miden Dansmusen Pinksteren, 1 CARLTON BIOSCOOP 't Arme Rijke meisje NOUVEAUTÉ OPENBARE VERGADERING waarin opgenomen "De Nieuwe Soester", „De Soester Poat", „Huis aan Huis" en Soester Advertentieblad Uitgave t DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 2566. Ontwikkelen en afdrukken Fotograaf DROST Otficieele kennisgevingen Nieuwste kleuren Soest In de Catacomben van Parijs. A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje" 1. De WelEerw. Heer Ds. J.H.F.Remme, N.H. Predikant te Amsterdam. 2. De WelEdl, Gestr. Heer Dr, E. J. Beumer te Utrecht. MEI, DE 5DE5TER OTJDAMT ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 tegels 10.75. Elke tegel meet 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertenties worden in belde bladen opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad en „SOESTER NIEUWSBLADAlgemee» Christelijk Weekblad. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 60 ct„ franco per post 65 ct.. 20 ct. per maand. 16e JAARGANG. Vrijdag 14 Mei 1937. No. 19. in de bekende prima uitvoering Steenhofstr. 56 Tel. 2486 Het goede voorbeeld is de taak welke alle volkeren verstaan en hun de waarheid doet kennen. Pinksteren, waarmee de menschheid een schoone trilogie van hooge christelijke feest dagen besluit, ia een blij feest, immers: de vreugde van het kracht geworden leven- Zóó voelen we het in jonkheid en ouder dom. in ziekte en lichamelijke welvaart. Want het leven, waartoe we begenadigd werden, is dat van den geest, die verlost werd uit de bange kluisters van het booze, en door de ontvangenis van de onvergankelijke Waar heid deel werd van 't Eeuwige. In die Waarheid zal de geest voortleven, gelijk de plant in haar zaad en het lichaam des men schen in zijn bloed. Maar terwijl plant en dier en mensch „worden" en „zijn" naar de regelen der Schepping, zal de geest, die leeft uit de Waarheid, niet vergaan, omdat 'de Waarheid God is en in Hem onver gankelijk. Voor wat de christelijke feestdagen den menschen beteekenen, zoeken we als regel i!verg el ij kin gen in de natuur. Wanneer 't Kerstmis is, het feest van Christus' geboorte, denken we onwillekeurig aan het nieuwe leven, dat in zaad vorm in de ijzige aardkorst omsloten ligt, klaar om zich ie ontbolsteren en den strijd tegen de elementen r*-.i ver nietiging op te vatten. Met Paschen hebben iwe dagenlang bevreesd uitgezien naar wat ,1de natuur zal doen en bereiken. Deze plant leek gestorven, een andere dreigde te ver baan, maar toch kwam de overwinning. Het jonge leven heeft de zaden gespleten, de bladknoppen hebben haar bolsters afge worpen. Gelijk de zegepralende Christus £ich bevrijdde van den steen, welke Zijn jp-af gesloten hield. Maar tóch zeu het nieuwe leven, vergaan, Wanneer de Schepper het niet sterkte en bekrachtigde met Zijn zon, die het tot was- tfom wekt, doet groeien en bloeien, zaad taoet voortbrengen, waarin het leven zal wor den voortgezet. I Wat de zon is voor de schepping in de natuur, dat is de Geest van Pinksteren voor den mensch De Verlossing zou voor het Individu onvolkomen zijn geweest, wanneer Üe mensch door Gods genade niet de be krachtiging van den Geest zou hebben ont vangen. Deze Geest is o-ns, naar Jezus' belofte, gezonden als Helper en Trooster, maar vóór alles als de Geest der Waarheid, die ons ieeren zal Deze Waarheid grijpt den gan- schen mensch, doet hem grooter worden en voert hem tot de rust van zijn hart. Naar het Bijbelsch verhaal was Gods Geest, dje over de apostelen nederdaalde, zichtbaar aan tongen als van vuur en hoor baar aan de talen. Dat wonder, dat een gansche wereld verbaasde: wij allen Zoo verschillend van afkomst en volk, wij hoo- rert hen spreken, ieder in onze eigen taal. Zien wc daarin niet het symbool voor die prediking, welke aan het christendom eigen is: de verkondiging van de liefde naast het voorbeeld van het offer, verstaanbaar voor ieder mensehenhsrt? Deze taal, de taal van het goede 'voorbeeld, de taal der waarachtige christelijke liefde, ze is ook in ónze dagen nog verstaanbaar voor alle volkeren, omdat ze uit den Geest Gods is. De waarheid van den Geest, tot uitdruk king gebracht in het menschelijk leven, is dikwijls hard. Ook van haar zegt de we reld: wie kan ze aanhooren? Ze is als een zwaard, dat het aardsche in ons af snijdt en den natuurlijken mensch, die inge steld is op zich zeiven, zeer veel pijn doet Daarom brengt de Geest met Zijn wijsheid ook kracht en sterkte. Ze brengt de kracht, welke de martelaren behoeven voor het uitspieken van het „neen" en de sterkte, welke de belijders moeten bezit ten vooi de verzekerdheid van hun woord en voorbeeld." >e Oeesi Gods kweekt karakters. Mo ge deze Geest dan ook al den wankel moedigen van once dagen deelachtig wor den die in klein» menschenvrees de gena de verwierpen, welke God Zijn schepselen overzond. Wie thaas in de natuur treedt, zie tussrhen de bloeiende olanteo ook soortgenooten, die naar vorm en gaaf heid van blad schoon en sterk zijn, ntaar niet de kleurige en geurige kentee- kenen dragen van haar innerlijke kracht. Zij zullen vergaan. Ook de schuchteren onder ons zullen vergaan, die als eens de schuchteren on der de Joden uit angst zich hebben opgesloten voor de Waarheid. Als ze zich echter ontvankelijk betoonen voor den Geest en het zwaard der Waarheid durven op nemen tegen wat hen in onze dagen met sluipende list of bruut geweld van den booze bedreigt, dan zullen ze mogelijk met hoon worden ontvangen. „Ze zijn dron ken", verklaarden zeer velen van de om standers, toen de apostelen begonnen te spreken. Maar de Geest der Waarheid zal hen bijstaan en sterk houden. En ze zullen uit deze leven en voortleven. Nu en dan zou men wanhopen, als we zien, hoe véél, ook in onze eigene kringen, in het wereldsch vermogen opgaat en daar mee in een heidensch verleden terugvalt. Het is vaak, of Gods Geest alleen nog in de harten der eenvoudigen leeft. Maar tóch zal de Geest Gods zegevieren en de aarde weer naar Zijn aanzien hernieuwen, te spoediger, naarmate méér gehoorzame zielen Hem zullen smeeken om Zijn waar heid in deze tijden van misleiding en be drog -v waaraan wij het volgende ontleenen: De rekening vertoont in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 1369598-25. Aan spaar gelden werd ontvangen en terugbetaald resp f 681104 06 en f 576655.05. Het aantal spaar bankboekjes steeg van 1231 tot 1289 met een saldo-tegoed van f 1622197 29. Aan 516 voorschotten stond per 31 December 1936 uit een bedrag van f 1274418 63 waarvan 279 onder hypothecair verband tot een be drag van f 991102 en 237 voorschotten on der borgstelling, enz. tot een bedrag van f 283316.63. Deze 516 voorschotten zijn ver deeld over 367 voorschotnemers Aan nieu we voorschotten werd verstrekt f 83100, ter wijl aan aflossingen werd ontv. f 73314.43. In loopende rekening werd ontvangen f 48702707 en terugbetaald f 578668.13. Het aantal rekeninghouders bedroeg per Van Weedestraat 28 Tel. 2 804 DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat op 5 Mei 1937 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van M. Tak, van beroep melksljjter, wonende te Soest, om een verlof B- in de navolgende localiteit; voorlocaliteit (winkel) van het per ceel, plaatselijk gemerkt no. 74 en gelegen aan de Koninginnelaan aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het ver- leenen van dit verlof schriftelijke bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, den 7den Mei 1937- Burgem. en Weth. voornoemd, De loco Burgemeester, GASILLE. De Secretaris, J. BATENBURG COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank hield haar jaarvergadering, welke wegens verhin dering van den heer H- van Klooster stond onder praesidium van den heer W. van Hofslot- De voorzitter herdacht het overlijden van den Burgemeester Hierna kreeg de kassier de heer C. v. d. Breemer gelegenheid tot het uitbrengen van het financieel verslag, 31 December 31 en het aantal leden 437. Het tegoed per 31 December 1935 bij de Centrale Bank bedroeg f 77709.16. In den loop van het jaar ontving de Boerenleen bank van de Centrale Bank f 243827.52, terwijl bij de Centrale bank gestort werd f 33877022, zoodat de Bank per 31 Decem ber 1936 van de Centrale Bank te vorderen had een bedrag van f 17265186. De winst over het jaar 1936 bedraagt f 5491-81, waarvan 'n bedrag van f 39^5 83 aan het Reservefonds zal worden toege voegd, zoodat dit fonds hierdoor stijgt tot f 50000. De fiiiancieele commissie bracht bij monde van den heer H. Butselaar verslag uit en adviseerde tot goedkeuring van een en an der, waartoe werd besloten. Het voorstel van het Bestuur om de winst aan te wenden tot versterking der reserve werd met al- gemeene stemmen aangenomen. Aan de orde lfwam daarna de verkiezing van een bestuurslid, wegens aftreding van Johs. v. d. Breemer Pzn., alsmede van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van A. I, Stalenhoef. Beiden werden herkozen. ASCH EN VUILNIS. De directeur van gemeente-werken ver zocht ons bekend te maken, dat Maandag a.s. 2e Pinksterdag, geen vuilnis zal worden op gehaald, OPENBARE VERGADERING. De afd. Soest van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" heeft tegen Dinsdag 18 Mei een openbai'e vergadering uitgeschreven in de groote zaal van Eemland, waar zullen spreken Z. Exc. Jhr. O- C. A. van Lith de Jeude, Minister van Waterstaat, over: „Politiek van den dag" en Ir. H. W. v. d. Voort, lid van het hoofdbestuur en voor zitter van de afdeelind Den Haag van den Vrijheidsbond, over: Liberalisme in de bran ding. OLYMPISCHE DAG TE AMSTERDAM. Zondag 20 Juni viudt in het stadion te Amsterdam wederom de Olympische Dag plaats Dit jaar staat deze sportdag wel bijzon der in de algemeene belangstelling daar dien dag de voetbalwedstrijd Centraal Europa tegen West Europa wordt gespeeld. Drie Nederlanders zijn gekozen in het Burgemeester Grothestraat 38. Soestdijk Telefoon 425 Vanaf Vrijdag 14 Mei tot en met Donderdag 20 Mei, elke avond 8,15 uur. Zaterdag, 2e Pinksterdag en Woensdag 2.15 uur matinee. Buitengewoon Pinksterprogram ma met 2 hoofdfilmen, Als eerste: Shfrly Temple in De allerlaatste maar ook de allermooiste film, waarin Shiley optreedt Nieuw ste avondturen, nieuwste liedjes, allernieuwste dansjes. Als tweede hoofdfilm: In deze dectéctive film is Warner Oland op zijn best Verder schitterend bijprogramma. Dit zeer bijzondere programma werd 'n Am sterdam en Rotterdam wekenlang geprolongeerd. PJaatsbespreken dringend aanbevolen. Op Woensdag IS IVieij 's avonds 7.45 uur, in de Wilhelminaheck, Driehoeksweg, Soest. SPREKERS Aangezien beide sprekers in omgekeerde volgorde denzelfden avond ook in Baarn optreden, wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. Voor de vergadering 24 Mei te Amersfoort, waar spreekt Z. Exc. Dr. H. Colijn, Is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. West Euvcpcesche Elftal en wel, Galden- hove, Smit en Bakhuis. Belangstellenden, welke 20 Juni deze wed strijd willen bijwonen kunnen zich tot en met 19 Mei a-s. opgeven tój het ESVAC Secretariaat Kcrkpad ZZ. 86* Prijzen der plaatsen f 1.f 2.f 3—, f 4-, f 5-— E.S.V.A.C- Zondag gaat het ie elftal de laatste com petitie-wedstrijd van het seizoen 1936'3.' te Hilversum spelen tegen de Gooische Boys I. Belangen staan er voor beLde partijen niet meer op 't spel zoodat een gemoedelijk partijtje beloofd te worden. 1 Voor den U-P.V.B. wisselprijs 2e ronde krijgt ESVAC II Maandag 2e Pinksterdag om 2 uur in het Burg. Dekethpark bezoek van VF.LOX IV- Volgens de berekeningen kunnen de ESVAC reserve's winnen. CARLTON THEATER. Carlton heeft voor de komende weck een zeer bijzonder program als Pinksterpogram samengesteld. Een program met twee zeer bijzondere hoofdfilmen. i Als eerste hoofdfilm loopt „Het Arme-Rijke Meisje", welke film op zeer bijzondere wijze en meer nog dan dit het geval is in haat1 vroegere filmen, door Shirley Temple wordt beheerscht. Als de zon weer kracht zal krijgen, Als de wind naar 't Zuiden loopt, Komt de zomer ons verrassen, Zomer, waarop ieder hoopt. Als het blad komt aan de boomen# En de vogels zingen blij. Als de bloesems gaan ontluiken, Dan ontluikt de mensch 't is Mei| Als de Meimaand is gekomen, Vlieden wij naar bosch en veld. Want de menschen zijn toch allen, Erg op de natuur gesteld? Als de Meimaand ons wil brengen, Blauwe lucht en zuidenwind. Haakt een ieder naar den datum, 1 Dat het badseizoen begint. Als de Meimaand ons zal geven, Wat zij ons altijd belooft, Worden binnenkort de kachels, Voor een maand of vijf gedoofd. 'Als de Meimaand lekker warm isy Opent zij het badseizoen. Als de Mei ons „Mei" wil geven. Gaan wij gauw een „duikje" doen Ons Natuurbad in Soestduinen» Licht te wachten in de hel. Als de Mei-zon ons gezind is, l Zwemmen wij..,.op 15 Jdeit E. E. Shirley Temple in Het Arme-Rijke Meisje Shirley Temple is in deze film eerst het dochtertje van een zeer rijke familie en ge niet een verzorging, die bij het belachelijke af is. Haar vader is een zeer schatrijke zeep- koning en weduwnaar. Als eindelijk het besluit genomen wordt, om het kind naar school te sturen, wordt haar verzorgster overreden. Shirley's vader zou haar pas Zondags in de school komen opzoeken en de heele week door hoort hij dus niets van zijn dochtertje; dit is intusschen op stap gegaan en voelt zich erg goed thuis tn *t gezin van een orgeldraaier. Een ander paar ontdekt in het kind 'n schattig zang- stertje en tap-dancertje en, met haar, treden zij in een radio-programma op voor de zeep fabriek van een concurrent van haar vader Deze hoort haar en weet haar, met hulp van haar tijdelijke ouders, nog juist te redden, voordat 'n ander individu haar wil ontvoereü. Shirley Temple is in deze film bijzonder aardig. Zij zingt verschillende nieuwe, pret tige en geestige liedjes en de verzorging van het in beeld gebrachte verhaal is zoo goed dat deze film tot haar beste creatie kan worden gerekend. Als tweede zeer bijzondere hoofdfilm wordt verder vertoond „In de Catacomben van Pa- Parijs", een detective-film van den. eersten rang, waarin niemand minder dan Warner Oland de hoofdfiguur is. In deze film ontmaskert hij al» Charlie Chan, twee boeven» die op het geniale idee rijn gekomen een derde figuur te creëeren (een man op krukken), die zij om beurten voorstellen, waardoor zij ook om beurten een alibi hebben dat afdoende is voor iedereen, behalve voor Charlie Chan. Het scenario van „In de Catacomben van Parijs" zit goed in elkaar, en wie van een spannende detective-film houdt, kan deza worden aanbevolen. Bovendien is het bijprogramma als gewoon^ zeer goed verzorgd. Het geheel is dan ook een zeer goed gekozen Pinsterprogramma, waarvoor zeer veel belangstelling zal blijken te bestaan, waarom dan ook niet minder dan drie middagvoorstellingen 'zullen worden ge. geven, n.h op Zaterdag, 2e Pinsterdag in 00 Woensdag. OVERTREDING ARBIEDSWET. De gem, politie heeft dezer dagen tegen verschillende winkeliers en neringdoende» proces-verbaal opgemaakt wegens ovcrlro» ding van de Arbeidswet. LOODDIEFSTALLEN. De gem. politie van Soest heeft Zaterdag morgen bij 'n opkooper in Baarn een parli oud lood in beslag genomen. Het is gebleken, dat dit lood ontvreemd i« van de daken der in Soest leegstaande huize» Al scoedig werd ook de dader der dief stallen gepakt, 't bleek te rijn de 18-jarig» T. H. te Soest. De jeugdige dader is ter beschikking g* meld van den officier van Justitie

Soester Courant | 1937 | | pagina 1