Ons Week praatje. De lecnheeren. Soest Burgerlijke stand Eea onaitiocibai* giMc. Ze roovcn van on» hart. Ba nll ónze portemoa- nale. Wanneer jouw geest verwantschap beeft gevonden met een andere ziel en je hebt fesamen schoone uren van harmonie en innig samenzijn doorleefd, zou jij dan harteloos zijn en weer achteloos kunnen verwerpen, wat je in volle gaafheid was toegevallen Ik. zpu Wat jij ,,zou", dat kun je me straks zeggen. .Maar ik zou de schat, welke ik vond willen koesteren in liefde. Ik zou haar bewa- ren als een herinnering aan oogenblikkcn van diep geluk. En ik zou zoeken, wat zeg ik? Ik zoek stééds totdat ik wederom zoo'n parel vind in de woestenij van grauwe gelijk vormigheid- Dan zonder ik me met haar af in de eenzaamheiid van stille avonduren en ik ruim haar in mijn hart en in mijn huis een plaats in naaast al die vóórgaande, welke ik genoten heb en van tijd tot tijd nog eens geniet. Het was in deze woorden, dat ik mij op een der boeken weekdagen van dit jaar tot een goeden kennis van me wendde, die meent, dat hij ,,gek op boeken" is en daaruit het recht put om klap te loopen op de zorg, welke zijn vreinden zich moeten getroosten om hun bibliotheekje naar omvang en in houd behoorlijk op peil te hoden. O, het gilde dezer leenheeren! Het is on uitroeibaar. Beste menschen overigens. Ze paissen alleen1 het besef van wat 'n boek je, vooral als ideëel bezit, waard kan zijn. En óok niet, wat het je aan geld heeft gekost om de lezing te bekomen, welke ze zelf gratis voor zich opeischen- Hoe komt het toch, dat de menschen zoo vlot boeken leenen van anderen? Wie zou het in z'n hoofd krijgen om aan *n vriend te zeggen: ik ga morgen op reis leen me even je gouden horlogekeiting! Men wil. terecht niet geuren niet de din gen, die anderen toebehooren. Maar blijft dan ook van eikaars boekenschat af! Deze boe ben beteekenen veel méér voor den bezitter dan andere doode dingen, boeken zijn geen doode dingen! In het boek ligt een geest om sloten, waarmee men heeft verkeerd, waar mee men misschien tegenstrijdige gedachten heeft uitgewisseld, waarmee men soms tot een treffend en harmonieus contact kwam. Boeken zijn ie'.s zeer eigens voor den be zitter. Natuurlijk, het eene meer en het an dere minder. Daarom is er op zich zelf geen bezwaar tegen, dat men sommige boeken on der elkaar, uitwisselt of ze in een openbare bibliotheek leent. Een eigen boekenverzame ling kost geld, als ze van eenigen omvang is, zelfs véél geld- En daarover beschikken de meesten nu eenmaal niet. Ik koon slechts op tegen het gemak, waarmee velen roekeloos over de boeken kast van hun vrienden" en kennissen beschik ken, zonder besef van de waarde, welke be paalde werken voor dezen kunnen hebben- Met de boeken van anderen hoort men nog zorgvuldiger om te gaan dan met het duur ste eigen bezit. En als ge zelf geen boeken hebt, zeg dan nooit aan den vriend, van wien ge boe ken leent, dat ge óók een liefhebber van de schatten der literatuur zijt, want hij ge looft u niet. En daar heeft hij gelijk aan. Iedereen, die waarlijk hart heeft voor de voortbrengselen onzer letterkunde, heeft een eigen bibüo;heek. De „bibliotheek" van som migen bestaat* misschien uit 2 of 3 werken, maar ook dón kan ze voor den bezitter of de bezitster van veel meer waarde zijn, dan de onoverzienbare rekken met „banden" het zijn voor den eigenaar, die naast de schatten der literatuur leeft als een koe naast de flora van zijn wei. Wanneer iemand niet over een ruime beurs beschikt, dan zal hij zich desnoods groote offers getroosten om de paar wer ken te bezitten van aen auteur, wiens levens visie een geestelijke openbaring voor hem is geweest. Als een mensch den Bijbel van buiten kende, zou hij 'dan het Bijbel-boek willen of kunnen missen? Neen immers 1 Zoo gaat het ons ook met de profane lite ratuur, waarin we geestelijke waarden heb ben gevonden. Leen nooit boeken uit aan menschen, die geen boeken hebben, want zij weten niet, wat boeken u waard zijn. INTERNATIONAAL SCHAAK-TOURNOOI- Woensdagavond begon het internationaal schaaktournooi. Dit was naast de strijd Euwe- Aljechin ten vorige jare, wel een van de be langrijkste schaakevenementen, die de Soes- ter Schaakclub de laatste jaren gehad heeft. Aan dit toumooi wwerd deelgenomen door grootmeesters van de eerste klasse en van in ternationale vermaardheid, n-1. Bogoljubow, Duitschland en Dr. S. Tartakower, Frankrijk. Daarnaast waren in de Eeregroepen de eer ste nationale schaakfiguren aanwezig en wel «je beeren G. R. D. van Doesburgh, Bussum; Ir. H. J. van Steenis, Delft; Chr. Vlagsma, Rotterdam en L. Prins W- A. T. Schelfhout en J. Veerkamp te Amsterdam. Tegen zeven uur was het in hotel Zeiler reeds een drukte van belang. Schakers en schaakliefhebbers verdrongen zich om getui ge te zijn van dit groote schaakgebeuren. Onder de aanwezigen merken wij o.a, op: de burgemeester van Baarn Jhr. Mr. G. C. J. .van Reènen en den heer Gasille, loco-bur gemeester yan Soest verder Jhr- L. ku&ers van Rozenburg en Notaris Mr. Dr. A. E. Schouten. De voorzitter van de Soester Schaakclub, d£ heer H. Schreuder nam te ruim zeven uur Tiet woord voor het uitspreken van de vol gende rede: Dames en Heeren, Het is mij als voorzitter van de Soester Schaakclub een buitengewone eer en een bijzonder aangename taak U allen hier van harte welkom te heeten. Ik doe dit met te meer genoegen omdat een zoo groot aantal schakers aan onze oproeping tot medespelen gehoor heeft gegeven. Evenals twep jaar geleden is dit tournooi wederom een internationaal geworden, nu de beide grootmeesters Bogoljubow en j)r- Tartakower wel gehoor hebben willen ge ven aan de uitnoodiging van onze vereeni- gï»g- In het bijzonder heet ik dan ook deze beide grootmeesters van harie welkom- De spelers in de beide eeregroepen, de Heeren van Doesburgh, Prins, Schelfhout eq van Steenis zijn voor ons geen onbekenden, omdat zij reeds meerdere malen in ons mid den zijn geweest- De Heeren Veerkamp en Vlagsma zullen voor de eerste maal onze gasten zijn. De Soester Schaakclub is zeer ingenomen met de samenstelling van deze eeregroepen, welke zij voornamelijk te danken heeft aan de gioote medewerking van Dr- M. Euwe. Deze kon tot onzen grooten spijt hier he denavond niet aanwezig zijn, maar ik meen uit naam van U allen te mogen spreken, als ik Dr. Euwe onzen hartelijken dank voor zijn medewerking betuig. Ook beet ik welkom de leden van. hqt eerecomité en wel in de eerste plaats Jhr. Mr. van Reenen, burgemeester van Baarn, die zoo vriendelijk zal zijn om straks dit tournooi te openen, hetgeen door ons op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Namens de Soester Schaakclub breng ik U, mijnheer de Burgemeester, daarvoor on zen hartelijken dank- Zeer tot ons leedwezen missen wij hiery Mr. G. Deketh, Burgemeester van Soest, wiens plotseling verscheiden ons diep heeft getioffen. Hoewel wijlen Burgemeester De keth zelf geen schaker was, droeg hij toch de Soester Schaakclub een warm hart toe. Namens onze vereeniging breng ik hier een ec"Kiedige hulde aan zijn nagedachtenis. jje hier aanwezige leden van het eere- comité, de Heeren Gazille, loco- Burg. van Soest, Notaris Schouten en Jhr. Rutgers van Rozenburg heet ik eveneens van harte welkom en breng ik dank voor de belang stelling, welke zij voor deze schaakgebeur tenis betoonen. 1 Tenslotte heet ik de vertegenwoordiger van den Kon. Ned. Schaakbond de Heer Jungman die tevens vertegenwoordiger is van den Stichlsch G.ooischen Schaakbond hier welkom. Dames en Heeren, Ik wil eindigen met de wensch, dat dit tournooi in alle opzichten mag slagen en dat het mag strekken tot groei, en bloei van het schaakspel in het algemeen en van de Soester Schaakclub in het bijzonder. De heer Jungman, namené de Ned. Schaak bond en tevens namens de Gooische schaak bond het woord voerend, feliciteerde de Soes ter Schaakclub met dit grootsche tournooi. Spr. wilde *niet te min er op wijzen, dat hier iets gebeurde wat feitelijk in strijd is met de reglementen. Het is n.1. niet toege staan, dat op een tournooi ook niet-leden van bij den bond aangesjo'en vereenigingen mede dingen. Het bestuur zal daarmede in het vervolg wel rekening willen houden. Spr. hoopt, dat bet concours uitstekend zal slagen en dankt namens den bond den burgemeester van Baarn voor de eer het tournooi te willen openen. Daarna verzoekt de heer Schreuder den Burgemeester het tournooi te willen openen. Na deze rede volgde een spontaan applaus waarop Burgemeester Jhr. Mr. G. C. J. van Reenen als volgt dit tournooi opende; Dames en Heeren. Met veel genoegen voldoe ik aan de tot mij gerichte uitnoodiging der Soester Schaak? club om het 3e Schaakevenement, dat bin nen een tijdsverloop van 2 jaar in Baarn plaats vindt, te openen. Ik doe zulks in de eerste plaats gaarne omdat het een edele sport betreft, welke in ontspanning door inspanning groote gees telijke genoegens biedt en deswege alle aanmoediging verdient, en in de tweede plaats, omdat ik daardoor in de gelegen heid ben hulde te brengen aan de activiteit der organisatie-commissie, aan welke ook te danken is, da; een der meesterpartijen Al- jechinEuwe in onze schoone gemeente be vochten is. Ook mijnerzijds roep ik den deelnemers aan dezen wedstrijd een hartelijk welkom in Baarn toe, welk welkom wel in zeer^ bijzon dere mate geldt de deelnemers in de eere groepen. Besonders freut es mich die bieden Meister, Bogoljubow und Dr. Tartakower hier be- grüszen zu können. Ik heisze Sie hier herz- lich willkomen undich danke Ihnen recht sehr dasz Sie durch Ihre Anwezenheit diesem Turnier so groszen Glanz verleihen. Het mag wel vanzelfsprekend heeten, dat ik mij als Burgemeester dezer gemeente bij zonder verheug, dat door een tournooi, hetwelk wegens de medewerking van mees ters van wereldvermaardheid wereldbekend heid zal hebben, ook mijne gemeente deel zal hebben in den roep, welke van dit! tournooi zal uitgaan. Met het uitspreken van de hoop, dat deze wedstrijd een even mooi verloop moge hebben als die van 1935 open ik hiermede dit internationale tournooi. Als de aanwezigen door luid applaus hun instemming hebben betuigd gaat het gezel schap naar de groote raaf van het tournooH en wprjen. door de burgemeester de partijen Dr. Tartakower Van Doesburgh en Bogol jubow Veerkamp geopendt door het plaat sen van de eerste zet voor wit- Bij de partij TartakowerVan Doesbburgh I werd op verzoek van Dr. Tartakower ook de eerste zet van zwart door den burgemeester gedaan. Dan ontwikkeld zich aan alle bor den een verwoedde .strijd. Men kan een speld hooren vallen. Alles concentreert zich op de schaakstukken. Zoowel de 160 schakers aan de 80 borden gezeten als ook vele belang stellenden. Er werden zeer fraaie pqr,üj9n gesqpeld. De partij Tartakowerv- Doesburgh werd remise, BogoljubowVeerkamp werd door de eerste gewonnen, Prinsv. Steenis won de heer Prins, SchelfhoutVlagsma werd de laatste winnaar. Verschillende partijen moesten arbitraal be slecht worden, omdat de 40 zetten gedaan en de tijd van 2 uren verstreken was. Donderdag, Hemelvaartsdag, werd het tour nooi voortgezet. De 160 spelers waren in groepen van 4 ingedeeld, die telkens van te genspelers verwisselden, zoodat elke groep 3 partijen te spelen had» Ook Donderdag was er veel belangstelling en een. ademlooze span ning, een geconcentreert denken zoowel bij spelers als toeschouwers- In vele klassen is een mooie partij ge speeld. Vanzelfsprekend waren het intressentst dé partijen in de eere-klasse en was ook daar de meeste belangstelling. Ifot zou ondoenlijk zijn alle mooie partijen weer' te geven, maar ten bel.eve vah onze schaakliefhebbersgeven wij hier een: der mooiste partijen weer-, n.1. de partij Tartakower—v. Steenis: Wit Dr. Tartakower Zwart Ir., v. Steënis. Gew. Dame gambiet. 1. c2c4, Pg8—f6; 2- Pbl—c3, c7—c6; 3- d2d4, d7d54. Lel— g5, e7—e6; 5. e2e3, Pb8d7; 6- c4xd5, e6xd5; 7- Lfl d3, L(8e7; 8. DJl—c2, 0—0; 9, Pgl— e2, Tf8e8; 10- g2—g4, Pd7—f8; li- h2—h3, b7—bó; 12. 0—0—0, a7—a5; 13- Kcl—bl, Lc8a6; 14. Ld3xaö, Ta8xa6; 15- Pc2g3, Pf8—e6; 16- Lg5xf6, Le7xf6; 17- h3—h4, b6—b5; 18. g4—g5, Lf6—e-7; 19- Pg3—f5, a5a4; 20. Jdl cl, DJ8—a8; 21- Pc3—e2, b5—b4; 22, P.f5xe7t> Te8xe7; 23- Dc2—f5, Da8c8; 24. h4h5, Pe6f8; 25- h5h6, De8d7; 26. Df5d3, Ta6b6; 27. h6xg7, Kg8xg7; 28. Pe2—g3, Kg7—h8; 29- rg3— h5, Te7—e6; 30. Ph5—f6, Teöxfó; 31- g5x f6, Dd7—eó; 32- Thl— h6, Pf8—g6; 33- Tel hl, Deöxfó; 34. Th6xh7f, KhSg8; 35. f2—f4, a4a3; 36. Th7—116, c6—c5; 37. f4—f5, c.5—c4; 38. Dd3—c2, b4—b3; 39- a2xb3, Tb6xb3; 40. f5Xg6, Tb3Xb2f; 41. Dc2xb2, Df6f5 f; 42. Db2—c2, a3—a2f; 43. Kblb2, en zwart geeft het op. Zooals gezegd was ook de belangstelling bij de borden in de lagere klassen zeer groot- Wij geven hieronder de uitslag van de wed- strijdr De Eere-klasse. Schelfhout Veerkamp Bogoljubow Vlagsma S. V. B. V totaal. 1 0 0 1 0*00 0 11*1 3 1e prijs. 1 1 0 2 2e prijs. S. D- T. P. totaal. Van Steenis 1/2 0 0 l/2 v. Doesburgh 1/2*1/20 1 Tartakower 1 1/2 1/2 2 2e prijs. Prins. 1 1 1/2 21/2 le prijs. Hoofd-klasse: a. J. Kolber 2 punten le prijs, W. Bos scha 2 punten 2e prijs (na loting). b. A. van Epen 2l/2 punt le prijs, H. Hehenkamp 2 punten 2e prijs. c. J. de Haas 2l/2 punt le prijs, M. Kortekaas 2 punten 2e prijs- d. A. v. d- Heyden 2 punten le prijs, ,,Friso"' 2 punten 2e prijs (na loting). Eerste Klasse: a. C. L. I-Iecker 2 punten le prijs, Dr. L. Landé 2 punten 2e prijs (na loting). b. P. Kuperus 3 punten le prijs, I. de Bruin 2 punten 2e prijs. c. W. van Oosten 2l/2 punt le prijs, L, Asperslag 2 punten 2e prijs- d- G. Frèderiks 2l/2 punt le prijs, Mevr. O. KeyzerBronsveld 2 punten 2e prijs. Tweede Klasse: .a. G. Bos 2 punten le prijs, H. Oolgaard- Snijder ll/2 punt 2e prijs. b. Jac. de Bruin 2 punten le prijs, J. Nieber 2 punten 2e prijs (na loting). c. H. Jacobs 2 punten le prijs, K. van Oosten 2 punten 2e prijs (na loting). d. F. Kleve 3 punten 11e prijs, I, van Gelderen 2 punten 2e prijs. Derde Klasse: a. C. Amelunxen 2 punten le prijs, I. Ober 11/2 punt 2e prijs. b. A. van Dijk 2l/2 punt le prijs, P. Vermeer 2 punten 2e prijs. C' M. Puls 3 punten le prijs, K. Boe lens 1 punt 2e prijs- d. T. de Rooy 3 punten le prijs, I. Marx 2 punten 2e prijs. c. L. Aué 21J2 pnt le prijs, W. M* Luypen ll/2 punt 2e prijs. f. P. J. dén Bak 3 punten le prijs, W. Hansen 2 punten 2e prijs- Des avonds werd een simultaan seance ge houden, waaraan door 35 schakers werd deel genomen. De heer L'. Prins nam 19 borden voor zijn rekening terwijl de heer Van Doesburgh de partij opnam met de 16 anderen. Het was voor de simultaanspelers natuur lijk een vlot tempo, terwijl de vele tegenspe lers behoorlijk tijd hadden om na te denken over hun zet. Ook voor deze seance was nog al veel belangstelling. De heer Prins moest wegens het late uur de laatste zetten overdragen aan Ir. Steenis en zelfs deze kon niet geheel voleinden om het treinuur. Pr werd met yeel enthousiasme gespeeld. ■Geleidelijk zag men al enkele Spelers" uit vallen. Het aantal minderde, waardoor de heeren Van Doesburgh en Prins de handen meer vrij kregen. Dat zij voor een dergelijke krachtproef berekend waren, moge blijken uit het feit, dat de eerste van z'n 16 partijen 13 wist te winnen, 2 remise en Oen partij verloor. Gewonnen werd door den heer Gorter, remise speelden de heeren Baad te Baarn en Goossens te Bilthoven. De simultaanspeler L. Prins wist er 18 te winnen en verloor de partij tegen den heer V eenendaal. 't Was al met al een pracht tournooi, waarvam.yoor,, de schaakclub zeker een groot sche propaganda is uitgegaan. E.SV.A.C. Maandagavond werd in het Carlton-hotel de trekking gehouden van de door Esvac geor ganiseerde verloting. Precies te 8 uur neemt de heer Clemens het woord om de vele belangstellenden een hartelijk welkom toe te roepen. Onmiddelijk hierna gaat men over tot de trekking onder toezicht van agent Meyer. De uitslag luidt als volgt: le prijs, stofzuiger nno. 134. 2e prijs, Rijwiel no. 167- 3e prijs, zilveren horloge no. 885. En verder vielen er prijzen op de volgen de nummers: 568, 372, 95, 261, 340, 701, 534, 369, 881, 599, 165, 260, 8, 119, 698, 828, 198, 991, 106, 435, 350, 458, 83, 601 640, 497, 285,; 67, 445, 173, 272, 229, 763, '662, 108, 420," 683, 300,955, 491, 447, 305, 412, 89, 85, 746, 403, 8l9, 962, 582, 704, 721, 587, 41711, 079, 139, 117, 205, 441, 636, 518, 960, 203, 535, 136, 534, 542, 826| 127. Dé prijzen kunnen afgehaald worden bij den secretaris, Kerkpad Z.Z. 86, 's avonds na 7 uur. AFSCHEID VAN DEN ADJ. COMMIES KLIJN. Met ingang van 16 Mei is de heer Klijn overgeplaatst naar 't hoofdpostkantoor te Amsterdam. Voor het bestellend personeel is dit ge legenheid geweest om den heer Klijn een een kleine huldiging te doen ondergaan. Gedurende 12 jaar is hij op het bureau te Soest werkzaam geweest en steeds is de samenwerking uitstekend geweest, zoowel met de superieuren als de minderen van de schel denden ambtenaar. Een en ander werd door den hoofdbestel ler Visch naar voren gebracht, toen de be stellers Dinsdagmorgen in de gelegenheid werden gesteld om afscheid te nemen. Namens de bestellers bood de heer Visch den scheidenden ambtenaar een prachtige staande leeslamp aan. Met eenige hartelijke woorden dankte de heer Klijn voor de vriendelijke woorden en het fraaie ^adeaui HULDIGING BRIGADIER J. B. ODE SUTTER. Door den Heer Dislricts-Commandant der Rijksveldwacht in het 7e district den WelEd. Gestr. Heer P. J. H. C. Herten werd Za terdagmiddag 1 Mei j-1. onder aanwezigheid van de brigade Amersfoort, die vooi dit speciaal doel in het Kantongerechtsgebouw te Amersfoort bijeengekomen warren, den ook te Soest bekenden Rijkspolitiehondge- leider J. B. de Sutter, gehuldigd, zulks in verband met zijn schitterende prestatie's met den hem toevertrouwden Rijksspeurhond „Hertha" door hem gedurende eenige ja ren bereikt. Nadat de Heer Districts-Commandant de verdienste van De Sutter met zijn hond had gememoreerd er op wijzende, dat reeds in opdracht van den Minister van Justitie door den Heer Procureur-Generaal te 's-Gra- venhage een tevredenheids betuiging aan hem was uitgereikt, gaf hij het woord aan den Heer Secretaris van het Hoofdbestuur der Koninklijke Ncderlandsche Politiehond vereeniging den Heer Ch- J. Herfkens te !s-Gravenbage, die, nadat hij eveneens de Sutter's verdienste met zijn hond naar vo ren had gebracht, een zware zilveren me daille waarop de volgende inscriptie was aangebracht: „H. B. der K- N. P. V. aan J. B. de Sutter, Rijksv- Brig. tit. v.oor ver-, dien stel ijk werk met Speurhond „Herlha", April 1937" en aan de achterzijde de beel tenis van veldwachter en speurhond die lucht aan een schoen neemt, met randschrift: Kon. Ned. Politiehond Vereeniging, aan de. Sut.er uitreikte. Vervolgens werd de Sutter door alle aan wezigen spontaan gehuldigd en met zijn mooie onderscheiding geluk gewenscht. I-ïulde aan den kranig en Rijkspolitiehon- dengeleider. ARBEIDSBEURS. Heden stonden 309 personen als werk zoekend ingeschreven. Voor de verschillende ambachten gelden de volgende cijfers: 1 Letterzetter, 1 Drukker, 20 Metselaars, 42 Opperlieden, 16 Timmerlieden, 4-5 Grond- arbeiders, 7 Schilders-behangers, 5 Stuca- doors, 1 Stratenmaker, 1 Wegenbouwer, 1 Betonwerker, 1 Spooriegger, 1 Meubelmaker, 1 Houtbewerker, 1 Stoffeerder, 1 Kleerma ker, 1 Schoenmaker, 3 Loodgieters, 3 chauf feur-monteurs, 1 Mach. bankwerker, 2 Sme den, 2 Fitters, 5 Land-arb., 22 Tuin.arb-, 4 Winkel bed., 7 Reizigers, 13 chauffeurs, 2 Colporteurs, 8 Transport-arb., 3 Loopjongens, 2 Kok-kelners, 1 incasseerder, 6 kantoorbed-, 2 teekenaars, 3 boekhouders, 5 huish. dien sten, 49 Losse arbeiders, 3 Fabr. arbeiders. Sinds 1 Januaii is het aantal ingeschrevenen vermindert me» 236 Dersoneo- GEBOREN: jBarbara Alijda Everarda, d. f. P. J. C. v. d. Lugt en E. Kok, Klaarw.weg 19; Frederik, z. v. C. v. Essen en M. Ver woerd, Hartweg 7; Johanna Geertruida Maria, d. v. A. Th. J. Semper en M. V. Groene- stein, Bakkersweg 6; Theodorus Johannet Petrus, z. v. J. A. Sontrop en G. Berkien, Kampweg 22; Maria Johanna Aletta, d. v. D« H. v. d. Berg en H. v. d. Vlist, Rada- makerstr. 6a; Cornelis Theodorus, z. v. C« Werkhoven en J. Th. Smink, L. Brinkwog 55; Stijntje, d. v. R. v. Altena en R. v- d. Veer, Wièk'sïoterweg .W.Z.37- 'ONDERTROUWD: J. P. Majoor, H'suin, 27 jr. en A. M. Overgoor, 23 "jr., Vredehof, straat 1; J. Stapper, 25 jr., A'dam en A. H- J. Snit sela ar, 27 jaar, Eigendomweg 34. GEHUWD: G. de Kort, 37 j. en W. de Ruiter, 34 jr, Dordrecht, Timorstr. 28; J. J. Stalenhoef, 26 jr., en B. A. Verkerk, 20 jr., Hartweg 38; A. W. v. Veenendaal, 30 jr. en G. v. Steeg, 23 jr., Vondellaan 18. OVERLEDENJoanna Geertruida Hendri. na Regnery, 2 mnd., Vredehofstr. 5; Maria Albertina Hoogeveen, 63 jr., wed v. Jhr. A, v. d. Brandelen, Bartolottilaan 1; Johanna Elisabeth Thieme, 70 jr., wed v. G. Thooft, N i eu w erho ek straat 17; Rijkje Hilhorst, 85 ir., geh. m. G. van Hees, Hartweg 17; Catharina Tinneveld, 85 jr., wed. v. B. Th. Alderding, Bosstraat 61Sophia Geertruida ©rost, li jr., geh. m. IJ. W. Hermse, Dorrestejnweg 6' GEVESTIGD: M. C. de Bruijn (inw.)', Julianalaan 5; E. E. Huyer m. g., Juliana- laan 48a; K. Hommes (inw.), Vredehofstr, 23-; P. F-. Everaard m. g., Hartmanlaan 54; J. Meerveid (inw.), Wieksl. O.Z' 41C. de Braai m. g., Eikenh>s'r. 6; S. S. Hof$tra ni« Vvr., Van Lyndenlaan 30; J. C. Streefkerk n\ g„ Heideweg 32; C. A. v. d. Eshof (inw.), Banningstr. 42; A. M. v. Sermondt m« vr.f Bosstr. 7; L. de Vries m. g., Julianalaan 92; L. P. M. Weyts (inw.), Pr. Bernhardlaan 4; J. J. Bijl (inw.), Wilh.laan 22a; J. Hart suiker m. vr., Braam weg 36; L. Quaaden (inw.), Amersf.str. 20; L. M- Lobry (inw.), Stadh.laan 34; S. Brandsma (inw.), Torenstr. 3; Wed. G. L. Wijsman geb. den Hollander, Birktstr. 76; C. M. E. Mighorst, Waldcelc Pymontl. 71; J. H. Rommelsheim (inw.), Hartmanlaan 21; M. Troost (inw.), Hartman laan 21V. C. F. J. Clarijs m. vr., Mendel- ssohhnlaan 14; C. C. Wolvekamp (inw.), Vos- seveldlaan 10; M. L. de Hosson (inw.), Steenhofstraat 71C. Jansen (inw.), Nieuwe- weg 29c; D. Boekholt (inw.), Hellingweg 1; C. F. v. Maanen m. vr», Middenweg 1S. M. Zoetelief (inw.), Van Weedestraat 16; J. v. Koutrik (inw.), Nieuweweg 40; J. Brinks (inw.), Nieuweweg 8; H. C. Boonstra, Stadh. laan 100; P. M. C. Boonstxa-Emons, idem; J. A. J. Zantman m. g., Molenstr. O.Z. 11; M. Witkamp (inw.), Banningstr. 53; J* Scha- gen (inw.), Rademakerstr. 25c; J. C. Toren- vlied, Lindenlaan 3a; C. Heuzeveldt (inw.), Lindenlaan 3a. VERTROKKENA. v. d. Schagt m. g«, Nieuweweg 75 n. A'foort, G. v. Stelling- werfstr. 18; A. P. Wolfsen m. g., v. Soes- terb.str. 69 n. A'foort, Soesterweg 95; T. Spelt m. g., v. W. Toplaan 5' n. Utrecht, Hoendiepstr. 23; J. J. Couturier, v. Vrede hofstr. 27 n. Nijmegen, Berg en Dalscheweg 56; W. Veldman, v. Vredehofstr. 5 n. Apel doorn, Hoofdstr. 4; S. M. Fidder, v. Van Lyndenlaan 10 n. Ermelo, Oosteinde M. 82a; R. M. v. LieripHartog, v. Talmalaan 22 n« A'dam, Kr. Distelstr. 20, J. de Beurs m. g-, v. Julianalaan 6 n. Velsen, Duinstr. 2a; J. v. d. Rest m. vr., v- Wald. Pyrmontlaan 12 n. Zeist, Jac. v. Lennepplein 7; K. Höffgen, v. Beckeringhstr. 13b n. Oberhausen (Dld.); M. C. de Lange, v. Heuvelweg 3 n. Baarn, Sophialaan 35; J. M. Oosterhout-de Jong, v. Krömmeweg 29 n. R'dam, Millinxstr. 114b I; D. Strumpel, v. Wieksl. W.Z- 11 n. Baarn,' Heemstralaan 21; H. S. D« Uiterwijk, van Nassaulaan 22 n. Hengelo, P. Krugersir. 27; J. Groeneweg m. g., v. Van Beuningcnlaan 8 n. Haarl.meer, Kruisweg 355; R- G. C* Staal m. zn., v. v. Weedestr- 47 n. Ede, Veenderw. VERHUISD: J-. de Goede met gez., van Nieuweweg 60a n. Molenstr. W.Z. 39; F-, v» Munster m. gez., v. K„ Brinkweg 34 n- Sta tionsweg 4; J. J. J. Stiphout m. vi"., v* Kerkdwarsstr. 5 n. Verl. Kolonieweg 13; J. Schans, v. O. Utr.weg 50 n. O. Utr.weg 42; J. A. de Bruin, v. Soeslerb.str- 33 n. idem; C. Visser-Vreeswijk m. g., v. Steenhofstr- 42 n. Steenhofstr 34; P. v. Klooster m. gez-, v. Braamweg 36 n. Braamweg 58; G. Tammef m. gez., v. Verl. Postweg 103 n. Verl. Post«» weg 69; C. H. Staal-Mets, v. P. y d. Bremer^ weg 37 n. L. Brinkweg 72; IC. S. ICossen m« g„ v. Kampweg 48cc n. v. Lyndenlaan 13; S. v. d. Sladt m- vr., v. Soesteub.straat 87, n. Ossendamweg 49; P. J. Borrias nv g., v. Molenstr. O.Z. 7 n- Klaarw.weg 42; J- F< Böschcn m. g., v. Kolonieweg 2c n. Hilde- brandlaan 4; C. Linden, idem; H. P. Zwen- nes, idem; G. H. Kortbeek, v. ■k'aamweg 80 Ossendamweg 53; C. M. ICeijzer, v B. Grothestr. 35 n. Steenhofstr. 15a; F- v. Zan- ten, v. Julianastr. 30 n.Julianastr. 30a; A* H. J. Thomas m. g., v. Oranjelaan 33 n. P. Potterlaan 1PI. E. J-, M. Hompe, v* Kon.laan 49 n. P. Potterlaan 1A- Jekel m« g„ v. Braamweg 56 n. Braamweg 34; J- A.: v. Oest m. g., v. K. Hartweg 1 n. ICon.laan 94a; P. Klein, v. Soesterb.str- 4 n-. Beuken laan 20d; H. Roelofs m. g,. v Talmalaan 31 n. Kerkpad Z.Z. 100; A- J. ICamer-Veenboet m. g., v. ICon.laan 94b n. K- Hartweg 10; Y de Groot m. vr., v. Da Costalaan 15 nr Da Costalaan 7; T. P. P. Kuppers, ,v.» Koik laan 94a n Beetzlaan ISa.

Soester Courant | 1937 | | pagina 2