Ons Weekpraatje. ïuli-koopjes. Soest Officieele kennisgevingen lengde van de Weth. Molstraat over de Lan- gewijk, alsmede het aanbrengen van rioleering in en het leggen van trottoirs langs den vroegeren Nieuweweg, thans Weth. van Uaeringenweg. SOCIALE ARBEID. We gewaagden terloops reeds van het so ciale gevoel, dat de persoonlijkheid van Mr. Visser mede kenmerkt. Inderdaad heeft hij veel voor alle nooddruftigen, voor de werk- loozen in het bijzonder, in Avereest gedaan En dat deed hij niet alleen, omdat zulks zijn wettelijke plicht was als magistraat, maar om dat zijn hart hem er toe dreef. Als het den steun betrof aan hen, die dozen waarlijk be hoefden en verdienden, dan ging hij zoover als noodig was, of hem te gaan was toege laten. Waar nood heerschte, was burgemeester Visser altijd tot helpen bereid, óp- en buiten zijn spreekuur, óp- en buiten het Gemeente huis. thuis zoowel als op straat. Sommigen meenden wel eens, dat hij te goed was in dat opzicht, maar is de rust en tevredenheid onder een bevolking, welke onmiskenbaar i: in Avereest, te duur gekocht met enkele guldens, die een gemeentebestuur misschien niet wettelijk verplicht is te verstrekken, maar in elk geval terecht zijn gekomen in gezinnen, waar aan véél tekort was? Bovendien, naast zijn goedheid heeft Mr. Visser toch mede steeds een juist begrip voor grieven getoond. Als het noodig was om hulp te weigeren of de listen der axmoede te straffen, dan kon hij ook streng en onver biddelijk wezen. Hoe zeer hem zulks mis schien oolc ter harte ging. Ook zijn pogingen om ter plaatse tot ver betering der volkshuisvesting te komen, toon den aan, hoezeer de sociale vraagstukken van verschillende aard zijn belangstelling hadden. Onlangs zag de burgemeester zijn pogin gen nog beloond in een aanvaarding door den raad van een voorstel tot bouw van gemeen tewege van een aantal goede en goedkoope arbeiderswoningen. TEN AFSCHEID. Avereest verliest in Mr. Viseer een bekwaam magistraat en een der prettigste, joviaalste figuren, waaruit haar gemeenschap bestaat. Hij was va^ het vlotte type, dat iedereen voor zich inneemt en waarom menschen van allerlei geestelijke en maatschappelijke stan ding zich gaarne concentreeren. Wanneer hij straks zal zijn heengegaan, tullen we hel gevoelen hebben, dat we iets goeds en moois verloren. Maar we gelooven, dat ook Mr. Visser hier een en ander zal achterlaten, waaraan iets van het hart zal. hangen. Partir, c'est mourir un peu! zegt de Fransch-- man treffend. Een afscheid heeft iets van het sterven. We verbreken iets, waaraan we een herinnering bewaren, maar dat nimmer meer zoo zal zijn als het was. We hebben Mr. Visser hier gewaardeerd en geacht, maar daartegenover heeft hij in de /V-.crccatorD ook ecu bevolking getroffen, Wel ke hem gul en spontaan in zich opnam en hem door het betoon van allerlei kwaliteiten van goeden burgerzin, het besturen tot een aangename taak maakte. Onze burgemeester gaat nu hóoger-op. Soest Is een gemeente van grooter inwonertal en door velerlei omstandigheden van een betee- kenis, welke sterk boven die van de bevol kingsgrootte uitgaat. Mr. Visser zal het be stuurlijk veel en veel zwaarder krijgen dan hij het hier heeft gehad; de bevolkin; bovendien van een geheel ander, compliceerde, mentaliteit. We wenschen hem toe, dat hij door Gods zegen de kracht en sterkte moge ontvangen en betoonen om zich ook in Soest de plaats te verwerven en de beteekenis te verzekeren, welke hem een voldoening en de gemeente ten nutte zal zijn. Ook zijn echtgenoote wenschen we toe, dat de ambtelijke opgang van den burge meester, gesteund door haar toewijding, tot de levensvreugde moge voeren, welke haar om haar sympathieke zoo gaarne gunnen. is er zeer ge- we persoonlijkheid Het minste tandbederf, Indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 cn 40 cL Doo» 20 ct. I V O R O L Verbond van Mercun de natuur. us met Laat ik even mijn lezers op weg helpen, die niet precies weten, wat voor 'n meneer Mercurius is. Ik heb voor hen mijn encyclo pedie opgeslagen, welke me omtrent de'ge boorte. en sterftedata van alle beroemde per sonen, plus hun levenswerken, pleegt voor te Echten. Omtrent Mercurius echter vermeldt ze alleen, dat deze wordt afgebeeld met; Tiengels aan de voeten en met 'n gevleugelde staf in de hand. Mercurius is n.1. ik citeer bier veiligheidshalve de encyclopedie de „Grieksche god van den handel en van de dieven". Men mag daaruit niet concludeeren, da$ tusschcn den handel en het dieveffidom een nauwe band moet bestaan. Misschien, dat het in over-oude tijden, toen er voor allerlei af" godjes nog een redelijke bestaanskans .was, aldus is geweest, tegenwoordig zijn de handelaars en dieven zeer ondefrsqheideae, ja tegengestelde maatschappelijke groepen, die niets met elkaar gemeen hebben dan een oud zinnebeeld. De samenwerking tusschen den handel en haar oud-Griek«chen patnjjpn Is door een en ander »t«rk bwnrdad. Mirari.,. .1™. best en rtoot, thans reeds vele laren geleden, ten behoeve van den hundel 'n verbond met de natuur. Wanneer de zon in den zomer het hoogst staat, de dagen het langst zijn, de flora en fauna op haar heerlijkst pronken en van le venskracht sidderen wanneer om dienzelf den tijd de menschenkinderen met vacantie van school komen en de moede werker ver langend gaat uitzien naar eenige ontspan ning in de dreven van een vruchtende Schep ping, ddn maant Mercurius de zakenmen- schen aan om eens 'n tusschentijdsche balans op te maken, een blik te laten gaan over de oude voorraden en te bedenken, hoe plaats en geld kan Worden gemaakt voor de goe deren, waarin straks een nieuwe toekomst of een nieuw seizoen zich zal hullen of waarvan ze zich zal bedienen. Deze aanmaning is goed en nuttig voor den zakenman, voordeelig voor de klanten. Wie geld genoeg heeft (had), kon datgene breed laten uithangen, wat de mode voor het nieuwe seizoen aangaf. Aan dezulken heeft de winke lier verdiend, wat hem voor zijn bemiddeling en service toekwam. Maar nu heeft hij nog een gedeelte van ingeslagen voorraad over. Hij kan dit overschot bewaren, maar hij weet, dat het in een volgend seizoen met zijn nieu we eischen en voorschriften nog moeilijker te verkoopen zal zijn dan thans. Hij weet bovendien, dat hij het geld, dat in het over schot van zijn voorraad bevroren is geraakt, niet voot den aankoop van nieuwe seizoen artikelen kan bezigen. In de toekomst zal hij dus bovendien minder klanten dan voorheen naar dezer modieuzen smaak kunnen bevre digen. Wat is dus natuurlijker dan dat hij, zich tevreden stellende met de reeds verkregen) verdiensten, zijn restanten „opruimt" tegen; prijzen, die aan de grens van- of zelfs be neden zijn inkoopsprijzen liggen? Dan con solideert hij de gemaakte winst, sluit alle ver dere risico's, uit en verschaft hij zich dej middelen voor nieuwen handel in het nieuwe seizoen met artikelen, welke aan de nieuwe eischen des tijds beantwoorden. Tevens breidt hij den kring zijner cliëntéle uit. Met zijn opruimingsprijzen bereikt hij een categorie van koopers, die gaarne vroeger in het seizoen bij hem zouden zijn terechtgeko men, maar toen niet de gelden konden be steden, welke het prompte volgen van alle modieuze aanwijzingen vereischt. Deze men schen kunnen thans, middels de „opruiming", nog aan lang gekoesterde wenschen voldoen, Weet de winkelier ze tevreden te stellen, dan zal hij ze in de toekomst, indien hun persoon lijke omstandigheden dan beter zijn, eerder tot klanten hebben. We hadden het over een verbond van Mer» curius met de natuur. Inderdaad, juist in Juli, als de lichtende dag scherp de kaalheid eii het verscbotene van het oude doet uitkomen en de mensch geneigd is om' iets méér te> ondernemen dan gewoon, vallen de halfjaar- lijksche uitverkoopen. Iedereen is dan blij nog het een en ander te „bemachtigen", dat hem) en vooral haar in bosch en hei, aan strand of aan boord, een fleuriger, helderder^ jonger, zonniger, aantrekkelijker aanzien geeft. Ik heb met een ,en ander slechts willen! betoogen, dat de Juli-uitverkoopen niet „zóo: maar" een handigheidje van de winkeliers uit-! maken, maar voor dezen een economische noodzaak zijn. Een noodzaak nochtans, welke hun ten nutte en hun klanten ten voordeele is. „Koopjes" komen dezen nooit méér te pas dan in den mooien vacantietijd, die met den' opruimingstijd begint. Maar natuurlijk, men moet er zich re kenschap van geven, bij wien men koopt. Tuist voor „koopjes" moet men bij een ver trouwd adres wezen. Als een te goeder naam' en faam bekend winkelier werkelijk iets op te ruimen heeft, omdat een gevorderd seizoen en de noodzaak van bevoorrading met nieu we artikelen hem daartoe dwingen, dan zal hij daarvan kennis geven, zooals te doen ge bruikelijk, in de plaatselijke krant, per adver tentie dus, noemende de artikelen, die wég moeten. Voor opruimings-koopjes blijft daarom de advertentie-rubriek van de plaatselijke krant de eenige, althans de beste gids. HPJDEKWE1 Burgemeester cn Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van B. G. d. Broek, Klaarwaterweg 85, te Soest, om in perceel, kadastraal bekend in sectie G., no. 3775 gelegen aan den Klaarwaterweg, een bakkerij te mogen oprichten, door hen op heden is verdaagd. Soest, 6 Juli 1937. De loco Burgemeesic. GASILLE. De Secretaris, J. BATENBURG. 500 PADVINDERS NAAR SOEST. Wanneer het laatste kamp-vuur op de Wereld-Jamboree der padvinders in Vogelen- sang uitgedoofd is, zal dit nog niet be- teekenen, dat die duizneden jongens uit alle deelen der wereld huis.toe gaan. Voordat zij zich weer inschepen, voordat zij weer in trein of auto stappen, gaan zij Holland grondig bezichtigen. Ook onze gemeente zal daarin zijn deel hebben. Op Woensdag 11 Augustus n.1. willen 500 padvinders naar Soest komen. Daarbij is de bedoeling van het Jamboree-bestuur, dat deze jongens zooveel mogelijk bij partikulieren te gast komen, en dat die particulieren zich de moeite nemen, hetzij per auto, per fiets of per „pedes Apostelorum'', om onze fraaie omgeving en bezienswaardigheden te laten zien. i i Aan U, lezer, om Hollands gastvrijheid niet tot een spreekwoordelijk iets te maken. Geef U, thans meteen op aan het verkeers- huis, v. Weedestraat 4, Tel. 2886, opdat Hol lands goeden naam, tot in de uiterste hoeken van de wereld kan worden uitgedragen. SOESTERBERGSCHE DAM- 'j EN. SCHAAKCLUB. Bovengenoemde vereeniging verzocht ons er op te willen .wijzen, dat in den vervolge de wek^Jijksche clubavond zal worden gehouden op, Woensdagavond in 't Chr. Militair Tehuis. de uit alle macht, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De kleine werd door den wagen gegrepen en tegen den grond ge smakt. Dr. Rupert, die spoedig ter plaatse was kon slechts den dood constateeren. VEREEN, „HET HOOGELAND". Met vriéndelijke dank aan alle collectantes en aan alle gevers en geefsters, kunnen wij berichten, dat de speldjesdag heeft opge bracht de mooie som van f 116-34. Het Hoofd van het gemeentebestuur vain Soest maakt bekend, dat de ontwerp bebou wingsvoorschriften voor de bebouwde kom, als bedoeld in artikel 43 der Woningwet met b'jbehoorende teekening voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage liggen vanaf Maandag 5 Juli 1937 gedurende vier weken en dat belanghebbenden gedurende dien ter mijn hun bezwaren tegen een en ander bij den Gemeenteraad kunnen inbrengen. Soest, 2 Juli 1937. Het hoofd van het gemeentebestuur. GASILLE, loco-burgemeester. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND. Donderdag 8 Juli j.1. vergaderde in „Eem- land'* de afdeeling Soest van den Vrijz. Dem. Bond, tot de wederoprichting, waartoe onlangs was besloten, aanvankelijk met 30 leden. De vergadering werd geleid door den heer J. van den Brink, secretaris der Federatie Utrecht. Na vaststelling van een reglement, werd overgegaan tot de benoeming van een bestuur. Tot voorzitter werd aangewezen de heer B. J. Frieling, Van Lenneplaan 34; tot secretaris de heer J. E. Wi. Harmsma, Schriks. laan 58, tot Penningmeester de heer A. P. J. de Groot, Heuvelweg 40 en tot leden de heeren J. E. Bloemen, Waldeck Pyrmontlaan 60 en R. Koesman, Regentesselaan 17. Verder werden nog afgevaardigden naar de Federatie-vergadernigen benoemd en verschil, lende huishoudelijke onderwerpen afgedaan, Na een opwekkend woord van den voor zitter werd de vergadering gesloten. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat op 3 Juli 1937 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van M. A. Hastrich van beroep hotel-pension houder, wonende te Soest om' een verlof A in de navolgende localiteit: ben eden-Voor Io- caliteit van het perceel, plaatselijk gemerkt no., 83b en gelegen aan de Birkstraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening de. «er bekendmaking kan ieder tegen het ver- Ieenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Soest, den 5 Juli 1937. i I I Burgem. en Weth. voornoemd. De loco Burgemeester, GASILLE. De Secretaris, I j I- BATENBURG. DE MILITAIRE VIJF-KAMP. I Donderdagmiddag werd in het Natuurbad het onderdeel zwemmen der militaire vijf kamp voor officieren en onder-officieren af gedaan. Begunstigd door mooi zomerweer en gadegeslagen door vele belanstellenden wer den de diverse serie's verzwommen. De uitslagen luiden: 300 M. vrije slag voor officieren: 1. Jansen 5-17 1/5 min., 2- Peterse 5-39 1/5, 3. Serré 5-41 2/3, 4. Feith 6.08 2/5, 5- v. Hellenberg 6-18 1/5, 6- Tonnet 6-22 3/5, 7. de Vries 6 33, 8. v. d. Mey 6-45 2/5, v. d. Heide 6-50, 10- Baeno de Mesquitta 1/5, 11. Klop 7.13 4/5, 12. de Vos van Steenwijk 7.21 3/5, 13. Halle 7.21 3/5, 14- Ootmar 7.34 2/5, 15. Almekinders 7.48 4/5, 16. Bakker Schut 7-58 2/5, 17. Haase 816, 18. IIcken 8.30, 19. v. d. Schee 8-44 2/5- Uitslagen: 300 M. vrije slag voor onder-off. 1. v. d. Breevaart 5-46, 2. Groeneberg 6.26 3/5, 3. teruggetrokken, 4. Meert 6 41 2/5, 5- Gereerte 6.43 3/5, 6- Martens 6-52, 7- Josiasse 6-54.. 8. Procee 7.23, 9. Nederveen 810 3/5, 10. Bonga 8-14 2/3, 11. Snijen 8-57 1/2, 12. Mud 9.39, 13. de Vries 10.24 4/5- DROEVIG ONGEVAL. Woensdagmorgen had alhier een droevig plaats, waarbij een meisje van 3 jaar het slachtoffer werd. Om half 10 reed een vracht-auto uit Ede, bestuurd door P. van der V. door de Kerk straat, toen het 3-jarig dochtertje van den heer G. Hilhorst, bakker, uit den tuin voor de ouderlijke woning gelegen, plotseling den De chauffeur van de auto f-m- AANRIJDING- Woensdagmorgen te ongeveer half 11 had op de Birkstraat vlak voor de Hofslottersteeg een aanrijding plaats. 1 1 Op genoemd tijdstip reed een groote trai ler uit Nunspeet, bestuurd door B. H. al daar, in de richting Soest. Een luxe auto) uit Diemen, bestuurd door J. D. v. O- haalde de trailer in, doch toen hij passeeren wilde, kwam' ;een tegenligger aanrijden. In plaats van te retireeren, bleek de luxe auto, toch te willen passeeren. Dit kon niet anders dian door de trailer op een ergerlijke manier te „snijden", wat dan ook gebeurde. Met het linkervoorwiel werd de trailer geraakt, waar-, na beide wagens naar rechts zwenkten. De trailer zakte daarbij door zijn gewicht in de berm van den weg. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, doch de mate- rieele schade was aanzienlijk. De trailer werd later op den dag door een kraanwagen weg gesleept. De politie maakte tegen de bestuurder van de luxe auto proces-verbaal op. I In flagrante tegenspraak met een bericht in het Utr. Dagblad hierover, moeten wij ver melden, dat het ongeluk alleen en uitsluitend te wijten is aan de slechte „manieren" van den bestuurder der luxe wagen. Het onge luk was dus niet te wijten aan oververmoeid heid van den chauffeur der trailer, waarvan door een zeer gunstige rijtijd-verdeeling hier geen sprake k'an zijn. j RAD. O-CENTRALE SOESTDIJK PROGRAMMA BUITENLANDSCHE j STATIONS. ZONDAG 11 JULI, 8.30 Brussel Ned 12.20 Keulen. 1.20 Brussel Ned. 2-20 Droitwich. 3-35 Parijs Radio. 4.20 Keulen. 5-20 Parijs Radio. 6.35 Droitwich-London Reg. 8.20 Keulen. 11.30 Berlijn. MAANDAG 12 JULI. 10.35 Parijs Radio. 11.05 Droitwich. 12.05 London Reg. 1.20 Brussel Ned. 2.20 Keulen. 3.20 Droitwich. 4.20 Keulen. 5-20 Parijs Radio. 6.20 Keulen. 7.00 Radio-Centrale Soestdijk. 8.00 London Reg. 9.20 Keulen. 10.20 Brussel Fr. 11.20 Droitwich. DINSDAG 13 JULI. 11.05 Droitwich. 12.05 London Reg. 1.20 Brussel N ed. 2-20 Droitwich. 5.05 Keulen. 7.00 Radio-Centrale Soestdijk 8.00 Droitwich. 9.20 Bero munster. 10.50 Berlijn. WOENSDAG 14 JULI. 11-05 Droitwich. 1.20 Brussel Ned. 2.20 Droitwich-London Reg. 5-20 Keulen. 6-20 Diversen. 7.00 Radio-Centrale Soestdjjk. 8.00 Parijs Radio. 8.20 Droitwich. 9.20 Deutschlandsender. 10.20 Brussel Ned. en Fr. 10-50 Berlijn. DONDERDAG 15 JULI. 11.05 London Reg. 12.35 Keulen. 1.20 Brussel Ned. 2.20 Droitwich. 6.20 Keulen. 7.00 Radio-Centrale Soestdijk. 8.00 Droitwich. 9.20 Keulen. 10.20 Weenen. 11-15 Droitwich. VRIJDAG 16 JULI. 10.35 Parijs Radio. 11.05 London Reg. 12.35 Keulen. 1.20 Brussel Ned. 2-20 London Reg. 3.35 Deutschlandsendei 4.20 Keulen. 5-20 Droitwich. 6.20 Keulen. 7.00 Radio-Centrale Soestdijk. 8.00 London Reg-Droitwich. 9.20 Keulen. 10.20 Brussel Ned. en Fr, 10.50 Berlijn. ZATERDAG 17 JULI. 10.35 Parijs Radio 11.05 Droitwich. 1.20 Brussel Ned. 2.35 Keulen. 3.35 Brussel Fr, 4.20 Keulen. 7.00 Radio-Centrale Soestdijk. 8.00 London Reg. 8.20 Keulen. 10.20 Droitwich Wijzigingen voorbehouden. GESCHENKEN VOOR HET PRINSELIIJK PAAR. Donderdagmiddag zijn aan het Prinselijk Paar weer «enige huwelijksgeschenken aaiw( geboden. Verschillende deputaties zijn daartoe tea paleize ontvangen. Zoo kwam er de commissie van Moedert en Opvoedsters uit de vereeniging van Vol« bond en Vrede, een deputatie der Geref. Jeugdbonden, de burgemeester van Slied-'-echf vergezeld van 2 jeugdige arbeiders, die ien geschenk aanboden, hetwelk vervaardigd iras in de Centrale werkplaats voor werklooz* 1 10 Sliedrecht. Later in den middag kwam een deputatie van de Russische gemeente uit Den Haag, die een zilveren zoutvat van he' jaar 1797 aanbood. Dit zoutvat heeft toebe oord aan Paul I van Rusland en Koningin nna Paulowna. CONCERT WILHELMINAKERK. Dinsdagavond had in de Wilhelminakeii alhier, het 5e orgelconcert plaats, hetwelk werd gegeven door Mej. Ida Jongsma met medewerking van Mej. G. Burbach, welbe kend door haar optreden voor de Avro-mi- crofoon, en het Amersfoortsche mannenkoor „Jubal". Dit concert, wat zeer goed bezocht was, werd gegeven ten bate van het orgelfonds der kerk. Om half 9 opende Ds. B. Alkema de bij eenkomst, waarbij hij zijn groote vreugde uit sprak over de groote opkomst. Na het zingen van psl. 89! 1 ging hij in gebed voor. Het concert werd ingezet met het spelen van diverse variaties over God save the King door Mej. Ida Jongsma op het orgel, welke zeer zuiver ten gehoore werden gebracht. Hierna tradt het Chr. Mannen-koor Jubal op, dat in een drietal liederen, welke zeer goed klonken, hun programma aanvingen. De sopraan, Mej. Burbach, vertolkte hierna op sublieme wijze «enige mooie liederen, waar onder eenige Latijnsche. Om alle nummers te bespreken lijkt ons onnoodig. Immers alle nummers konden de toest der critiek ver doorstaan. Het was een genotvollen en kunstvollen avond. AANRIJDING. Dinsdagmiddag stond op de Soesterberg* schestraat een luxe-auto geparkeerd van een Amersfoortsche ingezetene, toen de tuinmansi jongen W. J. H. met een 3-wielige bakfiets beladen met dennen-groen tegen de gepar-, keerde wagen opbotste en een flinke be schadiging teweeg bracht. De oorzaak vani een en ander bleek in het duister te liggen* GESLAAGD. Voor het Toelatings-examen der R.H.B.S* te Amersfoort, slaagden onze jeugdige plaats^ genooten; Martien Spierings en Piet Soors d'Ancona, resp. leerlingen der Chr. Schoof op Hees en de O.L. School aan de Beetz^ laan. AANRIJDING. Blijkbaar wegens onbekendheid met dei pas ingevoerde regeling van voorrangswegeiB waarvan de Rijksweg alhier er eea is had Donderdagmorgen een aanrijding plaats bij het beruchte kruispunt F. C. Kuyperstraat Wan Weedestraat.. 1 Een bejaarde heer kwam per rijwiel de F. C. Kuyperstraat uit en wilde de Van Weedestraat oversteken. Plij lette blijkbaar niet op het aankomende verkeer en werd hoe wel de chauffeur alle moeite deed om zijn' wagen tot stilstand te brengen door een' auto aangereden en tegen den grond ge smakt. Wonder boven wonder bekwam de man weinig lichamelijk letsel, hoewel zijn kleeren ernstig beschadigd waren. Zijn fiets was ech ter totaal vernield. De schade werd onderling geregeld^ Later vernamen wij, dat de aangeredene zich onder doktersbehandeling heeft moeten stel* len, ARBEIDSBEURS. Heden stonden ingeschreven 263 werkzoe kenden w.o. 24 metselaars, 34 opperlieden, 22 timmerlieden, 27 grondarbeiders, 4 schil ders, 5 stucadoors, 4 drukkers, 7 slagers, 22 tuinarbeiders, 14 chauffeurs, 7 transport arbeider 1 rijwielhersteller en 34 losse arb. In den Rijks-steun.regeling zijn opgenomen 82 personen, In de Rijks-werkverschaffing 30. ZWARE KOE. V. d. Sijde's vleeschwaren-bedrijf aan d«( Steenhoffstraat alhier, slachtte Donderdag een1 extra zware koe. Dit beestje n.1. met een gewicht van plm'«| 900 pond droeg aan vet bij zich een ge-i wicht van plm. 150 pond, wat 2 x zooveel is als normaal. Dat deze koe erg wankel op zijn pooteqj stond is begrijpelijk. GEVONDEN VOORWERPEN. Voor navolgende gevonden voorwerpen zijd inlichtingen te bekomen aan het politie-bureat V Sleuteltje; damestasch; 2 rijwiel-belastingmeH, ken; blauwe ceintuur; zilveren armband; kra<^ len armband; kinderjurkje; kinderwagen^ kleedje; colbertjasje; kinderportemonnaie; aan 1 geloop en; 4 honden. OiPENLU CHTMEETIN G. Woensdag 14 Juli a.s., 's avonds half 8^ zal de Nationale Christen Geheelonthouders^ Vereeniging op het open terrein aan de Mid« delwijkstraat, naast den heer Van Hengstun^ een openluchtmeeting houden. Niet minder dan 4 sprekers vragen aan* dacht, terwijl de Soester Harmonie haar me> dewerlang zal verleen en. V- Men. ziü. da aduertpnti,» ia. dit blad*

Soester Courant | 1937 | | pagina 2