Moeilijkheden in Soest-Vooruit* Soest Leert zwemmen 1 Zal het bestuur en bloc bedanken Oprichting van een vereeniging „Soest-Noord". Ia smenvoeging van Soest-Vooruit en Soest-Zuid g*wc"«cht? 1 .De laatste vergadering van „Soest Vooruit" ■welke Vrijdagavond in „De Gouden Ploeg" werd gehouden en waarvan men elders in dit blad een uitvoerig verslag aantreft, is yvel de onzaligste, welke „Soest Vooruit" in de vele jaren van haar bestaan heeft ge houden. Het reglement schrijft voor, dat minstens 'éénmaal per jaar een vergadering moet wor den gehouden en hoewel men over belang stelling met betrekking tot lidmaatschap nim mer behoefde te klagen, was de belangstel ling voor deze verplichte eens per jaar te houden vergaderingen steeds miniem. De opkomst van 59 leden, waaronder pl.m. 10 bestuursleden, op j.1. Vrijdag, was dan ook iets ongekends. Voor de voorgaande vergaderingen kan men dit aantal gevoegelijk stellen op 15 h 20 leden plus het bestuur. Ij Aan deze periodiek optredende slechte op komst is het te wijten, dat aftredende be stuursleden nagenoeg regelmatig werden her kozen of dat het bestuur, indien dit noodig was werd aangevuld met personen, welke 'door het bestuur waren gecandideerd. j! Op zich zelf schuilt hierin niets onrecht matigs, hoewel wij moeten toegeven, dat het voor de weinigen, die de vergadering bezoch- iten, soms niet aangenaam was, dat hierdoor 'soms ooic minder actieve bestuursleden wer- 'den gehandhaafd. Deze onaangenaamheid is langzaam uitge groeid tot een verzet en een gedachte, dat noodig een „opruiming" in het bestuur moest plaats hebben. r( Wij zouden hiermee vrede kunnen heb* ,ben, wanneer een dergelijke „opruiming" be oogde een laten afvloeien van minder actieve bestuursedlen en het inbringen van per sonen, waarvan kon worden verwacht, dat meer kracht zou uitgaan. De wijze waarop echter in de laatste vergadering deze gedachte is aangesneden, moet als ondoordacht en af keurenswaardig worden gezien. i| Iedereen immers, zal, wanneer hij iets .wil verbeteren, niet beginnen met het beste wat hij bezit aan den kant te doen cn dat dit j.1. Vrijdag is geschied is aan geen twijfel on derhevig. i Van algemeene bekendheid is het toch, ^at de heer Batenburg een der meest actieve bestuursleden van Soest Vooruit is geweest. Niet minder dan 27 jaar heeft hij de irereeniging onafgebroken in de voornaamste functies gediend. Zeer veel werk is door hem als secretaris vooral verricht in de jaren, aat Soest Vooruit nog niet kon bogen op |een Verkeershuis en dat ook de gelden der vereeniging bij hem thans in goede handen i,waren, bleek wel op de laatst gehouden ver gadering, toen de kascommissie niets dan lof had voor het uitstekende beheer. Er is echter nog een andere belangrijke jaangelegenheid, waarom de heer Batenburg biet in het bestuur van Soest Vooïuit kan gorden gemist. Evenzoovele jaren als hij bestuurslid van !Soest Vooruit is geweest, was hij de onmis bare schakel tusschen de vereeniging en het 'gemeentebestuur, van welks medewerking het ü^oor een groot gedeelte afhangt of op het lerrein van vreemdelingenverkeer met succes kan worden gearbeid, omdat de bcnoodigde geldmiddelen voor een groot gedeelte van tiie zijde moeten worden aangebracht. I, Toen. met betrekking tot de door de ge meente toe te passen bezuinigingen alle sub sidies moesten worden geschrapt en ook de subsidie van Soest Vooruit op het punt stond ïe verdwijnen waren het de aanhoudende Ihemoeiïngen van den heer Batenburg, die tot resultaat hadden, dat aan Soest Vooruit pog een subsidie van f390.werd toege- iwezen. Als we hierbij bedenken, dat mede hoofdzakelijk door zijn tusschenkomst de Vereeniging van het gemeentebestuur in het p-fgeloopen vereenigingsjaar nog de beschik king kreeg over 2 maal f100.voor bij zondere doeleinden. Dan vraag ik mij af, hoe het thans met Soest Vooruit zou zijn gesteld, als zij deze rond f600.had moeten missen? Met een verantwoording van deze f600. pnder de inkomslen, vertoonde toch de re kening over het afgeloopen vereenigingsjaar reeds een nadeelig saldo van f 239 40- Wij voor ons zijn dan ook overtuigd, dat met het uitwijzen van den heer Batenburg als bestuurslid een slechte dienst aan de vereen- inging is bewezen. Het warme woord van hulde door den Voorzitter bij zijn niet-herkiezing gesproken, iwas dan ook ongetwijfeld op zijn plaats en we onderstreepen deze hulde hier gaarne in het openbaar, overtuigd als we zijn, dat we Idit doen namens zeer vele leden. 't Was echter niet de eenige fout, die op vergadering van Vrijdagavond werd gemaakt. Uit het verslag van den secretaris hebben we kunnen vernemen, dat in het afgeloopen vereenigingsjaar niet minder dan in lichtingen omtrent diverse aangelegenheden 'door personen van bulten Soest werden ge vraagd, en door het verkeershuis werden •verstrekt. Het is zeer begrijpelijk, dat hieronder zeer Vele vragen voorkomen, betreffende tijdelijke of definitieve vestiging enz. Bedoelde per- isoncn vragen die inlichtingen juist van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer, omdat Zij cle overtuiging hebben van dit lichaam, on partijdige en juiste inlichtingen te ontvangen en deze aanvragen gaan zeer vaak vooraf aan bezoeken aan pensions, woningbureau* enz. enz. In verband hiermede wil het ons voor komen, dat juist de twee nieuw gekozen be stuursleden, zulks als gevolg van de door hen uitgeoefende zaken niet in de laatste plaats belanghebbenden zijn en daarom niet het meest geëigend om als bestuurslid van Soest Vooruit op te treden. Men versta ons goed. Wij hebben niets tegen beide personen en zijn overtuigd, dat beiden zich behoorlijk van hun taak zullen kwijten, maar, dat zij als bestuurslid in aan raking komen met aangelegenheden, welke onmiddellijk hun zaak raken en van welke aangelegenheden de andere leden (niet-bo- stuursleden) geen kennis kunnen dragen of inlichtingen kunnen verkrijgen, lijkt ons tot ongewenschte toestanden aanleiding te kun nen geven. Bovendien lijkt het ons niet juist, dat, zooals dit met een der nieuw-gekozenen het geval is, iemand gelijktijdig bestuurslid is van „Soest Vooruit" en „Soest-Zuid". Naast de hierboven aangehaalde punten, zijn er o.i. nog andere gedachten, welke hier niet onbesproken mogen blijven. Van algemeene bekendheid is het reeds, dat, als gevolg van de gehouden bestuursver- zing, alle bestuursleden op één na het plan hebben opgevat en bloc te bedanken. Ons inziens is dit begrijpelijk. Ten eerste uit sympathie tegenover den niet-herkozen penningmeester, de heer Batenburg en ten tweede omdat de kans niet denkbeeldig is, dat ook zij, wanneer hun tijd van aftreden daar is, de kans beloopen als niet meer ge wild naar huis te worden gezonden en dan liever nu de tijd gekomen achten om afscheid te nemen. Wij zijn overtuigd, dat een aftreden als hier bedoeld noodlottig zou zijn voor de vereeniging en willen daarom hopen, dat een dergelijk besluit althans zal worden opge schort, tot besprekingen zullen hebben uit gewezen of voor de toekomst de zaken in Soest Vooruit afdoende zullen kunnen worden geregeld. Wij wijzen hierop met nadruk, omdat het ons bekend is, dat reeds lang verschillende personen rondloopen met de gedachte om te komen tot de oprichting van een vereeniging „Soest-Noord''en deze personen een aftre den van het bestuur van Soest Vooruit direct zullen aangrijpen om tot oprichting te gera ken. Met de vorming van een vereeniging Soest-Noord zal men steeds rekening moeten houden en het zal voor een ieder duidelijk zijn, dat het bestaan van een dergelijke ver eeniging naast Soest-Zuid ook een langzamen dood voor Soest Vooruit zou beteek enen. Met uitzondering toch van het exploiteeren van de ijsbaan en het ijveren voor vreemde lingenverkeer zouden de werkzaamheden groo- tendeels door Soest-Zuid en Soest-Noord wor den verricht. Als we daarbij bedenken, dat vreemdelingenverkeer steedö verlies oplevert en bij vorming van een vereeniging Soest- Noord ook de contributie's snel zullen dalen, dan staat het voor ons vast, dat we in de toekomst slechts zullen behouden Soest-Zuid en Soest-Noord, welke v-.eenigingen te sa men vreemdelingenverkeer niet kunnen ver zorgen, wat wederom tot gevolg zal hebben, dat de zoo hoog noodige gemeentelijke sub sidie komt te vervallen. 't Is daarom, dat wij zouden willen ad- viseeren te komen tot besprekingen om het voortbestaan van Soest-Vooruit te verzeke ren en de vorming van Soest-Noord te voor komen. Als we hierbij bedenken, dat door Soest Vooruit en Soest-Zuid thans nagenoeg het zelfde doel wordt nagestreefd, dan wil het ons voorkomen, dat de gemeente gebaat is bij één flinke vereeniging. De aanwezigheid van een derde vereeniging zou de toestand al leen nog kunnen verergeren en de versnip pering van financiën en krachten nog groo- ter kunnen maken dan thans het geval is. 't Is daarom, dat wij willen aandringen op besprekingen tot samensmelting vr de ner- eenigingen Soest Vooruit en Soest-Zuid in welke vereeniging een groot bestuur b.v. een 16 20 personen zitting zouden kunnen heb ben. Dit aantal bestuursleden zouden wij voor de helft willen betrekken uit dat gedeelte der gemeente, dat Soest-Zuid thans tot haar rayon rekent, terwijl de andere helft uit Soest-Noord zou moeten worden geput. Op deze wijze bestaat zoowel voor Zuid als Noord de gelegenheid in het bijzonder te ijveren voor een 'zeker gedeelte der gemeente Bedoelde fusie heeft, nogeens gezegd, het voordeel, dat versnippering van gelden cn krachten wordt voorkomen. ,Het door ons genoemde aantal bestuurders lijkt ons boven dien gewenscht om de mogelijkheid te schep pen, dat de bestuursleden in het bijzonder met verschillende onderdeelen als, ijsbaan, verkeershuis, feesten enz. worden belast. Hoewel wij onze gedachte gaarne voor een betere inwisselen wil liet ons voorkomen, dat bovenstaande gedachte de grootst mogelijke zekerheid voor de toekomst zal bieden, ter wijl dit samenbrengen van krachten de ze kerheid in zich sluit, dat Soest de volle honderd procent van het werk zal kunnen ge nieten. Men bedenke, dat niet alleen wij doch ge heel Soest met belangstelling witzüet naar datgene wat gaat gebeuren. O PEN LU CH TM EETIN G 19 JUNI 1937 De Amersfoortsche Christelijke Besturen bond heeft in medewerking met de besturen bonden uit de omgeving een meeting geor ganiseerd op 19 Juni a s. in het openlucht theater „Birkhoven" nabij Amersfoort. Als sprekers treden op Zijne Exellentie Prof. J R. Slotemaker de Bruine met het onderwerp: „De beginselen hebben de vuurproef doorstaan". De Heer A. Stapel kamp, Voorzitter van het C.N.V. over „Van Strijd en Zegen", en Ds. Wouters van Soest over „De Weg in de schaduw". Alle geestverwanten hebben toegang. MIDDENSTANDSNIEUWS. Naar wij vernemen belegd de Centrale Winkeliers Vereeniging op Dinsdag 15 Juni a.s. een vergadering in Hotel Eemland; aan vang 8.30 uur n.m. Als hoofdschotel der te behandelen onder werpen staat op de agenda: Voorlezing van een causerie van den Heer Dr. F. L. van Muiswinkel, directeur van het Economisch Instituut voor den Middenstand te 's-Gravenhage, over: Practische ervarin gen van het Economisch Instituut voor den Middenstand". Een en ander belooft voor de C. W. V. leden een belangrijken en leerzamen avond te worden. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. De collecte welke Zaterdag 5 Juni ten bate van den Nationalen Reclasseeringsdag in onze gemeente plaats vond, heeft f 257.39 opgebracht. Het uitvoerend comité verzoekt ons langs dezen weg, allen, die een steentje hebben bijgedragen om dit schitterende resultaat te bereiken, hartelijk dank te brengen. Ook de dames en heeren, collectrices en collectanten hartelijk dank voor hun prach tig werk. Toen Zaterdagmiddag om plm. half vier Hare Majesteit de Koningin zich per auto langs den Rijksweg naar het Paleis Soest- dijk begaf, moesten de Koninklijke auto's stoppen voor den gesloten overweg nabij het station Soestdijk. Onze plaatsgenoote, mejuffrouw Hilhorst, collectante voor de Nationale Reclasseering, had daar stand plaats en genoot de hooge eer om gedurende bovenvermeld oponthoud van H.M. de Ko ningin, aan Onze Landsvrouwe een speldje te mogen verkoopen, waartoe het initiatief minzaam van Hare Majesteit zelve uitging, die de collectante vriendelijk aanmoedigde zich ook aan Hare auto te vervoegen; ook: gravin von Erbach, de nicht van H.M-, die zich mede in het gezelschap van Hare Ma jesteit bevond, voorzag zich van een speldje der Nationale Reclasseering. Een gebeurtenis, die ongetwijfeld wel bij Mej; Hilhorst gedurende haar geheele leven zal bijblijven! VERLOTING. Bij de Maandagavond gehouden trekking, van de door „Bravo" georganiseerde ver loting viel den eersten prijs op no. 339- Verder vielen er prijzen op de nummers 779, 879, 338, 203, 201, 473, 404, 258, 723, 219, 265, 970, 348, 251, 191 264, 300, 540, 379, 193, 336, 297, 408, 943, 314, 12, 652, 324, 891, 583, 367, 34S, 199, 32, 310, 575, 60, 539, 185, 576, 689, 980, 927, 384, 622, 187, 249, 126, 798, 953, 398.. 892, 2, 789 en 560. De prijzen kunnen gehaald worden bij J. v. d. Broek., Nieuwstraat, Soestdijk. POSTDUIVEN VEREEN. „DE ZWALUW". De Zondag door de vereeniging gehouden wedstrijd ging over 'n afstand van 500 K.M., n.1. vanaf het plaatsje Foury in Frankrijk. De prijzen werden door de volgende eigenaars behaald. A. Dorresteijn 16810—13212935 37—64. W. Priem 45—20. Sj. Rijksen 31214051. H. Onwezen 2. J. Pot 7919232536506162 t B. Groeneveld n—1430. B. van Boeijen 1532. W. Nieuwenhuijs 16—264558. J. Gaasbeek 17. G. Teeken 183843. H. Schouten 22. J. Herwaarden 2454. W. C. Priem 27—465263 H. van Sitter 28. A. Rijksen 314155. G. Karstens 33—66. G. Sukkel 34, J. Burgstede 39—47- B. v. d. Linden 4253- G. Haks 44—4856. D. de Zoete 49. H. Smit 5759, J. Groen 60. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Voor dit doel zal Woensdag a.s. een collecte worden gehouden. Wij zullen niet behoeven te zeggen, dat wij deze collecte bijzonder aanbevelen. I 1 ATHLETIEK-WEDSRIJDEN „SOESTERBERG" Zaterdagmiddag werden door de Voetbal en Athletiek-Ver. „Soesterberg" de athletiek- wedstrijden gehouden, welke ter gelegenh heid van het 3e lustrum der vereeniging wa ren uitgeschreven. Over gebrek aan deelneming behoefde men niet te klagen. Ruim 100 personen namen aan de wedstrijden deel. Deze wedstrijden hadden bovendien een zeer vlot verloop, mede dank zij de wed strijdleiding van den heer J. J. van der Linde te Amersfoort, voorzitter van den Utr. Prov. Athletiek-Pond Onder leiding van diezen bond hadden de wedstrijden plaats. De uitslagen, waarvan we alleen de eerste prijswinnaars vermelden zjjn als volgt: Heeren: 100 M. Hardloopen: 1. T. Kipp, H-B.S. 11.7 sec.; 2 S- Sinkens, Soesterberg 11.9 sec.; 3. G Stam, Olympia 12 sec. Discuswerpen: 1. P. Huizinga, Olympia 30.18 M.; 2. W Jansen, U.P.A.B. 26-60 M-; 3.; H. Buijs, Olympia 26.01 M. Kogelstooten; 1. H. Buijs, Olympia £-79 M.; 2. Reinders, Excelsior 9.51 M.; 3. P» Huizinga, Excelsior 9.32 M. Vérspringen: 1 P. Huizinga, Excelsior 5.63 M.; 2. Reinders, Excelsior 5.59 M.; 3. Hi- de Munnick, N.A.S-B. 5.21 M. 600 M. Hardloopen; 1. H- G. Baan, H.B.S. 2 min. 25 sec.; 2. G. Bleijenberg, Culetmh borg 2 min. 25.3 sec-; 3. M. Smisk, Soes terberg 2 min. 29.2 sec- 4x100 M. Hardloopen: 1. HB.S. 49.2 sec.; 2. Soesterberg 50.1 sec.; 3. Olympia. Speerwerpen: 1. W. Jansen, U.P.A.B. 44,39 M.; 2. Berends, Excelsior 40.09 M. Dames: Hoogspringen: 1. I. Schreuder, Excelsior 140 M.; 2- A. v. d* Heuvel, Excelsior 1.36 M- 100 M. Hardloopen: 1. K- Gerritse N.A.S.B. 14 sec.; 2. I- Schreuder, Excelsior 14.5 sec. 4x100 M. Hardloopen: 1. Soester Turn- club 61.5 sec.; 2. Excelsior 62.1 sec. Kogelstooten: 1. A. v- d. Heuvel, Excel sior 8.34 M.; 2. I. Schreuder, Excelsior 8.11 M- MeLjes: Hoogspringen: 1. J. v- Hagen, Soester Turnclub en 2. H. van Oosterom N.A.S.B. 130 M. 60 M. Hardloopen: 1. J. van Hagen, Soes ter Turnclub 8.9 sec.; 2. E. Jansen, N.A.S.B. 9 sec. Vérspringen: 1. L. Wouben, Zandbergen 4.3i M.; 2. J. van Hagen, Soester Turnclub 4.21 M- Estafette: 1. Zandbergen, 36.8 sec.; 2. Soester Turnclub 37.2 sec.; 3. Excelsior 38.2 cec- Balwerpen: 1. L. Wouben, Zandbergen 25.10 M.; 2 A. Park, N.A.S.B1 20.60 M.' Juniores: 30 M. Hardloopen: 1. H. Baan, H.BS. 9.6 sec.; 2. Ekel Soester Turnclub 9.9 sec-; 3. J Belga Olympia 10 sec. Speerwerpen: 1. C. Stramrood, Olympia 40.55 M-; 2, C. Hardonk, Zandbergen 39 57 M. Estafette: 1. Soesterberg 41.8 sec.; 2. Zandbergen 41.9 sec- Hoogspringen: I. H- Tammer, Soesterberg I.55 M.; 2. v. d. Spek, H.B.S. 5-28 M. Kogelstooten: 1. J. Belga, Olympia 11.70 M.; 2. H, Baan, H.B S. 11.18 M* Loop door Soesterberg: 1. D. Effrink, Excelsior 17-min. 22.4 sec.; 2. F- van Lon den, N.A.S.B. 17 min. 5.2 sec-; 3T* da Wolf, U.P-A.B.4. J- Troost, Soesterberg; 5. W. Scheischer, B.V.C.6* G. Peters, Soes terberg; 7. C. Konings, Soesterberg; 8. F. v. d- Velde, Jaffa (Utrecht); 9. J. van pen- deren, Soesterberg10. S- Oldenhof, Soes terberg; 11. W. van Meeteren, Duivenelftal (Den Dolder); 12. J. Brinkhof, B.V.C* TELEFOON SOEST Nieuwe aansluitingen: 2174 J. J. Barendsen, Stadh-laan 138- 2012 J. Hilhorst, Pension, Prins Hen driklaan 24. 2156 Soester Natuurbad, Banningstraat. 2157 J. S. Veenstra, Regentesselaan 15- 2163 Zoelner's agenturen. Stationsweg 13. Vervallen aansluitingen: 2579 J. v. Geytenbcek, Aannemer, Pe- likaanweg. 2527 Alb. Jensen, Stadhouderslaan 148- •2302 E. J. Jurriens, Aannemersbedrijf, Stadhouderslaan 62. 2802 G. Kroon Co., Kon.laan 21- 2104 Th. v. d. Meulen Zonen, Van Weedestraat 51. SCHOOLWEDSTRIJDEN E.S.V.A-C. Evenals vorige jaren organiseert E.S.V.A.C. wederom schoolwedstrijden. Er wordt ge speeld in twee afdeelingen. Zaterdag 12 Juni vangen de wedstrijden aan. Vijf scholen neftien aart deze wedstrijden deel en het is zeer zeker te betreuren, dat steeds de bijzondere scholen verstek laten gaan. Er wordt nu een geheele competitie gespeeld en elke ontmoeting duurt 2 x een kwartier; voor Afd B. 2 x een half uur. Het programma is als volgt: Zaterdag 12 Juni. Afd- A. 2.30 uur v. Wely v. Ieperen. 3.10 uur Lub v. d- Hucht. Afd. B. 3.50 uur v. d. Wal v* d- Hucht. Afd A. 5 uur v. Wcly Lub. 5.40 uur v. Ieperen v. d. Hucht- Woensdag 16 Juni. Afd A 2.30 uur v. Wely v. d- Hucht» 3.10 uur Lub v. Ieperen. Afd- B. 3.50 uur v. d. Hucht v* d* Wal. Afd A. 5uur Lub v. d. Hucht- 5,40 uur v. Ieperen v. Wely. Zaterdag 19 Juni worden de wedstrijden voortgezet OPENING GARAGE „AUTOKLUIS" Zaterdag j.1, opende de heer N- P. Beuk aan de Van Weedestraat 5357, de garage „Autokluis". Deze geheel naar de eischen des tijds ingerichte zaak is een aanwinst voor Soest. Het is de garage voor betere service. De renaratie afdeelinü. is i«ua k'*0 Eiken zomer, als het warm is, Eischt het water zwaren tol. Van vcrdrinkingsongevallen. Staan de kranten nu weer vol. Eiken zomer, als het warm is, Baden, baders in de zee. Maar helaas, de stroomen sleuren Dikwijls wreed de baders mee- Eiken zomer, als het warm is, Wil men zich verfrisschen gaan* En de bader wil gaan baden, Op een plek, vCaar hij kan staan Eén klein kuiltje in den bodem, Brengt den bader in den nood. Menigeen die nief kon zwemmen, Stierf reeds den verdrinkingsdood! Voor een bader, die wil baden, Doch geen zwemles heeft gehad. Ligt gevaar in „open water", Hij moet baden in een bad- Onder toezicht in 't Natuurbad, Is er niet het minst bezwaar Baadt gerust in ondiep water. Want dan dreigt U geen gevaar Iedereen moet leeren zwemmen, Zwemmen is „gezonde sport". Wist U wel, dat men van zwemmen. Prachtig „schoon" en „lenig" wordt? Is U bang soms op Uw leeftijd? Vindt U soms het water koud? Heusch, geloof me, wie gaat zwemmen. Blijft lang jeudig en.wordt oud! Zwemmen maakt gezond en krachtig; Zwemmen is een nuttig ding. Als U zwemt, zult U nooit worden, 'n Hopeloozen drenkeling! Daarom wil ik adviseeren, Baadt niet enkel maar neemt lesr Ga eens aan den hengel hangen, U zult zien: U hebt succes- Evenwel, wie slechts wil baden, En de les bezwaarlijk vond, Blijve in het ondiep water Met de voeten op den grond! Baders, die geen zwemmers worden Houden erg van hun gemak. Daarom blijven zij ook altijd: „Zwemmen" in de.... „pierenbak"! E. v. Ev permodern. De modernste gereedschappen zijn! aanwezig, zoodat de auto's vakkundig eri met spoed worden gerepareerd, In de re paratie afdeeling bevindt zich een hef brug; zoodat alle deelen van een auto nauwkeurig! «onderhanden kunnen worden genomen. Op del binnenplaats bevindt zich een rembrug on* de juiste werking der remmen nauwkeurig} te controleeren. Dit apparaat staat gratis ten dienste van de autorijders, zoodat spoedig; geen slechte remmen in Soest meer zulle® zijn. De heel" Beuk pakt de zaak goed aan ea» het rijdend publiek radem wij aan eens een kijkje in deze zaak te nemen, waar de heei Beuk-zeer gaarne een en ander zal laten zien, zonder eenige verplichting Onze beste wenschen. E. H. B. O Kniel... neer! Pak... %£nj Til... op! De E.H.B-O—ers begrijpen het al, de bui tenoefeningen beginnen weer. Het publiek ia bij een ongeval in de meeste gevallen las« tig, in vele gevallen, hoewel goed bedoeld, schadelijk, maar zelden handelend in het ben lang van de patiënt. Daarom is het zoo noodzakelijk dat E.H.B.O—ers of het gerou* tineerde oude rotten zijn of niet steeds oefc* nen en blijven oefenen in het vervoeren van patiënten. Voor een leek lijkt het vaak ovew dreven, dat een E.H.B-O—er iemand, met b-v. een gebroken been, midden op straat laat liggen, lot er voldoende deskundige hulp aan-« wezig is. Het publiek wil zoo'n gewondei ergens naar binnen brengen. Hij mocht een$ kou vatten! Maar de E.H,B.O--er weet in dergelijke gevallen het belang van de pa tiënt te behartigen. Kniel. neer! Pak. aan! Til... op! Dit commando verstaan zij en de patiënt vaart er wel bij. Wee de patiënt die maai even wordt opgetild en ergens wordt bin nen gedragen als dit niet gebeurd door go* oefende personen. Daarom gaan zij, die al tijd paraat zijn, zich weer opnieuw oefenen, Van het vervoer van patiënten hangt zoovee! af! Maandag 21 Juni vangen de buitenoefenin- gen weer aan op het terrein achter de zaak der fa. Quelle, Torenstraat 13. De leiding be rust bij de docenten der vereeniging t.w. Dr. Donker, Dr. Rupert en Dr. Vos- Wilt U de cursus iln het najaar gaan volgen, komt dan eens als belangstellende kijken. Iedere eerste en derde Maandag van de komende zomeravonden worden daar de las tigste gevallen behandeld en het onbaat zuchtige werk der E.H.B O- wordt het meest gewaardeerd indien U door Uw belangstel ling dit op prijs weet te stellen. En of Ui lid wordt of niet, in ieder geval leert U er wat, al was het alleen maar dat U van een patiënt af moet blijven. Of deze moet een slagaderlijke bloeding hebben of schijn dood zijn. Dan moet U niet eerst' een dokter op bellen maar E.H.BO-er zijn. Op zoo'n mo ment kunt U iemands leven redden dooi; eenvoudige handgrepen die U geleerd wor den op de cursus der E.H.B-O* Vaak wor den menschen pas lid als zij iets meegemaakt hebben. Maar dat iets heeft veelal een treu rige nasleep. Voordat het kalf verdronken is, melde U zich aan als lid. Of blijft Uj bij het lastige publiek? EXAMEN* De heer W. A. S. v. Meel, werkzaam te® kantore van gemeente-werken alhier, slaagd® deze week voor het le deel van 't cxame® landmeetkundige der P.B.N.,4

Soester Courant | 1937 | | pagina 5