Rondom het Paleis Soestdijk* Ons Week praatje, Het opdrijven van werkloozen, Een Zomerjurk Burgerlijke stand Soest Drogisterij ,,'t Centrum'' Wies Weyts Een onzuivere huid. Witte Purol Bittere ervaringen, In Duitsland opgedaan. Hoe de Urkers worden geplaagd. Mr. Slingenberg is er in geslaagd om zich •iet óén slag impopulair te maken, n.1. toen hij besloot om aan de gemeentebesturen de bevoegdheid te verleenen om Nederlandsche .werkloozen op te drijven naar Duitschland. Er zijn altijd Nederlandsche arbeiders ge weest, die „het" in den vreemde zochten, 0.1. meerdere vakbekwaamheid of een ver betering in positie. Zij waren niet de minsten onder ons. Maar over het algemeen is de Nederlander en niet alleen de arbeider er benauwd voor, om zich buiten de grenzen te vestigen of daar voor geruimen tijd arbeid te aanvaarden. En deze angst is, over het jdgemeen gesproken, geen lamlendigheid, maar komt voort uit een gevoel van verbon- ienheid aan geboortegrond, familie, taal, eigene zeden en gewoonten. Het huiselijk le- >en is ten onzent sterk ontwikkeld, we le ren in een soort groepsverband, waaruit we >ns slechts moeilijk kunnen losmaken. Deze Iraditie is geenszins te misprijzen. .We worden niet graag gedreven naar den ireemde en gewoonlijk laat de „omgeving"' iet ook niet toe, dat de een of ander door je omstandigheden wordt uitgedreven. Dón doen we maar weer liever botje bij botje en deelen we daarvan op. I Om de Nederlandsche werkloozen naar Duitschland af te schuiven, bestond thans te minder reden, nu onze eigen conjunctuur weer beterende is, tegen uitzendmg zooveel >lgemeene ideëele bezwaren zijn aan te voe- jen en bovendien de zedelijke gevaren voor Je uitgezondenen groot zijn te achten in een jand, waar nieuwe overtuigingen met geweld plegen te worden opgedrongen en den chris- lelijken belijdenissen ernstige moeilijkheden in den weg worden gelegd. Enfin, minister Slingenberg heeft een- en jtndermaal verzekerd, dat 'n Nederlandsche arbeider, die in Duitschland zijn mond wist le houden, daar b&t kon zijn en dat hot kantal klachten dan ook miniem was. Indien ;er al eens reden tot klachten werd gegeven tian kwam iemand voor het Bureau voor Ar beidsbemiddeling te Oberhausen even met de werkgevers praten en dan was de zaak zóo bi orde. Intusschen regent het hier in Nederland bij 'de familie dergenen, die zijn uitgezonden, leveneens vna wie vrijwillig gingen, klachten over de onaanvaardbare toestanden. De waar heid eischt, dat het hier en daar ook wel landers, beter is, soms zelfs is het er goed. j Vooral bij sommige boeren in het naburige ■fremsgebied mort het h^i a^A >--•-* - Wijn, al is het werk er dan ook zwaar. I Maar dé meeste arbeiders, die naar Duitsch land gingen, werden er zeer teleuregsteld in hun verwachtingen. Een drietal protestantsche arbeiders uit iWaalwijk zijn hun ervaringen „ter waarschu wing" van anderen komen vertellen aan de redactie van de „Echo van het Zuiden", .welke een viertal kolommen aan het geval wijdt. Deze redactie schetst ons de menschen jds flinke en degelijke jonge kerels, die hun langdurige werkloosheid moede vrij willig besloten om het in Duitschland te gaan C* eeren. Na drie weken zijn ze terugge- en, per man waren ze 20 pond af gevallen. Ze hadden zich laten overtuigen door een der sprekers, die in het Nederlandsche grens gebied ten behoeve van de tewerkstelling in Duitschland optreden. i Ze verbonden zich middels een contracct jnet de heeren van de arbeidsbemiddeling te .Oberhausen voor landarbeid h f 12 per week, met vrije kost en inwoning met huiselijk ver keer. Ze. kwamen terecht in het gehucht Santo in Mecklenburg, in de buurt van het stadje Grevensmühle. In plaats van landarbeid te verrichten, moesten ze voor de Duitsche voormannen kllerlei vieze karweitjes opknappen en de om liggende wegen verbeteren. Zware rotsblok ken mo esten ze uithakken en wegsleep en op de manier, waarop in Alkmaar de kaas ter markt wordt gedragen. De arbeid was on matig zwaar en langdurig. Toen op 1 Mei de zomertijd begon, werd 's morgens om 2 ttur begonnen. En het eten? Des morgens kregen zij twee dikke sne den zuur roggebrood met oude koffie, die niet te genieten was, wes-halve zij water dronken, 's Avonds hetzelfde. Als middageten kregen ze meestal niet an ders dan wat rijst met tot meel gema- leii aardappels. Ze konden er onmogelijk van leven en moesten dus hun. aanvullingsrantsoen zelf koo- pen. Ja, na een paar dagen moesten ze zich fcelfs hun eigen potten en pannen aanschaffen. Alles was schreeuwend duur en het ergste was, dat ze van de eieren, het spek, de kof fie enz., welke ze insloegen en aan de vrouw wan den voorman ter bereiding gaven, zoo poed als niets weerzagen. Deze waren ver- iwenen, meest in de Duitsche magen. Daar men begon in te zien, dat de toe- «tand zoo niet langer kon blijven, stelde men zich in verbinding met het bureau voor arbeidsbemiddeling te Oberhausen. De heeren kwamen werkelijk een kijkje nemen en beloofden alles in orde te zul len maken, zoodat zij niet meer te klagen zouden hebben. Niets van dit alles is echter geschied. Van het loon van 18 Mark.werd elke week 250 R.M. afgehouden als waarborg- Dat dTent om mét hot gelo de menscnen vast te houden. De rest hadden ze méér dan noodig voor eten. Voor hun kleeding konden niets doen, van iets naar huis overma ken was geen sprake. Om hun bidden aan tafel werden ze voort- dusend bespot. Tachtig procent der arbei ders, zoo zeggen ze misschien is deze indruk wat overdreven is hier soldaat. Het gevolg daarvan is een tekort aan arbeids kracht, waarin door de tewerkstelling van Nederlandsche en Poolsche werkloozen wordt voorzien. De jeugd wordt geheel in militairen geest opgevoed. Jongens van 1314 jaar loo- pen er al zwaar bewapend en in keurige uniformen rond en houden manoeuvres met evenveel ernst als de grooten. En omdat er mannelijke arbeidskrachten tekort zijn, wérken er hoopen van jonge vrouwen en meisjes op het veld en aan den weg mee; ze beginnen even vroeg, wer ken even hard en vullen 's avonds de café's en dansgelegenheden in het naburige stadje Het laatste beetje zedelijk gevoel is er uit het openbare leven verdwenen; de arbeids feesten zijn een delirium. De Nederlandsche jongens, die voor den Zondag vrij van arbeid hadden bedongen, brachten ook een bezoek bij den predikant van het stadje, een vriendelijken, ouden man. Hij beneed de Hollanders om hun grooten eenvoud en kinderlijk geloof. Des Zondags had hij niet meer dan ten hoogste 20 men schen onder zijn gehoor. De toestand werd onhoudbaar voor de Nederlandsche arbeiders. Ze werden beluis terd, raakten ondervoed, moesten omgaan met een onguur volkstype enz. Ze hebben ten slotte hun gestorte geld in den steek gelaten en zijn naar de grens teruggevlucht. Ze reis den per goederentrein. Zonder „afschrijvings- bewijs mochten ze eigenlijk niet terug te grens over, maar ze hadden hun passen nog en gaven voor, dat ze werk waren wezen zoe ken. i Totaal berooid kwamen ze artius weer in Venlo aan, waar dominee Poels ze aan reis geld naar Waalwijk hielp. Een paar dagen later kregen ze daar be zoek van een meisje uit Drongelen, dat ver keering had met een jongen uit Dussen, die thans óok in Duitschland werk. Ze kwam vragen, of daar alles inderdaad zóo verschrik kelijk was als haar verloofde haar schreef. Die jongen was nu bovendien zijn paspoort kwijt. Op zekeren dag was een agent dat stuk komen controleeren en nu zit hij al weken te wachten om het terug te ontvangen. De redactie van de „Echo van het Zuiden" besluit aldus „Voor men dus op aanbiedingen of of- „ficiëele mededeelingen ingaat, infor- „meere men terdege. Onze menschen zijn toch te goed om zich zulk een be handeling te moeten laten welgevallen. „Dan zorgen we tenslotte liever zelf iiitferaaac^e "aar moesr~ munster önngenoerg eens bedenken, dat het niet een Nederlandsche volksaard is om het leed van den naaste min der schrijnend te doen lijken door dien naaste uit onze omgeving weg te bannen; we hel pen ze liever zoo, dat we kunnen zien, dat ze geholpen worden. En zóo, dat we weten, dat het gezins- en familieleven er geen scha van zal ondervinden, noch het individu zelf, aan lichaam of geest. Wat nu weer met de werkloozen van Urk wordt ondernomen, is niet alleen volkomen onsociaal, maar ook volkomen economisch onverantwoord. De werkloozen op dat eiland hebben steeds het beste verhoopt van de inpoldering van het N.O. deel van de Zuiderzee, al thans voor wat de werkgelegenheid betreft. Nu het zoover is, worden allerlei menschen uit Nederland op Urk aan werk geholpen, maar de Urk er werkloozen zijn bij oekasse van minister Slingenberg naar de werkver schaffing op het vasteland verwezen, n.1. naar Giethoorn! Hun huisgezinnen moeten ze m den steek laten. Maar menschen uit Giet hoorn althans van het naburige Genemui- den werken op Urk. Ook in Nederland blijken zeer eigenaardige toestanden te bestaan. I burg m.. vr., v. uennepiaan <»i; j. van uam- Ravestein inw., Verl. Postweg 44; J- van Rossum inw., Soesterb.str. 125; M. v. d. Roest inw., idem; M. Dubbel inw., Lt. Kop penlaan 1; G. Bogaard-van Eijk, Julianalaan lb; P. G. v. d. Kley inw., Verl. Postweg 83; F. Witter inw., Verl. Postweg 9a; M. J. Timmer inw., Kon.laan 138a; J- A. Ploeg inw., Birktstr. 80; H. C- Koops Eendebak inw., Pelikaan weg 23; A. G. Nooy inw-, Soesterb.str. 125; J. Ladru, Middel wijkstr- W. A. Hilhorst m. g, Vrcdehofstr.; R. Witsma- v. d. Meulen, Rademakerstr. la; G. Klinkha mer inw., Amersf.str. 2; H. Smit inw-, Beetz- laan 40; J. Hazewindus inw., Djjkhuissr. 18; J. J. Boonstra inw., Dijkhuisstr. 18- VERTROKKEN: R. K. Guske, van Staal- wjjklaan 4 n. Baarn, Piet Heinlaan 4; Ph. Bos, v.. Molenstr. O.Z. 95 n. Mijdrecht, Nuts- laan C. 5; H. E. Kriek, van Beetzlaan 74 n. Baarn, Tulpstr. 2; W. Koning, v. Beetho- venlaan 12, n. 's-Gravenhage, Loosd.weg 1125; A. H. J. Snitselaar, v. Eigendomweg 34 n,. A'dam, Westlandgracht 33 II; A. Kra mer m. g.,v. v. Kerkstr. 10d n- H'sum, Heerenstr. 77; W. H. v. Dam, v. Postweg 45 n. Zeist, Utr.weg 12; G. H. Kok, v. Oude Grachtje 14 n.. De Bilt, Vinkenlaan 15; C. Pol m. g., v. Sinnemaplein 10 naar Amers foort, Leliestraat 65. VERHUISD: A. v. Asten, v. Birktstr. 31 n. Birktstr. 12a; J. P. Buschman, v. Rem- brandtlaan 10 n. Rembrandtlaan 11; Wed. M. C. Bergen, idem; H. S. Pel m- g-, v- Lindenlaan 4a n.. L. Bergstr. 25; A. v- d- Vaart m.. g., v. Postweg 44 n. Braamweg 14; G. v. d. Heuvel m. g-, v- L. Brinkweg - 50 n. Klaarw.weg 29; Th. Begeinan m. vr., v Bartolottilaan la n. Bartolottilaan 5; P. J. v. d. Grint v. Steenh,ofstr. 46 n. Beetzlaan 37; W. G. Haage m. vr., v. Kon.laan 24 n- Kon.laan 11; A- A. C- v. Hensbergen, van Ferd. Huycklaan 4b n. Nieuwstr. 28; P. S. Vogel m. vr., v. Klaarw.weg 29 n. L- Brink- weg 50; W. Th. Weyts m. g„ v. Prins Bernhardlaan 4 n. Steenhofstr. 13a; J van Schalkwijk, v. Talmalaan 3 n. Mariastr. 10; C. E. Diesveld-Vermeulen m. g., v. Nieuwstr- 19 ii. Beetzlaan 68; H. Th. v. de Berg, v. Kerkpad Z.Z. 84 n. Steenhofstr 43; H. F. Huberts m.. vr., v. Soesterb.str- 186 naar Soesterb.str. 89; L. Th. Mol m. g-, v. School straat 20e n. Verl. Postweg 28; Wed. J. Lodder, v. Soesterb.str. 89 n. Middelwijk straat no. 35. Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, of dat gij. U bij het fietsen hebt doorgezeten, doe er dan on middellijk Purol op. Dit verzacht en geneest. Purol (geel en wit) beide in doozen van 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA-zonnebruincrême doet Uw Buiskleur spoedig wijken. Doos 50 en 25 ct. Tube 60 ct. Flacon 90 ct. GEBOREN: Jacoba, d. v. B. de Bes en Th. A. Wolfsen, L. Brinkweg 38; Elisabeth Maria, d. v. E. C- v. Breukelen en Rj A. Kamerbeek, B. Grothestr. 5; Albert, z- v. J. Hodde en A. Gringhuis, Schoplstr. 21 Hendrikus Goozen, z. v. G. J- van Doorn en R. W. Kok, Molenstr. W. Z- 80; Frieda, d. v. W. v. Vliet en J. A- Sadulski, Bosstraat 11- ONDERTROUWD: G. P. J- J- M- Goes, 33 jr., Utrecht en A. C. Schuijt, 29 jr-, Van Weedestraat 32; A. B. Overgoor, 25 jr., Baarn en S. H. Butzelaar, 24 jr., K. Brink weg 23; R. Schaatsbergen, 24 jr., Kerkstr. 31 en J. E. H. Beems, 21 jr., B. Grothestr. no. 57. GEHUWDH. Bos, 30 jr. en J. E. Kruis, 22 jr., Tokio. OVERLEDENLouise Antonïa Maria v. Lu enen, 74 jr., geh. m. A. L. G. H- Pichot, Amersfoortschestraat 3- GEVESTIGD: M. Plaatsman-Vlaming inw., Stationsweg 16; E. Kramer m. vr-, Nieuwstr. 19; H. R. Smidt inw., Soesterb.str. 158; J. Muis ui. g., Soesterb.s-f. 87; H. C. Spieren- HET BAARNSCHE MONUMENT* In tegenwoordigheid van Hare Majesteit de Koningin met groot gevolg, Prins Bernhard, Ridder Bosch van Rosenthal, commissaris der Koingin in Utrecht en tal van andere autori teiten, heeft Hare Koninklijke Hoogheid Prin ses Juliana op Zaterdag 5 Juni het monument ter nagedachtenis opgericht van Koningin- Moeder Emma, onthuld- Een geweldige drukte heerschte er bij 't paleis toen kwart over vier de vorstelijke personen uitreden om de plechtigheid te ver richten. Ook bij de Emmabrug, waar het monument gelegen is, heerschte er een geweldige drukte. De Koninklijke personen kwamen kort na elkaar aan en werden met groot gejuich ont vangen. Toen de Vorstelijke personen op het pa viljoen plaats namen speelde het muziekge zelschap onder leiding van den heer v. Dap peren het Wilhelmus. Onmiddelijk hierna nam de voorzitter van het Comité, Dr. P. V. Astro, het woord. Spreker wees er op, dat dit voor de ge meente Baarn 'n dag van vreugde is. Van vreugde, omdat het aan de leden der Koninklijke Familie behaagd heeft bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn, en tevens omdat varftfaag in vervulling gaat het ver langen van de Baarnsche burgerij om een gedenkteeken te hebben van de zoo geliefde Koningin-Moeder. Vervolgens noemde spreker verschillende feiten, uit het leven van Koningin Emma, die haar zoo nauw verbonden hadden aan de Baarnsche bevolking o.a. de bouw van het ziekenhuis en de steungeschenken aan de naai- en breischool. 1 Om de groote liefde van Baarn voor Hare Hooge Ambachtsvrouwe vast te leggen is dit monument opgericht. Hierna droeg de heer Astro het monument aan het gemeentebestuur óver. Onder het spelen van: „Dankt, dankt nu allen God," verrichtte Prinses Juliana hierna door - het doorknippen van eenige linten, de onthulling. Hare Majesteit legde 'n ruiker blauwe iris sen aan den voet van hét monument, waaraan de Prinses 'n tuil witte anjers toevoegde. Namens de gemeente Baarn werd 'n groote krans gelegd. i Geruimen tijd bezichtigden de vorstelijke personen het monument- Het monument, dat ontworpen is door den heer G- J- van der Veen, toont op een zuil, in simpelen steen uitgevoerd de beeltenis van Koningin Emma, met haar parasol, de ver* schijning zooals die overal zoo welbekend was. Het ter halverhoogt verbreede front it bedekt met een mozaïek, waarin bruine en goude kleuren overheerschen- Het stelt da vrouwelijke figuur van de historie voor, dia de banden tusschen de wapens van wijlen da de Koningin-Moeder en van de gemeente Baarn samenknoopt. Aan de achterzijde draagt het monument het opschrift: „In eerbiedig gedenken aan Konin gin Emma, onze Hooge Ambachtsvrouwe"* Tot slot van de plechtigheid sprak de bur gemeester van Baarn 'n rede uit, waarin hij het monument in dank aanvaardde en waarin hij tevens beloofde, dat de zorg voor 't mo nument voor 't gemeentebestuur één van de dierbaarste plichten zou zijn. Hierna onderhielden zich de vorstelijke per. sonen nog eenige oogenblikken met de ver schillende autoriteiten, o.a. werden aan Hen voorgesteld dc heer Van Veen, ontwerper van het monument en de dirigent van „Cres cendo". Onder luide toejuichingen van het publiek begaf 't gezelschap zich daarna naar de auto's om naar Soestdijk te rijden. Ook bij het Paleis was een groote ma» nigte opgesteld, die luide de Koninklijke Fa milie begroette. 'T PRINSELIJK PAAR IN DE EMMAKERK. Ten tweede male sedert hun vestiging tei Soestdijk, hebben de Prins en Prinses een Kerkdienst te Soest bezocht. Ditmaal woonden ze den dienst bij in da aan de Regentesselaan gelegen Emma-kexk, waar als voorganger optrad ds. Van Schaick, -Ned. Herv. predikant te Soest- Te ongeveer 9.55 arriveerde de hofauto, waarop de Oranjestandaard wapperde, voor de ingang der kerk. De kerkgangers maakten onmiddellijk mimi baan en groetten het Prinselijk Paar eerbie dig. Na afloop verlieten de Prins en Prinses de kerk door den hoofdingang. Als gewoonlijk was in de omgeving van de kerk, langs den straatweg en voor he( paleis veel publiek, dat de Hooge Kerk> gangers hartelijk toejuichte. JAARVERGADERING „SOEST VOORUIT"- Vrijdagavond had in café „De Gouden Ploeg de jaarvergadering plaats van de vereeniging „Soest Vooruit"- Een zestigtal leden gaven door hun aan wezigheid blijk van belangstelling. De voorzitter, notaris Dammers, opende de vergadering met woorden van welkom aan allen. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van hetgeen de vereeniging in het afgeloopen jaar gepresteerd had in het belang van Soest. In dit verband wees de voorzitter vooral op de zoo uitstekend geslaagde feesten ter gele genheid van de blijde gebeurtenissen in het Koninklijk huis. Van September tot April is Soest in feeststemming geweest. In samen- werKing met de ver. Soest-Zuid en de Clir. Oranjevereen- heeft Soest Vooruit er het hare toe bijgedragen om aan die oranjevreug de op gepaste wijze uiting te geven. Het tragisch verscheiden van burgemeester De- keth heeft over het laatste gedeelte van die feesten een donkere schaduw geworpen. Spreker verzocht de vergadering om staan de een oogenblik stilte in acht te nemen, ter nagedachtenis van den overleden bescherm heer van Soest Vooruit. Wegens ziekte van den heer Kraayenbrink las hierna de waarnemend secretaris, de heer Schuylenburg, de notulen voor van de vo rige vergadering. Zonder wijziging werden deze goed gekeurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een candidaatstelling voor de in deze vergade ring te houden bestuursverkiezing, welke door tien leden was onderteekend. Voor den aftredenden penningmeester, de heer Batenburg, beval men de heer Gijze aan, voor den heer Hornsveld had men de heer Speerstra aanbevolen. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging met een vermeerdering van één lid, op een ledental gekomen was van 379- Op velerlei gebied is de vereeniging ac tief geweest. Achtereenvolgens behandelde het jaarverslag: de feesten bij de gebeurtenissen in het vorstelijk huis, de ijsbaan, waaruit bleek, dat hieraan aanzienlijke verbeteringen zijn aangebracht, de samenwerking met de A-N.W.B. en nog verschillende andere punten. Onder luid applaus bracht hierna de voor zitter dank aan den waarnemend secretaris voor zijn uitstekend verslag. Dc heer Van Schaick bracht hierna ver slag uit van de bevindingen van de kascom- missie. Alles was uitstekend in orde bevon den en men bracht den penningmee'ster hulde voor zijn uitstekend beheer. Hierna was het woord aan den heer Ba tenburg voor het uitbrengen van het finan cieel overzicht. Allereerst bracht de heer Batenburg hulde STEENHOFFSTRAAT 11» Beleefdaanbevelend, Apotheker-assistente Tele'oon 2034 zuivert de huid van alle onzuiverheden, zooals vetvvormpjes, pukkels, vlekjes, uitslag Doos 30, Tube 45 ct. Bij Appth. en Drogisteü aan mej- Gerritsen. Zij heeft door haar buiten gewoon keurig verzorgde administratie de taak van den penningmeester aanzienlijk ver licht. Uit het hierna voorgelezen overzicht bleek, dat de kas over het boekjaar 1936197, met een uitgave van f 17*73,56, sloot met een nadeelig saldo van f 239-40- Hiertegenover staat echter een voordeelig saldo van de ijs baan, hetwelk ongeveer gelijk is aan het nadeelig saldo der vereeniging. De totale uitgaven van het verkeershuis bedroegen f3089.10- Tot dekking van de re kening had de vereeniging Soest Vooruit bij gedragen f 713.84. Ook dit zeer overzichtelijk verslag werd met een hartelijk applaus ontvangen. De heer Duin vroeg naar aanleiding van het verslag, waarom er geen uitvoering ge geven was aan het toegestane verzoek om en kort overzicht te drukken op de achter zijde van de convocaties. Spreker kon op deze wijze geen overzicht krijgen van de uitgaven. De penningmeester legde hierop uit, dat een dergelijk overzicht zeer moeilijk in een dergelijk beknopte vorm te maken was, aan gezien het vereeniginsjaar loopt van Mei tot Mei en het aan de gemeente aan te bieden verslag moet worden uitgebracht van Januari tot Januari. De heer Batenburg was echter reeds met het Gemeentebestuur in overleg getreden om te verkrijgen, dat het jaaroverzicht ook „van Mei tot Mei zou loop en. Hierna had de verkiezing van 3 bestuurs leden volgens periodieke aftreding plaats. Voorgesteld waren voor de eerste vacature de heeren Batenburg (aftr.), Nagtegaal en Gij) zen. Du heeren haalden resp- 25, 1 en 32 stem men, zoodat de heer Gijze gekozen werd. Voor de tweede vacature werden voorge steld de heeren; Hornsveld (aftr.), Ran en Speerstra- De heer Speerstra werd met 40 stemmen gekozen. Voor de derde vacature werd de heer Kraayenbrink herkozen met een overgroote meerderheid van 56 stemmen. De gekozen heeren namen allen de be noeming aan. De voorzitter sprak hierna woor den van dank tot de beide aftredende heeren, vooral tot de heer Batenburg, die reeds vanaf 1910 in het bestuur van de vereeniging zit ting had- Bij de hierna volgende rondvraag verzocht de heer Haver om in de kwestie Baarn-Soest- dijk toch diligent te zijn. Bij de verplaatsing zich laten hooren en hebben enkele parti culieren de kool uit het vuur gehaald. De voorzitter beloofde, dat deze kwestie in de toekomst de volle aandacht van het be stuur zou hebben. j J De eigenaresse van Sparrenhof verzocht 't bestuur om de A..NW.B- te verzoeken het plaatsen, van borden bij de grens van Soest- duinen. Het bestuur zal hiervoor ijveren. De heer Van de Plas wees er op, dat Mej- Gerritsen trouwplannen heeft. Hij maakte vaif de gelegenheid geDruik om haar namens dq vereeniging het allerbeste toe te wenschen- ®e voorzitter zeide plannen te hebben voor een intieme huldiging van mej. Gerritsen. H» sloot zich echter volkomen aan bij de door' den heer Van de Plas uitgesproken geluk- wenschen. De heer Batenburg sprak in een korta' speech zijn spijt uit over de wijze van zijn niet herkiezing als bestuurslid. Sedert Mei 1910 was hij voortdurend bestuurslid der ver eeniging en het was voor hem een zware slag, dat hij op deze wijze het bestuur moest verlaten^ Spreker is er van overtuigd, steeds zijn beste kraéliten te heoben gegeven. Zijrt niet-herkiezing ontlast hem van zeer veel werk, welk vele werk hij echter steeds me( liefde voor de vereeniging heeft vervuld. Spreker hoopte, dat de vereeniging zon blijven bloeien tot in lengte van dagen. Deze woorden van den heer Batenburg werden met luid applaus ontvangen. Hierna werd nog melding gemaakt van een ingekomen schrijven van het Jamboree comité. Het ligt in de bedoeling om de ver schillende gemeenten in Nederland te bezoe ken met een groep verkenners. Zeer waar schijnlijk zal ook Soest een dergelijk bezoek' ontvangen. Verzocht werd aan de leden om plannen tot ontvangst en verdere verzorging dezer pad vinders aan het bestuur mede te deelen. Hierna sloot de voorzitter onder dank voor de betoonde belangstelling de vergadering» INBRAKEN, Dezer dagen is te Soesterberg op driei plaatsen ingebroken. In twee villa's aan deb Amersfoortsche straatweg wist de inbrekeï een fietsplaatje machtig te worden, terwijl eveneens in een villa aan den Verl. School-) weg de buit ongeveer zeven gulden bedroeg. De politie heeft de zaak in onderzoek!- NOODWEER BOVEN SOEST. Bij het onweer dat Woensdag boven SoesJ woedde is de bliksem op verschillende plaaM sen ingeslagen. Verschillende boomen zijil het slachtoffer geworden. Aan den Smits weg werd een in de w«è loopende koe, toebehoorend aan den land-i bouwer Hilhorst, door de bliksem getroffen en gedood. __,Persoonliike ongevallen kwamen niet voor*

Soester Courant | 1937 | | pagina 2