Je Maintiendrai. Soest Zoo recht als een Raars Hebt U Zondag ook geluisterd. Naar den groot en voetbalstrij Hebt U, met drie debutanten. De Oranjeploeg benijd? Kreeg IJ ook een koude rilling, Bij die eerste Duitsche goal? Had U ook „bibberderatie", Als een naakte op de Pool Hoorde U van de tribune, Den massalen samenzang? Hoord' ook Gij uit duizend kelen, HUP HOLLAND! Wij zijn niet bang? Hief U toen Van Nelicn scoorde, Ook een juichkreet aan van pret? ^ag U hoe de Duitsche keeper, Vloog met bal-en-al in 't net? Kreeg U toen de stand gelijk was, Ook weer niet een beetje moed? Dacht U, ook niet toen de rust kwam, Straks met wind mee, gaat het goed? Schrok U ook, toen 't schot van Lehner, Duitschland hielp aan nummer 2 Zei U ook niet, dat is jammer, Het geluk zit ons niet mee? Zat U, ook met het horloge, Tegen 't einde in de hand? Hoorde U dia zestien duizend, Ook steeds brullen: „Hup Holland.' Draaide Uw secondenwijzer, 1 Ook zoo iriteerend snel En gevoelde U, dat Holland, Al haar kracht wierp in het spel? Hebt U, ook zoo zitten klappen, 1 Eén, minuut vóór 't eindsignaal? jMaakte U, bij Spaendonck's doelpunr, In Uw huis ook zoo'n kabaal? {>prak ook gij geen woord van hulde^ Voor ons elftal, dat zóó streed? Dat het Nederlandsche leeuwtje. Daar in Duitschland heftig beet Eind goed, al goed, zegt het spreekwoord, Is U er tevreden mee? Elf Oranje-leeuwen vochten, Voor de leus: „JE MAINTIENDRAI". E. DE KOMENDE FEESTELIJKHEDEN. Het feestcomité deelt mede dat officieefl thans is vastgesteld dat de komende feeste lijkheden welke alhier ter gelegenheid van 1de vestiging van het Prinselijk Paar op het .Paleis door Hen zal worden betrokken, «rullen plaatsvindea in de dagen dat dit 'Paleis door Hen zal worden betrokken. Alle bijzonderheden omtrent deze feesten uWelke drie of vier dagen duren zullen in Jde loop der volgende week worden ge- 'publiceerd. Vast staat echter reeds dat de versiering jen de illuminatie der gemeente in deze feest viering de hoofdpunten van het feestpro gramma zullen vormen. In verband met de plannen welke reeds Sn verschiillende deelcm der gemeente be„ IjBtaan om door het aanbrengen van een ge meenschappelijke versiering via een te vor men of reeds gevormd wijkcomité een \zoo grootsch mogelijk effect te bereiken is door het feestcomité thans de route vast gesteld, welke naar mag worden verwacht, 'door het Prinselijk Paar zal worden gevolgd, als door hen het eerste bezoek aan Soest zal worden gebracht. De te volgen route is behoudens hoogere goedkeuring en mogelijk ldeiine wijzigingen vastgesteld als volgt: Kon. Paleis, Vredehofstraat, Burg. Grothe. 'straat, Van Wc-edestraat, Steenhof str., Mid delwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat, Birkt. straat, Vossenveldiaan, Van Beuningenlaan, Soesterbergschestraat, Eikenlaan, Nieuwe- weg, Beukenlaan, Laanstraat, Korte Hart. weg, Koningiunelaan, Nieuw erhoeks' raat, Vredehofstraat, Kon. Paleis. Alleen bij het Raadhuis wordt gestopt, alwaar het Prin selijk Paar wordt toegezongen door een 200 tal schootkinderen en door den Heer Bur gemeester een toespraak zal worden gehouden Het Feestcomité hoopt en vertrouwt dat waar nu de te volgen route bekend is, nie mand zal achterblijven om. te trachten een ieder naar beste vermogen ons ge liefd PrinseiLijk Paar te Soest een ont vangst te bereiden onze Gemeente sinds meerdere eeuwen steeds zoo nauw aan het Vorstelijk huis verbonden volkomen waar. Laat Soest daarom thans wederom too- nen dat zij ook in dit opzicht bij geen enkele andere gemeente behoeft en zeer zeker niet wenscht achter te blijven, en eens gezind een feestelijk aanzien aanbrengen, als nimmer tevoren werd aanschouwd.!'» FEESTAVOND JONGE WERKMAN. Nadat tijdens een plechtig gecelebreerd Lof door den Zeer Eerw. Heer Pastoor Smit een een vijftal nieuwe leden was geïnstalleerd, is Zondagavond door de J.W. een feestavond gehouden. Het zaaltje van het „St. Ludgardisgebouw" tv as overvol, toen te ongeveer 8 uur Pastooi Smit het woord nam, om de aanwezigen hartelijk welkom te heetten. In een korte rede zette spr. uiteen het doel en de werkwijze van de Jonge Werk man. Verder wees spr. op de groote bloei, van de Soestdijksche afdeeling. De Pastoor verzoekt tenslotte om de J. W- te steunen door steeds met waardeeriag het werk der jongelui gade te slaan. Hierna hield de voorzitter, de heer Lusten- houwcr, een hartelijke welkomstspeech, waar in hü tevens propaganda maakte voor de ver- eenigmg. Vervolgens werd opgevoerd de klucht: ,»Ben, knapt 't wel op." 't Stuk werd met veel élan gespeeld ea het gelach was niet van de Ittcht. Een da verend applaus, dat uitgroeide tot 'n ovatie, beloonde de spelers voor hun buitengewoon mooie spel. Tijdens de pauze werd door de band van K. v. d. Brcmer populaire muziek ten gehoore gebracht. De temperatuur was in de overvolle zaal tot 't kookpunt gestegen. Er werd dan ook overvloedig afkoeling gezocht in het gebruik van afkoelende dranken. Na de pauze werd opgevoerd: „Sam, als kantoorbediende", wederom een klucht. In tijd van een half uur zag Sam kans: eenige hoeden te ruïneeren, een radio-toestel uit het raam te smijten, om kort te gaan, alles wat voor vernieling vatbaar was in de pan te hakken Een en ander geschiedde onder de luide protesten van z'n patroon Suikerman. Tenslotte verdwijnt Sam door 't raam, ter wijl de hem vervolgende agent, de man is, die de klappen krijgt. 1 Ook dit stuk had veel succes en werd met luid applaus begroet. De avond was ondertusschen reeds zeer ver gevorderd cn daaraan zal het wel te wijten zijn, dat een slotwoord achterwege bleeft. De J. W. heeft een schitterende uitvoering gegeven. We hopen nog dikwijls getuige te kunnen zijn van een dergelijke uitvoering. Tenslotte vermelden we nog dat 't kapwerk uitstekend verzorgd werd door kapper Egherts uit Baarn. RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest is in open bare vergadering bijeengeroepen tagen. Woens dag 10 Februari 1937 te 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 9, 16 en 30 Dec. 1936* 2. Mededeeling ingekomen stukken. a. Mededeelingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake de berekening van de gewone bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds voor 1937. b. Jaarverslag van het Centraal Archief- en Inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland over 1935. c. Goedgekeurde gemeente- en bedrijfsbe- grootingen voor het dienstjaar 1936 met daar bij behooren.de begrootingswijzigingen» d. Verdaging der beslissing omtrent d? gemeente- en bedrijfsbegrootingen voor het dienstjaar 1937. e. Begrooting voor het jaar 1937 van den keuringsdienst van waren voor het gebied Utrecht. i f. Mededeeling van Gedeputeerde Staten^ dat krachtens machtiging van H. M.. de Ko- ninging, goedkeuring is onthouden aan het raadsbesluit, waarbij de gemeente voor de heffing van de personeele belasting naar de eerste twee grondslagen is gerangschikt in de 5e klasse. g. Twee door Ged. Staten goedgekeurde besluiten van B. en W. tot verkoop vaq grond aan den makelaar Ir, J. C. FGijzen- h. Mededeeling met voorstel van B. en W. inzake verkoop van het bij Gemeente werken aanwezig zijnde paard. i. Verslag over 1936 van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soesterberg. j. Verslag over 1936 van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te Soest. k. Schijven van Ged. taten, inhoudende de mededeeling dat zij geen vrijheid kunnen vin den om goedkeuring te hechten aan een raadsbesluit om de Buitenplaats „Vredehof" aan te koop en. 1. Adres van J. C. Bout e-a., bewoners van den Kampweg, verzoekende te bevorderen, dat grond wordt overgenomen voor door trekking van het trottoir langs dien weg, welk adres bereids in behandeling genomen is. m. Antwoord van den Minister van Sociale Zaken op het schrijven van een commissie uit den Raad, inzake toepassing Steunrege- ing. n. Beantwoording der opmerkingen der raadsleden Stroband, Thijssen en Van de Ven betreffende de gemeenterekening over het dienstjaar 1935. 3. Voorstelt tot het vervroegd aflossen van een geldleening per resto groot f 52.600. 4. Vaststelling van besluiten tot begroo- tings wijziging; a. Algemeene wijziging dienst 1936; b. Algemeene wijziging dienst 1937; c. Wijziging dienst 1936 in verband met toekenning van enkele achterstallige salaris bedragen d. wijziging dienst 1937 verband houdende met de uitvoering der werkzaamheden in de bosschen. Deze wijziging beoogt het voor 1937 ver- leenen een crediet, groot f 19.800.voor voor arbeidsloonen en f 528.voor andere kosten, ter uitvoering van het boschplan. 5. 'Vaststelling van besluiten tot belegging van gelden. Waar Ged. St. zich niet met dit besluit kunnen vereenigen, stellen B. en W. voor bedoeld, bestluit waarbij de belasting op biljar ten van f 20.tot f 10.werd verlaagd, in te trekken. 6. Voorstel tot intrekking van het raads- bestuit van 30 Sept. 1936, 4e afd. no. 4285, tot vermindering der personeele belasting voor den grondslag biljarten. 7. Voorstel tot vaststelling van renteper centages voor 1936, voor verstrekte en opge nomen gelden gasbedrijf. B. en W. stellen voor aan het Gasbedrijf in rekening te brengen een rente van 3 1/2 procent voor opgenomen gelden en uit te keeren een rente van 1 1/2 prokent voor bij de gemeente belegde gelden. 8. Voorstel tot toekenning van vergoedin gen aan muziekkorpsen voor in 1936 gege ven openbare concerten. Voor de, door de Harmonie „P.V.O." te Soest en de Muziek-Vereen. „St. Joseph" te Soesterberg, op 31 Aug en 8 en 12 Sept. 1936 y* cejie.i en verleende niedewe- kïng aan de feesten, stellen B. eït W. voor, aan genoemde vereenigingea een vergoeding te verleenen van resp. f 150.en f 80. 9. Voorstel inzake de met W. van den Bedum en J. H. Koster getroffen financiëele regeling in verband met de beëindiging hun ner werkzaamheden bij den dienst van ge meentewerken. Ged. Staten maken bezwaar tegen de uit- keeringen aan bedoelde personen als vaste jaarlijksche vergoeding. Bedoelde uitkeeringen kunnen wel worden verleend als jaarlijksche gratificatie. j j_ 10. Voorstel van B. en W. a. toti ntrekking van het raadsbesluit van 1 Augustus 1934 strekkende aan de Kroon ontheffing te vragen van de verplichting tot het oprichten van een arbeidsbeurs; b. om over te gaan tot het oprichten en instandhouden van een arbeidsbeurs; c. tot vaststelling van een verordening op den gemeentelijken dienst der arbeidsbemid deling-werkloosheidsverzekering. Ter verduidelijking diene, dat gemeenten, waarvan het inwonertal boven 15000 is ge stegen, moeten overgaan tot instelling van een arbeidsbeurs, tenzij door de Koon onthref- fing dezer verplichting wordt verleend. Tot het vragen van deze onheffing werd Aug. 1934 besloten. Waarop dit verzoek nog steeds niet is beslist en de Rijksdienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling voor verleenifng dezer ontheffing geen termen aanwezig acht, en als gevolg van het feit, dat de gemeente inmiddels tot boven de 17000 inwoners is ge stegen, stellen B. en W. voor bedoeld ver zoek in te trekken en te besluiten tot op richting van een arbeidersbeurs en een ver ordening voor deze instelling vast te stellen, 11. Voorstel tot benoeming van 2 onbe zoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand. Be en W. doen hiervoor de navolgende aan bevelingen: 1 I. J. A. Prinsen en W* van Veeren. 1 II. W. van Veeren en J. Elberse» 12. Crediet-aanvrage voor revisie van de Eyssink-auto bij Gemeentewerken, alsmede voor het daarin aanbrengen van een oliever gasser. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 310. 13. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 30 Sept. 1936 no. 4457, betreffende deelneming in het forgstellingsfonds voor ge Geldersche Vallei. Bedoelde wijziging beoogt het verleenen van een bijdrage van fo.02 per inwoner per jaar, inplaats van fo.03; zulks op verzoek van dea Min. van Binnenl. Zaken. 1 14 Voorstel tot den bouw van een brand weercentrale te Soesterberg}. Voor deze aan de Lt, Koppenlaan te bouw en centrale^ vragen B. en W. een crediet van f 2500. 15. Vaststelling van besluiten tot het ver leenen van een voorschot als bedoeld in art. 103 der L.0, Wet 1920 aan de bijzondere scholen. 16. Adres van de vereenigingen „Soesf Vooruit", „Soest Zuid" en de „Soester Bouw- kring", verzoekende af te zien van plannen tot het verkoop en cn in exploitatie brengen van het boschgebied, gelsgen tusschea Soes terbergschestraat en het verlengde van de Middenlaan, alsmede tot het aanleggen van wegen in bedoeld bosch met prae-advies van B. en W. B. en W. stellen voor bedoeld adres voor kinnisgeving aan te nemen, daar 't desbetref fende boschgrond in het uitbreidingsplan ais bouwterrein is aangegeven en ook de wegen in dat plan zijn geprojecteerd. 17. Adres van den Ned. Chr. Bouwvakar beidersbond inzake instelling van een advies commissie voor steunverleening met prae- advies van B. en W. B. en W, meen en dat de beslissing hier omtrent berust bij het college van B. en W., optredende als orgaan der steunverleening. Waar volgens di college de noodzakelijk heid van een dergelijke commissie niet is gebleken, hebben zij besloten geen advies commissie in te stelien. De min. van Soc. Zaken kan zich hiermede vereenigen. 18. Adres van H. M. Reulen, secretaris der samenwerkende vakorganisaties, verzoekende een andere regeling te wiiilen treffen ten aan zien van het distribueeren van goedkoope margarine en het verlengen der inschrijving bij de arbeidsbeurs, met prae-advies van B. en W. Onder mededeeling, dat het treffen van een regeling inzake de distributie van margarine haar aandacht heeft, en dat de arbeidsbeurs voor 'iet verlengen der inschrijvingen is ge opend des Vrijdagsmorgens van 1012 uur, adviseeren B. en W. den raad dit adres in hun handen te stellen ter afdoening, aange- )zien leen en ander tot de competentüe van hun college behoort. 19. Adres van G. v. d* Hoef en D. Ch. Stam, verzoekende onheffing van art. 15 der Bouwverordening voor den bouw van 4 wo ningen onder één kap, op een terrein, gele gen aan het Kerkpad Z.Z., met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor de gevraagde ont heffing niet te verleenen. 20. Adres van K,. P. van Ingen te Soest, verzoekende hem in beroep ontheffing te ver leenen van art. 13 der Bouwverordening voor den bouw van een showroom op een terreii^,. gelegen aan de Anna Paulownalaan. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. I 21. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, te weten: a. tot wijziging van het raadsbesluit id.d. 30 Nov. 1936, ie afd., no. 726, betreffende verhuur van de woning Beukenlaan 15a, aai} G. v. Hummel; Deze wijziging beoogt fïet Ingaan der huur op, i Februari 1937 inplaats van II Jan, 1937. t>. tot het in eigendom overnemen van een' strook grond van de erven van H. v. Veeren; Betreft afstand van grond aan den Eigcn- domsweg. c. tot aankoop van een perceel grond na bij de Soesterbergschestraat. Betreft aankoop van het op 2 Februari j.l. door Notaris A. O- Dammers in veiling gebracht perceel grond voor een bedrag van f 900. 22. Vaststelling van het 3e suppletoir ko hier 1935 en het ie suppletoir kohier 1936 der straatbelasting. 23. Behandeling van belastfngreclames. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen kun nen inliichtingen worden verstrekt aan 't politiebureau: een paar zwart gebreide hand schoenen, een huassleutefl, pijp, schaar, beurs (leeg), een snelbinder, een zilveren vulpotlood, een vulpen, een heerenportemo(naie, j ARBEIDSBEURS. Aangeloopen een loopeend '(bonte)". Op heden stonden 545 personen ingeschre ven. Hierbij waren 25 vrouwen. Voor de voornaamste ambachten gelden de volgende cijfers. 28 timmerlieden, 57 metselaars, 42 opper lieden, 40 schilders, 16 stucadoors, 7 chauf feurs, 9 kantoorpers., 67 tuinarbeiders. En nog verschillende ambachten waarvajq slechts een of twee ingeschreven waren». AANRIJDING. Gisterenavond reed de garagehouder v. d. T. met groote snelheid over de Soesterbergsche straatweg in richting Soest. Uit de Galenkamp Pels weg kwam v. d. B. uit Soest, die een luxe auto bestuurde, aangezien Van T. de auto te laat bemerkte, moest hij plotseling 't stuur omgooien. Hij kon echter niet ver hinder en, dat hij de andere auto aan den voor kant raakte. Hierop raakte van T. de macht over z'n stuur kwijt en reed met groote vaart tegen een boom. De auto werd totaal vernield. Wonder boven wonder kwam Van T, er met; de schrik af. ONGEVAL'. Bij het omhakken van een zware Beuken boom in het park van het landgoed „Mid- delwijck", raakte de arbeider v. Grol de macht over z'n bijl kwijt. De bijl schoot tegen z'n linkervoet, en splitste die nagenoeg in -tweeën. Door het vele bloedverlies raakte v. Grol bewusteloos. Nadat Dr. Donker de eerste hulp had ver leend, werd vi. Grol per brancard naar huis vervoerd. LOTISICO. Men verzoekt ons even de aandacht te willen vestigen op de a.s. trekking van lo.-' risico, welke gehouden zal worden Maan dag .1 Maart a.s. Op dien dag worden alle prijzen en pre mies getrokken van f 100.000 tot en met f 100.Een prijzenregen daalt dien dag neer op de bezitters van Lbtisioo loten. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in 'dit blad. 1 SOESTER HARMONIE. De Soester Harmonie „P.V.O.*' gaf Woens. dagavond een concert in hotel Eemlalnd. De belangstelling voor dit concert was enorm en lang voor achten was de zaal tjok vol, o.a. zagen we eenige raadsleden. De heer Sitter, voorzitter van P.V.O., open de. Het deed hem genoegen, dat er in Soest nog zooveel belangstelling bleek te zijn voor de Harmonie. P.V.O» heeft die belangstelling noodig, vooral nu door 't wegvallen van de gem. subsidie, 't bestaan van P.V.O* aan een zijden draadje is komen te hangen. Spreker dankte voor die belangstelling en vroeg ook voor 1937 de steun der medebur gers. Tot slot wenschte hij allen een pret- tigen avond. Hierna werd door de harmonie o.l.v. den heer Kok een concert gegeven. Er werd zeer hoogstaand gespeeld. Vooral de „Kalief van Bagdad" en de „Lippe-Detmold-marsch" wer den met veel applaus ontvangen. We bewon deren den heer Kok, die ondanks z'n ge vorderde leeftijd nog op zoo'n uitstekende wijze weet te musiceeren. Hartelijk en lang durig appljaïus beloonde P.V.O. voor de mooie muziek Als toegift werd nog gespeeld „Koning Voelbalmarsch" van Schootemeijer. Tijdens de pauze zorgde een strijkje, o.l.v. den heer Koekoek voor populaire muziek. Na de pauze trad de R. K. Tooneelclub „Ons Genoegen" op. Opgevoerd werd: „Rus sen, Russen", een klucht in drie bedrijver- Ondanks het feit, dat de voorbereiding zeer kort had geduurd, werd er zeer vlot gespeeld. De lachspieren werden grondig in beweging gebracht. Het slot van den avond bracht een aan gename verrassing. De heer van Eeden be trad 't tooneel en natuurlijk had hij eeu aar dig gelegenheidsgedichtje, dat hij de belang stellenden toezong. Na dit liedje begon de heer Van Ecden enthousiast en geroutineerd op de beurs te hameren, zoodat de dubbeltjes eruit vlogen. Een jong varken werd Amerikaansch ver loot eu bracht niet minder dan ruim 31 gulden op. De heer Van Eeden heeft err slag van en we hopen hem nog dikwijls z'n liedjes te hooren zingen. Hierna had de verloting plaats. Gezien het feit, dat 't reeds lang over mid dernacht was, sloot hierna de voorzitter en bleef gezellig samenzijn achterwege. Is dit niet een uitdrukking, die we alle maal graag op ons zelf zien toegepast? Ja nietwaar, vooral de heeren, die zoo langza merhand een buikje dreigen te krijgen zijn er zeer gevoelig voor. En welke vrouw wordt niet graag als „een statige dame" aangeduid. De grondslag voor zoo'n rechte rug moet echter reeds in de jeugd gelegd worden. Konden de kinderen nu maar voldoende be weging nemen in de vrije natuur en het voed sel krijgen, wat ze noodig hebben, dan was er geen koutje aan de lucht. Aan één van beiden of beiden ontbreekt het echter maar al te vaak. Ook de school blijft hierbij in gebreke. De ouders moeten dus zelf handelend op treden. De beste raad, die ik U in dezen kan geven is: „Ga naar Uw huis-arts en vraag of er geen bezwaar is, dat Uw kind naar ecA gymnastiekvereniging gaat". Het is nóóit ver* standig de kinderen, ook al denkt U, dat zC niets mankeeren, zonder medisch advies, een sport te laten beoefenen! Dit klinkt U misschien erg zwaartillend in de ooren, maar als het kind geen gewone gymnastiek mag doen, is heilgymnastiek vaak een uitkomst Waarom dan wel heilgymnastiek Kijkt U eens, de heilgymnastiek is er regel recht op gericht om bepaalde fouten te ver* beteren. Dit is iets wat een gymnastiek-ver» nóóit kan, die werkt er meer op om 't heele lichaam fit te houden. Om U een indruk te geven, wat voor heigymnastiek in aanmerking komt zal ik U enkele voorbeelden noemen: Afwijkingen van de wervelkolom. Afwijkingen van de normale ademhaling. Sommige stoornissen in zenuwstelsel of ia de bloedsomloop, enz. Later hoop ik op verschillende gevallen nog eens afzonderlijk terug te komen. Nu alleen nog enkele opmerkingen over de „kaarsrechte" rug. Zelfs een normale werfelkolom is strikt genomen niet met een kaars te vergelijken» Want vye onderscheiden verschillende bochten; 1. Halswervels: kromming naar voren. 2» Borstwervels: kromming naar achteren. 3. Len denwervels: kromming naar voren. Met eea beetje fantasie kunnen we er een S-vorm ia zien. Zijn de krommingen te groot, dan spre* ken we van een borstkyphose en lendenlor* dose. De derde afwijking van de wervelko lom is voor de leek het moeilijkst te consta- teeren. Dis is een zijdelingsche afwijking of scoliose. Soms is een ongelijke stand van de schouders of een iets scheefhouden van het hoofd een aanwijzing. Zulke afwijkingen hebben niet alleen invloed op het uiterlijk, maar ook op het innerlijk. Zoolang we er iets aan kunnen doen moe ten we baas blijven over ons lichaam Hod zwakker het lichaam is, des te meer het be* veelt. Hoe sterker het ichaam is, des te meer het -Pfthonrzjiamt NETTY VAN SOEST, (Gedipl. heilgymn.-masseusei AGENT W. SPIES Heden bereikte ons de droeve tijding dak de algemeen bekende agent van politie S jiea tengevolge van een operatie aan de gil is overleden. De overledene was reeds jaren sukkelende met z*n gal en is al meerdere maler» geope reerd. De agent was reeds jarenlang werkzaam bij de politie alhier en was a'gemeen ge acht om z'n rustig en huma un optreden. De overledene zal Maandag met corpseet begraven worden op de Ned. Du; ch Herv. begraafplaats. Ongetwijfeld zullen velen er prijs op steu 1 len de sympathieke agent de laatste eer te bewijzen. De plechtigheid zal om kwart voor een plaats hebben. DIEFSTAL UIT BESTELAUTO. Terwijl de chauffeur van een bestelauto zich even in een winkel aan de Koning iunelaan had begeven, zag een dief kans een groote doos met margarine uit de be stelauto te ontvreemden, waarna hij er ijlings mede op de vlucht sloeg. Niettegenstaande de politie onmiddellijk tot opsporing van den dader overging, ge lukte het haar tot heden nog niet den schul dige te pakken. Wel heeft zij in eenige in de omgeving gelegen straten verschillende stukken carton, afkomstig van de vermoedelijk stukgescheur. de doos gevonden, waaruit de richting kon worden opgemaakt waarin de man zich uit de voeten had gemaakt. SOESTER EIERVEILING. Op de Woensdag gehouden eierveiiling noteerden we de volgende - rijzen: Groote eieren t 3,25. Kleine eieren f 2.75. Eendeneieren gemiddeld f 2.80. Alles per 100 stuks. KATH. KRING SOEST-SOESTDIJK. A.s. Maandagavond organiseert de Kath- Kring zijn laatste kringavond van dit sei zoen in het Parochiehuis „St. Jozeph", Steenhofstraat, Evenals andere jaren zal deze laatste avond ook nu weer zijn een z.g. vastenavond, waar voor het cabaretgezelschap van Hal is ge ëngageerd. Een zeer uitvoerig program wacht de le den a.s. Maandagavond. VERLOTING PLUIM VEE-VER. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de uitloting v ..1 de door genoemde ver- ecniging georganiseerde verloting is uitga, steld tot 6 Maart a.s.

Soester Courant | 1937 | | pagina 5