaris te Utrecht. Na deze rede die met aandacht gevolgd werd ging men over tot oprichten van de nieuwe afdeeling. Een 15 tal jongelui traden toe. De verdeeling van bestuursfuncties en an- Emmakerlf. Voorin. 10 uur Do Eerw. Heer F. P. da Haan, vertegenw. v. d. Egypte-Zending. Nam. 6 uur Ds. J. I. van Schaick. Kerkgebouw Hees. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. HERV. (GEREF.) EVANG- .Voorm. 10 uur de Eerw. heer P. v. DijW van Leersum. Nam. 6 uur Prof. Dr. J. Severijn vad Utrecht. GEREFORMEERDE KERK. Juli ank kerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. WUhelminakerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds B. Aikema» CHR. GEREFORMEERDE KERK. Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds N. Bijdemast^' Woensdag nam« 7 uur Ds. N. Bijdemasti1 VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Voorm. 10.30 uur Ds. H. Kemp van Ny> megen, Jeugddag. R.K. KERK. Kerk Steenhofstraat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis 10.30 uur, Kerk Burgem. Grothestraat. H. Mis te 7.30 uur, Hoogmis te 10 uur. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Zondagsschool nam. a—3 uur* Nam. 6 uur de heer J. de Vries van Soes terberg.. R.K. KERK# ie H. Mis 7.30 uur, Hoogmis 10.30 uur HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds B. Tuinstra. Nam. 6 uur Geen dienst. BAARN. 1 DOOPSGEZINDE KERK. Voorm. 10.30 uur Dr. J. D. Dozy vai Amsterdam. NED. LUTHERSCH GENOOTSCHAP. V oorm. 10 .30 uur Ds J. Groeneweg vaal Hilversum. Burgera. Grothestraat 30 Telefoon 363 - Soesl GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H. H, Oogartsen, een vertrouwd adres! PRINS BERNHARD DAHLIA. De dahliakweeker H. Hornsveld te Baara heeft van Z. K. H. Prins Bernhard toe stemming verkregen een nieuwe variëteit Dahlia den naam „Prins Bernhard"' te geven- Deze dahlia is donkerrood en heeft een geel open hart. De keuze van den heer Horns veld was juist op deze dahlia gevallen, om dat zij herinnert aan de kleuren van het vorstendom Lippe. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen een aantal van deze „Prins Bernhard'* dahlia's in den tuin van het paleis Soest- dijk te planten. Zooals bekend heeft de NecL Dahliavereeniging aangeboden den tuin van het paleis van dahlia's te voorzien. Dezö nieuwe „Prins Bernhard-dahlia*' zal een on derdeel van dit geschenk zijn. WATERSPORT. De watersportver eeniging „De Eem"' al hier, heeft reeds meerdere malen het ver zoek tot het gemeentebestuur gericht de gelegenheid tot het meren van booten be langrijk uit te breiden. Mede in verband met het feit dat het Jon ge Prinselijk Paar binnenkort in deze ge meente zal komen wonen en dezen zoinet van het Nederlandschc volk een jacht ten geschenke zal ontvangen, kunnen we mee^ deelen, dat in het college van B. en W. da uitbreiding ,van de gelegenheid tot het ber gen van booten en jachten een onderwerpt van ernstige bespreking heeft uitgemaakt. Bepaalde beslissingen zijn nog niet geno men, doch wel deelde men ons mede, dat wanneer tot die uitbreiding wordt overge gaan deze zal worden uitgevoerd geheel overeenkomstig de moderne eischen van onzen tijd. eerste ledenvergadering op in 't gebouw St. Jozef. SOEST. NED. HERV. KERK. Oudekerk. Voorm. fo uur Ds. J. I. van Schaik. Nam. 6 uur Ds. E. Groeneveld. Zaterdag 30 Januari 's avonds 8 uur Avond gebed in de Oude Kerk- BEVOLKING. De bevolking der ger^^nte Baar ultimo 1935 uit: 5973 mannen, 7149 vrc |n. Totaal 13122. Vermeerderde in 1936 'ond M. .V. TotaaL door geboorte met: 112 79 19*( door verstiging met? 428. 655 10831 Totaal vermeerderd 540 734 1274) Verminderd in 1936 l door overlijden met: 65 81 I4<S door vertrek met: 441 737 Totaal verminderd 506 818 I3Z4( Vermeerdering in 1936 540 734 1274; Vermindering in 1936 508 818 1324, Bevolk. 31 Dec- 1935 5973 7149 1312* Bevolk. 31 Dec- 1936 6007 7065 1307# Gesloten werden 91 huwelijken, waarvail 43 kerkelijk werden ingezegend. Ingeschreven werden 6 echtscheidingen.

Soester Courant | 1937 | | pagina 10