KANT BLIJFT MODE WARME WINTERKLEEDING ONS PATRQNENHQEKJE. •^'4- Has-Cw met kanten halsgarneering en kleine roos jes Cloqué japon met kanten bovenpas en mouwen, modern kraagje, dat even opstaat tegen de hals en overgaat in scherpe, om liggende punten. Zeer geschikt om een be staande japon te moderniseeren. Ten slotte is de meest rechtsche japon van purper gekleurd fluweel met ingewerkte kant langs den hals en kanten strik. De bijzondere aandacht willen wij ten slotte nog even vestigen op de mouwen, waar de ruimte nu eens aan -het bovendeel te zien is, dan weer even boven de pols. Bij sommige modellen wordt ten overvloede nog linnen aange bracht om de bovenruimte vooral uit te doen staan. Wellicht ten overvloede willen wij er ten slotte nog even de aandacht op vestigen, dat de opvallend uitstaande mou wen, die de schouderlijn zéér verbreeden, slechts door slanke figuurtjes gedragen kunnen worden. OPRUIMINGEN EN NOG WAT. Hoevele dames hebben hun voordeel ge trokken uit de seizoen-uit verkoopen? Dat is moeilijk te zegge,n. Even moeilijk is het te zeggen, hoeveel dames profiteeren van het speciaal voor de uitverkoopen samen gestelde modeblad, dat behalve veel lezens waardigs, ook allerlei raadgevingen bevat en een keur van modellen. Zoowel de ele gante vrouw als meer eenvoudige, zoowel ae rijke als de minder bedeelde huismoe ders kunnen dit uitverkoopmodeblad best gebruiken. Want het is afgestemd op dezen tijd met zijn vele moeilijkheden. Voor de kinderen geeft het speciaal iets bizonders en handwerkende dames kunnen er hup hartje aan ophalen. Verzuimt dus niet dit uitverkoopmode blad aan te vragen bij Het Praetisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag, onder bijslui ting van twaalf cents aan postzegels, of door gireeren van twaalf cents op postreke ning 203203 van Het Praetisch Modeblad te Den Haag. Ontelbaren deden het reeds; I) moogt be slist niet achterblijven! Korte bestikte avondjakjes. De elegante avondjakjes in min of meer moderne uitvoeringen worden thans niet alleen meer van brocaat of lamé gemaakt, doch van met goud of zilverdraad, soms Kant is en blijft een veel gevraagd mo de-artikel en inderdaad is dit alleszins te begrijpen, indien men nagaat, hoe buiten gewoon dit materiaal voldoet. Men vindt het in alle soorten, uitvoeringen en kleu ren, zoodat het zich aan de weefsels waar bij het verwerkt wordt kan aanpassen. Smalle ruches worden tot flatteuse chabots gevormd, terwijl voor dit doel ook mooie kantstof gebruikt wordt. Een japon is op bijzonder geschikte wijze te moderniseeren door het aanbrengen van kante garneerin gen. Combinaties van fluweel en kant wer den reeds in lang vervlogen tijdperken ge vormd en mooi kwamen de vrouwenhan den uit, indien kanten plooisels tot over de pols uit de mouwen te zien waren. De mooie kragen van Venetiaansche kant zijn rijk van ontwerp en uitvoering en verra den des meesters hand. Oude klossen kant en vele andere waardevolle oude, echte handgewerkte kantsoorten zijn ware fami liestukken evenals de kanten doopjurken van generatie op generatie overgingen. De zien mooi zacht crème en écru kant op fluweelen japonnen de halsuitsnijding op alleszins flatteuse wijze omramen, soms even omhoog gaande achter in den hals. Het- eerste model links is een gekleede matzijden japon van oud blauw met cha- bot van kant, terwijl de halsronding met kant is aangevuld. Een gedrapeerde cein tuur wordt van donkerder gekleurd velours om het middel gedragen. Het toilet er naast ^is van diep rood velours transparant met ietwat gesteven kantgarneering in écru uitgevoerd, aan hals en als schootje. De eerste der volgende drie japonnen is een minder gekleed model van wollen crêpe ernaast nog wél zoo elegant werkt en met smal goud of zilverkoord sluit, drie kwart lange mouwen en een klokkend schootje heeft, dat aan de voorbaan kort en naar de rugzijde aanmerkelijk langer wordt. KEUKEN-WENK. Het is zeer verkeerd om messen bij het vaten-wasschen in het afwaschwater te leg gen, hetgeen maar al te vaak gebeurt. Men houdt het heft in de hand en gaat met de vatenkwast alleen over het mes, dat, in dien het erg vuil is, vooraf met een stuk couranten-papier schoongemaakt wordt. In dien de heften met het water in aanraking komen, dringt dit langs het metaal naar binnen toe, gaat roesten en breekt af. Een andere factor, waarom heften niet in wa ter mogen leggen is, dat het heft dof wordt en het er onaanzienlijk uit gaat zien. Roestvrije messen worden nimmer over een plank geslepen doch alleen over een staal gehaakt, of gescherot aan e«n wat verandering in üleeding te brengen. Hiertoe leenen zich zeker blouses, want hoeveel verschillende modellen kan men niet bij één rok dragen, mits de kleur hier van neutraal is. Het bandfluweel aan de hals is iets bree- der, wordt eveneens met onzichtbare steekjes aangebracht en heeft een strik met vrij groote lussen en einden. Als ma teriaal wordt een kunstzijd je gekozen met een gekleurde moes, heel nieuw. Het flu weel is in de tint van de moesjes. Patro nen in de maten 42, 44, 46 en 48. BON VOOR GOEDEOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Praetisch Mode* blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten f aan postzegel*. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Praetisch Modeblad" wenscht te ont* vangen, gelieve u 10 cent extra in te elui* ten. (Postzegels liefst van 11/2. 3 of 3 ccötfj H5fï ïfifSTELLEN VAN PATRONEN I Patronen van h» <fcze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Praetisch Mo deblad" Postbus 86, Den Haag, Postreke ning 208203. De prijs der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven, f 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per gire ut per postwissel. Vooral gedurende de eerste morgenuren na het opstaan als het huis nog niet zoo door en door verwarmd is, heeft men be hoefte aan warme kleeding. De moderne morgenjaponnen zijn prae tisch, hebben hoogsluitende halzen en lan ge mouwen. Verschillende warme, wollen weefsels, waarvan vele min of meer ruig een losse jumperblouse gedragen wordt. De modellen zijn eenvoudig en min of meer sportief, zooals b.v. afb. 1, welke van dik gestreept flanel is met garneering van effen materiaal. Raglanmouwen met ruim te naar de pols toe, die met een smalle rechte manchet wordt afgewerkt. Afb. 2 is van bedrukte materiaal en heeft een rechte Voor handwerkende dames. Strijkpatroon STP 228a. Voor dames, die van handwerken hou den, is een strijkpatroon steeds welkom. ST!P 228a Bovenstaand motief No. STP 228a is bui tengewoon aardig en geschikt v-oor veler lei doeleinden, vooral ook voor kinder- kleeding. De ware grootte van elk mo tiefje is 8 1/2 X8 1/2 c.M. Op elk vel zitten meerdere motieven en als men een niet te warm strijkijzer neemt, kan men elk mo tief wel twee keer gebruiken. Voor don kere stoffen gebruikt men een geel, voor lichte stoffen een blauw strijkpatroon. Dit strijkpatroon kan men bestellen voor den prijs van 18 ets. bij Het Praetisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag (Giro 203203). Men gelieve nauwkeurig het nummer te vermelden en de verlangde kleur. Huisjapan bestaande uit rok en lange blouse. Zeer praetisch is he thier weergegeven model, waarvan wij het bovendeel weer gegeven hebben. Het kan gemaakt worden van gebloemde flanel voor den wintertijd en b.v. van cretonne voor de maanden, dat het minder koud is. De rok, die er bij ge dragen wordt kan wellicht gemaakt wor den van een bestaande japon, waarbij een passend bovenstuk gekozen wordt. Ons mo del heeft een opstaande kraag, stofreepen, ceintuur en mouwgarneering van doorge stikte effen biezen. Het ontwerp leent zich eveneens voor gekleede middagblouse, waarvoor dan ge heel ander materiaal gebruikt wordt b.v. effen fluweel met satijnen biezen of wel bedrukt fluweel. Als het hartje van den wintö vocjfcty behoort te zijn, walniet wil zeggen, 4a'; de kou voorbij is, komt de Januari-uitver&Top, welke van alle seizoenopruimingen wel bet meest aftrek vindt. De gedachten gaan dan al weer uit naar het voorjaar, maar toch zijn er dan nog vele vrouwen, die nog win- terkleeding maken, en reer terecht. Want men kan dat dan op zeer goedkcope wijze doen. Zelf kleeding maken komt steeds meer in de mode. De voldoening, die mc-n heeft, als alles goed past, is dan ook de mooiste beloonirg voor het werk, dat men heeft gedaan. Onze uitverkoopmodeblad, dat wij b§ wijze van premie voor onze lezeressen be schikbaar stellen, is wel de meest geschik te wegwijzer, welke men zich voor dames, die goed gekleed wenschen te gaan, kan in denken. Met deze premie kan men zelf op eenvoudige wijze kleeding maken. Boven dien is het 't eenige blad met een ruime keuze in strijkpatronen en daarom alleen reeds waard aangevraag dte worden. Doe dit dus even per brief bij de Redac trice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels of per giro op postre kening 62626 van de Mode-dienst te 's-Gravenhage. BLINDEDARM-ONTSTEKING EEN VEEL VOORKOMENDE ZIEKTE. Blindedarm-ontsteking behoort tot die ziekten, die de mensch op het onverwachts overvallen. Midden onder het werk, ge zond en wel, voelt men zich plotseling ziek en is medische hulp onverwijld noodig. Het grootste percentage, dat blindedarm-ontste king krijgt, zijn jonge menschen. Indien onmiddelijk chirurgisch ingegrepen wordt doordat de ziekte dadelijk vastgesteld kan worden, is de operatie en het verloop meestal van betrekkelijk onschuldigen aard. In verband met het groote belang, dat spoedig ingrijpen met zich brengt is het noodig, dat men de eerste verschijnselen herkent en weet, dat den huisarts onmid delijk geconsulteerd moet worden. De ontsteking begint meestal met pijn in den rechterkant van de onderbuik en vrijwel zeker is, dat de temperatuur op loopt en men constipatie krijgt, terwijl da pijn gepaard gaat met onpasselijkheid en vomeeren. Al deze bezwaren wijzen op een vermoedelijke blindedarm-ontsteking, d.i. van het wormvormig aanhangsel (appen dix) aan den darm. Deze ontsteking kan in weinige uren haar hoogtepunt bereiken en de zich vormende etter perforeert het darm- vlies en komt in de buikholte, waardoor de veelal met doodelijken afloop gepaard gaande buikvlies-ontsteking ontstaat. In enkele gevallen wordt blindedarm-ontste king zonder operatief ingrijpen genezen en gebeurt het wegnemen hiervan eerst la ter. Noodig is echter aan dit laatste gevolg te geven zoodra de medicus dit wenschelijk oordeelt om eventueele herhalingen en er ger nog, te voorkomen. Mochten zich in het gezin dergelijke ver* schijnselen als bovengenoemd voordoen,' dan niet gewacht, doch onmiddellijk me disch advies ingewonnen! DEUX PlèCES VOOR GEZETTE FIGUREN. No. 63464. No. 1491. Prijs peir patroon 0.25-. plus 0.05 voor adm.- en vezendkosten. In huis, zoowel als op kantoor is 't pret tig er goed gekleed uit te zien en nog eens zijn, worden hiervoor gekozen. Toch kan men ook minder warme weefsels kiezen, zelfs kunstzijde, indien men een tusschen- voerrng van watteline neemt. De drie la gen worden dan in ruiten doorgestikt, n.1. in lengte en breedte. De wijde pyamabroeken worden ook nog ;Wel gekozen bij deze modellen, waarop dan ook in allerlei kleuren zijde bestikt satijn, ook van bespoten laqué ciré. Het rechter openvallende jakje is eenvoudig van coupe en heeft groote revers, die in een tegen de hals opstaand boordje overgaan en ruime poffen aan bovenmouw, terwijl het model Prijs per patroon 0.25 plus 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Een mooi model deux pièces voor gezette figuren. De rok heeft één achterbaan. De voorbaan heeft een plooi middenvoor. Patronen van dit zeer geschikte mode> verkrijgbaar in de maten 46, 48, 50 en 52. RAGLANBLOUSE. pas, waarvan de voor en rugpanden met eenige ruimte aan worden gezet; effen gar neering. Fig. 3 is van met watteline ge voerde kunstzijde gemaakt en met een klein staand kraagje afgewerkt, terwijl fig. 4 van dikke wollen ruitstof is en kraag en manchetten heeft van effen, doorgestikt materiaal.

Soester Courant | 1937 | | pagina 7