Uw Zenuwen rïZf.Tüï Pns Weck praatje, Mijnheer (Mevrouw), mag ik Uw entreekaartje? 50Jarig bestaan der Albert Heijn. fa. ijn, Kiespijn. Tm Soest Een Zomerjurk Burgerlijke stand Een groötsch liefdadigheidn-tutnfeent. f' Ik ben aan het sparen voor het groote liefdadigheids-tuinfeest, dat op den 17en Juni (a.s. zal worden gegeven op het kasteel Nijen- 'rode. U weet wel: het kasteel, dat eens van •tiien mijnheer Onnes was, die mogen we 'He oflicieele beschuldiging als juist aanvaardden f*~ een deel der kunstschatten door een stel toffe jongens"liet „verhuizen", om aldus de assurantiepenningen machtig te worden. Een kasteel dus met 'n griezeltje^ zooals dat bij jeen kasteel past. In» Meneer Goudstikker, die ééns met Onnes jPamen deed, stelt kasteel .en tuin gratis voor het goede doel beschikbaar. liet Concert gebouw orkest onder leiding van Prof. Dr. jWillem Mengelberg van hem zelf dus fcal er muziek voortbrengen en echte" W.een- »che artisten zullen het programma aanvul len. Men zal in Nijenrode a. d. Vecht, naar ik in de officieele aanbeveling lees, als aan de Donau voelen en men zal er VVeenen leeren kennen „wie es lebt und wie es lacht". Buiten Breueklen (Nijenrode) is dat slechts in Weenen zelf te ervaren en een vacan- fcetochtje daarheen is heel duur. Men kan Itx dus het een en ander voor over hebben mm deze kennisse korter bij huis te gaan opdoen. En men vraagt en dan ook f100. Voor. Tegen overmaking van dit bedrag (no taris Mr. Ph. B. Libourel te Delft, postgiro 14763) krijgt men toegang tot het tuinfeest Van 17 Juni a.s. op Nijenrode. U vindt den prijs wat hoog Vergeet niet, dat het voor een liefdadig ldoel is. Enkele rijke landgenooten hebben alle kosten van het feest op zich genomen. Mr. L. J- A. Trip, President van de Neder- landsche Bank is voorzitter van het Comité Van Aanbeve.ing. De zaak is dus safe, jóndanks „Nijenrode". De redeneering van de promotors is aldus: de economische opleving js onmiskenbaar; velen hebben reden om daar door een dankoffer te brengen en zullen |ust gevoelen om de blommetjes eris buiten ie zetten, na dat ze zelf mét deze zoo langen tijd in 'n benauwende atmosfeer hebben ge leefd. Daarbij dienen ze dan tevens in mild heid degenen te herdenken, die nog niet van 1de opleving profiteeren. Beze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Reeds zijn 200 kaarten besteld, maar de rmotors verwachten een afname van 1000 meer entrée's, dus ook een opbrengst van tenminste f 100.000, te verdeelen onder de pefdadige instellingen van allerlei soort en lichting. En het mooiste is, dat de koopers lelve van de entrée's indien ze zulke be paalde voorkeur hebben bij de bestelling Van hun kaart of kaarten mogen opgeven, tan welke charitatieve vereeniging of instel ling zij hun 100 pop willen zien toebedeeld. De opzet liikt me reusachtig. Ik beschik, ttank zij „de opleving", nogal over 'n slor- «Kgen duit met geld, maar zelfs al zou dat hiet het geval wezen, dan kocht ik mo tóch zoo'n kaart van ioo guldentjes, al zou ik er 5 briefjes van 25 voor moeten leenen van den eea of anderen goeden ken- ■nis. Immers juist nu de opleving zich onmis kenbaar afteekent, kan een zakenman en dat ben ik toch óók, zij het in zakfor maat onmogelijk mankeeren op zoo'n ge legenheid, waar alle autoriteiten aanwezig zijn die we in den handel wel eens noor dig hebben en waar evenmin de haute finan- cc ontbreekt wier credieten wij scharrel- laars zoo zeer behoeven. 1 Dus ga ik naar Nijenrode. En mét mij zullen er honderden anderen zijn, die geen ^beestje" hebben dood te doen, maar als Vpenbare filantropen ad f 100 op 'n avond ),voor het goede doel", willen fungeeren, Jencinde hun credietwaardigheid bij mijnheer /Trip en de andere dii majores uit den finan- 'ceelen hemel te demonstreeren. Daarom: ik geloof vast en zeker, dat het gala-Weensche-tuinfeest op Nijenrode een écla tant succes zal worden en dat de champagne er even rijkelijk zal stroomen als het goud bi de bedding der liefdadigheid. Inmiddels zullen de besturen van liefda- Idigheidsvereenigingen er goed aan doen, wanneer ze nota nemen van het bovenbe- 'doelde zeer groots opgezette nationale tuin feest met Weensche inslag, want heel wat jpotjes, die voor weldadigheid zijn bestemd, zullen straks ten behoeve van dat feest wor den geledigd. Waar de bezoekers zelve mo gen bepalen, voor welk goed doel hun entree moet worden aangewend, is het zaak, om de manieren te volgen van do jongelingen en jongedochters, die beleefd maar dringend pn1 het sigarenbandje komen vragen, zoo gauw ze een meneer naar zijn koker zien grijpen Het zal zaak zijn om elkeen te „bewer ken", dien men van lusten tot een gang naar 't tuinfeest in Nijenrode verdenkt. Hem tof haar zal men dienen te verzoeken om bij de eventucele bestelling van entreekaarteu •ls bestemming van de te storten gelden de organisatie aan te wijzen, voor welke men zich interesseert. 1 hoon, dat het geval ia aHe opzichten pen succes wordt, ondanks de min of meer jtfgrnaardige ensceneering van het geheel Een goede bekende bij de Nederlandsche Huisvrouwen, een goede bekende van de ge- heele Nederlandsche Bevolking zouden wij durven zeggen, jubileert! Gisteren toch was het 50-jaar 'geleden, dat de Heer Albert Heijn de van zijn Vader overgenomen Kruidenierswinkel te Oostzaan onder eigen naam voortzette en daarmede de grondslag legde voor het bekende groot winkelbedrijf, waarvan men thans de filialen door geheel Nederland aantreft. 1 Aan de ongebreidelde energie en werklust van den Heer Albert Heijn, wien het bezit van één Kruidenierswinkel, zij het dan ook een goed beklante dorpszaak, niet kon be vredigen, is dit succes te danken. Zijn energiek werken had tot gevolg, dat na enkele jaren reeds een filiaal werd geves tigd te Purmerend, spoedig gevolgd door winkels te Alkmaar, Den Haag, Utrecht, Arnhem, enz. Met de vermeerdering van het aantal fili alen bleek al spoedig de werkgelegenheid te Oostzaan vanwaar de meeste goederen naar de winkels werden gezonden, te klein. Daar om werd het hoofdbedrijf in 1899 naar Zaan dam o\ ergebracht, ter plaatse waar ook thans nog het Hoofdkantoor en de Centraal Mag ar zijnen der Firma zijn gevestigd. Sinds deze vestiging te Zaandam is een tijd van rustelooze opbouw en uitbreiding in den meest letterlijke zin van het woord aangebroken. Het zou echter 1911 worden aleer de Heer Heijn uitvoering kon geven aan een plan; waarmede h'j al geruimen tijd rondliep, n.m liet zelf fabriceeren van daarvoor in aan merking komende artikelen. In een klein gebouwtje, bij het huis be- hoorende, werd een oven geplaatst en be gonnen werd met de fabricage van Banket Was dit bedrijf ook klein, de gemaakte an tikelen waren goed en vonden gretig aftrek bij het publiek en spoedig kon men tot den bouw van een werkelijk modern ingerichte Koek- en Banketfabriek overgaan, terwijl te vens de fabricage van drups en suikerwer ken werd ter hand genomen. Niets stond nu meer een geleidelijke, ge zonde ontwikkeling van de zaak Albert Heijn in den weg, ware het niet, dat de oorlogsjaren 19141918 ook hier hun ver lammende invloed hadden doen gelden. Maar ook deze jaren kwamen ten einde en de Heer Heijn Sr. achtte nu langzamer hand de tijd gekomen, de leiding zijner za ken op jeugdiger schouders te leggen en zette in 1920 zijn Firma in een Naamlooze Vennootschap - om, waarbij hij zelf als Com missaris optrad en zijn zoons de I-Teeren G en J. Heijn en zijn schoonzoon, de Heer Joh. Hille tot Directeuren werden benoemd. Aangespoord door het voorbeeld van hun Vader,- toog de jonge Directie met ijver aan het werk en besloot tot den bouw van een groot Fabriekspand naast de bestaande Koele- en Banketfabriek, waarin werden on dergebracht een Koffiebranderij, Theeafdee- ling, Wijnafdeeling en Limonadefabriek, in richting voor het zuiveren en bewerken van Peulvruchten en granen en zaden, alsmede uitgebreide machinale verpakkingsinstallaties voor diverse artikelen. De -•verkmgs-sfeer van de Firma breidde zich echter nog steeds uit waarom in 1923, werd besloten tot oprichting van een Cacao- en Chocoladefabriek en wederom eenige ja ren later tot den bouw van het groote fa brieksgebouw dat, met de direct daarna ge bouwde Biscuitfabriek, het kapitale complex vormt, zooals wij dat momenteel kennen In 1927 ier gelegenheid van 40-jarig be staan verwierf de firma het predikaat „Hof leverancier". In 1934 werd daarna nog de beschuitfabriek geïnstalleerd. Als wisselwerking op de steeds grootere pxoduciie-capacitcit der fabrieken werden al om in de lande nieuwe filialen opgericht, en dat daarbij met moderne eischen is rekening gehouden bewijzen de even fraaie als hy giënisch ingerichte interieurs dezer winkels Momenteel heeft het aantal winkels de 230 reeds overschreden. En dezelfde zorgen, die de Directie immer heeft gekoesterd voor de volmaking van haar bedrijf, dreven haar ook, de belangen van haar personeel zoo goed mogelijk te behartigen. Zij stichtte daartoe in 1925 een Persoi- neels-Vereeniging, met eigen ouderdoms- en weduwen- en weezenpensioenfonds- Verder werden en worden te Zaandam keurige woningen gebouwd, die aan leden van het personeel worden verhuurd, terwijl tensklte- hel bekende „Albert Heijn's Fan fare Corps", samengesteld uit leden van het personeel na gedane arbeid velen een pretj- tige ontspanning biedt- I Als wij aldus op de 50 Jaren van het be staan van de Firma Albert Heijn terugzien, dan treft het ons, dat in dat bedrijf van den aanvang af sprake is van een gezonde ex pansie, uitsluitend gegrondvest op het prin cipe van den stichter „Geeft altijd het alen- beste, wat het publiek voor zijn geld mag verlangen". 1 door bevordering van het opwekken der le-' vensgeesten bij schijnbaar verdronkenen enz-, tTad ondanks het toenemend autoverkeer, met dc daarbij gepaard gaande auto-onge vallen te water, een groote daling in. Toch zijn er in Nederland gedurende 1936 n°g 53^ personen verdronken. Dit getal zou belangrijk minder zijn geweest indien tijdens die ongevallen, leden van Reddingsbrigade's aanwezig waren geweest. Daarom is het toch zoo noodzakelijk dat iedereen, voorzoover zij zwemmer (ster) zijn het reddend zwemmen gaan beoefenen. De Soester Vrijwillige Red dingsbrigade biedt hiertoe de gelegen beid, de volgende week Maandag 31 Mei a.s. gaan de oefeningen weer beginnen. Tusschen half; zeven en 8 uur is er in het Natuurbad gelegenheid zich als lid op te geven of inlichtingen te verkrijgen. 1 De voorzitter, tevens instructeur, de heer M. L. v. d. Es en de secretaris de heer J. Reiman, Soesterbergschestraat 9 zijn aan wezig, terwijl speciaal voor de dames en meisjes mej. M. Veenendaal, als instructrice, gaarne U wil overtuigen hoe noodzakelijk het is lid der vereeniging te worden. De kosten kunnen geen. bezwaar zijn, hiervoor verwijzen wij naar een advertentie die U in de advertentiekolommen gelieve aan te treffen. Na afloop wordt er vergadering ge houden in het restaurant van het Natuurbad waar speciaal deze avond iedere belangstel lende welkom is. Ook zij die niet kunnen zwemmen en de veree.iging financieel willen steunen 1 U kunt er verzekerd van zijn dat de penningmeester de heer J. \V. Quelle, Torenstraat 13 dan aanwezig is om de namen van deze liefdadige menschen te noteeren. Trouwens is hij voor een postwisseltje of storting giro No. 180833 zeer gevoelig. De minium bijdrage vindt U ook in de adver tentie vermeld. Kunt U dus niet zwemmen wordt dan donateur(trice) en leert zwemmen, kunt U het wel wordt dan fid. Dan zullen er per jaar geen 538 personen meer verdrinken. i EERE, WIE EERE TOEKOMT. Bij deze verkiezingen hebben we op heel bijzondere wijze kunnen waarnemen de en thousiaste geest die vaardig geworden over de Katholieke Jongeren van Soest en Soestdijk. Nog niet zoo lang geleden brachten we ter kennis de oprichting van een propa ganda-club als onderafdeeling van de afdee- ling der R.K. Staatspartij te Soest. De ongeveer 30 leden, meest jongelui van rond de 20 jaar, hebben zich vol jeug dige energie op hun nieuwe taak geworpen n-I. het organiseeren van de verkiezingscam pagne in Soest. Onder toezicht en leiding van het bestuur, bestaande uit de heeren v. d. Poll, v. d. Brink, v. Dijk', Kok en Ammerlaan hebben de leden der club gebroken met de traditie .van traagheid en achterlijkheid die zoolang in de politiek van katholiek Soest heeft ge- heerscht. Heeren, gij hebt in deze dagen dapper en goed gestreden voor de goede zaak der Staatspartij, geheel katholiek Soest is U. daar, dank voor verschuldigd. Moge de oudere leiders der katholieke po litiek in Soest door Uw voorbeeld opgewekt worden tot grootere activiteit ook nu de ver-, kiezingen voorbij zijn. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 cent. Doos 20 cent. IVOROL SOESTER VRIJW. REDDINGSBRIGADE. De wateroeteniagen beginnen weer. Nieuwe leden melden zich aan. In verband met het feit dat er nu nog menschen zijn die aan het bestaan van een reddingsbrigade geen waarde hechtan zij hier medegedeeld dat er in Nederland 25 jaar geleden per jaar ongeveer duizend (1000) personen verdronken. Door de uitbreiding der zwemkunst, door het bevorderen van het zwemmend redden der ReJdinesbrieade'a. TWEEDE LUSTRUM VAN DE MISSIE-N AAIKRAN S. Met grooten luister is Zondag j.1. het 10-jarig bestaan gevierd der Missie-naaikrans te Soestdijk. Tevens herdacht mej. Orth de dag, waarop zij 10 jaar geleden presidente van de club is geworden. Des avonds om acht uur had er 'ri f eest- uitvoering plaats. Een groot aantal vooraanstaande personen uit katholiek Soestdijk woonden deze feest- uitvoering bij. Ook de pastoor der parochie, de Z.Eerw. Heer A- G. Smit was aanwezig- Het eerste gedeelte der avond had een officieel karakter. Onmiddellijk nadat het doek omhoog gegaan was, traden >er 'n missie zuster en twee negerkinderen naar voren, die in hartelijke verzen, dank over brachten van de vele zwartjes in de missie, die hebben kunnen profiteeren van de liefdadigheid der missienaaikrans. Ook 'n missionaris trad naar voren en dank te hartelijk voor de vele fraaie misgewaden die de missie mocht ontvangen. Deze zeer origineele felicitaties vielen na tuurlijk zeer in de smaak van het publiek en ook de presidente der naaikrans was zichtbaar verrast door deze attentie. Vervolgens nam mej. G. Schalkwijk het woord namens de jeden der Krans en dankte mej. Orth voor de prettige leiding die zij steeds geboden heeft. Als stoffelijk blijk van waardeering overhandigde zij Mej. Orth een fraai lederen damestaschje. Ook namens <le oud-leden werden cadeaux aangeboden. Vervolgens was 't woord aan den pastoor der parochie. Gaarne sloot spreker zich aan bij de vele hartelijke gelukwenschen, die dezen avond waren uitgesproken. Spreker hoopte, dat de missie-naaikrans nog jarenlang zou mogen doorgaan met wer ken voor dit prachtig doel. Zich speciaal tot mej Orth richtend sprak de pastoor woorden van hartelijken dank voor 't geen Mej. Orth met 't instand houden van de Naaikrans voor de pai'ochie gedaan heeft. Niet alleen voor de missie maar ook voor de meisjes voor wie zij ook dikwijls een geestelijke steun is geweest. Met 'n hartelijk ,,De Naaikrans Leve" be sloot de pastoor z'n .welgemeende speech. Zichtbaar ontroerd sprak Mej. Orth ver volgens woorden van dank tot allen. Deze huldiging zou voor haar een rede zijn om voort te gaan met werken en tot nog groo tere liefde voor het mooie doel der Naai krans. Den Zeer. Eerw. Pastoor bood zij 'n albe aan afgezet met 'n breede geborduurde rand. Hierna ging men over tot de uitvoering van 't programma. Met medewerking van de leden der missie-naaikrans werd er 'n reeks van bonte tafereelen opgevoerd, waarmede de meisjes veel succes gehad hebben. Tijdens de pauze werden er lootjes te koop aangeboden. Onmiddellijk na de pauze had de trekking van de verloting plaats -en reikte mej. Orth de prijzen uit. Als laatste nummer werd er weer een dans uitgevoerd, die zeer in de smaak viel van het publiek. Al hij al is het een avond geweest die men niet licht vergeten zal. Pastoor Smit sprak namens alle aanwe zigen, toen hij de hoop nitsprak, dat de naaikrans spoedig weer met 'n zelfde bonte avond zou tenigkomen. Maandagavond had onder groote belang stelling de tweede opvoering plaats. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA-zonnebruincrême doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. sellng met z'n auto midden op de weg stil staan. Een achter de auto rijdende motorrijder kon z'n voertuig niet meer tot stilstand brengen en reed de auto aan. De motor sloeg om en de Destuurder, zoowel als de duorijdster kwamen te vallen. Beiden werden hierbij ernstig verwond. Vooral de heer A., bestuurder der inotor kwam er slecht af. Dr. Rupert en dr. Stroband verleenden do eerste hulp waarna de beide slachtoffers per auto naar hun woning in Amsterdam werden vervoerd. Het motorrijtuig werd totaal vernield, ter- wij de auto ook eenige schade opliep. RECLASSEERINGSDAG 5 JUNI. Wat doet de reclasseering Men schrijft ons: De Reclasseering tracht menschen menschen, net als u en ik, üe van den „rechten weg" zijn geraakt, voor geheele afdwaling te behoeden. Met alle mid delen die het strafstelsel daarvoor biedt. Dat wil zeggen, allereerst door den strafrechter in te lichten omtrent de persoon van hen, die een strafbaar feit hebben gepleegd en de omstandigheden, waaronder zij dat heb ben gedaan. En als blijkt dat er een redelijke kans is, om deze menschen in het vervolg onder goe de leiding van herhaling te weerhouden, dan cfoor den Rechter te verzoeken, om een voor waardelijke straf op te leggen. Elk jaar worden thans rond 3000 perso> nen voorwaardelijk veroordeeld, die vroeger onherroepelijk de cel ingingen. Het is met woorden niet te beschrijven, welk een geluk dat elk jaar in die duizenden gezinnen be- teekent! Maar ook voor U< is dit een geluk'- Want welk een gevaar zouden die duizenden vorl- men voor de samenleving en wat een geld zouden zij kosten, als zij wel in de cel wa ren gekomen en straks, gebrandmerkt ,en verbitterd, een leven zouden gaan leiden van de gevangenis naar de misdaad en van de misdaad weer naar de gevangenis- Nu krijgt het meerendeei van die 3000 een „voogd", die ben enkele jaren onder zijn leiding houdt en als het goed gaat, 'wordt een streep onder hét verleden gezet- En het is maar een heel klein deel, dat de streep niet haalt! Niet alle menschen evenwel, die een straf baar feit plegen, kunnen en mogen voor waardelijk veroordeeld worden. Soms is hef misdrijf te ernstig, soms is de dader niet vat baar voor goede leiding. Maar ook dan laat de Reclasseering hem niet voor goed las. Dan tracht zij hem toch nog tot beter inzicht te brengen door cel- bezoek en, als dat lukt en de middelen la ten het toe, door hulp na ontslag. Ook daardoor worden nog velen, ja hon derden, weerhouden van een leven van mis daad en ellendel Mag, neen moet zulk een werk niet op uw aller steun rekenen? P- J. CLEMENTS. Plaatsgenooten, verzamelt U en helpt het Comité van uilvoering door mee te collec- <teeren op Zaterdag 5 Juni. Adres: Secre tariaat, Heideweg 7. Er is nog veel htulp nooitig. Het Comité van Aanbeveling is als volgt: H- J. Gasille, Loco-Burgemeester van Soest; Ds- B. Alkema, Predikant Ger. Kerk te Soest; A. Buijterse, Dir. Post- en Telegraafkantoor; H. Mock'ing, Pastoor te Soesterberg; A. G. Smit, Pastoor te Soestdijk; Mr. J. v. Doome, Advocaat, Soestdijk; Mr. F. G. Terlingen, Advocaat te Soest; Ds. J. I. van Schaik, Ned- Herv. Predikant; Ds. S. Wouters, Predikant Ger. Kerk; Mr. W. van Son, Oud Kanton rechter Soesterberg. RECLASSEERINGSDAG TE SOESTERBERG. Woensdag 2 Juni. De Collecte voor dc Nationale Reclassee ring zal te Soesterberg plaats vinden op Woensdag 2 Juni a.s. Het uitvoerend Comié te Soesterberg is als volgt samengesteld: J. Baars, Commies 's Rijks Dir. Belastingen; H Raat, Hoofd Chr. School; D. Lub, Hoofd O.L. School; J. Noorier, Lid van den Gemeenteraad; A. E. Wegman, Hoofd R.K. School; W. Koster, Banningstraat 78. JUBILEUM. Op 1 Jumi a.s. hoopt de Heer H. Raat te Soesterberg den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar werd benoemd als onder* wijzer bij het Chr. Onderwijs. Achtereenvolk gen was hij werkzaam te Vorden, 's-Graven* zande, Enschede, Waspik en Soesterberg. Tc Waspik werd de Heer Raat benoemd als Hoofd en is dit thans te Soesterberg. Op Zaterdag 29 Mei a.s. bestaat er gelo- genheid tot felicitatie, van; 3 30 tot 5 uur iö de school aan den Postweg. Het zal den geachten jubilaris zeker wel niet aan belangstelling ontbreken. SOESTER SCHAAKCLUB- Dinsdag had plaats een buitengewone le< denvergadering, die ondanks het fraaie -weel druk bezocht was. Bij de ingekomen stukken werd mededee* ling gedaan van een schrijven van den Sb G'schen Schaakbond over te te' houden Land* dag a.s. Zondag in hotel Gooiland te H'sum* De hoofdklasseclub „D.D-" uit den Haag zal dan met een 40 h 50 tal spelers den strijd aanbinden tegen 40 h. 50 sterkste spe lers van den St. G. S- B. Een aantal spelers van de Soester Schaakclub zullen medespelen, aanvang 10.30 uur; alle leden van den bond zijn welkom. Het resultaat van de verkiezing van één bestuurslid was, gekozen werd de heer J. M. Beij- Vanaf 1 Juni zal de heer Beij dé zorgen van de financiën, welke nu tijdelijk in handen zijn van secretaris, op zich nemen. Vervolgens had plaats de prijsuitreiking aan de nrs. 1 en 2 van iedere groep van den winter wedstrijd, waarna de bespreking plaats vond van den zomerwedstrijd. Gespeeld zal worden zoo mogelijk in groepen van 10 van gelijke sterkte tegen elkaar. Daar er waarschijnlijk 5 groepen zullen worden ge vormd, speelt ieder slechts 4 partijen; een licht programma dus, voor den zomer uiter mate geschikt. Daarom kan ook iedereen hieraan mededoen; men speelt uitsluitend te gen spelers van gelijke sterkte- Ieder gev<3 zich dus zoo spoedig mogelijk voor dezen zomerwedstrijd op! I Vervolgens kwam aan de orde het verslag van de Propaganda-Commissie over het schaaktournooi. De voorzitter van deze com< missie, "de heer C. L. Hecker, gaf een uit< voerig verslag, waarna de waamemend-pen- ningmeester, de heer Drs. A. P. du Prée het financieel verslag gaf; het bleek, dat de ex ploitatie-rekening van dit toumooi met eert aanzienlijk: te kort sloot. Moge dit voor som« migen een aansporing zijn alsnog achteraf een bijdrage voor dit tournooi te geven. Na afloop van de vergadering had plaat* een bliksemwedstrijd. De laatste partijen moesten wegens het vergevorderde uur in razend snel tempo worden afgespeeld. Prijswinnaars waren de heeren: J. Timmer, W. H. Bosscha, J. F. de Regt en H- dq Graaf. slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardl's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten AANRIJDING. Zondagmorgen had op de Birktstraat een ernstige aanrijding plaats. De bestuurder van 'n luxe auto, de heer B. W. uit Harderwijk, wilde links afslaan, zonder z'n richtingwijzer uit te steken. Toen bleek dat deze zwenking niet uit- fltevoerd kon worden Lleel da haar W. Dlot- GEBOREN: Yvonne Julie, d. v. S- S. J« F. Hinderdael en L. v. 't Erve, Plasweg 39; Wilhelmina, d. v. C. v. d- Broek en W. v*. Norden, Kon.laan 83; Henricus Theodorus, z. v. J. G. Derickx en A- J. Hagens, Nieuw straat 6; Herman, z. v. J. de Bree en Et Muis, Schoolstraat 20h; Alida Antonia, d, v. H. v. d. Brink en H- Otterloo. Andries sestraat. 6- ONDERTROUWD: H. Bos, 30 jr., 's- Gravenhage cn J. E. Kruys, 22 jr., Juliana- plein 14; J. v. Schie, 28 jr., Utr.weg 10 en T. van Brummelen, 2ö jr., Kerkstraat 13; J. G. v. Eek, 32 jr., W- Pyrmontl. la en A. Selderbeek, 29 jr., A'dam; I. J. v- d. Wal, 32 jr., Beetzlaan 106 en C. Kareisen, 25 jr., Jnlianalaan 36- GEHUWD: S. Brandsma, 23 jr., en N* Elzinga, 23 jr., Torenstraat 3; J- P. Majoor, 28 jr., en A. M. Overgoor, 23 jr., H'sum, G. v. Amstelstraat 64- GEVESTIGD: G. v. 't Hoog, Postweg 14; D. Rens (inw.), Eikenh.str. 10; P* Cooncn (inw.), Verl. Schoolweg 27; A- Ottens (inw-), Lt. Koppen]. 1J. H. M« Stornebrinlc (inw.). Julianalaan 71; C. F. J. Hofstede (inw-), Vosseveldl. 2; Jhr. L. Schorer, Amersf str- lila; A. J. Hoorn m. g., Van Weedestr. 29; J. P. de Graaff, Nieuweweg 49b; de Graaff-Maertens, idem; P. J. R. Tijssen m. g., L. Bergstr. 22; W. M- J. Krul (inw.), Gallcnk. Pelsweg 9; D. J- Kraan (inw.), Amcrsf.str. 75a; D. R. v- d. Broek (inw.), O. Utr.weg 17; C. Kareisen, Jnlianalaan 36* VER TROKKENF. C. J. Wessel, v. Kon. laan 156 n. H'sum, Waldecklaan 3; B. M- Koos, v. Birktstr. 10a n. A'foort, Kapel- weg 114; M. M. C. v. d- Lee, v. Birktstr. S0 n. Borculo, B. 84; J. C. Bartelsman, v* Utr.weg 12 n. Baarn, Utrechtscheweg 64f J. Bakker v. Vosseveldlaan 1 n- Rijswijk (Z. H.), Huis ten Hoornkade 30; T. Dekkei m. g., v. Ossendamweg 18a n. Ede, Schaap*- weg 3; A. Gaasbeek m. g., v. Verl- Post- wee 89 n. Drieb. Riisenbursn Sportlaan 29*

Soester Courant | 1937 | | pagina 2