D m s m m m wm ns a m Pt m 0 1 ijl Ml Bé Hf I iM AR p WA iS H iS KRAKELINGEN. Heefb 11 de STER TABAK PUZZLE of opgefojl Ons Weekpraatje. Uoopjes halen MASSELINK'S Vruchten Roggebrood Soest. 1 Ingezonden stukken. ordvcLrurt een pryS! De groote Januari sport. Een feit is, dat de Januari-uitverkoopen overal buitengewoon verlokkend zijn en dat het klare vooijaars-zonnetje erg duidelijk de kale plekken óp, en de verschoten tinten vhn een jas of mantel, „aan den dag" kan brengen. Maat al zit de zucht tot koopjes-halen de dames nóg zoo in het bloed, de hee- ren houden de hand steviger op den zak dan ooit tevoren. Ze zeggen, dat het nog steeds crisis is en dat de Sinterklaas, het Kerstfeest, Oud- en Nieuwjaar en boven dien de Oranjebruiloft, tesamen al een hóóp geld hebben gekost. In deze omstan digheid vinden sommige dames den Amster- damschen „jassensnijder" niet eens zoo 'n griezelig en kerel. Maar alle gekheid op 'n stokje; Januari Is als maand der groote uitverkoopen een gezellige tijd En al hebben de vrouwen den naam van geen koopje te kunnen la ten liggen, de lokkende goedkoopte werkt evengoed als een magneet op de mannen, die plotseling outdekken van alles i^ooodig" te hebben. En laten we den menschen geen ongelijk geven. Ket is niet de hoogste wijsheid om aankoopen uit te stellen, totdat ze dringend moeten worden gedaan. Degelijk is no; steeds: vóóraf te zorgen. Wie dat pas op 't nippertje doet, koopt vaak onnoodig duur, óf onnoodig inferieur, omdat er geen geld is voor betere kwaliteit, óf hij moet gaan koopen „op afbetaling" wat ten gevolge heeft, dat hij nooit meer in de gelegenheid komt om te gaan zorgen vooraf". Zeer velen hebben het geleerd om in den loop van een jaar of van een seizoen een potje te sparen, waaruit de Januari-inkoopen kunnen worden bekostigd. De uitverkoop- markt is tegenwoordig veel veiliger dan vroe ger, omdat de wetgever tegen het gezwende] afdoende maatregelen heeft genomen. De Januari-opruimingen en op kleiner schaal ook de Juli-opruimingen zijn reëele aan gelegenheden. Elke zakenman moet zich van seizoen tot seizoen ontdoen van de goederen, wel ke hem bii langer aanhouden risico's gaan Opleveren door wijziging in smaak of mode, dan wel door achteruitgang in kwaliteit. Bovendien moet elke zakenman zijn finan cieels middelen weer op peil brengen om In staat te wezen al dat nieuwe weer in te slaan, hetwelk de markt biedt, en waar naar zijn klanten hem straks zullen vragen. Om deze redenen is menigeen blij, als hij ééns of tweemaal per jaar zijn oudere voorraden kan ruimen tegen prijzen, voor welke hij zelt heeft moeten inkoopen, en ükwijls voor minder nog. Hel opruimen is dus een noodwendig heid voor den verkooper, maar daarnaast is het profiteeren van de koopjes door het publiek evenzeer een daad van wijs be leid. Waarbij nochthans de noodige voor zichtigheid moet worden betracht. Er zijn vooral in de groote steden, magazijnen, .welke zich instellen om te speculeeren op de koop jeswa(an van velen. Zulke ma gazijnen stoppen zich vol met rommel, die speciaal voor den uitverkoop is aan gekocht. Dingen, die op het oog mooi of rijk aandoen, maar werkelijke kwaliteit «nissen en dharom goedkoop kunnen wor den aangeboden. Wie met verstand van de uitverkoopen willen profiteeren, vervoegen zich op de bekende adressen in eigen plaats of streek, d.i. bij hen, die een naam aan hun koopers hebben te verliezen. Bij hen dus, die er waarde aan hechten, dit ze klanten in de winkels zien, die buiten uitverkoop- tijd zullen weerkeeren, wanneer ze iets behoeven. De advertentiekolommen van onze bladen zijn daarom de beste gids bij het doen van inkoopen^ ook in uitverkooptijd. De kr.be!worden aÏÏen onder 'den gronc!. gelegd K-'udonj hel paleis kan men het personeel dan ook druk bezig zien met het graafwerk. Vraagt nu Uw bakker of winkelier naar Iets aparts. Bijzonder fijn. Aanbevelend, Koek-en Rogge» broodfabriek DE VOORZORG POSTKANTOOR TEGENOVER HET PALEIS. fn afwijking van dc oorspronkelijke plan nen heeft de dienst der P.T-T. besloten in een dei 'egenover het Paleis gelegen ge bouwen een volledig postkantoor in te richten. Voor de bewoners in de omgeving van het paleis, beteekent dit besluit een groot gerief. Aan het postkantoor zullen eenige bestel lers uit Soest en Baarn verbonden worden. Met de inrichting van het Postkantoor en met het aanleggen van eenige extra telefoon kabels is reeds begonnen. Men is n.1. bezig een speciale telefoon aansluiting te maken voor 't Prinselijk Paar. Het ligt in de bedoeling om eerst een tijdelijke aansluiting te maken naar 't midden gedeelte van het paleis. Later zal deze aan sluiting dan doorgetrokken worden naar de particuliere vertrekken van de Prinses en den Prins. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat Hunne Koninklijke Hoogheden gesprekken kunnen voeren, zonder gebruik te maken van de tele fooncentrale, die reeds in het Paleis is. VEREEN. VAN JONG HERV. Dondendagavond hield de Ver. van Jong Hervormden haar eerste samenkomst in dit jaar. De voorzitterr, Ds. Groeneveld, opende de ze samenKomst met een hartelijke Nieuwjaars- wensch. Vervolgens sprak de Voorzitter naar aan leiding van Lucas 4 een korte rede uit. Na een korte pauze was het woord aan Mej. A. J. Plooy een gogdvolle rede over het onderwerp „De wil Gods". In duidelijke taal verklaarde spreekster ons hoe wij Gods wil kunnen volbrengen. Twee wegen leiden naar de eeuwigheid. De smalle weg, waarop Christus ons voor- gaat. De breede weg, die ons het leven op aarde misschien makkelijker maaktt maar die leidt naaar een verschrikkelijke eeuwig heid. Tot slot spoorde spreker allen aan om toch steeds dat moeilijke maar veilige pad te kiezen, want dan zal Christus ons ten eeuwige leven voeren. Voor deze mooie rede werd spr. harte lijk gedankt Ds Groeneveld sloot hierna de vergade ring met gebed. „LOHENGRIN". Vrijdagavond is door de Mij. tot Nut van 't Algemeen in hotel Eemland een vergade ring gehouden. Als spreker trad op de heer B. Alt, die een lezing hield over de bekende Opera van Wagnei „Lohengrin". Om ongeveer 8 uur was de zaal met een óo-tal belangstehenden gevuld. Mevr. Spronk opende den avond met een enkel woord van welkom aan allen en gaf onmiddellijk het woord aan den heer Alt. In een zeer vlot uitgesproken causerie liet ons de heer Alt de schoonheid van deze zoo bekende sage zien. Tal van lichtbeelden wer den vertoond om een en ander te verduide lijken. De voornaamste aria's werden op de gtamofoon ten gehoore gebracht, o.a- „Nun sei gedankt, mein lieber Schwan" en de be kende aria waarin Lohengrin z'n naam be kend maakt. 1 i Verder declameerde de heer Alt eenige ge deelten, waarbij hij zich zelf op de piano begeleidde. De heer Alt toonde zich een uitstekend causeur en 't langdurig applaus dat hem aati het eind der lezing ten deel viel, be wees wel, dat de aanwezigen hem zeer dankDaar waren. Mevr. Spronk sprak tot slot een kort woord van dank en sloot de vergadering. DE NIEUWE DIRECTEUR VAN HET LUCHTVAARTBEDRIJF SOESTERBERG. .Tot directeur van het Luchtvaartbedrijf te Soesterberg is als opvolger van kolonel Oudendijk benoemd luitenant-kolonel H. L- van Roven, eerst-aanwezend ingenieur der Genie te Amersfoort. Na de H B S. te Haarlem doorloopen te hebben, kwam Overste van Roijen als leer ling van de K.M-A. te Breda. Het was in 1906, dat z'n studie beloond werd met de aanstelling tot tweede luitenant bij het wapen der Genie. Hij werd gede tacheerd bij den Staf der Genie te Arnhem in verband met de voorbereiding van den bouw van een kazernement voor de Be reden Waj ens te Ede. Van 1907 tot 1908 was hij werkzaam bij den bouw van die kazerne. In 1908 werd hij geplaatst bij hel Regiment Genietroepen, in welke positie hij opgeleid werd tot ballon commandant. In deze periode volgde in 1909 eveneens zijn benoeming tot eerste luitenant. In 1913 werd overste Van Roijen over geplaatst bij den staf der Génie te Utrecht, terwijl hij vanaf Aug. 1914 bij den inun- datiedienst werd te werk gesteld. In datzelfde jaar kwam ook de bevordering tot kapitein af. Van 19161919 was hij bij het Veldleger als commandant van de 3e compagnie veld- pioniers, terwijl hij kort daarop aan het hoofd kwam te staan van Sectie V van den Staf der Ille Divisie. Hierna volgde van 19191922 een periode, waarin hij als kapitein van Speciale Diensten bij het Regiment Genietroepen werrkzaam was. Van 1922 tot 1929 was overste Van Roijen werkzaam op het Departement vat? Defensie. Aan het einde van deze periode werd hij tot majoor bevorderd en werkzaam gesteld als Soes-chef van de Vde afdeeling van het Departement, terrwéjl hem tevens de functie van toegevoegd hoofdofficier van den Inspec teur der Genie werd opgedragen. In 1933 werd hij bevorderd tot luit.-kolonel, waarna in 1934 z'n benoeming tot eerstaanwezend- Ingenieur te Amersfoort volgde. BEZWAREN TEGEN HET UITBREIDINGSPLAN. Burgemeester en Wethouders van Amers foort, zijn bij de Kroon in beroep gegaan tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij het uitbreidingsplan onzer gemeente werd goedgekeurd. uit generaal der 'GenTe, Inspecteur 'dér MiÏÏ.1 Luchtvaart; K EOudendijk, kol b.d., di recteur van het Luchtvaartbedrijf; F. A.. van Heijst, luit. koonel vlieger bij de LTchtvaart- afdeeling; J. H. Star, majoor, waarnemer bij de L. V. A.D. Lub, hoofd der openbare school, C. M- Bentram, J. Leguit, A. van der Vlugt. Naast het reeds aangekondigde Jubileum concert, hetwelk op Dinsdag 2 Februari a.s. zal worden, gegeven, zal op 6 Februari, eveneens in „Huis ten Halve" een revue uit het wel en wee der S.G-K. worden opge voerd. Een herhaling van de opvoering dezer revue zal zoo noodig plaats hebben op H Febru ari aanstaande. VER. TOT BEVORDERING DER BE LANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Het bestuur der afd. Baarn, Soest en Om streken van bovengenoemde Vereen, bericht ons, dat op Vrijdagavond 29 dezer te hou den vergadering ni hotel „Kasteel van Ant werpen", Laanstraat, Baarn, aanvang half a, door den heer Roodenburg uit Hilversum een lezing zal houden over het onderwerp; „Am sterdam omstreeks 1500", Een groep^t^'cfoon in aanwezig. PUZZLE. Wij ontvingen heden een exemplaar van d.e interessante Ster-Tabak Puzzle, welke deze weelc door geheel Nederland huis aan huis verspreid is Tot 15 Maart a.s. kunnen oplossingen worden ingezonden, terwijl de uitslag" op 30 April a.s. zal worden bekend gemaakt. Voor dc prijzen welke voor deze puzzle worden uitgeloofd, zie men de advertentie in dit nummer. Komt 'dé lieer Van Klooster ïn den eersten tijd niet meer ia den raad terug, daa is hij mlt- verplicht te bedanken en zijn zetel aan zijn opvolger op de lijst over te geven. De heer Van Klooster bedenke toch, dat hij door zijn afwezigheid de invloed van de R.K. partij in den raad benadeelt. Ik kan mij niet herinneren, dat er in den laat^ten tijd principieele beslissinen aan de orde zijn geweest., waarbij een enkele stem den doorslag zou hebben kunnen geven, maar wat niet geweest is, kan ieder oogenblik komen. De heer Van Klooster is tegenover de partij, die hem in den raad bracht verplicht óf zijn mandaat ter beschikking te stellen voor zijn opvolger^ óf weer in den raad te verschijnen. Met dank voor de plaatsing; A. Dampo ia beide neusgaten en de ge neeskrachtige dampen diep inademen. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 'atttpOdaar lucht je van op? SOES TER SCHAAKCLUB. Zaterdagavond is de wedstrijd gespeeld Rott. Schaakbond tegen Stichtsch-Goóischen Schaakbond, welke als gewoonlijk door den S.G.S. werd verloren met 46. Van Soest speelden mede de heeren Bos scha, de Regt en Van Doesburg, resp. aan het 2e, 3e en 4e bord. Ze behaalden geza- melijlc il/g punt; Bosscha wist na harden kamp zijn partij te winnen, terwijl De Regt nog remise uit het vuur sleepte. Donderdagavond gingen Soest II en III naar Amersfoort Soest III verloor, zooals te verwachten was, met 2-8 van „Denk en Zet" I, terwijl Soest II een karden kamp moest voeren tegen Amersfoort II. Niet min der dan 3 partijen moeten nader worden ge- arbitreerd; de voorloopige uitslag luidt; Amersfoort II Soest II 34 met de beste kansen voor Soest- De wedstrijd van Soest IV tegen Unitas I is 14 dagen uitgesteld en zal plaats vinden 16 Februari a.s. Oplossing probleem nr. 19 (J. Hartong); P ci CI3. Goede oplossingen ontvangen van de da mes PI. C. Coops en A. B. Spijker en de heeren: G. G.. v. Bavel, J. J. W* Blom, A. den Boer, J. Brandenburg, K. Butter, M. Cv Th. Consemulder, A. v. Dijk, D. A. M* Foeken, J. v. Hees, J. J. Huurdeman, T. G» de Jong, B. Kouwenhoven, J. Kromhout, J, Lustenhouwer, Ant Luypen, F. A. Mud, J. A. Naethuys, J. Nieuwenhuis, H. Plas, K. Post, G. Reiche, J. v. 't Riet, J. J. Roorda, Th. de Ruig, A. Slagter, C. Spaan, E. C. W« Tabernal, J. Timmer Sr-, A. Vermeulen, J. H. Verzaal, G- J. de Vries, L. H. I« Witte en S. de Zoete. Probleem no. 22. Drs. A. P. du Prée Soestdijk. ZWART, abcd e fgh SOESTERBERGSCH GEMENGD KOOR. In aansluiting aan het bericht in ons vorig nummer, betreffende het tweede lustrum van het Soesterbergsch Gemengd Koor, akn nog worden bericht, dat voor dit doel een lustrum commissie is samengesteld, bestaande uit de heeren: A. Mulder, voorzitter; D. van Ga meren, secretaris en A. W. Kooman» pen ningmeester. Ook werd een Eerre-Comité benoemd, waarin de navolgende heeren zitting hebben genomen: Mr. G- Deketh, burgemeester van Soest, voorzitter. Leden: M- Raaymakers, res. mm, WIT. Wit: Kgi, Tb2, Tg7, La8, Ld4, Pf3, pi. e4, e5 en f4. Zwart: Ke6, Da7, Th5, Lb8, Pc7, pi. a4, fj en I14. Wit begint,* mat in twee zetten. Oplossingen in te zenden uiterlijk 8 Febr. aan het secretariaat van de Soester Schaak club, Mendelssohnl. 5, Soestdijk. Buiten verantwoording der Redactie. EEN R.K. RAADSZETEL. Sinds geruimen tijd is één zetel van de R.K. Staatspartij in onzen raad niet bezet. We weten het allen, het is de heer II. van Klooster, die door ziekte verhinderd is, zijn werkzaamheden in den raad waar te nemen. Algemeen dacht men eerst, dat de onge steldheid van korten duur zou zijn en Van Klooster wel weer spoedig zijn stem in het bestuurscollege van onze gemeente zou doen hooren. Helaas het is anders uitgekomen. En nog altijd hoort men niet welke kant het uit zal gaan. Ten besluite t De rijmprent» Nog ééns; maav dan ook voor de laatste maal, moet ik het hebben over de rijm prent. Om der rechtvaardigheids wille. Want het blijkt niet alleen critiek te zijn geweest, welke het gedicht van Boutens aan de pers en aan paedagogen heeft ont lokt, neen. Boutens heeft ook verdedi gers. Een der eersten, die als zoodanig optrad was de Amsterdamsche onderwijzer J. Portharst, die een „vertaling", althans een prozaïsche overzetting van het gedicht van Boutens in verstaanbaar Nederlandsch, in het Handelsblad publiceerde. Het feit overigens, dat zulke „verklaring" noodig is, bewijst m.i. te meer, hoe ongeschikt het rijm is voor kinderen. Later kwam de heer A. de Froe, Dir. eener Chr. H-B.S. te A'dam in De Tele graaf óók met een verklarende omschrijving van het rijm voor den dag. Hij deed dit zeer uitvoering enop een manier, ge heel afwijkend van de wijze, waarop de heer Portharst het gedicht had verstaan. Het ergst echter maakte de heer de Froe het' waar hij na zijn „verklaring" schreef: „Geachte redactie, ik weet niet, of dit de juiste interpretatie is. Ik heb het niet aan den dichter durven vragen." Dus; ook de heer Froe weet niet, of hij het rijm op de juiste wijze heeft ver staan! Niettemin was hij bij lezing „aan stond getroffen door de schoonheid van rhytme en klank." Dat laatste is natuurlijk mogelijk. De kunstcriticus Jan N. van „De Maasbode die ter verdediging van Boutens eveneens een verklaring van diens gedicht gaf, dat op onderdeelen afweek, zoowel van die van den heer Portharst als die van den heer de Froe, deze heer consta teert, dat de beste gedichten onmogelijk te verstaan zijn. „Poëzie is de harmonische samenstelling van woord-klank en woord-zin". De beste dichters zijn er toe „gekomen, desnoods de duidelijkheid geweld te laten lijden terwille van de melodie". Dat is de „poësie pure", d.i. „het wezenlijke van de dichtkunst". Op dit gebied echter kunnen „alleen de goede verstaanders zich eenigs- zins thuis gevoelen". En dóarom zoo besluit de kunstcriti cus van de „Msb." had een volksuitgave voor de schooljeugd ook nooit aan Boutens mogen worden opgedragen. Juist. Intusschen, thans wetende, dat de beste vaerzen als kenmerk hebben, dat ze niet kunnen worden verstaan, nu begrijp ik pas ten volle, welk 'n groot dichter er aan mij, proza.-schrijver, verloren is gegaan. Anti-militairisten met sterren. In den mobilisatietijd hebben wij, men schen wan het verlofskader, altijd erkend, dat onder de beroepsofficieren vele nobele menschen worden gevonden, bekwaam in hun vak, maar meestal met een volstrekt wan- of ónbegrip van de volkspsyche. Ze staan niet mét, maar nóast „den burger". Dit ón begrip van de volkspsyche kweekt noode- loos véél anti-militairisme. Herinneren we ons maar eens het geval van den huzaar, die weigerde om te voldoen aan het bevel van een burger, die zich niet als officier wenschte of kan 1 gitimeeren. Tot in hoogste instantie is dez 1 huzaar in het ongelijk gesteld. Elke burger met een boord aan en een hoed op, kan hier in ons land 'n comedie opvoeren, bespott el ijker dan die van den kapitein van Köpenick, door 'rf stel miliciens op straat „in de houding" te commandeer en. Nou hebben we weer het wonderoliegéval. Een soldaat was ziek, en kreeg door den militairen dokter wonderolie voorgeschreven. De kerel gruwde er zoo van, dat-ie onmo- mogelijk aan het voorschrift kon voldoen. Ik kan er in komen, in zoo'n geval. Toen ik jong was, hebben ze me voor het slikken van een lepel wonderolie den hemel beloofd en voor het niet-slikken naar de hel verwezen. Ik zal het lot moeten ondergaan, dat me is beschoren, maar wonderolie heb ik toen d.w.z. nadat ik het vroeger ééns geproefd had niet naar binnen kunnen krijgen. Er zijn heel wat minder dappere menschen, die hetzelfde medicijn slikken als ik he.t een „droge" van Bols doe. 'n Kwestie van smaak, gevoel, psyche, verbeelding,enfin, noem het zooals ge wilt,- maar als je „het" hebt, dien tegenzin, dan kom je er niet overheen. Onze soldaat, die geen wonderolie door z'n keel kon krijgen, hoorde zich voor den Krijgsraad 'n week „voorwaardelijk" toebe deeld wegens „dienstweigering" ik weet niet wat in dat geval met „voorwaardelijk" be- i doeld woidt. Moet de man misschien een lang zijn goeden wil toonen door eiken dag wonderolie in te nemen? De veroordeeling op zich zelf hoe da straf ook moge luiden is een misdaad. Er zijn dingen, die geen mensch, dus ook geen soldaat, zich kan laten welgevallen, als hij niet alle zelfrespect wi verliezen. Een Nederlandsche jongen slikt in letterlijken zin niet iets, dat hem bepaald degouteert, d.i. tegenstaat. Zijn weerzin kan slechts grootex worden, naarmate men 't hem meer opdringt. In barbarisme kan men er toe komen om iemand te comrnandeeren: dat eet je niet Maar slechts in waanzin of verregaande ei. gen waan kan iemand comrnandeeren om iet* bepaalds wél tot zich te nemen. Het wonderolie-geval wordt druk in da pers besproken en het gevoel voor het le ger krijgt een geduchte knauw. Door wier schuld Als vaderlandslievend en gezagsgetrouw! journalist kun je je best doen om 't volkj op te voeden voor een blijde vervulling vaa zijn patriottische plichten. De militaire ge gradueerden breken zelf keer op keer met een of andere psychologische stommiteit weer, af, wat goedwillende burgers langzaam maar, gedegen voor de nationale verdediging heb ben opgebouwd. Nog zoo iets. Geen rekening wil en houden met de volks^ psyche is niet alleen een fout van militaire^, maar dikwijls ook van burgerlijke ambten naren - Er zijn in Friesland en in Noord-Holland een aantal menschen, die het noodig hebben om zich nu en dan over den afsluitdijk ta laten vervoeren, en doen dat per „eigen" ge- legenheid, d.i- middes een der bussen, welke het eigendom zijn van hun eigen vereeniging, de Fricsch-Hollandsche reisvereeniging „Sa menwerking" te Leeuwarden. Er zijn zes vrijspraken en twee arresten van den Hoogen Raad, welke er op wijzer^ dat deze wijze van vervoer volkomen wet telijk en geoorleefd is. Toch worden de bus sen nog telkens aangehouden „voor onder zoek". Hielden ze die bussen nu maar vast^ dan moest de zaak voor het gerecht komen, waarop weer vrijspraak volgt enz. Maar dat doen ze niet. Ze houden de bussen „v'ooi onderzoek" naar een of andere overtreding 'n uur of 'n paar uur, uiterlijk een dag lang, vast en geven ze dan weer vrij. In zulk geval behoeft geen proces-verbaal te wordert opgemaakt en de zaak komt niet voor hef gerecht De Proc.-Generaal bij den Hoogen Raad heeft dat het vorige jaar sterk gegispt, in de volgende bewoordingen: „De regeling welke het Wetboek van Strafrecht geeft om aan verdachten en andere particulieren herstel te verzeke ren van onbevoegdelijk en onnoodig toe gepaste dwangmiddeen vormt een na« genoeg gesloten stelsel van door den wetgever gegeven waarborgen. Spreker zegt „nagenoeg" gesloten, om- Wat deze zaak bewijst, dat dit stelsel 31 og een leemte bevat, waarvan de opspo ringsambtenaren een handig en betreu renswaardig gebruik hebben gemaakt^ teneinde door de mazen der wet heen te kruipen, n.l,het vrijgeven van het in beslaggenomene vóórdat de belang hebbenden tegen de inbeslagneming een bezwaarschrift bij den rechter hadden! kunnen indienen, door welke handigheid de weg naar den rechter wordt afge sneden." Ondanks deze scherpe veroordeeling gaat; de marechaussee, natuurlijk op hoog bevel, gewoon door met het treiterige optreden,, dat zoo volkomen in tegenspraak is met dea geest van de wet. De overheid misbruikt hier de befaamde mazen van de wet oirt haar onwettelijken zin door te drijven. Als 'n particulier eenmaal voor 'n bepaalde overtreding is veroordeeld' en hij gaat tóch door op den weg, die als „fout" is aange duid, aidus een tweede, derde, vierde vonnis enz, tegen zich uitlokkende, dan wordt zoo iemand als een querulant aangemerkt en hij moet oppassen, anders stoppen ze hem irt §en krankzinnigengesticht of een psycho* patheninrichting. Maar als een ambtenaar hetzelfde doet; in naam van de overheid? Dan is-ie 'a ke- re, die op zijn stuk staat en zijn promotie, verdient.

Soester Courant | 1937 | | pagina 6