I GARAGE „AUTOKLUIS" ZATERDAG 5 JUNI A.S. officieel wordt GEOPEND N. P. BEUK „DROST" V Portret Twilfit Corsetten NOUVEAUTÉ SPECIALE RECLAME-AANBIEDINGEN Onze hypermoderne 1ste klas inrichting is Uw voordeel, De garage voor betere service Hoogachtend, v. Weedestraat 53-57 - Teief. 2186 waarin opgenomen „De Nieuwe Soester", ,,De Soester Post", „Huis aan Huls" en Soester Advertentieblad". Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 2566. Een De verschillende geestesstroo- mingen op het wereldterrein in dezen tijd. Officieele kennisgevingen Soest Hierdoor hebben wij de eer U mede te deelen, dat onze zaak DE BLOKHUT. SOEmiWiSBMD ADVERTENTIEPRIJS: van 15 reor1* '0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentie s tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie s worden in belde bladen opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT". Algemeen Weekblad en „SOESTER NIEUWSBLAD'. Algeme- Christelijk Weekblad ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 60 ct.. franco per post 65 ct.. 20 ct. per maand. 16e JAARGANG. Vrijdag 4 Juni 1937' No. 22 6 „Brieikaart"-Foto's vanaf f 2.*— fn de bekende prima uitvoering. Steenhofstraat 56 TEL. 2486 Achtste en laatste gedeelte. In het jaar ^4 brak de wereldoorlog uit- Deze wereldcatastrofe heeft het nationa liteitsgevoel wakkergeschud. De eene natie streed tegen de andere natie en de prole tarische klassestrijd werd plots onderbroken. Wel maakte zich al wat socialist was op om die wereldoorlog te verhinderen, niet uit menr sc.henmin maar uit zelfbehoud als klasse, maar het mocht niet met al baten- En ziet in dien krijg strijdt socialist tegen socialist- Het organisch verband in de volken wordt ineens scherper gevoeld dan de saam- hoorigheid der klassen Bij de Duitsche mo bilisatie sprak de Duitsche Keizer; Alle par tijen hebben afgedaan nu wij ons volksbe staan hebben te verdedigen- Ik erken slechts Duitschers. Na den oorlog kwam de inzin king, kwam het verval, kwam de revolutie die verder vernielde wat nog in den oorlog was gespaard. In de landen die den oorlog verloren had den werd het gezag en de Overheid ver dreven. Kwam de Chaos en toen hebben we kunnen zien hoe het Bolsjewisme onder Le- nin en Trotski in Rusland een bloedbad, aanrichtte onder de gegoede klasse en de geestelijkheid, dat zijn weerga tevergeefs zoekt in de wereldgeschiedenis- Kwam in .Hongarije een bolsjewistisch schrikbewird en kwam het door den oorlog zoo zwaar ge leden Duitsche volle aan den rand van den afgrond- Socialisten en Communisten streden er om het gezag te grijpen. Ook Italië was een beeld van de grootste jammer. Deze laat ste catastrofe was oneindig grooter dan al de ellende van den wereldbrand- Men ging elkander vermoorden in het eigen land, zoo als we nu zien in het diep ongelukkige! Spanje. Toen kwam in die razernij dien moordlust, vernielzucht en in het berooven en verbranden weer boven de zucht tot zelf behoud in de natiën en daaruit is geboren het Nationaal-Socialisme in Duitschland en het Fascisme in Italië- Het was alleen langs den weg van de dictatuur, de absolute macht dat redding naar den mensch mogelijk was. Zoo riep de koning van Italië in dien groo- ten nood Benito Mussolini met zijn zwart- hemden naar Rome en hij snelde er heen in 1922 en zoo kwam naast de legendarische figuur van Hindenburg, Adolf Hitier met zijn bruinhemden den oorlog verklaren aan het Marxisme dat hij een bloedpest noemde en met recht Het was de losgelaten hel. Zoo kreeg in Oostenrijk Dolfuss dictatoriale macht tegen het Socialisme en in Hongarije dat door de Bolsjewisten onder Bela Kuhn verscheurd was, graaf Horty de macht. En zoo hebben in Spanje de echte Spanjaarden zich vereenigd als nationalisten, Carlisten, Royalisten en R-K. tegen het zoogenaamd Volksfront dat onder communistische en anar chistische leiding staat en waarvan de leiders wel Spanje willen opofferen en tot een puin hoop maken, maar hun verderfelijk beginsel houden zij vast- Zoo is de eenheid onder die nieuwe re- T'olutie weer tot stand gebracht. Zij bracht redding in die landen waar dit noodig was, maar hun beginsel is staatsdictatuur en ge weld. Mussolini, die gewelddadig Abessynië veroverde sloot daarna de Pax Romana, dat is de Romeinsche vrede, met de wapenen bevochten Om ons goed in te denken wat die Pax Romana zeggen wil, gaan we terug naar het Romeinsche Keizerrijk, het wereld rijk De Romeinsche legioenen, de Romein sche adelaar, dat alles voor zich uitdrijvende Romeinsche leger, die gewapende trawanten kan Romes Keizer, waren waarlijk de hoog ste loen bekende macht van het geweid op aarde, dat alles vertrad en vertrapte en neervelde en in onwederstaudelijken. trots aan zich onderwierp. Zoo is er bij ons de N.S.B. die me# verwaten trots neerziet op alles en allen die zich niet voor hen nederbuigen. Zij steekt den draak met de Nederlandsche Regeering en maken misbruik van de groote vrijheid in ons land om zoo te handelen als het in die landen waar de Nat. Soc. Dictatuur lieerscht, beslist onmogeljj^ zo.u, zijn, Kort geleden vlak na de A.R. Landdag in Den Haag waar we met 23.000 A.R.-leden en Dr. Galijn de Minister-President in ons midden een bezielende vergadering hadden en onze psalmen en strijdliederen hebben ge zongen, kreeg ik een boekje in handen met als titel: „Het Drama Colijn". De ondergang van de Anti-Revolutionnaire Partij. Dat kan in ons land d.w.z. het uitgeven van zulk een boekje, maar de ondergang van onze beginselmannen is vooralsnog uitgesloten, wanneer wij ons houden aan de aloude be proefde beginselen neergelegd in Gods on feilbaar Woord of zooals het nog altijd voor ons levende werkelijkheid is in het aloude woord des Zwijgers: ,,'k Heb met den Heer der Heeren, Een vast verbond gemaakt." Had eenmaal Troelstra zich deerlijk ver gist in de mentaliteit van ons Nederlandsche Volk toen hij in 1918 wilde grijpen naar de macht, evenzoo heeft de jongste stemming voor de leden der Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal wel ten duidelijkste bewezen hoe deerlijk of de heer Mussert zich heeft vergist, want inplaats van den ondergang der Anti-revolutionnaire Partij is zijn eigen bewe ging door het Nederlandsche Volk een halt toegeroepen en zijn paladijnen tot op de helft verminderd. Wat was de groote kracht van onze over- iwinning: Niet de liberalen, als de R-K. Pers zuur opmerkt, maar 't zuivere Anti-revolution naire beginsel, dat gegrond is op Gods Woord en verpersoonlijkt is door den ons geschonken leidsman Dr. H- Colijn. Hem willen wij dan ook gaarne en van ganscher harte volgen omdat wij het weten dat hij recht door zee gaat en regeert met God en zijn kracht put uit God en waar achtig beoogt het heil van het Volk en van het Vaderland. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat op 26 Mei 1937 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van M- A. Ilastrich, van beroep kok, wonen de te Amersfoort, om een verlof A en B in de navolgende localiteit; benedenlocaliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt no- I en gelegen aan de Birkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekenin,g dezer bekendmaking kan ieder tegen het Verleen en van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, den 27 Mei 1937. Jarratelfegordels Elastleke Insteps Van Wóedesiraat 28 Tel 2804 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van JFop pen, Coehoornstraat 12 te Hilversum, om in perceel, kadastraal bekend in sectie H. No. 2502 gelegen aan de Julianalaan no. 50 een bakkerij te mogen uitbreiden, door hen voor waardelijk is ingewilligd op 28 Mei 1937. Soest, 28 Mei 1937. Burgem. en Wetlr. voornoemd, De loco Burgemeester- GASILLE. De Secretaris, J. BATENBURG. AANHOUDING. Eenige tijd geleden ontsnapten er twee verpleegden van het Rijksopvoedingsgesticht Op dienzelfden dag verdween het rijwiel van den heer v. d. B. Onmiddellijk legde de gemeente-politie verband tusschen de twee feiten en trachtte de beide jongens op te sporen. Deze week werden de twee jeugdige mis dadigers op heeterdaad betrapt bij 'n poging tot inbraak in de gemeente Lisse. Het gelukte de politie te Lisse een der jongens te arresteeren. Deze bleek in het bezit te zjjn van 't gestolen rijwiel van den heer v. d. B. OPENING NIEUWE ZAAK. Zaterdag 5 Juni a.s. vindt de opening plaats van de vierde zaak in het mooie nieuwe winkelhuizenblok bij 't postkantoor. Mejuffr. Wies Weyts heeft in het tweede pand een drogisterij gevestigd, waarvan wij op haar uitnoodiging het interieur bezcihtigden. Alles ziet er keurig en modern uit; het geheel waarborgt een vakkundige bediening op al le gebied van het drogistenbedrijf. Wij wenschen de onderneemster alle suc ces toe. R. K. KIESVEREEN. SOESTERBERG. Maandag 15 Juni a.s., 's avonds 8 uur, zal de R.K- Kiervereeniging te Soester berg haar jaarvergadering houden in café ,,'t Cen trum' aldaar. SOESTERBERG'S MANNENKOOR. Het Soesterberg's Mannenkoor, dat op het nationaal zangconcours te Amersfoort zulke fraaie resultaten boekte, heeft, ter viering van Nu de zomer wederom haar intrede heeft gedaan en de pensiongasten reeds in Soest beginnen te komen, meenden wij goed t« doen de ingezetenen onzer gemeente eens te wijzen op een mooi stukje Soest, dat alles zins een bezoek waard is. Fietsende langs het rijwielpad, hetwelk ge legen is in het verlengde van de Bosstraat, komt men bij de halte De Paltz op het rij wielpad naar den Dolder. Het pad volgt de spoorlijn aan de rechter- kjide en komt bij een bordje, waarop staat „De Blokhut". Temidden van prachtig natuurschoon ala heide en heuvels, is achter de terreinen van „de Willem Arentzhoeve" door de gemeente 'n blokhut gebowd die er alleraardigst uitzie! en fietsers en wandelaars lokt tot 'n oogen blikje rust. Deze hut, die geheel van palen is gebouwd, en waarbij als „specie" heiplag gen zijn gebruikt, biedt gemakkelijke zitjes, zoowel binnen als buiten, daar geriefelijke knuppelbanken zijn aangebracht. In de onmiddelijke nabijheid bevinden zich nog een aantal keurige banken, alsmede een pomp, voor de dorstigen. Gezien liet feit, dat zoovele inwoners niet weten, dat in Soest een blokhut staat, meen den wij goed te doen, hierop te wijzen, daac een bezoek aan dit terrein, gelegen op da grens van onze gemeente, ten volle da moeite waard is. De medewerker-dichter van onze bladen, do heer v. Eeden, heeft op dichterlijke wijze da eigenschappen van deze blokhut bezongen» We zullen niet probeeren om hem dit in ons eenvoudig proza te verbeteren en laten hier het gedicht volgen. Weet U wel, geachte lezer, Dat is Soest een blokhut staat? Dat het heusch de moeite waard is, Dat U daar eens „neuzen" gaat?, Weet U, dat door werkeloozen, Deze blokhut is gebouwd? Naar den bouwstijl zou men zeggen, Dat het hun is toevertrouwd. Geen begrooting was er noodig, Geen bestek of teekening. Van wat blokken en wat palen, Bouwde men dit leuke ding. Vanuit Soest kunt U het beste, 't Fietspad volgen langs de Zoom. Halte Paltz laat U maar liggen, Want daar is geen afsluitboom! Volg „het Spoor" ter rechterzijde, Altijd rechtuit door de hei. Na driehonderd meter rechtsaf, Dan is U er heel dicht bij. Deze hut is een behoefte, In die prachtvolle natuur. Grondstof was er voor het grijpen. Daarom kost het ding niet duur. Dat de Soesters hutten bouwen, Is niet algemeen bekend. Doch terwille der attractie, Maak ik U er op attent. Allicht zal de vraag gaan reizen, Of dat ding daar noodig was. Hij voorziet in een behoefte, Iedereen komt hij van pas. 't Is een ideale schuilplaats, Bij een felle onweersbui, Maar vooraleen paradijsje, Voor verliefde jongelui! E. 8. dit succes Donderdag j.1. in de groote zaal van Huis ten Halve 'n f eestuitvoering ge geven. Aan deze avond werkten mede mevr- Mies v. d. Kerk-Hesling, alt soliste en dea heer Hans Bosman, piano* Door het koor werden o.a. de verplichte nummers van het ooncours gezongen, terwijl Mevr. v. d. Kerk-Hesling veel succes oogsü® met eenige fraai uitgevoerde liederen- De vele aanwezigen, waaronder talrijke am toriteiten uit Soesterberg, bleven na afloaft nog eenige uren gezellig bijeen. De uitvoering had plaats onder leiding va< den heer Jan Coljé uit Utrecht.

Soester Courant | 1937 | | pagina 1