De vreemdeling in China. Soest De jaarlijksche zwemwed strijden. Motorraces ia Soest. HEERENKLEEDING Burgerlijke stand Buitenlansche belangen botsen herhaaldelijk tegen nationale tradities 'hlna steeds het kind van de raüening. China, het onmetelijke, dicht bevolkte rijk van het Verre Oosten staat voor den zoo* reelstenkeet in het middelpunt der internatio nale belangstelling. l .Waarvoor het weor zal moeten bloeden, toooals het zoo vaak reeds heeft gebloed, i China is een land, zoo groot als Europa, «net groote, deels vruchtbare provincies. Er zijn ook zeer arme vlakten met een arme bevolking. Het land heeft belangrijke natuurlijke hulpbronnen. De bevolking is. ruw geschat, 500 millioen zielen sterk. China beeft waarschijnlijk de oudste cultuur ter wereld. I Het onmetelijke rijk was zeer beschaafd reeds, toen onze voorouders nog „wilden" waren. De economische ontwikkeling van het land hield echter geen tred met de cultureele. Indien China economisch-juist werd geëx ploiteerd, zou het volk materieel welvarend kunnen zijn en een kostelijk afzetgebied we- zien voor de producten van andere landen, j Vandaar de tucht van andere volkeren om China „bij'' te brengen, liefst met de nationale vermogens aan geld en arbeidskracht uit die „andere" landen, wier expansiedrang vaak groot, in een bepaald geval Japan! Zelfs zéér groot is. t Economie „ligt'' den Chinees niet, van- flaar, dat hij weinig is ingenomen met die buitenlandsche inmenging. Deze druisclit ook op andere gronden tegen zijn nationale, tra ditioneel e en godsdienstige gevoelens in. Hij beeft een aangeboren afkeer tegen buitenlaii öers, te weten: tegen buitenlanders in China! Niet omdat die harder meesters zouden zijn Ha" zijn eigene. Het Chineesche volk heeft zich door de eeuwen heen laten uitbuiten door zijn mandarijnen en zijn gronden laten afstroopen door soldatenbenden. De afkeer tegen buitenlanders is een karakteristieke, een traditioneele. De Chineesche wetgeving verbiedt b.v. den verkoop van onroerende goederen aan vreemdelingen. Deze hebben daarom door druk en door geweld, ter ont- wikkeling van hun economische belangen in bet land, in en.om de voornaamste havens en bevolkingscentra in het binnenland bepaalde gebieden in voortdurende huur of pacht ge kregen. Deze gebieden lieeten concessies- I Daar kunnen de vreemdelingen bouwen en zich vestigen; daar ook hebben ze hun eigen bestuur, hun eigen politie, en zelfs hun eigen legertje, ter bescherming van de in die con cessie gevestigde onderdanen. f Zulke eigen, dus nationale concessies in fihina hebben op het oogenblik nog: Begië, Engeland, Frankrijk, Italië en Japan. Er zijn Voorts nog internationale concessies, waarin Vreemdelingen uit verschillende landen tesa- Inen wonen onder een eigen gekozen be ltuur en beschermd door de datachernenten van de verschillende gezantschappen en (of) eonsultaten. Deze concessies zijn de centra Van de handel op- en de economicshe exploi tatie in het algemeen v£n: China. Het militaire optreden van Japan tegen China is niet anders dan een sedert jaren Voortgezette poging om met geweld de eco nomische exploitatie van het land met Ja- pansch geld en Japansche arbeidskrachten te verwerven, wat den Japanners die daarbij •tuitten op den natuurlijken weerzin der Chi- Zeezen tegen de vreemden met overleg, ferraad en omkooperij niet was gelukt, j Dit militaire optreden wordt den Japeimers Vergemakkelijkt door bet bezit der conces- jies, waar zij permanent, dus ook in tijd van Vrede, reeds permanent troepen gelegerd had den. Krachtens internationale overeenkomsten Etag China zich niet tegen de Japansche con cessie keeren, want alle internationale con cessies zijn internationaal gegarandeerd! De Japanners kunnen hun concessies dus maken tot bases voor een krijgstocht tegen China. En als de Chineezen zich dan verdedigen en er vallen daarbij bommen in een der con- cessies zooals dezer dagen „afgedwaalde" bommen in de Frarische concessies van Sjang hai terecht kwamen dan protesteert heel het koor van buitenlandsche diplomaten. Ook in andere opzichten in China in zijn verweer tegen gewelddadige vreemde in menging gehandicapt, n.1. door de verplich tingen, welke het land in den loop zijner jeschiedenis achtereenvolgens door de geza menlijke groote buitenlandsche mogendheden werden opgelegd. Uit de jongere geschiedenis van China bel ben we daartoe slechts te herinneren aan den oorlog van 1860 met Rusland, welke aan China het Amoergebied koste. Frankrijk be zorgde zich voordeelen in den, oorlog van 1882'85 om Ton-Kin. Daarna verbitterde 't optreden van zendelingen de Chineezen zoo zeer tegen de vreemdelingen, dat telkens volks-bewegingen en moorden op zendelingen en andere cchisternen werden uitgelokt, waar mee dan weer de vreemde mogendheden zich bemoeiden, die er gebruik van maakten om nieuwe voordeelen te bedingen. De oorlog van 1894'95 tegen Japan kostte aan China Formosa en de souvereiniteit over Korea; Duitschland verwierf zich in 1897 naar aanlei ding van een moord op zendelingen Kiao-tsjou In Sjantong (in 1914 door Japan ingepalmd), Rusland eigende zich in 1898 Zuid-Liao-tong met Port Arthur toe, Frankrijk Kwantsjou en Ehgeiand Wei-hai-wei. Alles om moorden op zendelingen. Ook wist men allerlei econo mische concessies te verkrijgen. Tegen dat alles groeide een Chineesche rolksbeweging, georganiseerd in geheime ge nootschappen, de „Boksers'». Dezen beleger den in 1899 de gezantenwijk in Peking de Boksersopstand waarop een internationale troepenmacht ook Nederland leverde zijn deel in China landde en de gezanten te Peking, van wie de Duitsche intusschen was vermoord, ontzette. Ook elders in het land trad deze internationale expeditie op. In 1901 werd de vrede gesloten. China moest gedurende 30 jaar elk jaar 15 millioen tael schadeloosstelling betalen, Rusland werd zoo goed als meester van Mandsjoerije (waar uit het enkele jaren geleden door Japan ners werd verdrongen). Later maakte de groote provincie Mongolië zich onder mede werking van Rusland onafhankelijk van China. Vooral Rusland en Japan hebben elkaar hun overwicht in China betwist. Toen Rus land verzwakt uit den Europeeschen oorlog te voorschijn kwam, hebben de Japanners de Russen geleidelijk uit China geweerd en in dat land hebben z© herhaaldelijk „incidenten'* als voorwensel gebruikt om eerst Mandsjoerije definitief aan het Chineesche gezag te ontrek ken door het met geweld een zelfstandigheid op te dringen onde eern eigen vorst als Ja- panschen knecht (Piljoe, eens als kind de laatste Chineesche keizer). Vervolgens zijn de Japanners de Noord-Chineesche provincies binnengedrongen om daar een z.g. „auto noom'» in waarheid aan Tokio onderwor pen bestuur te vestigen. Uit het laatste optreden van Japan, een verdere indringing in China beoogende, is het huidige Chineesche verweer geboren. Hoe vanouds de wil der Chineezen leeft om zelfstandig en zonder bemoeienis van vreemden hun eigen leven te leven, bewijst de bouw van de machtig© Chineeschen Muur, die over een lengte van 10-000 mijlen langs de Noordgrens van het rijk werd ge bouwd en reeds 245 jaar voor Christus groo- tendeels voltooid was! 1 Deze muur is nog slechts symbool. De afloop van den thans aan den gang zijnd en oorlog zal voor China fataal zijn en het land sterker dan ooit onder vreemden invloed brengen. Van Japan of van Rusland. De invloed van de Ver. Staten en van Europa op China wordt regelmatig minder. De Europeesche beschaving is te zeer verzwakt om in de geschillen tusschen de Aziatische rassen te .kunnen interv-enieeren. China's eenige hope is het bolsjewisticshe Rusland. De Russen helpen met alle midde len behalve een openlijken oorlog de Chineezen tegen hun gemeenschap])elijken aartsvijand: Japan, dat immers ook de Rus sische positie in Azië (Siberië, Sachalin enz.) bedreigt- Chdna's zelfstandigheid zal in dezen oorlog ten ondergaan aan Japan als vijand of aan Rusland als vriend. Een Chineesche overwinning zou ongetwij feld leiden tot de bolsjewiseering van het Chineesche rijk, den ondergang van de Chi neesche cultuur en de vernietiging van het christendom in het verre Oosten. De Chineezen zijn over het algemeen Boed dhist, Taoist of Confucianist, Echter zijn on der hen ook 30 millioen Mohammedanen, en 3 millioen christenen. Van deze laatsten zijn 2.5 millioen Katholieken en 360-000 Prote stanten. f In China wonen bijna 300.000 Japanners (30.000 in de Japansche concessie te Sjang hai), 70.000 Russen, 13 000 Britten, 7-000 Amerikanen, 2500 Portugeezen, 3000 Duit- schers en 9000 Franschen. Alles in ronde ge tallen. Vele vreemdelingen wonen voorts nog in de speciale pachtgebieden welke als vreemde ko loniën in China moeten worden beschouwd, als het Britsche pachtgebied van Hongkong, het Portugeesche van Macao en het Ja pansche van Kwantoeng. i Rie Mastenbroek zwom niet. Tegenwerking van den K.N.Z.B. Onder zeer groote belangstelling hadden Zaterdagmiddag de jaarlijksche zwemwed strijden plaats in het Natuurbad. Onder de vele autoriteiten merkten wij op: De Burge meester Mr. \V. A- J- Visser; de Gemeente secretaris J. J. Batenburg; de wethouders H. J. Gasille en, J. de Bruin; de Inspecteur van politie J. Schreuder; Dr. Donker; Ir- Ek- steen, techn. leider van het Natuurbad; Mevr. van Wijckhuizen, de trainster van verschil lende onzer nationale zwemsters; Raadslid M. Hornsveld; de Heeren Visser en Hiem- stra van de Gooische overdekte zweminrich ting en vele anderen. De weersomstandigheden waren van. dien aard, dat de temperatuur van het water niet bepaald warm was te noemen. Tegen het einde vergastte Plhvius de aan wezigen nog op eenige pias-regens, waar door velen in het restaurant een droog heen komen zochten en waardoor tevens het laat ste nummer gecostumeerd tobbe-roeien letterlijk en figuurlijk in het water viel. Do wedstrijden zelf hadden een zeer vlot verloop, waarbij naast de jury, bestaande uit de Heeren: G. Dekking, L'. Dorjé, F- Bult, H. de Graaf en E. van Eeden (secr.), de Bad« meester de heer J« Vriens, als starter, een groot aandeel heeft gehad. Een zeer groote teleurstelling was het voor de aanwezigen, toen bekend werd ge maakt, dat Rie Mastenbroek op medisch ad vies geen demonstratie's mocht geven. Ilier- door liep Soest de première van haar eerste optreden als prof. mis. De schoonspringer, de Heer R. Jonker, was echter zoo welwillend dit nummer zij het dan geïmproviseerd op zich te nonen. Een titanen-strijd werd geleverd bij de di verse heeren-nummers, vooral bij de ioo M. schoolslag, waar de jeugdige A. Hübner de Heer D- Fugcrs, met een minieme voorsprong, versloeg. Door een foutief keerpunt, werd Hübner echter gediskwalificeerd en kreeg de Heec Fugers voor de 2de maal de wisselbeker. In het programma waren 2 nummers in- gelascht, n.1. de 50 M- schoolslag met dren keling voor dames en heeren. Het viejl ons op, dat daarbij minieme deelname was van de Soester Vrijwillige Reddingsbrigade, het geen zeer te betr-euren is. Mej. Gre de Hooge (R.D-Z-), Ned. kam pioene schoonspringen 1937 en de Heer R. Jonker (U.Z.C) gaven fraaie staaltjes op het gebied van schoonspringen te zien. Zij demonstreerden, snoeksprongen, salto's, zweefsprongen, hoeksprongen, halve en ge- heele schroefsprongen enz. De Heer Jonker besloot met een komisch nummertje, hetwelk liet zien hoe hij had leeren springen. De volledige uitslagen luiden als voigt: 50 M schoolslag jongens tot 13 jaar- 1. A- Quelle, 51 sec-, ie prijs. 2. P. Dijkstra, 53 1/5 sec- 50 M. schoolslag meisjes tot 13 jaar. 1. J- v- Engelen, 51 sec-, ie prijs. 2. T- Boone, 52.5 sec., 2e prijs, 3. J- Hendriks, 57 sec-, 3e prijs. 50 M. schoolslag meisjes 13 tot ió jaar. 1. M- Dresselhuis, 45-2 sec-, ie prijs. 2. J- Melis, 46 sec-, 2e prijs. 3. H. Dresselhuis, 47 sec-, 3e prijs. 50 M. schoolslag Dames- Open inschrijving. 1. J- Jansen, 42 seo-, ie prijs. 2. J. Lanfemeijer, 454/5 sec. 50 M. vrijeslag Dames. 1. J- Lodewegen, 401/5 sec-, ie prijs en personeelsprijs. 2. A- Ensing, 41 2/5 sec- (buiten mede dinging). 50 M. vrijeslag Heeren. Open inschrijving- 1. N. N. (U-trecht), 324/5 sec., ie prijs. 2. T. Hoolsmans, 33 sec- 3. N- N- Jansen, 37 sec. 7 50 M. vrijeslag jongens tot 13 jaar. 1. A. Quelle, 501/5 sec-, ie prij? 2. P- Dijkstra, 513/5 sec- 50 M. vrijeslag Veteranen. Open inschrijving- 1. J- R- Levie, 372/5 sec*> Ie PrÜs« 2. C. Tientjes, 51 sec-, 2e prijs. 3. M- v- d. Es, 51 1/5 sec., 3e prijs- ioo M. schoolslag Dames- 1. S Scholten, 1-513/5 sec-, ie prijs pl, wisseltak. 2. PL v- And el, 2.9 sec. J. Jansen, 1.38 sec- (buiten mededinging), too M- vrijeslag Heeren. 1. P- Hübner, 1.252/5 sec-, ie prijs pl. wisselbeker. 2. H. Boone, 1.31 sec., 2e prijs- 100 M. schoolslag Heeren. 1. D. Fugers, 1-37 sec-, ie prijs (2e maal de wisselbeker). 2. A- Hübner, 1-36 sec., (gediskwalifi ceerd). 50 M. vrijeslag meisjes 1316 jaar. 1. H. Dresselhuis, 372/5 sec, ie prijs. 2. M. Dresselhuis, 43 se-- 3. J. Melis, 47, sec- 50 M schoolslag met drenkeling, Heeren. 1. D- Fugers, 54 sec-, ie prijs* 2. J- Tientjes, 1-5 sec-, 2e prijs.- 3. M- v- d. Es, 1.17 sec- 50 M. schoolslag met drenkeling, Dames- 1. J- Jansen, 573/5 sec-, ie prijs. 1 2. PI. v- Andel, 1.15 sec. j 3 x 50 M.. wisselslag estafette, Dames. 1. C- Wessels, J- Jansen, L. Lamfemeijer, 2.243/5 sec-, ie prijs. 2. B. Lodewegen, A- Ensing, S. Scholte, 2.27 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette, Heeren.* 1. T. Houtmans, K- Trapmans, B. van Gameren, 27 3/5 sec., ie prijs. 2. H- Boone, D- Fugers, P. Hübner, 2.12 sec. Gecostumeerde tobbe roei-wedstrijd. 1. Mej. K. Donker (snelste roeier)* 2. Mej. T- Donker (mooiste costuum)< 3. A- Quelle, idem- PRIJSUITREIKING. Na afloop verzamelden allen zich in het restaurant. Ir. Eksleen, die daartoe thans pas de gelegenheid kreeg, heette de autoriteiten hartelijk welkom en dankte hen voor de be toonde belangstelling. Spr. constateerde, dat er zeer goede sport te zien is geweest. Dat meerdere zwemmers en zwemsters van eenigen naam vanmiddag niet zijn opgetreden, aldus spr-, is onze schuld niet. De schuld hiervan ligt geheel en al bij den Kon. N<ad. Zwem Bond, die weigerde toestemming hiervoor te geven! Spr. hoopte, dat de K. N- Z- B. in de toekomst deze za ken anders zouden gaan bekijken. Dezen middag is het gebleken, dat een zwemclub noodzakelijk is in Soest. Spr. dankte Mej- de Hooge en de Heer Jonker, die zoo spontaan geboot hadden gegeven aan de uitnoodiging. Beiden ontvingen een aandenken. In hartelijke bewoordingen dankte Spr. Mevr. van .Wijckhuizen, de jury en de deel nemers. Vermelden wij nog, dat „Soest Vooruit" 2 prijzen, de heer Maris, exploitant in badgoe- deren enz. 2 prijzen en de Heer D. Horns veld 1 prijs beschikbaar hadden gesteld. Tcrreiarit achter hotel „Kamplast". Op den 22en Augustus werd op de uiter ste grens van Soest, n.1. in de Gemeenter bosschen achter Hotel „Kamplust" op de Birktstraat een terrein-rit gehouden, georga niseerd door de motor-club „Amersfoort en Omstreken". De belangstelling hiervoor was zeer groot en vooral de omgeving (Amster dam, Haarlem, Utrecht enz leverden groote contigentcn belangstellenden^ die natuurlijk! per motorfiets arriveerden Zoo was Hotel „Kamplust" letterlijk om singeld door een leger van motorfietsen, auto's en fietsen. Het parcours was zeer zwaar, daar het een aaneenschakeling was van terrein-moei lijkheden, waardoor veel van de „ausdauer der rijders en motoren gevergd werd. Dat er 's middags alleen een 15-tal motoren uit moes ten vallen zegt genoeg. In de ochtenduren reed de oefenklasse en was de belangstelling nog niet zoo groot, doch om twee uur 's middags echter was het anders. Ruim 5000 motorsport-liefhebbers hadden zich opgesteld langs het parcours, dat 4 K M- long was en hetwelk door bosch, hei de en zandgrond liep 20-Maal moest dit par cours worden gereden waardoor men 80 K.M- moest rijden. Om kwart over 2 startten een viertai zware motoren, (500 c.c.), die onder daverend lawaai wegtrokken, gevolgd door een 20-tal lichtere motoren (125350 c.c-), die 1 minuut later startten. De snelheid, die ontwikkeld werd, was uit de aard der zaak niet hoog, daar was het terrein te zwaar voor. De weersomstandigheden hebben een zeer groot aandeel gehad in het welslagen van deze wedstrijden. De organisatie was in zeer deskjindigei handen, terwijl de organisatoren vol lof wa ren over de betoonde medewerking van ons gemeente-bestuur en de politie. De gedetailleerde uitslagen zijn; Oefenklassen. 125 c.c.: 1* K- Kanfman, Utrecht; 2. Th- Schrijver, Amsterdam; 3. M- Hermans, Utrecht; 4. J. ten Brink, Amsterdam- 250 c.c.: i- Ch- van Zutphen, Utrecht; 2. E. Oldenhof, Amersfoort- 350 c.c.: i- W- P* Schutte, Amsterdam; 2- J. Mann, Amsterdam; 3. Th- v. Looy, Haar lem. 500 c.c.; i- J* Haaker, Bad-hoevendorp, Wedstxjjdklasse; 125 c.c.: i- J. C. Verkerke (Eysink), Amersfoort; 2. J- Schravendijk (D.K.W.), Haarlem; 3. C. A- Hardevelt (J.L,0*), Haa» ren. 250 c.c.: i- C- v. Eys (Matchless), Amers foort; 2. J. Beels (Lewis), Haarlem- 350 c.c-: 1- R. W. V- Beek (Royal Enfield), Amersfoort; 2. J- F- Kat (Velocette), Nieun wendam; 3. C. Huybrechts (New-Imperial), Middelburg; 4. A- H- M» Vierdag (Royal En- freld), Amersfoort. 500 c.c.: i- D. Renooy (Eysink), Amers foort. In deze laatste klasse was na eenige ron den de spanning er uit, daar van de 4 deel nemers (D- Eysink, H. C- v- Amstel, J, Brug ge en D. Renooy) alleen de laatste zonder, motorpech bleef. De snelste ronde maakte J. van Rijn (Sun- beam), Arnhem, die de 4 KM- in 4 min. 40 sec. draaide, hetgeen neerkomt op een snelheid van ongeveer 54 K.M. per uur- Zijn machine echter gaf het echter zeer spoedig, op. Soest heeft met deze wedstrijden een no vum gehad! PERSONALIA. Met ingang van 23 Augustus is alhier tot agent van politie benoemd de Heer M. .Wolf uit Sneek, agent van politie aldaar. De WelEenr. Heer G. W- Bauland, kape laan te Vinkeveen hield de feestpiedicatie met de tekst: „Gelukkig zijn zij, die mogen wonen in Uw Huis, o Heer!'' Het zangkoor zong enkele meerstemmig* Sacramentshymnen en het Magnificat, terwijl de geloovigen het Te Deum zongen. Na bet Lof werd het „Lied van Lof en Dank'» gezongen, als besluit van dezen feest dag. l bracht de R.K- Harmonie St- Joseph een serenade aan Pastoor Mocking, die hen be dankte, voor de eer aan de parochie bewezen KOVACS-LAJOS IN VOETBALTENUE. Het bestuur van de Soester Gemeente- Ambtenaren Voeibalvereeniging heeft vooï een nieuwe attractie zorg gedragen. Speelde vorige week het dans-orkest „The Ramblers" in Soest, thans, Zaterdag 29 Aug, komt het Avro-ensemble Kovacs.Lajos op be zoek bij de voetballende Gemeente-ambtena ren, De wedstrijd vangt aan om 3 uur op het terrein achter Hotel du Passage aan de Birkf 6traat. De opstelling van Kovacs-Lajos is als volg|f. F. Meijer (slagwerker) D. v.' d. Plorst J. Degenhardt (saxofoon) (bassist) Bob Scholte B. Kalf K. v. Beek (zanger)- (arrangeur) (pianist) H. Bruijns Eddy Noorddijk F. v. Cdpelle (tromperist) (arrangeur) (accordeonist) A. Prins L. Brugman (trompetist) (trombonist) Zeer begrijpelijk, zal het bij dezen wed strijd niet aan publiek ontbreken. DIPLOMA-ZWEMMEN. Maandag j.1- zijn in het Soester Natuurbad geslaagd voor het diploma van geoefend zwemmer (ster) de jongeheer Bep de Graai en de jongejuffr. Henny de Graaf. EEUWFEEST f PAROCHIE SOESTERBERG. 1 Vrijdagavond werd de viering van het 100- jarig bestaan van de parochie H. Carolus Borromeus te Soesterberg ingezet met een plechtig Lof. De kerk, die fraai versierd was met groen en bloemstukken, was geheel ge vuld met geloovigen. De feestpredicatie werd gehouden door Pater v. Bergenhenegouwen (M.S-F.) Het zangkoor St- Cecilia vertolkte op schitterende wijze de liturgische gezangen onder leiding van den heer A. E- Wegman Zondagmorgen om 10 uur werd de plech tige Hoogmis opgedragen, waarbij de kerk weer geheel gevuld was. Deze H. Mis werd opgedragen door Mgr. Th. C. Pichot, Vicaris-Generaal van het Bis dom Haarlem en zoon van de parochie, gc assisteerd door den ZeerEerw. Heer H. Mocking, Pastoor, als ceremoniarius, den ZeerEerw. Pater Overste H. Woudenberg M. S.C. als diaken en den WelEerw. Pater J. van Bergenhenegouwen M.S-F- als sub-diaken. Beide laatstgenoemden zijn eveneens zonen der parochie Soesterberg. Het zangkoor voerde in deze H. Mis op zeer verdienstelijke wijze de Missa Eecharistica van Perozi uit. De herdenkingspredicatie werd gehouden door Pastoor Mocking, naar aan leiding van den tekst: „G'ratias agamus Do- mine Deo nostro'':: Laten wij dank zeggen aan den Heer onzen God. De gewijde spr. memoreerde hoe Soester berg van een nietig gehucht is uitgegroeid tot een welvarend dorp met veel geloof en gods dienst-zin. Bij gelegenheid van dit feest, had men gaarne een nieuw bedehuis aan God aange boden. Dit is echter uitgesteld tot later. Pastoor Mocking herdacht verder alle pries ters, die deze parochie bestuurd hebben, in zonderheid de stichter: Pastoor L. Radema kers, die 35 jaar zijn onvermoeide toewijdir^j aan deze kerk heeft besteed. Dankbaar was- spr. voor de vele bewijzen van sympathie van de fam. Bosch van Drakenstein ondervonden. Spr. bracht verder dank aan kerk- en arm bestuur, de zangers en allen, die de eere diensten steeds hebben opgeluisterd. Spreker hoopte, dat allen trouw zouden blijven aan Hem, die dezen kerk tot Zijn Kerk had verkozen. De ochtendplechtigheden werden door de K.R-O. uitgezonden. 's Avonds te half 7 werd een plechtig Lof gecelebreerd door den HoogEerw. Heer B. Batenburg, Plebaan der Kathedrale kerk te Utrecht -v»-' AMEBSFOORT-UTRECHf ZEIST GEBORENRobert Christiaan, z. v- J« M. Bejj en L. W. v- Renswouvv, Soesterb.str. 38; Everardus Gijsbertus z. v- G. E- Onwe- zen en G. Westhof, Molenstr. Wi-Z- 51; Ever* dina, d. v- A. Kaats en H- G. v. Puttem,, Laanstraat 76; Comelia Lucia Maria d. v* B. J. v. d« Linden en A. W. Stalenhoef, Soesterb.str. 49- ONDERTROUVD: E. P. Busscher, 25 jr.( Bennekom en T. H. Deketh, 21 jr., Beuken laan 1; G. Koenen, 25 jr-, Nieuweweg 113 en D. M. v. Hornsveld, 24 jr., Eikenhorstw. 2; J. Tolboom, 30 jr., Postweg 4 <?n A. C, A. Vos, 29 jr-, Potsweg 39- GEHUWD: H. W. Pierik, 29 jr. en M. Ch. v- d. Meijden, 23 jr-, A'foort, Plantsoen West 1PI. de Ruig, 32 jr- en R. W- van, Fulpen, 19 jr., Soesterb.str. 27; D- Fromberg, 49 jr. en C- Versteeg, 43 jr., Banningstr- 94; W. C. v. Beek, 25 jr. en H. J. M. G. Lan* kamp, 26 jr., Apeldoorn, Wagenstr. 9; C< v. d- Poel, 22 jr- en A. M. Th- den Boer, 22 jr., Buitenzorg. OVERLEDEN: Nannjj Helena Johanna Drees, 78 jr„ ongeh. Heideweg 52- GEVESTIGD: M. de Wolf m. g., Braamw. 33; Wed. G. Willemse inw., Postweg 22; J. v- d. Vlies m- z., K. Hartweg 7; A~ Philipoom inw., idem; M, VerkooijeP Siw., Beukenlaan 21D; L. F. Gelderman m. g., Klaarwaterweg 17; G. G. Doorenbos inw., Bosstr. 65; C. Zwan m. g., idem. VERTROKKEN.- C. J. de Vries, v. Lindenl. 1 n. A'dam, de la Reijstr. 34b; J. H- Koek- koek m. g., v. Schoolstr. 52 n. H'sum, Must senstr. 1; H. Houtveen, v. Isseltsch-ew- 5 n. A'foort, Soesterw. 172; L. L. Pegtol van Wcs. terouwen, v. Kon.laan 159 n. Tilburg. Ring baan O 145; H. A. Meeteren m. g-, van Stadh.laan 146 n- den Helder, Singel 7; P. J. Dral, v- Vinken weg 32 n. A'dam, Des Prèsstr. 4hs; A. J. Ottenhof m- vr., v- Dor- resteinweg 16 n. A'dam, VVijttenbachstr- 62. II; W. Roest, v- Kon.laan 51 n- A'dam, Bi.- derdijkstr. 143 III; K. Koorevaar, v. Prinu Hendriklaan 20 n. A'foort, Schcltemal- 11; M. C. J. Kortekaas, v. Birktstr. 46 n. ThiGr- nu, (Frankrijk); Ma Aa. Bijwaard, v- Beetz» laan 78 n. Ankeveen 28; IJ Jaarsma, van Soesterb.str. 24 n. Utrecht, L- Smeestr. 40- B. H- Lensing, v. Kon.laan 77 n. H'sum, Bilderdijkl. 22; M. Kuijsten, v. Amersf.str. 113 n. Utrecht, Obrechtstr. 47; J. Butter ra* g., v- KI. Engendaalw- 15 n. Leeuwarden, Peeprstr. 3. VERHUISD; J. v. Klooster ra. g-, van USchoutenkampweg 69 n. Nieuweweg 114; G. H. v. Bieleman-Wetteren, Beukeni- 20d n. W. Topl. 1; A- Vogel, v- Soesterb.str- 79 n. Plasw. 29; J. B. Berkhof m. g., v- Bevé- dèreweg 12 n. Eikenhorststr- 14; J- C- Kar9- bergen m. vr., v- Klaarw weg 89 n. Hartweg 6a; W. Arisz m- vr., v. Duinweg 21 n. Mid« delwijkstr. 19; A- R. A- Boer de-Bokhorst, v« Heuvel weg 48 n. Wilhelminalaan 30; P- Ver woerd m. g., v. Soesterb.str. str. 50 n- Birkfc» straat 23.

Soester Courant | 1937 | | pagina 2